«ولادیمیر پوتین»در واکنش به ترور سفیر این کشور در ترکیه اظهار کرد که این اقدام آشکار اقدامی تحریک آمیز برای تضعیف تلاشهای دو کشور برای حل وفصل بحران است.
واکنش ولادمیر پوتین به ترور سفیر روسیه در ترکیه
براساس گزارش «راشاتودی»، پوتین ضمن بیان اینکه ترور سفیر روسیه در ترکیه تلاشی برای برهم زدن روابط بین دو کشور است تصریح کرد که این ترور آشکارا اقدامی تحریک آمیز برای تضعیف روند بهبود و عادی سازی روابط ترکیه و روسیه و همچنین به منظور ایجاد اختلال در روند صلح و آشتی در روسیه که هم اکنون کشورهای ایران و روسیه و ترکیه و دیگر کشورها در تلاش برای ایجاد آن در هستند، صورت گرفته است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تنها پاسخ شایسته به این حمله تروریستی شدت بخشیدن مبارزه با تروریسم است افزود که قاتلان این حادثه حتما مجازات خواهند شد.

پوتین با اشاره به اینکه در تماسی تلفنی با رجب طیب اردوغان درباره این حادثه رایزنی کرده گفت: ما باید بدانیم که چه ی چنین تروری را سازمان داده و چه انی به دستور این قتل را صادر کرده اند.

رجب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز ترور سفیر روسیه در ترکیه را اقدامی تحریک آمیز برای تضعیف و تیره روابط آنکارا و مسکو توصیف کرد.

اردوغان تصریح کرد که معتقدم که این حمله، حمله ای به ت ترکیه و مردم ترکیه بود و اقدامی آشکار تحریک آمیز برای تیره روابط بین روسیه و ترکیه است و مطمئن هستم که دوستان روس ما این واقعیت را درک می کنند.