گنجینه نبی خبر خبرنگار رو ... مه زاهدان

پست های وبلاگ گنجینه نبی خبر خبرنگار رو ... مه زاهدان در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

فرمانده انتظامی: زاهدان مشکل امنیتی ندارد/ مجرمان حرفه ای وسابقه دار شناسایی شدند
فرمانده انتظامی زاهدان با بیان اینکه تمامی مجرمان حرفه ای و سابقه دار در این شهرستان شناسایی شده اند، گفت: با توجه به اینکه شهر زاهدان مشکل امنیتی ندارد تمامی ایستگاه های سیار و موقت پلیس در سطح این کلان شهر در حال جمع آوری است.

سرهنگ علی عارف نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون با اقدامات پیشگیرانه انجام شده با همکاری مردم به ویژه ریش سفیدان و بزرگان قبایل در زاهدان میزان سرقت های خشن به ویژه مسلحانه 33 درصد، نزاع و درگیری 22 درصد و شرارت و چاقو کشی 21 درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: همچنین 70 درصد پرونده های ارجاع شده به کلانتری های زاهدان در این مدت منجر به صلح و سازش شده که با اقدامات صورت گرفته فرهنگی و در نتیجه رشد و بالندگی مردم و نفوذ معتمدان آینده خوبی در انتظار این کلان شهر است.
وی افزایش کشفیات 20 درصدی مواد مخدر و پنج درصدی جمع آوری سلاح های غیر مجاز را از دیگر موفقیت های فرماندهی انتظامی زاهدان عنوان کرد و افزود: امسال حدود 9 تن انواع مواد مخدر در زاهدان کشف شده است.
وی با اشاره به اهمیت مبارزه با قاچاق سوخت در زاهدان گفت: با توجه به عزم جدی پلیس در مبارزه با تانکرهای غیرمجاز حمل سوخت در این مدت افزون بر یک میلیون و 500 هزار لیتر موادسوختی قاچاق در این کلان شهر کشف شده است.
فرمانده انتظامی زاهدان برخورد جدی با قاچاق سوخت، سلاح و مهمات غیر مجاز، مواد مخدر، برخورد با شرارت ها و ... ان حرفه ای و مسلح را از دیگر اقدامات این نهاد در سالجاری ذکر کرد.
وی با بیان اینکه تمامی مجرمان حرفه ای و سابقه دار زاهدان شناسایی شده و تحت کنترل هستند، گفت: افزون بر 94 درصد سرقت های به وقوع پیوسته در زاهدان در سه ماه گذشته کشف شده است.
سرهنگ عارف نژاد با اشاره به اهمیت جمع آوری متکدیان گفت: در صورت فراهم شدن زمینه از سوی تمامی دستگاههای متولی پلیس با عزم جدی آماده همکاری است تا چهره شهر از صورت نامطلوب خارج شود.
وی از جمع آوری 6 ایستگاه پلیس مستقر در سطح زاهدان خبر داد و افزود: با توجه به ارتقای امنیت و در راستای ایجاد احساس امنیت در این کلان شهر طرح جمع آوری ایستگاههای پلیس از 10 روز گذشته آغاز شده است.
وی افزود: این نهاد در نظر دارد بعد از جمع آوری ایستگاههای پلیس از توان این ایستگاهها در راستای تقویت گشت های پیشگیری و عملیات پلیس 110 بهره گیرد.
وی تاکید کرد: هم اینک وضعیت امنیت در زاهدان از بسیاری از ... ای کشور بهتر است.
وی شمار کلانتری های فعال شهر زاهدان را 11 کلانتری ذکر کرد و گفت: با توجه به تاکید فرمانده انتظامی استان هم اینک به شدت بر روی رفتار کارکنان پلیس در کلانتری ها کار می شود تا ضمن رعایت احترام به مردم، شهروندان احساس آرامش کنند.
وی رجوع کارکنان کلانتری به شهروندان حوزه زیر پوشش و انجام نظر سنجی در مورد عملکرد این واحدها و مراجعه رئیس کلانتری به درب منازل مس ... ی برای آموزش انتظامی به مردم و اطلاع از مشکلات این حوزه را از جمله اقدامات مهم در حوزه کلانتری ها در زاهدان ذکر کرد.
وی تاکید کرد: با مجموعه برنامه های در دست اقدام آینده خوبی در کلانتری های زاهدان رقم خواهد خورد.
وی در زمینه رفع تصرف زمین های ملی و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در زاهدان گفت: پلیس به عنوان ضابط دستگاه قضایی دستورات قضایی را در این زمینه قاطعانه اجرا می کند.
وی با بیان اینکه حداکثر زمان رسیدن ... ان انتظامی در اقدامات فوریتی 10 دقیقه است گفت: با حذف ایستگاههای پلیس در سطح شهر و در نتیجه پوشش برخی خلاهای پلیس 110 در نظر داریم حضور ... ان را به کمتر از زمان تعیین شده کاهش دهیم.
وی مزاحمت های تلفنی برای پلیس 110 را کاری ناپسند و مختل کننده اقدامات ضروری پلیس دانست و گفت: اصحابه رسانه در زمینه فرهنگ سازی در این بخش می توانند بسیار موثر باشند.

برچسب ها : فرمانده انتظامی: زاهدان مشکل امنیتی ندارد/ مجرمان حرفه ای وسابقه دار شناسایی شدند - زاهدان ,پلیس ,کلانتری ,انتظامی ,آوری ,اقدامات ,فرمانده انتظامی ,انتظامی زاهدان ,مجرمان حرفه ,ایستگاههای پلیس ,بیان اینکه ,فرمانده انتظامی زاهد
تجهیز 1000 کیلومتر از راه های سیستان و بلوچستان به دوربین های کنترل سرعت
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: 1000 کیلومتر از راه های ارتباطی این استان به دوربین های کنترل سرعت مجهز شدند که به زودی از طریق ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهوری در تهران به بهره برداری می رسد.

علی خانقایی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: 18 دوربین کنترل سرعت در سالهای 93 و 94 در راههای ارتباطی سیستان و بلوچستان نصب شده بود که این تعداد امسال به 101 دوربین افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه به طور متوسط در هر 20 کیلومتر از راه های اصلی یک دوربین کنترل سرعت نصب شده است افزود: این دوربین ها سرعت متوسط و لحظه ای خودروها را ثبت می کنند.
وی بیان کرد: با توجه به نصب دوربین های کنترل سرعت در راههای سیستان و بلوچستان میزان تصادفات در این محورهای روند کاهشی را نشان می دهد.
وی ادامه داد: با نصب این دوربین ها میزان کشته های تصادفات جاده ای سال 94 در همسنجی با سال قبل از آن 94 نفر کمتر بوده که از این لحاظ در رتبه یک کشوری قرار داریم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: درصد زیادی از تلفات جاده ای استان در راههای روستایی به دلیل حضور نداشتن پلیس اتفاق می افتد.
خانقایی اظهار داشت: در این زمینه گشت های پلیس مجهز به دوربین های کنترل سرعت دستی مطابق با آ ... ین فناوری های دنیا شده اند.
وی تصریح کرد: عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت بیشترین میزان تلفات در جاده های روستایی سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: به منظور کاهش تلفات رانندگی فرهنگ سازی‌های لازم با تهیه و توزیع بسته‌ های فرهنگی، حضور کارشناسان در روستاها و مدارس و تاکید بر استفاده از کلاه ایمنی از جمله اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان بوده است.
وی خاطر نشان کرد: نصب دوربین های کنترل سرعت در راههای ارتباطی سیستان و بلوچستان با هدف ارتقای ایمنی جاده ها و حفظ جان مسافران انجام شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: جابه ‌جایی کالا، مسافر، ایمنی و ترافیک جاده‌ها و توجه به ترانزیت و تجارت از مهمترین حوزه‌های فعالیت این اداره کل است.
خانقایی با اشاره به اینکه 95 درصد جابجایی‌ها در سیستان و بلوچستان از طریق ناوگان حمل و نقل جاده ای انجام می شود، اظهار داشت: با ایجاد شبکه سیر و برندسازی شبکه حمل و نقل از سردرگمی مسافران جلوگیری می شود.
وی بیان کرد: شرکت های مسافربری که با یکدیگر فعالیت می کنند می توانند در شبکه سیر قرار گیرند و با یکدیگر به رقابت بپردازند.
وی با اشاره به آموزش رانندگان در بخش مسافری افزود: شرکت‌های حمل و نقل موظف به ارائه آموزش‌های لازم به رانندگان خود هستند.
وی با اشاره به اینکه تمام فرایند حمل و نقل کالا در سراسر کشور به صورت مکانیزه و سیستمی انجام می شود خاطر نشان کرد: اگر کارت سلامت راننده ای فاقد اعتبار باشد برای کامیون مورد نظر بارنامه صادر نمی شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ناوگانی که فاقد کارت هوشمند باشد هیچ شرکتی اجازه ارائه هیچ گونه خدماتی به آن را ندارد.
خانقایی اظهار داشت: با نصب دوربین‌های کنترل سرعت در سیستان و بلوچستان ناوگان حمل و نقل مسافر و کالا به صورت آنلاین در سیستم ثبت می شوند.
وی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل براساس میزان پایشی که انجام می دهند سوخت دریافت می کنند افزود: این ناوگان از طریق دوربین های نصب شده در جاده ها کنترل می شوند.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان هم اینک دارای 2 پایانه رسمی مرزی میلک و میرجاوه است خاطر نشان کرد: به زودی پایانه های مرزی ریمدان و پیشین در جنوب استان فعالیت خودشان را آغاز می کنند.
وی بیان کرد: به طور روزانه 500 تا 600 دستگاه کامیون صادراتی و ترانزیتی از پایانه مرزی میلک تردد می کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: پایانه مرزی میلک به طور متوسط برای 900 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

برچسب ها : تجهیز 1000 کیلومتر از راه های سیستان و بلوچستان به دوربین های کنترل سرعت - بلوچستان ,سیستان ,دوربین ,سرعت ,کنترل ,جاده ,کنترل سرعت ,جاده‌ای سیستان ,مدیرکل راهداری ,اظهار داشت ,خاطر نشان ,راههای ارتباطی سیستان
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان خبرداد: ... ب بیش از ۲۰۰ مدال توسط ورزشکاران سیستان و بلوچستان
.زاهدان- مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: ... ب بیش از ۲۰۰ مدال توسط ورزشکاران استان در مسابقات ملی و بین‌المللی از افتخارات ورزش سیستان و بلوچستان در سال جاری است.حسین ثوری

به گزارش  غلام نبی براهویی خبرنگار رو ... مه زاهدان

و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، استاندار روز گذشته در شورای راهبردی ورزش استان که با حضور مدیرکل، معاونان و کارشناسان ورزش و جوانان و رؤسای هیئت های ورزشی در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: انسانی که برای سلامت جسم تلاش می کند در بهترین موضع می تواند حیات پاک را رقم بزند.

علی اوسط هاشمی افزود: اخلاق محوری زینت بخش ورزش است و رقابت در حوزه ورزش ب ... ایه مردانگی و اخلاق نهادینه شده است که می طلبد خیلی از بزرگان که در حوزه رقابت هستند از این افراد درس بگیرند، رقابت اگر نباشد نشاط، پویایی و آرمان طلبی وجود نخواهد داشت، زیرا رقابت به انسان انرژی و انگیزه می دهد و باور ها را تقویت می کند.

وی با بیان این که مهم ترین سرمایه یک کشور کار جمعی است، اظهار کرد: اساس هر پیشرفت ب ... ایه توسعه، رفتار و نگاه انسانی استوار است که می طلبد نگاه انسانی را در خود قوت ببخشیم تا پرونده درخشانی داشته باشیم.

وی گفت: قهرمانی در ورزش هدف اصلی نیست، سلامت، تندرستی، فرهنگ سازی و رقابت را نهادینه ... در این بخش اولویت دارد و ورزش قهرمانی، میوه ورزش همگانی است.

وی با بیان این که اگر جامعه ورزشی سلامت جامعه را هدف گذاری کند ارزشمندترین دستاورد است، ادامه داد: صیانت از سلامت انسان هدف هیئت های ورزشی است و احترام در هیئت های ورزشی شکل گرفته است اما می طلبد که در این مجموعه ها را ... اری ارائه شود که ورزش در سبد هزینه خانوار نقش برجسته ای داشته باشد.

هاشمی با بیان این که هدف جامعه ورزشی باید ... ... ز ... از نگاه انسان باشد اظهار کرد: مسئولان ورزشی استان مسیر توسعه را به خوبی انتخاب کرده اند و تغییر در ورزش محسوس است اما باید مراقبت از آن عمیق باشد تا جهشی که هدف ماست به شاد ... انسان و تولید منتج شود و امید را احیا کند.

وی با اشاره به این که در بخش جوانان موفق نبوده ایم، ادامه داد: ... شیدن صرف به ورزش نمی تواند پاسخگوی همه مطالبات جوانان باشد، باید به تغییر در این حوزه بین ... یم، زیرا اصلی ترین سرمایه ما جوانان هستند.

وی اضافه کرد: هیئت های ورزشی علاوه بر استفاده از تجربه پیش ... وتان باید به دانا محوری اهمیت دهند و از توانایی جوانان استفاده کنند، ما نیز در این بخش انگیزه داریم و توجه به جوانان را تنها وظیفه خود نمی دانیم بلکه با انگیزه در خدمت جوانان و ورزشکاران خواهیم بود.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان درحاشیه جلسه شورای راهبردی ورزش استان اظهار داشت: شاخص‌های ورزشی سیستان و بلوچستان امسال نسبت به سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته و در برخی شاخص‌ها حتی تا ۲۲۲ درصد رشد داشته‌ایم.

حسین ثوری افزود: در پی برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با هدف توسه ورزش‌های همگانی، از ابتدای سال تاکنون ۴۵ همایش پیاده‌روی عمومی در سطح استان برگزار شده است.

وی اظهار کرد: برگزاری ۵۹ جشنواره همگانی، برگزاری ۵۸۶ برنامه ورزش روستایی، ۷۱ جشنواره روستایی و ب ... ایی ۱۰۰ مسابقه ورزش همگانی روستایی از جمله برنامه‌های ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در سال جاری است.

ثوری تاسیس ۱۶ باشگاه ورزشی توسط بخش خصوصی و افتتاح ۲۵ خانه ورزش روستایی را نیز از دیگر اقدامات ورزش و جوانان در سال جاری برشمرد و تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ورزش و جوانان استان در پی واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی بیش از ۶۰۰ میلیون تومان درآمد ... ب کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ... ب بیش از ۲۰۰ مدال توسط ورزشکاران استان در رشته‌های ورزشی مختلف در مسابقات ملی و بین‌المللی را از افتخارات ورزش سیستان و بلوچستان در سال جاری برشمرد و گفت: در شش ماهه نخست امسال بیش از ۱۷ مورد اعزام ورزشکار از استان به مسابقات بین‌المللی انجام شده است.

حسین ثوری

برچسب ها : مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان خبرداد: ... ب بیش از ۲۰۰ مدال توسط ورزشکاران سیستان و بلوچستان - ورزش ,جوانان ,ورزشی ,سیستان ,بلوچستان ,استان ,جوانان سیستان ,مدیرکل ورزش ,هیئت های ورزشی ,مدال توسط ,توسط ورزشکاران ,توسط ورزشکاران استان
سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه پایدار/ رئیس جمهوری به تمامی خواسته ها پاسخ مثبت داد
.استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دیدار اخیرش با رئیس جمهوری گفت: این استان با عنایت ... معظم انقلاب و توجه ... ت یازدهم با وجود مشکلات فراوان اقتصادی کشور هم اینک در مسیر توسعه پایدار قرار گرفته و رئیس جمهوری نیز به تمامی درخواست های ما پاسخ مثبت داد.

علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در سرسرای استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ... ت تدبیر و امید در بیش از سه سال گذشته با عملیاتی ... پروژه های خط انتقال گاز به طول 1544 کیلومتر، راه آهن با 1500 کیلومتر ، طرح 146 هزار ... تاری آبیاری نوین زمین های کشاورزی استان و توسعه بندر چابهار، این استان را در زمینه زیرساخت ها و اقتصادی در مسیر توسعه قرار داده است.
وی با اشاره به دیدار 80 دقیقه ای خود با رئیس جمهوری گفت: در این دیدار که با حضور 2 مشاور رئیس ... ت، دستیار ویژه رئیس جمهوری و محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری در 13 مهرماه امسال برگزار شد وضعیت این استان در چهار محور به ایشان گزارش شد.
وی ادامه داد: فضای همدلی بین مسئولان و مردم و امنیت مناسب، ضرورت های جدی و اجتناب ناپذیر استان به ویژه حاشیه نشینی، کمبود آب، طوفان شن، شبکه ریلی، درخواست اختصاص ردیف بودجه به طرح مدیریت تالاب هامون، پیشرفت های بدست آمده نهادینه ... اشتغال، دریا محوری و روستامحوری، و حوزه ورزش و جوانان و افزایش ارتباط با کشورهای همسایه از جمله محورهای طرح شده در این نشست بود که بسیار مورد استقبال رئیس جمهوری قرار گرفت.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در این نشست از نگاه بلند برخی وزارتخانه ها مانند ... بهداشت به استان تقدیر و از برخی وزارتخانه ها از جمله وزارت نیرو انتقاد شد که در هر زمینه ... ... دستورات لازم را برای پیگیری صادر کرد.
*** حاکم شدن فضای همدلی و همبستگی در سیستان و بلوچستان بجای فضای امنیتی
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ارتباط با بزرگان و فرهیختگان در استان به یک سرمایه تبدیل شده است گفت: این استان با وجود ناامنی های منطقه از جمله کشورهای همسایه به استانی امن تبدیل شده است به طوری که امروز در استان دیگر نگاه امنیتی حاکم نیست بلکه فضای همدلی و همبستگی بین مردم و تعامل و ارتباط نزدیک بین بزرگان اقوام و مذاهب وجود دارد.
وی با اشاره به این که امروز در سیستان و بلوچستان ... ی از ناامنی سخن به میان نمی آورد گفت: مسئولان و مردم استان هم اینک به دنبال رقابت در مسیر توسعه هستند و از هر فرصت و مزیتی برای رشد و توسعه منطقه بهره می برند که این مهم بسیار ارزشمند است.
هاشمی گفت: خوشبختانه هم اینک با توجه به اقدامات ارزشمند ... ت در استان در زمینه های مختلف اقتصادی و غیره دیوار بی اعتمادی فروریخته است و همگان به ارزش اقدامات در مسیر احیای حق مردم پی برده اند.
وی افزود: اکنون بهترین سطح هماهنگی و تعامل بین اعضای شورای تامین سیستان و بلوچستان وجود دارد به طوری که مسئولان آن در مسیر تولید امنیت به صورت نرم اقدامات ارزنده ای انجام داده اند.
*** اختصاص حدود 350 میلیارد تومان اعتبار استان به حاشیه نشینی نوید بهبود وضعیت
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نامگذاری امسال به حاشیه نشینی از هزار و 50 میلیارد تومان اعتبار در اختیار برای پروژه های ... د استانی حدود 330 تا 350 میلیارد تومان برای این بخش تعریف شده است.
وی با اشاره به وضعیت آب در سیستان و بلوچستان گفت: با وجود همه مشکلات در زمینه آب از جمله خش ... الی و آبرسانی با تانکر به بیش از هزار روستا ضروری است وزارت نیرو توجه بیشتری به این استان داشته باشد زیرا سوء مدیریت در عدم بهره وری از منابع آبی پایین دست سدها مشکلی است که باید به جد مورد توجه قرار گیرد.
هاشمی تاکید کرد: بخش زیادی از روان آبها در نقاط مرزی با کشورهای همسایه بویژه پا ... تان به این کشور منتقل می شود که در این خصوص باید طرح جامع مدیریت روان آب های مرزی با رعایت حق آبه تهیه شود.
به گزارش ایرنا، سیستان و بلوچستان به ویژه مناطق جنوبی آن همواره 2 پدیده مونسون در تابستان و آب و هوای مدیترانه ای و سیستم کم فشار سودان را در زمستان تجربه می کند.
پدیده مونسون در تابستان بر روی اقیانوس آرام تشکیل شده که به دنبال آن شاهد بارش های شدید بر روی دریا در هندوستان و پا ... تان هستیم که اثرات آن استان سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد.
این پدیده با ویژگی بارز ریزش های رگباری و سنگین در مدت زمان کوتاه در تابستان معمولا در شهرستان های جنوبی سیستان و بلوچستان به ویژه چابهار، نیکشهر و ایرانشهر را تحت تاثیر قرار می دهد.
همچنین با وجود آب و هوای مدیترانه ای و سیستم بارشی کم فشار سودان در فصل سرما نیز شاهد بارش های بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان هستیم که متاسفانه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها لازم برای ذخیره سازی این منابع ارزشمند سالانه به گفته کارشناسان بیش از یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب روان آب در جنوب استان از دسترس خارج می شود.

*** طوفان شن زمینه ساز بدترین شرایط زیستی برای مردم شمال سیستان و بلوچستان
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طوفان شن درشمال و جنوب استان به ویژه منطقه سیستان آسیب جدی به زندگی مردم وارد کرده براین اساس ضروری است برای اجرای طرح جامع مدیریت یکپارچه تالاب هامون و ریزگردها با توجه ویژه ... تمردان ردیف بودجه خاص در نظر گرفته شود.
*** تجارت تنها راه نجات سیستان و بلوچستان
هاشمی گفت: تنها راه نجات سیستان و بلوچستان به دلیل موقعیت استراتژیک و برخورداری از ظرفیت های مختلف اقتصادی نظیر وجود تنها بندر اقیانوسی ایران، همسایگی با 2 کشور افغانستان و پا ... تان و غیره «تجارت» است.
وی با توجه به ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار و ارتقای این ظرفیت از 2 و نیم میلیون تن به هشت و نیم میلیون تن گفت: اختصاص بودجه به زیر ساخت و تکمیل راه و شبکه حمل و نقل استان نوید دهنده بهبود وضعیت تجارت استان است.
وی با اشاره به طرح گاز رسانی به مرکز استان گفت: مشعل گاز در زاهدان تا ... داد یا اردیبهشت سال آینده روشن خواهد شد و مردم آن از مزایای این حق طبیعی بهره مند می شوند.
استاندار با اشاره به اهمیت خط ریلی چابهار زاهدان گفت: باتوجه به اینکه عملیات اجرای این طرح به دلیل اهمیت نباید متوقف شود رئیس جمهور با تاکید بر تسریع در روند کار دستور دادند برای سرعت بخشی آن تصمیمات مناسب اتخاذ شود.
وی با انتقاد از برخی جریان سازی ها علیه تصویب هفت منطقه آزاد در کشور گفت: این مناطق با وجودی که نوید بخش تغییر و جهش اقتصادی منطقه خود هستند متاسفانه مورد هجمه های بی رحمانه قرار گرفته است که اقدامات در این زمینه برای تحقق حق مردم با کمک استانداران دیگر در حال انجام است.
وی بهره برداری از 10 هزار ... تار از طرح آبرسانی به 46 هزار ... تار از دشت سیستان و باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان را از جمله طرح های قابل افتتاح در پایان امسال عنوان کرد.
وی با بیان اینکه راه اندازی خط هوایی تفتان ایر و ... ید دومین هواپیما برای این شرکت نوید دهنده رونق روابط است گفت: در دیدار با سرکنسول پا ... تان در نظر داریم خط هوایی زاهدان- چابهار - کویته را برقرار کنیم و همچنین در سایر مسیرهای ارتباطی نظیر دریایی، زمینی و غیره به دنبال گسترش ارتباط با کشور دوست و همسایه پا ... تان هستیم.
وی تصریح کرد: هریک از طرح های اقتصادی در سیستان و بلوچستان نوید رونق بازار ... ب و کار می دهد.
وی با اشاره به ارتقای پایانه های مرزی استان از 2 به چهار پایانه در ... ت یازدهم گفت: در گذشته صادرات از این 2 پایانه 400 میلیون دلار بود انتظار می رود با راه اندازی پایانه های جدید این سهم به یک میلیارد دلار ارتقا یابد.
وی با اشاره به ثمرات ... و سفر 83 هیات خارجی به این استان پس از ... گفت: حضور این تعداد هیات بعد از ... ضمن رونق اقتصاد منطقه نشان دهنده امنیت بسیار مطلوب سیستان و بلوچستان برای کشورهای خارجی و خارج ... این منطقه از وضعیت قرمز به سفید است.
هاشمی حوزه آی سی تی و مخابرات را 2 بخش اشتغا ... ا ذکر کرد و افزود: با توجه به اشتغال زایی بسیار مطلوب این بخش با درآمد زایی هزاران میلیارد تومانی هدف گذاری در شبکه های مجازی در برنامه ششم حداقل باید چهار درصد سهم استان باشد.
*** سیستان و بلوچستان میزبان حداقل 30 درصد جشنواره ها، همایش کشوری شود
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان در سال 96 مقصد گردشگران داخلی و خارجی است گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان این استان در زمینه های مختلف از جمله گردشگری به رئیس جمهوری بیان شد سهم این استان در برگزاری جشنواره ها، فستیوال ها، همایش ها و غیره حداقل 30 تا 40 درصد در نظر گرفته شود.
*** توجه ویژه وزارت بهداشت به سیستان و بلوچستان
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک با عنایت مسئولان وزارت بهداشت 86 هزار مترمربع فضای بهداشتی درمانی در کنار سایر اقدامات ارزشمند دیگر در دست ساخت است که هر یک به بهبود وضعیت بهداشت استان کمک قابل توجهی خواهد کرد.
وی طرح تحول سلامت را گامی ارزنده در بهبود وضعیت بهداشت و درمان کشور و استان ذکر کرد و افزود: در این راستا گام های ارزنده ای در سیستان و بلوچستان درحال انجام است که نوید بهبود وضعیت می دهد.
هاشمی گفت: هم اینک افزون بر هزار نفر در طرح های مختلف ... علوم پزشکی زاهدان مشغول بکار هستند.
وی با اشاره به شناسایی 134 پهنه معدنی در سیستان و بلوچستان گفت: این پهنه ها برای اکتشاف آماده واگذاری به بخش خصوصی است.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال پایدار در سیستان و بلوچستان گفت: در کنار طرح های کلان نقش برجسته بخش خصوصی در سرمایه گذاری در استان زمینه ساز رونق ... ب و کار است.
وی گفت: در کنار گزارش به رئیس جمهوری پیشنهاد تشکیل کارگروه استانهای ساحلی و تدوین سند جامع و راهبردی در خصوص مراودات با همسایگان بویژه کشورهای پا ... تان و عمان و تشکیل میز ایران، چین و پا ... تان در کنار مثلث ایران، هند و افغانستان مطرح شد.
وی افزود: همچنین با توجه به اهمیت جوانان یک مشاور عالی در این زمینه مورد نیاز بود که به رئیس جمهور پیشنهاد داده شد.
وی با بیان اینکه 51 درصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل می دهند گفت: ضروری است ... ت ضمن توجه ویژه به زحمت کشان روستایی استان تدوین سند توسعه روستایی را در دستور کار قرار دهد.
*** افزایش میل به سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان
وی گفت: این استان با وجود ظرفیت های مختلف از جمله استقرار درکنار آبهای آزاد بین المللی خارج از تنگه هرمز، برخورداری از هزار و 100 کیلومتر مرز خاکی با کشورهای پا ... تان و افغانستان و بیش از 300 کیلومتر مرز ساحلی در کنار دریای عمان، ... مناطق ساحلی استان با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان وشبه قاره هند و کشورهای آفریقایی هم اینک به کانون توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبدیل شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان با توجه به دیدار خود با مسئولان شیلات کشور نروژ گفت: مسئولان این کشور برای پرورش پنج میلیون تن ماهی در قفس برای خود برنامه ریزی کرده اند که تاکنون یک و نیم میلیون تن آن محقق شده و برای بقیه آن نیروی کار ندارند که می توان از این فرصت برای استان بهترین بهره را برد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با در اختیار داشتن 11.5 درصد از پهنه خاکی ایران ... ی، همجواری با 2 کشور افغانستان و پا ... تان، در اختیار داشتن تنها بندر اقیانوسی کشور و هزاران مزیت دیگر تا پیش از این در سایه نامهربانی های خواسته یا ناخواسته از پیشرفت متعالی باز مانده و تنها به برخی از ظرفیت های آن توجه شده بود.
به گفته بسیاری از کارشناسان، در صورت جدی گرفتن ظرفیت های سیستان و بلوچستان با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و وجود نیروی جوان بسیار در آن، این استان می تواند به یکی از قطب های اقتصادی کشور تبدیل شود همانگونه که در دوران تحریم های ظالمانه صادرات این نقطه از کشور نمود روشنی از این ادعا بود.
با روی کار آمدن ... ت یازدهم و در سایه افزایش عقلانیت در تصمیم گیری ها، توجه به مزیت های مرزی، تاکید بر اقتصاد درون محور، اهمیت دادن به کارگاه های ... د و کوچک و توجه همه جانبه به ظرفیت های سیستان و بلوچستان، طرح های این ... ت در شمال و جنوب این استان سبب آغاز امید، کار و به طور کلی پویایی اقتصادی و اجتماعی در این استان شده است.
با توجه به اینکه 130 عنوان پروژه با 13 هزار میلیارد ریال اعتبار در سال 93 برای این استان از سوی ... ت تدبیر و امید در نظر گرفته شد و نیز با توجه به 23 وعده رئیس جمهور به مردم این استان، سرمایه گذاران بسیاری در بخش های مختلف از جمله انرژی، پتروشیمی، فولاد، معادن و شیلات به این استان جذب شدند.
استاندار با اشاره به سخنان اخیر ... ... زابل درباره فرماندار هیرمند گفت: بی انصافی در این زمینه صورت گرفته و از یک ... ... فرهیخته و ارزشمند و اخلاق مدار انتظار چیز دیگری است که قبل از اینکه با آبروی یک فرماندار بازی شود بهتر بود قبل از بیان مسائل در جمع عامه مردم با فرماندار نشست برگزار و مساله را مطرح می کرد و یا با استاندار موضوع را مطرح و بررسی می ... د.
وی افزود: به معاون استاندار و حراست تاکید شده است موضوع را مورد بررسی قرار دهند.
هاشمی با بیان این که صیانت از هر انسانی ملاک است تصریح کرد: بعد از بررسی اگر موضوع صحت داشت به صورت جدی پیگیری شود و اگر خلاف واقع بود یا عذرخواهی کنند یا از طریق قانون و مراجع قضایی پیگیری خواهد شد زیرا نمی توان به راحتی از آبروی ... ی گذشت.

برچسب ها : سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه پایدار/ رئیس جمهوری به تمامی خواسته ها پاسخ مثبت داد - استان ,سیستان ,بلوچستان ,توجه ,رئیس ,کشور ,رئیس جمهوری ,بهبود وضعیت ,بیان اینکه ,مسیر توسعه ,استاندار سیستان ,بهبود وضعیت بهداشت ,میلیارد تومان
اعلام ... ری خدمت سربازی سال 95 برای جوانان
.برخی جوانان می‌توانند با داشتن شرایط مقرر، از ... ری خدمت سربازی استفاده کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بنا بر اعلام سازمان وظیفه عمومی جوانان مشمول می‌توانند در صورت شرایط‌های لازم از طرح‌های ... ری ذیل استفاده کنند.

... ر خدمت ایثارگران
کلیه مشمولین غیر غایب متولد سال 72 و ماقبل آن که در سال 90 و سنوات قبل آن به سن مشمولیت رسیده اند ولی به دلایل قانونی مثل معافیت تحصیلی اعزام آنها به تعویق افتاده است بعد از اعزام می توانند از این ... ری استفاده نمایند .
... ر خدمت مناطق امنیتی درگیر وغیر درگیر ومناطق محروم وبد آب و هوا
خدمت کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر، مناطق عملیاتی مناطق محروم و بد‌آب‌وهوا: 19 ماه است.
خدمت کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر: 18 ماه می باشد .

... ر خدمت فرزند
3ماه ... ر خدمت به ازای هر فرزند شامل سربازان میشود.

... ر خدمت نخبگان
در راستای تأکیدات ... ... ی و فرماندهی معظم کل قوا در خصوص تولید و توسعه علم ونظریه پردازی در کشور ، عده ای از مشمولان از طریق بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح برای انجام پروژهای تحقیقاتی و استفاده بهینه از سرمایه انسانی در بخش های مختلف علمی و تحقیقاتی بکارگیری می شوند این مشمولان در قبال انجام پروژه های تحقیقاتی و ارزی ... و تأ یید پروژه توسط هیئت داوران ، مشمول امتیازاتی از قبیل ... ر خدمت و یا پس از طی دوره آموزش کارت پایان خدمت دریافت می نمایند.
لازم به ذکر است این مشمولان در حین تحصیل نیز می توانند پروژه تحقیقاتی خود را سپری نموده و از امتیازات آن استفاده نمایند . ... ر خدمت این مشمولان از طریق سیستم ارتباطی بنیاد نخبگان ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا ثبت می گردد.

برچسب ها : اعلام ... ری خدمت سربازی سال 95 برای جوانان - خدمت ,استفاده ,مناطق ,تحقیقاتی ,مشمولان ,وظیفه ,کارکنان وظیفه ,بنیاد نخبگان ,نخبگان ستاد ,نیروهای مسلح ,امنیتی درگیر ,سازمان وظیفه عمومی
اهدای هدیه 150میلیون ریالی ورزش وجوانان سیستان وبلوچستان به امید آرامی
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در مراسمی هدیه 10 میلیون ریالی به امید آرامی قهرمان کشتی جهان و 50 میلیون ریال به عباس آرامی مربی این کشتی گیر افتخار آفرین سیستانی و بلوچستانی اهدا کرد.

 به گزارش حاج غلام نبی براهویی خبرنگار رو ... مه زاهدان

n3158099-5128757

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار داشت: افتخار آفرینی این کشتی گیر نوجوان در رقابت های برون مرزی نتیجه تلاش و حرکت های تیمی در داخل استان است.
حسین ثوری با بیان اینکه آرامی امروز در سیستان و بلوچستان علاوه بر افتخارآفرینی برای مردم و کشور ایران، به عاملی برای وحدت بیشتر مردم این استان تبدیل شده است گفت: موفقیت این دلاور مرد استان سبب شده قدرت چانه زنی استان در مسائل مختلف در وزارت ورزش افزایش یابد.
وی تاکید کرد: همدلی و همگرایی بیش از پیش همه فعالان ورزشی سیستان و بلوچستان در راستای کشف استعدادهای ورزشی نوید آینده روشن تر در ورزش استان می دهد.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه استعدادهای فراوان ورزشی در استان وجود دارد تصریح کرد: مسئولان و ورزشکاران اجازه ندهند تجربه تلخ گذشته تکرار شود بلکه بدون پرداختن به حاشیه سازی ها زمینه توسعه و ارتقای ورزش استان را فراهم کنند.
عباس آرامی مربی امید آرامی قهرمان جهان نیز در این مراسم با قدردانی از حمایت های همه مسئولان استانی گفت: با توجه به استعدادهای این کشتی گیر استان تلاش داریم با ارتقای رده سنی وی از نوجوانان به جوانان با ... ب سهمیه رقابت های آسیایی و جهانی بار دیگر مایه افتخار کشور شود.
رئیس هیات کشتی سیستان و بلوچستان نیز گفت: آرامی کشتی گیر موفق استان به عنوان عضو ثابت تیم ملی تاکنون با حضور در رقابت های بین المللی ترکیه، تهران، آذربایجان، تایوان و تفلیس گرجستان پنج مدال طلای بین المللی، آسیایی و جهانی را برای ایران ... ی بدست آورده است.
عادل شاهسونپور ادامه داد: همچنین ... ب چند بار عنوان قهرمانی کشور از دیگر موفقیت های این کشتی گیر نوجوان استان محسوب می شود.
وی خاطر نشان کرد: هم اینک 950 ورزشکار سیستان و بلوچستان به صورت سازمان یافته در رشته کشتی در استان مشغول فعالیت هستند.
 افزون بر 40 هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب حدود 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی هم اینک در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

برچسب ها : اهدای هدیه 150میلیون ریالی ورزش وجوانان سیستان وبلوچستان به امید آرامی - استان ,سیستان ,بلوچستان ,کشتی ,آرامی ,ورزش ,جوانان سیستان ,امید آرامی ,سازمان یافته ,فعالیت هستند ,ورزش استان ,مشغول فعالیت هستند ,امید آرامی قه
... رحیمی:انهدام 2 گرو ... تروریستی در سیستان و بلوچستان
 

خبرگزاری فارس: انهدام 2 گرو ... تروریستی در سیستان و بلوچستانفرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌ جاری با اقتدار نیروهای انتظامی دو گرو ... تروریستی در این استان منهدم و 9 نفر از اعضای آنها به هلاکت رسیدند.

  ... حسین رحیمی صبح امروز در مراسم صبحگاه عمومی هفته ناجا در ستاد فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: برنامه‌های هفته ناجا با شعار «همه با هم برای امنیت و آرامش» همزمان با سراسر کشور در این استان نیز آغاز شده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: نیروهای انتظامی و مرزبانی سیستان و بلوچستان در برخورد با هر نوع شرارت، ناامنی و قانون‌شکنی آمادگی کامل دارند.

وی ادامه داد: در سال‌جاری با اقتدار نیروهای انتظامی دو گرو ... تروریستی در استان منهدم شد و 9 نفر از اعضای این گرو ... ‌ها به هلاکت رسیدند.

... رحیمی دستگیری نصیر بامری قاچاقچی بین‌المللی را یکی از بهترین اقدامات پلیس عنوان کرد و گفت: امسال به دنبال دستگیری این قاچاقچی، 9 نفر از سرشاخه‌های باند آن در سطح کشور دستگیر شدند.

وی گفت: سال گذشته در زمینه ترافیکی، سیستان و بلوچستان از رتبه سی‌ام کشور به رتبه اول ارتقاء یافت و حجم تصادفات نیز نسبت به گذشته کاهش یافته است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ضمن تشریح عملکرد 6 ماهه نیروی انتظامی از افزایش 43 درصدی انهدام باندهای مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: امسال دستگیری اشرار، معاندان و وابستگان به گرو ... ‌ها 85 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به طور جدی تلاش کرده‌ایم که امسال ارزش کالاهای کشف شده تا کنون 314 میلیارد ریال بوده است.

 در پایان این مراسم تعدادی از خانواده‌ ... ی نیروی انتظامی مورد تجلیل قرار گرفتند.

.

برچسب ها : ... رحیمی:انهدام 2 گرو ... تروریستی در سیستان و بلوچستان - انتظامی ,سیستان ,بلوچستان ,استان ,کشور ,دستگیری ,انتظامی سیستان ,فرمانده انتظامی ,نیروهای انتظامی ,گرو ... تروریستی , ... رحیمی ,فرمانده انتظا
ناس تهدیدی برای کودکان
.

اکثر بقالی‌ها داشتند. دریغ از اینکه ... ی بپرسد برای چه مصرفی می‌خواهی. گفتم بسته‌ای چند؟ بقال با بی اعتنایی گفت: ۱۰۰ تومن. با تعجب گفتم ۱۰۰ تومن که خیلی ارزونه. چه مقدار برای فروش داری؟ گفت هرچی بخوای دارم.

گزارش سایت خبری جمعیت،  حاج غلام نبی براهویی، خبرنگار رو ... مه زاهدان، وضعیت مصرف ناس را خیلی بدتر از این‌ها توصیف می‌کند. او معتقد است علارغم کلاس‌های متعدد آموزشی، سمینارها و جلساتی که در رابطه با مضرات این ماده در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود، هنوز بسیاری افراد از استعمال این فراورده دخانی سر باز نمی‌زنند. او می‌گوید: ناس در اکثر خانه‌ها مثل و نقل و نبات موجود است و ... ی آن را از دسترس کودکان و نوجوانان دور نگه نمی‌دارد. مصرف نسوار به عنوان یک رفتار اشتباه در این استان قلمداد نمی‌شود. چند سالی است در استان اعلام شده که جوانان زیر ۱۵سال اگر ناس مصرف کنند، حتما خواهند مرد. برای همین مدتی است که بسیاری به خاطر جلوگیری از مرگ عزیزانشان بیش از گذشته مراقب هستند تا مبادا نوجوانانشان زیر سن مذکور ناس مصرف کنند.

وی در توضیح بیشتر می‌گوید: این ماده سبزرنگ، بو و طعم بسیار تندی دارد. ناس از برگ تنباکوییست که در سایه خشک شده و به‌همین خاطر سبز رنگ است. برگ‌ها را نرم می‌کوبند و با اندکی آ ... مخلوط کرده در جلوی دهان، میان لب و دندان می‌گذارند. برخی از ناسی‌ها هم ناس را با دستمال کاغذی در دهان می‌گذارند. این ماده بیشتر در افغانستان کشت و ساخته می‌شود و برخی مردم ایران، بیشتر مناطق افغانستان و پا ... تان و قسمت‌هایی از هند، ترکمنستان، تاجی ... تان و ازب ... تان از این ماده استفاده می‌کنند. البته ناگفته نماند که در اطراف استان سیستان و بلوچستان هم این تنباکو به راحتی کشت می‌شود.

براهویی در توضیح عوارض استعمال ناس می‌گوید: در دفعات اول عوارض آن عبارت است از احساس سرگیجه، سردرد، تهوع و سایر عوارض. استفاده زیاد از ناس شامل از دست دادن تعادل رفتاری و حرکتی، ایجاد حرکات غیر طبیعی در چشم‌ها، تغییرات محسوس در فشار خون، افزایش ضربان قلب، دندان قروچه، لرزش، اختلال در خواب، وابستگی روحی و روانی، بیماری‌ها و سرطان لثه، سرطان حنجره و روده بزرگ و نارسایی‌های کلیوی است. بیشتر افراد، ناس به صورت سنتی و به شکلی که در افغانستان و پا ... تان استفاده می‌شود، مصرف می‌کنند.

وی می‌گوید: متاسفانه در استان دیده و گزارش شده که اغلب به جای استفاده از آ ... ، از ادار بچه و یا حیوانات نیز برای تولید ناس استفاده می‌کنند. حال شما در نظر بگیرید با این وضعیت غیر بهداشتی، نوجوانان و جوانان ما به راحتی از این ماده استفاده می‌کنند. شاید عمده دلیل مصرف بالای نسوار در بین شهروندان این استان، ارزان و قابل دسترس بودن آن است. همچنین استفاده و ... ید و فروش این ماده هیچگونه محدودیت قانونی ندارد. اغلب ... نان این منطقه، ناس را به عنوان ماده مخدر نمی‌شناسند و بسیاری خانواده‌ها آنرا نه تنها بی‌زیان، بلکه در اکثر مواقع تسکینی برای درددهایشان می‌دانند. در این بین ... انی هم هستند که برای استفاده از ناس را ... اری بهداشتی (!!!) ارائه می دهند و می‌گویند اگر ناس را ابتدا درون دستمال کاغذی بپیچیم و بعد استفاده ‌کنیم، مشکل غیربهداشتی بودن آن رفع می شود.

براهویی با ناراحتی ادامه داد: متاسفانه استفاده از این ماده در مدارس هم ممنوع نیست. مثلا اگر در کیف و یا دست بچه‌ای ناس دیده شود، تخلفی صورت نگرفته است. سالانه بسیاری افراد به خاطر سرطان دهان و یا بیماری‌های لثه و دندان به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های استان مراجعه می‌کنند که اکثر آنها به خاطر مصرف بی‌رویه ناس به این بلا دچار شده‌اند.

 

برچسب ها : ناس تهدیدی برای کودکان - استفاده ,ماده ,مصرف ,استان ,می‌کنند ,اکثر ,استفاده می‌کنند ,ماده استفاده ,دستمال کاغذی ,بسیاری افراد ,استان سیستان ,ماده استفاده می‌کنند
مراسم تودیع و معارفه اعضاء هیئت مدیره دوره ششم و هفتم سازمان نظام ... ی استان برگزار شد.
.به گزارش حاج غلام نبی براهویی خبرنگار رو ... مه زاهدان
 مراسم تودیع و معارفه اعضاء هیئت مدیره دوره ششم و هفتم سازمان نظام ... ی استان با حضور ... باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری  در محل سالن جلسات  روابط عمومی استانداری  برگزارشد

 

شد.

... مالکی مدیر کل راه و شهرسازی استان پیرامون چگونگی برگزاری انتخابات دوره هفتم  در 4 حوزه استان و شهرستان ها اطلاعات و گزارشی را ارائه نمودند.
وی گفت: از 3 هزار و 567 عضو سازمان نظام ... ی 1 هزار و 245 نفر در انتخابات مشارکت داشته اند و نفرات مورد نظر در رشته های عمران، نقشه برداری، شهرسازی انتخاب و معرفی شدند.
وی گفت: طراحی، نظارت و اجرا در بخش های خصوصی در جهت توسعه استانداردها ارتقاء کیفیت به عهده این سازمان می باشد و همچنین بازوی توانا برای دستگاه های اجرایی با نظارت خوب از سرمایه های ملّی و ساخت و سازهایی که مردم انجام می دهند  می باشند تا از این دارایی ها حفظ و حراست نموده تا عمر ساخت و سازها بیشتر و به مردم ارائه شود
... نرماشیری رئیس سازمان نظام ... ی ساختمان استان هم گزارشی از اهم فعالیت های انجام شده و در دست اجرا را بصورت پاور پوئینت ارائه دادند و از رکود ایجاد شده  در صنعت ساختمان احساس نگرانی داشته و گفتند ان شاءا... باید ... تمردان در این زمینه همراه و همگام ما بوده و ما را یاری نمایند.
... باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در بخشی از این مراسم هم ضمن تشکر از برگزاری دوره هفتم انتخابات توسط  تمامی دست اندرکاران  تشکر از کلیه اعضاء و ریاست قبلی سازمان نظام ... ی ساختمان استان گفت با توجه به ساخت و سازها در بعضی از روستاها و بخش ها بصورت چند طبقه نیاز است که دفتر نمایندگی در این محل ها هم در صورت امکان گشایش و از منابع انسانی ماهر و باتجربه و تخصص در این ساخت و سازها استفاده کرد تا ان شاءا... بر اساس استانداردها ساخته و ایمنی مردم به خطر نیفتد.
در پایان از اعضاء سابق سازمان نظام ... ی با لوح تقدیر تشکر و قدردانی شد و اعتبار نامه اعضاء جدید هیئت مدیره نظام ... ی ساختمان اعطا گردید

برچسب ها : مراسم تودیع و معارفه اعضاء هیئت مدیره دوره ششم و هفتم سازمان نظام ... ی استان برگزار شد. - نظام ,سازمان , ... ی ,استان ,اعضاء ,ساخت ,نظام ... ی ,سازمان نظام , ... ی ساختمان ,هیئت مدیره ,هماهنگی امور ,نظام ... ی ساختمان , ... ی ساختم
بمناسبت هفته حمل ونقل : عملیات اجرایی دوپروژه ریلی آغاز شد.
  به گزارش  حاج غلام نبی براهویی خبرنگار رو ... مه زاهدان

سید مصطفی داودی در مراسم کلنگ زنی این پروژه ها گفت : این دو پروژه ریلی به طول ۷۰۰مترو شامل احداث خط فرعی نرمال گمرک جهت انجام عملیات ترانسشیپمنت به طول حدود ۶۰۰متر و دو منظوره نمودن خط فرعی عریض جهت تسهیل و تسریع در انجام عملیات گمرکی و کاهش هزینه های مربوط به جابه جایی کالا و بار (ترانسشیپمنت) و احداث خط فرعی آشیانه جرثقیل ریلی کایرو (۱۲۰تنی) به طول ۱۰۰متر و با هدف اتصال ساختمان در حال ساخت آشیانه این جرثقیل که به تازگی به این اداره کل واگذار شده است به خطوط ایستگاه راه آهن زاهدان انجام پذیرفت.

برچسب ها : بمناسبت هفته حمل ونقل : عملیات اجرایی دوپروژه ریلی آغاز شد. - عملیات ,انجام ,فرعی ,ریلی ,انجام عملیات
محمد ... براهویی رئیس شورای شهر زاهدان شد

به گزارش روابط عمومی شورای ... ی شهر زاهدان، در جلسه ای که روز پنجشنبه با حضور اعضای شورای شهر زاهدان در سالن شورا برگزار شد، اعضای هیئت رئیسه شورای ... ی شهر زاهدان تعیین شدند.
در این جلسه محمد ... براهوئی با 13 رای به عنوان رئیس شورای ... ی شهر زاهدان انتخاب شد.
همچنین مهدی نخعی مقدم با 12 رای به عنوان نائب رئیس شورای شهر، امین الله نقشبندی با 12 رای به عنوان دبیر اول، عبدالناصر ناروئی با 10 رای به عنوان دبیر دوم و منصور کهرازهی به عنوان خزانه دار شورای ... ی شهر زاهدان انتخاب شدند.

برچسب ها : محمد ... براهویی رئیس شورای شهر زاهدان شد - شورای ,زاهدان , ... ی ,رئیس ,شورای ... ی ,رئیس شورای ,عنوان دبیر ,زاهدان انتخاب
نوسازی
استان سیستان و بلوچستان استانی پهناور است که با وجود داشتن دانش آموزان مستعد و باهوش، به دلیل نبود فضای آموزشی کافی، آمار بالایی را در بازماندگی دانش آموزان از تحصیل یا ترک تحصیل دارد و 164 هزار کودک در این استان از درس خواندن محرومند.
سرانه فضای آموزشی استان حدود 01/3 مترمربع به ازای هر نفر است در حالی که این عدد در دیگر نقاط کشور به طور متوسط 7/4 مترمربع برآورد می شود. آمارهای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همچنین نشان می دهد که میزان سرانه در برخوردارترین استان کشور (یزد) 11/8 مترمربع به ازای هر نفر است، یعنی 7/2 برابر سرانه دانش آموزان سیستان و بلوچستانی. همچنین سرانه کلی فضا شامل فضاهای آموزشی، بهداشتی، ورزشی و... در کل کشور 32/5 مترمربع به ازای هر نفر است در صورتی که این عدد برای استان سیستان و بلوچستان 11/3 مترمربع برآورد می شود.
توجه به این نکته هم ضروری است که از مجموع 18680 کلاس کالبدی در استان، تنها 42درصد آن مستحکم بوده و 58درصد دیگر غیراستاندارد است. از این تعداد 6271 کلاس درس ت ... یبی بوده که باید جایگزین شود. در این نشست ... راشکی مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز به تشریح فعالیتهای حوزه کاری خود پرداخت و گفت : همه شما عزیزان مستحضرید که دغدغه استان دغدغه مسائل فرهنگی می باشد و این در کلام جناب آقای استاندار مشهود بود و در همین راستا سال گذشته را که استاندار به توسعه ی زیر ساختها و اقتصاد اختصاص داده بود امسال را به توسعه ی فرهنگی استان و دغدغه های فرهنگی استان اختصاص داده است و نمونه بارز آن را در شورای آموزش و پرورش که در  ماه قبل  تشکیل شد شاهد  بودیدکه در این شورا هم جناب آقای استاندار اعلام ... د که بنده دغدغه بازماندگان از تحصیل را دارم وگفت به همین منظور اختیارات ویژه ای از معاون آقای رئیس جمهور جناب آقای نوبخت برای جذب این بازماندگان از تحصیل را گرفتند لذا ما هم بنا به رس ... ی که در بحث تامین فضاهای آموزشی داریم تلاش خودمان را در جهت بهینه هزینه ... اعتبارات ... تی و استانی به ... ج می دهیم
وی افزود: در همین راستا با یک تعامل خوب با اداره کل آموزش و پرورش و روسای مناطق خودمان و فرمانداریها داریم مشکلات فضاهای آموزشی استان را احصاء و دسته بندی و نهایتا اولویت بندی می کنیم و با توجه به شرایط حاکم بر اعتبارمان برای آنها اعتبار می گذاریم
آقای ... راشکی گفت: در این راستا توفیقاتی در سال گذشته بوده در بحث اعتبارات ... تی و اعتبارات استانی ما   سعی کردیم یک راندمان کاری خوبی از کارهای انجام شده بجای بگذاریم
مدیر کل اداره نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان سپس به آ ... ین وضعیت فضاهای آموزشی استان به لحاظ وضعیت موجود، استحکام و ت ... یبی و نیاز به مقاوم سازی اشاره کرد و یادآور شد: در جمع بندی مدارسی که تا حالا ساخته ایم و داشته ایم در مجموع 18 هزار و 721 کلاس کالبدی که در سطح استان آ ... ین آمار ما حاکی از این است که ما 7987 کلاس مستحکم داریم با 43 درصد فضاهای آموزشی استان همچنین 4491 کلاس درس نیازمند به مقاوم سازی داریم که 24 درصد کلاسهای استان را تشکیل میدهد و نیز 6252 کلاس درس نیازمند ت ... یب و بازسازی داریم که این میزان 33 درصد کلاسهای استان را تشکیل میدهد .
این مقام مسئول در همین رابطه اضافه کرد: اگر عنایت داشته باشید این عدد در سال گذشته 6700 کلاس درس که 500 کلاس درس تاکنون بازسازی و به مجموع فضاهای آموزشی ما اضافه شده همچنین تعداد کلاسهای مستحکم ما از حدود 7200کلاس درس به 7900 کلاس درس ارتقاء پیدا کرده است ضمن اینکه کلاسهای ت ... یبی ما از 6700 کلاس درس به 6200 کلاس کاهش یافته است و این نشان از این است که کارهای خوبی در بحث فضاهای آموزشی استان انجام شده است
وی در خصوص پروژه های افتتاح شده در هفته ... ت خاطر نشان کرد: بمناسبت هفته ... ت امسال از دوم شهریور تا پایان هفته ... ت 31 پروژه در قالب 107 کلاس درس با زیربنایی حدود 10 هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 650 میلیون ریال به بهره برداری رسید و به مجموع فضاهای آموزشی استان اضافه شد
... راشکی بیان کرد: در ادامه رس ... تکمیل فضاهای آموزشی و احداث آنها انشاء الله در مهر ماه سالجاری علاوه بر 31 مدرسه 46 مدرسه  دیگر در قالب 207 کلاس درس اضافه خواهد شد یعنی در مجموع  تا مهرماه 77 مدرسه در قالب 314 کلاس با اعتباری بالغ بر 41 میلیارد تومان به فضاهای آموزشی استان اضافه خواهد شد
وی گفت: نکته حائز اهمیت در این پروژه ها این است که حدود 20 پروژه در هفته ... ت از مجمع 31 پروژه مربوط به خیرین است همچنین پروژه هایی که در مهرماه افتتاح خواهد شد از 46 مدرسه 15 مدرسه آن مربوط به خیرین است
مدیر کل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سپس به بحث تعمیر مدارس اشاره کرد و گفت: در خصوص تعمیر و تجهیز مدارس در مجموع برای مهرماه امسال 210 مدرسه مشمول تعمیرات شده اند که در اول تابستان تعمیرات آغاز و تا مهر ماه مدارس تکمیل و تحویل آموزش و پرورش خواهد شد گفتنی است: اعتبار تعمیر و تجهیز این 210 مدرسه بالغ بر 4 میلیارد و 9000 میلیون ریال بوده است.
وی تصریح کرد: در راستای تجهیز مدارس و تجهیزات استاندارد در مدارس نوساز حدود 15 هزار و 510 نفر دانش آموز تجهیزات نوسازی در مدارس تعبیه نموده ایم و همچنین  برای تعداد 17 هزار و 605 نفر دانش آموز در مدارس قدیمی تجهیزات استاندارد ارسال کرده ایم که مدارس قدیمی هم از تجهیزات استاندارد برخوردار شدند
  ... راشکی در خصوص هوشمند سازی مدارس   گفت: هوشمند سازی هم در قالب همین تجهیزات انجام می شود البته هوشمند سازی مدارس قدیمی ساز بعهده آموزش و پرورش می باشد که از ردیف متمرکز ملی این کار باید انجام شود
این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: یکی از مشکلات مدارس استان بحث سرمایش در شمال و گرمایش در جنوب استان می باشد که در مجموع برنامه ریزی کرده ایم برای استاندارد سازی سرمایش و گرمایش مدارس و از نظر ما استاندارد سازی زمانی انجام می شود که یک مدرسه دارای حرارت مناسب مرکزی باشد بعنوان مثال در زاهدان ، سراوان ، خاش و منطقه سیستان از موتور خانه های مرکزی و پکیج برای گرمایش استفاده می کنیم البته ممکن است سرعت کار کم باشد ولی امیدواریم که اعتبارش امسال 2 برابر شود البته هنوز ابلاغ نشده ولی در مجموع پیش بینی ما این است که امسال حدود 2 هزار کلاس درس سامانه ی گرمایش و سرمایش داشته باشند
 وی یاداور شد: محل تامین اعتبار بحث سرمایش و گرمایش مدارس از محل فروش گاز می باشد ضمنا سال گذشته حدود 8/7 کلاس درس در قالب 155 مدرسه سامانه گرمایش و 1023 کلاس درس در قالب 131 مدرسه سامانه سرمایشی گرفته اند
وی تاکید کرد: در خصوص سامانه سرمایش و گرمایش مدارس با توجه به اقلیم گرم و سرد استان در مناطق  گرمسیر سیستم های سرمایش مانند کولرهای گازی و در مرکز و شمال استان کولر آبی و در سیستان بالاخص با توجه به وجد ریزگردها انشاء الله بنا داریم سیستم سرمایش را انشاء الله با توجه به شرایط حاکم بر منطقه تغییر داده و سراغ سامانه هایی همچون کولر گازی و اسپیلت برویم
  ... راشکی در خصوص آ ... ین وضعیت مدارس کپری استان خاطر نشان ساخت : سال گذشته حدود 47 مدرسه کپری را شناسایی و در همین راستا حدود 39 مدرسه را در واقع با کان ... محل یا مدارس در جا ساخت خواهیم داد و این موضوع متناسب با ظرفیت دانش آموزی است که در مدارس تعریف شده همچنین مقرر شد با هماهنگی فرمانداران و روسای آموزش وپرورش مناطق در مناطقی که با توجه به ماندگاری حد نصاب دانش آموز 20 نفر بیشتر باشد مدرسه در جا خواهیم ساخت و چنانچه احساس کنیم ماندگاری وجود ندارد و تعداد دانش آموز کم باشد مانند مدارس عشایر کان ... در اختیارشان خواهیم گذاشت
 وی با بیان اینکه در سال 87 جشن برچیدن مدارس کپری برگزار شد ولی باز هم شاهد مدارس کپری هستیم گفت: علت این موضوع شرایط زندگی مردم می باشد مثلا در یک روستا شرایط حد نصاب دانش آموز ندارد و برای 7 الی 10 دانش آموز آموزش و پروزش مجبور می شود معلم بفرستد این امر باعث بوجود آمدن مدارس کپری می شود .

همچنین در این نشست آقای ... سیرجانی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان در تشریح عملکرد این مجمع خاطر نشان کرد: بحث خیرین مدرسه ساز و اقبال خیرین به استان بسیار قابل توجه است و ما را هم دچار نگرانی نموده که نتوانیم به این اقبال خوب پاسخ بدهیم
وی همچنین گفت: امسال 109 پروژه خیری را در دست اجرا داریم که با اجرای کامل این 109 پروژه بیش از 34 هزار متر مربع فضای آموزش در قالب 451 کلاس در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت
وی افزود: در این 109 پروژه اعتباری بالغ بر 43 میلیارد تومان هزینه  شده که 62 درصد  ان را خیرین تامین نموده اند ضمن اینکه در هفته ... ت از این 109 پروژه 20 پروژه در قالب 62 کلاس درس را افتتاح نمودیم همچنین بنا داریم در مهرماه امسال 18 پروژه دیگر با 77 کلاس درس را هم افتتاح نماییم که یکی از بزرگترین پروژه های خیری در استان در همین 18 پروژه می باشد که در شهر زاهدان تحویل آموزش و پرورش می شود
وی در همین رابطه اضافه کرد: این پروژه مجتمع بزرگ ... اعظم (ص) واقع در بلوار معلم زاهدان می باشد که توسط خیر بنام کشور آقای مصلی نژاد با اعتباری بالغ بر 5/3 میلیارد تومان هزینه از صفر تا 100 درصد(یعنی کل هزینه ساخت را خودش داده) به منظور جذب نخبگان و تیزهوشان استانمان ساخته شده است که جای تقدیر از این خیر محترم دارد گفتنی است: در این مجمع 500 دانش آموز می توانند تحصیل کنند
... سیرجانی در بخش دیگری از این گفتگو به روند اقبال خیرین از سال 1387 تا به امروز اشاره کرد و گفت:همانطور که مستحضر هستید هر ساله با همکاری اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس جشنواره ای را برگزار می کنیم که در این جشنواره ابتدا خیرین متعهد می شوند و سپس مبالغ تعهد شده تحقق می یابد بنابراین مبالغی که در این گزارش بعرض شما خواهم رساند مبالغی است که از سوی عزیزان خیر تحقق یافته است، در همین راستا بعرض برسانم که ما در سال 87 حدود 2 میلیارد و 900 میلیون تومان وجوه محقق شده خیرین را داشتیم که این مبلغ در جشنواره هفدهم که امسال برگزار گردید به 26 میلیارد و 300 میلیون تومان رسیده و باعث گردیده است  رتبه  استان را در جذب خیرین از اوا ... ج ... یعنی 33 و 34 به اوایل ج ... یعنی هفتم برساند و البته طبیعی است استانهایی که در ابتدای ج ... هستند استانهایی است که بدلایلی خیرین در آنجا بیشتر شرکت می کنند و سهم مشارکتشان هم بالاست .
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان در ادامه یادآور شد: آنچه که بطور کل از سال 87 تاکنون از خیرین جذب و آن را در راه مدرسه سازی هزینه کرده ایم رقمی بالغ بر 60 میلیارد تومان می باشد این نکته را هم متذکر شوم که ما در سال گذشته علاوه بر جشنواره های شهرستانی و استانی دو جشنواره بزرگ برای هم استانیهای مقیم مشهد و تهران برگزار کردیم که آورده های قابل توجهی هم جمع آوری شد
وی آمار خیرینی که با مجمع خیرین مدرسه سازاستان همکاری و مشارکت دارند را 225 نفر اعلام کرد و یادآور شد: از این تعداد ، 165 نفر مرد و 41 نفر زن و 19 موسسه حقوقی می باشند که به امر مدرسه سازی می پردازند
وی تصریح کرد: آنچه که برای سایر خیرین خصوصا خیرین غیر بومی جای سئوال و برای ما هم جای نگرانی داشت کم رنگ بودن مشارک خیرین بومی بود که الحمد الله در حال حاضر این اقبال رو به بهبود است و از کل تعداد خیرین ما در حال حاضر 97 خیر بومی و 128 خیر غیر بومی داریم که روند مشارکت خیرین بومی کماکان رو به رشد است و امید این داریم که در جشنواره آتی این تعداد خیرین به فراتر از 150 نفر هم برسد
... سیرجانی در خصوص جشنواره هفدهم و تعداد خیرین شرکت کننده در این جشنواره خاطر نشان کرد» در جشنواره هفدهم حضور 51 خیر را در جشنواره داشتیم که 34 خیر آن جدید بودند که در همین جشنواره به ما پیوستند گفتنی است: از این 51 نفر خیر 26 نفر خیر آقا ، 8 خیر خانم و 17 موسسه حقوقی بودند
 وی در ادامه رسانه ها  رادر جذب خیرین مدرسه ساز به مشارکت طلبید و افزود: از رسانه ها میخواهم که در استان بیشتر کار ... ند و مردم را بیشتر با مجمع خیرین مدرسه ساز آشنا ... ند البته باید بعرض برسانم این مجمع متشکل از مثلث خیرین و اداره کل نوسازی و همچنین اداره کل آموزش و پرورش می باشد
وی تصریح کرد: این نکته را هم بعرض برسانم که اقبال خیرین در استان خوب است و یک مقداری همانطور که عرض ... عزیزان رسانه باید در این زمینه بیشتر تلاش ... ند چرا که خیلی ها هستند که هنوز ما را نمیشناسند اگر هم نامی از ما شنیده اند با رس ... ما و کار ما آشنا نیستند حتی بعضی از آحاد مردم فکر می کنند ما یک موسسه خصوصی هستیم و پول مردم را بی حساب و کتاب می گیریم و به جیب می زنیم در صورتیکه اینگونه نیست این مجمع مجمعی با تشکیلات بسیار وسیع هست و از طرفی ما زیر مجموعی ای از جامعه خیرین مدرسه ساز کشور هستیم
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در مجموع از عملکرد ما خیرین راضی هستند و این باعث تشویق آنها در امر مدرسه سازی می شود گفت: بر اساس وظیفه قانونی و شرعی و نیز تکلیفی که بر دوش خود احساس می کنیم امیدواریم بتوانیم در این امر با مشارکت خیرین گامهای مثبت بزرگی را برداریم و روزی فرا برسد که استان ما کمبودی در زمینه فضای آموزشی نداشته باشد
وی سپس در خصوص پدیده حاشیه نشینی و تاثیر آن در کمبود فضاهای آموزشی خاطر نشان ساخت: در رابطه با حاشیه نشینی در شهر زاهدان و افزایش جمعیت و مهاجرت به زاهدان، شهر در زیباشهر رشد پیدا کرده و ما هم 3 الی 4 پروژه در زیباشهر تعریف کرده ایم  

برچسب ها : نوسازی - استان ,خیرین ,مدارس ,مدرسه ,کلاس ,پروژه ,فضاهای آموزشی ,خیرین مدرسه ,تجهیز مدارس ,دانش آموز ,آموزشی استان ,فضاهای آموزشی استان ,مجمع خیرین مدرسه
مدیرکل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان:توسعه مسایل فرهنگی واجتماعی از اولویت های امسال ... ت د

مدیرکل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان گفت: توجه به توسعه مسایل فرهنگی و اجتماعی به عنوان مقدمه توسعه در سایر حوزه ها، از رویکرد های امسال ... ت در این استان است.

حسین مسگرانی روز دو شنبه در نخستین نشست خبری خود اظهار داشت: از دیروز جشن مردمی دهه کرامت در کانون مساجد شهرستان های مختلف استان آغاز شده است.
وی ادامه داد: حدود 500 جشن از این نوع در استان تا پایان هفته کرامت برگزار می شود.
وی افزود: نتایج جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در هنرهای گرافیکی نیز مشخص شده است که اختتامیه آن نیز یکشنبه هفته آینده برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد: این جشنواره در بخش های گرافیک، آرم و نشانه و تصویر سازی برگزار شد که به ترتیب تعداد 289 ، 97 و 176 اثر به آن ارسال و 16 اثر ارسالی متفرقه نیز در ابتدا حذف شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توسعه حوزه فرهنگ مبنای شکوفایی سایر حوزه ها است گفت: رویکرد ... ت در سال جاری تمرکز بر توسعه مسایل فرهنگی و اجتماعی به منظور نشان دادن چهره واقعی استان است.
مسگرانی اظهار داشت: هم اینک تفاهمنامه ایجاد تئاتر شهر در زاهدان منعقد شده است.
وی اضافه کرد: بر اساس این تفاهمنامه یکی از سالن های آمفی تئاتر زاهدان با نصب تجهیزات لازم به تئاتر شهر تبدیل می شود.
وی افزود: با راه اندازی این سرسرای تئاتر، مردم زاهدان در نیمی از ... سال شاهد برگزاری تئاتر های مختلف خواهند بود.
وی ادامه داد: برای اکران ... های خاص و به روز در سینما زاهدان اقدامات ویژه ای انجام شده که اکران ... محمد رسول الله (ص) به زودی از جمله این فعالیت ها است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان افزود: همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب در استان، کتاب سال استان نیز توسط داوران انتخاب و دبیرخانه دایمی کتاب سال نیز در این اداره ایجاد می شود.
مسگرانی ادامه داد: در آینده ای نزدیک اجلاس هنرمندان استان و پس از آن نیز همایش تخصصی شورای فرهنگی عمومی استان برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: از برنامه های در حال پیگیری می توان به برگزاری جشنواره سینما حقیقت در چابهار اشاره کرد که در صورت تصویب، آثار 10 نفر از ... سازان استان در آنجا اکران خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: از دیگر برنامه های در حال پیگیری برگزاری جشنواره ... اعظم (ص) به عنوان ... صلح و دوستی در هفته وحدت و نیز برگزاری جشنواره موسیقی اقوام ایران و کشور های همسایه در سیستان و بلوچستان است.
حسین مسگرانی از حدو یک هفته پیش به عنوان مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان منصوب و مشغول بکار شده است و پیش از این معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد ... ی ... اسان رضوی بود.

برچسب ها : مدیرکل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان:توسعه مسایل فرهنگی واجتماعی از اولویت های امسال ... ت د - استان ,فرهنگ ,بلوچستان ,سیستان , ... ی ,ارشاد ,ارشاد ... ی , ... ی سیستان ,مدیرکل فرهنگ ,برگزاری جشنواره ,اظهار داشت ,ارشاد ... ی سیستان ,توس
بیمه سلامت ایران چتری برای همه ایرانیان
http://sb.ihio.gov.ir/portal/picture/showpicture.aspx?id=98ec959a-a0c8-4554-a097-dc016eadc242http://sb.ihio.gov.ir/portal/picture/showpicture.aspx?id=9a2f172e-fe68-4ec2-855e-f85cd868568f

22مرداد سالروز تأسیس سازمان بیمه سلامت ایران گرامی باد
... ... (ره): مردم ولی نعمت ما هستند
... ... ی: ما می خواهیم اگر ... ی در خانواده مریضی داشته باشد آن خانواده جز رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد.
ریاست محترم جمهوری: مردم ما استحقاق زندگی آرام و بهتر با رفاه بیشتر و با عزت و آرامش و امنیت بیشتر را دارند.
اهدای اولین دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان به یک نفر از شهروندان استان سیستان و بلوچستان توسط جناب آقای ... ... ریاست محترم ...
22 مردادماه سالروز تأسیس سازمان بیمه سلامت ایران گرامی باد.
تاریخچه و معرفی اداره کل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان
استان سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان در ناحیه جنوب شرق کشور واقع شده است، 1210 کیلومتر مرز خاکی با دو کشور پا ... تان و افغانستان و 370 کیلومتر مرز آبی با کرانه های شمال دریای عمان دارد   و مرکز آن شهرستان زاهدان می باشد و جمعیتی بالغ بر 2534327 نفر را دارا می باشد.
بدون تردید منویات ... ... ی نقطه عطفی در سرلوحه کاری تمامی هموطنان مخصوصاً مدیران و کارکنان ... ت ... ی می باشد که بیرق خدمت را به مردم به احتزاز در آورده و ابهت ملت ایران را در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی در تمامی بخش ها بیش از پیش متجلی نماید. ... ت یازدهم با رویکرد تدبیر و امید و آرامش در جهت زدودن غبار فقر و محرومیت و افزایش شاخصهای سلامت در جهت برداشتن از چهره مردم سیستان و بلوچستان به اجرا گذاشته است از جمله اجرای طرح بیمه همگانی سلامت جهت افراد فاقد پوشش بیمه ای در استان و برنامه تحول نظام سلامت که یکی از عظیم ترین طرحهای ... ت تدبیر و امید می باشد.به مناسبت 22 مردادسالروز تاسیس بیمه سلامت ایران  با ... صفدری مدیرکل بیمه سلامت استان سیستان وبلوچستان گفتگویی انجام دادیم که حاصل این گفتگو را در زیر می خوانید
... صفدری در ابتدا گفت:سازمان بیمه سلامت ایران مانند بازوی توانمند و قدرتمند در اجرای طرحهای ... ت یازدهم و با عد ... اجتماعی و همت و اهتمام و با فرهنگ سازی توانسته گامهای مهمی در جهت بهبود عرصه سلامت افراد جامعه بردارد و هر روز بر منویات کارهای خود افزوده تا فرمایش ... ... ی که فرموده اند: ما می خواهیم اگر ... ی در خانواده ای مریضی داشته باشد آن خانواده جز رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد محقق گردد و با تلاش مستحکم کرده روابط و پیوندهای عاطفی و تد ... ر امیدوارانه و با محور قرارداد عد ... اجتماعی و با تعامل و همکاری با ... های علوم پزشکی زاهدان، زابل، ایرانشهر و مؤسسات تشخیصی درمانی و جامعه بیمه شدگان قدم در جهت سلامت نگر به آینده کشور برمی دارد و با ورود به میدانهای جدی و چالشهای مسیر روشن سازمان و با توجه به رهنمودهای ارزشمند جناب آقای ... محمدجواد کبیر مدیرعامل محترم سازمان بیمه سلامت ایران و اعضای هیات مدیره محترم سازمان و با جامعه ای هدفمند و نگاهی امیدوارانه و خدمت بی منت را نسبت به خلق خداوند و با رفاه بیشتر و آرامش و امنیت را به سهم خود برای مردم شریف استان خصوصاً روستاییان و عشایر عزیز محقق نماید.
وی افزود:در همین راستا اداره کل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان در جهت تحقق شعار عد ... اجتماعی با اجرای طرح های ملی توانسته است بیش از 2113460 نفر از هموطنان عزیزمان را در استان اعم از روستائیان، سایر اقشار، کارکنان محترم ... ت، شهرنشینان، بیمه همگانی سلامت و بیماران خاص را تحت پوشش خود قرار دهد همچنین این اداره کل دارای 9 اداره بیمه سلامت و بیش از 60 دفاتر پیشخوان ... ت و 3 نمایندگی در شهرستانهای استان می باشد که امورات مربوط به صدور، تعویض و تمدید دفاتر بیمه شدگان عزیز را در استان انجام می دهند بطوریکه 70 درصد خدمات س ... ایی و 95 درصد خدمات بستری همراه با تجهیزات مورد نیاز بیماران بستری را پرداخت می نماید.
وی گفت: با بیش از 920 مؤسسه و مراکز درمانی شهری و روستایی اعم از پزشکان عمومی، متخصص، فوق تخصص و داروخانه ها، آزمایشگاه، رادیولوژی، درمانگاه، فیزیوتراپی و بیمارستان در سطح استان طرف قرارداد می باشد که تمامی پرداخت ها به این مؤسسات درمانی بروز می باشد تا بیمه شدگان عزیز مشکل درمانی نداشته باشند تا فرمایش ... ... ی که فرمودند: «حرکت به سمت گشودن گره های مردم و ایجاد یک زندگی سالم و مرفه وظیفه ... ی همه ما می باشد» محقق گردد.
اداره کل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان توانسته نیاز بیمه ای تمامی مردم و اقشار کم درآمد جامعه را برآورده نماید و جایگاه واقعی خود را پیدا نموده است. چرا که بیش از 80 درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.
وی افزود: همچنین این اداره کل در 11 سال گذشته از جشنواره های استانی در طرح ارزی ... عملکرد و سنجش میزان رضایتمندی مراجعین رتبه برتر استانی را به خود اختصاص داده است و افتخار دارد با حمایت های همه جانبه ... ت تدبیر و امید و رهنمودهای مدیرعامل محترم سازمان و هیات مدیره و ... محترم ولی فقیه در استان و ... ... معزز زاهدان و استاندار محترم در جهت تحقق شعار عد ... اجتماعی ریاست محترم جمهوری تلاش نموده تا خدمتگزار خوبی در جهت ارائه خدمت مطلوب تر به مردم جامعه باشیم.  همچنین صدور دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان برای بیش از 350000 نفر از شهروندان عزیز فاقد پوشش بیمه ای در استان از اقداماتی بودند که انجام دادیم.
مدیر کل بیمه سلامت استان  گفت: با هماهنگی ... های علوم پزشکی استان هزینه های خدمات شیمی درمانی بیماران سرطانی توسط اداره کل بیمه سلامت استان پرداخت می گردد از زمان اجرای طرح بیمه سلامت در استان تمام اقلام دارویی بیماران خاص تحت پوشش این خدمات قرار گرفته است و تمام بیماران سرطانی که نیاز به شیمی درمانی چه بصورت س ... ایی و بستری باشند به بیمارستانهای ... های علوم پزشکی استان مراجعه و به دستور جناب آقای ... میری ریاست محترم ... علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان داروهای شیمی درمانی بصورت رایگان به این عزیزان تحویل و بیمه سلامت هزینه های آنان را پرداخت می نماید.
... صفدری  افزود : طرح بیمه همگانی سلامت با هدف ارائه و سهولت خدمات درمانی با کمترین هزینه از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال 93 در مراکز درمانی ... تی به ویژه مناطق محروم استان به اجرا درآمده است
... صفدری گفت  در استان سیستان وبلوچستان بیش از 2100000 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این عزیزان 380000 نفر از افرادی هستند که فاقد هر گونه بیمه ای بوده اند و ... ن در حاشیه ... ای استان می باشند که به صورت رایگان در طرح بیمه سلامت همگانی دفترچه بیمه دریافت کرده اند و هم اکنون برای تمام ... انی که دفترچه بیمه سلامت آنان اعتبار شان به پایان رسیده است به صورت رایگان دفترچه
ها تمدید و تعویض می گردد و به این عزیزران تقدیم می گردد
 به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت با همکاری ... ای علوم پزشکی زاهدان و زابل و ایرانشهرو اداره کل بیمه سلامت استان مشکل کمبود پزشک درمراکز بهداشتی درمانی استان سیستان و بلوچستان درسطح روستای مرتفع گردید.
در جلسه ستاد بیمه روستاییان که در محل ... علوم پزشکی زاهدان برگزار گردید. ... میری ریاست ... علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت:با پرداخت به موقع تامین اعتبارات طرح بیمه سلامت روستاییان از طرف اداره کل بیمه سلامت استان مشکل کمبود پزشک در مراکز درمانی روستای استان مرتفع گردیده است. رئیس ... علوم پزشکی زاهدان گفت:با اجرای طرح تحول نظام سلامت و پرداخت بین 12 تا 17 میلیون تومان در یکماه توسط بیمه سلامت به پزشکان روستای این منطقه باعث گردید علاوه بر ماندگاری پزشکان عزیز در روستاها باعث افزایش شاخص های سلامت روستاییان نیز گردد.
... میری افزود:با توجه به همسایگی این استان با دو کشور پا ... تان و افغانستان بیم ان داریم که بسیاری از بیماریهای فراگیر وارد استان شود اما با افزایش پزشکان در مراکز درمانی روستای با تمامی بیماریهای احتمالی در سطح استان مقابله و کنترل میگردد و روند خدمات دهی به روستاییان مطلوبتر شده است.
 در ادامه ... صفدری مدیر کل بیمه سلامت استان گفت:با اجرای شدن طرح بیمه سلامت و نظام سلامت و تامین اعتبارات لازم پزشکان روستای از طرف اداره کل بیمه سلامت استان با عث ماندگاری پزشکان روستای گردید و موجبات خدمات خدمات درمانی مطلوبتر به روستاییان فراهم شده است. ... صفدری افزود:روستائیان عزیز هنگام بستری در بیمارستانهای ... ی فقط 3 درصد هزینه های بستری را پرداخت می نمایند و تمام تجهیزات پزشکی لازمه توسط اداره کل بیمه سلامت پرداخت می گردد.
مدیر کل بیمه سلامت تصریح کرد:کلیه روستائیان عزیزی که دفتر چه بیمه سلامت دارند و اعتبار  دفاتر آنان در شرف اتمام می باشد و هچنین کلیه شهروندان که دارای دفترچه بیمه سلامت همگانی می باشند و تاریخ دفاترشان به اتمام رسیده است می توانند جهت تمدید به ادارات بیمه سلامت و نمایندگی و  دفاتر پیشخوان ... ت در سراسر استان مراجعه نمائید.


بیانات و فرمایشات مسئولین استانی و کشوری در خصوص اجرای طرح بیمه سلامت همگانی
آیت ا... سلیمانی ... ولی فقیه در استان و ... ... معزز زاهدان:
رسانه ها و ... ان ... با آگاه سازی مردم به افزایش اعتماد آنها به جایگاه بیمه سلامت را در کشور تقویت کنند که مردم بدانند ... ت در کنار آنهاست.
... هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان:
امروز ... ت مصمم است مردم در بخش سلامت و بیمه جامعه دغدغه ای نداشته باشد و نگاه ... ت این است که آلام جامعه را کاهش بدهد و مشکل درمان را از خانواده ها دور کند.
جناب آقای ... جمشیدنژاد معاون ... و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان:
یکی از برکات نظام و ... ت در کنار مردم بودن می باشد این ... ت با اجرای طرحهایی همچون طرح بیمه سلامت جهت شهروندان عزیز نشان داد که در کنار مردم و با مردم می باشد که توانست همه ی مردم را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهد.
... کبیر مدیرعامل بیمه سلامت ایران:
ما باید پوشش بیمه سلامت همگانی را برای آحاد جامعه فراهم کنیم به نحوی که هر یک از شهروندان ایرانی بتواند با برخورداری و بهره مندی از بیمه به شرایطی بهره مند برسد که بتواند وضعیت مطلوب و مناسبی داشته باشد.
... میری ریاست ... علوم پزشکی زاهدان و قائم مقام محترم ... بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان:
با اجرای طرح بیمه سلامت بسیاری از مردم که قدرت پرداخت حق بیمه خود را نداشتند و از بیمه ... خود و اعضای خانواده خودداری می ... د به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند.
جناب آقای ... اکبری مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران:
بیش از 10 میلیون 500 هزار نفر در سامانه بیمه سلامت ایران ثبت نام ... د که برای بیش از 9 میلیون 400 هزار نفر دفترچه بیمه سلامت رایگان صادر و به شهروندان عزیز اهداء گردید.
اجرای طرح موفق بیمه سلامت رایگان در راستای سیاستهای ابلاغی ... ... ی در امر سلامت با حضور حضرت آیت ا... سلیمانی ... ولی فقیه در استان و ... ... معزز زاهدان
اهدای دفترچه بیمه سلامت همگانی به شهروندان عزیز فاقد پوشش بیمه ای در استان سیستان و بلوچستان توسط جناب آقای ... کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران
اهدای دفترچه بیمه سلامت همگانی به شهروندان عزیز فاقد پوشش بیمه ای توسط جناب آقای ... هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان
با اجرای طرح بیمه سلامت بیش از 350 هزار نفر از محرومترین افراد فاقد پوشش بیمه ای بصورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان قرار گرفتند.
زاهدان: میدان خیام، اداره کل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان
تلفن تماس: 33413361-33412496
ف ... : 33413360
آدرس سایت اداره کل: http://sb.ihio.gov.r
پست الکترونیکی: [email protected]
تلفنهای ضروری جهت پیشنهادات، انتقادات و شکایات
(روابط عمومی) 33412496-33437075-054

روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان

برچسب ها : بیمه سلامت ایران چتری برای همه ایرانیان - بیمه ,سلامت ,استان ,مردم ,سیستان ,اداره ,بیمه سلامت ,استان سیستان ,سلامت استان ,پوشش بیمه ,علوم پزشکی ,بیمه سلامت استان ,بیمه سلامت ایران ,سلامت
حسین مسگرانی به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان منصوب شد
به گزارش ایرنا علی جنتی ... فرهنگ و ارشاد ... ی روز چهارشنبه در حکم صادره خطاب به حسین مسگرانی اعلام کرده است: نظر به سوابق علمی و فرهنگی و تجربیات ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به سمت مدیر کل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان منصوب می شوید.

در ادامه این حکم آمده است: امید می رود با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از ظرفیتهای موجود و نیروهای کار آمد و فرهیخته و تعامل سازنده با مسوولان و مدیران استان و ارتباط نزدیک با اصحاب فرهنگ و هنر و مردم فرهنگ دوست و هن ... رور استان سیستان و بلوچستان در جهت رشد فضایل اخلاقی و شکوفایی و اعتلای فرهنگ و هنر ... ی و ایرانی موفق و موید باشید.

حسین مسگرانی پیش از این معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد ... ی ... اسان رضوی بود.

حجت ال ... عباس دانشی مدیر کل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان نیز طی حکمی از سوی ... فرهنگ و ارشاد ... ی به سمت مدیرکل اداره ارشاد ... ی قم منصوب شده است.

برچسب ها : حسین مسگرانی به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد ... ی سیستان و بلوچستان منصوب شد - فرهنگ , ... ی ,ارشاد ,سیستان ,بلوچستان ,منصوب ,ارشاد ... ی , ... ی سیستان ,حسین مسگرانی ,بلوچستان منصوب , ... فرهنگ ,ارشاد ... ی سیستان
جه ... ده: استفاده از افراد خبره و صاحب‌نظر و مشارکت عمومی در تعاونی‌ها باید به یک باور مبدل شود
.جه ... ده: استفاده از افراد خبره و صاحب‌نظر و مشارکت عمومی در تعاونی‌ها باید به یک باور مبدل شود  با توجه به جلسات راهبری توسعه بخش تعاون جنوب شرق و تصمیمات اتخاذشده، جلسه‌ای با حضور مدیران اتاق تعاون استان در محل دفتر مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد و طرح جایگاه اتاق تعاون موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش غلام نبی براهویی خبرنگار روز نامه زاهدان به نقل از  روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان، با توجه به جلسات راهبری توسعه بخش تعاون جنوب شرق و تصمیمات اتخاذشده، جلسه‌ای با حضور مدیران اتاق تعاون استان در محل دفتر مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد و طرح جایگاه اتاق تعاون موردبررسی قرار گرفت.
مهرداد جه ... ده مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه ب ... ان را ... ارهای عملی فعالیت اتاق تعاون در ارتباط با اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها اظهار داشت: اتاق تعاون با جایگاه ممتازی که دارد به‌عنوان اتاق فکر، اتاق برنامه‌ریزی و اتاق فرمان بخش تعاون به شمار می‌رود و لازم است هر نقشی که برای اتاق بازرگانی در قوانین لحاظ شده، همان نقش برای اتاق تعاون در نظر گرفته است.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه با ... سیستان و بلوچستان و ... آزاد ... ی، هدف از انعقاد چنین تفاهم‌نامه‌هایی را استفاده از ظرفیت علمی استان جهت آسیب‌شناسی حوزه تعاون و کارآفرینی و برنامه‌ریزی عملی جهت تقویت این بخش و اثرگذاری آن در اقتصاد استان عنوان کرد و افزود: استفاده از افراد خبره و صاحب‌نظر و مشارکت عمومی در تعاونی‌ها باید به یک باور در بخش تعاون مبدل شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به انجام مقدمات تهیه سند توسعه بخش تعاون استان که در اولین جلسه ستاد عالی توسعه تعاون استان مصوب گردید، مشارکت اتاق تعاون و استفاده از نظریات نخبگان این بخش را جهت تدوین سند اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد.
جه ... ده ب ... ان اینکه برخی از تعاونی‌های مزیت دار استان مانند تعاونی مرزنشینان و صید و صیادی که به‌عنوان یک شناسه و ظرفیت برای استان محسوب می‌شوند، خواستار تقویت و رفع مشکل بیشتر این تعاونی‌ها در سطح استان شد و افزود: اتاق تعاون در این زمینه می‌تواند تأثیرگذار باشد.
ایشان مؤلفه هایی نظیر تجاری‌سازی، برنامه‌سازی و برخورداری از نظام بهره‌وری در تعاونی‌ها را عناصر مهم در کارایی و اثربخشی تعاون در کنار هفت راهبرد تحول این بخش عنوان کرد.
برچسب ها : جه ... ده: استفاده از افراد خبره و صاحب‌نظر و مشارکت عمومی در تعاونی‌ها باید به یک باور مبدل شود - تعاون ,استان ,اتاق ,تعاونی‌ها ,رفاه ,اجتماعی ,اتاق تعاون ,رفاه اجتماعی ,اجتماعی استان ,تعاون استان ,مدیرکل تعاون ,رفاه اجتماعی استان ,اجتماعی ا
جزییات درگیری طایفه ای در زاهدان
.چند فرد مسلح صبح امروز در خیابان پرستار زاهدان با یکدیگر درگیر شدند که بر اثر این درگیری سه نفر جان خود را از دست دادند.به گفته یکی از ... نان این خیابان افراد مسلح در جریان این درگیری یک دستگاه خودرو را نیز به آتش کشیده و به یک خودروی دیگر خسارت وارد ... د.آنان افزودند: افراد مسلح پس از این حادثه متواری شدند.فرماندار زاهدان روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا با تایید این درگیری گفت: با وقوع این حادثه بلافاصله ... ان انتظامی در محل حضور یافته و در حال تحقیق هستند. زاهدان- ایرنا- مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان اعلام کرد: درگیری طایفه ای صبح امروز/دوشنبه/ در زاهدان سه کشته و یک زخمی برجای گذاشت.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان، این حادثه در پی یک درگیری طایفه ای که منجر به قتل یک نفر در سه تا چهار سال پیش شده بود به وقوع پیوست.این گزارش می افزاید:اقوام مقتول پس از مدتها جستجو به فردی 49 ساله مشکوک شده و در صدد یافتن و قتل وی بودند تا اینکه صبح امروز در ساعت 4.50 دقیقه در خیابان جمهوری زاهدان فرد مورد نظرشان را شناسایی کرده اند.مهاجمان که سوار بر دو دستگاه خودرو بودند به تعقیب فرد مورد نظرشان که به همراه فرزندش و دو نفر دیگر با یک دستگاه خودروی تویوتا در حال تردد بودند پرداخته و در حوالی خیابان جمهوری و پرستار به سمت آنان تیراندازی ... د.گزارش مرکز اطلاع رسانی انتظامی حاکیست؛ در این حادثه فرد مورد نظر به اتفاق فرزند و یک نفر از همراهانش کشته شدند و همراه دیگر آنان مجروح شده است.ضاربان پس از انجام قتل با برجای گذاشتن یک خودرو ، با خودروی پژو متواری شدند.بر اساس این گزارش: با وقوع این حادثه بلافاصله ... ان انتظامی در محل حضور یافته در بازرسی از خودروی جامانده متعلق به ضاربان یک قبضه سلاح گرینف و در خودروی تویوتا وانت مقتولان دو قبضه سلاح کلاشینکف کشف ... د.با بررسی ... ان انتظامی مشخص شد خودرو تویوتا مقتولان دارای پلاک جعلی است.

برچسب ها : جزییات درگیری طایفه ای در زاهدان - درگیری ,انتظامی ,حادثه ,خودروی ,زاهدان ,خودرو ,اطلاع رسانی ,درگیری طایفه , ... ان انتظامی ,مرکز اطلاع ,خیابان جمهوری ,مرکز اطلاع رسانی ,رسانی ف
«دروازه جهنم» کشف شد
... نان این محل دریافتند که زمین در این نقطه گرمتر از جاهای دیگر است و نکته جالب اینکه کارشناسان برای اطلاع از عمق دقیق این حفره حتی نتوانستند به آن نزدیک شوند.به نقل از شبکه خبر،‌ دروازه ای رو به جهنم نام حفره آتشینی است که یک روستایی اهل چین کشف کرده است.

دروازه ای رو به جهنم نام حفره آتشینی است که یک روستایی اهل چین کشف کرده است، این حفره یک متر پهنا دارد و از آن آتش زبانه می کشد.

... نان این محل دریافتند که زمین در این نقطه گرمتر از جاهای دیگر است و نکته جالب اینکه کارشناسان برای اطلاع از عمق دقیق این حفره حتی نتوانستند به آن نزدیک شوند.

دمای این حفره 792 درجه سانتیگراد از فاصله دومتری است و در شمال غربی چین قرار دارد.

 
«دروازه جهنم» کشف شد
 

 

   
برچسب ها : «دروازه جهنم» کشف شد - حفره ,برای اطلاع ,نزدیک شوند ,حفره آتشینی ,کارشناسان برای ,اینکه کارشناسان ,جالب اینکه کارشناسان
... پسند خان براهویی در گذشت
... پسند خان براهویی فرزند ... جما خان وبرادر ... رحمان خان امروز در گذشت.مرحوم ... پسند خان عمو ... محمد عمر خان براهویی ... وریش سفید طایفه براهویی تیره یاگی زهی ومعتمد طایفه براهویی نزد حضرت شیخ ال ... مولانا عبدالحمید ... ... اهل سنت زاهدان ونزد مسئولین استانی وکشوری استما این ضایعه بزرگ را به ... محمد عمر خان وبه طایفه بزرگ  براهویی که ... ن ایران وکشورهای همسایه شرق وخاورمیانه وآسیا میانه وقفقاز هستند تسلیت عرض می کنیم

... پسند خان براهویی کل عمر خود را ... ن سیستان درروستا حسین آباد در  منطقه ... آباد از حوزه  لوتک شهرستان هامون بود

برچسب ها : ... پسند خان براهویی در گذشت - ... ,براهویی ,پسند ,طایفه , ... پسند ,طایفه براهویی , ... محمد
ارجمندی :ساختار شهر زاهدان نیازی به الگوبرداری از ... ای خارجی ندارد
. به گزارش غلام نبی براهویی خبرنگار روز نامه زاهدان

، عباسعلی ارجمندی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان زاهدان که برای اولین باربااصحاب رسانه دربام زاهدان واقع درحاشیه مسجد قدس درخیابان شریعتی شمالی برگزارشد اظهار کرد: 9 نقطه در زاهدان به عنوان منطقه حاشیه‎ای شناخته شده است که 37 درصد جمعیت کل زاهدان را به خود اختصاص می‎دهد.

وی با بیان اینکه کاهش آسیبهای اجتماعی در حاشیه شهر زاهدان با توجه به تراکم و پراکندگی نیاز به مدیریت و همراهی مردمی دارد گفت: بخش اعظم معضلات حاشیه زاهدان در آموزش و فرهنگ است که با نگاه ویژه مسئولان اجرایی استان، مردم و اصحاب رسانه این مهم برطرف می‌شود.

فرماندار زاهدان با تاکید بر اینکه رسیدگی به مشکل اتباع بیگانه غیرمجاز، اعتیاد، تکدیگری و دستفروشی و سد معابر از مهم‌ترین مواردی است که در راستای بهبود اقتصاد و پویایی به صورت جدی در دست اقدام قرار خواهد گرفت افزود: مجموعه دستگاههای اجرایی در زاهدان گام به گام بامردم در سطح شهر در حال ایجاد تغییرات در حاشیه زاهدان هستند.

   

ارجمندی تاکید کرد: حدود 12 میلیارد تومان مجموعه اعتبارات سال 93 تا پایان تیر ماه 94 با نظارت فرمانداری در اختیار کمیته برنامه‌ریزی شهری قرارگرفته که برای بهبود مشکلات حاشیهای درحال هزینه شدن است.

وی گفت: برخی منازل در حاشیه شهر زاهدان فاقد سند مالکیتی است اما در راستای احترام به حقوق شهروندی با اخذ تعهد کتبی از ... نین، به آنان انشعابات برق و آب داده شده است اما این امتیازات هیچگونه ایجاد مالکیتی برای آنان نخواهد کرد.

ارجمندی ادامه داد: به ... نان برخی از منازل که در طرح‌های عمرانی و فرهنگی ورزشی قرار ندارد 50 درصد تخفیف در جهت سنددار نمودن ملک داده شده است.

  

فرماندار زاهدان بیان کرد: برگزاری این نشست در بام زاهدان که در حاشیه زاهدان قراردارد، با نگاهی فرهنگی اجتماعی صورت گرفته است تا تغییرات مفیدی که با توجه به بزرگ نمایان شدن مشکلت حاشیه نادیده گرفته شده است را نشان دهد، احداث مجموعه ورزشی و تفریحی در حاشیه شهر زاهدان از مهم‌ترین برنامههایی است که با کمک مسولان و مردم در حال پیگیری است.

وی گفت: تا زمانی که 75 درصد بودجه شهرداری صرف نیروی انسانی دیپلمه و یا زیردیپلم می‌شود، وضعیت شهر زاهدان سامان نخواهد یافت. 

  

فرماندار زاهدان اضافه کرد: واقعیتها نباید از دید مردم پنهان بماند، ما فکر ایده نو در حوزه شهرداری کم داریم، نقدهایی به مجموعه مدیریت شهرداری در کنار تمام خوبیهای آن وجود دارد، ساختار و فرهنگ شهر زاهدان نیازی به مقایسه و الگو برداری از ... ای خارجی ندارد.

مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار کرد: رسانه جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ‌سازی و در کنار مسئولین اجرایی دارد، رسانه هم باید گاهی مورد بازخواست قرار گیرد که آیا به وظایف خود در ایجاد فرهنگ فعالیت کرده است یا خیر؟

محمود ... ت کردستانی با بیان اینکه رسانه با هدف بهبود بخشیدن به برخی مسائل وارد می‌شود و تذکراتی را می‌دهد گفت: تخصص فرهنگ‌سازی در اختیار رسانه است که با پشتیبانی مسئولان از خبرنگاران می‌توان اصحاب رسانه را در این زمینه بیشتر یاری رساند.

 

 

برچسب ها : ارجمندی :ساختار شهر زاهدان نیازی به الگوبرداری از ... ای خارجی ندارد - زاهدان ,رسانه ,حاشیه ,ارجمندی ,بهبود ,فرماندار ,حاشیه زاهدان ,فرماندار زاهدان ,خارجی ندارد , ... ای خارجی ,زاهدان نیازی , ... ای خارجی ندارد
پخش برنامه قرآنی از رادیو رسمی فنلاند
رادیو رسمی فنلاد روز شنبه (۱۶ اسفند) برنامه‌ی ترجمه‌ی قرآن کریم به زبان این کشور را در دستور کار خود قرار داد.

۴۴۱ (۱)

به گزارش سنت آنلاین به نقل از الجزیره، این برنامه که با هدف اظهار احترام بیش‌تر نسبت به دین ... انجام می‌گیرد، بعد از تحقیقات آکادمی نسبت به انتشار تعصب در مقابل فرهنگ‌ها و ادیان مغایر خصوصاً در میان جوانان حوزه اسک ... ناوی صورت گرفت.

رادیو ”یلیس“ کار جدیدش را با تقدیم ترجمه و تفسیر سوره‌ی فاتحه آغاز نمود و برنامه‌ی خود را با ترجمه‌ی هر یک از سوره‌های قرآن کریم در شصت حلقه‌ی نیم ساعته ادامه خواهد داد و بعد از پخش هر بخش، انس هاجر ... مسلمانان فنلاند و یاکو هیمن انتیلا مترجم قرآن به زبان فنل ... ، درباره‌ی آیات پخش شده مباحثی انجام می‌دهند.

هم‌چنین رادیو فنلاند سوره‌هایی از قرآن کریم را به همراه تفسیرشان بر ... وجی سایت خود قرار داد و گفت: هدف از این کار آشنایی فنل ... ‌ها با دین و فرهنگ ... ی است.

جمعیت فنلاد شش میلیون نفر است که بیش از پنجاه هزار نفر آنان مسلمان هستند. فنلاند از نظر تراکم جمعیتی کوچک‌ترین کشور اروپایی است و بیش‌ترین ارتباط را با طبیعت، جنگل و حیوانات رو به انقراض دارد.

برچسب ها : پخش برنامه قرآنی از رادیو رسمی فنلاند - فنلاند ,قرآن ,رادیو ,کریم ,قرآن کریم ,رادیو رسمی
سرهنگ حسینی پورشناسایی 900 سایت مستهجن در سیستان و بلوچستان/ بیش از 240 نفر در این خصوص دستگیر شدند
رییس پلیس فتا سیستان و بلوچستان گفت: تا کنون بیش از ۸۰۰ سایت مجرمانه در استان سیستان و بلوچستان شناسایی و عوامل آن بازداشت شدند 

بازدید رییس پلیس فتا سیستان و بلوچستان از دفتر عصرهامون

.به گزارش  غلام نبی براهویی خبرنگار روز نامه زاهدان

سرهنگ سید محمد حسینی پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروزه فضای مجازی موضوعی است که در همه جا رسوخ پیدا کرده و همه از آن به نحوی بهره می برند.

وی با اشاره به اینکه رشد همه گیر فضای مجازی نیز تهدیداتی در زمینه های ... ی بوجود آورده افزود: با پیشرفت فضای مجازی؛ جرم های سنتی تبدیل به جرم در این فضا شده است در حالیکه آموزش های لازم در برخورد با این جرایم داده نشده است.

حسینی پور گفت: پرونده سرقت های مالی، کلاهبرداری، انتشار ... های خانوادگی در دنیای مجازی رشد ۸ برابری داشته است و کل پرونده های مکشوفه در این زمینه رشد ۲ برابر و نیمی دارد.

وی با تاکید بر اینکه در فضای مجازی مرز وجود ندارد و سرعت انتشار اخبار زیر یک ثانیه است خاطر نشان داشت: رهگیری و شناسایی مجرمان در فضای مجازی کار بسیار سختی است  که با کمکهای پلیس فتا این کار انجام شده است.

رییس پلیس فتا سیستان و بلوچستان از دستگیری ۴۱ مجرم زن و ۲۰۰ مرد در فضای مجازی خبر داد و گفت: میانگین زمان وقوع جرم تا کشف آن ۴۱ روز بوده است و اکنون پلیس فتا زمان کشف جرایم را به ۱۸ روز رسانده است.

وی ادامه داد: به دلیل استفاده زیاد مردم از کافی نت ها از تمامی انها خواسته شده مجهز به دوربین مدار بسته باشند و مشخصات مراجعین را بگیرند.

حسینی پور با تاکید بر اینکه تا کنون ۸۷۷  سایت مجرمانه شناسایی و عوامل آن بازداشت شدند افزود: در سال گذشته ۳۵ پرونده در بحث عدله جرم کشف شده است.

وی  با اشاره به اینکه  تمام سایتهای استان از طریق پلیس فتا ۲۴ ساعته رصد می شوند خاطر نشان کرد: اجازه نمی دهیم ... ی مخل امنیت مردم شود و با مجرمین به شدت برخورد می کنیم.

برچسب ها : سرهنگ حسینی پورشناسایی 900 سایت مستهجن در سیستان و بلوچستان/ بیش از 240 نفر در این خصوص دستگیر شدند - مجازی ,فضای ,پلیس ,حسینی ,بلوچستان ,سیستان ,فضای مجازی ,خاطر نشان ,سایت مجرمانه ,رییس پلیس
سرهنگ ملاشاهی:سیستان و بلوچستان رتبه اول کشف علمی جرایم کشور را دارد
رییس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در سه ماهه سوم سال ۹۳ استان سیستان و بلوچستان رتبه اول کشوری را در کشف علمی جرایم بدست آورده است.

به گزارش غلام نبی براهویی خبرنگار روز نامه زاهدانسیستان و بلوچستان رتبه اول کشف علمی جرایم کشور را دارد

سرهنگ ابراهیم ملاشاهی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در طول سال ۹۳ اقدامات شاخصی برای کشف جرایم توسط ناجا و فرماندهی استان انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش  ۱۶ درصدی کشف انواع سرقت ها در سال ۹۳  افزود: کل سرقت های انجام شده در امسال ۶۶ درصد بوده است.

ملاشاهی با تاکید بر اینکه در قاچاق کالا ۵۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش کشف داشته ایم افزود: استان سیستان و بلوچستان در سال جاری نسبت به وقوعات مجرمانه افزایش کشف چشمگیری داشته است.

وی با توجه به جشن های آ ... سال و ورود کالاهای محترقه به استان گفت: ۱۹۲ هزار عدد انواع مواد محترقه کشف و ضبط شده است.

رییس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان بیان داشت: در ۱۱ ماهه گذشته نیز ۵۲ فقره از باندهای بزرگ شناسایی و متلاشی شده است.

وی در خصوص سفرهای نوروزی از شهروندان خواست حداقل ها را رعایت کنند و اموال قیمتی  خود را به صندوق امانات بانکها بسپارند و در مغازه های خود سیستم های هشدار دهنده نصب کنند.

برچسب ها : سرهنگ ملاشاهی:سیستان و بلوچستان رتبه اول کشف علمی جرایم کشور را دارد - بلوچستان ,سیستان ,استان ,ملاشاهی ,جرایم ,بلوچستان رتبه ,علمی جرایم ,استان سیستان ,آگاهی سیستان ,پلیس آگاهی ,پلیس آگاهی سیستان
غلام نبی براهویی درجشنواره "رسانه و نظم و امنیت عمومی" در سیستان و بلوچستان مورد تقدیر قرار گرفت
غلام نبی براهویی  خبرنگار روز نامه زاهدان در نخستین جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی سیستان و بلوچستان با  اهدا لوح وتندیس جشنواره  وجایزه نقدی مورد تقدیر قرارگرفت

نخستین جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی استان سیستان و بلوچستان   با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. اختتامیه جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی
در این جشنواره که از 3 ماه گذشته تاکنون فعالیت خود را آغاز کرده آثار تمام رسانه‌ها مورد ارزی ... قرار گرفته است و درآئین اختتامیه آثار برتر معرفی وخبرنگاران مورد تقدیر قرار گرفتند.اختتامیه جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی

گفتنی است در این جشنوار ه  از ... رخشانی به خاطر داوری جشنواره وهمچنین ازمحمد علی تدبیری وعلی رخشانی خبرنگار ان روز نامه زاهدان با اهدا لوح وتندیس  وجایزه نقدی تقدیر شد اختتامیه جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی

 

برچسب ها : غلام نبی براهویی درجشنواره "رسانه و نظم و امنیت عمومی" در سیستان و بلوچستان مورد تقدیر قرار گرفت - مورد ,تقدیر ,بلوچستان ,سیستان ,جشنواره ,امنیت ,مورد تقدیر ,امنیت عمومی ,استان سیستان ,تقدیر قرار ,نخستین جشنواره ,نخستین جشنواره رسانه،
مولوی عبدالغنی بدری: اتباع از سیره ... ، صحابه و اهل بیت امت را از فتنه ها نجات می دهد
 مولوی عبدالغنی بدری با استناد به احادیث و روایات به فتنه هایی که در آ ... ا ... مان در بین مردم ظهور می کنند اشاره کرد و “اتباع از سیره ... ، صحابه و اهل بیت” را راه نجات از این فتنه ها عنوان کرد.۸۹۷۴۳۸۵
... ... موقت اهل سنت زاهدان در مراسم ... ... (۱ اسفند ۱۳۹۳) به بیان جایگاه والای ... اکرم صلی الله علیه وسلم پرداخت و گفت: ما مسلمانان امت ... ی هستیم که الله ایشان را نه فقط به عنوان منبع رحمت برای مسلمانان، بلکه رحمتی برای همه جهانیان و انسانها معرفی کرده و می فرماید: «و ما أرسلناک إلا رحمه للعالمین».
ایشان در ادامه اظهار داشت: ... اکرم صلی الله علیه وسلم مانند سایر انبیاء فقط برای یک قشر، شهر و قوم خاصی مبعوث نشد، بلکه رس ... و بعثت ایشان به سوی تمام انسانها بود. الله تعالی می فرماید: «و ما أرسلناک إلا کافه‌ للناس بالحق بشیرا و نذیرا»
مولانا بدری افزود: آنحضرت صلی الله علیه وسلم برای هدایت و نجات تمام انسانها از آتش جهنم دعا کرده و نگران بودند. به طوری که خداوند متعال خطاب به ایشان می فرماید: «لَعَلَّکَ بَاخِعٌ نَّفْسَکَ أَلَّا یَکُونُوا مُؤْمِنِینَ» تو (ای ... ) داری خودت را از بین می بری به خاطر اینکه اینها ایمان نمی آورند. رسول الله صلی الله علیه وسلم در فکر نجات همه انسانها بود. در روایات در توصیف ایشان آمده است که «دائم الفکر و متواصل الأحزان»؛ یعنی همیشه در فکر بود و هرگز غم و اندوه از چهره مبارکشان دور نمی شد.
... ... موقت اهل سنت زاهدان در ادامه خاطرنشان ... د: آنحضرت صلی الله علیه وسلم نه تنها برای انسانهای زمان خویش، بلکه برای انسانهایی که تا قیامت می آیند دعای هدایت و نجات ... د. ایشان در توصیف خودشان می فرمایند: مثال من مانند ... ی است که می بیند پروانه ها به سوی آتش می آیند و می خواهند خود را در آتش بیندازند، ولی آن شخص مانع می شود. من نیز می بینم انسانهایی را که از هر سو به سوی آتش می آیند و نزدیک است که در آتش بیفتند، ولی مانع می شوم. تمام همّ و غم رسول اکرم صلی الله علیه وسلم این بود که انسانها در فتنه گرفتار نشوند.
مولانا عبدالغنی در ادامه نسبت به فتنه هایی که در هر زمان دامنگیر انسانها می شوند هشدار داد و گفت: آنحضرت صلی الله علیه وسلم امت ... را از فتنه هایی که تا قیامت می آیند برحذر داشته و فرموده اند که در آ ... ا ... مان فتنه هایی مانند سیاهی شب و مثل قطرات باران شما را احاطه می کنند. آنحضرت صلی الله علیه وسلم همواره از فتنه های ظاهری و باطنی به الله پناه برده و دعا می ... د: «اللهم إنی أعوذبک من الفتن ما ظهر منها و ما بطن». تعریف فتنه آن است که مصائب چنان بر انسان بیایند که انسان حق را از باطل و راست را از نادرست تشخیص ندهد.
ایشان با استناد به احادیث اظهار داشت: یکی از صورتهای فتنه این است که دو مسلمان با یکدیگر می جنگند و یکی دیگری را به قتل می رساند که در اینصورت هم قاتل و هم مقتول در آتش جهنم هستند؛ قاتل که گناه کرده و مقتول هم که قصد کشتن قاتل را داشته است. همچنین در روایت آمده است که زمانی فرا می رسد که علم از بین رفته و “حرج” زیاد می شود. صحابه عرض ... د: ای رسول خدا، حرج چیست؟ ایشان فرمودند: قتل و کشتار. متاسفانه امروزه امتی که ... برای او غمگین بوده و مصایب فراوانی را متحمل شدند، همدیگر را تکفیر و تفسیق می کنند و یکدیگر را از بین می برند. آیا ... ی که در اولین قدمش در مدینه پیوند مواخات و مودت بین صحابه، اوس و خزرج و بین مهاجرین و انصار ایجاد کرد، از این شرایط راضی می شود؟
معاون آموزشی دارالعلوم زاهدان در ادامه سخنانش به بیان برخی از فتنه هایی که در احادیث به آنها اشاره شده است پرداخت و گفت: حضرت علی رضی الله عنه روایت می کنند که رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند: هر گاه امت من ۱۵ عمل را مرتکب شود مصائب مثل کوه بر آنها فرود می آید. برخی از این موارد عبارتند از: ۱ـ وقتی انسانها بیت المال را غارت کنند؛ ۲- در امانت خیانت صورت گیرد؛ ۳- انسانها زکات را برای خود تاوان بدانند؛ ۴- از ... ن چنان اطاعت کنند که مادران را ناراضی کرده و دل مادرها را بشکنند؛ ۵ـ با رفقای خود خوشرفتاری نموده و دل پدرانشان را بشکنند؛ ۶- ذلیل ترین انسانها در رأس امور قرار گیرند؛ ۷- انسانها را به خاطر ترس از آنها مورد احترام قرار دهند؛ ۸- ... خواری زیاد شود؛ ۹ـ موسیقی و ... ن خواننده زیاد شوند؛ ۱۰- ربا نام تجارت را به خود بگیرد؛ ۱۱ـ رشوه نام هدیه را بگیرد؛ ۱۱ـ آ ... امت اول این امت را لعن نماید؛ ۱۲ـ تطفیف، یعنی خیانت در کیل و وزن در جامعه رواج پیدا کند.
مولانا بدری در مذمت “تطفیف” اظهار داشت: متاسفانه برخی از تجار و مغازه دارها جنس غیراصلی را به جای اصلی و ارزان را گران می فروشند. بعضی از مغازه دارها از موقعیت مسافرانی که از جاهای دیگر می آیند سوءاستفاده می کنند و آنها را فریب می دهند، درحالیکه اصحاب رسول اکرم صلی الله علیه وسلم بعضی از بلاد مانند ما ... ی و اندونزی را بدون جنگ فتح ... د. در ما ... ی یک شمشیر هم زده نشد، بلکه در این بلاد تاجران مسلمان چنان خوش رفتاری و صداقتی از خود نشان دادند که مردم گرویده عقیده و اخلاق آنها شدند.
ایشان در پایان بر ... وم پیروی از ... ، صحابه و اهل بیت برای نجات از فتنه ها تاکید کرد و گفت: مسلمانان باید ... ، صحابه و اهل بیت را الگوی خویش قرار دهند تا خداوند آنها را از فتنه ها محفوظ نگه دارد.

برچسب ها : مولوی عبدالغنی بدری: اتباع از سیره ... ، صحابه و اهل بیت امت را از فتنه ها نجات می دهد - الله ,فتنه ,انسانها ,علیه ,ایشان ,وسلم ,الله علیه ,علیه وسلم ,فتنه هایی , ... ، صحابه ,اظهار داشت ,سیره ... ، صحابه
مولوی عبدالحمید؟امنیت ملی بدون وحدت ملی محقق نمی‌شود
گروه ... ـ نامه نگاری های ما با هیچ یک از مقامات کشوری و استانی درباره  بررسی مشکلات مردم جنوب شرقی کشور جواب نداد،  الا با جناب مولوی عبدالحمید. فرصت حضور جناب مولوی در تهران را قدر دانسته و به حضور او رسیدیم. ... ... اهل سنت زاهدان است اما در آپارتمان کوچکی که او مهمان آن بود، هیچ نشانه ای از تشریفات متعارفی که انتظار آن را داشتیم مشاهده نمی شد. مهربان بود، مثل همه مردمان شرقی سرزمین من. بعد از اندکی مولوی روبه‌روی ما بر زمین نشست و به پرسش های ما پاسخ گفت. عبدالحمید به تغییرات ... کشور و آینده ایران امیدوار است.این گفت‌و‌گو را در زیر می‌خوانید:۹

  سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های محروم کشور است، ولی مردم این استان همواره علاقه خاصی به سرزمین خود دارند، دلیل این تعلق خاطر چیست؟
اهالی استان سیستان و بلوچستان مردمی وطن دوست هستند که هم استان خود و هم کل ایران را دوست دارند. با وجود کاستی‌ها و مشکلاتی که وجود دارد به نظام وفادارند و برای یک سیستان و بلوچستانی هیچ جا مانند استانش نمی‌شود. مردم این سرزمین هم ... و هم وطن  خود را دوست دارند و حاضر نیستند به هیج قیمتی میهن خود را بفروشند.

  باتوجه به این ویژگی های اخلاقی مردم سیستان و بلوچستان، چگونه می‌توان پیوند این استان را با حکومت مستحکم تر کرد؟
بهترین راه بازسازی فاصله‌ها، امیدوار ... مردم به نظام ... است. مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف یکی دیگر از را ... ار‌هایی است که می‌تواند کارساز باشد. نظام باید در کارهای مختلف مردم را شرکت دهد و پیوند میان این مردم را با حکومت دائمی کند.

  آیا ... ت کنونی در بحث رفع مشکل اقوام و اقلیت‌ها تلاش متفاوتی انجام داده است؟
بله، ... ت جناب آقای ... قدم‌هایی را برای بهبود شرایط اهل سنت برداشته و اهل سنت در ... ت ... به آینده خود امیدوار شده است. بعداز روی کار آمدن ... ت یازدهم و اقداماتی که در این ... ت صورت گرفت، اهل تسنن احساس ... بیشتری به نظام می‌کند. البته ناگفته نماند که هنوز انتظار اهل سنت کامل برآورده نشده است.

  چه انتظاراتی؟
اهل سنت در مدیریت‌های کلان کشور نمی‌تواند مشارکت کند و تنها در استان‌های سنی نشین از آنها استفاده می‌شود و حتی در برخی از همان استان‌های سنی نشین هم کمتر از اهل تسنن استفاده می‌شود. ولی با توجه به روند سیاست‌های ... ت تدبیر و امید و علاقه‌ای که ... ت به اقوام و مذاهب و همچنین تلاش برای رسیدگی به مسائل مربوطه دارد اقوام مختلف کشور  امیدواری بیشتری پیدا کرده اند و این امید را می‌توان در فضای عمومی کشور دید.

  را ... ار شما برای بهبود وضعیت اقوام چیست؟
در مناطق سنی نشین ... ت می‌تواند از لحاظ اقتصادی و فرهنگی اقدامات ویژه ای انجام دهد و در جهت ایجاد شغل و پیشرفت اه ... اقتصادی تلاش کند. از سوی دیگر توسعه بازارچه‌های مرزی استعدادهای بیشتری را در مرزها پرورش می‌دهد. یکی دیگر از اقداماتی که ... ت می‌تواند داشته باشد ایجاد کارخانه های صنعتی و توسعه کشاورزی و دامداری در سیستان و بلوچستان است. بیشترین امتیازی که در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد و ... ت نیز می‌تواند روی آن کار کند، فعال ... معادن این سرزمین است که در مسئله اشتغال می‌تواند کمک زیادی به کشور کرده و مشکلات را نیز حل کند.

  اهل سنت در این مشارکت چه نقشی می‌تواند داشته باشد؟
مهم‌ترین مشارکت اهل سنت در سازندگی کشور، اداره مرزها و ایفای نقش در برقراری نظم و آرامش در کشور است. با به کارگیری آن‌ها در نهاد‌های مختلف، اهل سنت از بسیاری تهدیدها پیشگیری خواهد شد. تهدیدهای مرزی هم رفع خواهد شد.

  پیامداختلافات شیعه و سنی در منطقه را چگونه ارزی ... می‌کنید؟
تهدید‌های دشمنان ... و افراط گرایی هایی که در خاور میانه موج می‌زند، هشداری است و دشمنان نیز در تلاش هستند با این ترفند میان مردم اختلاف و مشکل ایجاد کنند. ما نیز باید مواظب باشیم که هر دو طرف شیعه و سنی اهانت به یکدیگر و مقدسات هم نکنند و از هیچ طرفی فشارهای سلیقه ای به یکدیگر وارد نکنند. ممکن است اقدامات سلیقه ای در کشور باشد که به اختلافات دامن نزند.

  چه اقداماتی سلیقه ای می‌تواند منشأ تفرقه باشد؟
اعمال فشار‌ها و محدودیت‌ها در ایجاد تعالیم مذهبی و دینی یا مشکل ایجاد ... در برگزاری ... و مراسم های دینی اهل سنت نمونه هایی از برخوردهای سلیقه ای است.

  این برخوردهای سلیقه ای توسط ... ت یا نهاد های مسئول صورت می‌گیرد؟
خارج و داخل ... ت ... انی هستند که برخلاف قانون فشار وارد می‌کنند و در کل حاکمیت باید در نظر داشته باشد برای حفظ همبستگی بیشتر جلوی این اقدامات را گرفته و برای بهتر شدن روابط آسیب‌شناسی کند تا قبل از بروز مشکل، جلوی آن را بگیرد.

  اهل سنت ایران خشونت‌ها و افراطی‌گری خاور میانه را چگونه می‌بیند؟
اهل سنت مخالف خشونت است. البته باید توجه داشت که هم در سنی و هم در شیعه در هر کجای دنیا افراد تند خو وجود دارد، ولی اهل سنت معتقد است که خشونت نباید در میان مردم باشد و علما و ... شمندان می‌گویند به جای خشونت باید از طریق قانون و ریش سفیدان مشکلات حل شود.

  رابطه علمای شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان چگونه است؟
رابطه علما با یکدیگر بسیار خوب است و آیت ا… سلیمانی ... ولی فقیه در استان هستند و رابطه نزدیک و مناسبی با ما دارند و همواره با یکدیگر رفت‌و آمد نیز داریم.

  آیا شما در انتخابات‌ خبرگان از افراد خاصی حمایت خواهید کرد؟
زمانی برای انتخابات خبرگان دو نفر از اهل سنت نامزد و وارد عرصه شدند و ما احساس کردیم این وضعیت در استان پریشانی ایجاد کرده است و از آن به بعد برای حفظ وحدت در این زمینه ائتلاف صورت گرفت و علمای شیعه و سنی با هم آمدند. ولی درکل باید توجه داشت انتخابات برای مردم است و این مردم هستند که تصمیم می‌گیرند چه ... انی را انتخاب کنند.

  رابطه فعلی ایران و عربستان را چگونه ارزی ... می‌کنید؟
برخی اتفاقات بدون شک به مسائل و روابط حیاتی ایران و عربستان ضربه وارد می‌کند. توهین نسبت به ... ی که مرده و رفته، برخلاف عرف و از لحاظ ... هم این اقدام مردود است. ... می‌گوید مرده‌ها را فحش ندهید و اگر نمی‌خواهید ابراز همدردی کنید، حداقل سکوت کنید و تبریک نگویید.

  مشکلات میان کشور های ... ی چگونه باید حل و فصل شود؟
سه کشور مهم ایران، عربستان و ترکیه که از اصلی ترین های جهان ... هستند باید از لحاظ استراتژیک رابطه خوبی با یکدیگر برقرار کنند، تا جهان ... از این رنج و اختلاف نجات پیدا کند و عقل هم این را می‌گوید که کشور‌ها به خاطر منافع ... و مسلمین رابطه میان خود را خوب کنند. اروپاییان برای منافع‌شان اتحادیه تاسیس کرده اند و مسلمانان هم باید گردهم جمع شده و برای منافع مشترک متحد شوند و این وحدت است که پای دشمنان را از منطقه قطع می‌کند. اگر میان مسلمانان وحدت ایجاد شود و اختلاف‌ها را کنار بگذارند، افراطی‌گری‌ها از بین می‌رود و مشکلات نیز حل می‌شود. از سوی دیگر اگر در کشور های منطقه، حکومت‌های ملی تشکیل شود و تمام اقوام و مذاهب در یک حکومت فراگیر به حق وحقوق خود برسند، دوستی جای دشمنی‌ها و افراطی‌گری‌ها را در منطقه می‌گیرد.

  شما بعد از روی کار آمدن پادشاه تازه در عربستان رایزنی‌هایی برای بهتر شدن روابط ایران و با این کشورهمسایه داشته‌اید؟
کمک در راستای بهبود رابطه ایران و عربستان جزو وظایف ما است و هر کاری که از دست ما بر بیاید و مسئولان نظام به صلاح بدانند، انجام می‌دهیم. ما آماده ایم مشکلات را از بین ببریم و می‌دانیم مشکلات به آسانی حل می‌شود.

  حاکمیت درخواستی از شما برای بهبود روابط با عربستان نداشته است؟
خیر. من طرحی را در کنفرانس حقوق انسان و شریعت که در عربستان برگزار شده بود، مطرح ... و با استناد به آیات و احادیث گفتم که وحدت برای جهان ... واجب شرعی است و همین صحبت را نیز در تهران داشتم. ولی با توجه به اختلافاتی که میان کشورهای ... ی وجود دارد، نمی‌توانند دور هم جمع شوند و علمای جهان ... که همه برای آن‌ها احترام قایلند باید بشینند و با یکدیگر صحبت کنند و مشکل گروه‌های درگیر را حل کنند.

  مدتی پیش سربازان نیروی انتظامی توسط گرو ... ی گروگان گرفته شده بودند، از سرگذشت دانایی فر خبری دارید؟
ما تلاش و دعا کردیم و افرادی را برای رایزنی فرستادیم و آن‌ها نیز موفق شدند تا سربازان را آزاد کنند. من فکر می‌کنم آن‌ها دانایی فر را شهید کرده‌اند. در میان این گروه اختلاف افتاده بود و این اختلاف سبب شهادت دانایی‌فر شد. مرگ دانایی فر این گروه را به دو دسته تقسیم کرد، گروهی از آن‌ها معتقد بود نباید او را می‌کشتند زیرا تلاش‌های مردمی صورت گرفت و وعده داده بودند که دانایی فر را آزاد کنند.

  در پایان رابطه اقوام با هویت ملی و امنیت ملی ایران را چگونه ارزی ... می‌کنید؟
باید تاکید کنم ایران متعلق به همه ایرانیان است و نه برای یک قوم و مذهب خاص. بهترین سیاست موفق برای اداره کشور این است که برای حفظ وحدت ملی همه اقوام و قومیت ها را باید به یکدیگر و به نظام نزدیک کنیم. تا وحدت ملی نشود امنیت ملی به وجود نخواهد آمد. باید از توانمندی مذاهب به نفع ایران و نظام استفاده کرده و تفاوت قائل نشویم. در بسیاری از مشکلات به جای دیپلماسی اقدام مردمی بهتر جواب می‌دهد. بیشتر مشکلات را علمایی و ریش سفیدی می‌توان حل کرد. ... شمندان دو کشور می‌توانند با هم بنشینند و مشکلات را حل کنند. ان شاء الله اگر وحدت ملی واقعی باشد امنیت ملی هم درست می‌شود. در کشور‌های توسعه یافته همه می‌توانند با هر عقیده‌ای که دارند کنار هم زندگی کنند و کشور‌های با فرهنگ مشکلی نسبت به تنوع قومی ندارند. در کشور‌های عقب مانده و ضعیف است که مشکلات قومی و قبیله‌ای وجود دارد. همه باید تعصبات مذهبی را کنار بگذاریم و به مشترکات تمسک جوییم و اختلافات را واگذار کرده و با سعه صدر یکدیگر را تحمل کنیم.

٭ سامان صابریان، ارسلان ابدی/ ع ... : گل‌آرا سجادیان
منبع: رو ... مه قانون (شماره ۴۶۰، شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳)

برچسب ها : مولوی عبدالحمید؟امنیت ملی بدون وحدت ملی محقق نمی‌شود - کشور ,مردم , ... ت ,مشکلات , ... ,رابطه ,جهان ... ,ارزی ... می‌کنید؟ ,چگونه ارزی ... ,برای بهبود ,وجود دارد ,چگونه ارزی ... می‌کنید؟
پیگیری مطالبات مردم استان باید خارج از تعصبات مذهبی باشد
شرط نگاه ملّی و فرامذهبی آن است که ملاحظات و مصلحت های ساختار قدرت را نیز به رسمیت بشناسیم. به نقل از سنت نیوز، حجت ال ... مهمدی هما زاده گفت:پیگیری مطالبات مردم استان باید خارج از تعصبات مذهبی باشد

سخنی برادرانه با رفقای مولوی مان در مسجد مکّی
در ادامه سلسله یادداشت های سفر به استان سیسستان و بلوچستان، می خواهم به موضوع مسجد مکّی و برادران عزیز مسئولین و مدرّسین محترم آن بازگردم. ابتدا باید از احسان و اکرام برادران عزیزمان در مسجد مکّی قدردانی کنم. هرچند میهمان نوازی در خون و پوست اهالی سیستان و بلوچستان جریان دارد، اما این برادران گرامی می توانستند چنین برخوردی را از ما دریغ بدارند. به هرحال نوع مواجهه امیدوارکننده و صمیمانه ای که شاهد بودیم، طلیعه روشنی برای ارتباطات بعدی م ... ن اساتید و فضلای قم و بلوچستان می گشاید.
البته مولوی ها و علمای عزیز اهل سنّت در بلوچستان، به مسجد مکّی خلاصه نمی شود و بنده نیز از ارتباطات گسترده و فراگیر در قالب وحدت ... ی و تقریب مذهبی سخن می گویم؛ ارتباطاتی که بدون سازوکار ... تی، به شکلی مردم نهاد و خودجوش شکل بگیرد. اما به این نکته نیز واقفم که مسجد مکّی به دلایلی که ذکر آن ها مفصّل است، بخشی از مولوی های گلایه مند از نظام را در بر گرفته و امروز هم انتظاراتی برای شکل گیری فضای عادلانه وحدوی دارند.
واقعیت این است که مسجد مکّی و تفکّر حامی جریان مکّی، در طرح برخی مطالبات و دغدغه های برادران اهل سنّت منطقه، گوی سبقت را از سایر تشکّلهای اهل سنّت ربوده و محبوبیت نسبی جریان مکّی در بین آحاد اهل سنّت سیستان و بلوچستان، ناشی از همین طرح مطالبات و خواسته هاست که البته به طور کلّی، قابل تقدیر می نماید. البته نکته مهم اینجاست که باید این مسئله را به شکل یک فرصت، به پیش برد و نه به صورت یک تهدید.
با این اوصاف، پس از نگارش مطالبی در باب برخی اشکالات در مواجهه با مسجد مکّی و اثبات برادری مان با حضور گرم و صمیمانه در جمع مولوی ها و مسئولین مسجد و مدرسه علمیه مکّی، نکاتی را هم برادرانه و دوستانه خدمت این عزیزان عرض می کنم:
یکم. عدم توجّه مناسب به منظور در اختیار قراردادن یک رسانه مناسب بومی جهت طرح و انتقال مطالبات مردم عزیز اهل سنّت، یک خلاء قابل تأمّل در سیستان و بلوچستان ایجاد کرده که وجود همین خلاء مهم، موجب برعهده گرفتن این مسئولیت حسّاس و تنش زا از سوی شما خطبا و علمای عزیز اهل سنّت شده است. اگرچه اقدام شما مولوی های عزیز اهل سنّت در برعهده گرفتن نقش صدای مردم و طرح دغدغه های آنها امری پسندیده است، اما برادران بزرگوار من حتماً می پذیرند که نوع و شکل بیان برخی مطالبات در قالب علنی و عمومی، نقش مهمّی در دامن زدن یا جلوگیری ... از شیطنت های دشمنان ... ایفاء می کند.
به طوری که شاهد بوده ایم بسیاری از مواضع و اظهارات ارزشمند علمای اهل سنّت و به ویژه شما مولوی های محترم مکّی در دفاع و همراهی با نظام و انقلاب، انعکاس ضعیفی در رسانه های خارجی داشته، اما کوچکترین انتقاد از نظام، به شدّت در رسانه های معاند، برجسته و مطرح می شود. به هرحال تریبون ... ... و سایر منابر رسمی و علنی، حسّاسیت هایی دارند که ما و شما باید در رعایت آن حسّاسیت ها، پیشقدم باشیم. و البته جای این درخواست از مسئولین ذیربط هم وجود دارد که شرایط انتقال دغدغه های معتمدان اهل سنّت را به گونه ای مناسب و مکفی فراهم سازند.
دوّم. حقیر کاملاً برخی مطالبات اجتماعی و شهروندی عزیزان اهل سنّت در منطقه را به حق می دانم و اطلاع دارم که برخی اساتید و فضلای حوزه علمیه قم نیز حاضر هستند این مطالبات را در فضایی آرام و با نگاهی ملّی و فرامذهبی پیگیری کنند. همچنین با شناختی که از مسئولین عالی رتبه نظام دارم، ظنّ قوی دارم که در صورت پیگیری منطقی و آرام و فرامذهبی، مطالبات مذکور بسیار به ثمررسیدن نزدیک است.
و البته شرط نگاه ملّی و فرامذهبی آن است که ملاحظات و مصلحت های ساختار قدرت را نیز به رسمیت بشناسیم. واقعاً با این راهبرد، نه تنها حسّاسیت های مذهبی و امنیتی، مانع اعطاء حقوق اجتماعی شهروندان و برادران اهل سنّت نخواهد بود، بلکه امکان عبور از فضای حسابگری های قومی و مذهبی به سطحی فراتر هم وجود دارد؛ همانطور که در مناطقی مانند استان گلستان شاهد هستیم. برادران اهل سنّت و علما و مدارس علمیه اهل سنّت در آن دیار هم دائر و رایج هستند و در عین حال، اصلاً مسئله تفکیک و تفرق مذهبی در آن منطقه معنا ندارد.
همانطور که قبلاً هم عرض ... ، هرگونه مواجهه در فضای تفکیک قومی و مذهبی را باید اشتباهی مهلک دانست. بنده اعتقاد دارم مسائل و مصائب قوم شریف بلوچ، در سطحی ملّی و فراتر از نزاعهای مذهبی و قومی، قابل به نتیجه رسیدن است. شیفت دادن مطالبات به حق مردم در فضای تقابل مذهبی، جز شکل گیری جبهه ای فرسایشی از درگیری های لفظی و احتمالاً فیزیکی، پیامد دیگری نخواهد داشت.
سوّم. بر اساس همین نگاه ملّی و با تأکید بر ضرورت تداوم و تقویت روابط دوستانه و وحدت گرا، این نکته مهم را هم باید توجّه داشته باشیم که اگر تقابل و برخورد غلط و تند را نمی پذیریم (کما اینگه نگارنده نیز برخی موارد برخوردهای پیشین را قابل نقد می داند)، اما به طور متقابل، انتظار مدارا ... و نادیده گرفتن برخی رفتارها و گفتارهای اختلاف افکن یا ضدّ امنیتی را هم نباید داشته باشیم. طبیعتاً اگر یک حوزه علمیه شیعی در دل شهر قم هم به سمت اقدامات ضد امنیتی برود، با برخورد نظام مواجه خواهد شد. واقعاً نمی توان از یک حکومت توقّع داشت که به دلیل برخی ملاحظات وحدت گرایانه و تقریبی، اقدامات ضدّ امنیتی را نادیده و ناچیز بینگارد.
چهارم. درباره آموزه هایی که در کلاس های درس مان ارائه می دهیم هم متقابلاً و دو طرفه، مراقب باشیم مبادا مطالبی مسئله ساز و بحران آفرین القاء نکنیم. شما اساتید و مدرّسین عزیز به خوبی واقف هستید که گاه یک مطلب علمی و فقهی، در فضای علمی و تحقیقی، می تواند به گونه ای دریافت و فهمیده شود که ا ... اماً در محیط عمومی تر و غیر علمی، چنین نخواهد بود. مثلاً اینکه برخی رفتارها یا عقاید یکدیگر را مشرکانه معرّفی کنیم، ولو این که با اصطلاحات فقهی و اجتهادی، منجر به مشرک دانستن طرف مقابل نباشد و خون او را مباح نکند، اما از سوی مخاطب نادان و کم دان، به گونه ای غلط برداشت خواهد شد و فاجعه هایی انسانی به بار خواهد آورد. حتماً برای برقراری فضای اعتماد و وحدت مذهبی، لازم است که بازخورد صحبت ها و آموزه های فقهی و کلامی مان را قبل از ادای آن ها، در فضای مخاطب عامّ بسنجیم و بعد بر زبان و قلم آوریم.
پنجم. دغدغه جدّی بنده، این نکته مهم است که به جای برخورد قهری، با نگاهی پدرانه به عموم شهروندان و نخبگان مختلف شامل نویسندگان، بازاریان، معتمدان، ریش سفیدان و خصوصاً علمای عزیز و مولوی های گرامی، می توان یک نگاه منصفانه و فرامذهبی و فراقومیتی را شکل داد که باعث رشد جامعه بومی سیستان و بلوچستان و نیز ثبات و امنیت آن منطقه خواهد شد.
در همین سفر و در ملاقات با یکی از دوستان فعّال در عرصه تقریب که شاغل در مجموعه قضایی استان نیز هست، همین نکته مورد بحث قرار گرفت و دوست تقریبی ما می گفت از حدود چهارسال قبل که رابطه حسنه ای میان مجموعه قضایی استان و مسجد مکّی برقرار شده، بسیاری از انتقادات و گلایه هایی که در تریبون ... ... مسجد مکّی از دستگاه قضایی مطرح می شد، به طرز ملموسی کاهش یافته است. او علّت اصلی این مسئله را در ایجاد رابطه ای صمیمی میان مسئولان قضایی با علما و معتمدان اهل سنّت منطقه می دانست. طبیعتاً در چنین شرایطی، بسیاری از حرف و حدیثها و گلایه ها به جای طرح در ... ... و تریبون های رسمی، به شکلی مناسب تر و اعتمادساز، به مسئولان مربوطه منتقل می شود و زمینه بهتری برای دریافت پاسخ مناسب هم خواهد داشت. برای بنده جالب بود که این دوست تقریبی ما می گفت مسئولین قضایی نیز هرگاه دغدغه یا انتقادی از دوستان مکّی دارند، به نحوی دوستانه انعکاس می دهند و بارها اتّفاق افتاده که این خواسته های مسئولین در تریبون مسجد مکّی و از زبان علمای عزیز آن، مطرح شده است.
واقعاً چرا وقتی امکان برقراری این تعاملات دوطرفه با ثمرات و برکات فراوان وجود دارد، روش و منش دیگری را امتحان کنیم؟
نهایت آنکه مسیر وحدت و برادری بین گروهی از اساتید و محقّقین حوزه علمیه قم با حوزه علمیه مکّی باز است و امکان شکل گیری ارتباطات خودجوش و غیر ... تی هم وجود دارد. پیشنهاد حقیر این است که با درک متقابل از اقتضائات علمی و عملی یکدیگر، این طلیعه مبارک را قدر بدانیم و با اراده ای راسخ، ضمن رعایت ملاحظات ملّی و فرامذهبی، باب ایجاد یک فضای جدید و صمیمانه – که فارغ از تعارفات تشریفاتی و نمایشی باشد – بگشاییم.
برادر کوچک شما
مهدی همازاده

برچسب ها : پیگیری مطالبات مردم استان باید خارج از تعصبات مذهبی باشد - مکّی ,سنّت ,مسجد ,مطالبات ,فضای ,عزیز ,مسجد مکّی ,حوزه علمیه ,علمای عزیز ,برخی مطالبات ,نگاه ملّی ,مجموعه قضایی استان
... قادربخش آبسالان، شاعر برجسته بلوچ درگذشت
قادربخش آبسالان شاعر و محقق برجسته اهل سنت استان سیستان و بلوچستان صبح روز شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ در شهرستان ایرانشهر چشم از جهان فرو بست

.۷۳۰۳۲۸۴۸۶_۹۳۵۳۲
قادر بخش آبسالان متولد ۱۳۱۹ بود وی تحصیلات ابت ... را در بمپور زادگاه خود شروع و در سال ۱۳۳۶ موفق به اخذ دیپلم گردید و در همان سال به استخدام وزارت آموزش و پرورش در شغل مقدس معلمی اشتغال داشته و در سال ۱۳۷۳ به افتخار باز نشستگی نایل گردید.

او فعالیت ادبی (سرودن شعر) را ... شروع کرد و در زمان انقلاب به شکوفایی رسید. اشعار وی به دو زبان فارسی و بلوچی می باشد و اکثرا در زمینه های ملی و مذهبی است.

در اکثر قالب های شعری طبع آزمایی کرده است اما شهرت عمده او در سرودن غزل بود .

قادر بخش آبسالان برای «زبان و ادبیات بلوچی» دست به تحقیق و پژوهش زد و بسیار هم موفق بود . 

در اشعار خود از گل، بلبل و بهار سخن می گفت و با آوردن داستان های دل انگیز در اشـــــعار خود بذر محبت بلوچستان را در قلب های مردم بلوچ می کاشت و عشق به سرزمــــین و وطن را در ضمیر آن ها شعله ور می سازد.

... آبسالان بیش از ۴۵۰ سروده غزل و مثنوی به زبان بلوچی دارد و دو کتاب به نام آوای نخلستان و نسیم کویر نیز از وی به چاپ رسیده است.  تخلص شعری ایشان “قادر” می باشد.

شعر زیر در توصیف مناطق مختلف بلوچستان، از سروده های شادروان آبسالان است:

من بلوچم وزبلوچ مهربان گویم سخن /*/ ازمرام وسیرت این قهرمان گویم سخن

از مکان و مسکن و مأوای حاصلخیز او /*/ از کویر و ساحل بحر عمان گویم سخن

از فراز کوه تفتان ، اژدهای آتشین /*/ سرد و آرام با دلی آتشفشان گویم سخن

من ز بزمان و شکار و صید و آب معدنش /*/ از جبال زنده سر بر ک ... شان گویم سخن

از دیار پیپ ، فنوج ، آزباگ و کوه سفید /*/ معدن نفت ، طلا و برلیان گویم سخن

پیکر ... آبسالان عصر روز شنبه با حضور مدیر کل صدا و سیما، فرماندار ایرانشهر، علما تشیع و تسنن، هنرمندان و جمع کثیری از مردم ایرانشهر در محل عید گاه قدیم ایرانشهر تشییع گردید.

 بنده غلام نبی براهویی خبرنگار روز نامه زاهدان درگذشت ایشان را به خانواده، دوستداران، شاگردان و تمام جامعه اهل سنت تسلیت عرض نموده و برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستار م.

برچسب ها : ... قادربخش آبسالان، شاعر برجسته بلوچ درگذشت - آبسالان ,گویم ,ایشان ,گردید ,ایرانشهر , ... , ... آبسالان
پیام ... ... به روشنفکران و مرزداران بلوچ در سال ۵۷
پیش از تشریف فرمایی آیت الله ... از پاریس به ایران، حجت ال ... زنجانی به زاهدان آمدند و با مولوی عبدالعزیز ملاقات نموده و گفتند: من از طرف حضرت آیت الله ... برای روشنفکران و سران عشایر پیامی دارم که در نواری ضبط است و باید این پیام را به گوش آن‌ها برسانم و سپس پاسخ شما را به آیت الله ... برسانم

.nikmohammad

مرحوم مولوی مرا مأمور نمودند تا عده‌ای از سران عشایر و روشنفکران را جمع کنم تا پیام آیت الله ... را به سمعشان برسانیم و پاسخی را که باید، به حجت ال ... زنجانی بدهیم تا آن را به پاریس ببرند.

در این جلسه از روشنفکران، ... دانش نارویی (که بعدها استاندار بلوچستان شد)، ... ملک (که بعدها مدیر بهداشت و درمان گردید) و ... گمشادزهی (که بعدها رئیس ... گردید)، به همراه عده‌ای دیگر که نامشان از خاطرم رفته، حضور داشتند. هم‌چنین از هر طایفه بلوچ یکی دو نفر دعوت شدند که حاج آسا قنبرزهی رئیس طایفه قنبرزهی نیز در میان آنان بود. به اتفاق در منزل یکی از دوستان جمع شدیم و به پیشنهاد من قرار شد حاج آسا که دارای ریش و عمامه و لباس کامل بود و مورد اعتماد ما نیز بود، ... ‌ی جمع ما باشد. وقتی آقای زنجانی وارد مجلس شد، پس از تعارفات معمول خطاب به وی گفتم: حاج آسا به نمایندگی افراد حاضر در خدمت جنابعالی هستند؛ هر فرمایشی دارید بفرمایید.

آقای زنجانی گفتند: حضرت آیت الله ... نظر خاصی نسبت به عشایر ایران دارند و به همین مناسبت مرا فرستاده‌اند تا ضمن ارائه نظریات ایشان که در این نوار کاست ضبط شده، به اطلاع آقایان برسانم که ایشان فرموده‌اند: حکومت ... ی مانند صدر ... تشکیل خواهد شد و چنان‌چه مایلید این حکومت تشکیل گردد، با من که ... ‌ی آیت الله ... هستم، بیعت کنید. و در همین حال دست خود را به طرف حاج آسا دراز کرد.

حاج آسا گفت: صبر کنید ما به پیغام آیت الله ... گوش فرا دهیم و سپس جواب حضرتعالی را بدهیم.

ضبط صوتی خواسته شد تا نوار را بگذارند و سپس همه در سکوت به آن گوش فرا دادیم. ... ضمن تمجید از شجاعت و مردانگی و مرزداری عشایر بلوچ فرموده بودند: چنان‌چه حکومت ... ی استقرار پیدا کند، مسأله‌ی شیعه و سنی را به طور کلی از میان خواهد برد؛ زیرا کتاب آسمانی قرآن متعلق به شیعه و سنی است. آ ... ین ... ، محمّد بن عبدالله (صلى الله علیه وسلم) مورد ستایش هر دو گروه است و قبله‌ی هر دو گروه نیز یکی است و ... ومی ندارد که برای ایجاد تفرقه چیزی به نام سنی و شیعه باقی بماند.

پس از پایان یافتن صحبت، حجت الإسلام زنجانی گفتند: حال حاضرید با آیت الله ... بیعت کنید؟

حاج آسا گفت: پیغام آیت الله ... برای ما حجت است و همه پیرو این انقلاب خواهیم بود، اما به دلایلی که عرض می‌کنم حاضر به بیعت ... با شما مانند صدر ... نمی‌باشیم؛ شما حتماً متوجه هستید که در تمام ایران مجسمه‌های شاه را پایین کشیده‌اند اما مردم بلوچستان با آن‌که با شاه هیچ قراردادی برای وفاداری نداشته‌اند و بت پرست هم نیستند، هنوز اجازه‌ِی پایین کشیدن مجسمه وی را نداده‌اند. حال چنان‌چه ما با آیت الله ... بیعت کنیم، باید تا آ ... ین نفس پشت سر ایشان بایستیم، در حالی که خود می‌دانید مردم ایران خوش استقبال و بد بدرقه هستند، اگر روزی خدا ناخواسته به آیت الله ... پشت کنند، ما ناگزیریم تا آ ... ین لحظه بایستیم که نتیجه‌ای جز کشتار مردم بلوچستان نخواهد داشت. شما به آیت الله ... سلام ما را برسانید و بگویید: همه‌ی مردم بلوچستان همراه شما خواهند بود.

اما چگونه در اوّل انقلاب آرامش در بلوچستان برقرار ماند و کمونیست‌ها نتوانستند بین شیعه و سنی تفرقه‌اندازی کرده آشوبی به پا کنند؟

مدت کوتاهی بعد از رفتن آقای زنجانی انقلاب پیروز شد و در بلوچستان شورای انقلاب به ریاست مرحوم کفعمی و نائب رئیسی مولوی عبدالعزیز تشکیل گردید. من نیز که عضو این شورا بودم، در اوّلین جلسه درخواست ... که مرحوم کفعمی و مولوی عبدالعزیز با بیانات خود، مردم را متوجه این خطر ... ند.

پس از تشکیل جلسه، مرحوم کفعمی ... اسانی طی سخنرانی مفصلی فرمودند: چنان‌چه ... ی چیزی به نام شیعه و سنی اظهار کند که موجب تنش شود، نه شیعه و نه سنی، بلکه دشمن آنهاست.

مولوی نیز سخنرانی‌ای در همین رابطه ایراد ... د که گفته‌های این دو بزرگوار توسط رسانه‌های گروهی، رادیو، تلویزیون و مطبوعات در سطح گسترده‌ای انعکاس یافت و این‌گونه با آگاهی بخشی به مردم از رخدادهای احتمالی نیز جلوگیری به عمل آمد.

برگرفته از خاطرات نیک محمد شه بخش (بلوچی که از تهران آمد)

برچسب ها : پیام ... ... به روشنفکران و مرزداران بلوچ در سال ۵۷ - الله , ... ,شیعه ,مردم ,بلوچستان ,زنجانی ,الله ... ,مردم بلوچستان ,مرحوم کفعمی ,آقای زنجانی ,مولوی عبدالعزیز
منطقه 3 شهرداری زاهدان محله با بائیان وبلوار س ... غریب و تنها در مظلومیت زیر شلاقهای سهمگین
در  منطقه 3 شهرداری زاهدان محله با بائیان وبلوار س ...   غریب و تنها در مظلومیت زیر شلاقهای سهمگین نداشتن بودجه واعتبارات وتنها ماندن شهرداری در ارایه خدمات شهری  و بی مهری ها  مسئولین شهرستان واستان  قرار دارد ... ی  جز شهرداری با اندک توانی که به دلیل نداشتن بودجه  به تنهایی خدمات دهی می کند در این منطقه از وجود ورزشگاه و مکانهایی تفریحی ورفاهی وفرهنگی خبری نیست  گویا این محلات جز شهر زاهدان نیستند گویا برای بی جانی آن هیچ ... فاتحه نمی خواند . برای  آسف ... وج ... گذاری و احداث پارکها وفضای سبز ... ساخت های  منطقه  3 شهرداری زاهدان نیاز به همکاری مردم باپرداخت به موقع عو ... ت شهرداری وهمت مسئولین شهرستان واستان با دادن اعتبارات عمرانی وکمک های بلا عوض اختصاصی  به شهرداری منطقه 3 زاهدان می باشد.
به راستی شکی در سر زدن وبازدید اعضای شورای ... ی شهر زاهدان ونمایندگان مجلس از این منطقه نیست ولی به قول معروف چاهی که برای این منطقه کندند خاکش کوی  به راستی گره کار کجاست که برای آبادانی این منطقه هیچ اقدامی اساسی انجام نمی شود شاید در تاریکی شب انجام شده ما ندیدیم.
کوچه ها وخیابانهای این منطقه  نیاز به آسف ... دارندجمع آوری روزانه سه نوبت زباله های این منطقه وآب های رها شده این منطقه به کانال وپل های استاندارد شده وزمین های خاکی ورزشی این منطقه به چمن کاری ومساجد بین بلواری این منطقه وبلوارهای رس ... ودیگر بلوارها وپارکهای  این منطقه نیاز به درخت کاری ووزمین های بلا صاحب  نیاز به سامان دهی دارند همه این اقدامات نیاز به اعتبارات وبودجه مخصوص منطقه 3 شهرداری زاهدان دارند
 این منطقه از شهر زاهدان که به نوعی شمال شهر زاهدان است به دلیل نداشتن اعتبارات لازم  لب تشنه و نالان در گوشه ای از شهر زاهدان  به دیگر مناطق شهر زاهدان نگاه می کند وبا حسرت وافسوس می گوید ای کاش یکی از نمایند گان شورای ... ی شهر ویا نمایند گان مجلس از اهلی این منطقه از شهر زاهدان بودند تا فکری به حال این منطقه بر می داشتند البته در این نامیدی لبخندی به سوی دیگر مناطق شهر زاهدان از روی کوه های بلوار رس ... می زند ومی گوید ای نمایند گان شورای شهر ومجلس شما بیشترین  رای خود را   ازاین منطقه ... ب کردید وبر صندلی نمایندگی از ماتکیه زدید وای مدیران ومسئول زاهدانی واستانی  وحتی کشوری شما فرزندان ... ندر این منطقه از شهر زاهدان هستیدکه امروز مدیر شدید چرا امروز به فکر منطقه 3 زاهدان که روزی محل بازی شما بود نیستید گر چه یکی از اعضای شورای فعلی از این منطقه است ولی  ساختمان شورای شهر زاهدان آن را هم از ما گرفت اکنون ... ن نزدیک به  مکان شورای شهر زاهدان است.
 35سال بعد از ... های اول انقلاب  است که   حسرت روکش آسف ... خیابان سیستان بر دل مردم این منطقه  مانده ولی به دلیل کمبود بودجه شهرداری نتوانسته بر دل مردم این منطقه مرهمی بگذارد شاید دلیلش نبود مسجدی همانند مساجد خیابانهای هیرمند وصدیقیه در این خیابان باشد همه مردم واقف هستند که شهرداری به تنهایی نمی تواند بودجه لازم را برای آبادانی این منطقه هزینه کند نیاز به توجه مسئولین دارد
 شنیدن صدای کودکان وجوانان این منطقه که خواهان تفریح سالم وورزش در محیطی مناسب هستند در لابلای کوچه ها وخیابانهای این منطقه از شهر دل هر رهگذری را به درد می آورد  پس کجایند آنانی که دم از اجرای عد ... ومساوات وارایه مطلوب خدمات رفاهی در مانی وخد مات شهری می زنند  به عنوان ... یا مدیران شهری ومسپولین همواره فریاد  شان گوش جهانیان را کر کرده است
آیا همچون منطقه ۳ زاهدان به  دلیل نبود اعتبارا به خواب رفته  در خواب ناخواسته ای  فرو رفته اند، اما نه، منطقه  ۳ شهرداری زاهدان به دلیل نبود اعتبارات وعدم توجه مسپولین به جز شهرداری  به ناچار به خواب رفته است  مسپولین وتصمیم گیرندان شهر واستانمان حتی  حاظر نیستند فرزندان آنها همانند فرزندان ... ن در این منطقه یک روز در خاک های آلوده بازی کنند ویا اهل خانواده شان برای در مان خود مسافتی طولانی را پیادهروی کنند تا به مکانی در مانی برسند چگونه درک می کنند این همه زجر و درد را
 مدیران  شهرداری وخصوصا مدیران  منطقه ۳ شهرداری زاهدان وقتی به  ... نین منطقه خود نظاره می کند که چگونه تن به  تحمل کاستی های منطقه  می دهند  زجر فراوانی می کشد
محله با بائیان ومنطقه 3 شهرداری زاهدان من؛ گریه کن شاید از صدای ضجه های تو افلاکیان وفرزندان توو ... انی که برای پیروزی در انتخابات های مختلف سهمت از  بودجه شهرستان واستان وکشور بستانند.
   محله  با بائیان عزیزم، خیابان سیستان وحومه منطقه 3 من؛ یادت هست وقتی مردم دیارت به هر بهانه ای  در  کوچه وخیابانها یت  جمع شده و با ساز و دهل به شادی و نشاط می پرداختند
یاد آن روزها  بخیرتو محل تربیت مدیران امروزی بودی  که اکنون فراموشت ... د نمی دانم اکنون با گذشت  سالیان زیادی از آن وقت ها وبعد از حتی پیروزی انقلاب ... ی  منطقه 3 زاهدان وخیابان سیستان همچنان چشم به  کمک مسئولین به شهرداری منطقه 3 زاهدان دوخته اند تا شایدبرای  آبادانی این منطقه ورسیدن به حداقل امکانات مناطق دیگر با دادن بودجه واعتبارات  مرحمتی کنند
زندگی در اینجا بسختی می گذرد، نبود مکانهای تفریحی ورفاهی وآسفال ت ... سازی مناسب  مناسب شاد ... را از مردم این منطقه به یغما برده است مردمان  منطقه 3 شهرداری زاهدان  سال هاست صورتشان را با سیلی سرخ نگه داشته اند  در اینجا زندگی به حال مردم زار می زند نه مردم برای زندگی 
... نان بسیاری از محلات این منطقه  چاره کار را در کوچ و مهاجرت دیده وبه دیگر مناطق شهر زاهدان می روند تا شاید فرزندانشان در رفاه وآسایش باشند  

سخن شهردار منطقه 3 زاهدان

 
شهرداری‌ یک‌ نهاد خدماتی‌ نیست‌ بلکه‌ یک‌ نهاد با رویکرد اجتماعی‌ است . نهادهای عمومی برای بهبود شرایط محله های شهری در تلاش اند تا با استفاده از روش های مختلف مشارکت مردمی را افزایش دهند و به وسیله این مشارکت زمینه سازی دستی ... به اه ... مطلوب جوامع محلی به وسیله آنها شوند. مشارکت زمینه ساز پذیرش راحت تر تغییرات و آثار احتماعی توسط مشارکت کنندگان است و زمینه ساز بالا بردن شانس دستی ... به اه ... و پایداری نتایج پروژه های شهری است. و در نهایت اینکه‌ تنها اثر ماندنی‌ و یادگار جاودان‌ از حاصل‌ مجموعه‌ مدیریت‌ شهری‌، آن‌ خواهد بود که‌ یک‌ شهروند اوقات‌ فراغت‌ و امنیت‌ روانی‌ ـ اجتماعی‌اش‌ را در آثار ایجاد شده‌ توسط‌ متولیان‌ شهری‌ سپری‌ و جستجو کند؛ لذا حاصل‌ هر فعالیتی‌ که‌ مستقیماً به‌ شهروند برگردد تأثیر روانی‌ فزاینده‌ای‌ در برقراری‌ اعتماد متقابل‌ و جلب‌ مشارکت‌ مردمی‌ و بهبود مدیریت‌ شهری‌ خواهد داشت‌.
لذا در همین راستا برخود لازم دانسته تا با ارائه گزارشی به صورت شفاف به شهروندان گرامی بستر مناسب فرهنگی را در میان افکار عمومی فراهم نموده و امید است تا با یاری خداوند منان در راه خدمت رسانی به همشهریان عزیز سربلند باشیم.انشاءا...‏"تلاش در جهت کاهش تولید و جمع آوری بهینه پسماندهای شهری با همراهی و همکاری شهروندان به نتیجه می رسد"
 
کشورهای در حال توسعه رشد شتابان شهرنشینی را در چند دهه اخیر تجربه کرده اند و به همین نسبت از مشکلات آن نیز بهره مند شده اند.
اگر چه شهرنشینی به تولید و انباشت ثروت کمک کرده است، اما این روند با رشد نگران کننده زایدات حاصل از مصرف حجم و وزن زیاد پسماندها همراه بوده است.
بررسی ها نشان می دهد که در ... ای ایران نیز رشد سریع جمعیت، رفاه طلبی، تنوع طلبی و... باعث تولید حجم گسترده پسماندها شده است که مدیریت و برنامه ریزی برای مواجهه و برخورد با آن جهت جلوگیری از ت ... یب محیط زیست و آلودگی ... ا از مهمترین دغدغه های مدیران شهری است.‏
شهر ما زاهدان نیز از این امر مستثنی نیست و تهدیدی که از طرف پسماندها متوجه ... نان شهر و محیط زیست است ما را بر آن داشت تا به سراغ یکی از کارگزاران اداره امور شهر برویم و از مشکلات، چالش ها و باید و نبایدهای زندگی شهری در حیطه خدمات شهر و امور مربوط به شهرداری صحبت کنیم.
برای این امر ...   یعقوبی نیا  شهردار منطقه 3 زاهدان گزینه اصلی ما بود.
... ی که در  این چند  سال حضورش در شهرداری منطقه 3تلاش های زیادی کرده است تا رس ... اصلی و مهم شهرداری و مجموعه مدیریت شهری را به خوبی به سرانجام برساند. وی به گرمی پذیرایمان می شود و به سوالاتمان چنین پاسخ می گوید:


به ادامه مطلب رجوع شود


برچسب ها : منطقه 3 شهرداری زاهدان محله با بائیان وبلوار س ... غریب و تنها در مظلومیت زیر شلاقهای سهمگین - منطقه ,زاهدان ,شهرداری ,مردم ,شورای ,منطقه  ,شهرداری زاهدان ,دیگر مناطق ,برای آبادانی ,خیابان سیستان ,دلیل نبود
مولوی عبدالحمید با ... ... ی دیداری صمیمانه کرد
  در دیدار جمعی از مسئولان با ... انقلاب برخی شخصیت های اهل سنت از جمله مولوی عبدالحمید ...   ... اهل سنت زاهدان نیز حضور داشت.

در خجسته سالروز میلاد با سعادت نبی مکرم ... و ولادت پربرکت ... صادق(ع)، جمعی از مسئولان کشور و برخی علمای شیعه و سنی در کنفرانس وحدت ... ی و سفرای کشورهای ... ی با حضرت آیت الله خامنه‌ای ... معظم انقلاب ... ی دیدار ... د.
مولوی عبدالحمید ... ... اهل سنت زاهدان ورئیس شورای هماهنگی حوزه های علمیه اهل سنت استان سیستان وبلوچستان  نیز در حاشیه این کنفرانس با ... معظم انقلاب دیدار صمیمانه ای کرد.دیدار مسئولان، سفرهای کشورهای ... ی و مهمانان کنفرانس وحدت ... یدیدار مسئولان، سفرهای کشورهای ... ی و مهمانان کنفرانس وحدت ... یدیدار مسئولان، سفرهای کشورهای ... ی و مهمانان کنفرانس وحدت ... یدیدار مسئولان، سفرهای کشورهای ... ی و مهمانان کنفرانس وحدت ... یع ... / دیدار صمیمانه ... معظم انقلاب و مولوی عبدالحمیددیدار مسئولان، سفرهای کشورهای ... ی و مهمانان کنفرانس وحدت ... یدیدار مسئولان، سفرهای کشورهای ... ی و مهمانان کنفرانس وحدت ... ی

برچسب ها : مولوی عبدالحمید با ... ... ی دیداری صمیمانه کرد - ... ی ,معظم ,عبدالحمید ,مولوی ,انقلاب , ... ,مولوی عبدالحمید ,معظم انقلاب , ... معظم
سرلشکر صفوی سیستانی‌ها و بلوچ‌ها از اصیل‌ ترین اقوام آریایی هستند
  گزارش بازدیدسرلشکر صفوی مشاور عالی فرمانده کل قوا از یگان‌های ... ، ... و نیروی انتظامی در منطقه سیستان و بلوچستان را منتشر کرد.سیستانی‌ها و بلوچ‌ها از اصیل‌ ترین اقوام آریایی هستند متأسفانه بین عموم زمانی که اسم سیستان و بلوچستان می‌آید مردم احساس ناامنی می‌کنند/سیستانی‌ها و بلوچ‌ها از اصیل‌ ترین اقوام آریایی هستند

، سرلشکر یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گزارش از سفر خود به سیستان و بلوچستان و بازدید از یگان‌های ... ، ... و نیروی انتظامی را منتشر کرد، که در زیر مشروح آن را می خوانیم.
در ایام ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت ... جعفر صادق(ع) و هفته وحدت در مأموریتی کاری به منظور بازدید از یگان‌های ... ، ... و نیروی انتظامی در منطقه جنوب شرق کشور به استان سیستان و بلوچستان سفر ... . در حاشیه یکی از بازدیدها در اطراف شهر زاهدان، توجهم به سمت چند کودک که بیرون از یک اتاق کوچک مشغول بازی با هم بودند جلب شد. به سمتشان رفتم.
متوجه شدم آنها دانش آموزان یک مدرسه هستند و کل مدرسه آنها در همان یک اتاق خلاصه می‌شد و دانش آموزان تا زمانی که معلمشان برسند مشغول بازی با یکدیگر بودند. به اتفاق همراهان داخل کلاس رفتیم. با آنها به گرمی سلام و احوالپرسی ... و خواستم تا قرآن تلاوت کنند و کتاب فارسی شان را باز کرده و از روی آن بخوانند. آنها را تشویق ... .

رنگ پریده‌گی چهره معصومانه آنها ناشی از سوء‌هاضمه و البته نبود امکانات مطلوب رفاهی بود. قلبم به درد آمد. ما یک حکومت هستیم چرا نمی‌توانیم از این ثروت ملی از این پول نفت برای پیشرفت و توسعه همه جانبه این منطقه هزینه کنیم. دردی که در این اتاق کوچک حس ... مرا یاد خاطره‌ای از یکی از ملاقات‌هایم با ... معظم انقلاب در دوران فرماندهی ... انداخت.
یک زمان که محضر حضرت آقا شرفیاب شده بودم چهره ایشان گرفته بود؛ عرض ... آقا اگر الان خسته هستید بنده بروم و زمان دیگری خدمت برسم. حضرت آقا که از دوران دفاع مقدس تا کنون بنده را به اسم کوچک صدا می‌زنند، فرمودند: آقارحیم چند شب است که خواب به چشمانم نمی‌رود؛ چرا در گوشه و کنار کشور ما با این ثروت و درآمد ملی که داریم افرادی هستند که سر بی‌شام بر بالین می‌گذارند و این مسئله مرا ناراحت می‌کند. ما مسئول هستیم عد ... اجتماعی را برای عموم مردم پیاده کنیم.
متأسفانه این استان یک عقب ماندگی تاریخی دارد و از نظر بنده نمی‌توان به صورت عادی و با تکیه به بودجه‌های فعلی و با قطره چکانی سرمایه، این منطقه را به پیشرفت و آبادانی رساند.بلکه باید با یک کار و سرمایه‌گذاری عظیم به غیر از بودجه‌های جاری که به این استان هرسال تخصیص داده می‌شود با محرومیت، فقر و نابرابری در این استان به مقابله برخاست.
واقعا جای یک طرح بزرگ راهبردی 10 یا 20 ساله برای این استان خالی است. یک برنامه راهبردی همه جانبه‌گرا با تخصیص یک بودجه مستقل شاید یکی از را ... ارهای رفع مشکلات این استان باشد و متولی آن هم ... ت است.
از نظر بنده این استان یک استان زرخیز با ظرفیت‌های گسترده و منحصربفرد است. این استان یک ساحل اقیانوسی بسیار زیبایی دارد. ظرفیت بندر این استان دارد به 6 میلیون تن می‌رسد. در این استان حدود یک میلیارد و 400 میلیون متر مکعب روان آب داریم. این باران‌های سیل آسایی که در این استان می بارد باید با احداث سد کنترل شود. از سوی دیگر باید از آب شیرین‌کنها هم استفاده شود اما اول باید آب‌های سطحی را کنترل کنیم.
این استان معادن ف ... و سنگ‌های قیمتی فراوانی دارد. اخیرا سازمان زمین شناسی معادن زیادی در این استان شناسایی کرده است. در این استان معادت طلا، مس زیادی وجود دارد، حتی اخیرا در این استان ف ... آنتیموان کشف شده است. آنتیموان یک ف ... بسیار گرانبها و کمیاب است. در کل دنیا فقط چین، قزاقستان و استان سیستان و بلوچشتان ما این ف ... را در دل خود دارند. این قله تفتان که از این استان پهناور آسمان را درنوردیده سنگ‌های آذرین دارد که مصارف زیادی دارد.
حتی در بحث گردشگری نیز می‌توان این استان را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل کرد. در مسیر چابهار تا خلیج گواتر سمت چپ کوه‌های مریخی یکی از جاذبه‌های منحصربه‌فرد توریستی استان است. در خلیج گواتر جنگل‌های حرا طبیعت دلنوازی را پدید آورده که ما نمونه آن در جزیره قشم مقصد بسیاری از گردشگران است. از چابهار که به سمت کنارک می رویم تپه‌های گل‌فشان از بی‌نظیرترین پدیده‌های این استان است.
اگر مردم ایران بدانند این استان امنیت دارند در تعطیلات نوروز یک میلیون نفر راه می‌افتند سمت چابهار یا کنارک؛ در تعطیلات نوروز بالای یک میلیون نفر گردشگر به بندرعباس سفر می‌کند. سواحل این استان جذ ... ت‌های گردشگری بالایی دارد. باید امنیت این استان در مقیاس ملی و با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور تبلیغ شود. متأسفانه نزد در تهران نزد عموم مردم زمانی که اسم سیستان و بلوچستان می‌آید مردم احساس ناامنی می‌کنند. امنیت اول امنیت ذهنی است.
این ... زاهدان هم اکنون 19هزار نفر دانشجو دارد و جزو بهترین ... ‌های کشور ماست. آیا کشور از فارغ‌ ... حصیلان این ... می‌تواند استفاده کند؟ آیا از نخبگان اینجا می‌توانیم استفاده کنیم؟
یکی از برنامه‌های دیگری که در این استان داشتم بازدید از گروهان ویژه ... ی وحدت بود. هنگام بازدید اینجانب سران یکی از قبایل بلوچ و ریش سفیدان محل نیز زحمت کشیده و در پایگاه به استقبال آمده بودند. با آنها به گرمی احوالپرسی ... . یکی از اهالی با آواز دلنشین بلوچی به بنده خیر مقدم گفت.
دقایقی برای آنها صحبت ... و گفتم خدار ا شکر می‌کنم که در ایام ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و فرزند برومند ایشان حضرت ... صادق(ع) و در هفته وحدت توفیق حضور در این منطقه را پیدا ... . سلام ... ... ی را به آنها رساندم و از زحمات و تلاش‌های آنها برای ایجاد امنیت پایدار در منطقه قدردانی ... .
در ادامه گفتم آنچه که در ذهن بنده از تاریخ سیستان و بلوچستان وجود دارد این است که مردم شریف این خطه همواره با غیرت از استقلال ایران، از دیانت ایران، از ... و وطنشان دفاع کرده‌اند. شجاعت مردم این استان و مبارزاتشان با اجانب و انگلیسی‌ها و حمایت‌های 35 ساله‌شان از انقلاب و نظام ... ی، تاریخ این منطقه را تاریخی پرافتخار و ستودنی رقم زده است.
سیستانی‌ها و بلوچ‌های ما از اصیل‌ترین اقوام آریایی هستند. اص ... بلوچ‌های ما در ایرانی بودن یک اص ... با نجابت و با غیرت است.
در ادامه دعا ... که خدا همه را عاقبت بخیر کند. مهم این است که ما و شما آ ... عمر عاقبت بخیر شویم و از صراط قرآن و از صراط رسول الله(ص) جدا نشویم. به مردم وفادار باشیم با مردم مهربان باشیم. مردمدار باشیم، مردمیار باشیم، به مردم خدمت ... ، ظلم نکنیم، دروغ نگوییم، ... ی نکنیم تا عاقبت بخیر شویم.
ما پاسدارها افتخارمان این است که می‌خواهیم در صراط مستقیم الهی حرکت کنیم، در مسیر خدمت به مردم حرکت کنیم، ما پاسدارها خودمان را جزو مردم می‌دانیم، بنده خودم یک روستازاده هستم و به این موضوع افتخار می‌کنم.
بعد از صحبت این بنده یکی از کودکان بومی اهل تسنن با صوتی دلنشین قرآن تلاوت کرد. او را به آغوش گرفتم و برای تشویق او به انس بیشتر با قرآن هدیه به وی دادم.
در کنار برنامه های نظامی در این سفر جلسه هم با اعضای هیئت امنای شعبه سیستان بلوچستان موسسه خیریه امدادگران عاشورا داشتم. در این جلسه یک ساعته همکاران خیریه گزارشی در مورد برنامه‌ها و اقداماتشان در سال 93 بیان ... د.
عقد تفاهمنامه با ... ‌های علوم پزشکی زاهدان و زابل در جهت دریافت کمک‌های دارویی و ارائه خدمات به مددجویان، راه اندازی 5 شعبه شهرستانی، راه اندازی 4 دفتر بیمارستانی در بیمارستان های مرکز استان ارائه خدمات به 550 بیمار محروم و 201 بیمار سرطانی از جمله اقدامات اجرایی آنها بود.
پس از شنیدن گزارش آنها و گوش دادن به درد دل ها و مشکلاتشان دقایقی برای آنها صحبت ... .
از فعالیت‌های بسیار ارزشمند و خداپسندانه آنها تشکر ... و گفتم شما می‌دانید این کار با یک اخلاص و صداقتی شروع شده است. ما اعتقادمان این است که اگر کاری با اخلاص و صداقت شروع بشود خود کار رشد پیدا می‌کند. هم اکنون در 23 استان کشور این موسسه شکل گرفته است.

حدود 300 هزار نفر مددجو را زیر پوشش گرفته‌ایم. این نشان‌دهنده این است که پزشکان، پیراپزشکان، داروسازان، همکاران علوم پزشکی و سازمانها به این تشکیلاتت و خیریه اعتماد پیدا کرده‌اند که مسئولان این خیریه آدم‌هایی هستند که برای خودشان چیزی نمی‌خواهند بلکه هدف آنها رسیدگی و خدمت به عموم بیماران است. این اعتماد سرمایه اصلی شماست.بنده به شما بزرگواران توصیه می‌کنم این ظرفیت اعتماد را توسعه دهید.
توصیه دومم گسترش مجمع خیرین است. هرچقدر شما بیشتر خیّر جذب کنید چه خیّر به عنوان افراد و چه خیّر به عنوان سازمانها، در آن صورت خدمات بیشتر و مناسب‌تری ارائه خواهید داد. هم اکنون در تهران چند شرکت بزرگ داروسازی کمک‌های بزرگی را ارائه می‌دهند.
اگر شما در این استان داروها را حتی با تخفیف هم بگیرید باز مناسب خواهد بود.
به آنها توصیه ... از ظرفیت آیت‌الله سلیمانی ... ولی فقیه در استان و ... ... زاهدان استفاده کنند. آقای سلیمانی انسانی با فکر بلند، با ایمان و اخلاق بسیار خوب و وجود ایشان و عقلانیت و تدبیر ایشان برکتی است.
در گسترش واحدهای شهرستانی کمی احتیاط کنید. ابتدا ببینید چقدر سرمایه می‌خواهد و متناسب با جذب خیّر کار را جلو ببرید. سعی کنید از ظرفیت خیرین خارج از کشور و مردم این منطقه که مقیم خارج از کشور هستند استفاده کنید. از خیرین خارج از استان نیز مانند خیرین استان تهران، اصفهان، فارس و... استفاده کنید.
در پایان سابقه تشکیل موسسه در سال 1381 و روندی که تاکنون طی شده است را شرح دادم و گفتم کار خیر مانند درختی است که با یک نیت خوب کاشته می‌شود و خداوند در آن رشد و برکت قرار می‌دهد. مطمئن باشید کار شما که به نام خدا و حضرت فاطمه زهرا(س) است رشد خواهد کرد.

برچسب ها : سرلشکر صفوی سیستانی‌ها و بلوچ‌ها از اصیل‌ ترین اقوام آریایی هستند - استان ,مردم ,بنده ,کشور ,منطقه ,حضرت ,اقوام آریایی ,آریایی هستند , ... ، ... ,نیروی انتظامی ,عاقبت بخیر ,اقوام آریایی هستند ,ترین اقوام آریایی
جابجایی نوزاد سفید پوست با سیاه پوست در بیمارستان چابهار/دختری که پس از دو سال با هزینه 20میلیونی به
در اتفاقی عجیب در زایشگاه بیمارستان ... علی(ع) چابهار نوزادان دو خانواده با یکدیگر عوض شدند.جابجایی نوزاد سفید پوست با سیاه پوست در بیمارستان چابهار/دختری که پس از دو سال با هزینه 20میلیونی به خانواده برگشت

به نقل از طلوع کنارک، کمبود متخصص ... ن و زایمان در چابهار و عدم ارائه خدمات مطلوب به ویژه در زایشگاه بیمارستان ... علی (ع) این شهرستان مدتهاست از سوی رسانه های محلی بیان می شود، و هر از گاهی حوادثی از قبیل فوت ... ن و نوزادان در رسانه و محافل خبری منع ... می شود و نگرانی های شهروندان را افزایش می دهد.
در آ ... ین مورد خبر عوض شدن دو نوزاد دختر در زایشگاه بیمارستان ... علی (ع) شهرستان چابهار موجب نگرانی در میان خانواده‌های این منطقه که از خدمات بهداشتی و درمانی این بیمارستان بهره می‌برند، شده است. این در حالی است که وضعیت بهداشت و درمان در چابهار مطلوب نیست و علاوه بر نبود پزشک متخصص، امکانات مناسب این مشکل نیز بر نگرانی‌ها افزوده است.
ماجرا از آنجا آغاز شد که خانواده عبدالکریم باور از ... نین شهرستان کنارک برای تولد فرزندانشان راهی بیمارستان ... علی (ع) چابهار شدند همه چیز تا اینجا خوب پیش می رود تا اینکه خانواده باور پس از گذشت چندماه از تولد دخترشان متوجه عدم شباهت فرزندشان به والدین شدند، موهای فرفری و رنگ تیره پوست او خانواده را به این موضوع حساس تر کرد، این ماجرا به اینجا ختم نشد و داشت اختلافات خانوادگی را تشدید می کرد، به حدی که شک همسر را برانگیخت، برای پیگیری بیشتر ادامه ماجرا را از زبان عبدالکریم باور جویا شدیم.
نیاز باور با فرزند خود بالا ... ه به دیدار خانواده رفت/گرفتن فرزند بیست میلیون ریال آب خورد!
“عبدالکریم باور” در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی طلوع کنارک، با اشاره به روند کند دادرسی و ابراز گلایه از کارکنان بیمارستان ... علی (ع) چابهار اظهار داشت: اگر بیمارستان ۱۰ تخت خوابه خلیج فارس کنارک با تجهیزات میلیاردی که مدتهاست از افتتاح آن می گذرد فعال بود و یا زایشگاه و امکانات آن در این بندر وجود داشت، شاید هیچ وقت چنین اتفاق ناخوشایندی برای خانواده مان رخ نمی داد.
وی افزود:خوشبختانه پس از دو سال با انجام آزمایش dna توانستم ثابت کنم که فرزند من در زایشگاه عوض شده است.
“باور” با بیان اینکه اهل شهرستان سرباز و ... ن کنارک ، از راه صیادی و فروش ماهی روزگار می گذارد ،افزود: بخاطر اینکه فرزندم به من و همسرم شباهتی نداشت، نتوانسته بودم به دیدار خانواده ام در سرباز بروم.
وی با اشاره به اینکه پس از آزمایش دی ان ای مشخص شد فرزندی که دو سال از او بخوبی نگهداری کرده ام از من نیست،دنیا روی سرم آوار شد، اما از طرفی خوشحال شدم که بالا ... ه توانستم فرزند واقعیم را بیابم.
“باور” ادامه داد: با مشخص شدن این امر و برسی آن در دادگاه ، ابتدا خانواده سیاه پوست “تی” از دادن فرزند به من خوداری میکرد که با پادرمیانی معتمدین و ریش سفیدان و پرداخت ۲۰ میلیون ریال به خانواده سیاه پوست ” حیدر” بابت هزینه‌هایی که به جهت درمان نوزاد هزینه کرده بودند پرداخت ... و توانستم به فرزندم برسم و اکنون که با شما صحبت میکنم در شهرستان سرباز پیش خانواده ام هستم.
به گزارش طلوع کنارک در سالهای اخیر وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان چابهار به هیچ عنوان مورد رضایت مردم نبوده است و دردسرهای زیادی را برای مردم این نقطه به وجود آورده است، آبان ماه سال ۱۳۹۱ پرونده ای به شماره کلاسه ۳۹۶۰/ت/ه در هیات تجدید نظرانتظامی استان سیستان وبلوچستان با شکایت آقای انورجدگال مبنی بر فوت مرحومه صاحب خاتون بادغن در دست بررسی قرار گرفت و در بررسی ها و در رای صادره ازسوی هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی چابهار متوفی به میزان ۱۰درصد مقصراعلام، اما بعد از بررسی نهایی خانم (م،ج) متخصص ... ن وزایمان به دلیل عدم رسیدگی به موقع و تشخیص نادرست مقصر اصلی این پرونده معرفی شد.
این درحالیست که مردم سیستان و بلوچستان از نبود سونوگرافیست زن در رنجند و برخی از بیماران باید با تحمل مشقات بسیاری مسافتی بیش از ۷۰۰ کیلومتر را برای رسیدن به یک سونوگرافیست زن طی کنند.
از طرفی تعطیلی بیمارستان ۱۰ تخت خو ... خلیج فارس کنارک با تجهیزات میلیاردی که وجود زایشگاه یکی از مسائل آن است مزید بر علت شده و باعث شده شهروندان کنارکی مسافت این شهر تا چابهار را برای خدمات پزشکی و درمانی طی کنند و همین موضوع بر مشکلات مردم این منطقه افزوده است.

برچسب ها : جابجایی نوزاد سفید پوست با سیاه پوست در بیمارستان چابهار/دختری که پس از دو سال با هزینه 20میلیونی به - خانواده ,چابهار ,بیمارستان ,زایشگاه ,شهرستان , ... ,بیمارستان ... ,زایشگاه بیمارستان ,سیاه پوست ,فارس کنارک ,تجهیزات میلیاردی
... ساری:برای اجرایی شدن قانون سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری امضا جمع می کنم
ساری - ایرنا - ... مردم شهرستانهای ساری و میاندرود در مجلس شورای ... ی گفت : برای اجرایی شدن قانون سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری از نمایندگان مجلس امضا جمع ی کنم.

'محمد دامادی ' شامگاه پنجشنبه در همایش تجلیل از پیش ... وتان عرصه خبر در ساری به اهمیت حضور خبرنگاران در جامعه با هدف تنویر افکار عمومی گفت: با توجه به نقد های رسانه ها، فساد های اداری و اقتصادی در کشور وجود دارد.

وی به نقش رسانه در تذکر های به موقع از وجود مشکلات مردم و سهل انگاری مسوولان در انجام درست ... یت ها اشاره کرد و اظهار داشت: رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی می تواند با فساد مقابله کند.

وی افزود : در چنین شرایطی هنوز مشکل بیمه خبرنگاران رفع نشده و خبرنگاری همچنان جزء مشاغل سخت محسوب نمی شود .

'سید رمضان شجاعی ' دیگر ... ساری در مجلس که عضو کمیسیون فرهنگی مجلس است، به وجود لایحه قانون حمایت از رسانه اشاره کرد و گفت: این لایحه که در ... ت قبلی به مجلس ارائه شد با اشکالاتی در مواد آن مواجه شد که هنوز کمیسیون فرهنگی ... ت قبلی و جدید آن را به مجلس ارایه ندادند.

وی ادامه داد: ... ت قبلی می خواست درباره قانون جامع مطبوعات، لایحه ای را به مجلس پیشنهاد بدهد که سیاست های خود را پیش ببرد اما کمیسیون فرهنگی مجلس مانع از این کار شد.

وی با بیان اینکه قرار بود ... ت دهم، اشکالاتی که کمیسیون فرهنگی بر لایحه قانون حمایت از مطبوعات گرفته را رفع کرده و مجدد به صحن مجلس بیاورد که این کار را انجام نداد، گفت: ... ت یازدهم هم زیر بار برخی از اشکالاتی که به لایحه حمایت از مطبوعات گرفته بودیم، نرفت.

... مردم ساری و میاندرود در مجلس با اشاره به اینکه موضوع سخت و زیان آور بودن خبرنگاری و بیمه تکمیلی و مقولات حقوقی از جمله مواد اصلی لایحه حمایت از رسانه ها است، گفت: از آنجاییکه پذیرش این مواد وزارت فرهنگ و ارشاد را وادار می کند تا بخشی از منابع خود را به این بخش اختصاص دهد، زیر بار نمی رود.

وی با بیان اینکه در قانون جامع حمایت از رسانه عمده دغدغه ما این است که سایت ها و خبرگزاری ها قانون ندارند، افزود: اکنون شکایت هایی که از خبرنگاران سایت ها و خبرگزاری ها صورت می گیرد در دادسرای عمومی و در جایی که یک ... محاکمه می شود، مورد بررسی قرار می گیرد و هیئت منصفه ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای ... ی با اشاره به اینکه ... ت ها به دنبال این هستند قانون مطبوعاتی مطابق با سیاست های خود تنظیم کنند، بیان داشت: در حالیکه قانون جامع حمایت از رسانه برای ... ت وضع نمی کنیم.

وی تصریح کرد: اگر بعد از بررسی لایحه بودجه، لایحه حمایت از رسانه از سوی ... ت به مجلس ارائه نشود، مجلس این طرح را به جریان می اندازد.

وی به برخی مشکلات معیشتی و صنفی خبرنگاران اشاره کرد و بیان داشت: امروز احتیاج خبرنگاران عاملی شده است تا بسیاری از وظایف ها و رس ... ها به درستی انجام نشود .

برچسب ها : ... ساری:برای اجرایی شدن قانون سخت و زیان آور بودن شغل خبرنگاری امضا جمع می کنم - مجلس ,رسانه , ... ت ,لایحه ,حمایت ,ساری ,کمیسیون فرهنگی ,لایحه حمایت ,قانون جامع ,فرهنگی مجلس , ... ت قبلی ,لایحه قانون حمایت ,مجلس شورای ... ی
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:باند بزرگ تروریستی در جنوب شرق کشور منهدم شد
فرمانده انتظامی استان سیستان وبلوچستان از انهدام باند بزرگ تروریستی در جنوب شرق کشور و دستگیری 12 عضو آن خبر داد

باند بزرگ تروریستی در جنوب شرق کشور منهدم شد

  ... حسین رحیمی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شهادت یک معلم و یک ... در شهرستان سرباز، اکیپ های تخصصی پلیس آگاهی، اطلاعات و پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری یگان های عملیاتی شهرستان سرباز وارد عمل شدند و اقدامات اطلاعاتی گسترده ای را جهت شناسایی عوامل این حادثه تروریستی آغاز ... د.
وی افزود: در نتیجه اقدامات انجام شده طی سه روز گذشته یگان های عمل کننده موفق شدند ضمن شناسایی یک باند بزرگ تروریستی در جنوب شرق کشور در یک عملیات منسجم و برنامه ریزی شده، این باند را منهدم و 12 نفر را در این ارتباط دستگیر کنند.
... رحیمی با اشاره به اینکه این افراد در عملیات تروریستی شهادت یک معلم و یک ... در شهرستان سرباز و چندین عملیات امنیتی دیگر نقش داشته اند تاکید کرد: تمامی این افراد با عملیات منسجم فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان دستگیر شده اند..

برچسب ها : فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان:باند بزرگ تروریستی در جنوب شرق کشور منهدم شد - عملیات ,باند ,تروریستی ,شهرستان ,جنوب ,کشور ,باند بزرگ ,عملیات منسجم ,بزرگ تروریستی ,شهرستان سرباز
مولوی مصلح دین اطهریان: ... معظم انقلاب نقش اساسی در وحدت جهان ... دارد
... ... اهل سنت مسجد فاطمه ا ... هرا شهرستان سراوان گفت: ... که به جای پیروی از کتاب خدا و سنت ... و اهل بیت (ع)، پیروی از ... و ... را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد، بویی از ... نبرده و منفور مسلمانان و اهل سنت است

. ... معظم انقلاب نقش اساسی در وحدت جهان ... دارد/ گروه تکفیری ... بویی از ... نبرده است

مولوی مصلح دین اطهریان در گفت و گو با خبرنگار ... عصر هامون با بیان اینکه وحدت تنها رمز ماندگاری، اقتدار و استقلال مسلمانان و گسترش ... ‌خواهی است، اظهار داشت: هفته وحدت، هفته همبستگی، برادری و اخوت مسلمانان است.
وی یکی از دلایل نامگذاری هفته وحدت توسط ... (ره) را با هم بودن مسلمانان زیرچتر ... عنوان کرد و افزود: ... کاملترین دین است و همه باید زیر چتر آن جمع شوند و وحدت میان اهل سنت و تشیع همچنان پایدار باشد.
... ... اهل سنت مسجد فاطمه ا ... هرا (س) سراوان ادامه داد: دشمنان ... سعی دارند با ایجاد تفرقه بین مسلمانان وحدت و یکپارچگی آنها را از بین ببرند لذا مسلمانان باید چون ... ... که دشمنی های عرب را از بین برد و همه ملت ها را دعوت به یکپارچگی و همبستگی کرد عمل نمایند.
مولوی اطهریان بیان کرد: علی رغم کوشش ها و تلاش های دشمنان و بدخواهان نظام که از هر ابزاری جهت تفرقه افکنی بین مذاهب و اقوام استفاده می کنند، به همت ... معظم انقلاب تمام این توطئه ها تاکنون نقش بر آب شده است.
وی ادامه داد: گرو ... تکفیری ... که به جای پیروی از کتاب خدا و سنت ... و اهل بیت (ع)، ... را سپری برای خود و پیروی از ... و ... را سرلوحه کار خود قرار می‌دهد، بویی از ... نبرده و منفور مسلمانان و اهل سنت است.
... ... اهل سنت مسجد فاطمه ا ... هرا(س) شهرستان سراوان تصریح کرد: گرو ... تکفیری، افراطی و تندرو ... با مشاهده بیداری جهان ... ، از اینکه مسلمانان همدست شوند ترسید لذا دست به چنین کارهایی دور از انسانیت به نام ... می زند.
مولوی اطهریان گفت: ... فقید انقلاب ... ی محور اصلی وحدت در میان مسلمانان جهان است و همواره مسلمانان جهان رهنمودها و سفارشات ایشان را سرلوحه خود قرار داده و موفق بوده اند.
وی مهم‌ترین پیام هفته وحدت را "وحدت بین ملت‌های مسلمان" دانست و اظهار داشت: این وحدت و همدلی سبب ناامیدی و عقب‌نشینی دشمنان می‌شود چرا که هفته وحدت نماد تحکیم پیوند مسلمانان با یکدیگر است و بزرگداشت هفته وحدت توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.
 

برچسب ها : مولوی مصلح دین اطهریان: ... معظم انقلاب نقش اساسی در وحدت جهان ... دارد - وحدت ,مسلمانان , ... ,هفته , ... ,جهان ,هفته وحدت , ... ... ,فاطمه ا ... هرا ,مسجد فاطمه ,مولوی اطهریان ,مسجد فاطمه ا ... هرا
... ... (ره) قهرمان وحدت بین مذاهب ... ی بود
سنندج - ایرنا- ... ... پیرانشهر از حضرت ... ... (ره) به عنوان قهرمان وحدت نام برد و گفت: در شرایطی که ... ی در میان اهل تسنن و تشییع جرات و جسارت حرف زدن از وحدت را نداشت، ... (ره) هفته ای را با عنوان وحدت نامگذاری کرد که باعث ایجاد وحدت بین مذاهب ... ی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «ماموستا مصطفی محمودی » روز ... در همایش منادیان وحدت با حضور علما و ... شمندان استان های آذربایجان غربی و کردستان در سالن اجتماعات مرکز بزرگ ... ی غرب کشور در سنندج، با اشاره به اهمیت وحدت در میان مسلمانان ، افزود: ... (ره) با نامگذاری هفته وحدت گام عملی بسیار مهمی در جهت وحدت بین امت ... ی برداشتند.

وی با اشاره به اینکه نامگذاری هفته وحدت توسط ... (ره) مخالفان زیادی داشت، گفت: ... ... (ره) با جراعت و شجاعت بی نظیری که داشت این هفته را نامگذاری کرد که در وحدت بین مسلمانان بسیار تاثیر گذار بود و نتایج آن کاملا ملموس است.

وی گفت: در طی این اقدام شجاعانه ... (ره) جامعه ... ی فهمیدند که وحدت میان مسلمانان چه منافعی دارد و از این رو باید در زمینه حفظ و تقویت وحدت و انسجام ... ی بیشتر تلاش کنیم.

... ... پیرانشهر همچنین وجود ... معظم انقلاب را در جهان ... محور وحدت دانست و گفت: وجود ... ی باعث وحدت، امنیت و آرامش در کشورمان شده و اگر ایشان نبودند وضعیت ما از عراق و افغانستان نیز بدتر بود.

ماموستا محمودی تاکید کرد همه ما باید پیرو ... معظم انقلاب حرکت کنیم و حول محور ایشان در راستای وحدت گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه در میان مذاهب ... ی اشتراکات بسیار فراوانی وجود دارد، گفت: با این همه اشتراک دیدگاه دیگر ... ومی برای اختلاف وجود ندارد.

... ... پیرانشهر هفته وحدت را یادآور روزهایی دانست که رسول خدا (ص) در مدینه به دنبال ایجاد وحدت در میان مسلمانان بود و گفت: هفته وحدت برای ما مسلمانان بسیار با اهمیت است و باید جشن های این ماه را باشکوه برگزار کنیم.

ماموستا محمودی در ادامه با اشاره به اینکه اصول دین مبین ... در میان تمام مذاهب ی ... ان است، گفت: در برخی از فروع دین اختلاف دیدگاه وجود دارد که آن هم باتوجه به مقتضیات زمان امری کاملا طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه شرایط کنونی دنیا با زمان صدر ... از همه لحاظ تفاوت دارد، گفت: شریعت ... برای پاسخگویی به مسایل جدیدی که امروز مطرح می شود باید حرفی برای گفتن داشته باشد و این تحولات نباید باعث ج ... بین مذاهب ... ی شود.

وی بر ... وم وحدت و اتحاد میان مذاهب ... ی تاکید کرد و گفت: دشمن می داند که وحدت مسلمانان به ضررش است و منافعش را تهدید می کند و از این رو به صورت مکرر و مرتب بر طبل تفرقه می کوبد و در این راه تلاش می کند.

ماموستا محمودی با اشاره به اینکه غرب و استکبار جهانی باعث و بانی بوجود آمدن گروه های تروریستی از جمله ... ، النصره، القاعده، ... ، الشباب و بوکوحرام هستند، گفت: این گروه های ترویستی تکفیری وابستگی کامل به استکبار جهانی دارند.

وی با اشاره به اینکه این گروه ها به اسم ... ... ن و کودکان را سر می برند و اموال مردم را غارت می کنند، گفت: این جنایات که به نام ... انجام می شود تنها برای ضربه زدن به ... و نابودی این دین الهی است.

... ... پیرانشهر در ادامه سخنان خود با انتقاد از برخی از کشورهای عربی منطقه، گفت: اکنون عربستان در بحث نفت از ... پیروی کامل می کند و بدون آنها آب هم نمی خورد و این نشان از وابستگی دارد.

ماموستا محمودی با اشاره به اینکه کشورهای عربی باعث و بانی بوجود آمدن تفرقه در میان مسلمانان هستند، افزود: فلسفه وجودی این کشورها که از گروه های تروریستی و تکفیری نیز حمایت می کنند نابودی ... است.

وی گفت: امروز ... به نام ... مردم را به صورت دسته جمعی ... و سرشان را می برد و اموالشان را غارت می کند و ... ن را به عنوان برده می برد و به هیچ ... ی رحم نمی کند این کجای ... است.

وی با اشاره به اینکه ... امروز به شیعه، سنی، ... ی و ایزدی رحم نمی کند، گفت: جنایات اینها در طول تاریخ نظیر ندارد و تاریخ تاکنون به خود چنین جنایاتی ندیده است.

وی هدف تکفیری های تروریستی را تنها نابودی ... دانست و گفت: جنایاتی که تکفیری ها امروز به نام ... مرتکب می شوند کفار هم نکرده اند.

وی ... را دین منطق، استدلال، عقل و فطرت دانست و گفت: این دین الهی مخالف ظلم و خشونت است.

وی از پیروان مذاهب ... ی خواست دست به دست هم بدهند و براساس اشتراکات از جمله قرآن و ... اکرم (ص) در راستای وحدت گام بردارند.

برچسب ها : ... ... (ره) قهرمان وحدت بین مذاهب ... ی بود - وحدت , ... , ... , ... ی ,اشاره ,میان ,مذاهب ... ی ,هفته وحدت ,ماموستا محمودی , ... ... ,میان مسلمانان ,میان مذاهب ... ی
گزارش واقعی مولوی عبدالحمید از اهل سنت ایران به سعودی‌ها
مولوی عبدالحمید که این روزها به عربستان سعودی سفر کرده است، در گزارشی از دیدار خود با علمای سعودی خبر داد و اعلام کرد: بنده در این دیدار به آن اظهار ... که برای دریافت حقایق درباره وضعیت اهل سنت به ایران بیایید و از نزدیک شاهد آن باشید و هرگز به اطلاعاتی که از دیگران برای شما می‌رسد،‌اکتفا نکنید.

گزارش واقعی مولوی عبدالحمید از اهل سنت ایران به سعودی‌ها
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مولوی عبدالحمید ... ... اهل سنت زاهدان که این روزها در سرزمین وحی به سر می‌برد، عصر روز گذشته به دیدار حجت‌ال ... مجتبی عبدخ ... ، ... بعثه ... ... ی در مکه مکرمه رفت و با او درباره مسائل مختلف فرهنگی، داخلی و بین‌المللی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در ابتدای این دیدار ... بعثه ... ... ی به تحلیل وضعیت جهان ... و فتنه هائی که مسلمانان با آن روبرو هستند پرداخت و بیان داشت: خوشبختانه در ایران ... ی با انسجام و درایتی که علمای ... داشته‌اند زمینه فتنه انگیزی محدود شده است.

وی با تشریح ابعاد جنایات گرو ... ... و ارتباط آنان با رژیم صهیونیستی، آن را توطئه ای از سوی قدرت‌های غربی جهت مهار ... موج ... خواهی در دنیای معاصر ذکر کرد و افزود: اطلاعات موثقی از رفت و آمد سران ... با رژیم صهیونیستی و ارتباط آنان با سران ... وجود دارد. غربی‌ها از یک سوی ادعای مبارزه با ... را دارند و از سوی دیگر کمک مالی و تجهیزاتی به آنان می‌کنند».

... بعثه ... ... ی در مکه مکرمه با بیان اینکه ... ت‌های غربی ابتدا سعی ... د با نام گذاری دروغین بهار عربی بر ... ‌های ... ی آن را به انحراف کشند و هنگامی که موفق نشدند، ... را به صحنه آوردند، تاکید کرد: وقتی برادران ... کنار هم می‌نشینند عرصه را از دشمن می‌گیرند و مانع از آن می‌شوند که ... خواهی به انحراف کشیده شود.

وی تصریح کرد: بحرانی که ... ت‌های استکباری غرب ایجاد کرده‌اند تا تفرقه بین مسلمانان ایجاد شود، خوشبختانه با هشیاری علمای ... و درایتی که از خود نشان دادند خنثی گردید و اجازه داده نشد که این اتفاق بیافتد و نتیجه اش را در وحدت و امنیتی مشاهده می‌کنیم که در ایران ... ی وجود دارد.

در ادامه این دیدار مولوی عبدالحمید گفت: امروزه ظلم‌های که از سوی ... ت‌های استکباری صورت گرفته است، سبب بیداری مسلمانان شده است.

وی تاکید کرد: ... سرزمین‌های ... ی از سوی رژیم صهیونیستی ظلم بود؛ ولی این ظلم سبب بیداری امت ... ی و خیزش ملت ایران شد. همچنین پیروزی انقلاب ... ی به ... ی ... ... (ره) سبب به جوش آمدن حرکت جوانان گشت.

مولوی عبدالحمید با ذکر خاطره ای بیان داشت: قبل از پیروزی انقلاب ... فقید انقلاب به حج آمدند و در منی پولی که جمع می‌شد برای فلسطینی‌ها ارسال می‌ ... د. این رفتار ... نشان می‌دهد که مسلمان‌ها باید بیشتر با هم متحد باشند.

وی ادامه داد: دو سال پیش که به حج مشرف شدم به همراه آقای قاضی عسکر، ... ولی فقیه در امور حج وزیارت در سرزمین منی و در همایش وحدت شرکت کردیم که در این نشست به وحدت جهان ... بسیار تاکید شد و این هم‌ ... شی در میان علمای سعودی نیز اثر گذار بود.

این عالم سنی گفت: در حال حاضر احساس می‌شود که فضای سنگین گذشته وجود ندارد و همه به یکپارچگی و حدت بیشتر اهمیت می‌دهند و نسبت به گذشته نرم‌تر شده‌اند. حتی چندی پیش کنفراس ضدتکفیری که در شهر مقدس قم با حضور علمای جهان ... برگزار شد بر محور وحدت تاکید فراوانی شد که این کنفرانس هم در جای که خود تاثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: هم‌اینک امنیت و آرامشی که در ایران است در جهان ... بی نظیر است. بنده به علمای سعودی پیشنهاد ... که به ایران بیاید تا با شما در ایران دیدار داشته باشیم، و وضعیت اهل سنت را از نزدیک مشاهد کند که چگونه به فرایض خود در کنار سایر مسلمان هستند. وقتی این گزارش‌ها را ارائه ... آن‌ها نسبت به وضعیت اهل سنت در ایران ابراز خوشحالی کرد و متوجه شدند که اطلاعات غلطی به آن‌ها داده می‌شود.

در پایان این دیدار ... بعثه ... ... ی به تشریح خدماتی پرداخت که به زائران کاروانهای اهل سنت ارائه می‌شود، و بیان داشت: شرائط را فراهم کرده‌ایم تا ... ان شما در کاروانها باشند و پاسخگوی امور زائران باشند.

مولوی عبدالحمید نیز بیان داشت: تشکر می‌کنیم از بعثه ... ... ی که در زمینه زائران و امور رفاهی آنان و نظم در امور بسیار خوب عمل کرده‌اند. اکثر زائران ما روستایی هستند ولیکن دوستان بعثه حوصله داشته و خوب برخورد کرده اند

برچسب ها : گزارش واقعی مولوی عبدالحمید از اهل سنت ایران به سعودی‌ها - ... ,دیدار ,بعثه , ... ی ,علمای , ... ی ,بعثه مقام ,معظم ... ی ,مولوی عبدالحمید , ... ,جهان ...
... ... :مردم در 9 دی به عشق ... حسین (ع) و برای بیعت با اصل نظام و ... به صحنه آمدند
رییس جمهوری در جمع مسوولان سیستان و بلوچستان در چابهار گفت :]مردم در روز 9 دی با عشق به ... حسین (ع) برای پایبندی به قانون و بیعت با اصل نظام و ... به صحنه آمدند

حجت ال ... والمسلمین ... عصر ... در نشست بررسی طرحهای توسعه ای سیستان و بلوچستان در چابهار افزود: در 9 دی مردم خواستند به ی ... ری اتفاقات ناخوشایند پایان دهند.وی تصریح کرد: ما باید یادمان باشد که حضور مردم در 9 دی نشان دهنده وحدت و همراهی و انسجام است و نباید فکر کنیم این حرکت بزرگ حمایت از یک جناح و گروه ... بود بلکه بیعت با اصل نظام و ... بود زیرا در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز داریم چرا که دشمن به قدر کافی در دنیا داریم.رییس جمهوری اظهار داشت: همه باید در راه و مسیر واحد که توسعه، آبادانی، رفاه و اشتغال جوانان است حرکت کنیم ، مسیر ما باید مسیر انسجام، وحدت و تعالی اخلاقی باشد.... ... گفت: افتخار ما به قرآن واحد است.رییس جمهوری با اشاره به توانمندیهای سیستان و بلوچستان بیان کرد: این استان دارای ظرفیتهای بسیار زیاد، معادن ذی قیمت و تنها استانی است که از طریق آن به اقیانوس و آبهای آزاد راه داریم و بندر شهید بهشتی چابهار نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است.وی تاکید کرد: بندر چابهار باید به ظرفیت 82 میلیون تن مصوب برسد، در سالجاری اقدامات خوبی انجام شده بطوریکه تغییرات محسوس و تلاشها نمایان است.... ... ادامه داد: به زودی کشتی های 60، 70 و 80 هزار تنی در بندر چابهار پهلوگیری می کنند.وی تصریح کرد: شخصا برخی از پروژه ها از جمله توسعه سواحل مکران، چابهار و بندر شهید بهشتی را پیگیری می کنم و در عین حال بر این موضوع نیز تاکید دارم که فعالیت های ... ت بدون همراهی و سرمایه گذاری مردم نتیجه موثری ندارد.رییس جمهوری با اشاره به امنیت ایجاد شده در سیستان و بلوچستان، تامین امنیت را وظیفه همه مردم دانست و گفت: شرایط امنیتی روز به روز بهتر می شود همانگونه که اکنون نسبت به گذشته بهتر شده است.وی بیان کرد: توسعه ریلی در کشور از اولویت های ... ت است و شخصا آن را نظارت و پیگیری می کنم.وی افزود: ارزان بودن خدمات ریلی و کمبود آسیب های زیست محیطی آن و همچنین اتصال شبکه ریلی کشور به کشورهای همسایه از مزایای خط آهن است.... ... با اشاره به طرحهای تصویبی هیات ... ت در سفر فروردین ماه به سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اجرای طرح انتقال آب به زمین های کشاورزی و آبیاری نوین در 146 هزار ... تار از اراضی سیستان و بلوچستان، گاز رسانی برای مردم، ایجاد صنایع بزرگ و نیروگاهها از جمله طرحهای مورد تاکید است که با جدیت دنبال می شود.رییس جمهوری گفت: منطقه آزاد چابهار باید دروازه صادرات باشد نه تنها واردات.وی افزود: کار ... ت در این منطقه اجرای خطوط ریلی، توسعه بندر، جاده، اکتشاف و بهره برداری از معادن و ایجاد صنایع بزرگ است که امیدواریم با همراهی مردم تغییر شرایط به خوبی بوجود آید.حجت ال ... والمسلمین ... ادامه داد: برخی از کشورهای همسایه قدرت بندری ندارند که در این زمینه بندر چابهار می تواند نقش بسیار خوبی ایفا کند.رییس جمهوری بر توسعه فرودگاه چابهار تاکید کرد و اظهار داشت: بندر چابهار آینده بسیار خوبی دارد و جزو بنادر بسیار مهم و نقش آفرین کشور خواهد بود.

برچسب ها : ... ... :مردم در 9 دی به عشق ... حسین (ع) و برای بیعت با اصل نظام و ... به صحنه آمدند - چابهار ,مردم ,رییس ,بندر ,سیستان ,جمهوری ,رییس جمهوری ,بندر چابهار , ... ... ,اظهار داشت , ...
یونسی: ... انی که مذاهب و ادیان را در مقابل هم قرار دهند، کار ... ی می کنند
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: ... انی که مذاهب و ادیان را در مقابل هم قرار دهند، کار ... ی می کنند و جایگاهی در میان ادیان و مذاهبی الهی ندارند.

به گزارش جماران به نقل از ایرناا، حجت ال ... «علی یونسی »روز پنجشنبه در جلسه مشترک با نخبگان اهل سنت استان گیلان در سالن ... پیام نور واحد شهرستان تالش افزود: عده ای ... یت دارند تا تفاوت ها را تبدیل به تضاد و تضادهای ایجاد شده را تبدیل به دشمنی کنند تا بهانه ای برای ت ... یب مذاهب و در نهایت ... ایجاد شود.

وی با برشمردن تفاوت ها میان امت ... ، از آن بعنوان فرصت یاد و اظهار کرد: اگر از این فرصت استفاده نشود، نشانه سوء مدیریت ماست.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی تاکید کرد: ... انی که تفاوت ها را بر نمی تابند، بر خلاف اراده خداوند متعال عمل می کنند و عامل تفرقه هستند و همین گروه، مصرانه تلاش می کنند تا اقوام ، مذاهب و ادیان را در مقابل یکدیگر قرار دهند که عملی ... ی است.

وی با اشاره به اینکه افراد جامعه نباید به یکدیگر بدبین باشند ، گفت: بدگمانی به یکدیگر از اعمال ... ی است و این امر در ... عزیز مذموم بوده و محلی از اعراب ندارد.

حجت ال ... یونسی اضافه کرد: بسیاری از رد صلاحیت ها و گزینش ها در کشورمان شیوه ای غیر ... ی است و ... ... (ص) این کار را نهی فرموده است.

وی همچنین اظهار کرد: اولویت اول نظام ... ی، تامین امنیت در سایه وحدت است و این امر از وظایف بارز مسوولان به شمار می رود.

وی همچنین با بیان تنگ نظری ها و سخت گیری های موجود در کشور، این مساله را شخصی و گروهی عنوان کرد و گفت: این امر نمونه بارز ظلم به مردم است که موجب بی عد ... ی می شود چرا که نظام ... متعلق به مردم است.

دستیار ویژه رییس جهموری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ادامه داد: بدبینی و تنگ نظری در نقطه ای به شکل تکفیر و ظهور گروه هایی همچون ... و ... بروز می کند و در مکانی که امکان بروز ندارد ، دست به قلم می شود و ت ... یب می کند.

وی بیان کرد: بحث عد ... ، مساله بسیار مهمی است که فقدان آن می تواند در جامعه تفرقه ایجاد کند.

حجت ال ... یونسی همچنین گفت: احساس بی عد ... ی و گمان آن نیز خطرناک است و کینه و دشمنی را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: احساس بی عد ... ی، مساله ای است که ... ت باید با شناخت مصادیق و با محبت بیشتر، زمینه رفع آن را فراهم آورد تا سوءظنی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: ... ت یازدهم سیاست تفاوت بین مذاهب نداشته و ندارد و باید از بدگمانی در مورد تبعیض در برنامه های کشور که مصوب مسوولان بلند پایه نظام است، پرهیز کرد.

حجت ال ... یونسی ادامه داد: امروز استان ایلام به عنوان یک منطقه شیعه نشین، محروم ترین نقطه کشور از لحاظ دسترسی به امکانات به شمار می رود و این موضوع، نشان می دهد که ... ت و نظام هیچ برنامه ای در محروم نگه داشتن منطقه ای به بهانه مذهبی ندارد و این محرومیت ها نتیجه کم توجهی های گذشته و شرایط اقلیمی است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با تبیین ابعاد تبعیض در حوزه های نژادی ، قومیتی و مذهبی بیان کرد: اراده حاکمیت نظام مقدس ... ایران، برابری و وحدت کلمه است که به سبب ... و انقلاب شکوهمند ... ی ایجاد شده و ... ... (ره) و ... ... ی بر حفظ آن اهتمام ورزیده اند.

وی با اشاره به سفارش و تاکیدات مکرر ... انقلاب به مساله وحدت، امر به معروف و نهی از منکر را از دغدغه های مسوولان نظام و بالاترین امر به معروف را دعوت به وحدت و بزرگترین منکر را هم تفرقه عنوان کرد.

دستیار ویژه رییس جهموری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی یادآور شد: مساله وحدت در انتخابات متجلی است و ... ... ی نیز متذکر شده اند که این مساله یک آزمون و حماسه ... است که می بایست همه با وحدت در عمل به قانون در آن شرکت کنند.

استاندار گیلان نیز در این مراسم گفت: در برنامه های خدمت رسانی به مردم، هیچ توجهی به دین و مذهبشان نداریم و تنها در ... شه خدمت هستیم.

«محمدعلی ... » اظهار کرد: هرگز در برنامه های کاری و خدمت رسانی به مردم، بحث اهل تسنن و تشیع مطرح نبوده است.

وی ادامه داد : هم اکنون وحدت بسیار خوبی بین اهل تسنن و تشیع در این سه شهرستان وجود دارد.

... عالی ... ت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش به فرمایشات اخیر ... معظم انقلاب و تأکیدات ... ت مبنی بر جلوگیری از تصرف و تبدیل اراضی کشاورزی به غیر کشاورزی اشاره کرد و گفت: باتوجه به محدودیت زمین و ویژگی های خاص آن در تالش، آستارا و رضوانشهر، این اراضی ثروت منطقه محسوب می شود که همگان باید از آن بهره مند شوند و جهت استفاده اشخاص نیست.

استاندار گیلان همچنین یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، توسعه باغات کیوی، مرکبات و فندوق، احیای جنگل های م ... وبه، حمایت و تشویق از تعاونی های زنبورداری، توسعه آبزی پروری و تکثیر بچه ماهیان و مهار آب های سطحی را از دیگر برنامه های توسعه غرب گیلان عنوان کرد.

وی گفت : سد شفارود تنها پروژه ای در کشور بود که توانست مجوز فاینانس را سال گذشته ... ب کند و تنگناهای منابع طبیعی و محیط زیست آن نیز در حال حل شدن است.

... استفاده از روش های نوین آبیاری و سیستم های تحت فشار، توسعه شرکت های صنعتی، صنایع دستی و فرش بافی را در بهبود معیشت مردم مهم عنوان و اضافه کرد: گسترش واحدهای گل و گیاه در گیلان و ساخت پایانه گل و گیاه در آستارا از برنامه های دیگر برای ارزآوری است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت ساخت راه آهن آستارا برای ... ت و تأکیدات رئیس جمهوری در این زمینه گفت : تکمیل بزرگراه پونل و کنار گذر تالش نیز در حال پیگیری است.

مدیرکل تبلیغات ... ی گیلان نیز در این مراسم ... را دین مهربانی و وحدت خواند و گفت: پیام مهربانی و انساندوستی ... را باید در جهان گسترش دهیم.

حجت ال ... «جمال یاری »افزود: دوستی و وحدت پرمحبت به یکدیگر یکی از ویژگی های مردمان خطه تالش است.

«سیدمنصور شرفی» ... ... اهل سنت پره سر از توابع شهرستان رضوانشهر نیز در این آیین گفت: ... دین محبت است و ما باید فواید وحدت توام با محبت به یکدیگر را همواره یادآوری کنیم.

وی افزود: برای مقابله با تحرکات تکفیری ، علمای ... صف واحدی را تشکیل داده اند و امیدواریم این حرکت پرخیر و برکت باشد.

وی با اشاره به این که هجمه های زیادی برای ایجاد فتنه در جامعه می شود ، بیان کرد: امروز به برکت انقلاب ... ی، مردم اگر بدانند که ... ی قصد تفرقه افکنی دارد، او را از میدان دور می کنند.

وی اضافه کرد: اهل سنت تالش سربازان این مملکت و انقلاب هستند و در کمتر جایی از کشور چنین جمع متحد و متفقی یافت می شود که باید قدر این نعمت را بدانیم.

به گزارش ایرنا ، در این نشست، جمعی از ائمه ... ، فرمانداران، ... ون و نخبگان اهل تسنن و تشیع شهرستان های تالش، رضوانشهر و آستارا حضور داشتند.

شهرستان تالش در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان است.

برچسب ها : یونسی: ... انی که مذاهب و ادیان را در مقابل هم قرار دهند، کار ... ی می کنند - وحدت ,گیلان , ... ,مذهبی ,مساله ,نظام ,امور اقوام ,دستیار ویژه ,ویژه رییس ,ال ... یونسی ,رییس جمهوری
مولانا عبدالحمید برنده جایزه سال ۱۳۹۳ کانون م ... عان ...
مولاناعبدالحمید  از سوی کانون م ... عان ... به عنوان برنده جایزه «تلاشگر ... » سال ۱۳۹۳ هجری شمسی معرفی شد.
به گزارش سنت آنلاین کانون م ... عان ... از سال ۱۳۸۶ هجری شمسی، هر سال از میان تلاشگران ... ، یک نفر را به عنوان برنده جایزه «تلاشگر ... » معرفی می‌کند. این جایزه در روز جهانی ... اهداء شود

 

.۳۳

به ادامه مطلب رجوع شود

برچسب ها : مولانا عبدالحمید برنده جایزه سال ۱۳۹۳ کانون م ... عان ... - حقوق ,جایزه ,برنده ,کانون ,م ... عان ,کانون م ... عان ,برنده جایزه ,م ... عان حقوق , ... » ,«تلاشگر حقوق ,برنده جایزه «تلاشگر ,عنوان برنده جایزه
تشریح دلایل نداشتن فرزند
مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال، گفت: سالانه 410 هزار فرصت فرزند آوری در میان ... ن هرگز ازدواج نکرده ، 10 هزار فرصت در اثر فوت همسر و 20 هزار فرصت در اثر طلاق همسر از بین می رود.علی اکبر محزون در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اینکه در بحث جمعیتی از مرحله ثبات خارج شده و به مرحله گذار رسیده ایم، گفت: آمارها نشان می دهد که بحث های تحولات جمعیتی به خصوص ازدواج، طلاق، فرزند آوری و... با مسائل فرهنگی، نگرش افراد به خانواده و بحث سبک های زندگی امروزی گره خورده است.

وی افزود: در بحث های جمعیتی یک گذار داریم یعنی از یک مرحله با ثبات خارج و به مرحله گذار می رسیم و بعد باید منتظر باشیم تحولات که تمام شد دوباره به مرحله ثبات بعدی برگردیم و یک گذار نیز در خانواده وجود داردبطوریکه آمارها نشان می دهد که در حال حاضر از ح ... ثبات خارج شده ایم.

به گفته مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال، جامعه شناسان عنوان می کنند که نه تنها دنیا وارد مرحله گذار خانواده شده بلکه ایران نیز متاسفانه از سال 89 وارد این مرحله شده است. هدف ما این است که به ثبات در خانواده و تعادل برسیم.

وی با اشاره به اینکه با وجود بحث گذار خانواده فرصت هایی وجود دارد که نتیجه آن مثبت خواهد بود، تاکید کرد: با آگاهی بخشی خانواده ها بالا می رود در زمینه فرزند آوری و آسیبهای تک فرزندی نیز وقتی اطلاعات داده می شود در تصمیم خود تجدید نطر می کنند و در نهایت منجر به افزاش فرزندان می شود و فرصتهایی نیز هستند که چنانچه به موقع رسیدگی نشود به فرصت سوزی تبدیل می شوند مانندفرصتها و طرحهایی که هم اکنون وجود دارد و چنانچه دیر اجرایی شود باعث بروز مشکلاتی خواهد شد .

محزون به آ ... ین سرشماری مرکز آماز ایران اشاره کرد و گفت: تحلیل های انجام شده نشان می دهد که در میان ... ن 15 تا 49 سال که پتانسیل بالقوه برای باروری دارند 6 میلیون و 660 هزار نفر هرگز ازدواج نکرده اند و فرصت فرزند آوری 410 هزار نوزاد که می توانست از این ... ن متولد شود از دست رفته است. این آمارها با محاسبه الگوی فعلی نرخ باروری که 1.7 تا 1.8 بوده و در حال حاضر زیر سطح جانشینی قرار داریم محاسبه شده است.

وی گفت: ازدواج ... ن هرگز ازدواج نکرده در سن باروری، فرصتی است که می تواند با برنامه ریزی های لازم و ارائه تسهیلات و رفع موانع و همچنین مواردی که سیاستهای کلی جمعیت در نظر گرفته شده در زمینه فرزند آوری به بالفعل تبدیل کرد.

مدیر کل دفتر اطلاعات، آمار و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینکه سالانه 155 هزار طلاق در کشور ثبت می شود که پیشگیری از آن می تواند باعث شود خانواده ها به فرزندآوری روی آورند ، تاکید کرد: بر این اساس سالیانه 10 هزار فرصت فرزندآوری به واسطه طلاق هایی که انجام می شود از دست می رود.

وی به بخش دیگری که منجر به عدم فرزند آوری می شود اشاره کرد و گفت: بخشی از ازدواج های دفعات دوم به بعد که بعد از فوت همسر و طلاق انجام می شود هم باعث فرصت سوزی در فرزند آوری می شود.

محزون با تاکید بر اینکه 3.4 درصد ازدواج سالانه مردان و 2.5 درصد ازدواج سالانه ... ن بعد از فوت همسر یا طلاق انجام می شود، اظهار داشت: همچنین مشخص شد که 370 هزار زن در سن باروری با فوت همسرخود، 10 هزار فرصت فرزند آوری را از دست داده اند.

وی تاکید کرد: همچنین 349 هزار زن در سن 15 تا 49 سالگی که بر سر طلاق همسر خود را از دست داده اند فرصت های فرزندآوری در میان آنها از بین رفته به طوری که براساس آمارها 20 هزار فرصت سالانه تولد در میام این ... ن از بین رفته است.

به گفته مدیرکل مطالعات آمار ثبت احوال، در مجموع 440 هزار فرصت فرزند آوری و ظرفیت بالقوه ای در اثر ... ن هرگز ازدواج نکرده فوت همسر و طلاق وجود دارد که سالانه از بین می رود.


برچسب ها : تشریح دلایل نداشتن فرزند - هزار ,فرصت ,فرزند ,آوری ,ازدواج ,خانواده ,فرزند آوری ,هزار فرصت ,ازدواج نکرده ,فرصت فرزند ,هرگز ازدواج ,هرگز ازدواج نکرده ,درصد ازدواج سالانه
وقتی که نادانی و تعصب قربانی می‌گیرد
هنوز چند ساعت از اتفاق مبارک آشتی دو طایفه بلوچ نگذشته و سرخوشی ناشی از این صفا و همدلی بر احساس دشمنی بخش میان مردمان سیستان و بلوچستان غالب نشده است که وقوع دو حادثه و کشته شدن دو انسان، بار دیگر فضای خشم را بر دیده گان مردمان این خطه تحمیل می کند.۸۱۴۰۷۲۱۵-۶۱۱۰۹۱۸
 اتفاق اول که مربوط به کشته شدن یکی از بزرگان طایفه براهویی آن هم بعد از ... صبح و هنگام برگشت از ادای ... بود در این سوء قصد عضوی از مردمان این دیار به ضرب ۸ گلوله کشته شد.
درباره علت و انگیزه این ترور با توجه به سابقه و شخصیت مقتول بسیار می توان نوشت و گمانه زنی های مختلف کرد و چه بسیار می توان از این نمونه گمانه زنی ها را خواند و شنید.
اما اتفاق دوم که ریشه های عمیق آن در دریای جه ... مشهود است به سادگی رخ داد اول قابل گمانه زنی نیست؛ زیرا در این مورد کودک دانش آموزی به بهانه یک دعوای کودکانه کشته شده است.
درباره ترور و کشته شدن یک آدم بزرگسال و آنهم بزرگ یک طایفه می توان صدها انگیزه و دلیل را برشمرد و گزارش نوشت، اما درباره کشته شدن یک دانش آموز با اصابت گلوله به دلیل یک دعوای بچه گانه چه می توان نوشت! چه ... ی را می توان مقصر دانست! چه انگیزه و علتی را می توان روایت کرد! جز جهل ، جه ... ، عصبیت و …
قلم از توصیف و نوشتن برای این حادثه و شرح این واقعه جانسوز عاجز است و باید اقرار کنم که اشک و افسوس چنان افکار را درگیر می کند که یافتن واژگان برای بیان آنچه حق مطلب است را سخت می شود.
چگونه است که معلمی در گوشه ای از میهن عزیزمان ایران با تراشیدن سر خویش احساس همدردی و امید را به دانش آموز بیمار خود هدیه می دهد و چه زیبا تبدیل به نمادی از انسانیت می شود، اما برخی افراد با نگاه جاهلانه به قبیله و فامیل و قوم و طایفه به خود اجازه می دهند جان یک کودک را به بهانه دعوای او با کودک هم طایفه و فامیل بستانند.
چرا فداکاری و از خودگذشتگی معلمان پاک نهاد و علم افروز در مقابله با جهل جاهلان و ریشه قومیت ها تبدیل به نیرویی عظیم و حق طلب در مواجه با باطل مستور در نادانی نمی شود.
وقتی نوشته و توصیف جانکاه اسحاق هاشمزهی معلم جغرافیایی دانش آموز مقتول را خواندم و به خود اجازه دادم تلفنی از احساس مسؤولیت انسانی او تشکر کنم، بهتر آن دیدم شرح این واقعه را با بازنشر گزارش این معلم گرانقدر واگذار کنم و آرزو کنم که تلاش این معلمان بتواند زمینه ساز رفع تعصبات بی جای قومیت ها و خشک شدن ریشه جه ... شود.
اسحاق معلم جغرافیای اسماعیل نوشته است:
«تحملها سر آمد، دیگر بس است، دیروز بود سال اولی ها اجتماعی داشتند، مبصر ب ... ا گفت و بفرمایید گفتم. نگاهی به دانش آموزان انداختم، با چشمانم حضور و غیاب ... ، صندلی ‘میر بلوچ اسماعیل’ خالی بود، عجیب بود آخه گفته بود ... ی را ندارد و خوابگاهی است، اما بچه های خوابگاه همه بودند، باید درس می دادم، گفتم بچه ها اسماعیل کجاست؟
پچ پچ بچه ها خو ... د و سر همه پایین بود، حمید گفت: آقا اجازه اسماعیل نمی آید و دانش اموز دیگری با بغض سنگینی ادامه داد: اقا دیروز سر یه دعوای کوچیک بچه گانه و متعاقب ان دخ ... بزرگترها تیری به اسماعیل خورده ! و… برایم غیر قابل باور بود و طاقت شنیدن نداشتم اما قیافه ماتم زده بچه ها حاکی از صحت خبر بود.
دفتر نمره ام را باز ... و نگاهی به نمرات اسماعیل کوچک انداختم: ۱۸,۲۰,۲۰,۲۰ به جرأت می توانم بگویم او با استعدادترین دانش آموز کلاسم بود ولی این بار تیر جه ... و تعصب قلب کوچک او را نشانه گرفته بود.
دیگر ح ... ضعف نداشتم و درونم اشوب بود و نفرت از جهل ،از تعصب، از قبیله، از تیری که ... کودکی بیگناه را که هزاران امید و ارزو داشته را می شکافد.چرا؟ تا کی؟ به تاوان کدامین گناه؟ قوم بلوچ به کدامین راه می رود؟ درنگ کنید این ره به تر ... تان است. چه بگویم و با که بگویم قلمم عاجز از نوشتن است ، سرگذشت غم انگیز دانش آموز با استعداد و مظلومم است .دستم می لرزد و قلبم می سوزد. چه دیروز شومی، کودکی بانگ زد، تعصبی جنبید و تیری رها شد و قلب پاک و کوچکی را شکافت و چه امروز سیاهی.
اسماعیل امروز در دفتر نمره ام غیبت خورد، چشمان مادری اشکبار شد و قومی به عزا نشست و چه فر ... … و تیر بعدی ... کدام بیگناه را می شکافد.»
٭ علی اصغر افتاده (ایرنا)

برچسب ها : وقتی که نادانی و تعصب قربانی می‌گیرد - دانش ,توان ,کشته ,اسماعیل ,آموز ,طایفه ,دانش آموز ,دفتر نمره ,توان نوشت
اهل سنّت استان کرمان

اهل سنّت در استان کرمان در شهرستان‌های فهرج، ریگان، قلعەی گنج و منوجان پراکنده‌اند. البته این به جز از ... انی است که به شکل مهاجرت در طول سال‌ها به ... ای دیگر استان، کوچ کرده‌اند.

در نوشتار زیر سعی می‌کنم، وضعیت اهل سنّت در این مناطق را توضیح و به نوع فعالیت‌های مذهبی در این نواحی نگاهی کوتاه بیندازم

.۸۷۲۸۷۶۷۸۶

ادامه مطلب را حتما با کلیک بر ادامه مطلب بخوانید

برچسب ها : اهل سنّت استان کرمان - سنّت ,ادامه مطلب ,استان کرمان
عاقبت رابطه نامشروع دختر ۱۵ ساله با دو مرد مسن!!
 

عاقبت رابطه نامشروع دختر ۱۵ ساله با دو مرد مسن سمانه دختر ۱۵ ساله با خبرنگاران از اتفاقات تلخ زندگی اش صحبت کرد و گفت : من بچه بودم و خوب و بد را تشخیص نمی دادم. اما او که مردی ۴۱ ساله است با سوء استفاده از اعتماد مادرم، مرا شیفته محبت های دروغین خودش کرد و برای این که بتواند نقشه های شوم خود را عملی کند یک گوشی تلفن همراه و سیم کارت اعتباری برایم هدیه ... ید.361769589 parsnaz ir رابطه نا مشروع دختر 15 ساله با دو پیر مرد

 

 

این دختر جوان در ادامه بیان کرد : خانواده ام از این بابت خیلی خوشحال شدند و از این مرد حقه باز تشکر ... د ولی از همان روز پیامک بازی های او شروع شد وبه من پیشنهاد دوستی داد و من با دریافت این پیامک ها خیلی ناراحت شدم و گفتم موضوع را به خانواده ام اطلاع می دهم. اما این مرد ... صفت تهدیدم کرد اگر یک کلمه حرف بزنم مادرم را از کار ا ... اج خواهد کرد. «نقی» آن قدر سماجت نشان داد و با جملات عاطفی و ... ید کادوی جشن تولد و… روی احساساتم پا گذاشت که فریبش را خوردم و….

 

سمانه افزود : ما یک سال به طور پنهانی با هم رابطه داشتیم تا اینکه والدینم فهمیدند چه حماقت بزرگی کرده ام. مادرم که کارگر خانه این مرد هوس باز بود به خاطر این مسئله با نقی درگیر شد و کار خودش را از دست داد. البته او خیلی زود به استخدام یک شرکت درآمد و کار مناسبی برایش جور شد؛ مدتی از این ماجرا گذشت و چون خانواده ام نسبت به من بدبین و بی اعتماد شده بودند

 

 

و زیر ذره بین قرار داشتم تصمیم احمقانه دیگری گرفتم و با پسر عمویم ارتباط برقرار ... . اوکه جوانی الاف و بیکار بود به خواستگاری ام آمد و با وجود آن که پدر و مادرم جواب منفی داده بودند با ... فرار ... و والدینم مجبور شدند از ترس آبروی شان با ازدواج ما موافقت کنند.

 

دختر جوان ۱۵ ساله در ادامه گفت : متاسفانه این ازدواج عجولانه به سرنوشت خوبی ختم نشد و در مدت کوتاهی فهمیدم شوهرم به کراک و شیشه آلوده است و او حتی می خواست مرا هم به دام مواد مخدر و فساد اخلاقی بیندازد. با نگرانی موضوع را به خانواده ام اطلاع دادم و در سن ۱۵ سالگی ، مهر طلاق صفحه شناسنامه ام را سیاه کرد.

 

البته این تنها اشتباه زندگی ام نبود و در ادامه من در برابر این ش ... ت تلخ نتوانستم طاقت بیاورم و متاسفانه دوباره با نقی تماس گرفتم و او با بهانه کمک و جبران اشتباهات گذشته مرا به مردی ۵۰ ساله که از اقوام شان است معرفی کرد و این مرد هوس باز که همسر و سه فرزند دارد به خواستگاری ام آمد. اما پدر و مادرم مخالفت شدید خود را با این پیشنهاد اعلام ... د.

 

من که فقط دنبال راه نجاتی بودم ارتباط مخفیانه ام را با او و نقی ادامه دادم و بالا ... ه به اتهام رابطه نامشروع دستگیر شدیم.سمانه با ابراز پشیمانی توصیه ای به هم سالان خود داشت و گفت : ای کاش با پدر و مادرم دوست بودم تا چنین سرنوشتی برایم رقم نمی خورد. من از دخترهای هم سن و سال خودم خواهش می کنم مراقب خودشان باشند و هیچ مسئله ای را در زندگی ازپدر ومادرشان مخفی نکنند.

برچسب ها : عاقبت رابطه نامشروع دختر ۱۵ ساله با دو مرد مسن!! - ساله ,دختر ,مادرم ,خانواده ,رابطه ,خیلی ,رابطه نامشروع ,دختر جوان ,نامشروع دختر ,عاقبت رابطه ,عاقبت رابطه نامشروع
مولانا عبدالحمید:مردم استان ناامنی را، در هر لباس و شکلی که باشد، نمی‌پذیرند
شیخ ال ... مولانا عبدالحمید، ... ... اهل سنت زاهدان، در بخشی از خطبه‌های ... ... (۲ آبان ۱۳۹۳) شهر زاهدان، با اشاره به شهادت یکی از معلمان در منطقه قصرقند استان سیستان و بلوچستان، ضمن محکوم ... این حادثه اظهار داشت: شهادت شهید سرگزی، یک از معلمان منطقه قصرقند حادثه ای بسیار زجرآور و آزاردهنده بود. به شهادت رساندن هر انسان بیگناه جرم سنگینی است، اما جرم شهید ... یک معلم و آموزگار، که در جامعه ارزش دارد، به مراتب سنگینتر است. مورد هدف قرار دادن اهل قلم و ... انی که سلاح در دست نداشته، بلکه قلم در دست دارند، ظلم بسیار بزرگی است.
ایشان در ادامه افزود: ما این جنایت را با شدت تمام محکوم می کنیم. ... انی که مرتکب قتل این معلم شدند دست به جنایتی زدند که ملت و مردم استان سیستان و بلوچستان آنها را نخواهند بخشید. مردم استان ناامنی را در هر لباس و شکلی باشد، نمی پذیرند. لذا هیچ ... ی حق ندارد در استان ما ناامنی ایجاد کند.
... ... اهل سنت زاهدان خاطرنشان کرد: الحمدلله با مدیریت مدبّرانه و دلسوزانه در کشور و استان سیستان و بلوچستان، این استان در مسیر درست حرکت کرده و إن شاءالله به سوی توسعه و آبادانی به پیش می رود. فضای ایجاد اعتماد به مدیران بومی و منطقه ای پدیده ای بسیار خوب و سیاستی بسیار پسندیده است. لذا ایجاد ناامنی در این شرایط هیچ توجیهی ندارد.
مدیر دارالعلوم زاهدان افزود: افرادی از این استان که در خارج زندگی می کنند، نباید توسط افرادی دیگر تحریک شده و دست به ناامنی استانشان بزنند. پیگیری مشکلات و نارسائیها باید از مسیر و مجرای قانونی و از راه مذاکره و گفتمان انجام گیرد. لذا ما امیدواریم که استان ما در آینده از امنیت کامل برخوردار باشد.
مولانا عبدالحمید در خصوص ایجاد تفرقه در استان نیز هشدار داد و گفت: ما ضمن تاکید بر ... وم برقراری امنیت در استان، به ... ی اجازه نمی دهیم که در استان اختلاف و تفرقه ایجاد نماید. ما می خواهیم با اخوت و برادری در کنار یکدیگر زندگی کنیم. نباید بین اقوام و مذاهب اختلاف وجود داشته باشد. اقوام و مذاهب باید با صلح و سازش و دوستی در کنار هم زندگی کنند.
امیدواریم سال جدید هجری سال توفیق و عمل، و سال صلح و امنیت باشد
... ... اهل سنت زاهدان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به آغاز سال جدید هجری اظهار داشت: بعد از وفات آنحضرت صلی الله علیه وسلم، صحابه تصمیم گرفتند تا تاریخی را به عنوان مبدأ تاریخ ... ی تعیین نمایند. پس از بررسی اتفافات مهم ... ی، هجرت ... اکرم صلی الله علیه وسلم از مکه به مدینه را بزرگترین و مهمترین اتفاق ... ی دانستند و آن را به عنوان آغاز سال هجری قمری تعیین ... د.
ایشان در ادامه افزود: امیدواریم الله تعالی سال جدید را سالی با برکت، سال توفیق و عمل، سال صلح و آشتی بین گروههایی که با یکدیگر اختلاف دارند و سال امنیت و آرامش برای مسلمانان بگرداند.
شیخ ال ... مولانا عبدالحمید در پایان خطبههای ... ... به رحلت رئیس مجلس خبرگان اشاره کرده و با بیان اینکه “حضرت آیت الله مهدوی کنی از درجه علمی بالایی برخوردار بوده و از افراد انقل ... بودند که بیشتر عمر خود را در راه خدمت به انقلاب و مردم و نظام ... سپری ... د”، ضایعه وفات ایشان را به ... ... ی، ... ت تدبیر و امید، خانواده و بازماندگان آن مرحوم و مردم شریف ایران تسلیت عرض نمودند.

برچسب ها : مولانا عبدالحمید:مردم استان ناامنی را، در هر لباس و شکلی که باشد، نمی‌پذیرند - استان ,مردم ,ایجاد ,ناامنی , ... ,مولانا ,مردم استان ,استان سیستان ,مولانا عبدالحمید ,استان ناامنی ,جدید هجری ,مردم استان ناامنی
... خادم عنوان کرد؛ وجود 350 طرح نیمه تمام ورزشی در کشور
معاون پارلمانی و حقوقی ... ورزش گفت: 350 طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که وزارت ورزش و جوانان پیگیر تامین هزینه ها و اتمام این طرح ها است.
  ... رضا خادم در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل اداره ورزش و جوانان ... رضا خادم با بیان این مطلب افزود: برای اجرای طرح های نیمه تمام ورزشی کشور رقمی بالغ بر 8 میلیارد تومان احتیاج است.
وی بیان کرد: کل اعتبار وزارت ورزش و جوانان در سال جاری 250 میلیارد تومان می باشد که از این اعتبار تنها 10 درصد آن تاکنون اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه رقم تخصیص یافته تنها یک بیستم از انتظارات را بر طرف می کند خاطرنشان کرد: با توجه به برخی از کمبود این میزان اعتبار نمی تواند پاسخگوی مسائل پیشرو باشد.
معاون پارلمانی و حقوقی ... ورزش ادامه داد: رقم بودجه جاری وزرات ورزش و جوانان نیز امسال 150 میلیارد تومان بوده است.
وی افزود: همه رقم  بودجه جاری این وزارت جهت اعزام ورزشکاران به مسابقات آسیایی و پارا آسیایی صرف شده است.
خادم با اشاره به را ... ار مهم برون رفت از مشکلات استانی بیان کرد: اختصاص یک درصد از کل بودجه استان ها به ورزش در کمیسیون تلفیق در حال پیگیری و بررسی است.
وی بر ... وم تعامل در ورزش استان تاکید کرد و افزود: استفاده از توان نخبگان و پیش ... وتان در فعالیت های ورزشی استان باید لحاظ شود.
وی با بیان اینکه حواشی از سرعت موفقیعت می کاهد اظهار کرد: اختلافات و حواشی حول مدیریت ورزش باید از بین برود.
خادم با تبریک موفیعت کبدی کاران کشور در مسابقات اینچئون کره گفت: مسلما ورزشکاران سیستان و بلوچستان در این افتخار ملی نقش بسزایی داشته اند.
وی با مهم خواندن نقش بانوان در ورزش گفت: توجه به ورزش بانوان و توسعه آن در ... ت از جایگاه قابل توجهی برخوردار هستند.
خادم ادامه داد: توجه به مشکلات و دغدغه های جوانان نیز در دستور کار وزارت ورزش و جوانان است.
همچنین در پایان این مراسم “حسین ثوری“ به عنوان مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان معرفی و از زحمات “دادخدا شاهوزهی“ تقدیر شد.

برچسب ها : ... خادم عنوان کرد؛ وجود 350 طرح نیمه تمام ورزشی در کشور - ورزش ,جوانان ,خادم ,ورزشی ,استان ,وزارت ,وزارت ورزش ,میلیارد تومان ,تمام ورزشی ,نیمه تمام ,بودجه جاری
مدیرکل جدید ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان؛ ورزش استان به جایگاه واقعی خود نرسیده است
مدیرکل جدید ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: ورزش بهترین فرصت تغییر چهره خشن استان در نزد افکارعمومی است.
  حسین ثوری افزود: حمایت و تعامل همگانی بهترین راه ... وج از رکود ورزش استان است.
 وی به نقش مهم نخبگان و جوانان در توسعه ورزش استان اشاره کرد و افزود: استفاده از توان نخبکان ورزشی و قهرمانان در دستور کار  قرار گرفته است.
مدیر کل ورزش و جوانان با اشاره به قابلیت های مهم ورزش استان بیان کرد: سرمایه گذاری بر روی ورزش های پایه بیشتر باید مدنظر قرار گیرد.
ثوری که سابقه ریاست هیئت بو ... استان را در کارنامه دارد بیان کرد: اینکه استان تنها با چهره نا امنی  شناخته شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
وی از ایجاد تحول در ورزش استان خبر داد و افزود: متاسفانه در چند سال اخیر ورزش در این خطه از کشور به جایگاه واقعی خود نرسیده است.
ثوری  اظهار کرد: گسترش فعالیت های ورزشی مدارس نیز از دیگر برنامه های اداره ورزش و جوانان در مدیریت جدید است.

برچسب ها : مدیرکل جدید ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان؛ ورزش استان به جایگاه واقعی خود نرسیده است - ورزش ,استان ,جوانان ,افزود ,جدید ,ورزش استان ,جایگاه واقعی ,جوانان سیستان ,جدید ورزش ,مدیرکل جدید
ابوبکر بن حسن بن علی رضی الله عنهم
واقعه‌ی کربلا، در تاریخ ... ، تراژدی دردناکی است که یادآوری آن همواره ... ‌ی مردمان سلیم الطبع را به درد می‌آورد. در این رخ‌داد دل‌ ... اش جمع بزرگی از اهل‌بیت و دوستداران آنان به فیض شهادت رسیدند که برخی از آنان برای عموم مردم گم‌نام مانده‌اند که در این میان، گم‌نام ماندن برخی از اهل‌بیت قابل تأمل است. قصد داریم تا در چند بخش به معرفی افراد اهل‌بیت که در واقعه‌ی کربلا به شهادت رسیدند بپردازیم.
ابوبکر بن حسن۳۸۵۳۴۵۶
ابوبکر بن حسن علیه السلام یکی از ... ی کربلا و از فرزندان ... حسن علیه السلام است.
خانواده‌ی ابوبکر:
نام وی بنا به مشهور ابوبکر است، ولی برخی او را عبدالله، یا عبدالله الأکبر نوشته‌اند.
ابوبکر فرزند ... حسن مجتبى علیه السلام و مادرش أُم وَلَد (کنیز) بود، نام وی را نُفَیلَه، ام اسحاق و نیز رَمْلَه نوشته‌اند. به اعتقاد برخی وی و قاسم بن حسن از یک مادر بودند.
به روایت برخی منابع، ... حسین علیه السلام دخترش سکینه را به ازدواج وی درآورد.
حضور در کربلا:
ابوبکر همراه عمویش ... حسین علیه السلام از مدینه تا مکه و سپس به کربلا آمد و در روز عاشورا به میدان رفت و پس از نبردی دلاورانه، با تیر «عبدالله عُقْبه غَنَوی» به شهادت رسید. ... باقر در حدیثی قاتل وی را عُقبه غنوی معرفی کرده است، ولی برخی قاتل او را حرمله به کاهل اسدی دانسته‌اند. بنابر این، احتمال می‌رود، چنان‌که صاحب بحارالانوار اشاره کرده است، عبدالله بن عقبه و حرمله در به شهادت رساندن وی شریک بوده باشند.
ابوالفرج اصفهانی شهادت ابوبکر بن حسن را پیش از شهادت قاسم بن حسن دانسته است. ولی برخی دیگر شهادتش را پس از شهادت قاسم آورده‌اند.
مقصود شاعر نیز در شعر زیر همین ابوبکر بن حسن است:
وعند غنیٍّ قطرهٌ مِن دِمائنا /*/ وفی أسدٍ أُ ... ى تُعَدُّ وَتُذکرُ
در قبیله‌ی «غنی» قطره‌ای از خون ما هست [که باید انتقام بگیریم] و در قبیله‌ی «اسد» نیز خون دیگری از ما است که فراموش نمی‌کنیم.
در زیارت منسوب به ناحیه‌ی مقدسه از وی چنین یاد شده است:
«السلامُ على أبی بکر بن الحسن بن علی ا ... کی الولی المرمیّ بالسّهم الرّوی، لعن اللهُ قاتله عبدالله بن عقبه الغنوی.»
درود بر ابوبکر فرزند [ ... ] حسن بن علی علیهم السلام پاک، یاری‌کننده و تیرخورده‌ی با تیر کشنده، خدا قاتل او عبدالله بن عقبه غنوی را لعنت کند.
انتقام مختار از قاتل ابوبکر:
چون مختار ثقفی قیام کرد و در کوفه به حکومت رسید، به جست‌وجوی عبدالله غنوی پرداخت، ولی به وی به وی اطلاع داده شد که به جزیره گریخته است. مختار نیز فرمان داد خانه‌اش را ویران و با خاک ی ... ان کنند.
منبع: کتاب پژوهشی پیرامون ... ی کربلا (نویسندگان: ابوالقاسم شاکر و دیگران، زیرنظر: پژوهشکده تحقیقات ... ی نمایندگی ولیّ فقیه در ... ، چاپ دوم، قم: زمزم هدایت، ۱۳۸۵)

برچسب ها : ابوبکر بن حسن بن علی رضی الله عنهم - ابوبکر ,شهادت ,السلام , ... ,علیه ,عبدالله ,علیه السلام ,حسین علیه ,کرده است، ,شهادت قاسم , ... حسین
حضرت ... حسین (رض) و نهضتش در نظر اهل سنت
  متأسفانه هنوز بعد از قرن‌ها هم‌زیستی اهل سنت و اهل تشیع در کشور ما؛ عموم پیروان آنان شناخت دقیقی از عقاید یک‌دیگر نداشته و چه بسا همین ناآگاهی باعث ایجاد کدورت، سوء تفاهم و حتیٰ بغض و کینه بین پیروان این دو فرقه‌ی ... ی گشته و می‌گردد. لذا بهتر است علمای فریقین و رسانه‌های جمعی برای تشریح عقاید و شناخت هر چه بیشتر آنان از یکدیگر در این مورد اقدام نمایند و بنده نیز به عنوان عضوی کوچک از جامعه‌ی بزرگ اهل سنت مختصری از عقاید اهل سنت را در مورد ... حسین رضی الله عنه و نهضت انقل ... ایشان در این‌جا بیان می‌دارم و امید است مورد قبول خوانندگان عزیز واقع گردد

.10599426_1477794229138222_112340121230116159_n
حضرت ... حسین رضی الله عنه ۵ ماه شعبان معظم سال چهارم هجری در مدینه‌ی منوره دیده به جهان گشود و ولادت با سعادت ایشان، حضرت رسول صلى الله علیه وسلم را بی نهایت خوشحال کرد، به طوری که بعد از ولادت، خدمت آن حضرت صلى الله علیه وسلم آورده شد و ایشان مقداری ... ما را جویده و به دست مبارک به کام حضرت حسین رضی الله عنه ... داده و برای تبرک نیز مقداری از آب دهان خود را در دهانش گذاشتند. حضرت حسین رضی الله عنه از همان کودکی شباهتی بسیار نزدیک با رسول الله صلى الله علیه وسلم داشتند.
... صلى الله علیه وسلم با حضرت حسین و برادرش حضرت حسن رضی الله عنهما محبت فراوان داشتند و همواره امت خویش را به محبت آن ها تأکید می‌فرمودند. از حضرت انس رضی الله عنه روایت است که از ... صلى الله علیه وسلم سؤال شد که کدام یک از اهل بیت تو نزد تو محبوب‌تر است؟ فرمودند: «حسن و حسین»، و یا در حدیثی به روایت ترمذی نقل است که رسول الله صلى الله علیه وسلم فرمود: «حسین از من است و من از حسین، خداوندا دوست بدار شخصی را که او را دوست می‌دارد.» و یا در حدیثی دیگر از حضرت جابر بن عبدالله رضی الله عنه به روایت ابن حبان و ابن ع ... ر نقل است که رسول الله صلى الله علیه وسلم فرمودند: « ... ی که می‌خواهد به یکی از مردان جنت نگاه کند و یا به به نوجوانان اهل جنت نظر اندازد، حضرت حسین را نگاه کند.» و یا در جایی دیگر می‌فرماید: «حسن و حسین آقایان جوانان اهل بهشت‌اند.»
هم‌چنین خلفای راشدین و سایر صحابه‌ی کرام نیز محبت و ارادت خاصی نسبت به حضرت حسین و برادرش حضرت حسن داشتند و آن ها را اکرام و اعزاز می‌نمودند؛ چرا که خود محبت و عنایت خاص رسول الله صلى الله علیه وسلم را نسبت به آنان مشاهده نموده و ارشادات آن حضرت را در مورد ایشان شنیده بودند و بنابراین در تمام طول عمر نسبت به ایشان محبت خاصی داشته و آنان را از دل و جان دوست می‌داشتند. علامه ابن کثیر دمشقی در تاریخ خویش می‌فرماید: حضرت ابوبکر رضی الله عنه و پس از او حضرت عمر و حضرت عثمان رضی الله عنهما مراتب اکرام و تعظیم حضرت حسین را به جای می‌آوردند و یا می‌فرماید: حضرت ابوبکر رضی الله عنه مراتب تعظیم و اجلال و اکرام را در مورد حضرت حسین رضی الله عنه رعایت نموده و او را دوست می‌داشت و خود را فدایش می‌کرد.
در تاریخ موجود است که حضرت عمر رضی الله عنه در زمان خلافت خود حقوق ماهیانه حضرت حسین و حسن رضی الله عنهما را برابر حقوق صحابه‌ی اهل بدر که افضل صحابه بودند، قرار داده بود و آن‌ها را همانند پدر بزرگوارشان حضرت علی رضی الله عنه مورد توجه و عنایت قرار می‌داد. حضرت عثمان رضی الله عنه نیز نسبت به آنان محبت فراوانی داشت و آنان نیز او را دوست داشتند؛ چرا که به گواهی تاریخ در چندین مورد از مأموریت‌ها و لشکرکشی‌های ... ... در زمان حضرت عثمان رضی الله عنه، حضرت حسن و حسین رضی الله عنهما به فرمان ایشان شرکت داشتند و هنگامی که باغیان، خانه‌ی حضرت عثمان رضی الله عنه را محاصره کرده بودند، حضرات حسنین رضی الله عنهما همراه با ۷۰۰ تن از صحابه و جوانان مدینه از منزل ایشان محافظت می‌ ... د و حتیٰ در یک مورد درگیری به شدت مجروح شدند، ولی تا هنگامی که خود حضرت عثمان رضی الله عنه از ایشان خواستند دست از محافظت برداشته و به خانه‌هایشان بازگردند، با جان و دل از ایشان محافظت می‌ ... د و حتی حاضر بودند در این راه شهید شوند که این خود نهایت محبت بین آنان را می‌رساند.
 
خلاصه اینکه حضرت حسین رضی الله عنه در نظر خلفای راشدین و تمام صحابه‌ی کرام دارای اهمیت و عظمت بی پایانی بود و همه او را به حیث یک صح ... جلیل القدر و از اولاد رسول الله صلى الله علیه وسلم و فرزند جگرگوشه‌ی ایشان، حضرت فاطمه‌ی زهرا رضی الله عنها دوست داشته و از اعماق قلب عزیز می‌شمردند.
پس از رحلت  معاویه  مردم کوفه ایشان را برای بیعت بدان‌جا دعوت ... د و ایشان نیز چون فسق و فجور یزید برایشان مسلم شده بود، برای تشکیل نهضتی انقل ... علیه دستگاه جبار یزید و یزیدیان عازم عراق شد؛ ولی مردم کوفه نیرنگ کرده و به ایشان پشت ... د و همان افرادی که خود خواستار حضور ایشان در کوفه شده بودند، همراه ... عبیدالله بن زیاد در مقابل آن حضرت ایستادند و به مقابله‌ی او پرداختند و دین را به دنیا فروختند و بالا ... ه آن حضرت و ۷۲ تن از اصحاب و یارانش در سرزمین کربلا شربت شهادت نوشیده و به جوار حضرت حق شتافتند و درسی که نهضت ... حسین رضی الله عنه به ما مسلمین داد این بود که مسلمان و مؤمن واقعی و پیرو سنت نبوی هیچ گاه نباید در برابر استبداد و ظلم و جور سر تسلیم خم کرده و از هیبت و ابهت کاذب دشمن به خود خوف و هراسی راه دهد. به طوری که خود تا زمانی که سیر حکومت در زمان خلفای راشدین در مسیر حق و بر منهاج نبوت و موافق سنت بود، نه تنها مخالفتی نکرده، بلکه از بزرگترین حامیان آنان بود و در زمان  معاویه  پس از مصالحه‌ی حضرت حسن رضی الله عنه و واگذاری حکومت ... ی به   معاویه   چون عظمت و حقانیت او را نیز معترف و قائل بود، هیچ مخالفتی با ایشان ننمود، ولی وقتی دید منصب خلافت و حکومت ... ی به نا اهلانی چون یزید رسید و سیر حکومت ... ی نیز از مسیر خود منحرف شد، نه تنها سکوت را جایز نشمرد، بلکه دست به شمشیر شده و تا پای جان خود و عزیزانش دست از مقاومت بر نداشت و به منظور احقاق حق و ابطال باطل در خزان استبداد و ظلم و جور، نهال ایمان و عد ... و سنّت را به بهار خون پاکش آبیاری کرده و سرخ‌رویی حق پرستان و روسیاهی باطل کیشان را با خون سرخ خویش بر صفحات تاریخ تا قیام قیامت ثبت نمودند.
اهل سنّت نیز متفقاً به حقانیت نهضت ... حسین رضی الله عنه و باطل بودن یزید و یزیدیان معتقد بوده و هیچ گاه آنان را برحق ندانسته‌اند و به پیروی از حضرت رسول صلى الله علیه وسلم و صحابه‌ی جلیل القدرشان محبت حضرت حسین رضی الله عنه و سایر اهل بیت را جزو ایمان خویش دانسته و آنان را از اعماق قلب دوست می‌دارند و همین که اهل سنت روزانه ۱۷ بار در ... های یومیه بر اهل بیت رسول صلى الله علیه وسلم درود می‌فرستند و یا در هر ... ، خطبه‌ی ... ... را به نام نامی ایشان مزین می‌نمایند و احادیث رسول الله صلى الله علیه وسلم را در مورد فضایل ایشان قرائت می‌کنند و یا فرزندان خویش را به به نام‌های مبارک ایشان نامگذاری می‌کنند، نشان از محبت عمیق اهل سنت با ایشان دارد.
 نویسنده     محمد اکرم حسین بر

برچسب ها : حضرت ... حسین (رض) و نهضتش در نظر اهل سنت - الله ,حضرت ,حسین ,ایشان ,علیه ,وسلم ,الله علیه ,علیه وسلم ,حضرت حسین ,رسول الله , ... حسین
مولانا عبدالحمیدطی نامه ای به ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی خواستار لغو حکم ... شیخ نمر شدند
شیخ ال ... مولانا عبدالحمید طی نامه ای به ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی، خواستار لغو حکم صادره علیه "شیخ نمر باقر النمر"، یکی از علمای سرشناس شیعه در عربستان، شدند.430048_245633662198041_1161616500_nآیت الله نمر باقر النمر، ... برجسته عربستانی
به گزارش غلام نبی براهویی خبرنگار روز نامه زاهدان  به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دفتر ... ... اهل سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این نامه با اشاره به اوضاع بحرانی جهان ... ، "وحدت" و "اخوت" را از نیازهای اساسی امت ... ی دانستند و "تعامل" و "حکمت و دور ... شی" را از راه‎های رسیدن به این دو مهم عنوان ... د.
... ... اهل سنت زاهدان در بخشی از این نامه خطاب به پادشاه عربستان آورده‎اند: «با توجه به اینکه دشمنان ... همواره در صدد فرصت‎اند تا از هر اتفاقی جهت شعله‎ور ... آتش فتنه در کشورهای ... ی بهره برداری نمایند و از آب گل‎آلود ماهی بگیرند، لذا بنده به نمایندگی از علما و نخبگان اهل سنت ایران خواستار استفاده حضرتعالی از اختیارات ویژۀ خود مبنی بر لغو حکم ... شیخ "نمر باقر النمر" هستم.»
مولانا عبدالحمید این اقدام را سبب "تحکیم وحدت و اخوت مسلمانان" دانسته و افزوده‎اند: «بدون شک لغو این حکم از سوی جنابعالی نتایج بسیار مثبتی را در پی دارد؛ قطعا چنین اقدامی موجب تحکیم وحدت و اخوت بیش از پیش مسلمانان و تقویت نگاه دوستی و برادری می شود. همچنین این امر اه ... و نقشه‎های شوم دشمنانی را که درصدد برافروختن آتش جنگ‎های مذهبی در بین مسلمانان هستند، نقش برآب خواهد کرد.»

برچسب ها : مولانا عبدالحمیدطی نامه ای به ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی خواستار لغو حکم ... شیخ نمر شدند - نامه ,وحدت ,اخوت ,خواستار ,مسلمانان ,عربستان ,پادشاه عربستان ,تحکیم وحدت , ... ... ,باقر النمر ,مولانا عبدالحمید ,عبدالله، پادشاه عربستان
پیام تسلیت مولانا عبدالحمید در پی ارتحال آیت الله مهدوی کنی
شیخ ال ... مولانا عبدالحمید طی پیامی، درگذشت آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان، را تسلیت گفتند.
متن پیام بدین شرح است:
«إنا لله و إنا إلیه راجعون»
درگذشت عالم فرزانه حضرت آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان ... ی، که سالیان متمادی عمر خویش را در راه خدمت به انقلاب و نظام ... ی و مردم شریف ایران سپری نموده بودند، موجب تأسف و تأثر گردید.
اینجانب درگذشت این عالم و فقیه بزرگوار را به محضر ... ... ی، اعضای محترم مجلس خبرگان، و خانواده و نزدیکان آن مرحوم تسلیت عرض می نمایم.
از بارگاه ایزد منان برای ایشان مغفرت و علوّ درجات و برای بازماندگان و ارادتمندانشان صبر جمیل و اجر جزیل را مسئلت دارم.
(مولوی) عبدالحمید
... ... اهل سنت زاهدان

برچسب ها : پیام تسلیت مولانا عبدالحمید در پی ارتحال آیت الله مهدوی کنی - تسلیت ,مجلس ,مهدوی ,الله ,الله مهدوی ,مجلس خبرگان، ,رئیس مجلس ,مهدوی کنی، ,مولانا عبدالحمید
مشاور رسانه‌ای رییس جمهور خبر داد خبرنگاران بیمه تکمیلی می‌شوند
مشاور رسانه‌ای رییس جمهور گفت: ... ت بر آن است برای صیانت از حرفه و جایگاه خبرنگاران بیمه تکمیلی را برای خبرنگارانی که بیمه هستند، اجرایی کند.
مشاور رسانه‌ای رییس جمهور گفت: ... ت بر آن است برای صیانت از حرفه و جایگاه خبرنگاران بیمه تکمیلی را برای خبرنگارانی که بیمه هستند، اجرایی کند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای رییس جمهور در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اردبیل با بیان این‌که نقد عالمانه و منصفانه باید توسط افراد اهل صورت گیرد، افزود: آماده ... فضا و مراقبت از شرایط حاکم بر جامعه بحثی دوطرفه است و منفعت نهایی را در نقد باید ملت ببرند.

وی فراهم ... فضای آزاد برای خبرنگاران در بستر قانون را از دیگر اقدامات ... ت دانست و گفت: خبرنگاران می‌توانند از بخشنامه تا بحث‌های دیگر که مربوط به مسائل حرفه‌ای و صنفی آنان را دربرمی‌گیرد را نقض کنند و ما مسئولان نیز باید این مسائل را پیگیری کرده و براساس معیارهای قانونی آن‌ها را به نتیجه برسانیم.

صادق با بیان این‌که ... ت تدبیر و امید بنا دارد وظایف و فعالیت‌های قانونی خود را انجام دهد خاطرنشان کرد: با وجود این تصمیم ... ت افرادی در حال ت ... یب هستند و این وظیفه اصحاب رسانه است که با روشنگری‌ها و انتقال عملکرد ... ت به مردم این مسائل را خنثی نمایند.

مشاور رسانه‌ای رییس جمهور افزود: ... ت برآمده از ملت است و رسانه ها باید نقشه راه را نشان دهند تا ... ت بتواند فعالیت‌های مناسبی انجام دهد.

صادق با بیان این‌که ... ت خود را عقل کل نمی‌داند و همه دلسوزان نظام را در امور کشور مشارکت می‌دهد افزود: در این مقطع زمانی فرصتی است رسانه‌ها دیدگاه‌ها و نظرات مردم را برای عملکرد بهتر ... ت انتقال دهند.

وی تصریح کرد: خبرنگار به دلیل ویژگی‌های شخصی و علایق ذاتی به این حرفه روی آورده است و به نیابت از طرف مردم کمک می‌کند همه مردم مسائل جامعه را بیشتر بدانند.

وی خطاب به خبرنگاران گفت:‌ شما باید تکنیک‌های خود را تقویت کنید و با استفاده از کارگاه‌های آموزشی اطلاعات خود را تبادل نموده و از فناوری‌های جدید بیشتر بهره‌مند شوید که در اثر این تبادل اطلاعات آگاهی مردم نسبت به فعالیت‌های ... ت بهبود می‌یابد.

وی با بیان اینکه براساس امکاناتی که ... ت در اختیار دارد مایل است خدمات خود را برای اصحاب رسانه بیشتر کند، خاطرنشان کرد: تمهیدات مناسبی در وزارت ارشاد به عمل آمده که در این خصوص می‌توان به پرداخت یارانه رو ... مه‌ها طی روزهای آینده اشاره کرد.

وی با بیان اینکه تسهیلات مناسبی برای استان‌های مرزی به خصوص اردبیل درنظر گرفته شده که اجرایی خواهد شد خاطرنشان کرد: ... ت بنا دارد شرایطی فراهم آورد تا صنوف مشاغل مختلف بتوانند حقوق‌شان را کارشناسی کنند و از مشکل‌ها و ظرفیت‌هایی که بتواند صنوف را پویاتر کند ... ت استقبال کرده، می‌کند و خواهد کرد.

وی از راه‌اندازی تشکل یا سازمان صنفی برای عکاسان، خبرنگاران، بخش‌های تحریریه، آموزش دهندگان و توزیع‌کنندگان اصحاب رسانه استقبال کرد و افزود: قانون اساسی اختیاراتی پیش‌بینی کرده تا بتوانیم تشکل‌های صنفی را به صورت سازمان یافته راه‌اندازی کنیم.

وی اصحاب رسانه را جزو فرهیختگان صنوف معرفی کرد و افزود: ... ت بر تقویت رسانه‌های محلی تاکید دارد و نشریات محلی اگر به سمت حرفه‌ای شدن بروند مورد حمایت بیشتری از سوی ... ت قرار می‌گیرند.

برچسب ها : مشاور رسانه‌ای رییس جمهور خبر داد خبرنگاران بیمه تکمیلی می‌شوند - ... ت ,رسانه ,خبرنگاران ,بیان ,مردم ,افزود ,اصحاب رسانه ,مشاور رسانه‌ای ,رییس جمهور ,رسانه‌ای رییس ,بیمه تکمیلی ,بیمه هستند، اجرایی
مولوی عبدالحمید: حل مسایل دنیا با خشونت و افراط گرایی و تندروی امکان پذیر نیست
انتشار مطالبی در یکی از رو ... مه ها و برخی سایت های زنجیره ای اصولگرایان تندرو علیه مولانا عبدالحمید و وارد ... برخی تهمت ها به ایشان، اگر چه ادامه پروسه ای است که از ماه ها قبل با هدف ت ... یب جایگاه و شخصیت ... ... اهل سنت زاهدان آغاز شده است، اما به دلیل احترام به افکار عمومی و روشنفکری بیشتر درباره مواضع مولانا عبدالحمید، بهانه ای شد با وی  گفتگو  انجام دهیمکه در زیر می خوانید.
 در آغاز از ... ... اهل سنت زاهدان درباره یکی از مطالب مطرح شده در این رسانه ها پرسیدیم که ایشان را متهم به ابهام در موضع گیری علیه گروه های تکفیری و خشونت طلب کرده اند؟
مولوی عبدالحمید:موضع ما در مقابل خشونت و تندروی گروه های تکفیری همواره شفاف بوده و هیچ ابهامی نداشته است. همه موضع گیریهای ما در مقابل ناامنی هایی که توسط برخی گروه های تندرو در جنوب شرق کشور و مرزهای سیستان و بلوچستان صورت گرفته و در موارد دیگر موجود و شاهد این مدعا هستند که ما شدیدترین مواضع را در برابر ناامنی داشته و بطور کلی خشونت و افراط گرایی را در همه جای دنیا با شدت و صراحت تمام محکوم کرده ایم. اعتقاد ما این است که حل مسایل دنیا با خشونت و افراط گرایی و تندروی امکان پذیر نیست؛ خشونت، همواره خشونت و جنگ، جنگ می آورد و مشکلات را پیچیده تر و فاصله ها را بیشتر میکند و مصالحه و حل مسایل را موجب نمی شوند. ما همواره بر این مسأله تاکید کرده ایم که راه حل مشکلات، گفتمان و مذاکره حضوری و شفاف و رعایت حقوق یکدیگر و اجرای عد ... است.
شما در موضع گیری های خود بارها به ریشه های تندروی و ناامنی اشاره کرده اید. در این باره بیشتر توضیح دهید.؟
 مولوی عبدالحمید:باور و تحقیق ما این است که تندرویها و افراط گرائیها، معلول علتهایی است که توسط برخی کشورهای ... ی اعمال می شود؛ عدم اجرای عد ... و اعمال فشار سنگین بر مخالفان، گوش ندادن و عدم توجه به دیدگاه های مخالفان و سرکوب آنان و اجحاف نسبت به اقلیتهای قومی و مذهبی سبب می شوند تا افرادی که فطرتا تندرو هستند دست به خشونت و ترور بزنند یا متوسل به حربه تکفیر شوند
. دلیل تاکیدهای مکرر شما بر ضرورت گفتمان و مذاکره و حل مشکلات از این طریق چیست؟
مولوی عبدالحمید:هر چه جنگ و حملات بیشتر شوند، تعداد تندروها افزایش یافته و ضایعات بیشتری برای ممالک ... ی بوجود می آورند و اختلافات را عمیق تر و ریشه دار تر می کنند، در نتیجه فرآیند صلح و آشتی پیچیده تر می شود؛ بنابر این ما معتقدیم که تنها راه مبارزه با خشونت و افراط گرایی و آنچه که در دنیا به نام تروریسم مطرح است، گفتمان، اجرای عد ... و رعایت حقوق اقلیتهای دینی و مذهبی است. سرکوب و خشونت راه به جایی نمی برد بلکه بهترین راه حل در تشکیل ... ت ها و حکومت های ملی و فراگیر است.
در مقابل این راه حل شاید عده ای بگویند که گروه های افراطی و تندرو به پای میز مذاکره نیایند و حاضر به گفتمان و تشکیل ... ت فراگیر نشوند در آنصورت چه باید کرد؟
مولوی عبدالحمید:اگر افراد تندرو و خشونت طلب حاضر به گفتمان نباشند باید به سراغ افراد میانه رو در میان اقوام و مذاهب مختلف رفت و آنان را به تشکیل ... ت ملی ترغیب کرد تا آنان بتوانند تندروها را تعدیل کنند.
 عملی ... این ایده بر عهده چه ... انی می تواند باشد؟
مولوی عبدالحمید:من در چندین کنفرانس از جمله کنفرانس اخیر وحدت در تهران و همچنین در کنفرانسی در مکه مکرمه که با عنوان “ ... و شریعت ... ی” برگزار شده بود این راه حل را مطرح ... و از ... تهای ... ی خواستم که حقوق اقلیتهای شیعه و سنی و ادیان را رعایت و ... آنان را تامین کنند، اما از آنجائی که ... تهای ... ی با یکدیگر اختلاف دارند پیشنهاد دادم که علما و ... شمندان مطرح جهان برای حل بحرانهای موجود دور هم جمع شوند و چاره ... شی کنند؛ در این مورد نیز طرح و برنامه داشتم اما متأسفانه اگر چه ایده من مورد استقبال اکثر حاضران در این کنفرانسها قرار گرفت اما مورد حمایت قرار نگرفتم، با این حال باز هم می گویم که تنها راه حل بحرانها و مسایل موجود این است که مسلمانان با گرایشها و فرق مختلف باید در کنار هم بنشینند و با تأسی به مشترکات و کنار گذاشتن اختلافات به وحدت عملی برسند. مسلمانان باید خودشان اختلافات منطقه ای خود را حل کنند زیرا قدرتهای جهانی تمایلی به حل اختلافات ما ندارند بلکه بخاطر حفظ منافع خود و تامین امنیت ... ... گر به اختلافات بیشتر دامن می زنند.
با وجود مواضع وحدت طلبانه جنابعالی، فکر می کنید دلیل حملات رسانه ای جریان اصولگرایان تندرو به شما چیست؟
مولوی عبدالحمید: ... انی که به نام گروه ... فلان رو ... مه و رسانه این تحلیلها را می نویسند، افراد شناخته شده و همان ... انی هستند که گزارش های نادرست علیه اهل سنت را به مسئولان می دهند. این افراد در راستای منافع ملی حرکت نمی کنند و فقط به فکر منافع فردی و گروهی خود هستند و در آینده روشن خواهد شد که چه ... ی بر موضع حق است. بحرانهای جدیدی که در حال شکل گیری است مشخص خواهد کرد که نتایج اینگونه تحلیلهای نادرست جز ضرر و زیان برای کشور و آسیب زدن به منافع ملی و وحدت ملی و ... ی چیز دیگری نبوده است. آنچه که ما به دنبال آن بوده و به آن فکر می کنیم، منافع ملی و منافع ... است و این جریانات باید بدانند که تاریخ مصرف این نوع تحلیل هایشان به پایان رسیده و بهتر است گروه های تحلیلگر با دور ... شی به دنبال واقعیات بروند و از ت ... یب اشخاص و شخصیتها دست بر دارند.
من این افراد را توصه می کنم که به هنگام نوشتن، خدا را در نظر داشته باشند که در همه حال می بیند و می شنود و می داند که چه ... ی به منافع ... و کشور می ... شد و در راستای وحدت ... ی قدم بر می دارد و چه ... انی به دنبال ایجاد تفرقه و اختلافات هستند.

برچسب ها : مولوی عبدالحمید: حل مسایل دنیا با خشونت و افراط گرایی و تندروی امکان پذیر نیست - خشونت ,عبدالحمید ,منافع , ... ی ,اختلافات ,تندرو ,افراط گرایی ,اجرای عد ... ,تشکیل ... ت ,منافع ... ,چیست؟مولوی عبدالحمید
مولوی عبدالحمید: دوری مسلمانان از دستورات ... غزه را به این مصیبت گرفتار کرده است
... ...   اهل سنت زاهدان گفت: فاصله گرفتن مسلمانان از دستورات الهی، ضعف ایمان و تفرقه موجب شده تا غزه و فلسطین به این مصیبت گرفتار شوند و مسلمانان هیچ اقدامی نکنند
  مولوی عبدالحمید   در خطبه های ... ... این هفته اهل سنت زاهدان افزود: خداوند وقتی پشتیبان و حامی مسلمانان است که عمل صالح، صحیح و ... ی داشته باشند.

وی اضافه کرد: پراکندگی و مشکلات امروز جهان ... ناشی از این است که مسلمانان از ... و دستورات الهی فاصله گرفته اند، امروز مسلمانان آن همه جنایات صهیونیستها در غزه را از طریق تلویزیون مشاهده و فقط دلسوزی می کنند و هیچ کاری انجام نمی دهند.

... ...    اهل سنت زاهدان اظهار داشت: تفرقه و ج ... مسلمانان باعث شده تا جمعیتی چند میلیونی هر چه می خواهند بر یک و نیم میلیارد مسلمان تحمیل کنند.

وی تصریح کرد: تنها راه حل مشکلات مسلمانان بازگشت آنان به اصل ... و پیروی از فرمایشات رسول الله (ص) و قرآن کریم است.

مولوی  عبدالحمید در بخش دیگری از خطبه های ... گفت: همواره در تمام ادوار زندگی بشر، ادیان و کتب و صحیفه های بزرگ و کوچک وجود داشته که با توجه به شرایط مردم و زمان و منطقه احکامی بر آنان لازم می شده است، این ادیان تنها خاص همان منطقه و زمان و مردم بوده است.

وی افزود: با پیشرفت تمدن بشری خدواند تبارک و تعالی دین مبین ... را برای تمام ادوار و شرایط جهان به عنوان راهنما فرستاد و وعده کرد که صاحبان این دین را نصرت و یاری کند مادامی که بر دین عامل باشند و از دستورات الهی پیروی کنند.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان ادامه داد: پیروزی ... با اتم و قدرتهای مادی نیست بلکه با قدرت ایمان و معنوی حاصل می شود، قومهای ضعیف بر اقوام بزرگ پیروز گشتند وقتی که به اعمال و اخلاق نیک روی آوردند و بر دین و دستورات الهی عامل شدند، هر قومی رضایت الله تعالی را بدست آورد پیروز و سعادتمند خواهد بود.

وی با اشاره به ... سال تحصیلی جدید از والدین خواست با اهمیت دادن به علم و دانش فرزندانشان را تشویق به تحصیل در مدارس، ... ها و حوزه های علمیه کنند.

مولوی  عبدالحمید سالروز ورود نخستین کاروان آزادگان به میهن ... ی را گرامی داشت.

برچسب ها : مولوی عبدالحمید: دوری مسلمانان از دستورات ... غزه را به این مصیبت گرفتار کرده است - مسلمانان , ... ,دستورات ,زاهدان ,عبدالحمید ,الهی ,دستورات الهی ,تمام ادوار ,مولوی  عبدالحمید ,مصیبت گرفتار
مولوی عبدالحمید : ریختن خون انسان بیگناه کفر آمیزه، قاتل بایدبداندشکی نیست که کافر شده است
مولوی عبدالحمید، ... ... اهل سنت زاهدان در مراسم ... عید سعید فطر این شهرستان، در جمع بالغ بر دویست هزار نفری ... گزاران خاطرنشان کرد :‌ ریختن خون انسان بیگناه کفر آمیز است و کشتن مردم بیگناه انسان را در معرض کفر قرار می دهد. هر ... خون مسلمانی را حلال بداند شکی نیست که کافر شده است، لذا بر مسلمانان لازم است  با اعمال خلاف شرع به دین ضربه نزنند
به گزارش غلام نبی براهویی خبرنگار روز نامه زاهدان
... ... اهل سنت زاهدان با اشاره به تحولات خاورمیانه و تنشهای منطقه ای گفت :‌ مسلمانان در کشورهایی مانند عراق، ... و… نباید کشورهای خود را در معرض تجزیه قرار دهند. تمامیت ارضی کشورهای ... ی بسیار مهم است و تجزیه این کشورها خواست دشمنان ... است. مسلمانان نباید اجازه بدهند که سرزمینهایشان به نفع صهیونیستها تجزیه شوند. ما در هفته های اخیر شاهد بودیم که مردم غزه چه مصیبتهایی کشیدند و رژیم غاصب ... چه حملات وحشیانه ای را علیه آنان انجام داد، در این میان کشورهای غربی و شورای امنیت سکوت کرده و در نهایت فقط پیشنهاد دادند که میان این رژیم و مبارزان فلسطینی آتش بس برقرار شود. این مسایل و مشکلات ضرورت اتحاد مسلمانان را بیشتر می کند و آنان باید مسایل خود را با گفتمان و تفاهم حل کنند
  مولوی عبدالحمید در ادامه با بیان اینکه بی حرمتی و توهین به مقادسات و اماکن مذهبی کلیه فرق و مذاهب و ادیان وکشتن مسلمانان ودر کل  انسانهای از هر آیین ومذهبی  حرام است، اظهار داشت : حرمت مقدسات همه مذاهب و فِرَق وانسانها لازم و ضروری است و به لحاظ شرعی هیچ گروهی از مسلمانان حق ندارد به اماکن مذهبی سایر مسلمانان و حتی غیر مسلمانان تعرض کند، زیرا این مسأله موجب جریحه دار شدن احساسات دیگران و ایجاد فتنه می شود و فتنه انگیزی در ... و آنچه موجب فتنه می شود شرعا حرام است هر ... ی مسلمانی را بکشد به حد کفر رسیده باید در اعمال خود تجدیدنظر کند.
ایشان افزود :‌ همه گروه ها و فرق ... ی که در هر جا زندگی می کنند نباید به یکدیگر تهمت بزنند و به مقدسات یکدیگر توهین کنند.
... ... اهل سنت زاهدان اظهار داشت : اختلافات برای جامعه زیانبار است و هر نوع اختلاف قومی، ‌مذهبی یا جناحی که به تنش و دشمنی بیانجامد مانع توسعه می شود.
مولانا عبدالحمید افزود : اختلافات دین انسان را از بین می برد و امروز بزرگترین خطر و تهدید برای جهان ... اختلافاتی هستند که منجر به جنگ و درگیری میان مسلمانان شده اند.
ایشان گفت :‌ قدرتهای غربی و صهیونیسم بین الملل در تلاش هستند که خاورمیانه و سایر مناطق را به سوی اختلافات و درگیری سوق دهند، زیرا آنان منافع خود را در تنش و درگیری میان مسلمانان می دانند.
... ... اهل سنت زاهدان افزود : دشمنان ... از بیداری ... ی و قدرت ... می ترسند و می دانند که وقتی ... در زندگی انسانها بیاید چه تأثیری دارد
 رئیس شورای هماهنگی مدارس علوم دینی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت : مسلمانان نباید یکدیگر را بکشند و خانه های یکدیگر را ت ... یب کنند. جنگ و خشونت راه حل مشکلات نیست بلکه گفتمان همراه با سعه صدر و دور ... شی است که می تواند به حل مشکلات میان مسلمانان کمک کند.
مو لوی عبدالحمید افزود: آنچه از ... ت تدبیر و امید جناب آقای ... ... انتظار می رود آن است که در راستای اجرای قانون اساسی و تأمین ... های اساسی، ... بیان و عقیده و ... های ... تلاش کند، زیرا قانون اساسی میثاق ملی کشور است و هیچ ... نمی تواند در برابر آن بایستد و این قانون ... های اساسی و مذهبی را تضمین کرده است .
وی با بیان اینکه ... ت باید منافع ملی را بر دیدگاه ها و برداشت های افراد و گروه ها ترجیح دهد، گفت : منافع ملی تحت فشار هیچ گروه فشاری قرار نگیرد
... ... اهل سنت زاهدان خاطرنشان کرد :‌ تأمین منافع ملی کشور و نظام ... در گرو تأمین ... مردم و مشارکت اقوام و مذاهب در اداره کشور است. هر اندازه اقوام و مذاهب، بیشتر در اداره و سازندگی کشور مشارکت داشته باشند و از شایستگان و توانمندان آنان در سطوح مختلف کشوری و منطقه ای استفاده شود، وحدت و امنیت ملی بیشتر فراهم و مستحکم شده و دشمنان کمتر مجال سوء استفاده را پیدا می کنند.
مدیر دارالعلوم زاهدان گفت: ... ت برای بر آوردن منافع ملی با بکارگیری اقوام و مذاهب اخیرا قدم های خوبی برداشته باید قدمهای محکمی بردارد.
... ... اهل سنت زاهدان در ادامه با اشاره به برخی محدودیتها برای ب ... ایی ... های ... و اعیاد اهل سنت در برخی ... ای کشور گفت: ... ت باید مسأله ... را برای اهل سنت در همه ... ای کشور قانونمند و نهادینه کند تا ... ی حق تعرض به ... گزاران را نداشته باشد .
لازم بذکر است پس از  چند سال ممنوعیت برگزاری ... عید فطر اهل سنت تهران، با تدبیر ... ت تدبیر وامید ... ...   روز ... هفتم مرداد ماه ٩٣ ... عید فطربجز تعدادی از مساجد در بیشتر مساجد اهل سنت تهران برگزار شد.
 با توجه  به ایجاد ممانعت در برگزاری ... های عیدین در سال های پایانی ... ت قبلی  امسال با همکاری ... ت تدبیر و امید در بیشتر مساجد تهران ... عید فطر برگزار شد.
  ضمن تشکرجامعه اهل سنت ایران از همکاری استانداری تهران و نیز آقای یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی و تلاش های معاون وی آقای حیدرعلی باقریان و همچنین همکاری پلیس امنیت مناطق مختلف تهران و کرج، اقامه ... عید بعداز چندین  سال اختلال  برگزار شد این خود  نشانه ای امیدوار کننده و شاخصی از وفاداری ... ت به شعارهای انتخاباتی اش  است امسال علاوه برمسجد صادقیه، ... عید فطر اهل سنت در مساجد رس ... ، شهرقدس، ارم، محمدشهر، حیدر آباد کرج، وحیدیه، خلیج فارس و چند نقطه  دیگر تهران و حومه برگزار شد.
مولوی عبدالحمید در پایان به شایعات درباره رویت هلال ماه اشاره کرد  و گفت: عده ای می گویند هلال در شامگاه یکشنبه رویت شده و ما بنابر مصلحتی آنرا پوشانده و اعلام نکرده ایم، در حالیکه ما در این موارد طبق شریعت و بر اساس سنت رسول اکرم صلی الله علیه و سلم عمل می کنیم؛ اما حقیقت امر این است که ماه در شامگاه یکشنبه در منطقه رویت نشده و هیچ ... حاضر به ادای شهادت درباره رویت ماه نشده بود. قرائن نیز نشان می داد که ماه در آن شب قابل رویت نبوده است و بنابر این ... انی که دوشنبه روزه نگرفته اند باید یک روز قضایی آن را به جای بیاورند

برچسب ها : مولوی عبدالحمید : ریختن خون انسان بیگناه کفر آمیزه، قاتل بایدبداندشکی نیست که کافر شده است - مسلمانان , ... ت ,زاهدان , ... , ... ,کشور , ... ... , ... ت تدبیر ,میان مسلمانان ,مولوی عبدالحمید ,قانون اساسی
... رحیمی رسانه ها نقش مهمی در ایجاد انضباط اجتماعی دارند
فرمانده نیروی انتظامی استان اظهار داشت: خبرنگاران مسئولیت بسیار خطیری در برقراری نظم و امنیت و انضباط اجتماعی را بر عهده دارند
به گزارش غلام نبی براهویی  خبرنگار  روز نامه زاهدان
... رحیمی فرمانده نیروی  انتظامی سیستان و بلوچستان در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در فرماندهی انتظامی استان   اظهار داشت: رسانه ها و اصحاب مطبوعات نقش بسیار مهمی در برقراری امنیت و ایجاد انضباط اجتماعی دارند و لذا باید خدمات و تلاش های آنها در این راستا مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
وی با تبریک به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: هدایت جوامع به سمت تعالی یکی از وظایف و رس ... های خطیر رسانه ها است و رسانه ها چشم بیدار و بازوی پر اقتدار نظارت در جامعه و پیشگیری از بسیاری از تخلفات احتمالی هستند.
... رحیمی ابراز داشت: در حال حاضر با توجه به هجمه سنگین استکبار و تبلیغات سوء دشمنان وظیفه و نقش رسانه ها بیش از هر زمان دیگری برجسته و قابل توجه است.
وی همچنین بخش اعظمی از اقتدار و موفقیت نیروهای انتظامی را مدیون تلاش رسانه ها دانست و گفت: ایجاد بصیرت برای جامعه از وظایف خبرنگاران است و لذا مسئولان باید از زحمات گمنام خبرنگاران تجلیل کرده و آنها را در راستای ایفای نقش خود یاری کنند.
 فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: هدایت جوامع به سمت و سوی درست و رشد و تعالی و به نوعی ایجاد احساس امنیت در جامعه، حرفه خبرنگاران است.
 وی تصریح کرد: اگر امروز فضای رو به رشد و تعالی را در جامعه شاهد هستیم به دلیل تلاش رسانه‌هاست که بدون غرض‌ورزی و بزرگ‌نمایی هدایت افکار به سمت و سوی درست را بر عهده دارند.
وی امنیت پایدار را مرهون تلاش خبرنگاران عنوان کرد و گفت: بخش عظیمی از احساس امنیت حاکم در اجتماع نتیجه تلاش خبرنگاران و رسانه‌های مختلف است که در مقابل جنگ نرم و رسانه‌ای استکبار ایستاده‌اند
رحیمی ادامه داد: امیدواریم تمامی مسئولان فرارسیدن سالروز خبرنگار را فرصتی برای قدردانی از زحمات این قشر زحمتکش و بی‌ادعای جامعه بدانند.
  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: حساب مردم از اشرار و قاچاقچیان در این استان جدا است و هر شخصی که با حرف یا عمل خود موجب ناامن جلوه دادن استان شود در حق مردم خیانت کرده است.
 وی گفت: نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان تلاش می‌کند امنیت را برای تمام آحاد جامعه بدون نگاه به قومیت و مذهب برقرار کند
 وی افزود: نیروی انتظامی خادم مردم است و هیچ تبعیض و یا تفاوتی در بین مذاهب و یا اقوام و حتی بین شهروندان قائل نمی‌شود و نگاهی ی ... ان برای خدمتگذاری دارد.
... حسین رحیمی گفت: نیروی انتظامی در بین شهروندان قانون مدار و افرادی که قانون گریز بوده و یا در فکر شرارت هستند تفاوت قائل شده و لذا شدیدترین نوع برخورد با اشرار و عوامل مخل امنیت را اعمال می‌کند.
 فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: برای نیروی انتظامی بین مردم و اشرار و قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت فرق است و با متخلفان بدون اغماض برخورد می‌‌شود.
وی ادامه داد: با گروه‌هایی که بخواهند از حریم قانون تخطی کنند، امنیت مردم را برهم بزنند و چهره استان را ناامن جلوه دهند به شدت برخورد خواهد شد چراکه آن‌ها به حقوق مردم منطقه خیانت و جفا می‌کنند.
فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان ضمن تشریح عملکرد نیروی انتظامی طی 2 ماه اخیر افزود: دستگیری باند ... ان مسلح در جنوب سیستان و بلوچستان و ... ان موسسه مالی و اعتباری فرشتگان زاهدان از مهم‌ترین اقدامات اخیر بوده است.
این مسئول از انهدام باند ... ان منزل در خاش خبر داد و گفت: ... ان تا این لحظه به 15 فقره سرقت اعتراف کرده‌اند
... رحیمی همچنین با انتقاد از وضعیت موجود جاده‌های استان و وجود بیش از 100 نقطه حادثه خیز ابراز داشت: وضعیت جاده‌های سیستان و بلوچستان مطلوب نیست هیچ اعتباری از ابتدای سال جاری برای رفع نقاط حادثه خیز تاکنون به استان تخصیص داده نشده است.
 وی ادامه داد: با توجه به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی با هماهنگی‌های انجام شده با اداره کل پایانه‌های سیستان و بلوچستان  برای کنترل سرعت در محورهای شمال استان دوربین های نصب شده تابرای رانندگان  خودروهایی که غیرمجازدارند اعمال قانون شود
... رحیمی همچنین از صدور تعداد 10 هزار قبض جریمه برای رانندگان متخلف در محور های مواصلاتی شمال استان خبر داد و گفت: با همکاری سازمان پایانه های استان و فعال سازی دوربین های نامحسوس کنترل سرعت در مبادی و ... وجی شهر ها و همچنین محور های شمالی استان نسبت به ثبت تخلفات اقدام و در طی 15 روز گذشته تعداد 10 هزار قبض جریمه صادر شده است.
وی با بیان اینکه این قبوض از طریق پست به نشانی رانندگان دارای تخلف ارسال خواهد شد بیان داشت: در آینده نزدیک محور های جنوبی استان نیز به دوربین های کنترلی تجهیز خواهد شد.
رحیمی گفت: در آینده‌ای نزدیک دوربین‌های نامحسوس در محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان نیز نصب خواهد شد
 این مسئول ادامه داد: رانندگانی که بی‌پروا و بدون رعایت قوانین در محورها تردد می‌کنند بدانند که دوربین‌های نامحسوس عملکرد آنها را کنترل، ثبت و نظارت می‌کنند و قبوض جریمه نیز درب منزل آنها پست خواهد شد.
وی یادآور شد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان متخلف، فرهنگ سازی برای استفاده از کلاه ایمنی در حوزه پلیس راهور برنامه‌ریزی شده و به زودی اجرا خواهد شد .
فرمانده نیروی انتظامی از وضعیت محورهای سیستان و بلوچستان انتقاد کرد و گفت: بیش از 100 نقطه پرحادثه در محورهای این استان شناسایی شده اما تاکنون اعتباری برای رفع آن‌ها تخصیص داده نشده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: به شدت از وضعیت محورهای مواصلاتی در سیستان و بلوچستان گلایه داریم، سالیانه هزار نفر در این محورها کشته می‌شوند که توجه بیشتر مسئولان مربوطه را می‌طلبد تا اعتبار لازم را برای برطرف ... نقاط پرحادثه تخصیص دهند
رحیمی بیان کرد: محورهای مواصلاتی نیز جزو زیرساخت‌های استان هستند که باید توجه به آنها در اولویت کار مسئولان عمرانی استان قرار گیرد.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در حالی که نقاط پرحادثه شناسایی و پیشنهادات کارشناسی به مسئولان امر ارائه شده اما تاکنون شاهد اقدام عاجلی نبوده‌ایم.
وی افزود: محورهای مواصلاتی جزو زیر ساخت های استان محسوب می شود و با وجود اینکه حجم خودروها به دلیل وجود بندر ترانزیتی چابهار با افزایش قابل توجهی روبرو است اما اقدام قابل توجهی برای تناسب سازی جاده ها با حجم ترافیک استان انجام نشده است.
وی با اشاره به اینکه 35 درصد تلفات جاده ای در استان ناشی از حمل و قاچاق سوخت است افزود: تنها در 24 ساعت گذشته 4 نفر بر اثر حمل سوخت قاچاق در محور های شمالی و جنوبی استان جان خود را از دست دادند.
... حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران در سیستان و بلوچستان با بیان این‌که از ... دادماه امسال تاکنون سه تن موادمخدر در عملیات‌های مختلف توسط ... ان نیروی انتظامی کشف و ضبط شده است، گفت: در شهرستان مهرستان نیز سه گروگانگیر دستگیر شدند و حین عملیات یک نفر از گروگان‌ها آزاد شد
... رحیمی همچنین  در خصوص  انجام  اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در خصوص فروش و مصرف  موادمخدراظهار داشت: کار فرهنگی را نباید از پلیس مطالبه کرد بلکه باید از نهاد های فرهنگی مرتبط درخواست داشت.
وی افزود: بیش از 22 دستگاه اجرایی عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هستند که باید از آنها در خصوص اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه مطالبه داشت.
وی اذعان داشت: کار پلیس برخورد و با مقابله با افراد قانون گریز است که تاکنون به خوبی به وظیفه خود عمل کرده است.
وی از برگزاری نخستین جشنواره استانی رسانه، نظم و امنیت عمومی در سیستان و بلوچستان خبر داد و خاطرنشان کرد: فراخوان این جشنواره به زودی اعلام خواهد شد و از رسانه‌های برتر و فعالی که در راستای ایجاد و ارتقای نظم و امنیت منطقه تلاش کرده‌اند قدردانی می‌شود
در این در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه که  در محل فرماندهی نیروی انتظامی استان در زاهدان برگزار شد جمعی از خبرنگاران  از جمله خبرنگاران روز نامه زاهدان با اهدای لوح مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند.

برچسب ها : ... رحیمی رسانه ها نقش مهمی در ایجاد انضباط اجتماعی دارند - استان ,انتظامی ,سیستان ,بلوچستان ,امنیت ,نیروی ,نیروی انتظامی ,انتظامی سیستان ,اظهار داشت ,محورهای مواصلاتی ,مراسم تجلیل ,فرمانده نیروی انتظام
آیت الله هاشمی رفسنجانی :کینه توزی با اهل سنّت، سیاست نظام نیست
مطمئن باشید سیاست نظام دفاع از پیروان همه مذاهب و ادیان است و برخوردهای سلیقه‌ای را نگاه‌های شخصی و حتی گاهی کینه توزانه و برخاسته از نیت تحریک قومیت‌ها و دامن زدن به اختلافات بدانید

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار مولانا عبدالحمید ... ... اهل سنت زاهدان ورئیس شورای هماهنگی حوزه های علمیه اهل سنت استان سیستان وبلوچستان  و جمعی از بزرگان اهل سنّت سراسر کشور ضمن بیان اینکه "کینه توزی با اهل سنّت، سیاست نظام نیست"، تاکید کرد: دامن زدن به اختلافات مذهبی ناشی از جه ... ... است.

دیدار جمعی از شخصیت های اهل سنت با هاشمی رفسنجانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که پیش از ظهر دیروز انجام شد، وحدت را در برهه کنونی ضروری‌ترین اصل برای مسلمانان خواند و تأکید کرد: هر ... با هر هدفی باعث تفرقه مسلمانان شود، مرتکب گناه بزرگی می‌شود.

آیت اللّه هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه خواسته‌های شما منافاتی با اصول تشیّع، مسلمانی و ملی ندارد، گفت: همه به سربلندی ... و ایران می‌ ... شیم و بعضی‌ها بر آتش اختلافات می‌دمند.
ایشان با تشریح اتفاقاتی که این روزها در فلسطین ... ی می‌افتد، به ... ت‌های ... ی هشدار داد که وقتی قدرت‌های جهانی به دور از عرف دیپلماتیک و قوانین انسانی از جنایتکاران صهیونیست حمایت و حتی به آنان کمک می‌کنند، دامن زدن به اختلافات مذهبی و فرقه‌ای در جهان ... ، جه ... ... است.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری سخنان ... ... ی در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان و تأکید ایشان بر وحدت مسلمانان که فرمودند بسیاری از مشکلات وحدت ناشی از تندروهای شیعه و سنی است، گفت: مشکل اساسی جهان ... افراطی‌گری‌های مذهبی است که فکر می‌کنند با کارهای افراطی خود دارند به ... خدمت می‌کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری وجود یک میلیارد و 700 میلیون مسلمان و 60 کشور ... ی در جهان، گفت: با این سرمایه ... و انسانی ما شاهد جنایت صهیونیست‌ها علیه کودکان، ... ن و مردم بی‌پناه غزه هستیم.
ایشان حمایت رئیس جمهور ... از رژیم ... گر قدس را محکوم کرد و گفت: دور از اخلاق انسانی است که به جنایت‌کاران کمک کنند تا مردم بی‌گناه را به خاک و خون بکشند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فلسطین را قطعه‌ای از ... خواند و گفت: بیش از 60 سال است که چندین میلیون از مردم مظلوم آواره هستند و ... ی صدای آنها را نمی‌شنود، اما دفاع آنها را اقدامات تروریستی می‌دانند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به حضور اهل سنت در استان‌های مرزی کشور، گفت: این نشان از اوج غیرت ملی آنان است که برخلاف تبلیغات دشمنان، از تمامیت ارضی کشور پاسداری می‌کنند.
ایشان خطاب به حاضران و مردم اهل سنت، گفت: مطمئن باشید سیاست نظام دفاع از پیروان همه مذاهب و ادیان است و برخوردهای سلیقه‌ای را نگاه‌های شخصی و حتی گاهی کینه¬توزانه و برخاسته از نیت تحریک قومیت‌ها و دامن زدن به اختلافات بدانید.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وحدت شیعه و سنی در ایران را ستود و با تأکید مجدد علما به وحدت، گفت: می‌توانیم معلم خوبی برای دنیا باشیم تا نگذاریم مسلمانان بیش از این گرفتار اختلافات شوند.
در آغاز این دیدار آقای مولانا عبدالحمید    ... ... اهل سنت زاهدان ـ آقای شیخ محمد علی امینی، ... ... اهل سنت قشم ـ آقای ... ناصر کاشانی، ... زاهدان در مجلس شورای ... ی ـ ... جلیل رحیمی، ... ... از ... اسان ـ ... یوسف بسنجیده، ... ادوار مجلس ترکمن صحرا ـ ... عبدالقادر پربار، فعال ... از سیستان و بلوچستان ـ ... سید معرف همدی، ... ادوار مجلس از کردستان و ... سعید رضا زهی، فعال ... از سیستان و بلوچستان به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص وحدت شیعه و سنی، ضرورت توجه به شایسته سالاری‌ها در مسؤولیت‌ها، اهمیت استان‌های مرزی و تأکید بر دوری از افراط گرایی پرداختند.

 

برچسب ها : آیت الله هاشمی رفسنجانی :کینه توزی با اهل سنّت، سیاست نظام نیست - هاشمی ,نظام ,اختلافات ,رفسنجانی ,وحدت , ... ,هاشمی رفسنجانی ,سیاست نظام ,آیت‌الله هاشمی ,تشخیص مصلحت ,رئیس مجمع ,آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ,مجم
مولوی عبدالحمید : ریختن خون انسان بیگناه کفر آمیزه، قاتل بایدبداندشکی نیست که کافر شده است
مولوی عبدالحمید، ... ... اهل سنت زاهدان در مراسم ... عید سعید فطر این شهرستان، در جمع بالغ بر دویست هزار نفری ... گزاران خاطرنشان کرد :‌ ریختن خون انسان بیگناه کفر آمیز است و کشتن مردم بیگناه انسان را در معرض کفر قرار می دهد. هر ... خون مسلمانی را حلال بداند شکی نیست که کافر شده است، لذا بر مسلمانان لازم است  با اعمال خلاف شرع به دین ضربه نزنند
به گزارش غلام نبی براهویی خبرنگار روز نامه زاهدان
... ... اهل سنت زاهدان با اشاره به تحولات خاورمیانه و تنشهای منطقه ای گفت :‌ مسلمانان در کشورهایی مانند عراق، ... و… نباید کشورهای خود را در معرض تجزیه قرار دهند. تمامیت ارضی کشورهای ... ی بسیار مهم است و تجزیه این کشورها خواست دشمنان ... است. مسلمانان نباید اجازه بدهند که سرزمینهایشان به نفع صهیونیستها تجزیه شوند. ما در هفته های اخیر شاهد بودیم که مردم غزه چه مصیبتهایی کشیدند و رژیم غاصب ... چه حملات وحشیانه ای را علیه آنان انجام داد، در این میان کشورهای غربی و شورای امنیت سکوت کرده و در نهایت فقط پیشنهاد دادند که میان این رژیم و مبارزان فلسطینی آتش بس برقرار شود. این مسایل و مشکلات ضرورت اتحاد مسلمانان را بیشتر می کند و آنان باید مسایل خود را با گفتمان و تفاهم حل کنند
  مولوی عبدالحمید در ادامه با بیان اینکه بی حرمتی و توهین به مقادسات و اماکن مذهبی کلیه فرق و مذاهب و ادیان وکشتن مسلمانان ودر کل  انسانهای از هر آیین ومذهبی  حرام است، اظهار داشت : حرمت مقدسات همه مذاهب و فِرَق وانسانها لازم و ضروری است و به لحاظ شرعی هیچ گروهی از مسلمانان حق ندارد به اماکن مذهبی سایر مسلمانان و حتی غیر مسلمانان تعرض کند، زیرا این مسأله موجب جریحه دار شدن احساسات دیگران و ایجاد فتنه می شود و فتنه انگیزی در ... و آنچه موجب فتنه می شود شرعا حرام است هر ... ی مسلمانی را بکشد به حد کفر رسیده باید در اعمال خود تجدیدنظر کند.
ایشان افزود :‌ همه گروه ها و فرق ... ی که در هر جا زندگی می کنند نباید به یکدیگر تهمت بزنند و به مقدسات یکدیگر توهین کنند.
... ... اهل سنت زاهدان اظهار داشت : اختلافات برای جامعه زیانبار است و هر نوع اختلاف قومی، ‌مذهبی یا جناحی که به تنش و دشمنی بیانجامد مانع توسعه می شود.
مولانا عبدالحمید افزود : اختلافات دین انسان را از بین می برد و امروز بزرگترین خطر و تهدید برای جهان ... اختلافاتی هستند که منجر به جنگ و درگیری میان مسلمانان شده اند.
ایشان گفت :‌ قدرتهای غربی و صهیونیسم بین الملل در تلاش هستند که خاورمیانه و سایر مناطق را به سوی اختلافات و درگیری سوق دهند، زیرا آنان منافع خود را در تنش و درگیری میان مسلمانان می دانند.
... ... اهل سنت زاهدان افزود : دشمنان ... از بیداری ... ی و قدرت ... می ترسند و می دانند که وقتی ... در زندگی انسانها بیاید چه تأثیری دارد
 رئیس شورای هماهنگی مدارس علوم دینی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت : مسلمانان نباید یکدیگر را بکشند و خانه های یکدیگر را ت ... یب کنند. جنگ و خشونت راه حل مشکلات نیست بلکه گفتمان همراه با سعه صدر و دور ... شی است که می تواند به حل مشکلات میان مسلمانان کمک کند.
مو لوی عبدالحمید افزود: آنچه از ... ت تدبیر و امید جناب آقای ... ... انتظار می رود آن است که در راستای اجرای قانون اساسی و تأمین ... های اساسی، ... بیان و عقیده و ... های ... تلاش کند، زیرا قانون اساسی میثاق ملی کشور است و هیچ ... نمی تواند در برابر آن بایستد و این قانون ... های اساسی و مذهبی را تضمین کرده است .
وی با بیان اینکه ... ت باید منافع ملی را بر دیدگاه ها و برداشت های افراد و گروه ها ترجیح دهد، گفت : منافع ملی تحت فشار هیچ گروه فشاری قرار نگیرد
... ... اهل سنت زاهدان خاطرنشان کرد :‌ تأمین منافع ملی کشور و نظام ... در گرو تأمین ... مردم و مشارکت اقوام و مذاهب در اداره کشور است. هر اندازه اقوام و مذاهب، بیشتر در اداره و سازندگی کشور مشارکت داشته باشند و از شایستگان و توانمندان آنان در سطوح مختلف کشوری و منطقه ای استفاده شود، وحدت و امنیت ملی بیشتر فراهم و مستحکم شده و دشمنان کمتر مجال سوء استفاده را پیدا می کنند.
مدیر دارالعلوم زاهدان گفت: ... ت برای بر آوردن منافع ملی با بکارگیری اقوام و مذاهب اخیرا قدم های خوبی برداشته باید قدمهای محکمی بردارد.
... ... اهل سنت زاهدان در ادامه با اشاره به برخی محدودیتها برای ب ... ایی ... های ... و اعیاد اهل سنت در برخی ... ای کشور گفت: ... ت باید مسأله ... را برای اهل سنت در همه ... ای کشور قانونمند و نهادینه کند تا ... ی حق تعرض به ... گزاران را نداشته باشد .
لازم بذکر است پس از  چند سال ممنوعیت برگزاری ... عید فطر اهل سنت تهران، با تدبیر ... ت تدبیر وامید ... ...   روز ... هفتم مرداد ماه ٩٣ ... عید فطربجز تعدادی از مساجد در بیشتر مساجد اهل سنت تهران برگزار شد.
 با توجه  به ایجاد ممانعت در برگزاری ... های عیدین در سال های پایانی ... ت قبلی  امسال با همکاری ... ت تدبیر و امید در بیشتر مساجد تهران ... عید فطر برگزار شد.
  ضمن تشکرجامعه اهل سنت ایران از همکاری استانداری تهران و نیز آقای یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی و تلاش های معاون وی آقای حیدرعلی باقریان و همچنین همکاری پلیس امنیت مناطق مختلف تهران و کرج، اقامه ... عید بعداز چندین  سال اختلال  برگزار شد این خود  نشانه ای امیدوار کننده و شاخصی از وفاداری ... ت به شعارهای انتخاباتی اش  است امسال علاوه برمسجد صادقیه، ... عید فطر اهل سنت در مساجد رس ... ، شهرقدس، ارم، محمدشهر، حیدر آباد کرج، وحیدیه، خلیج فارس و چند نقطه  دیگر تهران و حومه برگزار شد.
مولوی عبدالحمید در پایان به شایعات درباره رویت هلال ماه اشاره کرد  و گفت: عده ای می گویند هلال در شامگاه یکشنبه رویت شده و ما بنابر مصلحتی آنرا پوشانده و اعلام نکرده ایم، در حالیکه ما در این موارد طبق شریعت و بر اساس سنت رسول اکرم صلی الله علیه و سلم عمل می کنیم؛ اما حقیقت امر این است که ماه در شامگاه یکشنبه در منطقه رویت نشده و هیچ ... حاضر به ادای شهادت درباره رویت ماه نشده بود. قرائن نیز نشان می داد که ماه در آن شب قابل رویت نبوده است و بنابر این ... انی که دوشنبه روزه نگرفته اند باید یک روز قضایی آن را به جای بیاورند

برچسب ها : مولوی عبدالحمید : ریختن خون انسان بیگناه کفر آمیزه، قاتل بایدبداندشکی نیست که کافر شده است - مسلمانان , ... ت ,زاهدان , ... , ... ,کشور , ... ... , ... ت تدبیر ,میان مسلمانان ,مولوی عبدالحمید ,قانون اساسی
... صدرائیه بعنوان فرماندار جدید کاشان انتخاب شد
ابوالفضل صدرائیه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان وبلوچستان طی حکمی از سوی ... کشور به عنوان فرماندار کاشان انتخاب شد.

به گزارش گندم پرس صدرائیه پیش از اینکه مدیرعامل آبفا استان شود مدیرعاملی شرکت آبفا کاشان را درکارنامه داشت و اص ... ا نیز کاشانی هستند

این انتصاب را به ایشان تبریک عرض می کند و در ادامه راه خدمت رسانی به مردم برای وی آرزوی موفقیت می نمایم

مراسم تودیع آقای جوادی و معرفی صدرائیه بعنوان فرماندار جدید کاشان بالا ... ه پس از ماهها بحث و رایزنی و گمانه زنی، فرمانداری ویژه شهرستان کاشان از مدیری با تجربه به مدیری جوان ، متخصص و توانمند و بومی س ... شد .
به گزارش کاشان حامی ،  شنیده شده در روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت مراسم تودیع و تقدیر از زحمات آقای جوادی فرماندار کاشان و معرفی آقای صدرائیه بعنوان فرماندار جدید کاشان در سالن آمفی تئاتر ... علوم پزشکی برگزار می گردد.
هر چند مردم قدرشناس شهرستان کاشان زحمات و تلاش های فرمانداران قبلی به ویژه حسینعلی حاجی و علیرضا جوادی را فراموش نخواهند کرد اما بومی بودن فرماندار شهرستان کاشان یکی از خواسته های مردم و مسئولان این شهرستان طی سالهای گذشته بود که امروز محقق شد.
 شایان توجه آن که  سکان استانداری استان اصفهان در ... ت یازدهم به دست زرگر مدیر متخصص در امور آب س ... شد و امروز نیز مدیریت ارشد دومین شهر بزرگ استان اصفهان به دست صدرائیه مدیر متخصص و توانمند امور آب س ... شد .
این دو انتصاب می تواند در مدیریت منسجم بحران آب استان اصفهان و شهرستان کاشان نقش بسزایی داشته باشد

برچسب ها : ... صدرائیه بعنوان فرماندار جدید کاشان انتخاب شد - کاشان ,صدرائیه ,فرماندار ,استان ,شهرستان ,متخصص ,شهرستان کاشان ,فرماندار جدید ,جدید کاشان ,بعنوان فرماندار ,استان اصفهان ,صدرائیه بعنوان فرمان
فعالیتهای انتشاراتی معاف از مالیات هستند
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طبق قانون مالیات های مستقیم فعالیت های صرفا انتشاراتی از مالیات معاف هستند.
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: طبق قانون مالیات های مستقیم فعالیت های صرفا انتشاراتی از مالیات معاف هستند.

به گزارش ایرنا حسین ... ی افزود: طبق بند ل ماده 139 قانون مالیات های مستقیم فعالیت های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد ... ی از مالیات معاف می باشند.

وی تصریح کرد: طبق قانون ناشران بابت فعالیت های های صرفا انتشاراتی صد درصد از مالیات معاف هستند و ما کوچکترین مشکلی در این بخش نداریم؛ اما اگر ناشری درکنار فعالیت های انتشاراتی به فروش اقلام دیگری مشغول باشد، طبق قانون بابت فروش ناشی از اقلام دیگر مانند لوازم ... حریر، وسایل سرگرمی کودک و غیره مالیات پرداخت کند.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص مسائل مطرح شده کتابفروش ها، افزود: طبق آئین نامه ای که وزارت فرهنگ و ارشاد ... ی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مشترکا تدوین ... د، فعالیت های کتابفروشی زیرمجموعه هیچکدام از مصادیق مشخص شده در قانون و آیین نامه نبوده و کتابفروشان معاف از مالیات نیستند.

وی اظهار داشت: کتابفروشان دارای اتحادیه هستند و مشابه اصناف دیگر فعالیت اقتصادی آنها مشمول مالیات می باشد و طبق قانون ما نمی توانیم در این زمینه تفاوتی با دیگر اصناف برای آنها قائل شویم.

برچسب ها : فعالیتهای انتشاراتی معاف از مالیات هستند - مالیات ,فعالیت ,معاف ,مستقیم ,انتشاراتی ,امور ,مالیات معاف ,مستقیم فعالیت ,صرفا انتشاراتی ,معاون مالیات ,معاف هستند
انتظامی:سیاست ... ت برای توسعه نشریات محلی بیمه خبرنگاران اجباری می‌شود
خبرگزاری مهر: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی ... فرهنگ و ارشاد ... ی از اجباری شدن بیمه خبرنگاران تا چند هفته آینده خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین انتظامی شب گذشته در نشست خبری در محل استانداری کرمان گفت: رسانه‌های ملی رو به کمرنگ شدن هستند که این امر دلایل متعددی را دارد که یکی از این دلایل  ظهور فناوری های جدید است که ساختارهای جدیدی را هم به وجود آورده است.
وی ادامه داد: متاسفانه رسانه های ملی نقششان کاهش پیدا می کند و الگوهای جدیدی چون شبکه های اجتماعی جای آن‌ها را می‌گیرند که ظهور مقوله باند پهن ظهور تلفن های همراه هوشمند توانایی ادغام مخابرات و رسانه را دارند.
توسعه نشریات محلی از سیاست عمومی ... ت است
این مسئول افزود: "نشریات محلی" یک فرصت خوب و هر کدام از نگاه خود ارزشمند هستند و توسعه نشریات محلی از سیاست عمومی ... ت است و این را هم بدانیم که یک رو ... مه تک برگی نامش رو ... مه نیست ولو اینکه هر روز منتشر شود.
انتظامی تصریح کرد: ما باید با توجه به امکانات، نیازها، اعتبارات و چشم اندازها مشخص کنیم که آیا نیازمند تولید نشریه هستیم یا خیر و ... ت نیز بر حسب وظیفه در این مسیر باید اطلاعاتی را برای این افراد به طور دقیق در سایت‌ها گذاشته تا افراد بدانند جامعه در چه زمینه ای نیاز به تولید و نشر دارد.
وی در ادامه افزود: نشریات محلی تعددشان به مقوله توسعه نیست و بهتر این است که چند نشریه دو صفحه ای با هم شوند و یک نشریه هشت صفحه ای با کیفیت تحویل جامعه دهند.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی همچنین افزود: در بسته‌های حمایتی که در این راستا در نظر گرفته ایم یکی از سیاست‌های ... ت این است که این بسته‌های حمایتی را برای نشریات و رو ... مه ها و هفته نامه هایی به کار ببرد که موضوع آن ها ابتدا قرآن واحکام ... ی، حج ، ... و دوم ایثار و دفاع و شهادت و سوم یکی از اصول 24 گانه اقتصاد مقاومتی باشد که این 24 بند هر کدام یک خط می باشند که باید آن را به لحاظ اهمیت داشتن این موضوع که سیاست حاکم بر همه برنامه‌هاست، حفظ کرد.
وی بر ... وم ترویج زبان فارسی، تقویت همبستگی ملی که مربوط به ... ای مرزی است، انتشار نشریات علمی مثل دانشمند و دانستنی‌ها که  از پایه‌های توسعه ملی کشور است، تاکید کرد.
مدیران مسئول موظف به بیمه ... خبرنگار هستند
انتظامی در ادامه گفت: حمایت از خبرنگاران نیز جدا از این موضوعات بسته حمایتی نیست و  بحث بیمه خبرنگاران تا چند هفته دیگر مشخص خواهد شد و مدیرمسئول هر نشریه طبق ماده 46 موظف به بیمه ... خبرنگار نشریه یا هفته‌نامه یا رو ... مه و سایت های معتبر خبری است.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی ... فرهنگ و ارشاد ... ی با اشاره  به بحث یارانه مطبوعات گفت: یارانه  هفت استان را که از نظر ما استان های کم برخوردار هستند به 30 درصد با رعایت اصول بالا افزایش می دهیم برای اینکه معتقدیم به توسعه آن شهر کمک بزرگی خواهد بود.
وی با بیان اینکه نشریات سراسری ورودشان به استان ها آزاد است، گفت: تنها می توانند ویژه نامه ای استانی بزنند و حتما باید ضمیمه باشد و در غیر این صورت با آن ها برخورد قانونی خواهد شد.
برخورد با ویژه‌نامه‌های دارای بیش از 30 درصد آگهی
این مسئول ادامه داد: از 10 یا 15 روز بعد اگر در ویژه نامه های استانی بیش از 30 درصد آگهی باشد برخورد خواهد شد و باید حاکمیت جلوی تعدی آن ها را که به حقوق رسانه های محلی آسیب می رسانند بگیرد و آگهی نامه ها براساس دستورالعمل باید کار کنند و نام آگهی نامه حتما باید در بالای صفحه نوشته شود و اینکه اگهی ها باید تجاری بوده و آگهی های نیازمندی حق رو ... مه ها و هفته نامه هاست و رو ... مه ها و هفته نامه ها نیز نمی‌توانند هر چیز جزء ضمائم و مطالب است را بر روی آگهی نامه عنوان کنند چون باز هم تعدی به آگهی نامه ها محسوب می شود.
وجود 138 نشریه در کرمان
وی با اشاره به اینکه استان کرمان 183 نشریه دارد، گفت: 183 نشریه در استان کرمان لازم نداریم اما مجوز به آن ها داده شده است. بهتر است به سمت توسعه بنگاه ها بروید و به فکر ادغام نشریات باشید که حرکتی بسیار ارزشمند خواهد بود و یک هفته نامه و رو ... مه خوب می توانند تبدیل به یک موسسه شوند و با چنین رویه ای بسیاری از مشکلات اقتصادی نیز حل خواهد شد .
وی با بیان اینکه باید تحولی در نظام توزیع مطبوعات داشته باشیم، گفت: تا دیروز با دوچرخه نشریات را توزیع می کردیم و امروز با نیسان و دیروز با چرتکه حساب می‌شدند و امروز با کامپیوتر و چیز جدیدی متاسفانه اضافه نشده است.
انتظامی افزود: مردم تمایلشان به رو ... مه خواندن کم شده است و ما به عنوان یک رسانه باید جایگاه خود را تعریف کنیم و تحولی را در نظام رسانه ای به وجود آوریم تا دوباره سوگلی رسانه‌ها به حساب آییم و روابطی را تعریف کنیم که این تحول ایجاد شود.
وی در پایان نیز گفت: ... ت باید رو ... مه های خود را به نفع بخش خصوصی تعطیل یا واگذار کند و سایت های خبری و خبرگزاری ها حتما باید مجوز داشته باشند و در صورت نداشتن مجوز با آن ها برخورد خواهد شد.

برچسب ها : انتظامی:سیاست ... ت برای توسعه نشریات محلی بیمه خبرنگاران اجباری می‌شود - نامه ,نشریات ,رو ... مه ,نشریه ,توسعه ,آگهی ,نشریات محلی ,آگهی نامه ,هفته نامه ,حتما باید ,توسعه نشریات
مولوی عبدالحمید:جهان ... در شرایط کنونی نیاز به استراتژی و موقف جدیدی دارد
 به گزارش براهویی  خبرنگار روز نامه زاهدان
  ... ... اهل سنت زاهدان گفت: مسلمانان به هوش باشند صهیونیست و استکبار با به جان هم انداختن مسلمانان در تلاش برای تجزیه کشورهای ... ی هستند.
 
 مولوی عبدالحمید  در خطبه های ... ... این هفته  اهل سنت زاهدان افزود: امروز جهان ... از اختلافات و تندروی رنج می برد، دشمنان ... می خواهند از پیشرفت روز افزون ... در جهان و گرایش بیشتر مردم به این دین الهی جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: صهیونیست و استکبار که نگران گرایش روز افزون مردم جهان به دین ... هستند تلاش می کنند ... را به دست خود مسلمانان نابود سازند و برای تحقق این توطئه مسلمانان را به بهانه های مختلف به جان هم می اندازند.

وی تصریح کرد: من از ... شمندان و نخبگان کشور عراق می خواهم که نگذارند عراق تجزیه شود، زیرا در آن صورت مایه شادمانی رژیم ... گر قدس و قدرتهای غاصب خواهد شد.

... ...   اهل سنت زاهدان اظهار داشت: جنگ راه حل مشکلات مسلمانان نیست، اگر مشکلی وجود دارد باید از راه گفتمان و مذاکره آن هم میان خود مسلمانان حل شود.

وی ادامه داد: افراط گرایی و تنگ نظری به ... ضربه می زند، گرایشها و قومیتهای مختلف باید تحمل خود را بالا ببرند و یکدیگر را تحمل کنند.

مولوی عبدالحمیداظهار داشت: منافع ملی باید در اولویت باشد، در عراق چه ... انی کشته می شوند؟ اگر سنی یا شیعه کشته شود باز هم عراقی است، برای دشمن شیعه و سنی فرقی نمی کند آنها هدفشان نابودی ... است.

وی تاکید کرد: هیچ ... حق ندارد دیگران را به خاطر سنی بودن یا شیعه بودن از حقش محروم کند.

وی بیان کرد: به نظر من مهمترین و بهترین استراتژی، گفتمان و با صلح و سازش کنار یکدیگر زندگی ... و احترام متقابل است.

... ... اهل سنت زاهدان در بخش دیگری از خطبه های ... با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان، جایگاه، ارزش و اهمیت شب قدر را تشریح کرد و گفت: شب قدر به خاطر نزول قرآن کریم از منزلت بسیار بالایی برخوردار است، هر ... که قرآن را شنید و هدایت یافت مسوولیت دارد که دیگران را هدایت کند.

وی افزود: ناکامی های امروز مسلمانان نتیجه عمل ن ... آنان به دستورات و رهنمودهای قرآن کریم است.
وی گفت: فطریه امسال برای هر نفر 2500 تومان است بهتر راه برای هزینه آن کمک به مستمندان وبه مدارس دینی است

برچسب ها : مولوی عبدالحمید:جهان ... در شرایط کنونی نیاز به استراتژی و موقف جدیدی دارد - ... ,مسلمانان ,جهان ,زاهدان ,قرآن ,شیعه ,قرآن کریم ,جهان ...
آخرین وبلاگهای به روز شده
وبلاگهای اتفاقی
اخرین جستجو ها
انشا درمورد بیت دشمن داناکه غم جان بود بهترازآن دوست که دانابود آموزش است اج چارت نجوم نجومی طالع آموزش است اج نجومی آموزش علاقه مندان نجومی آموزش است اج فواید ایۀ الکرسی روی سنگ حدید چشمک زدن چراغ پاور اسپیلت ال جی مداحی پیمان جلیلوند عوارض قرص فت فست دراگون سایت پی ری پرونده های دادگستری ارومیه ارفع ساعت مینو امپول داشتم چشمام داشتم میمردم مدل لباسهای گریت شده اسموک دوزی قبول شدگان کمربند مشکی دان 1 تکواندو در استان لرستان آزمون شماره مولکول مایع ظرفیت گرمایی گرما ویژه ظرفیت گرمایی گرمایی ویژه تفاوت دارد ح جامد شکل هندسی خام یاقوت تست های تکواژ و واژه ی کنکور ۹۵با پاسخ مهارت های نوشتاری کلاس نهم درس یک درمورد آدم فضایی معلم عزیزم زحماتت را پاس میدارم مدل رومیزی دست دوزی گروه جانبازان تلگرام فروش نرم افزار ارسال تبلیغات انبوه رایگان به تلگرام جواب کتاب زبان انگلیسی سال دهم انسانی پودمان اول کتاب درسی فناوری هفتم با جواب ج ها استراتژی تمایز چیست و عوامل ایجاد این استراتژی چیست؟ گوشی افزار رکعت رایگان کاملا برای گوشی کاملا رایگان رکعت شمار برای افزار کاملا افزار کاملا رایگان در دفینه ی سن که مثل تابوت است علامت چیست واگر دفینه دارد کجای آن قرار دارد در بیکرانه ی زندگی دو چیز افسونم کرد داستان من و خونه بابابزرگ ی نمی تواند منکر نقش ایران در مقابله با شود هواپیما سیستم تهویه مطبوع سیستم تهویه سیستم تهویه مطبوع متن خوش آمد گویی باز گشایی مدارس روز شکوفه ها زالو درمانی برای سلولیت رابطه بین مفهوم کلیشه انگاره با نام تجاری برند تحقیق علوم چگونه نمک فلفل را از هم جدا کنیم تحقیق درباره فعالیتهای خانه سلامت تبریک به مناسبت انتصاب معاون جدید پژوهشی آموزش وپرورش ناحیه سه برگزاری مسابقه بین مدارس دبیرستان نیمه اول و دوم شهــــــــــــــــــــریور تفاوت بین کلیشه و برند نقشه شلواربندری روی کاغز صدوراحکام تبدیل وضعیت کارکنان پیمانی دادگستری سال95 حمید فلاح اهنگ نازنین دلم هواتو کرده ب مقام اول مسابقات تخصصی استانی جستجو ونجات در جاده توسط برادران هلال احمر سرایان listlistتولد تولدت مبارک شاید هیچوقت تولد خواهرمه انشا صفحه 23 فارسی هفتم درس ادرس باجه های ابطال تمبر وکلا درحومه تهران کالسکه کریر گراکو evo آهنگ غمگین بیکلام ترکیه ایی میان برنامه شبکه اول در عاشورا شوخی برنامه‌ ریزی در ایران خوشحالی یعنی عقد داداشت باشه پیچ چپگرد در چه وسایلی استفاده میشود رشته مامایی بدون ازمون علوم پزشکی سبزوار اصل و ترجمه مقاله شبکه های عصبی فازی ژنتیکی بهینه شده برای کنترل کشتی پروژه حقوق و قوانین شهری این داستان را حتماً بخوانید آهنگ سفر بورده مه ره ناته که شونه نمونه سئوالات شناخت قران از کتاب مرتضی مطهری پنجره زند کارگاه دوره های مشاوره روانشناسی در اراک طرز تهیه فنل، کلروفرم ایزوآمیل الکل رفـــــــــــــیق نمونه چارت تشکیلاتی شورای دانش آموزی می‌شود گزگز می‌کند چربی اعصاب درمان بیدار می‌کند بروز می‌کند مظفر افزود برای درمان صورت سوزش ات شناسی کتاب زیبایی بیماری زیبایی شناسی جملات قصار سلسله مراتب تواند باشد آسیب شناسی من عاشق م محمدم صلى الله علیه وآله وسلم علامت قلب یا دل در دفینه ی طریقه زدن چسب کنزو برای مچ پا پیاده سازی معادلات ترانس در سیمولینک north korea bans malaysians from leaving country اکبر دالوند نمایندگی تراکتور کوبوتا در تهران در چه وسایلی پیچ چپ گرد وجود دارد آموزش پیشرفته و تخصصی برق خودرو و عیب ی خودروهای اسکانیا توسط اساتید مجرب از فواید و مضرات سویا چه می دانید؟ ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات را نام ببرید؟ معصومه سزاوار بهشت الله علیها سلام الله معصومه سلام حضرت معصومه مدار جریان ولتاژ استفاده وجی امپر جریان پایین استفاده کنید ولتاژ وجی شارژر موبایل فلوئنت افزار استفاده جریان افزار فلوئنت جریان دوفازی آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی رحمة الله علیه نرم افزار full screen caller id pro v953 برای آندروید لینک کانال کلاس چهارم عیذ مبارک اموزش نصب دکمه چهار پارچه است اج ذکر خاص جهت اتصال به کائنات نحوه ی ریسمان کشی منیر معروف ارغوان سید عباسی ما خیلی چیزا رو میبینیم ولی توجه نمیکنیم رمان چهره به چهره سهیلا جیگر کاربر نودهشتیا pdf و موبایل رمان بادیگارد قلب دومین محموله صنایع دستی منطقه آزاد انزلی به امارات صادر شد معنی mic key به فارسی چیست سواد آموزی کشور تقدیر نامه سواد آموزی نهضت سواد نویسی تقدیر نامه سوخت کشور کارتون ماجرای خانواده تراپ قسمت 30 بهبعد فرم دعوت نامه انتخابات عمومی انجمن اولیا مربیان reyting sıralaması 2 şubat اپ بی‌نیازی از عینک برای پیرچشمی وارد بازار می شود ã¸â§ã¹âã¸â²ã¸â§ã¸â± maker طراحی، تحلیل و ساخت یک موتور دی سی بدون جاروبک روش تحقیق تفکر هشتم سیم و کابل مازندران لیست قیمت بازی دردسر توپ خا سایت داستان گی یک متن برای دعوت روضه حضرت رقیه
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 1.425 seconds
RSS