بنفشه

پست های وبلاگ بنفشه در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

اثبات حق طلاق ن در قرآن و توضیح معنای «الطلاق مرتان»
عنوان وبلاگ : بنفشه
با اینکه هیچ برنامه ای نداشته ام که سلسله مقالات قرآنی خود را بر روی آیات مرتبط با ن و حقوق ایشان متمرکز نمایم، اما در واقع نسبتاً این گونه شده است، و این به جهت مناقشات بسیاری است که امروزه بر سر آیات مذکور وجود دارد. از این رو بنده نیز کوشش کرده ام فهم خود را در این خصوص در معرض نقد و نظر مخاطبان گرامی قرار دهم.(1) حال در این مجال بر آنم که ابتدا به اثبات حق طلاق ن در قرآن بپردازم و پس از آن، در خصوص معنای «الطلاق مرتان» توضیح دهم.
رأی رایج در خصوص حق طلاق، آن را منحصر در خواست مردان می داند، حال که به سادگی می توان نشان داد که قرآن طلاق را منوط به خواست ن نیز جائز می داند

برچسب ها : اثبات حق طلاق ن در قرآن و توضیح معنای «الطلاق مرتان» - ن ,قرآن ,خصوص ,طلاق ,«الطلاق مرتان» ,معنای «الطلاق ,طلاق ن ,معنای «الطلاق مرتان»
دروغ ممنوع
عنوان وبلاگ : بنفشه
دروغ خودش جهنم است،
اگر شما عمیق شوید، متوجه می شوید که
همین الان دروغ آتش است،
بــــــه محــــض اینکــه آدم دروغ می گــــوید
نظــام فـکری اش بـه هم میخورد و تمرکـز
حواسش را از دست می دهـــد و کــم حافظه
می شود و هــزار عیب روانــی پیدا می کند
o
برچسب ها : دروغ ممنوع - دروغ
من صدای ک ن فقیر سرزمینم هستم
عنوان وبلاگ : بنفشه
چندی پیش سفری داشتم به یکی از ای بزرگ کشور طبق معمول برحسب عادت برای گشت و گذار راهی بازار شدم .اغلب سر زدن بنده به بازار و اجتماع برای دیدن زرق و برق و کالهای بازار نیست بیشتر سعی میکنم حواسم به اخلاق و رفتار انسانها باشد تا مقایسه ای داشته باشم رفتارهای انها را با یکدیگر...رفتارهایی که گاها از بعضی ادمها سر می زند که دل هر انسان ازاده و نیک شی را به لرزه در می اورد، وقتی وارد بازار انجا شدم با صحنه ای مواجه شدم

برچسب ها : من صدای ک ن فقیر سرزمینم هستم - بازار
ایران؛ جامعه بی گفت و گو
عنوان وبلاگ : بنفشه
ما از روزی که حرف زدن را یاد می گیریم، درگیر "مونولوگ" هستیم؛ یعنی یکی می گوید و یکی دیگر فقط گوش می کند:
ابتدا این پدر و مادر و سایر بزرگ ترهای خانواده و فامیل هستند که امر و نهی می کنند و ما گوش می کنیم.
سپس معلمان و مدیران و ناظم ها هستند که امر و نهی می کنند و ما فقط گوش می کنیم و مجری هستیم.
در خدمت سربازی هم که نیمی از جامعه تجربه اش می کنند ، بازار مونولوگ به مراتب داغ تر است.
در محل کار هم، این رئیس است که می گوید و ما گوش می کنیم.

برچسب ها : ایران؛ جامعه بی گفت و گو - کنیم
برآورد غلط اروپایی ها از جمعیت مسلمانان
عنوان وبلاگ : بنفشه
نظرسنجی «ایپسوس موری» پژوهشی است که در سال جاری بر روی چهل کشور صورت گرفته و فاصلۀ بین تصوّرات مردم با واقعیت را مورد سنجش قرار داده است. نتایج نظرسنجی حاکی از آن است که مردم فرانسه بیش از باقی کشورها، جمعیت فعلی و آتی مسلمانان را بیش از واقع برآورد می کنند.

میانگین برآورد مردم فرانسه آن است که 31درصد جمعیت این کشور (یعنی تقریباً از هر سه نفر یک نفر) مسلمان هستند. حال آن که براساس پژوهش های مؤسسۀ پیو، جمعیت مسلمانان فرانسه در سال 2010، 7/5درصد یا از هر سیزده نفر یک نفر بوده است.

برچسب ها : برآورد غلط اروپایی ها از جمعیت مسلمانان - جمعیت ,برآورد ,مسلمانان ,مردم ,فرانسه ,جمعیت مسلمانان ,مردم فرانسه
اساس زندگی معنوی
عنوان وبلاگ : بنفشه
مهمترین مشخّصه ی یک زندگی معنوی، توجّه به «بودن» است. انسان معنوی مدام در پی این است که بودن اش را ارتقا دهد و بر بها و قیمت روحش بیفزاید. به جای آنکه فکر کند در چشم دیگران چه اندازه جذاب و محبوب است (آنچه می نماییم) و یا اینکه مالک چه چیزهایی شده است (آنچه داریم)، به این می شد که روحش چقدر ارزشمند است.(آنچه هستیم)

شوپنهاور می گوید: «آنچه سرنوشت انسان های فانی را پی می افکند، از سه مشخّصه ی اساسی ناشی می گردد: آنچه هستیم، آنچه داریم و آنچه می نماییم»(در باب حکمت زندگی، آرتور شوپنهاور، ترجمه محمّد مبشّری ، نشر نیلوفر، ص ١٩)

برچسب ها : اساس زندگی معنوی - آنچه ,آنچه داریم
تقویت خداباوری در ک ن
عنوان وبلاگ : بنفشه
اعتقادات و باورهای قلبی انسان نقشی مهمی در سبک زندگی او دارد. بطوری که تحقیقات مختلف نشان می دهد افرادی که دارای اعتقادات و ایمان محکمی هستند، زندگی سالم تری دارند. به این ترتیب در تربیت فرزندان علاوه بر اینکه به ایجاد سایر رفتارهای مناسب و سالم در کودک توجه می شود، باید پرورش ایمان و اعتقادات او نیز در اولویت قرار بگیرد. اگرچه ک ن قبل از رفتن به مدرسه هنوز برای درک بسیاری از مسائل زندگی معنوی خود کوچک هستند، اما توانایی ها و مهارت هایی دارند که می تواند به والدین در مسیر تربیت دینی آنها کمکی مفید و موثر باشد.

برچسب ها : تقویت خداباوری در ک ن - زندگی ,اعتقادات
...وإنا إلیه راجعون: و ما به سوی او باز می گردیم
عنوان وبلاگ : بنفشه
به من گفت: با ماشین به مکه می رفتم، در راه دیدم که تصادفی رخ داده است، مثل این که به تازگی اتفاق افتاده بود. من اوّلین ی بودم که به آن جا رسیدم. ماشینم را نگه داشتم و به سرعت به طرف شان رفتم، سعی ی را که در آن است، نجات دهم، با احتیاط به او دست زدم، به داخل ماشین نگاه ، قلبم به شدت می تپید، دستمانم لرزید، بغض گلویم را گرفت، سپس زدم زیر گریه، صحنه ی عجیبی بود! راننده ی ماشین روی فرمان افتاده بود، جثه ای بی جان که با انگشست سبابه به آسمان اشاره می کرد، چهره اش نورانی بود، ریش پر پشتی صورتش را می پوشاند، گویی نیمه ای از ماه است، مانند دیوانه داخل ماشین را می گشتم،

برچسب ها : ...وإنا إلیه راجعون: و ما به سوی او باز می گردیم - ماشین ,است، ,داخل ماشین
قند؛ گرگی در لباس میش!
عنوان وبلاگ : بنفشه
قند می تواند بدن و مغز شما را به گونه ای غیر قابل درک تحت تاثیر قرار دهد. همه ما می دانیم که مصرف بیش از اندازه قند به افزایش وزن منجر می شود. این در شرایطی است که مطالعات جدید اثر قند بر مغز را مد نظر قرار داده و متاسفانه نتایج چندان خوب نبوده اند.قند بر خلاف مزه شیرین و دوست داشتنی خود چندان برای بدن انسان خوب نیست. جدا از ابتلا به چاقی و دیابت، دنبال یک رژیم غذایی سرشار از قند با برخی از عملکردهای غیر طبیعی مغز مانند ضعف حافظه و فعالیت های شناختی پیوند خورده است

برچسب ها : قند؛ گرگی در لباس میش!
درد دل دختری دانشجو از پشت میله های زندان
عنوان وبلاگ : بنفشه
یکی از دختر خانم هایی که فتوا می خواهد می گوید:

من دختری در مقطع هستم، در تحصیل و اخلاقم ممتاز بودم.

یک روز از خارج شدم، جوانی را دیدم ک به من نگاه می کند، گویی مرا می شناسد سپس پشت سر من به راه افتاد و سخنان بچه گانه ای تکرار می کرد، سپس گفت: من می خواهم با تو ازدواج کنم، مدتی است که مراقب توام و با اخلاق و آداب تو آشنا هستم.

من بر سرعت راه رفتنم افزودم، پریشان شدم، عرق از سر و صورتم سرازیر شد. خسته به خانه رسیدم و آن شب از ترس نخو دم.

برچسب ها : درد دل دختری دانشجو از پشت میله های زندان
رهایی بخش
عنوان وبلاگ : بنفشه
معمولا وقتی سخن از زندان و رهایی مطرح می شود، این طور بذهن می رسد که شخص دیگری مارا محبوس نموده و توانسته ایم از این زندان خلاص شویم؛ اما حقیقت این است که در چنین زندانی نهایتا جسم و تن آدمی زندان می شود و چه بسا که به تقویت و رشد فکر و روح او نیز بیانجامد! لکن درد اصلی در جایی است که آدمی اسیر افکار و باورهای غلط است.

برچسب ها : رهایی بخش - زندان
خطایی بزرگ در دین شناسی
عنوان وبلاگ : بنفشه
بزرگ ترین خطا در دین شناسی، خلط مبدأ و مقصد است. یعنی مبدأ را مقصد پنداشتن و مقصد را مبدأ دانستن. این خطا در فلسفۀ ی هم رخ داده است. تاریخ فلسفۀ ی، حرکت به سوی مبدأ فلسفه ورزی است! فیلسوفان ما می کوشیدند به ارسطو و افلاطون برسند و پا در جای پای آنان بگذارند؛ در حالی که یونان می بایست مبدأ کوشش های نظام مند فلسفی تلقی می شد، نه مقصد آن. فلسفۀ موسوم به ی، جز چند مسئلۀ فرعی بر فلسفۀ یونانیان نیفزود و حتی در کاستن از آن، دست و دلش می لرزید؛

برچسب ها : خطایی بزرگ در دین شناسی - مبدأ ,فلسفۀ ,مقصد
حقّ مسلمان ماندن
عنوان وبلاگ : بنفشه
من مسلمانانی را می شناسم که بارها در معرض حملات فیزیکی دیگران قرار گرفته اند. دو نفر از دوستان من این تجربه را داشتند که شخصی درصدد کشف حجاب آنها برآمده یا قصد داشته آنها را هل دهد و به زمین بیاندازد.

چه چیز باعث می شود که مردی بزرگسال بر روی یک دختر دست بلند کند و به او آسیب برساند؟ چه چیزی باعث می شود که یک مرد به خود حق دهد لباس یک خانم را کند؟

برچسب ها : حقّ مسلمان ماندن - باعث می شود
اعتماد چیزی که این روزها گم شده است
عنوان وبلاگ : بنفشه
خیلی از واژه های زیبا و پرارزش جایشان در زندگی ما خالیست، شاید در روزگاران گذشته که مردم آرامش بیشتری در زندگیشان داشتند، واژگان زیبا، حرمت بیشتری داشت، یکی از این زیبایی های زندگی، اعتماد است.
اعتماد در بین اعضای خانواده به بهتر شدن روابط کمک فراوانی می کند.
اعتماد یعنی همه را دوست و برادر و فامیل خودت بدانی، ک نت، همه را عمو و بنامند و حتی ذره ای شک و استرس در دلت راه ندهی که مبادا ممکن است، دیگری خنجری از پشت به تو بزند که دیگر توان ایستادن نداشته باشی.

برچسب ها : اعتماد چیزی که این روزها گم شده است
مثنوی معنوی و جایگاه اصلاحی او
عنوان وبلاگ : بنفشه

سرزمین ایران از دیرباز مهد علم، عرفان و ادب بوده است. از اینرو در طی قرون و اعصار، نام آوران بیشماری در عرصه علم، عرفان و ادب در دامن خود پرورش داده است. یکی از این بزرگان نام آور حضرت مولانا جلال الدین محمد بلخی است. او در ششم ربیع الاول سال 604هجری قمری در بلخ تولد یافت و د .سال 672 هجری قمری چشم از دنیا فرو بست. و از وی اثر گرانسنگی به نام مثنوی معنوی به جا ماند.

برچسب ها : مثنوی معنوی و جایگاه اصلاحی او - مثنوی معنوی ,علم، عرفان
تبریک
عنوان وبلاگ : بنفشه
سلام و درود خداوند رحمان بر همه شما بازدیدکنندگان بزرگوار وبلاگ بنفشه و مردم عزیز ریژاو، بر ان شدم تا متنی کوتاه به خاطر امار بازدید ده هزارتایی شدن وبلاگ بنویسم. که سخنم را با ایه ای زیبا از کلام خداوند اغاز میکنم
یُثَبِّتُ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا بِالْقَوْلِ الثَّابِتِ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَفِی الْآخِرَةِ (ابراهیم 27).
امید است برای ثابت قدم ماندن در راهی که انتخاب و شروع کرده ایم ، این ایه زیبا را سرلوحه کارمان قرار دهیم، خداوند یکتا را سپاس میگویم که در این مدت کوتاه به این بنده حقیر در مقام یک زن فرصتی عنایت کرد تا قدمی هر چند ناچیز برای معرفی شهر ریژاو ( بهشت غرب و نگین زاگرس)داشته باشم

برچسب ها : تبریک - خداوند
ما مقدس نیستیم
عنوان وبلاگ : بنفشه
تو مقدس نیستی

معلم مقدس نیست
شغل معلم مقدس است
وقتی معلم از وقت کلاس
می د…..
ما اشتباه گرفتیم

مقدس نیست
شغل مقدس است
وقتی از وقت بیمار می د
باز اشتباه گرفتیم

انسان مقدس نیست
انسانیت مقدس است
وقتی انسان گرگ انسان است
ما بی راهه می رویم

برچسب ها : ما مقدس نیستیم - مقدس ,انسان , ,استوقتی ,معلم ,مقدس استوقتی , مقدس ,اشتباه گرفتیم ,معلم مقدس ,مقدس نیستشغل
فرشته کُشی!»
عنوان وبلاگ : بنفشه
اشاره به رسم غیراخلاقی زنده به گور دختران و جو غالب دخترستیزی در بین اعراب جاهلی از مشهورترین تصویرهای شایعی ست که آشنایان با قرآن و و تاریخ جاهلیت، از آن دوران در ذهن دارند. به تناسب همین تصویر شایع، نقش اصلاحگرانه ی در محو این سنت ناپسند هم، جزو شایع ترین اصلاحگری های اخلاقی در اذهان و نقل ها است. تفضیلی ترین روایت از این اتفاق و واکنش های عمومی عرب جاهلی به دختردار شدن و تصمیم به همان رسم ناصواب در قرآن، دو آیه ی 58 و 59 سوره نحل است.

برچسب ها : فرشته کُشی!»
ترامپ یک زن یی را مسلمان کرد
عنوان وبلاگ : بنفشه
به نقل از خبرگزاری دانشجو، هر چه زمان می گذرد بیشتر به ما اثبات می شود که حقیقتا خداوند بهترین برنامه ریزان است. دونالد ترامپ و حامیانش در سال گذشته عقاید هراسانه خود را در جامعه ابراز د، اما آن چه آن ها هرگز تصورش را نمی د این بود که یک یی که در گردهمایی انتخاباتی ترامپ شرکت کرده بود در نهایت مسلمان شود. لیزا شانکلین پست خالصانه اش را در این باره در روز انتخاب شدن ترامپ منتشر کرد.

برچسب ها : ترامپ یک زن یی را مسلمان کرد - ترامپ
“هم اکنون” را دریاب!
عنوان وبلاگ : بنفشه
بخش عمده ای از رنج هایی که بیهوده می بریم و ثمری هم برای ماندارد. مربوط به این می شود که به هیچ قیمتی حاضر نیستیم گذشته را بر زمین نهیم! گویا دوست داریم بی جهت همه این بار سنگین را همه جا و همه وقت باخود حمل کنیم. طبیعی است که در چنین وضعیتی خاطرات تلخ گذشته هیچ گاه اجازه بهره بردن از زمان حال را بما نمی دهد.

برچسب ها : “هم اکنون” را دریاب!
چرا اعتماد به نفسم پایین است؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
من خیلی اعتماد به نفسم پایینه میتونم بگم اصلا ندارم. این رفتار باعث شده که خیلی رفتارای بد دیگه ای هم پیدا کنم مثلا زود از حرف ی ناراحت میشم زود قهر میکنم عصبانی و پرخاشگری میکنم از همه متنفر میشم خودمم واقعا عذاب میکشم خیلی زود رنجم باعث شده که حرفای اطرافیان رو سریع به خودم بگیرم و ازشون متنفر میشم دوس دارم باهاشون قهر کنم.

برچسب ها : چرا اعتماد به نفسم پایین است؟ - میشم ,خیلی ,متنفر میشم
شرط گذاشتن در عقد ازدواج
عنوان وبلاگ : بنفشه
اصل بر این است که هر شرطی را زوجین در عقد نکاح اشتراط می کنند، شرط صحیحی است که وفا به آن واجب می شود و خلل وارد در آن جایز نیست. زیرا رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرمایند: "مستحق ترین شروطی که باید به آن وفا کنید شروطی هستند که با آن شرمگاه ها را برایتان حلال کرده اید"[1].

برچسب ها : شرط گذاشتن در عقد ازدواج
در فضای مجازی هم، خودت باش!
عنوان وبلاگ : بنفشه
آدم ها عادت دارند در باره ی دیگران، در نگاه اول قضاوت کنند، گاهی آن را سریع بر زبان می آورند و زمانی هم در خودشان پنهانش می کنند.
اما آنچه مشهود است و نمی شود انکارش کرد، تصویریست که قایمش کردیم و با آن تصویر، درباره دیگران قضاوت می کنیم.
قضاوت های ما، همیشه درست نیست، گاهی یکطرفه و غیر منصفانس!!
گاهی هم درست است و منصفانه.
شاید برای همین است که قاضی ها و حتی ها، سخت ترین کار دنیا را دارند. آنها مجبورند آدم ها را قضاوت کنند، مجبور با استناد به حرف یکی، یکی دیگر را محکوم کنند.

برچسب ها : در فضای مجازی هم، خودت باش! - قضاوت ,گاهی ,قضاوت کنند،
شیدن به مرگ
عنوان وبلاگ : بنفشه
گاهی وقتا که از کشمکشهای زندگی و دنیا خسته و نا امید میشوم شیدن به مرگ مرا امید و ارامش میدهد زیرا تلاش میکنم تا به جای جسم ،روح خود را متجلی کنم و پرورش دهم تا در ان سرای ابدی و مرگی که حیات دوباره ای به ما میدهد در کنار خالق مهربان و بهشتی که به ادمیان وعده داده شده زندگی دوباره و جاویدی را شروع کنم در انجا هرگز نخواهیم مرد و ترس از مرگ و از دست دادن نعم و اموال را نخواهیم داشت

برچسب ها : شیدن به مرگ
دین؛ دارویی معجزه آسا برای ارتقای سلامت انسان
عنوان وبلاگ : بنفشه
حقیقت آن است که بین سلامت و دین ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. پروفسور وندرویل (professor vanderweele) و همکارانش به تازگی پژوهشی را (بر مبنای بیش از بیست سال کار قبلی که در این حوزه صورت گرفته است) در هاروارد انجام داده اند که نشان می دهد شرکت در مراسم مذهبی منجر به ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی انسان می شود. بزرگسالانی که دست کم یک بار در هفته در این مراسم ها شرکت می کنند، در مقایسه با اشخاصی که اصلاً به کلیسا نمی روند، تا پانزده سالِ آتی کمتر در معرض خطر مرگ قرار دارند. نتایج این پژوهش در مطالعات و جمعیت های مختلف تکرار شده و لذا کاملاً قابل وثوق است.

برچسب ها : دین؛ دارویی معجزه آسا برای ارتقای سلامت انسان - سلامت
کشورهایی که در آنها ازدواج نابالغان مجاز است
عنوان وبلاگ : بنفشه
بر اساس یکی از تازه ترین تحقیقات مرکز پژوهشی پیو با این که در بسیاری از کشورها هجده سالگی نشانۀ پایان دوران نابالغی است، همیشه نیز سن ازدواج با سن بلوغ مطابقت ندارد (به لحاظ قانونی و غیره). ظاهراً اکثر کشورها (153 از 198) دارای این ا ام هستند که انی که قصد ازدواج دارند بالغ (بالای هجده سال) باشند. اما بسیاری از همین کشورها نوعی استثناء برای این ا ام قائل هستند؛ در بسیاری از کشورها از جمله عراق، جامائیکا و اوروگوئه، نابالغان مجازند با اجازۀ والدین خود زیر این سن ازدواج کنند.

برچسب ها : کشورهایی که در آنها ازدواج نابالغان مجاز است - ازدواج ,کشورها ,بسیاری
طبیعت بکر ریژاو کرمانشاه (ع )
عنوان وبلاگ : بنفشه
ریجاب یکی از ۵۰ منطقه نمونه گردشگردی استان کرمانشاه است.زبان اغلب اهالی این شهر، کردی (کردی سورانی و هورامی) می باشد. ریجاب دارای رودخانه الوند،قبر سلطان سی قلی،برج خاموشی،زندان دوناب و ده ها اثر ملموس و ناملموس بکر و استثنایی تاریخی و طبیعی دیگر است

برچسب ها : طبیعت بکر ریژاو کرمانشاه (ع )
مرگ و خدا از دیدگاه سوئین برن
عنوان وبلاگ : بنفشه

هر انسانی خواهد مُرد. چه خوب باشی چه بد، آرزویت هر چه باشد، سرانجام تو مرگ است. هر چند میلیونها انسان در اردوگاههای اسرای جنگیِ نازی­ها و استالینی­ها، مُردند ولی تعدادی نیز توانستند از مردن به دست آنها بگریزند، ولی گریز آنها موقّت بود زیرا هر که بر کرۀ خاکی گام نهد بالا ه به کام مرگ فرو خواهد رفت. میلیاردها میلیارد انسان مُرده و خواهند مُرد. هیچ انسانی تا ابد از مرگ جان بدر نخواهد برد.

محدود بودن دنیا و مرگ و میرِ موجودات، خود، می­تواند دلیلی علیه وجود خدا و خداپرستی محسوب شود و موجب طرح این پرسش شود

برچسب ها : مرگ و خدا از دیدگاه سوئین برن
زندانی بدون دیوار
عنوان وبلاگ : بنفشه
بعد از جنگ با کره، ژنرال ویلیام مایر که بعدها به سمت روانکاو ارشد منصوب شد، یکی از پیچیده ترین موارد تاریخ جنگ در جهان را مورد مطالعه قرار میداد.

حدود هزار نفر از نظامیان یی در کره، در اردوگاهی زندانی شده بودند که از استانداردهای بین المللی برخوردار بود.

زندان با تعریف متعارف تقریباً محصور نبود. آب و غذا و امکانات به وفور یافت می شد. از هیچیک از تکنیک های متداول شکنجه استفاده نمی شد. اما... بیشترین آمار مرگ زندانیان در این اردوگاه گزارش شده بود.

برچسب ها : زندانی بدون دیوار
گ و استالین؛ دو نشان بر سر دوراهی بشریت (معرفی کتاب)
عنوان وبلاگ : بنفشه
ما مردمان این کره ی خاکی به راه حلی گ وار محتاجیم.ما ایرانیان به راه حلی گ وار محتاج تریم. سال های پیش رو را دوران گ نام نهاده اند. لابد دیده اند که جهان هنوز بشدت تشنه ی بارانی است که پاسخ گ وار می تواند بر سر محرومان تشنه ی محبت و همدلی و عشق و مدارا و و عد و بی خشونتی ببارد. ما ایرانیان تجربیاتی مختلف، امّا همگی دردناک داشته ایم. هنوز هم در حال تجربه های دردناکیم. هیچ یک ازین تجربیات نتوانست پاسخی باشد بر سرگشتگی روحی، فکری، عملی و اجتماعی ما.

برچسب ها : گ و استالین؛ دو نشان بر سر دوراهی بشریت (معرفی کتاب) - گ
بیل گیتس می بخشد؛ بخشنده های ما کجایند و کیان اند؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
بیل گیتس ثروت مند ترین فرد جهان و پایه گذار و مدیر شرکت «مایکروسافت» اعلام کرده است ثروت خود را در اختیار بنیاد خیریه ای می گذارد که خود تاسیس کرده است و بدین ترتیب فرزندان او از این ثروت نصیبی نمی برند.

بیل گیتس می گوید: «به نفع فرزندانش نیست که صاحب چنین ثروت هنگفتی شوند. آنها باید با توانایی های خودشان آینده و رویاهای خود را بسازند ».

برچسب ها : بیل گیتس می بخشد؛ بخشنده های ما کجایند و کیان اند؟ - ثروت ,گیتس
تلفن همراه شما کثیف تر از آن چیزی است که فکر می کنید
عنوان وبلاگ : بنفشه
گوشی های هوشمند یکی از محبوب ترین دستگاه های حال حاضر هستند که برای بسیاری از مردم جهان زندگی بدون آن امکان ناپذیر به نظر می رسد. اما نگاهی به گوشی هوشمند خود بیندازید. آیا روی آن لکه های روغنی اثرانگشت و پرز دیده می شود؟ گرد و غبار چطور؟ آیا یک تار مو در لبه نمایشگر گیر کرده است؟

برچسب ها : تلفن همراه شما کثیف تر از آن چیزی است که فکر می کنید
بی نفاق زیستن از منظر شمس تبریزی
عنوان وبلاگ : بنفشه
مصطفی ملکیان: در جامعه امروزی، زندگی عاریت آنقدر پیش رفته که داشتن زندگی اصیل نوعی ناهنجاری به شمار می رود در حالی که من باید بر اساس عقل و وجدان اخلاقی خودم زندگی کنم و هر که را خوش آمد خوش آمد و هر که را بد آمد بد آمد. / شمس تبریزی، بی نفاق زیستن را ترکیب زندگی همراه با صداقت و زندگی همراه با اص می داند و معنی اش این است که ظاهر و باطن آدمی با یکدیگر منطبق باشد.

برچسب ها : بی نفاق زیستن از منظر شمس تبریزی - زندگی ,زندگی همراه ,نفاق زیستن
چگونه اهل عفو و گذشت شویم؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
یکی از فضیلت های اخلاقی، عفو و گذشت از خطاها، اشتباهات و گناهان دیگران است. خداوند این فضیلت اخلاقی را از مصادیق احسان برشمرده و انی را که اهل عفو و گذشت هستند، به عنوان محسنان و نیکوکاران شناخته و معرفی کرده است.
همگان دوست دارند که اهل احسان و گذشت باشند، ولی به علل و عوامل درونی و بیرونی نمی توانند این منش را بویژه در موارد خاص داشته باشند؛ چرا که خشم و لذت انتقام چنان آدمی را فرا می گیرد که دیگر به چیزی جز انتقام نمی شد.

برچسب ها : چگونه اهل عفو و گذشت شویم؟ - گذشت
لبخند به ک ن کار/ لطفا سخت نگیرید
عنوان وبلاگ : بنفشه
وقتی خورشید، تهران و دیگر ای ایران را روشن می کند و برخی خانواده ها بچه های خود را آماده می کنند که به مدرسه بروند. بچه های خود را با ناز بیدار می کنند، برای آن ها صبحانه آماده می کنند به تنشان لباس می کنند و آن ها را با بوسه راهی مهدکودک و مدرسه می کنند برخی دیگر از بچه ها هم همچنان خواب هستند و مادران منتظر بیدار شدن آن ها. اما در این شهر هستند ک نی که روز خود را کار آغاز می کنند و شب ها را با کار به پایان می رسانند.

برچسب ها : لبخند به ک ن کار/ لطفا سخت نگیرید - می کنند ,آن ها ,آماده می کنند
صدای انسان باشیم
عنوان وبلاگ : بنفشه
همه ما وقتی پا به جهان هستی گشودیم ادم بودیم اما انچه ما را از سایر موجودات متمایز میکند و تا ابد جاودان خواهد کرد انسان بودن است پس بکوشیم ادم نه,انسان باشیم زیر انسان بودن سخت دشوار است ,روح و قلبهای بزرگی میخواهد تا انسان شویم و انسان بمیریم .باید تاسف خورد در قرنی زندگی میکنیم که به وفور پیدا میشود ادمهایی که بویی از خویی انسانی و انسانیت نبرده اند.

برچسب ها : صدای انسان باشیم - انسان ,انسان باشیم ,انسان بودن
کبد سمی و نشانه ها
عنوان وبلاگ : بنفشه
کبد یکی از اندام های حیاتی انسان محسوب می شود که وظیفه تنظیم سموم و مواد زائد در بدن را بر عهده دارد. اگر کبد عملکرد درستی نداشته باشد، سموم بدن انسان را فرا خواهند گرفت و احساس بیماری در شما آغاز می شود. کبد را می توان نابودگر نامید زیرا سموم را به مواد زائد تبدیل کرده و این امکان را فراهم می کند تا بدن به شیوه امن آنها را از طریق ادرار و مدفوع خارج سازد.

برچسب ها : کبد سمی و نشانه ها - سموم ,مواد زائد
چگونه هوش اکتس ک ن را بپرورانیم؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
هوش همواره موضوعی جالب و جذاب برای پژوهشگران بوده و هست. این که چرا برخی افراد باهوش ترند و این هوش چگونه شکل می گیرد و از کجا می آید.
بر این اساس طی چند دهه انسان شناسان و محققان علوم پزشکی عوامل زاینده و فزاینده هوش آدمی را تحقیق و بررسی کرده اند. بنا به یافته ها بخشی از فرآیند شکل گیری هوش، ذاتی است و ریشه های ژنتیک دارد. اما بخشی دیگر اکتس بوده و بر اثر فرآیند رشد بویژه در سال های کودکی و نوجوانی شکل می گیرد. فرآیند رشد ذهنی که با رشد جسمی همراه است،

برچسب ها : چگونه هوش اکتس ک ن را بپرورانیم؟ - فرآیند
روش برای داشتن پوست سالم
عنوان وبلاگ : بنفشه
وقت کافی برای مراقبت از پوست خود را ندارید؟ اما می توانید اصول اولیه را رعایت کنید. مراقبت از پوست و انتخاب شیوه های سالم در زندگی روند طبیعی پیری را به تأخیر می اندازد و از مشکلات پوستی زیادی جلوگیری می کند.. از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید
یکی از مسائل مهم مراقبت از پوست در برابر آفتاب است. نور آفتاب باعث ایجاد چین وچروک، لک و دیگر مشکلات پوستی می شود و همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

برچسب ها : روش برای داشتن پوست سالم - پوست ,آفتاب ,مراقبت ,برابر آفتاب ,مشکلات پوستی
ارزش انسان
عنوان وبلاگ : بنفشه
این ایده که انسانیت ارزش ذاتی دارد مبنای بسیاری از نگرش های اخلاقی و حقوقی در دوران معاصر است. تصور بر این است که چون انسانیت ارزش ذاتی دارد، همه ی انسان ها شایسته ی احترام اخلاقی اند. مهم تر از همه، آنچه به نام « » مطرح است سخت به این ایده وابستگی دارد. از نخستین انی که این ایده را به طور جدی در یک نظام فلسفی وارد کرد فیلسوف آلمانی ایمانوئل کانت است. مفسران کانت در پاسخ به این پرسش که چه ویژگی یی به انسانیت ارزش ذاتی اعطا می کند اختلاف نظر دارند. نویسنده در این نوشتار ارزش ذاتیِ انسان را برخاسته از تعهد اخلاقی یا همان «خواست نیک» می داند.

برچسب ها : ارزش انسان - ارزش ,ذاتی ,انسانیت ,ارزش ذاتی ,انسانیت ارزش
حسین نصر : خلیفه الله بودن انسان بدون عبد بودن خطرناک است
عنوان وبلاگ : بنفشه
در نسل امروز خیلی ها وجود دارند که اعتقادی به خداوند ندارند اما به متکدیان کمک مالی می کنند. در واقع این افراد به خداوند دهن کجی می کنند و می خواهند بگویند که من می توانم بدون خدا انسان خوبی باشم. مقام انسان یک مقامی است که مرکزیت دارد ولی در عین حال اهمیت انسان در قدرتهایی که خدا به آن داده فقط نیست بلکه در این است که او «عبد» خداست.

برچسب ها : حسین نصر : خلیفه الله بودن انسان بدون عبد بودن خطرناک است - انسان
آیا معنویت بدون دیانت امکان پذیر است؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
خانم سوزی لولا (suzi lula) نیز یکی از افرادی است که همین طرز فکر را دارند. او روزانه به طور مرتّب به نیایش و شکرگزاری می پردازد. لولا که توسّط مادری یهودی و پدری ی بزرگ شده است تعریف می کند که بزرگ شدن طبق سنّت های دینی برای او آرامش بخش بوده است. اما وقتی در برنامه های «مرکز بین المللی معنویت اگاپه» (agape international spiritual center) در کالیفرنیا شرکت کرد، توانست ارتباط عمیق تری با خداوند برقرار کند.

او می گوید: "برای من معنویت بهتر از هر آن چیزی است که ادیان درصدد ارائۀ آن هستند. وقتی با «آگاپه» آشنا شدم، گویا لب و اساس معنویتی را که در پی آن بودم در آنجا یافتم."

برچسب ها : آیا معنویت بدون دیانت امکان پذیر است؟ - معنویت
آیا در آینده فرزندانمان را «سفارشی» به دنیا خواهیم آورد؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
مادر این طفل شرایط ژنتیکی به خصوصی داشت که باعث می شد کودکش در دو یا سه سالگی از دنیا برود. این زوج تاکنون چهار سقط جنین داشتند و دو کودک خود را نیز از دست داده بودند. این بار پزشکان دی ان ای تخمک مادر را با میتوکندری یک تخمک اه ترکیب د، تخمک جدیدی به وجود آوردند و سپس آن را با اسپرم پدر بارور ساختند. نتیجه نوزادی شد که دارای 0.1% دی ان ای اه است، البته بدون نقص ژنتیکی ای که موجب مرگ او می شد.
تکنولوژی نه فقط تولید تخمک های دستکاری شده، بلکه تولید اسپرم های دستکاری شده را نیز امکان پذیر ساخته است.

برچسب ها : آیا در آینده فرزندانمان را «سفارشی» به دنیا خواهیم آورد؟ - تخمک
«هورمون عشق» یا همان ا ی توسین می تواند احساس معنویت را در افراد تقویت کند
عنوان وبلاگ : بنفشه
به گزارش دین آنلاین به نقل از هافینگتن پست، در مطالعه ای که تازگی خانم «پتی ون کاپلن» (patty van cappellen) روان شناس اجتماعیِ دوک آن را س رستی کرده، هشتاد و سه مرد در بازۀ سنّی 35 تا 64 ساله شرکت د. به تمام آنها یک اسپری بینی داده شد که برای عدّه ای حاوی ا ی توسین، و برای بقیه حاوی دارونما بود. افرادی که دوز ا ی توسین دریافت کرده بودند در مقایسه با انی که دارونما دریافت د، احساس معنویت بیشتری را گزارش دادند.

برچسب ها : «هورمون عشق» یا همان ا ی توسین می تواند احساس معنویت را در افراد تقویت کند - احساس معنویت
8 نشانه آسیب مغزی که باید جدی گرفته شوند
عنوان وبلاگ : بنفشه

ممکن است به واسطه یک زمین خوردن اتفاقی یا برخوردی شدید در یک مسابقه ورزشی ضربه ای به سر شما وارد شده باشد. در آن لحظه شاید همه چیز خوب به نظر برسد و فعالیت خود را ادامه دهید، اما ممکن است طی هفته های پیش رو برخی نشانه های بلند مدت ناشی از آن برخورد را تجربه کنید.

شاید آسیب وارده را فراموش کرده باشید، اما مغز شما این گونه نخواهد بود.

برچسب ها : 8 نشانه آسیب مغزی که باید جدی گرفته شوند
یاد باد آن روزگاران!
عنوان وبلاگ : بنفشه
اشاره: اوایل مهر با آغاز به کار مدارس، هر یک از انی که روزگاری در شرایط بسیار دشوار تحصیل کرده اند خاطرات آن دوران را در ذهن خود مرور می کنند و در مقایسه ی شرایط گذشته با وضعیت حاضر، بیش از پیش به تفاوت شگرف آن می شند. نوستالوژی زیر گوشه ای از واقعیت های ٣٠ سال پیش روستاهای اطراف رضوانشهر را بازگو می کند اگر چه ممکن است هنوز شرایط مشابه آن در ای از نقاط این مرز و بوم وجود داشته باشد یا برخی از خوانندگان واقعیت های تلخ تر از آن را تجربه کرده باشند اما به مناسبت بازگشایی مدارس مرور آن خالی از لطف نیست...

برچسب ها : یاد باد آن روزگاران! - شرایط
قواعد فراموش شده: و محبت
عنوان وبلاگ : بنفشه
دو قاعده ی مهم و طلایی هستند که به نظر می رسد آنچنان که شایسته است محل توجه دغددغه مندان دین و مسلمانی قرار نگرفته است: و محبت. که لازمه ی پیدایش و دوام ایمان است، چرا که ایمان سرشتی اکراه گریز دارد و دیگری محبت، که حلقه ی وصل و پیوند و زمینه سازِ انعطاف و گشودگی آدمیان در برابر خطاب خداوند و پیام دین است.

1- ، بستر رویش ایمان.

ایمان، جوشش طبیعی عواطف مثبت به خداوند است و نه تظاهرهای بی جان و نُمایش های تزویر. سرشت و ماهیت ایمان دینی به گونه ای است که تنها در هوای آزاد و فضای باز و در دامن ، می روید و می بالد.

به صراحت قرآن، مؤمنان انی هستند که در دل شان هیبت و احتشام خداوند موج می زند و بر او اعتماد و توکل کرده اند(انفال، آیه ی 2)

برچسب ها : قواعد فراموش شده: و محبت - ایمان ,خداوند ,
خداوند تو را دوست دارد
عنوان وبلاگ : بنفشه
هر روز، بعد از ، جماعت مسجدی، همراه با پسربچه ی 11 ساله اش در یکی از محله های شهر آمستردام پایتخت کشور هلند در خیابان های اطراف به پخش کتابچه ای کوچک به نام راهی به سوی بهشت اقدام می د، که آن تفاوت داشت با کتاب های که در کتابخانه های ی چاپ شده بود. در یکی از روزهای وقت آن بود، که جماعت و پسرش برای پخش کتابچه، به خیابان بروند در حالی که آن روز هوا بسیار سرد و بارانی بود. پسر بچه لباس زیادی را پوشیده تا سردش نشود و می گوید: پدر جان من آماده ام برویم. پدر می پرسد برای چه آماده ای؟ پسربچه به پدرش می گوید: برویم که کتابچه های ی را پخش کنیم.

برچسب ها : خداوند تو را دوست دارد - جماعت
زندگی تاسف بار خانوده ای کوخ نیشن در روستای دوریسان شهرستان پاوه +تصاویر
عنوان وبلاگ : بنفشه
احتمالا برای شما غیر قابل باور باشد که امروزه خانواده ای بتواند در دخمه ها زندگی را به سر برد، اما با کمال تاسف هنوز دخمه نشینی در گوشه و کنار ما وجود دارد!

زندگی در دخمه ها به ده ها و صدها سال پیش برمی گردد، آن زمانی که شاید بشر فکر پیشرفت و زندگی مدرن امروزی را هم نمی کرد؛ احتمالا برای شما غیر قابل باور باشد که امروزه با وجود پیشرفت در تمامی زمینه ها و امکاناتی که برای آسایش و رفاه در اختیار همه ماست خانواده ای بتواند در دخمه ها زندگی را به سر برد، اما با کمال تاسف هنوز دخمه نشینی در شهرستان پاوه وجود دارد!

برچسب ها : زندگی تاسف بار خانوده ای کوخ نیشن در روستای دوریسان شهرستان پاوه +تصاویر - دخمه ,زندگی ,وجود ,دخمه نشینی ,وجود دارد ,دارد زندگی ,شهرستان پاوه ,هنوز دخمه
کشف درمان نوعی کچلی
عنوان وبلاگ : بنفشه
دانشمندان موفق به کشف دارویی شدند که ریزش مو در بیماران مبتلا به آلوپسی را درمان می کند. آلوپسی یک بیماری خود ایمنی است که باعث ریزش مو می شود.دانشمندان با آزمایش این داروی جدید که ruxolitinib نام دارد روی افراد کچل پس از حدود 4 ماه رویش مجدد موها را مشاهده د.

آنها پس از مشاهده این نتایج امید دارند که از این دارو بتوان در درمان انواع دیگری از کچلی نیز استفاده کرد.

نکته جالب توجه اینجاست که در پایان دوره درمان، میانگین رشد موهای این بیماران به 92% رسید.

برچسب ها : کشف درمان نوعی کچلی - درمان
داستان کوتاه دعای کشتی ش تگان
عنوان وبلاگ : بنفشه
یhttp://pic.p o-aks.com/p o/vehicles/boat-ship/large/old-ship-in-storm.jpgک کشتی در یک سفر دریایی در میان طوفان در دریا ش ت و غرق شد و تنها دو مرد توانستند نجات یابند و شنا کنان خود را به جزیره کوچکی برسانند.دو نجات یافته هیچ چاره ای به جز دعا و کمک خواستن از خدا نداشتند.چون هر کدامشان ادعا می د که به خدا نزدیک ترند و خدا دعایشان را زودتر استجاب می کند، تصمیم گرفتند که جزیره را به 2 قسمت تقسیم کنند و هر کدام در قسمت متعلق به خودش دست به دعا بر دارد تا ببینند کدام زود تر به خواسته هایش می رسد.

برچسب ها : داستان کوتاه دعای کشتی ش تگان
اول مهر متفاوت برای دانش آموزانی که زبان مادری شان فارسی نیست
عنوان وبلاگ : بنفشه
آغاز سال تحصیلی برای دانش آموزان دوزبانه به ویژه در نخستین سال تحصیلی، فضایی متفاوت با دانش آموزان تک زبانه در ایران رقم می زند.

منظور از مناطق دو زبانه، مناطقی است که زبان اصلی آنها غیرفارسی است. مثل مناطقی که مردم آنها به زبان کردی، ترکی، لری، عربی، بلوچی و ... صحبت می کنند. در ایران بر اساس آمارهای شبه رسمی و غیررسمی موجود، زبان مادری قریب به نیمی از مردم ایران غیر از فارسی است.

برچسب ها : اول مهر متفاوت برای دانش آموزانی که زبان مادری شان فارسی نیست - زبان ,دانش ,دانش آموزان ,برای دانش
رهایی از «بوی پیازی دهان» با یک دهان شویه خانگی!
عنوان وبلاگ : بنفشه
هنگامی که قصد دارید در یک جلسه کاری یا مصاحبه شرکت کنید و یا میزبانی افراد دیگر را در یک مهمانی بر عهده دارید چیزی که می تواند از عوامل اصلی نگرانی شما باشد، بوی بد دهان تان است. بوی بد دهان اعتماد به نفس انسان را کاهش داده و می تواند افراد دیگر که با ما در ارتباط هستند را آزار دهد. بوی بد دهان یک موضوع بهداشتی دهانی رایج است که موجب می شود بسیاری از مردم جهان همواره در خانه خود دهان شویه های مختلف را نگهداری کنند و هر از چند گاهی دهان خود را برای رفع بوی بد آن شست و شو دهند.

برچسب ها : رهایی از «بوی پیازی دهان» با یک دهان شویه خانگی! - دهان ,افراد دیگر
مهر، فصل همکلاسی های دیروز و هم نیمکتی های امروز
عنوان وبلاگ : بنفشه
امروز زنگ آگاهی به صدا در آمد و پرچم دانش برافراشته شد، درب گلستان معرفت گشوده شد و صدای جنب و جوش و شور و هیاهوی بچه ها، فضای مدرسه را پر کرد.

یاسمن ها از قصّه های دیروز می گویند و معلمین درس امروز می دهند و کبوتران وجود را به پرواز در می آورند، تا به دانش آموزان درس خوب زیستن را بیاموزند.

اینک سخنی با تو دارم ای معلم، آنگاه که بر گوهر وجود، آیه ی مهر می نشانی، نور در گلدان شه ام می نگاری،

برچسب ها : مهر، فصل همکلاسی های دیروز و هم نیمکتی های امروز
عید قربان پیشاپیش بر همگان تهنیت باد
عنوان وبلاگ : بنفشه
سلام و درود خداوند بر تمام انسانهای نیک ش و وارسته

اگر در ژرفای وجودمان خوی حیوانی و درندگی را احساس کردیم ان را قربانی و جایگزین کنیم با سرشت انسانی که همانا به ارامش روح و تنمان و لبخند رضایت بخش خداوند نزدیکتر است.

خالقا کمک کن تا اتنفس خویش را به قربانگاه درگاهت عرضه کنیم و تو ای خالقم نلرزیدن و نلغزیدن را عنایت بفرما.

برچسب ها : عید قربان پیشاپیش بر همگان تهنیت باد
تلخ اما شیرین!
عنوان وبلاگ : بنفشه
پیرزن گفت: «واسه چی منو آوردی اینجا؟» پیرمرد گفت: «دلم هوای قهوه خونه کرده.» پیرزن گفت: «یهویی؟» پیرمرد گفت: «یهویی که نه، بوی آبگوشت به دماغم خورد، گیج شدم. انگار یکی پامو کشیده این تو.»

پیرزن گفت: «نه که آبگوشت نخورده ای؟!» پیرمرد گفت: «آبگوشت یا آب زیپو...» پیرزن گفت: «بشکنه دستی که نمک نداره!» پیرمرد گفت: «باز غر زدی؟» فری کج گفت: «ننه منم هی غر می زد!» پیرزن زیرچشمی نگاهش کرد.

برچسب ها : تلخ اما شیرین! - پیرمرد ,پیرزن
قانون جذب و قرآن
عنوان وبلاگ : بنفشه
به نام یگانه خالق زیبایی

قدرتی در درون بشر نهفته که اگر آنرا بکار گیردمی تواند کوهها راجابجا کندوهرمانعی راپشت سرگذاردوهر مشکلی راحل کند.
بله این قانون واقعا واقعیه اماتاآلان ی نتوانسته اونو درست تعریف کنه یا بشناسه.

ولی قرآن کریم این مساله را برای ما کاملا تعریف کرده است. برای شروع به اولین سوره قرآن یعنی سوره حمد می پردازیم.
تنها سوره ای که در آن برخلاف تمام سوره ها که خداوندبا انسان صحبت می کند در این سوره انسان با خداوند صحبت می کند.

برچسب ها : قانون جذب و قرآن - سوره ,قرآن
آبفار دالاهو همچنان بی مسئولیت و بی سر و سامان/ وم توجه ویژه مسئولین به این نهاد تی آشفته
عنوان وبلاگ : بنفشه
طی چند سال گذشته بیش از چندین مورد از مشکلات و بی مسئولیتی های اداره ی آب و فاضلاب شهرستان دالاهو را منتشر کرده ایم که همچنان این روند سهل انگاری آنان ادامه داشته و حتی با تغییر مسئولین این اداره نیز کوچکترین تغییری در مدیریت و برخورد مناسب با شهروندان دیده نشده است و به نظر می رسد که مشکلات ساختاری دیگر وجود دارد که این اداره را در مقابل انتقادات و اعتراضات شهروندان ریژاو و حتی شهرستان دالاهو ایمن و بی اعتنا می کند.

برچسب ها : آبفار دالاهو همچنان بی مسئولیت و بی سر و سامان/ وم توجه ویژه مسئولین به این نهاد تی آشفته - دالاهو ,اداره ,شهرستان دالاهو
نوشیدن آب لیمو ترش را جدی بگیرید
عنوان وبلاگ : بنفشه
همه ما عاشق طعم لیمو ترش هستیم، مخصوصا وقتی به شیطنت کمی نمک روی آن میپاچیم و به خیس خوردن دانه های نمک نگاه میکنیم و بعد به یکباره آن را می خوریم.

لیمو ترش مزایای فراوانی دارد از جمله خاصیت ضدباکتریایی، ضدویروسی، تقویت کننده سیستم دفاعی بدن، کاهش دهنده وزن، هضم کننده و تصفیه کننده کبد.
برچسب ها : نوشیدن آب لیمو ترش را جدی بگیرید - کننده ,لیمو
گویند: دهقانی مقداری گندم در دامن لباس پیرمرد فقیری...
عنوان وبلاگ : بنفشه
گویند:
دهقانی مقداری گندم در دامن لباس پیرمرد فقیری ریخت پیرمرد خوشحال شد و گوشه های دامن را گره زد و رفت!
در راه با پرودرگار سخن می گفت: ای گشاینده گره های ناگشوده، عنایتی فرما و گره ای از گره های زندگی ما بگشای.
در همین حال ناگهان گره ای از گره هایش باز شد و گندمها به زمین ریخت!
او با ناراحتی گفت:

برچسب ها : گویند: دهقانی مقداری گندم در دامن لباس پیرمرد فقیری... - پیرمرد ,دامن ,لباس پیرمرد ,پیرمرد فقیری ,دامن لباس ,مقداری گندم ,دهقانی مقداری ,لباس پیرمرد فقیری ,گویند دهقانی مقداری
وقتی با انتخاب تان به آرامش می رسید
عنوان وبلاگ : بنفشه
انتخاب دوست، انتخاب رشته تحصیلی، انتخاب شغل ، انتخاب همسر و همچنین انتخاب بهترین فرد برای اداره شهر و کشورش. بنابراین تمام افراد باید مهارت های انتخاب را در حوزه های مختلف یاد بگیرند تا بتوانند به آرامش برسند. در واقع افراد با انتخاب در هر مساله ای، می توانند سرنوشت خودشان را تعیین نمایند. افراد با انتخاب درست خود در مسایل مختلف می توانند به آرامش بیشتری برسند و در مقابل انتخاب های نادرست و بدون فکر نیز می توانند افراد را دچار مضرات و آسیب هایی نمایند.

برچسب ها : وقتی با انتخاب تان به آرامش می رسید - افراد ,توانند ,آرامش
هندوانه فروش
عنوان وبلاگ : بنفشه
گویند فقیری به نزد هندوانه فروشی رفت و گفت:هندوانه برای رضای خدا به من بده ,فقیرم و چیزی ندارم.هنداونه فروش در میان هنداونه ها گشتی زدو هندوانه ی اب و به درد نخوری را به فقیر داد.فقیر نگاهی به هندوانه کرد,دید که خورده نمیشود .سپس مقدار پولی که به همراه داشت را به هندوانه فروش داد و گفت به اندازه پولم به من هندوانه ای بده.

برچسب ها : هندوانه فروش - هندوانه ,هندوانه فروش
کم لطفی به صبحانه
عنوان وبلاگ : بنفشه
صبحانه از مهم ترین وعده های غذایی برای تامین کالری و فعالیت روزانه است و نقش مهمی در تامین انرژی همه گروه های سنی دارد. اهمیت مصرف این وعده غذایی در سلامت بدن آنقدر مهم است که باید از شب گذشته برای آن برنامه ریزی کنید. اغلب افراد صبحانه را از برنامه زندگی خود حذف کرده اند در صورتی که با صبحانه نخوردن، بخش مهمی از فاکتورهای سلامت را از دست می دهند.

برچسب ها : کم لطفی به صبحانه - صبحانه
علت وقوع چنین رخدادهایی چیست؟ پ ر شدن زنجیره ای
عنوان وبلاگ : بنفشه
از ابتدای سال 94 تاکنون 13 دانش آموز با سنین یازده تا هجده سال به صورت زنجیره ای پ ر شده اند. اولین بار در داد و آ ین بار در بهمن ماه، شاهد پ ر شدن این گل های نوشگفته بوده ایم. بسیاری از رسانه ها این نوع مرگ ها را با عنوان خودکشی یاد می کنند. شاید هیچ یک از والدین عزادار به فکرشان هم چنین مسئله ای خطور نمی کرد. حال با این نوشتار قصد آسیب شناسی و پیشگیری از وقوع چنین پدیده ای تلخی داریم.
پ ر شدن زنجیره ای
نویسنده: وحید مرادی
دلایل و انگیزه ها:
انگیزه و دلایل مطرح شده این افراد عبارتند از: افت تحصیلی و ترس از انعکاس آن به خانواده، خسته و بی هدف شدن در زندگی (به پوچی رسیدن) ، الگوبرداری از های نا مناسب، بحث های دوستانه یا خانوادگی که فرد امکان اثبات حق یا دیدگاه خود را ندارد. مشکلات و سرزنش های خانوادگی، عدم موفقیت در برقراری ارتباط میان پدر و مادر متارکه کرده.
طرح مشکل: علت وقوع چنین رخدادهایی چیست؟ ریشه در چه مسائلی دارند؟

افزایش درونگرایی و تنهایی:
در سال های اخیر با توجه به مشکلات اقتصادی و تغییر سبک زندگی ارتباط اجتماعی کاهش یافته است. برای مثال چند شغله شدن پدران، آپارتمان نشینی، تلفن همراه و شبکه های اجتماعی و. . . همه این موارد باعث افزایش تنهایی و درونگرایی نوجوانان و نسل جدید شده است.

برچسب ها : علت وقوع چنین رخدادهایی چیست؟ پ ر شدن زنجیره ای - پ ر ,چنین ,وقوع ,وقوع چنین ,رخدادهایی چیست؟ ,چنین رخدادهایی ,چنین رخدادهایی چیست؟
قلب
عنوان وبلاگ : بنفشه
بنام خداوند بی همتا

قال رسول الله صلى الله علیه وسلم :
(ألا وإن فی الجسد مضغة إذا صلحت صلح الجسد کله وإذا فسدت فسد الجسد کله ألا وهى القلب)


رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود:
آگاه باشید که در بدن یک تکه گوشتی است که هرگاه به صلاح آمد و شایسته شد همه بدن به صلاح می گراید و پاک می شود و
هرگاه آن پارچه گوشت فاسدشد همه بدن به تباهی می رود .بدانید که آن پارچه گوشت قلب است .

انسان موجودی عجیب و پیچیده است. بخشی از این پیچیدگی به خلقت انسان مربوط می شود.
خلقت جسمانی که به طور مستقیم بر روح و روان انسان موثر است.
در بدن انسان یک نقطه کانونی و مهم وجود دارد که نسبت به سایر اعضای بدن، نقشی موثر و حساس دارد.
این نقطه مرکزی همان قلب انسان است که به عبارتی فرمانروای بدن است.


برچسب ها : قلب - انسان ,الله ,الجسد ,پارچه گوشت ,رسول الله
مناجات با خدا
عنوان وبلاگ : بنفشه

بار دیگر قلم را لای انگشتانم می فشارم تا با جوهره ی افکارم بر تن سفید کاغذ زخمه زنم.

قلم بی محابا بر پیکر بی جان کاغذ فرود می آید چند بیت شعر می سرایم از آن شوری که در سرم افتاده است و آن را با آهنگ و طنین خاصی می کنم ... اما نه ... این شعر نمی تواند تراوش ذهنی مرا به خواننده القاء کند کاغذ دیگری و باز چرخش فراز و ضربه قلم ....

می خواستم از او بگویم از مهربانیش. شعر بسرایم و لحظات گفت و گو با او تصویر بسازم . از آو که نهایت آرزو هایم بود و تمام اشتیاقم، اما متحیر ماندم چه ، از کجا بنویسم و چگونه بنگارم حرف دل را که با حس غریب و شوق عجیب در آمیخته بود .

غرق در شه هایم می شوم تا بلکه راهی بیابم و بر ناتوانیم فائق آیم در تلاش بی وفقه ی ذهنم ناگاه چیزی از خاطرم گذر می کند و از پس آن لحظات شیرینی برایم تداعی شد ... من بر سجاده ای سبز ، دستانم بسوی آسمان، جانم مالا مال از تمناء غرق مناجات با محبوب جان ها، همون که معنا و مفهموم شعر هایم بود و مقصود پای شه ام.

برچسب ها : مناجات با خدا - هایم ,کاغذ
وا میزنم....
عنوان وبلاگ : بنفشه

پرویز پرستویی در صفحه اینستاگرام خود تصویر پسر بچه ای را در حال وا زدن کفش منتشر کرد و نوشت:

ساعت حدود شش صبح در فرودگاه به همراه دو نفر از دوستانم منتظر اعلام پرواز بودیم. پسرکی حدوداً هفت ساله جلو آمد و گفت: وا می خواهی؟

کفشم وا نیاز نداشت، اما از روی دلسوزی گفتم: بله

به چابکی یک جفت دمپایی جلوی پاهایم گذاشت و کفش ها را درآورد. به دقت گردگیری کرد، قوطی وا ش را با دقت باز کرد، بندهای کفش را درآورد تا کثیف نشود و آرام آرام شروع کرد کفش را به وا آغشتن. آنقدر دقت داشت که گویی روی بوم رنگ روغن می مالد. وقتی کفش ها را حس وا ی کرد، با برس مویی شروع کرد به پرداخت وا . کفش ها برق افتاد. در آ هم با یک پارچه، حس کفش را صیقلی کرد

گفت: مطمئن باش که نه جورابت و نه شلوارت وا ی نمی شود

برچسب ها : وا میزنم.... - کرد،
دیوار سبز مهربانی
عنوان وبلاگ : بنفشه

محمدرضا شهبازی با انتشار این ع در گروه تلگرامی پا ازی طبیعت نوشت:

بعد از دیوار مهربانی، دیوار سبز در تالش گیلان برای حفظ محیط زیست ایجاد شده است. گفته می شود، ایده دیوار مهربانی در کشورهای دیگر هم با استقبال مواجه شده است. موضوعی که اگر درباره دیوار سبز هم تکرار شود، به بهبود اوضاع زیست محیطی کمک می کند.

عصر ایران

برچسب ها : دیوار سبز مهربانی - دیوار
مناجات
عنوان وبلاگ : بنفشه
مناجات هوالعلی...
کریما پادشاها.ای بخشنده ی دستگیر.
ای که خطاها را میبخشی و ای پوزش پذیر
چه خوب می دانم آنگه که از درت سر بگیرم.
به هر دری هم بزنم عزت نگیرم...

یاالله...
بلند مرتبگی و منزلت و ارتفاع نا محدود دانش تو
از شرف و از ذات ازلی و ابدی توست...
ذات تو قابل درک نیست و صفات تو غیر قابل وصف...
وا حیرتا...تو کیستی که پادشاهان و گردنکشان
پیش درگاه تو سر فرو بر زمین سجده و کرنش برند.
بر تو ای خدای و ین...
عقل ها همه حیران تو هستند و عظمت تو یارای درک نیست.
تو آنقدر حلیم و بردباری که خشم نمیگیری.
اگر با پدر هر که در بیفتد و سر جدال بگیرد ی...
پدر هم خشمگین می شود بسی...
وگر زمادر بگویی یک کلام تند.

برچسب ها : مناجات
متنی زیبا و انرژی بخش
عنوان وبلاگ : بنفشه
زمان یا همه چیز را ثابت میکند
یا یک چیزهائی را حل می کند،
زمان کمک می کند به رنجهایت عادت کنی،
زمان کمک می کند صبور باشی،
زمان ثابت میکند که برای چه انی
ارزش واقعی داشته ای
و چه انی ماندند با تو،
اگر چه بارها رنج و رنجاندند...

در این عصر یخبندان و زمانه ی مصلحت ها و
منفعت ها و ها و بی حوصلگی ها،
اگر ی در کنارت ماند ،
فرشته ای ست که از سوی خداوند برای آرامشت آمده است.
اگر بود، اگر داشتید، روی چشمانتان نگهش دارید.
روزگار روزگارِ رفتن است و نماندن...!!
برچسب ها : متنی زیبا و انرژی بخش
توحید و شرک در نگاه شریعتی
عنوان وبلاگ : بنفشه
فهم هر عملی که ما انجام میدهیم و معنی پیدا هر عملی در زندگی مذهبی مان موکول به فهمیدن توحید است. پنج پایه یا ستون ندارد که که کنار هم چیده شده باشد، یک پایه دارد: توحید، بقیه اصول روی توحید بنا شده اند.
همین اصل زیر بنای همه روابط کوچک و بزرگ اقتصادی، ، اخلاقی و اجتماعی فرد است. و آن توحید است یک اصل والسلام.
توحید وشرک این دو فکر در تاریخ بشر، در زندگی ملت ها ، زندگی اجتماعات، در تمدن ها و فرهنگ های انسانی هر کدام چه نقشی داشته اند؟
همه ی تاریخها بدون شک و همه جامعه شناسان مادی و غیر مادی و مذهبی و ضد مذهبی بدون استثنا به این اصل معتقد شده اند که در تاریخ بشر هیچ جامعه ای که انسان در آن زندگی د اما همراه آن مذهب نباشد وجود ندارد. نتیجه این است پیغمبران نیامده اند در جامعه ی انسانی احساس مذهبی ایجاد کنند زیرا هر پیغمبری در جامعه ای مذهبی مبعوث شده، پس ان آمده اند یک کار ند و نه هیچ کار دیگر، یعنی فقط و فقط با یک هدف. وهر کار دیگری که انجام داده اند برای تحقق همان هدف اصلی شان بوده است وآن، اینکه توحید را جانشین شرک کنند.
ضرورت شناخت توحید برای مسلمانی که معتقد به نهضت ابراهیم است را در قالب داستان قران بیان میکنم.

برچسب ها : توحید و شرک در نگاه شریعتی - توحید ,جامعه ,مذهبی ,زندگی
نگاهی به جنگهای صلیبی و نقش صلاح الدین ایوبی
عنوان وبلاگ : بنفشه
برآن شدیم تا درباره تازه ترین مرحله یورش های ویرانگر و بیرحمانه جهان یت [صلیبی] یعنی اروپا و و روسیه، به جهان به بهانه مبارزه با تروریزم به اختصار مطالبی را بیان داریم.

بدین جهت گزیده هائی از کتاب صلاح الدین الایوبی نوشته الدکتور علی محمد الصّل ۲۰۰۸ م را ترجمه و نقل می نمایم. امید که گامی باشد در راستای روشنگری اذهان عمومی بویژه جوانان مسلمان نسبت به اوضاع و احوال مه آلود و رسانه ساخته کنونی جهان . آنچه این دوره از جنگ ها را از جنگهای صلیبی کلاسیک ۱۲۹۱ – ۱۰۹۶ م [اگر تعبیر درستی باشد] متمایز می سازد، حضور و مشارکت برخی از کشورهای ی، در جبهه دشمنان می باشد و این قضیه فراوان مایه تأسف و نگرانی است.

ریشه های تاریخی صلاح الدین ایوبی جنگهای صلیبی- لازم به یادآوری است که جنگهای صلیبی میان مسلمانان و یان غربی و دیگران در پایان قرن پنجم هجری شروع شده و در آ قرن هفتم پایان نیافته است. بلکه این حمله ها زنجیره ای از کشمکش های طولانی را در بر می گیرد که با ظهور آغاز نشده و به اشکال گوناگون و مستمر، تا عصر حاضر ادامه می یابد و چندین محور را شامل می گردد.

اول- حکومت بیزانس [امپراتوری روم شرقی] - تحرکات ضد ی ت بیزانس به عصر رس و از سال پنجم هجری از طریق جنگهای دومه الجندل و ذات السلاسل و مؤته و تبوک و لشکر اسامه بن زید بر می گردد. که این ت از ناحیه در جنوب مرزهای خود احساس خطر می کرد.

برچسب ها : نگاهی به جنگهای صلیبی و نقش صلاح الدین ایوبی - جنگهای , ,صلیبی ,جهان ,جنگهای صلیبی ,پنجم هجری ,صلاح الدین ,جهان
گوجه فرنگی درختی دیده اید؟! (+ع )
عنوان وبلاگ : بنفشه
گوجه فرنگی میوه ای سرخ رنگ و آبدار است. این گیاه بومی ی جنوبی و مرکزی است که طی دورهٔ استعماری اسپانیا به سایر نقاط جهان منتقل شد.

انواع مختلف این گیاه امروزه در سراسر جهان پرورش داده می شود، معمولا گوجه فرنگی به صورت بوته ای یافت می شود اما این بار درکشور ایتالیا گوجه فرنگی درختی هم قابل کشت شده است و شاید در نگاه اول هربیینده ای را به حیرت درآورد.

در کشور ایتالیا کاشت گوجه فرنگی به صورتی متفاوت انجام شده است.

برچسب ها : گوجه فرنگی درختی دیده اید؟! (+ع ) - فرنگی ,گوجه ,گوجه فرنگی ,فرنگی درختی ,گوجه فرنگی درختی
درسی که فیل سیرک به کودک داد!
عنوان وبلاگ : بنفشه
کودکی از مسئول سیرکی پرسید:

چرا فیل به این بزرگی را با طن به این کوچکی و ضعیفی بسته اید؟ فیل میتواند با یک حرکت به راحتی خودش را آزاد کند و خیلی خطرناک است!

صاحب فیل گفت:

این فیل چنین کاری نمیتواند د. چون این فیل با این طناب ضعیف بسته نشده است.

آن با یک تصور خیلی قوی در ذهنش بسته شده است.

کودک پرسید چطور چنین چیزی امکان دارد؟

برچسب ها : درسی که فیل سیرک به کودک داد! - بسته
شهیون، دریاچه ای زیبا در دل زاگرس (+ع )
عنوان وبلاگ : بنفشه
بخشی از مردم ایران، پیرو کمپینی که آنها را به دیدن ایران در نوروز پیش رو به جای ترکیه و دبی دعوت می کند، تصمیم دارند به سفرهای داخلی بپردازند؛ اما مساله این است که بسیاری از جاذبه های ایران برای آنها ناشناخته است.

اگر برای سفر نوروزی خود به جنوب کشور فکر می کنید، بدون شک استان خوزستان، یکی از بهترین گزینه ها است؛ استانی واقع در جنوب غربی کشور، با دیدنی های تاریخی و طبیعی پرشمار. قطعا در این سفر خاطره انگیز، جاذبه های بسیاری وجود دارد که می تواند شما را شگفت زده کند؛ اما در میان این همه، دریاچه شهیون چیز دیگری است.

دریاچه شهیون یکى از زیباترین دریاچه هاى ایران است که پشت دو کوه شاداب و تنگوان در کنار روستای گردشگری پامنار دزفول شکل گرفته و چهره زیبایى به این منطقه داده است.

برچسب ها : شهیون، دریاچه ای زیبا در دل زاگرس (+ع )
تنبیه بدنی کودک چه عواقبی دارد؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
زدن کودک به بهانه تنبیه باعث می شود که او احساس عجز و ناامیدی کرده و به مرور افسرده و پرخاشگر شود. این در حالی است که عزت نفس پائین می تواند تا آ عمر همراه کودک باشد. از این رو اگر از کودکمان اشتباهی سر زد باید در وهله اول خونسردی خود را حفظ کنیم و حتی ادای کتک زدن را هم درنیاوریم، چون می تواند مثل ضربه هایی، روح او را زخمی کند.

این روانشناس با تأکید بر این که در ارتباط با ک ن هیچ چیزی جای گفت وگو را نمی گیرد، ادامه داد: متأسفانه تنبیه بدنی می تواند ک ن را درباره شناخت و تشخیص درست از غلط به اشتباه بیندازد. از این رو باید به ک نمان بیاموزیم که روش های غیر مضر را برای بیان احساسات خود به کار گیرند و بدانند که فقط در این ح احساساتشان مورد پذیرش قرار می گیرد.

برچسب ها : تنبیه بدنی کودک چه عواقبی دارد؟ - کودک
10 عامل ویران کننده روابط زن و شوهر!
عنوان وبلاگ : بنفشه
بزرگترین عواملی که ازدواج شما را تهدید می کند کند:

او با نگاه ناامیدی که روی صورتش بود گفت، «ما داریم طلاق می گیریم.»

وقتی می خواست نیمه پر لیوان را ببیند، لحن صدایش عوض شد. «اما به نفعمان است. چند سال اخیر نتوانستیم رابطه مان را درست کنیم. خیلی با هم فرق داریم.»

تا ساعت ها بعد از مکالمه ای که با او داشتم، صدایش در گوشم می پیچید. به لیست تفاوت هایی که با همسرم داشتم فکر می . ما هم تفاوت های زیادی با هم داشتیم. آیا امکانش هست که زوجی که تا این اندازه با هم فرق دارند، ازدواجی خوب و خوش داشته باشند؟
برچسب ها : 10 عامل ویران کننده روابط زن و شوهر!
بیماری انسان های پروانه ای؛ روایتی مصور از رنجی دیده نشده!
عنوان وبلاگ : بنفشه
قصد داریم پا به پای عکاس سری بزنیم به دنیای پر درد و رنج انسان های پروانه ای؛ آن دسته از هموطنانمان که پیشتر فکر می کردیم یکی دو تن بیشتر نیستند و حالا می دانیم شمارشان خیلی بیشتر از این حرف هاست، اما این موضوع هم موجب نشده دیده شوند و تصمیمات ویژه در راستای حمایتشان اتخاذ شود.

«ای بی» چیست؟ بیماری "ای بی" بیماری ژنتیکی و بدون دارو و درمان قطعی است که استفاده از دارو حتی برای مهار آن بسیار پرهزینه است. به بیان ساده "ای.بی" فقدان پروتئینی است که موجب می شود بدن پوست سازی نکند و همین عارضه موجب شکنندگی، خشکی بیش از حد و بلند شدن پوست بدن می شود. پرهای "پروانه" را دیده ای که وقتی به جسمی کمی سخت برخورد می کند، می شکند؟ پوست بدن مبتلایان به "ای.بی" نیز همین گونه است و به محض برخورد به جسم جامد و کمی فشار می شکند و زخم و آسیب پذیری از لایه های سطحی پوست تا اعماق بدن را به دنبال دارد. برای این بیماری هنوز درمان قطعی بدست نیامده است. پزشکان برای این بیماری، دستورالعمل های متفاوتی می دهند؛ از انواع داروهای ضدباکتری و عفونت تا پماد مبو، بیافین، فوسلین و ده ها نوع داروی دیگر. بسیاری از داروها هم ورود قانونی به کشور ندارد و از راه غیر قانونی وارد می شوند و در تهران و شیراز قابل دسترسی هستند و برای تهیه این داروها باید هزینه گزافی پرداخت. اما مشکل اینجاست که همین دارو هم درمان قطعی برای بیماری نیست و تنها در دوره های زمانی کوتاه، موثر است و لازم است جای خود را به داروی دیگری دهد. مشکلات بیماران مبتلا به "ای بی" به همین جا محدود نمی شود و عدم رسیدگی و درمان لازم اولین نشانه هایی که بدنبال دارد، بدن های پر از زخم و انگشتان و دستان به شدت تحلیل رفته و کوچک است.

برچسب ها : بیماری انسان های پروانه ای؛ روایتی مصور از رنجی دیده نشده! - بیماری ,همین ,درمان ,پوست ,دارو ,قطعی ,درمان قطعی
علایم آب مروارید را بشناسید
عنوان وبلاگ : بنفشه
بسیاری از افراد بر این باورند که بیماری آب مروارید در نتیجه افزایش سن اتفاق می افتد. این بیماری با اینکه در سنین سالمندی شایع تر است اما گاهی آسیب های چشمی، بیماری های متابولیکی یا حتی اشعه های مضر ممکن است سبب ابتلای فرد به آب مروارید یا همان کاتاراکت، قبل از سالمندی شود.

زمانی که نور به این عدسی کدر می تابد به شکل یک دانه مروارید داخل چشم دیده می شود. به همین دلیل این بیماری آب مروارید نامیده شده است.

برچسب ها : علایم آب مروارید را بشناسید - مروارید ,بیماری
قره قروت علیه آنفلوآنزا
عنوان وبلاگ : بنفشه
یک متخصص تغذیه با اشاره به خواص درمانی و تغذیه ای قره قروت گفت: مصرف این ماده غذایی دستگاه ایمنی بدن را تقویت و از ابتلا به بیماری آنفلوآنزا جلوگیری می کند.

مرتضی صفوی در رابطه با خواص درمانی مصرف قره قروت اظهار داشت: این ماده غذایی همچون سایر لبنیات حاوی کلسیم فراوان بوده و برای درمان پوکی و نرمی استخوان توصیه می شود. همچنین قره قورت دارای پروتئین، چربی و کربوهیدرات است که بسیاری از مواقع از شیر تولید شده یا در روش های سنتی بعد از تولید کشک به عمل می آید.

متخصص تغذیه با اشاره به اینکه 100 گرم قره قروت 240 کالری انرژی دارد، گفت: انی که دارای مشکل لاغری هستند برای چاق شدن می توانند قره قروت مصرف کنند و به طور کلی می توان گفت کالری آن همچون نان بوده و سبب چاق شدن می شود.

برچسب ها : قره قروت علیه آنفلوآنزا - قره قروت ,مصرف ,ماده غذایی ,خواص درمانی
مبتلایان به آنفلوآنزا انار بخورند
عنوان وبلاگ : بنفشه
کارشناس آزمایشگاه کنترل غذا علوم پزشکی زاهدان گفت: انار شیرین خاصیت آنتی ا یدانی را برای مهار یا خنثی سازی رادیکال های آزاد دارد و با داشتن این خاصیت می تواند با بیماری های مختلف از جمله آنفلوآنزا مقابله کند.

مسعود فیروزکوهی اظهار داشت: مبتلایان به آنفلوآنزا با عوارضی مانند تب، بی اشتهایی، تهوع و استفراغ و اسهال روبرو می شوند که نیاز به دریافت تغذیه مناسب، در فرد مبتلا افزایش می یابد.

برچسب ها : مبتلایان به آنفلوآنزا انار بخورند - آنفلوآنزا
سرگذشت تنها ترین درخت دنیا (+ع )
عنوان وبلاگ : بنفشه
برترین ها - درخت تِنِرِه (به فرانسوی: l'arbre du ténéré)، (به انگلیسی: tree of ténéré)، یک درخت تنهای اقاقیا (سَمُر) بود که روزگاری به عنوان تنهاترین و دورافتاده ترین درخت جهان به حساب می آمد. (نزدیک ترین درخت، حدود ۴۰۰ کیلومتر از آن فاصله داشت) مکان این درخت در روزگاران پیش، محل توقف کاروان های عازم منطقه تنره در صحرای بزرگ آفریقا در شمال شرقی نیجر بود. این درخت و درخت آربر پردو (درخت گم شده) تنها درختانی هستند که در نقشه ای با مقیاس ۱:۴۰۰٬۰۰۰ دیده می شوند.

برچسب ها : سرگذشت تنها ترین درخت دنیا (+ع ) - درخت
حادثه « شهر» دستمایه طنز تلخ مردم در شبکه های اجتماعی/ یه سلامی هم به ی که ...
عنوان وبلاگ : بنفشه
جامعه > سلامت - مردم بیش از گذشته جامعه پزشکی را در معرض نقد خود قرار داده اند. آنها حالا مصادیق بی شماری از زیر میزی، قصورات پزشکی و شرط دریافت هزینه برای دریافت خدمات در ذهن دارند.

محمد حسین نجاتی: جامعه پزشکی طی سال های اخیر بیش از پیش در معرض نقد افکار عمومی قرار گرفته است. حجم بالای قصورات پزشکی، زیرمیزی ها و افزایش شکایات مردمی از هزینه های دریافتی از سوی پزشکان، حالا شکاف خاصی میان مردم و پزشکان ایجاد کرده است.

در ابتدا باید گفت که نمی توان این واقعیت را کتمان کرد که هنوز بخش زیادی از جامعه پزشکی کشور، با کمترین چشمداشت های مالی نیت خدمت به مردم را دارند، اما این واقعیت را هم نباید نادیده گرفت، که اقلیتی زیاده خواه در میان پزشکان، چنان خدمات درمانی را با فعالیتی اقتصادی اشتباه گرفته اند که حالا مردم کلیت این قشر را به یک چوب می رانند و از زیاده خواهی این اقلیت به ستوه آمده اند.

در هفته جاری، حادثه ی در شهر اصفهان بخش زیادی از مردم را به واکنش برانداخت. ماجرا دارای دو روایت بود.

برچسب ها : حادثه « شهر» دستمایه طنز تلخ مردم در شبکه های اجتماعی/ یه سلامی هم به ی که ... - مردم ,حالا ,پزشکی ,جامعه پزشکی
مرگ 22 تن براثر آنفلوانزا در کشور
عنوان وبلاگ : بنفشه
بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرگ 22 تن بر اثر آنفلوانزا در کشور و نیز پیگیری تخلف هایی در بیمارستانی در اصفهانی خبر داد.

سید حسن هاشمی روز یکشنبه در حاشیه همایش پزشک پژوهشگر در علوم پزشکی تهران درباره آ ین وضعیت بیماری آنفلوانزا گفت: از این شمار فوتی، 16 تن در استان کرمان و تعدادی نیز در برخی از استان های دیگر مانند سیستان و بلوچستان بوده اند.

برچسب ها : مرگ 22 تن براثر آنفلوانزا در کشور - آنفلوانزا
تحقیر دیگران یعنی تحقیر خود
عنوان وبلاگ : بنفشه
تحقیر افراد دیگر به هر شکل، نوعی بی احترامی است و بی احترامی به سایرین ع العمل منفی در مخاطب ایجاد می کند.

هنگامیکه شما رو در رو یا پشت سر حتی ی را تحقیر کرده و وی را کوچک می شمارید در واقع می تواند او هم رفتار متقابل و تحقیر آمیزی نسبت به شما و شاید بسیار بدتر از آن هم انجام دهد.

برچسب ها : تحقیر دیگران یعنی تحقیر خود - تحقیر
با همکاری ریژاونیوز کانال معرفی گیاهان دارویی ریژاو ایجاد شد
عنوان وبلاگ : بنفشه
کانال معرفی گیاهان دارویی ریژاو توسط فعالان ریژاونیوز در تلگرام احداث گردید. هدف از ایجاد این کانال معرفی دقیق و علمی گیاهان موجود در ریژاو بوده و این حرکت برای اولین بار است که توسط برخی از جوانان کوشا و تلاشگر منطقه انجام می شود. امید است که در حوزه های دیگر از جمله […]

برچسب ها : با همکاری ریژاونیوز کانال معرفی گیاهان دارویی ریژاو ایجاد شد - ریژاو ,گیاهان ,معرفی ,کانال ,کانال معرفی ,دارویی ریژاو ,معرفی گیاهان ,گیاهان دارویی ,گیاهان دارویی ریژاو ,معرفی گیاهان دارویی ,کانال معرفی گیا
نکاتی آسان برای تربیت فرزندان
عنوان وبلاگ : بنفشه
انی که صاحب فرزند هستند این حقیقت را به خوبی می دانند که تربیت فرزندان، عملی طاقت فرسا و مسؤولیت بزرگی است که بر دوش والدین نهاده شده. الله جل جلاله می فرماید: {ای انی که ایمان آورده اید، خود و خانواده ی تان را از آتشی که هیزم آن مردم و سنگ ها هستند دور نگه دارید}[1].

در حدیثی رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید: "هر کدام از شما مسئول است، و از هریک از شما، در مورد زیر دستانش سؤال خواهد شد. جامعه، مسئول رعیت می باشد. مرد، مسئول خانواده و زیر دستانش می باشد. زن در خانه ی شوهر، مسئول زیر دستان خود است. خدمتگزار، مسئول است و از او در مورد اموال صاحبش و مسئولیت های دیگرش، سئوال خواهد شد"[2].

پس باید هم پدر و هم مادر در تربیت فرزندان با یکدیگر سهیم باشند زیرا اگر یکی از آن ها در مسئولیتش سستی و کوتاهی کند باعث ایجاد نقص و کاستی در تربیت صحیح فرزندان خواهد شد.

برچسب ها : نکاتی آسان برای تربیت فرزندان - مسئول ,تربیت ,فرزندان ,الله ,تربیت فرزندان
سم خطرناکی برای زیبایی!
عنوان وبلاگ : بنفشه
بوتا ترکیبی است که از خطرناکترین سم دنیا به دست می آید و در کشور ما به عنوان یک روش خاص برای زیبایی شناخته می شود.

مطالعات وسیع در قرن نوزدهم میلادی نشان داد که در مواد غذایی پروتئینی و کنسروی فاسد شده ترکیب بسیار سمی توسط باکتری موسوم به کلستریدیوم بوتولیوم تولید می شود که وقتی وارد بدن انسان شود، می تواند باعث مسمومیت، ضعف، اسپاسم عضلات و فلج اندام های مختلف بدن شود و در مدت زمان کوتاهی منجر به مرگ فرد گردد. بنابراین سالیان سال است که بیماری ناشی از این سم به نام بوتولیسم به عنوان مهلک ترین مسمومیت در دنیا شناخته شده است.

برچسب ها : سم خطرناکی برای زیبایی! - برای زیبایی
بیست خطایی که در تربیت فرزندانمان مرتکب آن می شویم!!!
عنوان وبلاگ : بنفشه
بسم الله الرحمن الرحیم

در این مقاله به بیست خطایی که بسیاری از والدین در تربیت فرزندان مرتکب آن می شوند اشاره می کنیم.

1ـ خشم: اغلب اوقات بر فرزندانمان در کاری عصبانی می شویم که اصلا جای عصبانیت ندارد. و سبب این عصبانیت به خاطر فشارهای زندگی روزمره می باشد. در این ح ما باید به فرق بین فشارهای زندگی و فشار بر فرزند پی ببریم. و نباید ک نمان را قربانی فشارهای زندگی کنیم.

2ـ بی دی و بی باکی: بعضی از والدین با ندانم کاری و بی دی فرزندانشان را در مقابل دوستان و نزدیکانشان مورد استهزا و تمس قرار می دهند و شخصیت آنان را د می کنند. مثلا می گویند: فرزندم شب ها در رختخواب خودش را خیس می کند، و یا در باره لکنت زبان آنان می گویند که تمام این موارد اثر منفی بر کودک به جا می گذارد.

برچسب ها : بیست خطایی که در تربیت فرزندانمان مرتکب آن می شویم!!! - زندگی ,فشارهای زندگی ,بیست خطایی
ریژاو (ریجاب) کرمانشاه سرزمین چشمه ها
عنوان وبلاگ : بنفشه
ریژاو را برگزیدیم چون کرمانشاه اگر آسمان باشد، ریواژ می شود خورشیدش؛ دریا باشد ریواژ می شود پری دریایی اش؛ جنگل باشد ریواژ می شود بلند ترین درخت بلوطش که میوه هایی از طلا دارد؛ ساده بگویم”‹، تصور کرمانشاه بدون ریژاو زیبایش محال است.

نام این منطقه در زبان کردی یعنی آنجا که آب می ریزد البته برخی هم معتقدند ریشه اصلی آن، کلمه ای دیگر در این زبان به معنای سردی زیاد است، اما اگر بنا بود نام بهتری برای ریژاو انتخاب کنند احتمالا باید صدایش می د «بهشت» چون، دشتی سبز است با گیاهان هزاررنگ و به شبنم نشسته”‹ و هر چند قدمش، چشمه ای از خاک سر برآورده”‹ و هر طرفش باغ میوه ای است از انجیر، گردو یا انار.

برچسب ها : ریژاو (ریجاب) کرمانشاه سرزمین چشمه ها - ریژاو ,می شود ,کرمانشاه ,ریواژ ,ریواژ می شود ,باشد ریواژ ,باشد ریواژ می شود
روایتی از ترک تحصیل گسترده دختران در روستاهای خوزستان / گفتند ما را مس ه کرده ای بخاطر 20 تا بچه!
عنوان وبلاگ : بنفشه
تعداد زیادی از دختران در روستاهای خوزستان به دلایل عدم اعزام معلم از سوی وزارت آموزش و پرورش، از تحصیل باز می مانند. خبرنگار رو مه شهروند با رفتن به تعدادی از این روستاها، بخشی از این وضعیت تاسف بار را روایت کرده است.

این گزارش رو مه شهروند به قلم "شیده لالمی" به این شرح است:

صدای آب می آید. این صدای کرخه است که می پیچد و میان زمین های زرد و سبز می رود. آنها گله را آورده اند چَرا و صورت هایشان همه پیچیده در شال های بلند نخی، آن قدر که جز چشم ها، هیچ پیدا نیست. هوا داغ است و آفتاب، سخت می سوزاند و زیر آسمان تب دارِ جنوب، چوپانی جان سخت می خواهد.

خانه آنها دور است؛ دور یعنی آن سوی هویزه؛ بعد از چرخ و فلک های خاموش و در انتهای یک مسیر خاکی باریک که به خانه ‎های یک روستا می رسد.

برچسب ها : روایتی از ترک تحصیل گسترده دختران در روستاهای خوزستان / گفتند ما را مس ه کرده ای بخاطر 20 تا بچه! - رو مه شهروند ,روستاهای خوزستان
تصاویر/ ببر بز را نخورد و با او دوست شد!
عنوان وبلاگ : بنفشه
به گزارش فرادید، این بز که به عنوان یکی از دو وعده غذایی هفتگی آمور برای او آورده شده بود اما به دلایلی نامشخص این ببر از خوردن تیمور صرف نظر کرده و به جای یک وعده غذایی با او دوستی می کند. مسئولان پارک می گویند هیچ تصمیمی برای جدا این دو حیوان ندارند و امید دارند این دوستی بری مدتی طولانی ادامه یابد. ع های منابع روسی از دوستی عجیب این بز و ببر را در زیر می بینید.

برچسب ها : تصاویر/ ببر بز را نخورد و با او دوست شد! - دوستی ,وعده غذایی
احساسی ترین ع دنیا
عنوان وبلاگ : بنفشه
ین شیر پس ازشکارآهو درحین خوردن آن متوجه میشود شکارش باردار است که بلافاصله ازخوردن دست برمیدارد وسراسیمه سعی می کند بچه را به شکم مادر برگرداند اما پس از ناامیدشدن واطمینان از مرگ بچه آهو آن را آرام با دهانش برمیدارد ودرکنارجسد مادرش میخواباندو خود نیز کنار آهو و بچه اش می نشیند و نظارگر آنها می شود .

"گری وندر و " عکاس طبیعت و شاهدماجرا میگوید حدود3ساعت ازخو دن شیرگذشت که بی حرکتی شیر مرا به شک انداخته بود تااینکه دل را به دریازدم وبه سمت شیر رفتم "گری"با رسیدن به شیر متوجه میشود که اومدتهاست در اثر فشارروحی سکته کرده ومرده است.

برچسب ها : احساسی ترین ع دنیا - متوجه میشود
اثرات انجام چند کار همزمان بر روی مغز
عنوان وبلاگ : بنفشه
شاید شما هم از جمله انی باشید که با افتخار، اعلام می کنند که می توانند چند کار موازی را انجام دهند. شاید از اینکه همزمان با صحبت تلفنی در شرکت، پیامک دوست تان را هم جواب می دهید، احساس غرور می کنید! شاید احساس خوبی دارید که چند پنجره ی همزمان روی دسکتاپ شما باز است و همزمان با پاسخ دادن به ایمیل ها، با دوستان خود هم چت می کنید.

برچسب ها : اثرات انجام چند کار همزمان بر روی مغز - همزمان ,شاید
بخند تا سالم و سرحال شوی
عنوان وبلاگ : بنفشه
به علاوه، سطح هورمون استرس هم در بدن افرادی که دائم در حال خندیدن هستند یا پای تماشای برنامه های شاد می نشینند، بسیار کمتر از سایر افراد خواهدبود. به همین دلیل هم ما بعد از تماشای برنامه های شاد، خندیدن یا قرار داشتن در جمع های شاد، احساس آرامش درونی و رضایت خاطر می کنیم.

معمولا این رضایت خاطر و آرامش خیال در اثر تغییرات هورمونی در بدن، در شرایطی هم که افراد بدون دلیل می خندند، ایجاد می شود اما شدت و عمق آن به اندازه ای نیست که بتوان آن را با خندیدن ها و شادی های واقعی مقایسه کرد. از طرف دیگر، خندیدن باعث افزایش ترشح آنتی بادی ها در بدن و بالا رفتن قدرت سیستم دفاعی می شود.

برچسب ها : بخند تا سالم و سرحال شوی - رضایت خاطر ,تماشای برنامه
دختری از جنس امید (ع )
عنوان وبلاگ : بنفشه
هانیه دختر چهارده ساله بیرجندی با وجود ن نایی دو چشمش توانسته ۱۰ جزء از قرآن را حفظ کند. پدر هانیه کارگر و مادرش خانه دار است.

به گزارش ایسنا، او برای تحصیل نیاز ضروری به دستگاه پرکینز جهت تایپ مطالب با خط بریل دارد، اما شرایط بد مالی مانع ید این دستگاه شده و به ناچار برای نوشتن با خط بریل از سوزن استفاده می کند که این باعث آسیب دیدن انگشتانش شده.

برچسب ها : دختری از جنس امید (ع )
زهد
عنوان وبلاگ : بنفشه
«روزی دیوجانس ـ یکی از انسان های زاهد روزگار ـ از اسکندر پرسید: در حال حاضر بزرگ ترین آرزویت چیست؟

اسکندر جواب داد: بر یونان تسلط یابم.

دیوجانس پرسید: پس از آنکه یونان را فتح کردی چه؟

اسکندر پاسخ داد: آسیای صغیر را تسخیر کنم.

دیوجانس باز پرسید: و پس از آنکه آسیای صغیر را هم مس گشتی؟

اسکندر پاسخ داد: دنیا را فتح کنم.

برچسب ها : زهد - پرسید ,دیوجانس ,آسیای صغیر
عطا و لقای عرفان ی در گفت وگو با مصطفی ملکیان(قسمت دوم)
عنوان وبلاگ : بنفشه
این خیلی مهم است که ما در عین حال که تکثرها را می پذیریم بدانیم که این تکثرها در داشته هاست، و در بوده ها، ما فقط یک موجودیم. این است که من تمایز را هم نمی پذیرم. ما چون با جسم مان هم هویتی می کنیم، قایل به تمایز می شویم. تمام تمایزها در داشته هاست وگرنه ما در بُن و بنیاد، یک موجودیم. و این یعنی حقیقت، خیر، و جمال، برای همه نافع است و هر گونه بی حقیقتی، هر گونه خیرگریزی و هرگونه جمال ستیزی به ضرر همه ی ماست. ما سوار بر یک قایق نیستیم، ما یک موجودیم.

+ احترام و پذیرش تنوع های فرهنگی چه جایی پیدا می کند؟

– اگر شما تنوع فرهنگی، تنوع آداب و رسوم، تنوع ادیان و مذاهب، تنوع عرف و عادت، تنوع نظام های حقوقی، تنوع نظام های اخلاقی را به رسمیت نشناسی مصداق أنانیت است. چون می گویی فرهنگ من بماند و بقیه بروند.

اگر تو خودشیفتگی و أنانیت نداشته باشی اجازه می دهی هر سبک زندگی و هر سبک شگی ای حیات خودش را داشته باشد.

برچسب ها : عطا و لقای عرفان ی در گفت وگو با مصطفی ملکیان(قسمت دوم) - تنوع ,موجودیم ,تنوع نظام های
برخی از فواید گوش دادن به موسیقی
عنوان وبلاگ : بنفشه
گوش دادن به موسیقی هم مانند هر فعالیت دیگری می تواند فواید و مضرات مختلفی داشته باشد. شاید برای بسیاری از ما، حدس زدن مضرات گوش دادن به موسیقی چندان دشوار نباشد: گوش دادن با هدفون با صدای بلند می تواند به گوش آسیب برساند. گوش دادن به موسیقی در ماشین ممکن است باعث شود که صدای بوق یا علائم اخطاری وسایل نقلیه دیگر را نشنویم.

حتی انی که خیلی به موسیقی علاقه ای ندارند، با مقایسه بین انی که موسیقی گوش می دهند و کتاب نمی خوانند و انی که کتاب می خوانند و موسیقی گوش نمی دهند، به نتیجه رسیده اند که گوش دادن موسیقی می تواند موجب افسردگی هم بشود!

اما از این حرف ها که بگذریم، فواید زیادی هم برای گوش دادن به موسیقی گزارش شده است که تصمیم داریم در اینجا به برخی از آنها بپردازیم:

برچسب ها : برخی از فواید گوش دادن به موسیقی - موسیقی ,فواید ,می تواند
گفتگو با آقای یونس قهوه ای؛ رتبه ی برتر کنکور ی ۹۴
عنوان وبلاگ : بنفشه
آقای یونس قهوه ای یکی از چهره های تلاشگر قشر جوانان در ریژاو است و به حق می تواند الگوی مناسب علمی و اخلاقی بسیار نیکویی باشد.
در اینجا توجه شما را به گفتگوی ریژاونیوز با این جوان موفق و با اخلاق جلب می کنیم.

با عرض سلام، لطفا خودتان را معرفی بفرمایید و سوابق تحصیلی خود را بیان نمایید.

با سلام و عرض ادب خدمت ریژاو نیوز و خسته نباشید…
قبل از هر چیز از شما بسار سپاسگزارم که بنده را برای مصاحبه دعوت نمودید.اینجانب یونس قهوه ای متولد سال ۱۳۶۲، مدارک ابت و متوسطه و دبیرستان را در رشته تجربی در مدارس ریجاب با موفقیت سپری نمودم. بعد از گذراندن مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی، با رتبه سوم دانشکده، پس از دو سال کنکور مجدد البته برای کارشناسی ارشد با رتبه ۲۳ کنکور در باهنر کرمان روزانه پذیرفته شدم و با رتبه اول دانشکده در سال ۹۲-۹۳ مدرک کارشناسی ارشد را با معدل ۱۸٫۶۰ به پایان رساندم.
در همین سال با شرکت در کنکور ی علوم تحقیقات موفق به ب رتبه ی اول کنکور ی شدم که بخاطر هزینه آن نتوانستم در مصاحبه شرکت کنم و در سال ۹۴ با امتحان مجدد کنکور سراسری ی، موفق به ب رتبه ۷ کشوری شدم و بعد از انجام مصاحبه موفق به قبولی در رشته انگل شناسی باهنر کرمان شدم.

برچسب ها : گفتگو با آقای یونس قهوه ای؛ رتبه ی برتر کنکور ی ۹۴ - کنکور ,رتبه ,موفق , ی ,مصاحبه ,قهوه ,کنکور ی ,یونس قهوه ,باهنر کرمان , باهنر ,کارشناسی ارشد , باهنر کرمان
ماشین حساب minical توسط سعید سهر طراحی شد
عنوان وبلاگ : بنفشه
سعید سهر دانشجوی جوان رشته ی کامپیوتر از دانشکده فنی ی کرمانشاه موفق به طراحی ماشین حس با نام minical شده است. این ماشین حساب که تحت سیستم عامل اندروید فعال است ویژگی های خاصی را داراست که به کاربر برای سهولت محاسبات خود کمک می کند.

این نسخه از ماشین حساب minical که امروز در اختیارتون قرار داده شده ad free و بدون تبلیغات اضافیه ، روی اکثر صفحه نمایش ها به صورت کامل تست شده ، اندروید سه به بالا رو پشتیبانی میکنه ، با آ ین نسخه ی اندروید ( lollipop 5.1.1 ) هم خوانی داره و بنابر نظر لطف شما عزیزان برنامه کاملا رایگان هست ، امیدوارم که براتون مفید واقع بشه .

ویژگی ها :

۱ – تم های مختلف و رابط کاربری فوق العاده

رنگ پس زمینه ی minical رو با استفاده از آیکن های تعبیه شده تغییر بدین و از انجام دادن محاسبات و کارهای روزمره با این برنامه نهایت لذت رو ببرین .

۲ – حافظه ی لحظه ای !

شاید این اسم کمی عجیب باشه ! حافظه ای که برای minical تعبیه شده با کلیک بر روی آیکن clear فعال میشه ، به طوری که شما با انجام دادن یک محاسبه و کلیک بر روی آیکن ذکر شده مقدار مورد نظر رو پاک میکنید و اون رو به درون حافظه میفرستین ، مقدار قرار گرفته توی حافظه ، قابل نمایشه و اینکه شما به راحتی میتونید با کلیک بر روی آیکن “ c “ مقدار درون حافظه رو پاک کنید .

برچسب ها : ماشین حساب minical توسط سعید سهر طراحی شد - حافظه ,آیکن ,ماشین ,کلیک ,minical ,حساب ,ماشین حساب ,درون حافظه
جهنم دره، واقعا وجود دارد (+ع )
عنوان وبلاگ : بنفشه
اگر از شهر خوی در استان آذربایجان غربی به سمت چالدران از جاده زرآباد حرکت کنید در بین راه به منطقه ای خواهید رسید به نام جهنم دره.در روستای قریس که منطقه ای کوهستانی است جهنم دره واقع شده است.کمتر ی به سمت جهنم دره می رود جز انی که به قصد کوهنوردی و شکار به این منطقه کوهستانی نزدیک می شوند.

برچسب ها : جهنم دره، واقعا وجود دارد (+ع ) - جهنم
به این 6 قسمت بدنتان دست نزنید
عنوان وبلاگ : بنفشه
دست ها عمده ترین نقش را در انتقال باکتری ها و سایر میکروب ها دارند. حتی بعد از شستشوی کامل، دست ها به سرعت آلوده خواهند شد، به ویژه اگر شما ناخن هایتان را بلند کنید، می توانید بسیار راحت تر و سریع تر آلودگی ها را با دست تان منتقل کنید. بعضی از قسمت های بدن نسبت به کوچکترین آلودگی ها بسیار حساس اند. این قسمت ها را بشناسید تا بتوانید جلوی آلودگی و عفونت های احتمالی آنها را بگیرید.

برچسب ها : به این 6 قسمت بدنتان دست نزنید - قسمت ,آلودگی
خوش بینی حماقت و ساده لوحی نیست
عنوان وبلاگ : بنفشه
خوش بین ماندن در زمان های سخت و دشوار، ساده لوحی و حماقت نیست.
خوش بین ها به خاطر دارند که تاریخ بشر، فقط تاریخ بی رحمی و سنگدلی نیست.
بلکه تاریخ شور و شوق و شادی و مهربانی نیز هست.
برداشت ما از داستان پیچیده ی تاریخ، سرنوشت ما را می سازد.
آنها که فقط بخش های تلخ تاریخ را می بینند،
برای هر نوع حرکت فلج می شوند.

برچسب ها : خوش بینی حماقت و ساده لوحی نیست - تاریخ
ک ن در همه جای دنیا زیبا میخندند (+ع )
عنوان وبلاگ : بنفشه
دنیای این روزهای ما، شاید دنیای چندان شادی برای آدم بزرگ ها نباشد. اتفاق های ناخوشایندی که در گوشه گوشه ی جهان می افتد، دائماً کام ما را تلخ می کند.

جنگ، گرسنگی، آواره ها و پناهجویان، تضادها و تعارض های فرقه ای و قبیله ای به شکل های سنتی و یا با پوشش های مدرن، همه و همه فضایی را ایجاد کرده که گاهی نگران می شویم که فرزندان ما در چه دنیایی زندگی خواهند کرد.

اما در این میان، چیزی که فراموش می شود این است که اگر ی قرار است دنیای آینده را بسازد، همین ک ن هستند. آنچه ما قرار بود بسازیم، چنین شد و قاعدتاً اگر می توانستیم دنیای بهتری بسازیم، ساخته بودیم. شاید یکی از مهم ترین وظایف امروز ما، این باشد که امید و انگیزه و انرژی و اعتماد را به نسل بعد منتقل کنیم و به آنها نشان بدهیم که دنیا، می تواند جای خوبی باشد و هنوز فضا برای تجربه و خلق زیبایی باز است. کمک کنیم که اعتماد را ساده لوحی ندانند و دوست داشتن را، ضعف و وابستگی و آسیب پذیری نفهمند. خدمت را ساده لوحی ندانند و ی و تفلب را به زیرکی و هوشمندی تفسیر نکنند.

برچسب ها : ک ن در همه جای دنیا زیبا میخندند (+ع ) - دنیای ,لوحی ندانند ,ساده لوحی
سازمان غذا و دارو : آب معدنی دماوند سالم نیست
عنوان وبلاگ : بنفشه
رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : در حوزه تامین سلامت غذا و دارو، حرف آ را وزارت بهداشت می زند و بر این اساس ، سازمان غذا و دارو ، سلامت آب معدنی دماوند را تائید نمی کند .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رسول دیناروند امروز در حاشیه همایش سراسری معاونان غذا و داروی های علوم پزشکی سراسر کشور در تبریز افزود : وقتی سلامتی آب آشامیدنی تولید شده در یک شرکت را به دلیل مسائل بهداشتی تائید نمی کنیم ، اگر سازمان های دیگر هم تائید کنند، فایده ای ندارد .

برچسب ها : سازمان غذا و دارو : آب معدنی دماوند سالم نیست - سازمان ,تائید ,وزارت بهداشت
به کمال رسیدن انسان ها
عنوان وبلاگ : بنفشه
درنیویورک، درضیافت شامی که مربوط به جمع آوری کمک مالی برای مدرسه مربوط به بچه های دارای ناتوانی ذهنی بود، پدر یکی از این بچه ها نطقی کرد که هرگز برای شنوندگان آن فراموش نمیشود...

او با گریه گفت: کمال در بچه من 'شایا' کجاست؟ هر چیزی که خدا می آفریند کامل است. اما بچه من نمی تونه چیزهایی رو بفهمه که بقیه بچه ها می تونند. بچه من نمی تونه چهره ها و چیزهایی رو که دیده مثل بقیه بچه ها بیاد بیاره. کمال خدا در مورد شایا کجاست؟!

افرادی که در جمع بودند شوکه و اندوهگین شدند...

برچسب ها : به کمال رسیدن انسان ها - کمال ,شایا کجاست؟
جاذبه های طبیعی ریجاب(بهشت غرب)
عنوان وبلاگ : بنفشه
واژه ریجاب در واقع عربی شده واژه «ریژاو» است که در زبان کردی سه معنا برای آن متصور است که مناسبترین آن «ریژاو به معنی محل ریزش آب» می باشد. وجه تسمیه ریجاب، وجود رود وشان الوند و آبشارهای زیبای آن است که از دامنه کوه دالاهو سرچشمه می گیرد.

مرکز شهر ریجاب، بان مزاران است و روستاهای تابعه آن عبارتند از: بان مزاران، داراب، شالان، ژالکه، باباجانی عبدالحمید، شهرک ریجاب، کوشکری، زرده، سید محمد و قلقله یاران.

برچسب ها : جاذبه های طبیعی ریجاب(بهشت غرب) - ریجاب،
نگاهی به وضعیت مدرسه پاسداران +ع
عنوان وبلاگ : بنفشه
ریژاو نیوز: بررسی دبیرستان شهرک ریژاو که به مذاق برخی مسئولین ریژاو و شهرستان خوش نیامد و همچنین مدرسه ی ابت روستای یاران که در محرومیت کامل و در اوضاع نامناسبی مشغول تحصیل هستند در کارنامه ی ریژاو نیوز موجود است. این بار قصد داریم مدرسه ی پاسداران که پر تعدادترین مدرسه ی ابت ریژاو است را مورد بررسی قرار دهیم. متاسفانه آموزش و پرورش دالاهو تاکنون حرکتی را برای بررسی و رفع این کاستی ها و مشکلات برنداشته و تمرکز کلیه ی امکانات آموزشی و ساختی بر روی مرکز شهرستان قرار گرفته است.

وضعیت ساخت و بنای مدرسه:
همانگونه که در تصاویر مشاهده می کنید طی چند دهه ی گذشته این مدرسه به یک ابه تبدیل شده است.
* در گوشه ای از تصاویر می بنیید که خورده های شیشه در کنار وسایل بازی ک ن به وفور روی زمین مشاهده می شود و یقیناً می تواند برای دانش آموزانی که در سن پایینی قرار دارند خطر آفرین باشد.
* محوطه ی کناری مدرسه رو به زمین های خالی و باغاتِ باز بوده و باعث کثیفی هر چه بیشتر محیط و ورود حیواناتی نظیرسگ های ولگرد به این محیط می شود.
* دیوارهای فرسوده ی اطراف مدرسه هر لحظه امکان فرو ریختن دارد و این در حالی ست که ک ن در این سن به علت بازیگوشی برخی اوقات زنگ تفریح های خود را روی دیوارها ی کوتاه و ابه سپری می کنند.
* حیاط پایینی مدرسه که مملو از گیاهان و علف های زائد است نیز بدون درب ورودی بوده و دانش آموزان را با خطر جاده ی آسف ه و خودروهای عبوری رو به رو می کند.

برچسب ها : نگاهی به وضعیت مدرسه پاسداران +ع - مدرسه ,ریژاو ,پاسداران ,ریژاو نیوز
عطا و لقای عرفان ی در گفت وگو با مصطفی ملکیان(قسمت اول)
عنوان وبلاگ : بنفشه
نویسنده:
مصطفی ملکیان

صدیق قطبی: در ارزی عرفان ی، همواره نقطه نظرات ضد و نقیض و جهت گیری های ناهمسو وجود داشته است. از نظراتی که عارفان را مسؤول اصلی وادادگی، دنیاگریزی و استبدادپذیری و مروِّج مریدپروری، سرسپردگی و دستیزی می دانند؛ تا دیدگاه هایی که قایل به ابعاد معنوی و اخلاقی چشمگیری در ذخائر عرفان ی بوده و بازخوانی و کندوکاو در تعالیم عارفان را از اسباب بهبود وضع روانی، اخلاقی و معنوی انسان معاصر بر می شمرند. در گفتگوی پیش رو با مصطفی ملکیان که یکی از برجسته ترین چهره های روشنفکری ایران است، در باب ابعاد قوت و نیز جهات کاستی و آسیب زای عرفان ی و همچنین نسبت زندگی فیلسوفانه و عارفانه به گفت وگو نشستیم.

+ مایلم نظرتان را در باب عرفان ی بدانم و اینکه مجموعاً ابعاد مثبت و قوت عرفان ما را در چه می بینید و از آن سو، چه نگرانی ها و مخاطراتی در روی آوری به آثار عارفان و دل بستگی به مشی و شیوه ی آنان می بینید. فکر می کنید عارفان مسلمان برای زندگی امروزین و انسان های زمانه ی ما و در وضعیت کم وبیش متجددانه ای که داریم، چه ارمغان هایی می توانند داشته باشند و بازخوانی مواریث و آثار برجای مانده از آنان چه ثمراتی به دنبال خواهد داشت؟

– در قلمرو عرفان ی، اول سخنی که باید بگویم اینکه من روی هم رفته با عرفان ابن عربی هیچ احساس و هم دلی ندارم. مخصوصاً وقتی که بخواهیم از متون خودِ ابن عربی برویم به طرف متون شارحان و مفسران ابن عربی؛ یعنی برویم سراغ جُندی، صدرالدین قونوی، قیصری، کاشانی، ابن حمزه فنّاری، ابن تُرکه و شارحانی که از قرن هفتم تا کنون، در این هشت قرن فراوان بوده اند، که من واقعا همدلی ام کمتر می شود. در آثار ابن عربی که خود شخصاً نوشته است، من اخگرهای شگی دل پذیر از لحاظ عقلی و ذهنی می بینم؛ اما علت عدم هم دلی من این است که نظامی که با زور و ضرب می خواسته درست کند نظامی بسیار بسیار متکلفانه و متصنعانه است و علت اش هم این است که می خواسته سه چیزی را که با هم سازگاری ندارند با هم سازگار کند. می خواسته عقل، نقل و مکاشفات عرفانی را با هم سازگار کند. برخلاف آنچه آقای حسن زاده ی آملی چند سال پیش منتشر د و البته سخن همه ی شارحان و مفسران ابن عربی است و گفتند: قرآن، عرفان و برهان از هم ج ناپذیرند، و من به شدت و صددرصد با این مدعا نظر مخالف هستم. من معتقدم داستان «دین، مذهب و وحی» یک ماجراست و داستان «برهان، عقل و فلسفه» یک ماجراست و «مکاشفات و تجارب عرفانی» هم یک داستان سومی است، و این ها را جز با کار متکلفانه و متصنعانه که امثال ابن عربی کرده اند و به نظر من هرگز موفق نبوده اند،

برچسب ها : عطا و لقای عرفان ی در گفت وگو با مصطفی ملکیان(قسمت اول) - عرفان ,عارفان , ی ,عربی ,می خواسته ,داستان ,عرفان ی ,مصطفی ملکیان ,عرفان ی، ,صدیق قطبی
اولین مدرسه ی طبیعت در غرب کشور آغاز بکار کرد+تصاویر
عنوان وبلاگ : بنفشه
ریژاو نیوز:مدرسه ی طبیعت کیکم اولین مدرسه ی طبیعت در غرب کشور فعالیت خود را آغاز نموده است.
این فضا ترکیبی از اکو فارم،اکو پارک و معماری کاهگلی است که محلی مناسب را برای پرورش و هدایت استعدادهای ک ن فراهم نموده است.
مدرسه ی طبیعت کیکم فضایی است رؤیایی برای کشف و شهود ک ن ،لمس ات، پرندگان و حیوانات، بازی های گروهی، ساختن کلبه، تجربه ی روشن آتش ، کار در جالیز، کشاورزی و باغبانی های کوچک.

برچسب ها : اولین مدرسه ی طبیعت در غرب کشور آغاز بکار کرد+تصاویر - طبیعت ,مدرسه
مهاجرت جوانان ریژاوی به کشورهای اروپایی همچنان ادامه دارد
عنوان وبلاگ : بنفشه
ریژاو نیوز:همزمان با مهاجرت مردم جنگ زده ی به کشورهای اروپایی مخصوصا آلمان، سیل مهاجرت از کشورهای دیگر خاور میانه به مقصد اروپا آغاز شده است.
هنگامی که آلمان با حمایت سازمان ملل متحد درهای خود را به روی مهاجرین گشود و ظرفیت پذیرش خود را تا حد قابل توجهی بالا برد، جوانان کشورهای جهان سوم علی الخصوص ایران این فرصت را برای خود غنیمت شمرده و همراه با این آوارگان وارد اروپا می شوند.

برچسب ها : مهاجرت جوانان ریژاوی به کشورهای اروپایی همچنان ادامه دارد - کشورهای ,مهاجرت ,کشورهای اروپایی
کاری کنید که همسرتان احساس خاص بودن کند
عنوان وبلاگ : بنفشه
که خانم دیگری اطرافتان است، سعی کنید به او نشان دهید که فقط به او توجه دارید.برای تولد یا سالگردتان کار خاص و جالبی در مکان های عمومی برایش انجام دهید. برای تولدش کیک ب ید یا برای سالگرد ازدواجتان به او کارت تبریک بدهید. برایش یک کار را در زمان دونفره تان و یک کار در ملاء عام انجام دهید.

۳. با او حرف بزنید و شخصیتش را کشف کنید. نفوذ بیشتر به درونش و فهمیدن علایقش، قدمی بزرگ است که کمک می کند احساس خاص بودن برایتان کند. خیلی از مردها به خودشان زحمت نمی دهند که به دختری نزدیک شوند چون فقط می خواهند یک رابطه فیزیکی داشته باشند. شما از آندسته مردهایی نباشید که اطلاعات زیادی درمورد نامزد خود ندارد یا فراموش می کند که نامزدش چه دوست دارد و چه دوست ندارد.

درمورد سرگرمی هایش سوال کنید و ببینید به چه چیزهایی علاقه دارد. هر ی به چیزی علاقه دارد، حتی اگر در عمق وجودش باشد و هنوز کشف نشده باشد. بفهمید که دوست دارد چه کاری را بیشتر انجام دهد. سعی کنید آن را درک کرده و شما هم به آن علاقه مند شوید.

برچسب ها : کاری کنید که همسرتان احساس خاص بودن کند - دوست ,انجام ,دهید ,دوست دارد ,انجام دهید
ماجرای دو ع ی که جهان را تکان داد
عنوان وبلاگ : بنفشه
گاهی یک ع می تواند معجزه کند ؛ گاهی یک ع چنان کاری می کند که هزاران هزار واژه نمی کند و گاهی یک ع سبب می شود میلیون ها و شاید میلیاردها انسان خود را در یک زمان و در یک مکان مشخص تجسم کرده و عمق برخی پدیده ها را درک کنند.

این قبیل ع ها به دلیل تاثیر گذاری فوق العاده ای که دارند تاریخ ساز و منشا تغییر می شوند. ع هایی که درلحظه ای که می بایست گرفته شده اند و عکاس آنها این شانس را داشته است که هنگام رخ دادن یک تراژدی در صحنه حاضر باشد و ع را بگیرد.

ماجرای ع هفته گذشته یک کودک 3 ساله کرد سوری ( آیلان یا به تلفظ کردی آلان) از همین قسم ع ها بود. تصویری تاثیر گذار و در عین حال تراژیک که در لحظه گرفته شده بود.

برچسب ها : ماجرای دو ع ی که جهان را تکان داد - گاهی
کودک ایرانی کامنت اوباما و لایک زاکربرگ را برانگیخت
عنوان وبلاگ : بنفشه
باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده با حساب ی کاخ سفید برای ع یک پدر و پسر ایرانی در تبریز کامنت نوشت.

ع ی از یک پدر و پسر تبریزی در صفحه ی "آدم های نیویورک" منتشر شد که واکنش صفحه کاخ سفید را به دنبال داشت. در این ع داستان پسری ۱۰ ساله روایت می شود که بسیار عاطفی است و دوست دارد که به دیگران کمک کند.

برچسب ها : کودک ایرانی کامنت اوباما و لایک زاکربرگ را برانگیخت
محبت توانایی مغزی کودک را تقویت می کند
عنوان وبلاگ : بنفشه
به گفته پزشکان: ک ن مادران مبتلا به مشکلات ذهنی بیشتر در معرض این خطر قرار دارند چرا که رابطه این گروه از مادران با فرزندانشان طبیعی نیست در حالی که نوزادان بهتحریک و کنش های اجتماعی نیاز دارند تا توانایی های مغزی آن ها رشد کند.

نیاز ک ن به مهر و محبت به اندازه کافی شناخته شده است، اما این شناخت که عشق و علاقه نه تنها در پختگی عاطفی نقش دارد بلکه ساختار مغز را نیز متاثر می کند، یافته جدیدی است .

به هنگامیکه دانشمندان ک ن یتیم یک کشور اروپای شرقی را مورد مطالعه قرار دادند، در مغز آنها "حفره سیاهی" یافتند . این همان بخش از مغز است که مسوولیت رشد و تحول در درک احساس و ساخت، عملکرد و هضم عواطف، تجربه زیبایی و لذت، لیاقت و هنر رفتار و برخورد عاقلانه با دیگران را برعهده دارد.

پژوهش های علم اعصاب و تحقیقات بیوشیمی با کمک و کاربرد تکنیک پویشگری مغز و مطالعات برش های آن، ثابت کرده اند که سیستم اعصاب نه تنها به تحریکات عواطفی ع العمل نشان می دهد، بلکه در اساس شکل می گیرد.

مغز یک نوزاد هنوز به خوبی شکل نگرفته و بدون ساختار است و برای رشد و تحول خود به تحریک نیاز دارد، نه تنها به تحریکات محسوس و شناختی در اشکال و انحاء گوناگون مثل بازیها، رنگها یا موزیک، بلکه به برخوردها و رفتارهای محبت آمیز نیز محتاج است.

برچسب ها : محبت توانایی مغزی کودک را تقویت می کند - بلکه ,محبت
رابطه با نامزد شکاک را به هم بزنیم؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
با همان سختگیری هایش دو ستش دارید، آ می گوید: «آنقدر عاشق تو هستم که به پشه های نری که در اتاقت می چرخند حسادت می کنم!» یا «آنقدر عاشقت هستم که دوست دارم با هیچ جز من نگویی و نخندی و نفس نکشی!»، «من به تو اعتماد دارم اما جامعه آن قدر کثیف است که به خاطر من «فقط» با مادرت بیرون برو!». . . فکر می کنید دوست تان دارد، آن وسط ها هم با یک جمله آشنا سختگیری های عجیبش را برای شما جامی اندازد. ..«غیرتم اجازه نمی دهد که. . . » آن اوایل داستان تان شبیه قصه های عشقی است، از فرط توجهش بال درآورده اید اما فقط کمی از این رؤیای شیرین می گذرد که گیرهای باخود و بی خودش کلافه تان می کند. شاهزاده با اسب سپیدش از راه رسیده اما به اندازه شرلوک هولمز از روابطش با شما و روابط تان با کل عالم بشریت نکته منفی بیرون می کشد! زنگ خطر به صدا درآمده است شاید این عاشق دلباخته خوش تیپ، پارانوئید باشد.

برچسب ها : رابطه با نامزد شکاک را به هم بزنیم؟
حقوق پدر و مادر
عنوان وبلاگ : بنفشه

حقوق پدر و مادر را مورد توجّه قرار مى‏دهد، بدون آن که توجه به کفر و ایمان، شرک و فسق، و درستى و عد ، و نادرستى و گناه آنان داشته باشد.
تنها جائى که س یچى از آنان لازم است، آنهم به صورتى که آزرده خاطر نشوند، جائى است که انسان را بر ضد برنامه‏هاى الهى دعوت کنند، آن جا اطاعت لازم نیست. ولى باید به نرمى و مدارا از اطاعت آنان س یچید، درباره احسان به پدر و مادر، و مصاحبت نیک با آنان، و س یچى از طاعتشان به وقت دعوت به شرک و ترک واجب.
1.شما نباید کوچکترین صدمه ای به انها بزنید حتی اگر انها مرتکب هر گونه زیاده روی شده باشند
2. با احترام و افتخار در ارتباط با انها سخن بگویید.الله میفرماید:پروردگار تو مقرر کرد که جز او را مپرستید و به پدر و مادر خود نیکی کنید اگر یکی از ان دو یا هر دو در کنار تو به سالخوردگی رسیدند به انها حتی اوف مگو و به انان پرخاش گری مکن و با انها سخنی شایسته بگو(اسرا23
3.اطاعت از انها در اعمالی که جایز است(و اگر تو را وا دارند تا درباره چیزی که تو را بدان دانشی نیست به من شرک ورزی ار انان فرنان مبر .لقمان15).

برچسب ها : حقوق پدر و مادر - انها ,اطاعت ,آنان ,مادر
چرا سیگار کشیدن حرام است
عنوان وبلاگ : بنفشه

در این بیانیه ,هیچ خ وجود ندارد و شایسته پرستش نیست جزء خ که محمد فرستاده و او است ,از مسلمانان خواسته شده است که تمامی احکام تعیین شده توسط الله و رسولش(ص) را بپذیرند, یک وحی از جانب خدا است با یک قانون کامل برای زندگی که می گوید چه خوب و چه بد است: و هر دو راه [خیر و شر] را بدو نمودیم(البلد 10)

همانان که از این فرستاده درس نخوانده که [نام] او را نزد خود در تورات و انجیل نوشته مى‏یابند پیروى مى‏کنند [همان ى که] آنان را به کار پسندیده فرمان مى‏دهد و از کار ناپسند باز مى‏دارد و براى آنان چیزهاى پاکیزه را حلال و چیزهاى ناپاک را بر ایشان حرام مى‏گرداند و از [دوش] آنان قید و بندهایى را که بر ایشان بوده است برمى‏دارد پس انى که به او ایمان آوردند و بزرگش داشتند و یاریش د و نورى را که با او نازل شده است پیروى د آنان همان رستگارانند (اعراف 157).

برچسب ها : چرا سیگار کشیدن حرام است - آنان
مهربانی صلی الله علیه و آله وسلم با حیوانات
عنوان وبلاگ : بنفشه
  • وقتی از سخن به میان میاوریم,اغلب اولین کلمه ای که به ذهن میاد صلح است.کلمه از مصدر سلام مشتق شده که همچنین ریشه کلمه سلام,به معن
    صلح است. یک روش زندگی که ترویج دهنده؛ کرامت,احترام,صبر,و صلح ,عد و رحمت که همه این ویژگی ها همراه با ارامش و تسلیم در برابر خدا است.شاید بزرگترین این ویژگی ها رحمت است.این یکی از مضوعات مهم در قران است.بیگمان کتاب بزرگی(به نام قران)را برای ایشان فرستاده ایم که با اگاهی(کامل و شامل خدایانه خود از فطرت انسان و سرشت جهان,احکام و معانی)ان را توضیح داده است و تبیین کرده تا مایه هدایت (ایشان به سوی سعادت)و رحمت(خدا در هر دو سرا)برای انی باشد که مومنین(بدان)باشند. رحمت یک ویژگی اسمانی مظهر نجابت,تقوا,مراقبت,توجه,مهربانی,بخشش است.این ویژگی ها صرفا بازت از رحمت خداوند نسبت به خلقت او است که در این جهان قابل مشاهده است.پروردگار متعال می فرماید:محمد(ص) رحمتی نه تنها برای خانواده و دوستان,ملت عرب در قرن خودش بلکه برای تمام خلقت بوده است.همچنین در سوره انبیاء می فرماید(ای ),تو را جزء به عنوان رحمت برای جهانیان نفرستاده ایم. (ص)مظهر رحمت بود محبتش را به تمام انی که دوروبرش بودند ,خانواده,یتیمان,دوستان,غریبه ها و حتی دشمنان نشان میداد ,او حتی به محیط و حیوانات با احترام و محبت رفتار میکرد,او به اصحابش یاد داد که حیوانات قسمتی از مخلوقات خداوند هستند که باید مورد توجه واحترام قرار گیرند.سنت (ص)به ما یادآوری می کند که انسان جانشین خداوند بر روی زمین است ,توجه و مهربانی یکی از مسئولیت هایست که به عهده انسان واگذار شده است .گفتار و رفتار رسول خدا(ص)به ما نشان داده است اذیت وآزار مخلوقات نه تنها قابل قبول نیست بلکه باید در پیش گاه خداوند پاسخ گو باشیم . اگر ی گنجشکی را برای شکار و سرگرمی بکشد,گنجشک در روز قیامت فریاد می زند و می گوید: پروردگارا!آن شخص مرا بیهوده کشته است و مرا برای هدف مقید نکشته اند .
برچسب ها : مهربانی صلی الله علیه و آله وسلم با حیوانات - رحمت , , ,ویژگی ,خداوند ,حیوانات
ایستاده غذا نخورید
عنوان وبلاگ : بنفشه
مطالعات محققان سوری در انگلیس نشان می دهد که ایستاده غذا خوردن سبب افزایش وزن، به ویژه در افرادی که تحت رژیم هستند می شود.

به گزارش ساینس، راه رفتن یکی از مهمترین دلایل حواس پرتی است. همین امر سبب می شود که فرد تمرکزی روی خوراکی نداشته باشد و دیرتر سیر شود . از طرفی فردی که هنگام غذا خوردن راه می رود، خود را قانع می کند که در حال ورزش است؛ بنابراین بیشتر از حد معمول غذا می خورد.

برچسب ها : ایستاده غذا نخورید
کاری که خش الی با روستاها می کند
عنوان وبلاگ : بنفشه
10 صبح به وقت تابستانی و 9 صبح به وقت ساعت های جلوکشیده نشده در روستای کردستان، هوا آنقدر گرم است که باید در به در دنبال سایه کوچکی برای پناه گرفتن باشید.

اینجا یکی از غربی ترین نقاط ایران است که مثل منطقه مرکزی، جنوبی، شرقی و شمال کشور سال هاست با خش الی درگیر است. مثل خیلی از روستاهای کشور، اینجا در کردستان هم زندگی روستایی در حال انحلال است و سال به سال تعداد خانوارهای روستایی کمتر می شود.

مردم این روستا می گویند «خش الی» یعنی چه یک تار زمین داشته باشی، چه 30 تار، وقتی آب به زمین نمی رسد، تراکتورهای 30، 40 ساله و کمباین و کارگر داشتن هم فایده ندارد. سهم آب کشاورزها کم و گران است، کشت دیم هم که دهان را به آسمان باز است و یک سال خوب می شود و یک سال دیگر نه. قیمت تضمینی ید محصولی که بیشتر گندم است هم کشاورزان را راضی نمی کند.

می گویند: «آب آنقدر کم است که بیشتر از یک بار در سال نمی شود زمین ها را زیر کشت برد، تازه محصول ترسالی با خشک سالی فرق می کند؛ قیمتی هم که ت می پردازد کافی نیست، کشاورزی روی زمین سخت است، درآمد هم کفاف زندگی را نمی دهد؛ چاره ای جز ساختن با این شرایط هم نداریم».

برچسب ها : کاری که خش الی با روستاها می کند - زمین
رودخانه الوند، روح زیبایی ریجاب
عنوان وبلاگ : بنفشه
رودخانه الوند یا هلوند (به معنای شیرین) تنها رودخانه ریجاب است. این رودخانه از ارتفاعات سیاه دانه واقع در کوه های دالاهو و سراب اسکندر سرچشمه می گیرد و پس از طی مسیر پر پیچ و خم باغ های گردو، وارد ای مرزی س ل زهاب و قصرشیرین و سپس وارد کشور همسایه، عراق می شود.

طول این رودخانه تا مرز ایران و عراق ۱۲۰ کیلومتر تا رودخانه دجله ۱۶۰ کیلومتر و ارتفاع آن از سرچشمه ۱۵۰۰ متر است.

الوند پس از عبور از ای ریجاب، س ل ذهاب، قصرشیرین و خانقین در قسمت جنوبی ناحیه دَکه و قله از طرف چپ وارد آب رودخانه سیروان می گردد و پس از آن به رود دجله می پیوندد.

برچسب ها : رودخانه الوند، روح زیبایی ریجاب - رودخانه
غلبه ی احساس
عنوان وبلاگ : بنفشه
دوست مان شخصی آرام و متوازن بود و گاهی می شنیدم که در مورد بیطرفی در نگرش به امور مختلف و ضرورت رعایت انصاف و عد حتی درمورد دشمنان صحبت می نمود.

در یکی از روزها پسر نوجوانش به سرعت نزد وی آمده و کلماتی چند به وی گفته و رفت. ناگهان این مرد از کوره در رفته و کلماتی را به زبان آورد که خیلی از عفت کلام به دور بود!

مشخص شد پسرش به وی خبر داده که پسر همسایه برادر کوچکش را کتک کاری نموده تا جایی که خونین شده است.

هنگامی که با همسایه و پسرش از نزدیک ملاقات نموده و ماجرا را بطور کامل از زبان آنها شنید برایش روشن شد که پسر او آغاز کننده ی دعوا و ضرب وشتم بوده است. پس چاره ای جز معذرت خواهی ازهمسایه و ابراز تأسف بدلیل زود قضاوت نمودن نیافت.

برچسب ها : غلبه ی احساس
گاز رسانی ریژاو به زودی انجام خواهد شد/جذب ٧ هزار مشترک جدید گاز در استان کرمانشاه
عنوان وبلاگ : بنفشه
شرکت گاز استان کرمانشاه در چهار ماه امسال بیش از هفت هزار مشترک جدید گاز جذب کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: در بازه زمانی یادشده، ١۵٢ کیلومتر شبکه گذاری و بیش از دو هزار انشعاب نیز نصب شده است.

حمید فانی با بیان این که در چهار ماه امسال، ۴۵ روستا به شبکه سراسری گاز پیوسته است، افزود: تعداد روستاهای دارای شرایط گازرسانی در این استان یکهزار و ٧٣٣ روستا بوده که از این تعداد ٣٧١ روستا به شبکه گاز متصل شده و عملیات گازرسانی به ٢۴٣ روستا نیز در دست اجراست.

وی یادآور شد: هم اکنون ٧٧ درصد جمعیت استان کرمانشاه از نعمت گاز برخوردارند و با اجرای پروژه های بند “ق” قانون بودجه سال ٩٣ و سایر منابع آن درسال ٩۴ این مقدار به ٩٨ درصد می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به این که تاکنون حدود ۴۶۵ هزار مشترک در این استان به شبکه گاز پیوسته اند، گفت: میانگین مصرف روزانه گاز استان در سال ٩٣ بیش از ٩,٣ میلیون مترمکعب بوده است.

فانی با اشاره به برخورداری ٢۴ شهر و ٣٧١ روستای استان کرمانشاه از گاز طبیعی، افزود: طی سال گذشته بیشترین حجم شبکه گذاری و گازرسانی به روستاها در طول مدت فعالیت این شرکت با اجرای ۶۴٨ کیلومتر شبکه گذاری و بهره برداری از ٧٢ روستا، اجرا شده است.

برچسب ها : گاز رسانی ریژاو به زودی انجام خواهد شد/جذب ٧ هزار مشترک جدید گاز در استان کرمانشاه - استان ,شبکه ,کرمانشاه ,شرکت ,هزار ,روستا ,استان کرمانشاه ,شبکه گذاری ,هزار مشترک ,کیلومتر شبکه ,مشترک جدید
این عادت ها هر روز شما را تنهاتر می کند
عنوان وبلاگ : بنفشه
چشم های تان را ببندید و آدم های زندگی تان را یک دور مرور کنید. از همه انی که در این لحظه به ذهن شما می آیند چند نفر را دوست دارید درست در همین ساعت ببینید؟ اگر دیگران چشم های شان را ببندند چطور؟

این عادت ها هر روز شما را تنهاتر می کند

احتمال دارد که شما را به عنوان اولین گزینه برای ملاقات انتخاب کنند؟ اگر جواب تان به این سوال منفی است و یا اینکه در این مورد اطمینانی ندارید، روی کمک ما حساب کنید. کافی است چند عادت اصلی را که می تواند شما را به فردی آزاردهنده تبدیل کند و باعث شود که دیگران دور شما خط بکشند کنار بگذارید تا همیشه اولین گزینه دوستان و آشنایان تان برای تنظیم قرار ملاقات باشید.

وارد جزئیات شوم؟

به منطق آدم ها اعتماد کنید! باور کنید وقتی به اندازه کافی به شما اطلاعات نمی دهند، منظورشان این است که کمی از آنها فاصله بگیرید و وارد جزئیات زندگی شان نشوید. این موضوع وقتی پررنگ تر می شود، که پای بیماری و یا رویداد آزاردهنده ای به میان بیاید. وقتی می بینید خانم الف مدتی بی حوصله است و در مهمانی ها کنار همسرش نمی نشیند، احتمالا حدس می زنید که با همسرش رابطه خوبی ندارد و شاید هم به خودتان اجازه بدهید که این ذکاوت را به رخ او بکشید و بگویید: فلانی چرا کنار شوهرت نمی نشینی؟ چرا بی حوصله ای؟ میانه تان شکر آب شده؟ چه انتظاری از خانم الف دارید؟ فکر می کنید او به خاطر باهوش بودن تان به شما افتخار می کند و سفره دلش را باز می کند؟

این عادت ها می تواند هر روز شما را تنهاتر از قبل کند

بهتر نیست به جای چنین جملاتی به او بگویید :«احساس می کنم چند وقتی است که مثل همیشه نیستی. اگر دوست داشتی با ی وقت بگذرانی و گپ بزنی، می توانی همیشه روی من حساب کنی.»

برچسب ها : این عادت ها هر روز شما را تنهاتر می کند - تنهاتر ,عادت ,وارد جزئیات ,اولین گزینه
یواشتر برو من می ترسم ...
عنوان وبلاگ : بنفشه
داستانی عاشقانه و زیبا برای شما عزیزان آماده کرده ایم. می توانید در بخش نظرات, نظر خود را درمورد این داستان عاشقانه بیان کنید.

زن و شوهر جوانی سوار برموتورسیکلت در دل شب می راندند. آنها از صمیم قلب یکدیگر را دوست داشتند.

زن جوان: 'یواشتر برو من می ترسم' مرد جوان: نه، اینجوری خیلی بهتره!

برچسب ها : یواشتر برو من می ترسم ...
حقوق زن در
عنوان وبلاگ : بنفشه

همانا برای زن ارزش بسیاری قائل شده است و او را مورد تکریم و تجلیل قرار داده ست زیرا که زن "مادر" است پس اطاعت و نیکی از مادر واجب است. و رضایتش باعث رضایت الله می شود، و بهشت زیر قدم های او قرار دارد، یعنی نزدیک ترین راه به سوی بهشت راه اوست. و الله تعالی بی احترامی و س یچی از مادر را حرام کرده است تا جایی که فرزند حق ندارد به او کلمه "اف" را بگوید.و حق مادر را بالاتر از حق پدر قرار داده است، و بر اهتمام دادن به او در زمان پیری و مریضی تأکید بسیاری کرده است، و تمام این حقوق در آیات قرآنی و احادیث نبوی ذکر شده است. از جمله این فرموده الله تبارک و تعالی:(وَوَصَّیْنَا الإِنْسَانَ بِوَالِدَیْهِ إِحْسَانًا)[1]. ترجمه: "و به انسان سفارش کردیم که به والدین خود نیکی کند". و در آیه دیگر می فرماید: (وَقَضَى رَبُّکَ أَلا تَعْبُدُوا إِلا إِیَّاهُ وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَانًا إِمَّا یَبْلُغَنَّ عِنْدَکَ الْکِبَرَ أَحَدُهُمَا أَوْ کِلاهُمَا فَلا تَقُلْ لَهُمَا أُفٍّ وَلا تَنْهَرْهُمَا وَقُلْ لَهُمَا قَوْلا کَرِیمًا وَاخْفِضْ لَهُمَا جَنَاحَ الذُّلِّ مِنَ الرَّحْمَةِ وَقُلْ رَبِّ ارْحَمْهُمَا کَمَا رَبَّیَانِی صَغِیرًا)[2]. ترجمه: " و پروردگارت فرمان داده است که جز او را مپرستید و به پدر و مادر نیکی کنید. اگر یکی از آنها یا هر دوی آنها در نزد تو به سن پیری رسیدند، به آنان «اف» مگو، و بر سر ایشان فریاد مزن و محترمانه با آن دو سخن بگو. از روی مهربانی بال فروتنی را برای آنان بگستران و بگو:«پروردگار!به آنان رحم کن همانگونه که آنان در کوچکی مرا تربیت و بزرگ نمودند).

برچسب ها : حقوق زن در - مادر ,آنان ,لَهُمَا ,الله , ,داده ,قرار داده
خوشبختی با نامزد خسیس ممکن است؟
عنوان وبلاگ : بنفشه
به تازگی نامزد کرده اید، منتظرید نامزدتان با یک تیپ حس وشیک دنبال تان بیاید، البته هنوز به خاطردسته گل بی رمقش در شب خواستگاری دلخورید اما با خودتان می گویید دسته گل مهم نیست، مهم این است که دوستم دارد.

زندگی با نامزد خسیس

اما باز همان شلوار رنگ و رو رفته عهد بوق و همان کت چهارخانه را که از روز اول تا شب خواستگاری هربار تنش بود، پوشیده است. راه می افتید. اولین گردش دو نفری تان در دوران نامزدی است اما به بد ترین خاطره عمرتان تبدیل می شود.

وقتی به خانه برمی گردید، هم خسته و کوفته اید، هم گرسنه وعصبانی. همان روز است که درکمال تعجب می فهمید دست نامزدتان، سخت به جیبش می رود. تا ی نمی گیرد. می گوید: «پیاده برویم هوا بخوریم.» آ شب هم درحالی که هردوگرسنه اید می گوید: «می ریم خونه یه چیزی می خوریم.» آن اوایل دل تان نمی آید بگویید خسیس است اما تکرار رفتارهای عجیبش کلافه تان می کند. ازدواج با آدم خسیس یعنی سوءتغذیه، گرفتاری در کشمکش مداوم به خاطر پول، انزوای اجتماعی و خیلی موارد آزار دهنده دیگر. پس می ارزد به جای اینکه خودتان را به آن راه بزنید، شش دانگ حواس تان را جمع کنید تابه یک عمر عذاب، بله نگویید.

این درد بی درمان است. . .

اجازه بدهید همین اول داستان، آ ش را بگوییم وآن هم اینکه خساست درمان ندارد یعنی نمی شود فردی را که خسیس است، با روان درمانی و حتی قرص و دارو به فردی دست و دلباز تبدیل کرد. بنابراین تشخیص این ویژگی آن هم در زمان درست خودش می تواند در روند تصمیم گیری برای ازدواج و چه بسا سرنوشت شما، بسیار موثر باشد.

باید بدانید آدم خسیس همان ی است که یک عمرزندگی خود و دیگران را قربانی روزمبادا می کند. برای او فرقی ندارد که چقدر پول پس انداز کرده است چون هر چه پس انداز کرده باشد، باز قصد ج ش را ندارد. او به طور افراطی و بیمارگونه ای صرفه جوست و می خواهد تا جای ممکن ازهزینه های لازم و غیر ضروری کم کند که این کم دائم از هزینه ها در زندگی مشترک می تواند منجر به سوء تغذیه در فرزندان، تنش های مداوم بین زن و شوهر و حتی آبروریزی و انگشت نما شدن در میان فامیل و آشنایان شود. پس برای کشفخسیس بودن یا نبودن نامزدتان کاملا جدی باشید.

برچسب ها : خوشبختی با نامزد خسیس ممکن است؟ - ندارد ,خسیس ,نامزد ,نامزد خسیس
نشانه های یک عاشق واقعی
عنوان وبلاگ : بنفشه

او به شما لازم را می دهد و هیچگاه شما را مجبور به کاری که دوست ندارید، نمی کند.

• تمام دوستان او شما را می شناسند و زمانی که ملاقات شان می کنید، در مورد شخصیت و محل کار و علاقمندی هایتان اطلاع دارند زیرا شریک زندگی تان همیشه از شما پیش آنها سخن می گوید.

• او شما را به خانواده اش معرفی کرده است یا به زودی قصد آن را دارد.

• او برای گفتن «صبح بخیر» و «شب بخیر» به شما پیغام می دهد.

• او تمام حالات شما را تحسین می کند، به عنوان مثال: «تو زیباترین لبخند دنیا را داری!»

• او شما را بدون هیچ منتی در اولویت کارهایش قرار می دهد. به عنوان مثال تماشای بازی فوتبال تیم مورد علاقه اش را از دست می دهد تا با شما به میهمانی دوست تان آید.

• زمانی که مرد دیگری به شما نزدیک می شود، او در آن واحد هم به خود مغرور می شود که تنها قهرمان زندگی شما است و هم حسادت می کند.

برچسب ها : نشانه های یک عاشق واقعی - عنوان مثال
آغاز به کار نخستین مطلب مامائی ریژاو
عنوان وبلاگ : بنفشه

نخستین مطب مامائی شهر ریژاو از امروز آغاز به کار کرد.

به گزارش ریژاونیوز این مطب که توسط خانم پروین خدایاری راه اندازی شده است امروز و فردا به مناسبت افتتاح آن به صورت مجانی ویزیت خواهد کرد.

این مطب در شهرک ریژاو واقع شده است و در حوزه های بارداری، مادر و کودک و هم چنین تنظیم خانواده فعالیت می کند.

لازم به ذکر است این مطب که توسط خانم پروین خدایاری راه اندازی شده است امروز و فردا به مناسبت افتتاح آن به صورت مجانی ویزیت خواهد کرد.

برچسب ها : آغاز به کار نخستین مطلب مامائی ریژاو - ریژاو ,صورت مجانی ,مجانی ویزیت ,ویزیت خواهد ,مناسبت افتتاح ,پروین خدایاری ,مجانی ویزیت خواهد ,صورت مجانی ویزیت , پروین خدایاری
دیگر از گناه لذت نمی برم اما...
عنوان وبلاگ : بنفشه
بسیار پیش می آید که انسان به مرحله ای می رسد که دیگر از گناه لذت نمی برد، اما آنطور که برخی از همین گنا اران می گویند «نمی تواند آن را ترک کند.»

اما او که از گناه لذتی نمی برد چرا نمی تواند دست از آن بکشد؟ تا وقتی که جز گناه و سرزنشِ نفس لوامه چیزی عایدش نمی شود چرا آن را ترک نمی کند؟

این چیزی نیست جز فلج شدن اراده، و عادت به معصیت، و ترسی ناشناخته که «اگر آن را ترک کنم چه به سرم خواهد آمد»، و عدم یقین به اینکه اگر آن را ترک کند حتما خداوند در عوضِ آن، چیز بهتری به او او خواهد داد.

انسان به وضعیتی شبیه به برخی انواع اعتیاد دچار می شود که در آن دیگر به او ح لذت و نشئگی دست نمی دهد، اما از نظر روحی و روانی به آن وابسته است و می ترسد آن را ترک کند و در راه به دست آوردن آن از مال و اخلاق و همه چیزش می گذرد.

برچسب ها : دیگر از گناه لذت نمی برم اما... - گناه
خانمی آلمانی که به گرایید
عنوان وبلاگ : بنفشه
مدت کوتاهی پس از تولد من، در سال 1934در آلمان، تًرک عضویتِ کلیسای کاتولیک ویا پروتستان مُد شد، و مردم در عوض عضویت در"گدگل گ" را که به معنی اعتقاد به خداوند است قبول می د، که در حقیقت بر ع نامش بود.

در واقع وقتی من هفت سالم بود یک دختر بزرگتر به من گفت: هیچ خ وجود ندارد، و در آن وقت او برایم کاملا یک شخص معتبر به نظر می رسید.

همچنان در مورد بابا نوئل هم شنیده بودم که او فقط یک اختراع برای ک ن بوده است، و این مسائل توجه مرا به سوی این دنیا معطوف ساخت.

برچسب ها : خانمی آلمانی که به گرایید
معرفی شهر ریژاو
عنوان وبلاگ : بنفشه
سلام و درود خداوند بر شما بازدید کننده های عزیز و محترم لطفا برای اشنایی بیشتر با شهر ریژاو به دانشنامه ویکی پدیا در لینک زیر مراجعه فرمایید

برچسب ها : معرفی شهر ریژاو
اگر دلتان شور می زند، بخوانید!
عنوان وبلاگ : بنفشه
اختلال های اضطر و افسردگی شایع ترین اختلال های اعصاب و روان در ایران هستند. شنیدن این خبر چندان هم آدم را به تعجب وانمی دارد. بسیاری از ما و اطرافیان مان گاه و بیگاه دچار اضطراب و دلشوره می شویم. اما چنین اضطراب هایی تا کجا طبیعی اند؟ این اضطراب ها از کی نیازمند بررسی های روان پزشکی هستند؟ این پرسش ها را از مریم رسولیان، روان پزشک و یار علوم پزشکی ایران، پرسیده ایم و ماحصل، گفتگویی شد که می خوانید.

خانم ! در برخوردهایمان با دوستان و آشنایان، افرادی را می شناسیم که خیلی زود نگران می شوند و در ذهنشان همیشه بدترین ح ممکن را تصور می کنند. اگر فرزندشان 10 دقیقه دیرتر به خانه برسد، چنان دچار اضطراب می شوند که انگار واقعا تصادف کرده. این را می توان یک اختلال روانی دانست؟

برچسب ها : اگر دلتان شور می زند، بخوانید!
کارول : یهودیت را درنظرگرفته بودم اما را انتخاب
عنوان وبلاگ : بنفشه

تا جایی که به یاد دارم، هرگز یت مرا راضی نساخته است.

من هرگزنتوانستم باورکنم که عیسی "پسر" خدا است. همیشه فکر می که گُسلی در من بوده که "ایمانم ضعیف" است.

وقتی که من بچه بودم، دعا می که خدا به من کمک کند تا باور کنم که عیسی پسر او بوده است. احساس نمی که خدا به دعایم برای تقویت ایمانم در کلیسای ی پاسخ می دهد.

من یک دوست کوچک یهودی در کلاس سوم داشتم. به یاد دارم که شیفته دینش گشته بودم.

یک بار دیدم که نام خداوند را به صورت مخفف می نویسد، وقتی دلیلش را پرسیدم او گفت: در دین آنها نام خداوند آنقدر مقدس است که می تواند به نوعی طلسم باشد...! و من از قدرت خداوند مشترکمان بسیار شگفت زده شده بودم.

برچسب ها : کارول : یهودیت را درنظرگرفته بودم اما را انتخاب - خداوند
اشک پدر
عنوان وبلاگ : بنفشه
هر وقت پدرم این ترانه را می خواند که «وقتی بچه بودی، عادت داشتی روی دوشم بنشینی، پدر نردبان بچه هایش است...» دلم می گرفت و برای پدرم غصه می خوردم.

پدر به چشم پسرش، بزرگ ترین و قوی ترین مرد دنیا است. پدر من یک سرباز بود. او در زندگی اش هم مثل یک سرباز قوی و با اراده بود. او شخصیتی نیرومند داشت و سختی های روزگار موهایش را سفید کرده بود. از نوجوانی برای تامین زندگی خانواده اش دوندگی و کار و ب درآمد را شروع کرد. همیشه تا دیر وقت کار می کرد، اما هرگز گله نمی کرد. علی رغم سختی هایی که در بیرون تحمل می کرد، در خانه همیشه چهره ای خندان داشت.

با وجود آن که پدرم هر روز از صبح زود تا دیر وقت شب دوندگی می کرد، اما تحصیل من و برادرم در مدرسه، فشار مالی خانواده را سنگین کرده بود و خانواده ام زندگی را به سختی می گذراند.

برچسب ها : اشک پدر - کرد، ,خانواده ,سختی ,زندگی ,پدرم
بلایی که طرح طوبی بر سر رودخانه الوند ریژاو آورد
عنوان وبلاگ : بنفشه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریژاونیوز رودخانه الوند ریژاو که پس از رود سیروان دومین رودخانه جاری و دائمی استان کرمانشاه می باشد از منظقه موسوم به “پل دروازه” ریژاو تقریبا بی آب و خشک شد.

علت اصلی خشک شدن رودخانه الوند از منطقه پل دروازه به پایین، اجرای طرح طوبی است.
با اجرای طرح طوبی که از سوی جهاد کشاورزی انجام شده است قسمت عمده ای از آب رودخانه الوند در محل “پل دروازه” از طریق کانالی با عمق تقریبی ۲ متر برای آبیاری تپه های بایری که در روستاهای مجاور قرار دارد از رودخانه جدا می شود.

برچسب ها : بلایی که طرح طوبی بر سر رودخانه الوند ریژاو آورد - رودخانه ,الوند ,طوبی ,ریژاو ,رودخانه الوند ,الوند ریژاو ,رودخانه الوند ریژاو
سخن سردبیر: خداحافظ ای ماه خ / عید سعید فطر مبارک
عنوان وبلاگ : بنفشه
رمضان ای دوست، با تو وداع گفتن همیشه برایمان سخت بوده و هست. نه به عنوان یک ماه از ماه های پر خیر و برکت بلکه به عنوان یک دوست، دوستی که سالی یک بار مهمان خانه ی ما می شوی و به ما تعلیم انسانیت میدهی.
به ما یاد میدهی چگونه برای خالق بندگی کنیم نمیدانم تا تو میروی ما انسان ها دوباره میرویم نقطه سرخط و آنچه که تو در طول حضورت تعلیم داده بودی از یاد میبریم.
کاش به پاس و احترام خالقی که تو دوست خوب را روانه ی خانه هایمان کرده است بعد رفتنت به تعهداتی که با تو در نیمه شب بسته بودیم پایبند میم م...
ای دوست دل هایمان از هم اکنون برای ربنا گفتنمان در افطار و الهی العفومان در سحر تنگ میشود که شاید سال دیگر تو بیایی و ما نباشیم. امید است خالقمان در الریان برای ما و تمام انس گرفتگان با تو جایی هر چند کوچک را اختصاص بدهد.
پرودگارا طاعات و بندگی همه ما را مورد قبول قرار بده و ما را به رمضان های دیگر برسان.الهی امین
عید سعید فطر را به تمامی عزیزان علی الخصوص ن تلاشگر و توانای ریژاو تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

بنفشه/نشریه ی آنلاین ن ریژاو

برچسب ها : سخن سردبیر: خداحافظ ای ماه خ / عید سعید فطر مبارک
بخشی از رُمان «راه گُم»
عنوان وبلاگ : بنفشه
متن زیر، برشی کوتاه از رمان «راه گم» است نوشته پگاه احمدی، شاعر ، نویسنده و مترجم. این رمان قرار است به زودی منتشر شود:
خوشبختی زنی ست که می تواند تنها سفر کند و عرض این جهان بیهُده را مثل خواب بنویسد.
دلم می خواست مثل زن ِ قصه ی " الدا’’(۱) در آ ین روزهای بی افق ِ مرگ یا گیرم زندگی، سرم را بعد از ده ها سال می در چاله ی گریبان آن مرد و فقط بو می کشیدم. دلم می خواست در مرز بین مِه و خاک، رو به اسکله ای نیمه کاره می ماندم تا آمدنش را از پشت لنج ها و کافه های ساحلی و باد، تماشا کنم. تمام این سال ها مثل یک قزل آلا روی خاک، پشت و دُم زده ام تا آن باریکه ی رعشه و تقلاّ را جایی در مجرای آب های سرزده پیدا کنم. اما سُ م هربار، راه به استسقای دیگری برده است. لک لک های غریب، پشت مرزهای معلق، صف کشیده اند و راه من با هر تلنگری، باز به قبرستانی در انتهای جهان می رسد.

برچسب ها : بخشی از رُمان «راه گُم»
بازی عشق ...
عنوان وبلاگ : بنفشه
این عالم، عالم بازی هاست و عالمی است که بیشتر مردم به حقیقتش نمی رسند و به بازی تا آ ش مشغول می شوند و هر کدام یک نوع بازی ای می کنند.
یک عده مذهب بازی می کنند، یک عده دوست بازی می کنند، یک عده هنر بازی می کنند، یک عده عتیقه بازی می کنند و هر کدام به یک بازی ای مشغول هستند و به حق مشغول نیستند، حتی کتاب بازان هم "کمثل الحمار یحمل اسفارا" کتاب می ند، جلد می کنند و پهن می کنند و جمع می کنند و کتاب باز هستند؛ حتی عده ای دین را وسیله بازی قرار می دهند و دین باز و دین فروش هستند و نه دیندار.
ولی یک وقتی می فهمند که سودای خام بوده و هیچ چیز نیست.
اما اگر خواستید بازی کنید، بازی عشق را انتخاب کنید که به تعبیر هندی ها یعنی بازی آگاهی جهانی و نه این آگاهی محدود و تیره که در همه انسانها هست، وصل بشوید به آن آگاهی مطلق و برسید به دیدار آن صورت جهانی؛
جهان عشق است و دیگر زرق سازی همه بازی است الا عشق بازی..

برچسب ها : بازی عشق ... - بازی ,آگاهی ,کتاب ,کنند، ,مشغول
ای کاش پسر بودم
عنوان وبلاگ : بنفشه
: توپ سه پوسته یعنی چی؟

این سوالی بود که «مریم» کوچولو دایم از برادرش می پرسید و اون هم با شیطنت بهش جواب می داد که

: ربطی به دخترا نداره.

«علی» با چاقوی آشپزخونه افتاده بود به جون توپ های رنگی و داشت اشون می کرد. مامان غر می زد که چاقو اب می شه ولی علی کار خودش را می کرد و اهمیت نمی داد. مریم دوست داشت از بین این چند تا توپ لااقل یکیش مال اون باشه ولی…

تا حرف می زد مادر سبد عروسک ها را بهش نشون می داد و
می گفت: تو دختری عزیزم. برو عروسک ها تو بردار.
برچسب ها : ای کاش پسر بودم
رفتارهای خشونت آمیز والدین الگوی انحرافات فرزندان
عنوان وبلاگ : بنفشه
امروزه قانون ستیزی و کج روی های اجتماعی، سلامت و اقتدار جوامع انسانی را تهدید می کند. این ناسازگاری ها معلول عوامل د و کلان بسیاری است که سـبـب مـی شـوند انـسـجـام، هـمبستگی، مشارکت و تعامل اجتماعی در حوزه های گوناگون تضعیف شود و وحدت جامعه به خطر افتاده و با رشد نامتناسب و ناهمگون جرایم، نوعی بی هنجاری بر جـــامــعــه حــاکــم شــود.
تدوین و اجرای قوانین و میثاق های اجتماعی مختلف در جامعه از را ارهای مهار این نارسایی اجتماعی است اما در کنار را ارهای رسمی ، خانواده با کارکردهای بنیادین خود نقشی انکارناپذیر دارد ؛ کمک در کنترل اوضاع و جهش به سمت زایش خوبی ها، ترویج نظم ، آرامـش و آسـایش در خانه و از سویی کمک به ریزش ناهنجاری ها و انواع جرایم ازجمله کارکردهای مثبت خانواده محسوب می شود.
خانواده به عنوان نهاد تاثیر گذار در فرایند “اجتماعی شدن” فرد، یکی از وزنه های سنگین در مبحث قانون پذیری است.
برچسب ها : رفتارهای خشونت آمیز والدین الگوی انحرافات فرزندان - خانواده ,اجتماعی
زن از دیدگاه نصر حامد ابوزید
عنوان وبلاگ : بنفشه
بررسی ابوزید درباره مسایل ن بسیار عمیق تر از مطالعه احکام ن در و توضیح تفاوت آن با احکام مردان است . ابوزید میخواهد به بررسی بنیان های مردسالارانه زبان عربی و میراث ی بپردازد . ابوزید اشاره می کند که چگونه کتاب های با ارزشی چون تفسیر طبری آکنده از اسطوره ها و عقاید افی قوم گرایانه است . ابوزید توضیح می دهد که روایات کت چون تفسیر طبری در واقع بیانگر عقاید رایج میان مردم در آن زمان است که ناشی از تاثیر و تاثر فرهنگی و فکری میان و دیگر ادیان میباشد . ابوزید ، به ویژه ، به نقش یهودیانی که به دین گرویدند اشاره میکند که چگونه میان عقاید لاهوتی یهودیان و اعتقادات ی آمیختند .

برچسب ها : زن از دیدگاه نصر حامد ابوزید - ابوزید ,میان ,عقاید ,تفسیر طبری
آخرین وبلاگهای به روز شده
وبلاگهای اتفاقی
اخرین جستجو ها
توهین جدید اوباما به ایرانیان کانال تلگرام صنایع دستی و انگشتر سازیhtml آموزش آپدیت آنتی ویروس smadav.html نقاط حساس بدن برا دعوا متن انگلیسی درباره سیارات.html راه اندازی شهربانوها جدا سازی ن یا پاک صورت مسئله توسط شهرداری؟ تظاهرات گسترده شهروندان کره جنوبی علیه استقرار سامانه موشکی تصاویر حواس پنجگانه که در پژوهشهای علمی در علوم ابت سوم ؟html سنگین بودن پرداخت هزینه های آب و برق برای مردم بهمئی هزینه ها با تفکیک وزرات خانه ها بر باد می رود ت هرچه فربه تر ناکارآمدتر اگر حزب الله نبود شخصیت های رمان پسران مغروردختران شیطون تقدیم به آنهایی که دستگاه قضایی تعقیب دستگاه تعقیب دستگاه قضایی یه نقاشی برای رابطه عقل ودانش و تجربه پیک نشانه ها نشانه ی ط پایه ی اول ابت بررسی پیمانکاران کلمات هم خانواده درس افریدگار زیبایی چهارم ابت html ارتباط آیه سوم سوره مائده با غدیر خم.html فایل مدل سازی etabs سازه بتنی پور علی گنجی کارنامه کی روش نشان می دهد او برای فوتبال ما مفید بوده است فاطمه،مبارکه خانم بالا ه زن شدی مبارکه،،شیخ آباد قم،بچه قمی،نیروگاه آموزش بازی تصاویر و فایل های پاک شده بر روی گوشی ها و تبلت های اندرویدی سعید صابر خارانی.html انتقال رشته روانشناسی بالینی را تکذیب می کنم ایجاد 80 رشته میان رشته ای داوران کرمانی راهی قرقیزستان می شوند وجود 6 هزار گورخواب و کارتن خواب در منطقه سیستان مسؤولی را تکان نمی دهد سوالات کتاب انسان 250 ساله.html بخشی از تفسیر آیه مبارکه 3 مائده در مورد غدیر خم.html خلاصی از اضطراب صبحگاهی کاتوزیان دانشکده فردوسی حقوق کاتوزیان فردوسی دانشکده حقوق حقوق تاسیس دانشکده کد پیشواز همراه اول ای علم افراشته بر سر ایوان عشق.html تدوین گزارشتخصصی مطالعات پایه هشتم.html داستان تخیلی برای کلاس هفتم برای فارسی توزیع سبد غذایی حمایتی ویژه مادران باردار در بهمئی معنی شعر سخن نظامی حرف و حدیث های پیش از اکران مدیری کدهای مخفی گوشی پاناسونیک به پایه.html دشمن درجه یک جهان است حضور مردم در روز قدس، حمایت از آرمان های جهان بود از پشت گذاشتم توش.html دلم بی دلی میکنه امشب... شاید مرگم نزدیکه....html مفتون امینی یک جام نوش کردی مشتاق دیدمتحام دگر بنوش که شیدا ببینمت به نظر شما کدام یک از موارد زیر صحیح است؟ نمونه متن سخنرانی کمک به مدرسه.html دینی از نگاه هادی مقدم دوست دین یک جهان بینی و فراتر از ژانر سینمایی ست کتاب فارسی هشتم حل درس به درس فعالیت های نوشتاری.html نمونه درخواست اجرای طرح هادی.html رمز تبدیل شدن به مرد آهنی برای بازی جی تی آی وی برای پلستیشن4.html حل مشکل وای فای wifi گوشی هواوی p8 lite ale l21 با بیلد b575 با روضه غسل حضرت رقیه.html در انتظار 50 تایی شدن تلفظ صحیح سمبل ریکی.html تصویری کلی از بازتاب راه پیمایی شکوهمند 22 بهمن در رسانه های بین المللی نصب 14 ژنراتور در تصفیه خانه های اهواز 105 پست خوزستان نیاز به شست و شو دارد راز موفقیت در زندگی دستگیری مجرمان دستگاه قضایی و پلیس ماندانا روحی در قهوه تلخ.html تصویری از جی جی آینده ایتالیا که رکورد ۵۰ بازی را زد مطب روانشناس مصطفی گلیاریhtml زمان برگزاری آزمون استعداد رغبت.html محاسبه اقساط و جریمه وامهای بانکی خاصیت قرص رواتنی html یک داستان کوتاه از لئون تولستوی دعای آیت الله صانعی برای و نباید به ی که برای انقلاب زحمت کشیده ظلم کرد نحوه بستن کالسکه نوزاد دلیجان کنایه سنگین ظریف به عربستان نشریه شماره 206 با عنوان اصول حسابرسی منتشر شد لعنت و احساس معنی کلمه قرین رحمت متن تشکر از همکاران تبریکات انان به مناسبت موفقیت صنفی.html فروش وسایل دست دوم تعزیه.html مجموعه ع هایی که قوانین خنده دار و احمقانه ای های را به نمایش می گذارند بسته شیمی بسته محکم ترین گلبرگ86 بسیج طلاب فرمان حضرت رحمه الله مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه خطر در کمین اطلاعات شخصی شما راه های مقابله با ویروس ها و ب زارها چیست؟ زمان انتخاب واحد ترم اول ارشد در ازاد شوشترhtml وفاداری یک صفت لعنتی بود که مدت ها طول کشید تاکید مجلس بر ابطال کل آرای نامزدهایی که اقدام به ید و فروش رای می کنند کد دهی به سمند معمولی.html چگونه مهارت های نوشتاری را تدریس کنیم.html نمایش ویژه ک ن و نوجوانان سنگین برای مردم دعانویس مجرب در مازندران.html رئیسی و قالیباف احتمالا تا آ می مانند cuz my mind is drowning in the sea of black تحمیل اصدار تزورونی للرادود باسم.html رقابت های بو دانشجویان در تهران برگزار خواهد شد همایش خانواده و پیشگیری از اعتیاد فروشگاه گل رس کودک مناسب کاردستی به همراه آموزش مجسمه سازی انسانبا حیواناتhtml مهدی جهانشاهلو 3 نکته درباره آزادسازی موصل تجربه ای با هزینه بالا نوشته عینی ذهنی درباره گل.html اهم سنسور کولر اسپیلت 1605 1578 1606 1578 1740 1585 1740 1705 1585 1740 1587 1587 1575 1586 1605 1575 1606 1587 1606 1581 1588 1576 1607html گوتی هدایت تیم اصلی رئال مادرید یکی از اه من است؛ آسنسیو از من بهتر است های پرشر لو پرشر کولرگازی اینورتر ال جی.html الله علیکم سلام رحمت رحمت الله سلام علیکمhtml همان ادما هایی ک وقتی کنارشانی چای ات سرد میشود و دلت گرم افتتاح مجتمع وسایت بوجاری وفراوری گندم اتحادیه تعاون روستایی استان
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.781 seconds
RSS