یک فعال دانشجویی اصلاح طلب سیستان و بلوچستان پس از احضار به اداره اطلاعات بازداشت شد.

به گزارش کلمه، اداره اطلاعات زاهدان “وحید رنجبر” عضو هیئت مرکزی شورای صنفی دانشجویان این را در روز دوشنبه ۲۳ تیرماه پس از احضار به ستاد خبری اطلاعات زاهدان، بازداشت کرد.

این فعال دانشجویی که عضو انجمن ی دانشجویان است، از ابتدای سال تحصیلی گذشته بارها به اداره اطلاعات استان سیستان احضار شده و تحت بازجویی قرار گرفته بود.

رنجبر که دانشجوی رشته ممتاز رشته تاریخ و اهل روستای نورآباد استان فارس است، در ماههای گذشته پیگیر قطع رانت دانشجویان وابسته به برخی نهادها و نیز احقاق حقوق از دست رفته دانشجویان بود.

تاکنون دادستانی زاهدان و اداره اطلاعات شهرستان درباره علت بازداشت وی پاسخگو نبوده اند و خانواده این دانشجو که از استان فارس به زاهدان آمده اند، نگران وضعیت فرزندشان هستند که به شدت از بیماری زخم معده رنج می برد.

در یک ماه اخیر دست کم ۱۵ نفر از دانشجویان سیستان و بلوچستان به اداره اطلاعات استان احضار شده و تحت بازجویی قرار گرفته اند.

به گفته دانشجویان این ، با وجود پشت سر گذاشتن یک سال از فعالیت ت و تغییر کادر مدیریتی در بسیاری از ادارات استان ها، هنوز در بسیاری از نهادهای تی این استان از جمله مدیریت زاهدان تغییری ایجاد نشده است.