طبق برنامه ای از پیش تعین شده به مناسبت روز خبرنگار و به منظور تقویت روحیه ورزشی و شناسایی نقاط کور،  تیم 9 نفره متشکل از انجمن غار غارشناسی ایرانیان فارس "لارستان و گروه کوهنوردی پردیس لارستان جهت گرامی داشت این روز برای سومین سال پیاپی در یک برنامه 2 روزه به س ... رستی علمدار شفیعی موفق شدند آبشارهای زیبای دره رغز ، واقع در منطقه فسارود شهرستان داراب را پیمایش کنند.


به گزارش روابط عمومی انجمن غار بر اساس این گزارش: اعضای تیم در این پیمایش شامل حسن خضرایی، هادی کریمی، عاطفه شفیعی، علی اکبر شاهمحمدی، مجید قاسمی، علمدار شفیعی، مجتبی شکوری، اله کرم پهلوان، و اکبر شفیعی به عنوان مسئول فنی برنامه بوده اند.

علمدار شفیعی ... انجمن غار و غارشناسی ایرانیان در لارستان و س ... رست برنامه، درجه فنی دره رغز را  بدین شرح اعلام داشت: درجه فنی دره  iii r c2 3  است که:
3: درجه فنی کار با طناب است
 c2: میزان آب دره
r: ریسک پذیری دره:
iii: زمان لازم برای پیمایش دره که در کمتر از یک روز می توان دره را پیمایش کرد

وی در ادامه در مورد موقعیت دره چنین بیان داشت: آبشارهای تنگه رغز داراب در موقعیت جغرافیایی e5417 n2853 در استان فارس واقع است. تنگه رغز در 30 کیلومتری شهرستان داراب و در جنوب استان فارس قرار دارد.

در ادامه: منطقه سرچشمه رغز ، جنگلی زیباست که محل آغاز آب رغز است رسیدن به این منطقه نیز با ۳ ساعت کوهپیمایی امکان‌پذیر است. آب رغز که از این منطقه آغاز می‌گردد با ایجاد حوضچه‌ها و آبشارهای طبیعی تا دره جنوبی امتداد و نهایتاً در آبگیرهای انتهایی به زمین باز می‌گردد.

شفیعی در پایان اشاره کرد : که این تنگه از دو طرف با دیواره هایی بلند محصور شده است به دلیل وجود چشمه های فراوان در این دره  64 آبشار جاری شده که از این تعداد 12 آبشار نیازمند فرود با طناب است که ارتفاع فرود ها حداقل 6 تاحداکثر 65 متر و مابقی آبشار ها با پرش در آب قابل گذر می باشد.

منتظر گزارش تصویری برنامه باشید...