فرمانده انتظامی زاهدان با بیان اینکه تمامی مجرمان حرفه ای و سابقه دار در این شهرستان شناسایی شده اند، گفت: با توجه به اینکه شهر زاهدان مشکل امنیتی ندارد تمامی ایستگاه های سیار و موقت پلیس در سطح این کلان شهر در حال جمع آوری است.

سرهنگ علی عارف نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون با اقدامات پیشگیرانه انجام شده با همکاری مردم به ویژه ریش سفیدان و بزرگان قبایل در زاهدان میزان سرقت های خشن به ویژه مسلحانه 33 درصد، نزاع و درگیری 22 درصد و شرارت و چاقو کشی 21 درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: همچنین 70 درصد پرونده های ارجاع شده به کلانتری های زاهدان در این مدت منجر به صلح و سازش شده که با اقدامات صورت گرفته فرهنگی و در نتیجه رشد و بالندگی مردم و نفوذ معتمدان آینده خوبی در انتظار این کلان شهر است.
وی افزایش کشفیات 20 درصدی و پنج درصدی جمع آوری سلاح های غیر مجاز را از دیگر موفقیت های فرماندهی انتظامی زاهدان عنوان کرد و افزود: امسال حدود 9 تن انواع در زاهدان کشف شده است.
وی با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق سوخت در زاهدان گفت: با توجه به عزم جدی پلیس در مبارزه با تانکرهای غیرمجاز حمل سوخت در این مدت افزون بر یک میلیون و 500 هزار لیتر موادسوختی قاچاق در این کلان شهر کشف شده است.
فرمانده انتظامی زاهدان برخورد جدی با قاچاق سوخت، سلاح و مهمات غیر مجاز، ، برخورد با شرارت ها و ان حرفه ای و مسلح را از دیگر اقدامات این نهاد در سالجاری ذکر کرد.
وی با بیان اینکه تمامی مجرمان حرفه ای و سابقه دار زاهدان شناسایی شده و تحت کنترل هستند، گفت: افزون بر 94 درصد سرقت های به وقوع پیوسته در زاهدان در سه ماه گذشته کشف شده است.
سرهنگ عارف نژاد با اشاره به اهمیت جمع آوری متکدیان گفت: در صورت فراهم شدن زمینه از سوی تمامی دستگاههای متولی پلیس با عزم جدی آماده همکاری است تا چهره شهر از صورت نامطلوب خارج شود.
وی از جمع آوری 6 ایستگاه پلیس مستقر در سطح زاهدان خبر داد و افزود: با توجه به ارتقای امنیت و در راستای ایجاد احساس امنیت در این کلان شهر طرح جمع آوری ایستگاههای پلیس از 10 روز گذشته آغاز شده است.
وی افزود: این نهاد در نظر دارد بعد از جمع آوری ایستگاههای پلیس از توان این ایستگاهها در راستای تقویت گشت های پیشگیری و عملیات پلیس 110 بهره گیرد.
وی تاکید کرد: هم اینک وضعیت امنیت در زاهدان از بسیاری از ای کشور بهتر است.
وی شمار کلانتری های فعال شهر زاهدان را 11 کلانتری ذکر کرد و گفت: با توجه به تاکید فرمانده انتظامی استان هم اینک به شدت بر روی رفتار کارکنان پلیس در کلانتری ها کار می شود تا ضمن رعایت احترام به مردم، شهروندان احساس آرامش کنند.
وی رجوع کارکنان کلانتری به شهروندان حوزه زیر پوشش و انجام نظر سنجی در مورد عملکرد این واحدها و مراجعه رئیس کلانتری به درب منازل مس ی برای آموزش انتظامی به مردم و اطلاع از مشکلات این حوزه را از جمله اقدامات مهم در حوزه کلانتری ها در زاهدان ذکر کرد.
وی تاکید کرد: با مجموعه برنامه های در دست اقدام آینده خوبی در کلانتری های زاهدان رقم خواهد خورد.
وی در زمینه رفع تصرف زمین های ملی و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در زاهدان گفت: پلیس به عنوان ضابط دستگاه قضایی دستورات قضایی را در این زمینه قاطعانه اجرا می کند.
وی با بیان اینکه حداکثر زمان رسیدن ان انتظامی در اقدامات فوریتی 10 دقیقه است گفت: با حذف ایستگاههای پلیس در سطح شهر و در نتیجه پوشش برخی خلاهای پلیس 110 در نظر داریم حضور ان را به کمتر از زمان تعیین شده کاهش دهیم.
وی مزاحمت های تلفنی برای پلیس 110 را کاری ناپسند و مختل کننده اقدامات ضروری پلیس دانست و گفت: اصحابه رسانه در زمینه فرهنگ سازی در این بخش می توانند بسیار موثر باشند.