موج صدرا

پست های وبلاگ موج صدرا در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

احتمال تامین اب مصرفی پالایشگاه دوم شیراز از فاضلاب شهر صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا

محمود صانعی، رئیس شورای شهر زرقان سه مطالبه مردم این شهر را برای ساخت پالایشگاه دوم شیراز ذکر کرده است که عبارتند از: تائید و مجوز سازمان محیط زیست، تامین آب مصرفی مورد نیاز خارج از منابع آب منطقه و تامین فضای سبز متناسب با توسعه پالایشگاه.

وی با اشاره به بحرانی بودن منابع آب های زیرزمینی منطقه زرقان می گوید: عدم کفایت حلقه چاه هایی که آب شرب منطقه مس ی شهر را تأمین کرده از یک سو و تنزل شدید کیفیت آب شرب از سوی دیگر وجود بحران آب را روز به روز روشن تر می سازد.

بنا بوده آب مصرفی مورد نیاز پالایشگاه جدید از تصفیه فاضلاب شهرک صدرا تامین شود اما به گفته صانعی با توجه به آنچه در 26 مهرماه در اتاق فکر استان مطرح شده درباره این موضوع تحقیق و بررسی مدونی صورت نگرفته و مسئولان آب منطقه ای استان فارس نیز تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده اند.

رئیس شورای شهر زرقان بر این باور است که پالایشگاه بیشترین مصرف کننده منابع آبی منطقه است بنابراین در صورت راه اندازی پالایشگاه دوم باید برای تامین آب مصرفی آن از خارج از منطقه تدبیری شیده شود.

برچسب ها : احتمال تامین اب مصرفی پالایشگاه دوم شیراز از فاضلاب شهر صدرا - پالایشگاه ,تامین ,منطقه ,مصرفی ,منابع ,مورد نیاز ,مصرفی مورد ,رئیس شورای
خطوط لوله نفتی نزدیک شهر صدرا شیراز ایمن سازی می شود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

عملیات ایمن سازی خط لوله مواد نفتی در محدوده شهر جدید صدرا به طول ١٦ کیلومتر با آغاز شد.
به گزارش شانا، عملیات ایمن سازی خط لوله مواد نفتی در محدوده شهر جدید صدرا با هدف انجام مسئولیت اجتماعی، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در قبال مجاوران خطوط، به منظور جلوگیری از خوردگی و ایمن سازی خط لوله در محدوده شهر صدرا این پروژه تعریف و اجرایی شده است.

با گسترش شهر صدرا در اطراف خط لوله ١٠ اینچ گچساران - شیراز ایمن سازی خط در محدوده شهر صدرا به طول ١٦ کیلومتر و تعویض پوشش آن ضروری بود.

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس یکی از مناطق ١٢ گانه شرکت است از سال ١٣٩٣ فعالیت خود را در مرکز استانهای هرمزگان، شهرستان بندرعباس آغاز کرده است.

این شرکت با بیشترین حجم انتقال فرآورده های نفتی نقش بسیار موثری در تامین نیاز انرژی کشور دارد.

برچسب ها : خطوط لوله نفتی نزدیک شهر صدرا شیراز ایمن سازی می شود - لوله ,صدرا ,شرکت ,محدوده ,نفتی ,خطوط ,خطوط لوله ,شیراز ایمن ,ایمن سازی ,شرکت خطوط ,جدید صدرا
شهر صدرا می تواند پایتخت کتاب ایران باشد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی استان فارس گفت: مسئولان شهر صدرا تلاش کنند این شهر سال آینده پایتخت کتاب ایران شود.

به گزارش خبرنگاربرنا از فارس، بهزاد مریدی در حاشیه ی افتتاح کتابخانه، سالن آموزش پیشرفته خاتم و مرکز پایان نامه ها و اطلاع رسانی دیجیتال آزاد ی واحد شیراز در شهر جدید صدرا بیان داشت: امروز آموزش های مجازی وارد ها و مدارس شده و سایه سنگین دیجیتال بر فضاهای آموزشی ما حاکم گردیده است.
وی با بیان اینکه امروز با وجود دنیای دیجیتال و فضای مجازی چند پرسش از قبیل اینکه در آینده کتاب و کاغذ به چه شکل خواهد بود و یا اینکه آیا دوران آن ها به سر رسیده است؟ و یا حتی اینکه آیا در آینده نه چندان دور کتاب خواهد ماند؟! مطرح است، خاطرنشان کرد: آنچه در روح انسان ورود می کند همیشه مانا است و از آنجا که روح ما مستقر در طبیعت چه سنگ و چه گیاه و چه درخت است، مانا خواهد بود و همواره ارتباط بین انسان و کاغذ و کتاب و کتابت جاویدان خواهد ماند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی استان فارس تاکید کرد: نباید این شوک چند دهه ای یعنی جایگزینی دیجیتال و دنیای مجازی به جای کتاب را جدی بگیریم بلکه باید باور داشته باشیم که انسان باز هم به کتاب و کتابت روی خواهد آورد.
مریدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه فرهنگی و علمی آزاد بیان کرد: خدمات این در این حوزه ها غیر قابل انکار است و خدمات با ارزشی از این در تاریخ کشور ما ثبت است.
وی، آزاد ی در شهر صدرا را موثرترین و بزرگترین نهاد فرهنگی در این شهر دانست و گفت: جا دارد صدرا در راستای ترویج و توسعه کتابخوانی گامهای محکمی بردارد و با همکاری و همت مسئولین شهر جدید صدرا، پایتختی کتاب ایران را مطرح کند.
مریدی افزود: البته همه مدیران استان باید بخواهند که این اتفاق بیافتد و این عزم و اراده نیز در مدیران و مسئولان شهر نمایان است و اداره کل فرهنگ و ارشاد ی استان هم آمادگی خود را برای پیگیری همه امور مربوط به این موضوع اعلام می کند.
در پایان این آیین، به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، از کتابداران کتابخانه های دانشکده های آزاد ی تقدیر شد.

برچسب ها : شهر صدرا می تواند پایتخت کتاب ایران باشد - کتاب , , ی ,صدرا ,دیجیتال ,آزاد , آزاد ,کتاب ایران ,ارشاد ی ,آزاد ی , ی استان ,ارشاد ی استان
قطعی آب یک حسینیه در صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا

نمایندگان مجلس شورای ی در نشست علنی ششم اسفند 93 برخی مواد الحاقی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی ت را اصلاح د، بر اساس این اصلاحیه مساجد، حسینیه ها، موسسات قرآنی، حوزه های علمیه، گ ارهای ، زاده ها، خانه های عالم روستاها و مکان مذهبی اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی از پرداخت هزینه ماهیانه مصارف آب و برق و گاز معاف شدند.

اما انگار آسمان حسینیه «سید ال (علیه السلام)» شهر صدرا رنگ دیگری است، امروز حدود 2 هفته است که آب روی حسینیه و گزاران قطع شده و به گفته لیلا ابراهیمی، خادمه حسینیه تنها قبل از آب این حسینیه وصل می شود، این حسینیه توسط شخصی به نام غلامحسین توانا تاسیس شده است.

یکی از اصحاب مسجد که اتفاقا جوانی با ریش کم پشت است و نمی خواهد نامش را من بدانم می گوید: «چرا آب مسجد را قطع کرده اند؟، چرا فقط ها آب باز می شود؟» در این میان پیرمردی می گوید: «ما از مسئولین توقع این رفتار را نداشتیم.» نامش را که می پرسم خودش حاج کمالی معرفی می کند.

ابراهیمی، خادمه حسینیه با گلایه مندی می گوید: «آب برای من و بچه هایم که در حسینیه زندگی می کنیم حرام است؟ چرا ها آب وصل می شود و روزهای دیگر ما باید محتاج آب باشیم، حتی سرویس های بهداشتی هم تعطیل شده اند.»

فردی خودش را معرفی نمی کند و می گوید: «اگر آب زیاد مصرف کرده باشند باید آب قطع شود»، او خودش را اصحاب حسینیه می داند در حالی که هیچ فردی او را نمی شناسد.

این حسینیه یک کتابخانه و سالن مطالعه هم دارد که هر روز به علت نبود کتابخانه و سالن مطالعه در شهر صدرا افراد زیادی از آن استفاده می کنند، «ل . الف»، یکی از دانشجویان می گوید: «مشکل اصلی ما آب هست چرا که زمان های زیادی در سالن مطالعه هستیم نیاز به سرویس های بهداشتی و حتی آب برای خوردن پیدا می کنیم که متاسفانه آب قطع شده است.»

جماعت حسینیه از مصاحبه خوشش نمی آید، خودش را معرفی نمی کند اما اصحاب حسینیه او را حاج آقا عبدالهی صدا می زنند، می گوید: «من چه بگویم، شما بنویسید، آب را قطع کرده اند.»

پیرمردی که قبض در دست دارد، می گوید: «ببینید 260 میلیون ریال پول آب، از کجا باید پول تامین شود.»، قبض را که می نگرم نوشته هزینه حق انشعاب و حتی مهلت پرداخت هم ندارد.

کمالی می افزاید: «مردم توانایی کمک تا این اندازه را ندارند، مگر حاج توانا چقدر می تواند کمک کند او این حسینیه را با مثراژ زیاد هدیه کرده است و سئوال ما از مسئولین آبفا اینست که چرا روزی که آقای توانا رفت کربلا و متولی حسینیه نبود، آمدند و آب را قطع د.»

«م . ت» هم اسمی که کارهای خیر صاحبان حسینیه می برد، او می گوید:«کانون فرهنگی این حسینیه همیشه برتر بوده است.»

زمان وج هم ظرف هایی را خالی می بینم که مردم آن ظرف ها را پرکرده و با خود از منزل آورده و وضو گرفته اند.

متاسفانه مسئولین شرکت آب پاسخی به ما ندادند و خبرگزاری شبستان منتظر جواب آبفا خواهد ماند.

برچسب ها : قطعی آب یک حسینیه در صدرا - حسینیه ,گوید ,خودش ,کرده ,معرفی ,سالن ,سالن مطالعه ,اصحاب حسینیه ,خادمه حسینیه ,ابراهیمی، خادمه ,ابراهیمی، خادمه حسینیه
نخستین سالن سینما در شهر جدید صدرا راه اندازی می شود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

در نشستی با مسئولان آزاد ی استان فارس و اتاق بازرگانی شیراز افزود: حوزه هنری آمادگی دارد در همه شهرستان های فاقد سالن سینما که ظرفیت های آن وجود دارد، سالن سینما را راه اندازی کند.
محمد کرم اللهی افزود: در یک سازوکار همکاری مشترک، شهر صدرا که از امکانات کمی در حوزه فرهنگی برخوردار است، از سالن سینما بهره مند می شود.
رئیس اتاق بازرگانی شیراز نیز در این نشست گفت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی تلاش دارد موانع بخش خصوصی در مسیر تولید و اشتغال را برطرف کند، به همین منظور چندی است کمیسیون سرمایه گذاری این اتاق به حوزه هنر ورود کرده که اتفاق خوبی است.
جمال رازقی افزود: اتاق بازرگانی شیراز تاکنون کمتر به حوزه هنر و ورزش ورود داشته و فکر می کنم ورود به عرصه راه اندازی سالن سینما که هم فرهنگ سازی دارد و هم درآمدزایی و هم اشتغال و... حرکت مبارکی است.
حمزه سارویی رئیس آزاد ی استان فارس نیز در این نشست گفت: آماده هستیم در هر شهرستانی که حوزه هنری همراهی کند سالن سینما راه اندازی کنیم.
شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع است.

برچسب ها : نخستین سالن سینما در شهر جدید صدرا راه اندازی می شود - سالن ,سینما ,اتاق ,حوزه ,اندازی ,بازرگانی ,سالن سینما ,اتاق بازرگانی ,بازرگانی شیراز ,آزاد ی ,جدید صدرا ,اتاق بازرگانی شیراز ,آزاد ی ا
دست درازی سودجویان به کوه های اطرف شهر صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا
به گفته برخی مشاوران املاک در شهر صدرا هر قطعه هزار متری از کوه هایی که سودجویان تصرف و تبدیل به باغ شهری، ویلا و آپارتمان های چند طبقه می کنند از 800 میلیون تومان تا سه میلیارد تومان ید و فروش می شوند.
گفته می شود، برخی ساخت و سازها در کوهای شهر صدرا با مجوز انجام می شود.
بهمنی معاون فنی منابع طبیعی فارس گفت: از سال 83 حفاظت از کوه های اطراف شهر صدرا به شرکت توسعه و عمران این شهر س شده است.
برچسب ها : دست درازی سودجویان به کوه های اطرف شهر صدرا - صدرا
استقرار هیئت بازرسی در شرکت عمران شهر جدید صدرای شیراز
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی بازرسی کل استان فارس، هیئت بازرسی این اداره کل (گروه تولیدی) از تاریخ 24 مهرماه به مدت یک ماه در شرکت عمران شهر جدید صدرا این شهرستان مستقر است.

چنانچه کارکنان و شهروندان درخصوص عملکرد و اقدامات این دستگاه اجرایی شکایت یا اعلاماتی دارند می توانند به هیئت بازرسی مستقر مراجعه و یا با شماره تلفن گویای 136 و یا با شماره تلفن 38323201 تماس حاصل کنند.

ضمناً؛ سامانه رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی کل کشور به نشانی اینترنتیhttp://shekayat.bazresi.ir آماده دریافت شکایات و اعلامات شهروندان در این زمینه است.

برچسب ها : استقرار هیئت بازرسی در شرکت عمران شهر جدید صدرای شیراز - بازرسی ,هیئت ,هیئت بازرسی ,شماره تلفن ,شرکت عمران
شرکت در سرشماری باعث توسعه شهر صدرا می شود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

شهردار صدرا که در این هفته بین خطبه ها با اشاره به ضرورت شرکت در سرشماری سال 1395 گفت: در حال حاضر جمعیت شهر صدرا 40 هزار نفر ثبت شده است که این میزان مربوط به سالهای گذشته است و امکاناتی هم که در اختیار شهرداری قرار داده اند بر مبنای جمعیت گذشته است ولی در حال حاضر جمعیت شهر صدرا بالغ بر 120 هزار نفر است که می بایست در سرشماری این دوره جمعیت صدرا به درستی ثبت شود.

عباس ملک زاده شهر دار صدرا خاطر نشان شد: یکی از عواملی که در تخصیص بودجه و امکانات به ا تاثیر فراوانی دارد جمعیت آن شهر است، به عنوان مثال در صورتی که یک شهر جمعیت آن بالای 100 هزار نفر باشد مجوز تاسیس سازمان اتوبوسرانی و ید اتوبوس به شهرداری آن داده می شود و این موضوع می تواند مشکل تردد شهروندان صدرا را به خوبی برطرف نماید.

وی افزود: شهرداری صدرا برای سهولت در انجام سرشماری به صورت ویژه 5 مکان را آماده ثبت اطلاعات شهروندان در سایت سرشماری نموده که شهروندان شهر صدرا می توانند با مراجعه به این اماکن به صورت رایگان در طرح سرشماری سال 1395 شرکت نمایند.

شهر دار صدرا گفت: این واحد های ثبت اطلاعات سرشماری در ساختمان مرکزی شهرداری صدرا، ساختمان اجرائیات ، ساختمان شماره 2 شهرداری، شهرداری فاز2صدرا و فرهنگسرای فجر شهرداری قرار دارند و شهروندان می توانند با حضور در این اماکن به طور رایگان اطلاعات خود را ثبت نمایند.

برچسب ها : شرکت در سرشماری باعث توسعه شهر صدرا می شود - صدرا ,سرشماری ,شهرداری ,جمعیت ,شهروندان ,ساختمان ,شهرداری قرار ,حاضر جمعیت
یک هزار میلیارد ریال برای خدمات رسانی به شهر صدرا اختصاص یافت
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به یاری خداوند متعال مجوز پرداخت مبلغ یکصد میلیارد تومان همیاری شرکت عمران صدرا جهت خدمات رسانی به شهرصدرا ، از سوی هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران ای جدید کشور صادر و این مبلغ برای آماده سازی اراضی و محله های فاز یک و دو ، ورودی های اصلی شهر ، تسطیح و آسف معابر ، پیاده رو سازی ، جمع آوری و دفع آبهای سطحی شهرصدرا مطابق یک تفاهم نامه در اختیار شهرداری این شهر قرار می گیرد.

خانی مدیرعامل شرکت عمران صدرا با نوید این رخداد اثر بخش در توسعه صدرا و رفاه عمومی شهروندان اعلام کرد : مطابق مصوبه مجمع عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا اراضی با کاربری معابر و میادین ( شهری و میوه و تره بار) ، آرامستان ، غسالخانه ، آتش نشانی ، ایستگاه جمع آوری پسماند ، محل دفن بهداشتی زباله ، پایانه های تا ی و اتوبوس درون شهری ، بوستان ، پارک و فضای سبز بصورت رایگان به شهرداری واگذار می گردد و البته هرگونه تغییر کاربری یا واگذاری اراضی یاد شده به غیر ، ممنوع است. ضمناً انتقال اسناد اراضی مزبور پس از احداث فضاهای مورد نظر و اخذ پایانکار ( با قید ممنوعیت تغییر کاربری در سند) بلامانع است. خانی افزود : در جهت پرداخت مبلغ اعلام شده ، مطابق تفاهم نامه منعقده با شهرداری ، اراضی با کاربریهای مختلف شهری را به صورت تهاتر متناسب با پیشرفت عملیات اجرائی و طی برنامه ای مدون به صورت یک چهارم ابتدا ( علی الحساب ) و بقیه بر اساس پیشرفت کار به شهرداری واگذار خواهد شد و چنانچه شهرداری درراستای انجام تعهدات خود فراتر از زمانبندی توافق شده اقدام نماید واگذاری اراضی متناسب با سرعت عمل شهرداری انجام خواهد شد.

برچسب ها : یک هزار میلیارد ریال برای خدمات رسانی به شهر صدرا اختصاص یافت - شهرداری ,اراضی ,صدرا ,شرکت ,عمران ,شهری ,شرکت عمران ,شهرداری واگذار ,تغییر کاربری ,واگذاری اراضی , خانی
اعضای شورای شهر صدرا 6 نفره شد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

پس از اتفاقات ماه های اخیر و بازداشت برخی مسئولین در شهرداری شهر صدرا این بار طی هفته های گذشته تغییراتی نیز در شورای این شهر به وجود آمده است و با حذف تعدادی از اعضای شورا 3 نفر از اعضای عدل البدل به شورای شهر صدرا اضافه شده است .

اقایان محمد مرادی ، عبدالرضا اتحادپور و رسول صادقی مزیدی به عنوان اعضای جدید شورای شهر صدرا اضافه شده اند .

هنوز به صورت رسمی این خبر از طریق نهادهای مربوطه اعلام نشده است و مشخص نیست کدام یک از اعضای شورا حذف شده اند اما بر اساس اسامی که در سایت رسمی شورای شهر صدرا www.esadra.ir گذاشته شده است اعضای فعلی شورای این شهر به شرح زیر می باشد .

عبدالرضا اتحادپور
محمد مرادی
رسول صادقی

با توجه به اینکه در ماه های پایانی فعالیت های شوراهای کشور هستیم و با این وقت کم امید است که این تغییرات تحولی جدید در شهر صدرا به وجود بیاورد.

برچسب ها : اعضای شورای شهر صدرا 6 نفره شد - اعضای ,شورای ,صدرا ,صدرا اضافه ,اعضای شورا
ساخت بزرگترین کتابخانه عمومی فارس در شهر صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: این کتابخانه در 4 طبقه و با زیربنای 3200متر پیش بینی شده است.
سعیده ابراهیمی با بیان اینکه کتابخانه صدرا در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع بنا می شود افزود: زمین این کتابخانه از طرف شرکت عمران صدرا به اداره کل کتابخانه های عمومی فارس واگذار شده است.
ابراهیمی گفت: حدود 4 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این طرح برآورد شده است و که هزینه مرحله اول ساخت از طریق انجمن کتابخانه های عمومی شهر صدرا تأمین می شود.
وی تصریح کرد: هزینه مراحل بعدی با مساعدت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس، فرمانداری شیراز، خیرین و سازمان های مردم نهاد، تأمین می شود.
ابراهیمی از بهره برداری از چهار کتابخانه روستایی به مناسبت هفته ت در استان فارس خبرداد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس گفت: این کتابخانه ها در بخش های سیوند مرودشت، جای دشت فیروزآباد، دهنو لامرد و ت آباد فراشبند قرار دارند.

سعیده ابراهیمی با بیان اینکه تنها کتابخانه خیرساز اوز لارستان طرح کتابخانه شهری امسال است، افزود: این طرح به دلیل نبودن خیر در هفته ت در این منطقه، هفته گذشته به بهره برداری رسید.
وی با اشاره به اینکه بهسازی کتابخانه های عمومی از برنامه های این اداره کل است، خاطرنشان کرد: شروع عملیات بهسازی کتابخانه های عمومی شیراز از دیگر برنامه های این هفته اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس است.
برچسب ها : ساخت بزرگترین کتابخانه عمومی فارس در شهر صدرا - عمومی ,کتابخانه ,فارس ,هفته ,کتابخانه های ,صدرا ,کتابخانه های عمومی ,استان فارس ,عمومی استان ,بهسازی کتابخانه های ,هفته ت ,بهسازی کتابخان
صدرا پایگاه اورژانس می خواهد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به نقل از باشگاه خبرنگاران:محمدرضا عالی منش رئیس اورژانس استان فارس برخورداری از تعداد 2 پایگاه اورژانس در شهر صدرا را به عنوان یک ضرورت اعلام کرد و اظهار داشت: چنانچه مسئولان شهر صدرا بتوانند با مساعدت خیرین در فاز دوم این شهر پایگاه دیگری راه اندازی کنند، زمان حضور پرسنل اورژانس کاهش و ارائه خدمات درمانی نیز در این منطقه ارتقا می یابد.

وی گفت: بررسی یت های این مرکز در بازه زمانی یاد شده حاکی از پاسخگویی به 3 هزار تماس روزانه و انجام 350 یت در شیراز است که نسبت به سال گذشته افزایش 9 درصدی در تعداد یت های اورژانس شیراز دیده می شود.

رئیس اورژانس استان فارس با اشاره به طولانی بودن مسافت شهر صدرا به مراکز اتفاقات درمانی سطح شهر گفت: امروزه افزایش تعداد خودروها و عدم رعایت فرهنگ ترافیکی سبب شده روزانه بر تعداد یت های حوادث ترافیکی استان افزوده شود.

عالی منش تعداد پایگاه های اورژانس شیراز را 35پایگاه اعلام کرد و افزود: تا پایان برنامه چهارم توسعه از 118 پایگاه اورژانس 115 پایگاه و در برنامه پنجم توسعه نیز از 46 پایگاه 11 پایگاه آن تاکنون در این استان راه اندازی شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس با اشاره به سابقه ارائه خدمات اورژانسی به مردم شهر صدرا، گفت: در سال گذشته روزانه به طور متوسط، هشت یت برای خدمت رسانی به مردم شهر صدرا در این منطقه انجام شده است.

پایگاه اورژانس 115 خواجه نصیرالدین طوسی صدرا در قالب طرح سلامت و با کمک یک میلیارد و 500 میلیون ریالی سید رضا شه یکی از نیکوکاران عرصه سلامت استان فارس در زمینی به مساحت 300مترمربع با زیربنای 160مترمربع احداث شده است.

برچسب ها : صدرا پایگاه اورژانس می خواهد - اورژانس ,پایگاه ,استان ,صدرا ,فارس ,شیراز ,پایگاه اورژانس ,استان فارس ,اورژانس شیراز ,ارائه خدمات ,اورژانس استان ,رئیس اورژانس استان
احداث تونل ارتباطی شهر صدرا و لپویی
عنوان وبلاگ : موج صدرا

حسین نعمتی رئیس شورای ی استان فارس با بیان اینکه با احداث تونل ارتباطی بین شهر صدرا و لپویی زمان طی شدن مسافت دسترسی به غرب شیراز از دو ساعت به 20 دقیقه کاهش می یابد گفت: با اجرایی شدن این طرح علاوه بر کاهش بعد مسافت به غرب شیراز از دو ساعت به 20 دقیقه، زمینه دسترسی آسان مردم به بیمارستان، ایستگاه راه آهن، های آزاد، هنر و صنعتی واقع در شهر صدرا فراهم می شود.

نعمتی بیان کرد: احداث تونل ارتباطی بین شهر صدرا و لپویی در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در این مورد، جلوگیری از اتلاف منابع، سوخت و کاهش بار ترافیک است که از این طرح می توان به عنوان دروازه دوم تجاری کلان شهر شیراز نام برد.

وی افزود: استقلال اقتصادی به ویژه در شرایط تحریم ها نیاز به اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در تمام ابعاد اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی دارد.

رئیس شورای ی استان فارس تصریح کرد: فراهم بستر مناسب برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال پایدار، رفع معضل بیکاری و اجرایی رهنمود های ی مهم ترین استراتژی شورای ی این استان است.

برچسب ها : احداث تونل ارتباطی شهر صدرا و لپویی - صدرا ,اجرایی ,لپویی ,کاهش ,شیراز ,ارتباطی ,تونل ارتباطی ,شورای ی ,احداث تونل ,اقتصاد مقاومتی ,استان فارس ,شورای ی استان ,رئیس شورای اس
انتقاد مجلس از سیستم دو مدیریتی در شهر صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا

پارسایی اول مردم شیراز در مجلس شورای ی در جلسه تودیع و معارفه شهردار سابق و جدید صدرا گفت: مشکلات صدرا مربوط به 2 تا 3 سال اخیر نیست و به بدو شکل گیری این شهر باز می گردد اما از قدیم گفته اند آشپز که دو تا شد آش یا شور می شود یا بی نمک و در صدرا نیز مدیریت دوگانه شهرداری و عمران صدرا همین گونه است، این در حالی است که اختیارات شهرداری به حدی باشد که شهرداری بتواند خدمات خود را به خوبی ارایه دهد و باید تکلیف مدیریت صدرا مشخص شود و یک ارگان پاسخگوی مردم باشد.

برچسب ها : انتقاد مجلس از سیستم دو مدیریتی در شهر صدرا - صدرا ,شهرداری
مسائل شهر صدرا بحرانی شده است
عنوان وبلاگ : موج صدرا

حجت ال غلامعلی حسین نژادیان امروز در حاشیه آیین تودیع و معارفه س رست پیشین شهرداری و شهردار جدید شهر صدرا در گفت وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: پیش از آمدن به شهر صدرا گمان نمی وضعیت آن به این شدت بد و دارای مشکلات بزرگی باشد.

وی افزود: باید مشخص شود شرح وظایف شرکت عمران صدرا چیست و کار آن تا چه زمانی لازم است ادامه یابد.

شهر صدرا ادامه داد: در این شهر موازی کاری های بسیاری دیده می شود و مردم سرگردان هستند که چه ی باید پاسخگوی مسائل و مشکلات آنان باشد.

حسین نژادیان خاطرنشان کرد: در جلسه شورای اداری صدرا که حدود یک ماه پیش صورت گرفت مقرر شد کارگروه ویژه ای برای پیگیری مسائل عمرانی این شهر تشکیل شود اما تاکنون انجام نشده و من نمی دانم بی توجهی در این مورد برای چیست.

وی گفت: در صدرا 600 دانش آموز ابت هنوز ثبت نام نشده اند و درحالی که بیش از 11 هزار دانش آموز در این شهر وجود دارد، تنها 15 مدرسه فعال است و به گفته برخی کارشناسان صدرا به 200 مدرسه نیاز دارد و نباید کلاس های این شهر به صورت دونوبتی و دارای بیش از 40 دانش آموز باشد.

صدرا افزود: تمام مسؤولان استان فارس خبر دارند که در شهر صدرا چه می گذرد و می دانند بعضی مسائل به مرز بحران رسیده که باید هرچه سریع تر مشکلات این شهر را برطرف کنند.

این مسؤول با بیان این که مردم نباید از مسؤولان ناامید و به آنان بدبین شوند، تصریح کرد: سه ماه پیش کلنگ احداث تصفیه خانه صدرا با حضور تعدادی از مدیران استانی و کشوری به زمین زده شد اما تاکنون برای مردم کاری انجام نشده، درحالی که هرروزوشب از بوی تعفن فاضلاب در عذاب هستند که امیدوارم هرچه سریع تر جلسه ای با حضور تمام مسؤولان و مدیران استان فارس تشکیل و موضوعات و مشکلات صدرا مطرح و برطرف شود.

برچسب ها : مسائل شهر صدرا بحرانی شده است - صدرا ,مسائل ,مشکلات ,مسؤولان ,دانش آموز ,مردم ,هرچه سریع تر ,استان فارس ,تمام مسؤولان
گزارش عملکرد مسعود طهماسبی در حاشیه آیین تودیع خود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

مسعود طهماسبی امروز در حاشیه آیین تودیع خود و معارفه شهردار جدید شهر صدرا در گفت وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: صدرا یک شهر بی هویت است که این مشکل در بسیاری از ای جدید اسیس وجود دارد و باعث بروز مشکلات بسیاری شده که در آینده نیز بیشتر خواهد شد.

س رست پیشین شهرداری شهر صدرا افزود: در این مدت که در شهر صدرا مسؤولیت داشتم، تلاش با اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی هویت شهری را به این شهر بدهیم که امیدوارم این مهم در آینده نیز موردتوجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: من یک شهرداری بحران زده را تحویل گرفتم، مسؤولیتی که هر توان پذیرفتن آن را نداشت و در این مدت حقوق معوقه هفت ماهه کارمندان و بالای 30 میلیارد تومان بدهی شهرداری را پرداخت و نیروهای شهرداری را ساماندهی کردیم.

طهماسبی ادامه داد: اتفاقات روی داده گذشته در این شهرداری باعث بی انگیزگی کارکنان آن شده بود که با ساماندهی و قانون مند امور برطرف شد و در این هشت ماه بین مردم حضور یافتیم و مشکلات را از نزدیک دیدیم و برای رفع آنها تلاش کردیم.

وی گفت: بیش از 300 هزار مترمربع آسف معابر در سطح این شهر انجام شد و با احداث دو چاه، فضای سبز را توسعه و دیواره سبز صدرا را در برنامه های خود قرار دادیم که عملیات اجرایی آن شروع شده است.

س رست پیشین شهرداری صدرا در ادامه تصریح کرد: ساخت سه خانه را در دستور کار داشتیم که دو مورد آن ساخته شد و خانه سوم نیز در حال تکمیل است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: شهرداری صدرا دارای ساختمان های مختلف بود و مشکلات بسیاری را برای شهروندان ایجاد می کرد که با ید یک ساختمان جدید واحدهای شهرداری را به طور متمرکز در یک مکان قرار دادیم تا خدمات بهتری به شهروندان داده شود.

وی افزود: شهر صدرا از خدمات بانکی محروم بود که با امضای تفاهم نامه ای با بانک شهر این مشکل تا حدودی برطرف شد.

طهماسبی بیان کرد: نخستین فرهنگسرای شهر صدرا را با نام فجر به بهره برداری رس م و با تفاهم نامه ای که با شرکت عمران این شهر داشتیم، 100 میلیارد تومان برای بهسازی و ایجاد زیرساخت های شهری اختصاص داده شد که به زودی در اختیار شهرداری قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: با کمک و فرماندار این شهر دو تار زمین را به آرامستان صدرا اختصاص دادیم و با بخش خصوصی برای احداث یک پارک 11 تاری به تفاهم هایی رسیدیم که امیدواریم پیگیری شود تا به مرحله اجرا برسد.

س رست پیشین شهرداری صدرا در پایان گفت: یک خودرو ویژه را در زمان مسؤولیت خود به ناوگان آتش نشانی صدرا افزودیم تا خدمات بهتر و بیشتری به مردم داده شود.

برچسب ها : گزارش عملکرد مسعود طهماسبی در حاشیه آیین تودیع خود - صدرا ,شهرداری ,طهماسبی ,داده ,خدمات ,دادیم ,س رست پیشین ,شهرداری صدرا ,پیشین شهرداری ,قرار دادیم ,میلیارد تومان ,س رست پیشین شهرداری
عباس ملک زاده به عنوان شهردار جدید صدرا معرفی شد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

مدیرکل شهری و روستایی استانداری فارس ظهر دوشنبه در مراسم معارفه شهردار صدرا، گفت: وضعیت شهرداری صدرا مناسب نیست به همین دلیل باید به فکر راه چاره مناسب بود.

علیرضا بیات پور تصریح کرد: شفاف نبودن وضعیت درآمدهای شهرداری از جمله مباحث مشکل آفرین برای شهرداری صدرا بود که به طور مثال یک شخص عوارض بیش از ۱ میلیارد تومان را حدود ۷۰ میلیون تومان داده که پس از تحقیقات مشخص شد که فیش واریز نیز تقلبی بوده است.

وی تاکید کرد: باید هرچه سریعتر وضعیت شهر صدرا و فعالیت های دو مجموعه شرکت عمران و شهرداری این شهر مشخص شود زیرا امروز مردم با مشکل مواجه شدند.

مدیرکل شهری و روستایی استانداری فارس تصریح کرد: قرار نیست هم شرکت عمران و هم شهرداری از مردم عوارض دریافت کنند.

بیات پور یادآور شد: باید بررسی کرد که تا چه زمانی قرار است شرکت عمران فعالیت کند و یا اینکه میزان فعالیت این مجموعه نیز باید مشخص شود تا در تمامی کارهای شهری مداخله نداشته باشد.

وی در خصوص وضعیت شورای شهر صدرا نیز گفت: با توجه به مشکلاتی که موجود بود می توانستیم شورای شهر را منحل کنیم اما به دستور استاندار این کار انجام نشد و خوشبختانه امروز شورای شهر صدرا وضعیت خوبی دارد.

برچسب ها : عباس ملک زاده به عنوان شهردار جدید صدرا معرفی شد - صدرا ,شهرداری ,وضعیت ,عمران ,شورای ,شرکت ,شرکت عمران ,شهرداری صدرا ,استانداری فارس ,روستایی استانداری ,مدیرکل شهری
صدرا ذخیره ای برای شیراز بزرگ خواهد بود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محسن نریمان در مراسم افتتاح 2 هزار و 756 واحد مسکن مهر شهر جدید صدرا با بیان اینکه شرکت عمران ای جدید ساخت واحدهایی که بالای 90 درصد پیشرفت دارند را در اولویت کاری خود دارد، گفت: بعد از اتمام این واحدها، 2 هزار و 500 واحد باقی می مانند که ما برنامه ریزی درون سازمانی کرده ایم تا این واحدها نیز تا پایان نیمه اول سال 95 به پایان برسد؛ ولی قطعا مسکن مهر سرانجام خوشی در شهر جدید صدرا خواهد داشت ما فقط به ساخت مسکن نمی شیم به همین دلیل است که امروز از افتتاح مساجد، مدارس، کلانتری ها و ... صحبت می کنیم. در حالی که ساخت این موارد جزو وظایف شرکت عمران ای جدید نیست.

مدیرعامل شرکت عمران ای جدید ادامه داد: اقتصاد مقاومتی در ساخت ای جدید نمود عینی داشته است. اگر مقامات محلی و استانی نتوانند منابع مالی خدمات روبنایی مسکن مهر ای جدید را تأمین کنند، ما از محل تهاتر اراضی در اختیار شرکت ای جدید و مدیریت دارایی های غیر بازا ذیر خود، منابع مالی این ساختمان ها را تأمین می کنیم تا حقوق شهروندان پایمال نشود.

وی با اشاره به سیاست قطعی ت تدبیر و امید و راه و شهرسازی مبنی بر تأمین همه شرایط زندگی همراه با مسکن سازی، تصریح کرد: در پی دستور اکید راه و شهرسازی، هیچ پروژه مسکن مهری بدون تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی واگذار نمی شود.

معاون راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت مدرسه وظیفه سازمان نوسازی مدارس، ساخت درمانگاه وظیفه وزارت بهداشت، ساخت اماکن ورزشی وظیفه وزارت ورزش و جوانان، ساخت مراکز فرهنگی وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد ی است و همین طور دیگر خدمات روبنایی که هر یک متولی خاصی دارند و اجرای این طرح ها وظیفه شرکت عمران ای جدید نیست، گفت: البته ما منتظر نمی مانیم تا هر کدام از این دستگاه ها منابع مالی مورد نیاز را تأمین کنند چرا که بروکراسی اداری آنها بسیار زمان بر است و مردم در فشار خواهند بود. در حالی که ما در ای جدید مجموعه این اقدامات را عملیاتی می کنیم.

نریمان با اشاره به تلاش های بانک مسکن برای تأمین مالی اجرای طرح مسکن مهر علی رغم تنگنای شدید مالی این بانک، خاطرنشان کرد: سایر دستگاه ها همچون وزارت نفت، وزارت نیرو و استانداری فارس در اتمام ساخت پروژه های مسکن مهر شهر جدید صدرا به صورت اتمام ساخت کلیه خدمات روبنایی و زیربنایی، وزارت راه و شهرسازی را همراهی د.

وی با اشاره به تکمیل مسکن مهر ای جدید مهاجران و سهند، گفت: سال آینده نیز اتمام مسکن مهر شهر جدید صدرا را اعلام خواهیم کرد. ما در صورت درخواست بانک ها، زمین مورد نیاز آنها را اختصاص می دهیم تا در ای جدید شعبه بانکی بسازند.

معاون راه و شهرسازی با تأکید بر ساخت آزادراه استاندارد صدرا ـ شیراز، گفت: قطعا کاری خواهیم کرد تا مردم فاصله صدرا ـ شیراز را 10 دقیقه ای طی کنند؛ این شهر به قطار برقی حومه ای به شیراز نیز متصل می شود. این شهر قطب درمانی ـ ی فارس و جنوب کشور می شود. صدرا ذخیره ای برای شیراز بزرگ خواهد بود تا مهاجرت به این کلانشهر، سبب ایجاد مشکلات عدیده برای نان آن نشود.

برچسب ها : صدرا ذخیره ای برای شیراز بزرگ خواهد بود - جدید ,ساخت ,مسکن , ای ,صدرا ,وزارت , ای جدید ,جدید صدرا ,عمران ای ,شرکت عمران ,خدمات روبنایی ,شرکت عمران ای
ورود فاضلاب شهری به منطقه منصور آباد شیراز +
عنوان وبلاگ : موج صدرا

ورود فاضلاب شهری به منطقه منصور آباد شیراز +

به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ ورود فاضلاب شهر جدید صدرا به سمت شهرک پردیس در منطقه جوادیه منصور آباد در شهر شیراز را مشاهده می کنید که مشکلات فراوانی را برای نین آن منطقه ایجاد کرده است.

برچسب ها : ورود فاضلاب شهری به منطقه منصور آباد شیراز + - منطقه ,شیراز ,آباد ,منصور ,فاضلاب ,منصور آباد ,ورود فاضلاب ,شیراز ,آباد شیراز ,منطقه منصور
25 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهر صدرا پیوست
عنوان وبلاگ : موج صدرا

شیراز- ایرنا- شهردار صدرا گفت: 25 دستگاه اتوبوس با کیفیت و ظاهر مناسب ازشنبه 12 دی به ناوگان حمل و نقل این شهر پیوست تا شاهد ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم باشیم.

مسعود طهماسبی شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 21 دستگاه اتوبوس که پیش از این در ناوگان حمل و نقل درون شهری صدرا فعالیت داشتند نیز به تدریج بازسازی و در صورت فراهم بودن امکان ارائه خدمات مناسب باری دیگر برای خدمات رسانی به مردم به کار گرفته می شوند.
شهردار صدرا از بهبود خدمات در حوزه حمل و نقل به عنوان مطالبه بحق مردم این شهر یاد کرد و گفت: علاوه بر آغاز فعالیت 25 دستگاه اتوبوس، در آینده نزدیک 90 دستگاه تا ی نیز فعالیت خود را برای ارائه خدمات حمل و نقل به مردم این شهر آغاز می کنند.
طهماسبی که از 12 آذر 94 به عنوان شهردار صدرا کار خودرا آغاز کرده اظهار کرد: پیش از این یکی از معضلاتی که در شهر صدرا وجود داشت و مردم گلایه های زیادی در این زمینه داشتند، ناوگان حمل و نقل عمومی شهر صدرا بود و اتوبوس ها از نظر کیفییت در پایین ترین سطح ممکن بود.
وی ادامه داد: بنا بر قانون، ای زیر 100 هزار نفر نمی توانند سازمان اتوبوسرانی داشته باشند، از این رو شهرداری صدرا در سال های گذشته 21 دستگاه اتوبوس مستهلک یداری کرده و در ناوگان حمل و نقل به کار گرفته بود.
شهردار صدرا گفت: برای رفاه حال مردم در یک ماه گذشته با شرکتی وارد مذاکره شدیم که اتوبوس های این شرکت که ظاهر و کیفیت بهتری نسبت به اتوبوس های قدیمی دارند، از شنبه فعالیت خود را آغاز د.
وی اظهار کرد: با توجه به روند افزایش جمعیت شهر صدرا با افتتاح تدریجی واحدهای مسکن مهر، شهرداری صدرا در نظر دارد در آینده نیز 50 دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل شهری کند.
طهماسبی بیان کرد: علاوه بر این، خطوط جدیدی را در شهر صدرا تعریف کرده ایم تا شهروندان با مشکلات کمتری روبرو شوند.
وی ادامه داد: علاوه بر ناوگان مینی بوسرانی، پیش از این ناوگان اتوبوسرانی در دو مسیر در شهر صدرا به شهروندان فاز یک خدمات ارائه می کرد که از امروز شنبه تعداد مسیرها به سه مسیر افزایش یافته است و بخش هایی از فاز دو شهر را نیز پوشش می دهند.
شهردار صدرا گفت: امیدواریم با تحول در ناوگان حمل و نقل عمومی بتوانیم رضایت شهروندان را در این حوزه جلب کنیم.
شهر جدید صدرا که پس از سال 1372 با هدف اسکان جمعیت سرریز کلانشهر شیراز موجودیت یافت در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع است.

برچسب ها : 25 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهر صدرا پیوست - صدرا ,ناوگان ,اتوبوس ,دستگاه ,خدمات ,مردم ,شهردار صدرا ,دستگاه اتوبوس ,شهرداری صدرا ,خدمات رسانی ,ارائه خدمات
محیط زیست فارس از آبفا و مدیران شهر صدرا شکایت کرد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

فاضلاب شهر صدرا این روز ها حس خبر ساز شده است. چند روز پیش یکی از اعضا شورای شهر شیراز از آلودگی 9 رشته قنات منطقه جوادیه خبر داد. این خبر با واکنش مدیرعامل شرکت عمران صدرا همراه بود خانی گفته بود:« بخشی از فاضلاب که در مخازن لاگن های آب و فاضلاب منطقه شرق شهر صدرا وجود دارد در مسیر گذر به دشت قره پیری توسط حوضچه های تاخیری مهار شده و مدیریت می شود»اما خبر جنوب ضمن پرداختن به این سوژه به سراغ مدیر کل محیط زیست رفته، ولوی گفته:«در خصوص فاضلاب شهر صدرا ما پرونده قطوری داریم و بارها به آبفا تذکر داده ایم و مراتب را از طریق استانداری و ارائه به دستگاه های ذی ربط پیگیری کرده ایم اما به جایی نرسیدیم و حتی با توجه به این که اختلاف های میان دستگاه ها از طریق یک شورای حل اختلاف بررسی می شود حتی تا این مرحله نیز پیگیری کرده ایم.زمانی که این موارد را اعلام کردیم آبفا اعلام کرد که زمین مورد نظر تصفیه خانه را به آن ها نمی دهند و عمران صدرا زمین را به آن ها ارائه کرد. در این رابطه آبفا مسئولیت قانونی دارد که پاسخگو باشد و در این مدت زمان کوتاه حداقل به صورت موقت هم که شده باید لاگون هایی را برای مهار فاضلاب رها شده باید ایجاد کند و پس از آن هر چه سریع تر نسبت به ایجاد تصفیه خانه اقدام کند و این حداقل کاری است که آن ها می توانند انجام دهند.» مدیر کل محیط زیست بیان داشته:«ما دیگر به این موضوع به عنوان یک اختلاف میان دستگاهی نگاه نمی کنیم بلکه آن را جرم تلقی می کنیم و مدارک آن را به دستگاه قضایی ارائه کردیم و این به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی است که ما آبفا و مدیریت صدرا را به قوه قضاییه معرفی کرده ایم»

برچسب ها : محیط زیست فارس از آبفا و مدیران شهر صدرا شکایت کرد - صدرا ,فاضلاب ,آبفا ,کرده ,اختلاف ,دستگاه ,محیط زیست ,تصفیه خانه ,پیگیری کرده ,عمران صدرا
فاضل که مردم دوشهرراتهدید می کند رونمایی اززخم چرکین صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا
فاضلاب صدرا
در روزهایی که مسئولان شهر صدرا درگیر احداث اکوپارکی بودند که در کشور بی نظیر به شمار می رفت، فاضلاب این شهر در حال تبدیل شدن به خطر جدی بود که طی دو روز گذشته رونمایی شد.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: ۲۷ اردیبهشت ماه امسال بود که در شهر صدرا واقع در ۹ کیلومتری شیراز اکوپارکی با تبلیغات رسانه ای گسترده به بهره برداری رسید .اکوپارکی که با حضور استاندار وقت فارس افتتاح شد و عنوان شد که برای بهره برداری ازآن چهار میلیارد تومان هزینه شده است.

این اکوپارک که در ورودی فاز اول شهر صدرا قرار گرفته به زعم مسئولان بزگ ترین اکوپارک کشور است اما هیچ آن زمان نخواست نگاهی به زخمی عمیقی در چند قدمی این پارک بیاندازد که چگونه قرار است مشکلات عدیده بهداشتی را برای شهر صدرا و شیراز ایجاد کند.

شهری که سیستم تصفیه خانه دائمی فاضلاب ندارد و با تصفیه خانه های موقت فاضلابش مورد تصفیه قرار می گیرد و آنقدر طی سالهای اخیر مورد بی توجهی قرار گرفت تا اینکه این زخم عمیق، عفونی شد و طی دو روز اخیر نگرانی مردم را فراهم کرد.

بارش های دو روز اخیر به قدری بود که به سیستم تصفیه خانه فاضلاب شهر صدرا ورود کرد و آنطور که یکی از اعضای شورای شهر شیراز عنوان کرده با مخلوط شدن با فاضلاب به سمت شمال غرب شیراز حرکت کرد و به قناتهای منطقه جوادیه شیراز رسید.

در عین حال برخی مسئولان می گویند که روان شدن آب به خود فاضلاب سرایت نکرده بلکه ممکن است با پساب فاضلاب مخلوط شده باشد.

به هر حال این رویداد صورت مسئله را پاک نمی کند، زخمی که اکنون چرکین شده و بارشهای اخیر زنگ خطر جدی بهداشتی را برای مسوولان استان به صدا درآورد تا مشکلات مردم صدرا به خصوص در حوزه تصفیه خانه فاضلاب جدی گرفته شود.

مدیر کل محیط زیست استان فارس در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه شهر صدرا تصفیه خانه فاضلاب ندارد و طی چند سال اخیر نداشتن تصفیه خانه مشکلاتی را به وجود آورده است.

حمزه ولوی افزود: در گذشته پیرامون زمین برای ساخت تصفیه خانه در این شهر مشکلاتی وجود داشت که اخیرا گویی زمینی برای احداث تصفیه خانه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل نبود تصفیه خانه در این شهر فاضلاب در لاگون هایی رها می شود که این امر مشکلات عمده ای را در حوزه های محیط زیست و حتی بهداشتی به همراه دارد.

مدیر کل محیط زیست استان فارس با اشاره به بارندگیهای اخیر در استان بیان کرد: به دلیل بارشهای اخیر در سطح استان و شهر شیراز متاسفانه فاضلاب ها سرریز شده و به سمت شهر شیراز جاری شده است.

وی افزود: سرریز شدن فاضلاب به شهر شیراز می تواند آبهای زیرزمینی و قنات ها را در شهر آلوده کرده و خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

سر ریز شدن فضلاب فاجعه زیست محیطی است

وی با بیان اینکه این یک فاجعه زیست محیطی است، گفت: جاری شدن فاضلاب علاوه بر آلوده سطح آب های زیرزمینی، روی بهداشت و سلامت مردم نیز تاثیر دارد به گونه ای که جبران آن هزینه های بسیاری دارد.

مدیر کل محیط زیست استان فارس تصریح کرد: فاضلاب علاوه بر این منجر به آلودگی خاک و حتی آب شرب شهر شیراز می شود از این رو مسئولان امر باید هرچه سریع تر برای رفع این مشکل چاره شی کنند.

ولوی تاکید کرد: اختلافات موجود پیرامون تاسیس تصفیه خانه در شهر صدرا با تعامل بین دستگاهی حل نمی شود از این رو محیط زیست موضوع را به دستگاه قضایی اعلام کرده تا از آن طریق پیگیری شود.

وی گفت: در حال حاضر نیز تیمهای محیط زیست برای بررسی موضوع و رفع آن وارد عمل شده اند.

معاون اجرایی شهردار شیراز نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: اصولا فاضلاب تهدیدی برای محیط زیست به شمار می رود از این رو باید برای مدیریت آن وجلوگیری از آلودگی اقداماتی صورت گیرد.

فاضلاب صدرا مدیریت نمی شود/ تهدید اساسی شهر شیراز

رمضان امینی افزود: متاسفانه فاضلاب شهر صدرا به دلیل عدم وجود تصفه خانه مدیریت نمی شود و این امر باعث آلودگی آبهای زیرزمینی و محیط زیست می شود.

وی از فاضلاب صدرا به عنوان یک تهدید اساسی یاد کرد و اظهار داشت: رهاسازی فاضلاب به این شیوه آثار م ب و زیان باری را به همراه دارد و به دلیل اینکه از نظر جغرافیایی شهر صدرا در بالادست شیراز قرار دارد ورود فاضلاب این شهر می تواند قناتهای شیراز را آلوده کند.

معاون اجرایی شهردار شیراز ادامه داد: به صورت طبیعی سیلاب از صدرا به سمت شیراز سرازیر می شود و به دلیل اینکه بخش اعظمی از منابع آب شیراز در شمال غرب و این مسیر وجود دارد امکان آلوده شدن آب ها و قناتهای شیراز وجود دارد.

امینی با اشاره به اینکه رهاسازی فاضلاب یک تهدید اساسی برای شهر شیراز است، گفت: فاضلاب شهر صدرا به دلیل نساختن تصفیه خانه، علاوه بر اینکه آلودگی محیطی ایجاد می کند، آلودگی محیط زیست، منابع طبیعی، خاک آب و هوا را نیز به دنبال دارد و هیچ نمی تواند منکر تهدیدات آن شود.

وی در خصوص آلودگی قنات ها گفت: به طور قطعی نمی توان مدعی شد که قناتهای شیراز آلوده شده اند اما این موضوع قابل رسیدگی است.

معاون اجرایی شهرداری شیراز با بیان اینکه در خصوص فاضلاب شهر صدرا تاکنون چندین بار به مسئولان امر گوشزد شده بود، بیان کرد: علاوه بر این در جنوب و جنوب شرق شیراز نیز فاضلاب رها سازی شده و در این خصوص نیز باید هرچه سریع تر تصفیه خانه سلطان آباد نیز راه اندازی شود.

وی گفت: مسئولان باید به این موضوع توجه کنند زیرا فاضلاب سلامت شهروندان را به خطرمی اندازد و باید این تهدید را به فرصت تهدید کرد.

این مسئول ادامه داد: در این رابطه تاسیس تصفیه خانه های محله ای در دستور کار شهرداری شیراز قرار دارد که دو مورد آن در منطقه شمال غرب شیراز احداث می شود.

آبفای شیراز: فاضلاب خام وارد سیلاب نشده است

در این خصوص روابط عمومی آبفای شیراز نیز به خبرنگار مهر گفت: فاضلاب خام به هیچ عنوان وارد منطقه شمال غرب شیراز و مسیر روان آب ها نشده است.

اکبر انتظارالمهدی در این باره توضیح داد: سیستم فاضلاب شهر صدرا شامل چند لاگون است که لوله های فاضلاب از زیر خاک به این لاگون اتصال دارد و فاضلاب پس از تصفیه های لازم خارج می شود.

وی ادامه داد: پس که از لاگون خارج می شود زلال بوده و شامل فضولات فاضلاب نمی شود و رنگ آن نیز نه کدر و نه سیاه بلکه زلال است.

وی گفت: در جریان بارندگی ها ممکن است که سیلاب و روان آبهای منطقه صدرا از کنار پساب این فاضلاب رد شده باشد.

روابط عمومی آبفای شیراز ادامه داد: درست است که این پساب غیر شرب محسوب می شود اما مشکل بهداشتی ندارد.

اما شهردار صدرا در خصوص وضعیت تصفیه خانه و فاضلاب صدرا و جریانهای اخیر نیز به خبرنگار مهر گفت: شهر صدرا مانند کاسه است و تنها راه وج آب این شهر نیز از منطقه غره پیری است و به خاطر براندگی های دو روز اخیر روان ها از این منطقه به سمت شمال غرب شیراز حرکت د اما با فاضلاب تماسی نداشته است.

طهماسبی در عین حال به مشکلات تصفیه خانه این شهر نیز اشاره کرد و گفت: این تصفیه خانه موقتی است و اقداماتی برای احداث تصفیه خانه دائمی شرق و غرب صدرا در حال انجام است.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل در حال جذب سرمایه گذار هستیم و در عین حال از آنجایی که ما برای آبیاری فضای سبز شهر صدرا با کمبود آب نیز مواجه ایم طی گفتگوهایی که با مسئولان آب و فاضلاب داشتیم اعلام کردیم که شهرداری آمادگی همکاری در سرمایه گذاری برای ساخت تصفیه خانه را دارد اما بعد از اتمام کار پساب تصفیه خانه مورد استفاده شهرداری برای آبیاری فضای سبز قرار گیرد.

فاضلاب صدرا در حال حاضر مشکل بهداشتی برای شیراز ندارد

در این رهگذر رئیس علوم پزشکی شیراز در رابطه با مشکلات بهداشتی فاضلاب شهر صدرا نیز به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر این فاضلاب مشکلی برای شیراز ندارد و بیشتر خطرات بهداشتی متوجه مردم خود شهر صدراست.

محمد هادی ایمانیه گفت: در خصوص مشکلات فاضلاب صدرا طی دو ماه گذشته در شورای سلامت و امنیت عذایی استان این موضوع را مطرح کردیم و در این رابطه مدیر عامل شرکت عمران شهر صدرا نیز در جلسات حضور داشتند و مشکلات تامین زمین برای ساخت تصفیه خانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا زمین مورد نیاز تامین و مشکل احداث تصفیه خانه حل شود.

به گزارش مهر، به هر حال فاضلاب شهر صدرا مانند دیگر معضلات این شهر نباید در گذر زمان به فراموشی س شود و مردم با این معضل تنها بمانند.

صدرا موزه ای از مشکلات و محرومیت هاست و بارندگی های چند روز اخیر بعد دیگری از این مشکلات را رونمایی کرد که اگر با جدیت مورد بررسی قرار نگیرد عوارض آن نه تنها دامن مردم صدرا را خواهد گرفت بلکه ها نیز از مصائب بهداشتی آن در امان نخواهند ماند.

برچسب ها : فاضل که مردم دوشهرراتهدید می کند رونمایی اززخم چرکین صدرا - فاضلاب ,شیراز ,صدرا ,تصفیه ,خانه ,اخیر ,تصفیه خانه ,محیط زیست ,به خبرنگار مهر گفت ,فاضلاب صدرا ,برای ساخت ,عمومی آبفای شیراز ,برای شیراز ندارد ,ر
مدیریت ارشد استان فارس برای پیشگیری از بحران تدبیر کند
عنوان وبلاگ : موج صدرا

سیدحسین ذوالانوار با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون آلایندگی فاضلاب شهر صدرا گفت: در این باره انتظار می رود کمیته ای تخصصی با حضور کارشناسان شهرداری شیراز، صدرا و شرکت آب و فاضلاب تشکیل شود و هرچه سریع تر ابعاد احتمالی آلایندگی زیست محیطی فاضلاب صدرا مشخص شده و نتیجه به مردم و رسانه ها منع شود.

این مجلس شورای ی اظهار کرد: انتظار می رود علوم پزشکی شیراز و شرکت آب و فاضلاب استان نیز دراین باره احساس تکلیف کنند و با نمونه برداری از قنات ها و چشمه های منطقه جوادیه و انجام آزمایش های لازم، آلودگی و یا عدم آلودگی آب های این منطقه را اعلام کنند.

ذوالانوار همچنین با انتقاد از برخی مسائل مطرح شده از سوی برخی مسئولان در این باره افزود: بدترین نوع برخورد با پدیده ای که با سلامت و جان شهروندان ارتباط دارد این است که برخورد صورت گیرد و عده ای با هدف تسویه حساب های بخواهند درباره آلایندگی احتمالی فاضلاب صدرا موضع بگیرند.

مردم شیراز در مجلس شورای ی تصریح کرد: با توجه به ایام انتخابات و وم برقراری آرامش در جامعه از مسئولان امر انتظار داریم هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف این مسئله اقدام کنند و اجازه ندهند افکار عمومی دراین باره تحریک شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در همین راستا از مدیریت ارشد اجرایی استان نیز انتظار می رود هرچه سریع تر به این مسئله ورود کرده و برای پیشگیری از وقوع بحران زیست محیطی با پیامدهای اجتماعی و تد ر لازم را شیده و به کار گیرد.

برچسب ها : مدیریت ارشد استان فارس برای پیشگیری از بحران تدبیر کند - فاضلاب ,استان , ,سریع تر ,می رود ,صدرا ,انتظار می رود ,هرچه سریع تر ,برای پیشگیری ,مدیریت ارشد ,مجلس شورای ,مجلس شورای ی
تخلفاتی که در صدرا رخ میدهد، بیرون درز نمیکند
عنوان وبلاگ : موج صدرا
شهردار شیراز در شورای شهر مطرح کرد

مدیر ارشد شهری شیراز در مورد بحث اعضای شورا پیرامون سرایت فاضلاب شهر صدرا به قنوات پیرامونی شیراز نیز گفت: این چندمین بار است که تخلفاتی در صدرا رخ می دهد و برای همه مشکل ساز می شود و برخی موارد نیز به بیرون درز نمی کند که از آن جمله زمین های بی زبان منابع طبیعی را تفکیک می کنند و با قیمت های نجومی می فروشند و درصدی را به خزانه واریز می کنند تا فیگور خدمت بگیرند و مابقی پول ها نیز مشخص نیست کجا هزینه می شود.

پاک فطرت ادامه داد: قانون تأکید دارد برای ساخت شهر ابتدا باید گورستان، پایانه، میدان تره بار، تصفیه خانه فاضلاب و مطالعات آب های سطحی انجام شود و بعد ساخت وساز صورت گیرد، در حالی که صدرا شهر شده و این همه جمعیت را به آن آورده اند؛ اما زیرساخت های اولیه را ندارد.

وی اضافه کرد: اگر یک نظرسنجی از مردم شود بالای 90 درصد شهروندان صدرا دوست دارند یکی از مناطق شیراز شوند که البته اکنون دیگر تمام ظرفیت های این شهر را استفاده کرده اند و با این وضع روزی مسائل این شهر و مشکلات آن حتی تبعات امنیتی ایجاد می کند.

برچسب ها : تخلفاتی که در صدرا رخ میدهد، بیرون درز نمیکند - صدرا ,شیراز
ادارات فارس سهمشان را در شهر صدرا ادا کنند
عنوان وبلاگ : موج صدرا

شهردار صدرا خواستار حضور تمام ادارات استان در شهر صدرا شد و تاکید کرد که باید همه دستگاه ها سهمشان را در این شهر ادا کنند.

مسعود طهماسبی در گفتگو با مهر بیان کرد: در حال حاضر ما شاهد یک نوع خلاء در حوزه خدمات رسانی برخی از دستگاه ها هستیم.

وی افزود: از ادارات می خواهیم که سهم خودشان را در خدمات رسانی به مردم صدرا انجام دهند.

شهردرا صدرا تاکید کرد: ادارات باید حتما به حوزه خدمت رسانی به مردم صدرا وارد شوند تا مشکلات این شهر کاهش یابند.

طهماسبی بین کرد: در برخی از خیابانهای این شهر شاهد مشکلاتی هستیم که رفع آن بر عهده شهرداری نیست و سایر ادارات باید وارد شوند اما تاکنون چندان به شکل مناسبی این اقدام صورت نگرفته است.

وی عنوان کرد: در خیلی از مواقع ما برای رفع اشکال وارد می شویم اما خود ادارات و دستگاه ها نیز باید سهمشان را برای خدمت رسانی ادا کنند.

شهر جدید صدرا در ۹.۵ کیلومتری شیراز قرار دارد و از سال ۷۲ تاسیس شده است اما تاکنون به دلیل بی توجهی مسئولان در اغلب حوزه ها دچار محرومیت شده است.

عدم استقرار خیلی از نمیاندگی های ادارات، نبود و یا فرسوده بودن زیرساختها و کمبود خدمات رسانی دستگاه های ازجمله مشکلاتی است که مردم صدرا با آن دست و پنجه نرم می کنند.

برچسب ها : ادارات فارس سهمشان را در شهر صدرا ادا کنند - صدرا ,ادارات ,رسانی ,دستگاه ,مردم ,سهمشان ,خدمات رسانی ,مردم صدرا ,وارد شوند ,ادارات باید ,خدمت رسانی
نبود شبکه و تصفیه خانه فاضلاب مردم صدرا را آزار می دهد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

رییس شورای ی شهر صدرا گفت: نبود شبکه مناسب فاضلاب و تصفیه خانه در این شهر یکصد هزار نفری در سال های اخیر همواره موضوعی آزاردهنده برای نان این شهر نوبنیاد بوده است.

علیرضا محمودی در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به نبودن شبکه فاضلاب در بخش های وسیعی از شهر صدرا، فاضلاب در این مناطق بر روی زمین رها شده است و با توجه به نفوذناپذیری زمین در این منطقه، فاضلاب به صورت روان آب در شهر جاری است.

وی گفت: به طور مشخص، در فاز دو صدرا فاضلاب به صورت برکه، برکه جمع شده است و علاوه بر متصاعد شدن بوی تعفن، مشکلات عمده بهداشتی را برای شهروندان ایجاد می کند.
رییس شورای ی شهر صدرا با بیان این که این وضعیت به ابتلای برخی شهروندان به بیماری هایی همچون سالک منجر شده است، افزود: شکایت های ما به مسوولان متولی در این زمینه راه به جایی نبرده است.
وی با اشاره به پیش بینی دو تصفیه خانه فاضلاب برای شهر جدید صدرا در شرق و غرب این شهر اظهار کرد: تصفیه خانه شرق صدرا با توجه به مشکلات موجود در ارتباط با موقوفه در بن بست قرار دارد.
محمودی با طرح پرسشی مبنی بر این که 'مگر می شود شهری احداث شود و شبکه فاضلاب نداشته باشد؟' گفت: زمین تصفیه خانه غرب شهر صدرا نیز بیش از یک سال است که به شرکت آب و فاضلاب استان تحویل داده شده است اما هیچ اقدامی تاکنون انجام نشده است.
وی ادامه داد: به نظر می رسد شرکت آب و فاضلاب استان به دلیل کمبود منابع مالی و ناکافی بودن بودجه گامی در راستای احداث تصفیه خانه فاضلاب انجام نداده است.
رییس شورای ی شهر صدرا اظهار کرد: این در حالی است که 18 میلیون ریال اضافه برای هزینه انشعاب فاضلاب از مردم گرفته می شود اما هنوز شبکه مناسب فاضلاب و تصفیه خانه ایجاد نشده است.

برچسب ها : نبود شبکه و تصفیه خانه فاضلاب مردم صدرا را آزار می دهد - فاضلاب ,صدرا ,خانه ,تصفیه ,شبکه ,توجه ,تصفیه خانه ,خانه فاضلاب ,شورای ی ,شبکه مناسب ,فاضلاب استان , رییس شورای ی ,شبکه مناسب فاضلاب
گزارش تصویری : پیشرفت ساخت پارک آبی صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا

ساخت پارک آبی صدرا پس از لغو مجوز سازنده سابق مدت هاست از سرگرفته شده است.

به گزارش شیراز۱۴۰۰، این طرح بزرگ در ابتدا پروژه ای ۲۰۰ تاری با مشخصاتی خاص بود که قرار بود بزرگترین مجموعه آبی کشور باشد، اما نه تنها این امر محقق نشد بلکه در سالیان اخیر یک حوض کوچک در این طرح ساخته نشد تا پارکهای آبی سایر ا ساخته شود و شیراز همچنان در انتظار این پروژه باشد.

طرح کنونی پارک آبی صدرا به ۱۵ تار کاهش یافته و بخش هایی از طرح شامل فضاسازی و جاده سازی انجام شده و ساخت پارک اصلی در دست اقدام است که به نظر می رسد ساخت این طرح همچنان از سرعت خوبی برخوردار نیست و باید منتظر ماند و دید که چه زمانی این طرح بزرگ تکمیل می شود.

پارک آبی صدرا در دامنه یک کوه احداث شده است . این پارک که به مانند یک favela ، راه خود را از طریق تپه هایی با شیب تند در کنار یک دره عمیق می گشاید ، با بیش از ۱۹۶ هزار متر مربع مساحت ، در بر گیرنده بخشهای گوناگون و امکانات تفریحی از قبیل مرکز تجاری ، سالن سینما ، آمفی تئاتر ، پارک شهری ، پارک آبی ، آکواریوم ها ، رستوران ها ، دریاچه و جزیره های است که برای ماهیگیری و مطالعات علمی طراحی شده اند . به اضافه ی یک هتل که همه ی آنها به وسیله بالابرها و فضاهای متحرک به هم متصل شده اند و چیزی را خلق کرده اند که تاکنون در استان فارس تجربه نشده بود.

a5
a4
a3
a2
a1
f007cef7-25a5-4278-aa3a-7dedfd7ed35f
f3c79dc2-3776-4ac3-a4a2-b0123d0b83b9
c553288f-1d06-46e2-9c3b-bb9afc05f759
c97745ce-1eba-4773-b712-527a299dddf0
c792bf71-7cb2-4a0e-b1a4-7fcf7d285be5
۹۴۶۵۷۹۹۲-e70b-43ff-b1c7-d5892c6baf2a
۷۸۶۳۰۷c0-4f45-43b7-9a56-e8054740424b
۵۴۷۳۴۸c1-b0a3-4f03-acab-3075d6ea8086
۴۸۲۴۲ec8-6acf-4b5d-a158-77f5c7b23a2c
۲۵۲۹۶af0-2bca-40bd-8394-11b07a8a2aaa
۴۴۱۳fd41-acce-4b87-9241-1e24fd6f188f
۹۱۷dbeac-1f2d-41eb-8b04-635ead6fdbe4
۸۴c9bb04-3d98-4fc6-a792-787e8653f9ea
۴۹fefbba-97aa-4137-a563-12c9f5d5fff1
۴۵cc74c9-b879-49d8-a9e6-cd8988cbab69
۹c7cbd94-24b9-430a-bf9a-97d5cd18e56b
۹bb62ebe-35a3-4976-a811-884f0833b66b
۸db6d2d6-2cf7-4909-96cf-c3b9f8b9f608
۸b092b43-2b03-4ade-95b9-850d023bc046
۶bf3ff99-6240-4d63-ade5-ec86bfc102ef
۵f0b6fe0-e3d4-4b2b-a9a4-039aab49456d
۲b3cdc53-f3eb-465a-b41b-4ef77addfa79
۱cf9a3bc-7df1-4cf6-9794-900e13ab6b19
۰c4ca3b5-99e3-4ba6-9b0d-7b560ac325b3
برچسب ها : گزارش تصویری : پیشرفت ساخت پارک آبی صدرا - پارک ,صدرا ,ساخت ,ساخت پارک
سوء استفاده های مالی،تغییر کاربری اراضی،زمین خواری،مبحث تازه ای در شهر صدرا نیست
عنوان وبلاگ : موج صدرا

قوه قضائیه با عاملان زمین خواری و فساد، بدون اغماض برخورد کند و تسلیم فشارها و جوسازی ها نشود

ذوالانوار

سید حسین ذوالانوار به خبرنگاران گفت: از قوه قضائیه و دیگر نهادهای نظارتی تقاضا داریم نسبت به بررسی تخلفات و سوءاستفاده های مالی و زمین خواری های صورت گرفته در شهر صدرا، با قاطعیت اقدام نموده و اراضی ملی غصب شده در این منطقه را به مردم بازگردانند.


مردم شیراز در ادامه گفت: بحث سوء استفاده های مالی و تغییر کاربری اراضی و همچنین زمین خواری، مبحث تازه ای در شهر صدرا نیست و متاسفانه از سال های قبل، شواهدی دال بر اثبات این مطلب وجود داشته است.

وی در ادامه با اشاره به فشارهای وارده به قوه قضائیه در ارتباط با این پرونده گفت: کانون های قدرت و ثروت و اشخاصی که از بابت بررسی دقیق و قاطعانه پرونده های تخلفات و زمین خواری در شهر صدرا زیان می بینند، فشارهای زیادی به قوه قضائیه و دیگر نهادهای نظارتی در این باره وارد می کنند که در این رابطه، انتظار داریم قوه قضائیه همچون گذشته تنها جانب حق و عد را در نظر گیرد و تسلیم فشارها و جوسازی ها نشود.

ذوالانوار در ادامه تصریح کرد: انتظار می رود حال که عزمی جدی برای برخورد با سوءاستفاده های مالی و تخلفات در شهر صدرا پدید آمده است، نهادهای ذیربط به صورت ریشه ای با این مسئله برخورد نموده و کلیه پرونده های زمین خواری و یا تغییر غیر قانونی کاربری اراضی در این شهر را به دقت بررسی نموده و تعیین تکلیف کنند.

این مجلس شورای ی مشخص بودن حریم ا را یکی از مهمترین راه های جلوگیری از بروز زمین خواری دانست و افزود: اگر حریم ا و آنچه که به آن محدوده شهری اطلاق می شود، به صورت قطعی توسط شوراهای ی شهر و شهرداری ها مشخص شود و در ادامه، بر عدم تغییر آن پافشاری شود آنگاه می توان جلوی بسیاری از سوءاستفاده ها در این زمینه را گرفت.

ذوالانوار در انتها تصریح کرد: یکی دیگر از موارد مهمی که از زمین خواری جلوگیری می کند، تعیین تکلیف قطعی مالکیت زمین ها در اراضی شهری و همچنین تعریف دقیق کاربری آن است و تا زمانی که این باره میان سازمان اوقاف و شهرداری ها و یا دیگر سازمان ها اختلاف وجود داشته باشد، راه برای سوء استفاده زمین خواران هموار است.

برچسب ها : سوء استفاده های مالی،تغییر کاربری اراضی،زمین خواری،مبحث تازه ای در شهر صدرا نیست - زمین ,اراضی ,قضائیه ,کاربری ,صدرا ,خواری ,زمین خواری ,تعیین تکلیف ,حریم ا ,وجود داشته ,صدرا نیست ,دیگر نهادهای نظارتی
رئیس شورای ی فارس تغییر کرد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

برخی سایت های خبری با انتشار گزارشی، تغییر ریاست شورای ی استان فارس را به عنوان پس لرزه ناشی از دستگیری مدیران شهری صدرا عنوان کرده بودند.
حسین نعمتی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: انتخابات هیات رئیسه شورای ی استان اواسط آذرماه 94 برگزار شد و در این انتخابات، اینجانب به عنوان رئیس شورای ی استان فارس انتخاب شدم.
رئیس شورای ی شهرستان ارسنجان اظهار کرد: بعد از استعفای رئیس اسبق شورای ی استان که با هدف نامزدی در انتخابات مجلس شورای ی صورت گرفت، حسن فریدونی عضو شورای ی شهر صدرا و رئیس شورای ی شهرستان شیراز برای یک میان دوره حدود پنج ماهه به عنوان رئیس شورای ی استان انتخاب شده بودند که این دوره با برگزاری انتخابات جدید پایان یافت.
نعمتی گفت: برگزاری انتخابات هیات رئیسه شورای ی استان، انتخاباتی آزاد بود و با حضور ناظر از استانداری فارس و شرکت همه روسای شوراهای ی شهرستان های استان برگزار شد.
پیش از این حسن فریدونی عضو شورای ی شهر صدرا و رئیس شورای ی شهرستان شیراز ریاست شورای ی استان را برعهده داشت.
برخی سایت های خبری پیش از این گزارش داده بودند که در یک ماه اخیر و به دنبال بازرسی های گسترده در سطح شهرداری، شورا و سایر نهادهای شهر صدرا، شهردار، برخی معاونان و مدیران و برخی اعضای شورای ی این شهر بازداشت شده اند.
علیرضا بیات پور مدیرکل دفتر امور شهری استانداری فارس پنجشنبه 12 آذر 94 در آیین معارفه شهردار جدید صدرا گفت: اموال حیف و میل شده در شهرداری این شهر تا ریال آ نیز به بیت المال برگشت داده خواهد شد.

برچسب ها : رئیس شورای ی فارس تغییر کرد - ی ,شورای ,استان ,رئیس ,فارس ,شهرستان ,شورای ی , ی استان ,رئیس شورای , ی شهرستان ,شهرستان شیراز ,شورای ی استان ,رئیس شورا
ساخت تصفیه خانه صدرا وارد مرحله جدیدی خواهد شد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

معاون ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: ساخت تصفیه خانه شهر جدید صدرا با در اختیار گرفتن زمین مورد نیاز توسط شرکت آب و فاضلاب شیراز و تامین اعتبارات مورد نیاز، وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، هادی پژوهش جهرمی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی اظهار داشت: تصفیه پسماندهای صنعتی و شهری به منظور تامین سلامتی مردم و حفظ محیط زیست باید در چارچوب ضوابط قانونی با جدیت مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این که بکارگیری معلولین در دستگاه های اجرایی و شرکت های تی بر اساس قانون پیش بینی شده است، تصریح کرد: انتظار داریم دستگاه های مسئول این موضوع را مورد توجه قرار دهند و معلولین را در مشاغل متناسب بکارگیری کنند.
معاون ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به حضور 30 هزار کم بینا و ن نا در سطح استان و راه ی تعداد اندکی از آنان به دستگاه های تی، گفت: اداره کل بهزیستی با همکاری آموزش فنی و حرفه ای بایستی آموزش های متناسب با توانمندی های معلولین را برنامه ریزی و اجرا کنند.
پژوهش ادامه داد: علوم پزشکی شیراز در زمینه اختصاص سه هزار متر مربع زمین در سایت علوم پزشکی در شهر صدرا به منظور ساخت کلینیک ویژه کم بینایان توسط خیرین اقدامات لازم را صورت دهد.
همچنین در این جلسه موضوع تشکیل و فعال سازی کمیته سلامت با موضوع جوانان با هفت بسته کاری و سالمندان به عنوان زیر مجموعه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان فارس، با حضور علوم پزشکی شیراز، اداره کل بهزیستی و اداره کل ورزش و جوانان به منظور رسیدگی به سلامت این دو قشر به تصویب رسید.

برچسب ها : ساخت تصفیه خانه صدرا وارد مرحله جدیدی خواهد شد - سلامت ,مورد ,اداره ,موضوع ,علوم ,پزشکی ,علوم پزشکی ,مورد توجه ,توجه قرار , علوم ,امنیت غذایی ,مرحله جدیدی خواهد ,وارد مرحله جدیدی
بازداشت شهردار صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا

یک منبع موثق از بازداشت شهردار شهر صدرا، خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، به گفته یک منبع موثق، در پی بازداشت دو نفر در شهرداری صدرا که طی هفته های گذشته انجام شد، شهردار این شهر نیز امروز بازداشت شد.

براساس این گزارش، بازداشت شهردار صدرا از سوی نهادهای امنیتی انجام شده است.

پیش از این یکی از معاونان شهرداری صدرا و رئیس یکی از کمیسیون های تخصصی این شهر نیز بازداشت شده بودند.

هنوز هیچ خبر رسمی در خصوص علت یا علل بازداشت این افراد منتشر نشده است اگرچه گمانه زنی های زیادی در این خصوص شائبه سوء استفاده های مالی، در مقیاسی نسبتا وسیع را گزارش داده است.

منبع خبر : ایسنا http://fars.isna.ir/default.aspx?nsid=5&sslid=46&nid=37204

برچسب ها : بازداشت شهردار صدرا - بازداشت ,صدرا ,شهردار ,منبع ,بازداشت شهردار ,شهردار صدرا ,شهرداری صدرا
مسوولان شهرداری شهر صدرا در فارس بازداشت شدند
عنوان وبلاگ : موج صدرا

احسان اکب ور| اگر تا امروز تنها صحبت از «زمین خواری های میلیاردی و پیچیده» در صدرا بود؛ حالا پای چند ده میلیاردی هم به میان آمده است. ماجرا نیز برمی گردد به دو هفته پیش، وقتی خبر آمد که تعدادی از مسوولان سابق و کنونی شهرداری صدرا بازداشت شده اند؛ خبری که هیچ کدام از مسوولان قضایی، امنیتی و استان حاضر به تایید یا تکذیب آن نشدند. حالا اما هادی پژوهش، معاون - امنیتی استاندار فارس به «اعتماد» خبر داده که بازداشت مسوولان شهرداری شهر صدرا صحت دارد: «چون شنیده ام که تایید شده، تایید می کنم». ظاهرا این بازداشت ها از سوی نهادهای امنیتی و به دلیل و ای ده ها میلیارد تومانی مسوولان شهرداری صدرا صورت گرفته است. نام شهر ٢٦ ساله صدرا اما ٦٧ روز پیش بود که تیتر خبرها شد؛ وقتی حسین معصوم، مشاور راه و شهرسازی در سفر یکم شهریورماه خود به شیراز به ایسنا گفت: زمین خواری های انجام شده در صدرا «بزرگ» است و «عده ای تحت پوشش وقف که نهاد حقوقی تاثیرگذار است، به دنبال سوءاستفاده و تصاحب اراضی ملی بودند». معصوم با اشاره به «پیگیری های قضایی» صورت گرفته درباره این موضوع عنوان کرد که یک هیات قضایی پس از «بررسی های دقیق» به این نتیجه رسیدند که آرای پیش تر صادر شده «خلاف بین شرع است»؛ به همین دلیل ریاست قوه قضاییه تجویز اعاده دادرسی را قبول کرد و دستور توقف عملیات اجرایی موقوفه و بررسی مجدد صادر کرد. مشاور راه و شهرسازی با اعلام اینکه دادگاه بدوی رای سابق را بدون توجه به موارد خلاف شرع تایید کرده است، گفت: ما مجدد اعتراض کردیم و رییس قوه قضاییه دستور رسیدگی مجدد صادر کرد. اما این زمین خواری چگونه صورت گرفته است؟ به گفته معصوم، «براساس وقفنامه ای که ارایه شده که البته هیچگاه اصل وقفنامه ای را در هیچ مرجعی موقوفه ارایه نداده اند، پنج ششم موقوفه این وقف به آقای ابراهیم رامجردی می رسد (که در امریکا ن است) و یک ششم برای انتفاع خود وقف می ماند و این یعنی اینکه چیزی عاید فقرا، مردم و مستمندان نمی شود». مشاور راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تعریف «مزرعه باجگاه» معلوم است و اراضی احیا شده هم مشخص است، اما امروز موقوفه آن را به کل شهر جدید چند هزار تاری تسری داده است. حال آنکه «محدوده شهر صدرا ١٧ هزار تار است که پنج هزار آن داخل محدوده و ١٢ هزار آن در حریم است و مورد اختلاف ما با موقوفه در اکثر این اراضی وجود دارد». اما این اراضی متعلق به کیست؟ در حاشیه آن دیدار مهدی خانی، مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا به ایسنا گفت: ما قائل به این نیستیم که این اراضی متعلق به موقوفه است، بلکه این اراضی، اراضی ملی بوده است و بعدها به اسم موقوفه تبدیل شده است. این اراضی قطعا اراضی ملی است و به نام ت هم انتقال خواهد یافت. حسین معصوم نیز ابراز امیدواری کرد که «با پیگیری موثر قضایی بتوانیم آن را به ت، بیت المال و مردم برگردانیم».

منبع خبر رو مه اعتماد

برچسب ها : مسوولان شهرداری شهر صدرا در فارس بازداشت شدند - صدرا ,اراضی ,موقوفه ,مسوولان ,تایید ,هزار ,مشاور ,صورت گرفته ,مسوولان شهرداری ,اراضی متعلق ,مجدد صادر
مسعود طهماسبی شهردار شهر صدرا شد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

مسعود طهماسبی معاون عمرانی فرمانداری شیراز به عنوان شهردار شهر جدید صدرا معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرماندار شیراز ظهر پنج شنبه در مراسم معارفه شهردار جدید صدرا گفت: قانون مداری و اجرای صحیح قانون به عنوان یک اولویت برای ما مطرح است.

حیدر عالیشوندی تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که پس از به وجود آمدن نگرانی هایی برای مردم این شهر شخصی را به عنوان شهردار انتخاب کنیم که هوشمندانه اجرای قانون را مد نظر قرار دهند.

وی یادآور شد: با توجه به نزدیک بودن به زمان انتخابات از دست دادن یکی از معاونان فرمانداری بسیار مشکل و ناراحت کننده است اما باید یک شخص قانون مدار را به عنوان شهردار صدرا انتخاب می کردیم تا بتوانیم رضایت مردم را جلب کنیم.

فرماندار شیراز تصریح کرد: شهردار جدید صدرا فردی قانون مدار است که به طور یقین با برنامه و چشم انداز آینده این مسئولیت را قبول کرده است.

در ادامه این مراسم شهردار جدید صدرا نیز گفت: اتفاقات روی داده در این شهر باعث ناراحتی و نگرانی است که امیدواریم بتوانم اعتماد مردم را جلب کنم.

مسعود طهماسبی تاکید کرد: آن چه که باعث پیشرفت شهر صدرا خواهد شد همدلی و هماهنگی میان تمام دستگاه ها است که در این راستا از مسئولین شهرستان و استان درخواست دارم که تمامی سازمان های خدمات رسان شعبه ای در شهر صدرا راه اندازی کنند.

وی ادامه داد: شهر صدرا چشم شیراز است که نمی توان هیچ پروژه عمرانی را بدون در نظر گرفتن موقعیت این شهر در شیراز احداث کرد.

طهماسبی افزود: اخلاق مداری را به عنوان سرلوحه کار خود مدنظر قرار داده ایم و شفاف سازی را به عنوان یک اولویت در شهرداری صدرا اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش صدرای ما لازم به ذکر است طهماسبی از سال ۹۲ تا کنون معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان شیراز بوده است. او پیشتر کارشناس دفتر امورشهری و شوراهای استانداری فارس بوده است .

طهماسبی همچنین از سال ۸۳ تا ۸۷ به مدت ۴ سال شهردار سعادت شهر بوده است.

برچسب ها : مسعود طهماسبی شهردار شهر صدرا شد - صدرا ,شهردار ,شیراز ,طهماسبی ,جدید ,بوده ,جدید صدرا ,عنوان شهردار ,شهردار جدید ,مسعود طهماسبی , طهماسبی
اموال حیف و میل شده در شهرداری صدرا پس گرفته خواهد شد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

شیراز - ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری استانداری فارس در آئین معارفه شهردار جدید صدرا گفت : اموال حیف و میل شده در شهرداری این شهر تا ریال آ نیز به بیت المال برگشت داده خواهد شد.

به گزارش ایرنا،علیرضا بیات پور عصر پنجشنبه افزود: شهردار جدید شهر صدرا در راستای اجرایی شدن مدیریت شهری و ارایه خدمات عمرانی با اجرای مطلوب طرح ها و برنامه های عمرانی باید نسبت به دیگر شهرداران شهرداری ها پیشگام باشد.
گفتنی است به دنبال بازداشت چند هفته گذشته برخی معاونین شهرداری شهر صدرا به اتهام برخی تخلفات صورت گرفته شده ، شهردار این شهر نیز هم چند روزی است که در بازداشت بسر می برد.
بیات پور با اشاره به اینکه اگر شهردار باقوت و اقتدار در انجام مسئولیت ها و وظائف محوله در راستای فعالیت های فرهنگی، عمرانی، اقتصادی، زیرساخت ها و المان های شهری گام بردارد، مردم آن را پای نظام ی می گذارند،اظهار داشت : مدیران شهری به ویژه شهرداران اگر در اجرای وظائف خود کوتاهی کنند علاوه بر اینکه در دنیا و آ ت در پیشگاه الهی مسئول هستند، پاسخگوی آحاد جامعه نیز باید باشند.
به گفته مدیرکل دفتر امور شهری استانداری فارس این استان با 103 شهرداری و 102 شورای شهر وسیع ترین حوزه شهری در کشور بشمار می رود که بدین لحاظ باید شهرداری و شورا برای ارایه طرح ها و برنامه های خود افق 10 و یا 20 ساله تعریف کنند.
وی شهردار جدید شهر صدرا را فردی با تجربه و توانمند خواند و تصریح کرد: اگر بر اثر بی احتیاطی چیزی از بیت المال کم شده است با پیگیری های انجام شده تا ریال آ ش به این شهر برگردانده می شود.
بیات پور شهرداری را یک موسسه عمومی غیر تی نامید که هزینه آن از سوی مردم تأمین می شود و لذا از این بابت انتظار بیشتری از سوی شهردار برای ارایه خدمات عمرانی و شهری بیش از گذشته در این شهر احساس می شود.
وی گفت : تکریم شهروندان و شفاف سازی در ارایه خدمات شهری و عمرانی باید در اولویت کاری شهردار جدید شهردار قرار گیرد تا دغدغه و نگرانی مردم از نوع خدمات رسانی برطرف شود.
فرماندار شیراز هم در این آئین گفت: قانون مداری و اجرای صحیح قانون به عنوان یک اولویت برای ما مطرح است.
حیدر عالیشوندی افزود: تمام تلاش ما بر این است که پس از به وجود آمدن نگرانی هایی برای مردم این شهر شخصی را به عنوان شهردار انتخاب کنیم که هوشمندانه اجرای قانون را مد نظر قرار دهند.
فرماندار شیراز تصریح کرد: شهردار جدید صدرا فردی قانون مدار است که به طور یقین با برنامه و چشم انداز آینده این مسئولیت را قبول کرده است.
براساس این گزارش مسعود طهماسبی به عنوان شهردار جدید این شهر معرفی شد.
شهردار سابق شهر صدرا بههمراه تنی چند از کارکنان و معاونین که گفته می شود 9نفر می باشند به اتهام برخی تخلفات، اینک در بازداشت بسر می برند.
شهر صدرا با 120هزار نفر جمعیت در 15کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

برچسب ها : اموال حیف و میل شده در شهرداری صدرا پس گرفته خواهد شد - شهردار ,شهری ,صدرا ,شهرداری ,جدید ,اجرای ,شهردار جدید ,ارایه خدمات ,اتهام برخی ,عمرانی باید ,برای ارایه ,ارایه خدمات عمرانی
حضور 40 دانش آموز در کلاس درس یک معضل آموزشی است
عنوان وبلاگ : موج صدرا


حجت ال علیرضا حسین نژادیان در آئین معارفه شهردار جدید صدرا در سخنانی اظهار داشت: شهر صدرا در تمام زمینه های فرهنگی، آموزشی و عمرانی نیاز به توجه جدی دارد و زیبنده نیست که شاهد جمعیت 40 نفری در کلاس های درس در این شهر باشیم.

وی با اشاره به اینکه شهر صدرا درگذشته به عنوان شهرک معرفی شده بود که با افزایش جمعیت به شهر تبدیل شده است و نیاز جدی به ارائه مدیریت شهری دارد، افزود: از مسئولان دستگاه های اجرای درخواست می شود همان گونه که به شهر شیراز توجه داشته اند به مشکلات و معضلات این شهر نیز توجه ویژه ای نشان دهند.
شهر صدرا خاطرنشان کرد: نداشتن زیرساخت های مناسب به ویژه مصلا که در فاز یک این شهر تنها یک مصلا وجود دارد، مشکلات بسیاری را برای گزاران این شهر فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: مستقل شدن شهر صدرا از دستگاه ها، ادارات و سازمان ها در شهر شیراز از دیگر خواسته های شهروندان صدرا بوده و در این راستا راه اندازی حداقل یک دفتر و نمایندگی از سازمان ها و ادارات در این شهر ضروری است.
حسین نژادیان بیان داشت: مطالبات مردم این شهر بسیار جدی بوده و اگر مسئولان به خواسته های به حق آنان توجه نکنند مشکلات بسیاری به وجود می آید که نیاز به بازنگری دارد.
وی اضافه کرد: مردم شهر صدرا در تمام شرایط پشتیبان ولایت و نظام مقدس بوده و هستند و رسیدگی به نیازهای آنان باید در اولویت برنامه های مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد تا شاهد شهری با زیرساخت های عمرانی، فرهنگی و اقتصادی باشیم.
منبع خبر : خبرگزاری فارس

برچسب ها : حضور 40 دانش آموز در کلاس درس یک معضل آموزشی است - صدرا ,توجه ,بوده ,مسئولان ,مشکلات ,مشکلات بسیاری
صدرا بدون باج به سوداگران به باجگاه متصل می شود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

شیراز- مدیرعامل شرکت عمران صدرا گفت: این شهر جدید با ایجاد یک محور ارتباطی در محدوده منطقه باجگاه به بزرگراه شیراز-اصفهان متصل می شود و البته این محور از زمین هایی که سوداگران پیش از این یداری کرده اند، عبور نمی کند.

مهدی خانی شنبه در نشستی خبری در شیراز افزود: یک راه دسترسی دیگر نیز با ایجاد محور ارتباطی به خیابان آیت الله محلاتی در سال آینده ایجاد می شود و با توجه به عبور بزرگراه جدید و در دست احداث شیراز – اصفهان از شهر صدرا، تحولی در مسیرهای ارتباطی این شهر جدید را شاهد خواهیم بود.** ارتباط ریلی صدرا با شیراز

مدیرعامل شهر جدید صدرا گفت: با دستور راه و شهرسازی، شرایطی فراهم آمده است که با ایجاد یک ایستگاه در شهر صدرا در مسیر خط آهن اصفهان - شیراز و با بهره گیری از این خط ریلی، مسافران را در مسیر این شهر به تقاطع شهرک گلستان و بر ع جابه جا کرد که ایستگاه دیگر، ایستگاه کنونی راه آهن شیراز است و یک لوکوموتیو به همین منظور تهیه می شود.

وی اظهار کرد:توافقی نیز با قطار شهری شیراز صورت گرفته است تا مطالعات اتصال شهر صدرا به این طرح انجام شود اما تا کنون اقدام عملی در این زمینه محقق نشده است.

خانی ، با اعلام برنامه ایجاد یک آرامستان ویژه شهر جدید صدرا و در محدوده جغرافیایی بین این شهر و کلانشهر شیراز گفت: با حمایت استانداری فارس، قرار بر این است که ساخت تصفیه خانه شرق صدرا با شتاب بیشتری پیگیری شود.** بهره گیری از ظرفیت برگزاری جام جهانی در قطر

مدیرعامل شرکت عمران صدرا در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به برگزاری جام جهانی فوتبال در سال 2022 میلادی در کشور قطر گفت:بهره گیری از ظرفیت های ناشی از کشورمان به این کشور در حوزه های مختلف مانند اقامت گردشگران، ایجاد زمین های تمرین و کمپ های ورزشی و ... می تواند رهاورد اقتصادی خوبی برای کشورمان داشته باشد و یکی از بهترین نقاط برای سرمایه گذاری، شهر جدید صدراست.

وی گفت: اگر سرمایه گذاران داخلی و خارجی تمایل به سرمایه گذاری در ساخت هتل، هتل آپارتمان و مجموعه های بزرگ تمرینی فوتبال در شهر صدرا داشته باشند از این موضوع استقبال و برای اختصاص زمین مورد نیاز این طرح ها همکاری می کنیم.** انتقاد از برخی دستگاه ها به خاطر زمینه سازی سوداگری ها

خانی با اشاره به تعلق گرفتن زمین به افراد معرفی شده از سوی دستگاه ها در 15 سال گذشته گفت: برخی از این افراد ضمن آن که زمین هایی را برای ساخت مدرسه، درمانگاه و دیگر تاسیسات مورد نیاز شهر جدید صدرا با بهایی اندک و اقساطی یداری د اما با سوداگری و تلاش برای تغییر کاربری و فروش زمین، نسبت به تعهد خود اقدام ن د و به همین سبب شرکت عمران صدرا در حال سپری مراحل قضایی برای فسخ این گونه قراردادهاست.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه، فردی 14 سال قبل از سوی علوم پزشکی شیراز برای ساخت درمانگاه معرفی شد و زمینی را در ازای پرداخت حدود 500 میلیون ریال را تحویل گرفت اما امروز نیمی از آن زمین را به بهای 60 میلیارد ریال فروخته است که این گونه سوداگری ها ظلمی آشکار به نان شهر صدراست.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا گفت: انتظار است که دستگاه ها زمانی که توان ساخت مجموعه ای مانند درمانگاه و ... را در فردی نمی بینند، موافقت اصولی برای آنها صادر نکنند.** جمعیت 150 هزار نفری صدرا پس از افتتاح کامل مسکن مهر

خانی، در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا گفت: شهر صدرا که در مقطع کنونی حدود 100 هزار نفر جمعیت دارد، با افتتاح کامل طرح های مسکن مهر جمعیتی در حدود 150 هزار نفر را پذیرا خواهد بود.

وی افزود: تلاش بر این است که همه واحدهای مسکن مهر شهر صدرا تا پایان سال 94 به بهره برداری برسد.

جانی ، در پاسخ به پرسش دیگری درباره ید و فروش مسکن مهر در بنگاه های مشاور املاک شهر صدرا و شهر شیراز گفت: این امر از نظر قانونی مانعی ندارد.** ایجاد باغشهر جدید در صدرا منتفی است

مدیرعامل شرکت عمران صدرا در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: ایجاد باغشهر جدید در این شهر نوبنیاد تا زمانی که مشکل کمبود آب رفع نشود، منتفی است.

وی افزود: باغ ای کنونی هم در آینده با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب، با آب تصفیه شده آبیاری می شوند.

خانی همچنین با اشاره به پیگیری 400 پرونده مرتبط با قراردادهای اجرایی نشده برای ساخت مراکز خدماتی و ...در شهر صدرا در دستگاه قضایی گفت: سوداگری زمین ظلمی بر شهر صدراست از این رو برای احقاق حقوق شهروندان و بیت المال می کوشیم، و با توجه به هزینه های بالای دادرسی و طولانی بودن فرایند رسیدگی، درخواست های سازش را بررسی می کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام ' ت و ملت ، همدلی و همزبانی' اظهار کرد: در شهر صدرا با محوریت برای تقویت وحدت و همدلی می کوشیم.

خانی ادامه داد: امسال در هفته ت (دوم تا هشتم شهریور) از شماری از طرح های عمرانی همچون برخی طرح های مسکن مهر، مدرسه و مسجد در شهر صدرا بهره برداری می شود.

شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.

برچسب ها : صدرا بدون باج به سوداگران به باجگاه متصل می شود - صدرا ,شیراز ,جدید ,ایجاد ,زمین ,شرکت ,عمران صدرا ,شرکت عمران ,جدید صدرا ,برای ساخت ,بهره برداری
متولی موقوفه حاج خلیل زالی برکنار شد
عنوان وبلاگ : موج صدرا
روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه فارس طی اطلاعیه ای از برکناری متولی موقوفه حاج خلیل زالی خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: نظر به اینکه آقای علیرضا رامجردی، متولی موقوفه حاج خلیل زالی به علت تعدی، تفریط، مسامحه و اهمال در اجرای نیات واقف و از انجام امور موقوفه و وظایف تولیتی استنکاف نموده و موضوع توسط دادگاه رسیدگی و به موجب دادنامه های شماره 9309970700300382 – 18/5/93 صادره از شعبه سوم دادگاه عمومی و حقوقی شیراز و همچنین دادنامه شماره 940997119905491 مورخ 20/4/94 صادره از شعبه نهم دادگاه تجدید نظر استان فارس، نامبرده از سمت تولیت در امور موقوفه ممنوع المداخله شده است و هرگونه مداخله در امور موقوفه از وی سلب و به استناد احکام مذکور و قانون و مقرارت اوقاف، اداره امور موقوفه به عهده این سازمان محول شده است.

متولی موقوفه حاج خلیل زالی برکنار شد لذا بدین وسیله به اطلاع کلیه مستأجرین و متصرفین املاک و رقبات موقوفه و اشخاص ذیربط می رساند که جهت انجام امور مرتبط با موقوفه به اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه چهار شیراز و دفتر موقوفه واقع در شهر جدید صدرا و همچنین به ادارات و دفاتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان های محل رقبات موقوفه مراجعه نمایند.

برچسب ها : متولی موقوفه حاج خلیل زالی برکنار شد - موقوفه ,امور ,خلیل ,زالی ,دادگاه ,متولی ,امور موقوفه ,متولی موقوفه ,خلیل زالی ,امور خیریه ,رقبات موقوفه
کمک 7 میلیاردی مردم فارس برای ساخت بیمارستان سرطان جنوب کشور
عنوان وبلاگ : موج صدرا

مردم نیک ش استان فارس تاکنون 7 میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان سرطان جنوب کشور کمک کرده اند .

http://matboatfars.com/files/a06fff37-7537-469e-86e8-9c203a1c5f58.gif

رییس بخش پیوند اعضای علوم پزشکی شیراز و عضو هیات امنای بیمارستان سرطان جنوب کشور گفت : ساخت این بیمارستان از پارسال در شهر جدید صدرا به صورت وقف جمعی آغاز و تاکنون 7 میلیارد تومان کمک های مردمی جمع آوری شده است.

از 100 هزار مترمربع زمین این بیمارستان، تاکنون حدود 60 هزار مترمربع خاکبرداری شده است و مراحل اجرایی فونداسیون بیمارستان از اوایل مرداد ماه آغاز خواهد شد.

سید علی ملک حسینی افزود: برای ساخت و تجهیز این بیمارستان 700 تختخو هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

محمدهادی ایمانیه رییس علوم پزشکی شیراز نیز گفت: تاسیسات مورد نیاز برای ساخت بیمارستان سرطان به دلیل مجاورت آن با بیمارستان در حال ساخت پیوند اعضای بوعلی سینا آماده شده است، از این رو امیدواریم که این بیمارستان در کمترین زمان ممکن ساخته شود.

وی با بیان این که بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا تا پایان امسال به بهره برداری می رسد، اضافه کرد: با راه اندازی بیمارستان بوعلی سینا، 200 تخت به بیماران سرطانی اختصاص می یابد که پس از ساخت بیمارستان سرطان جنوب به آنجا منتقل می شود.

در حال حاضر بیماران سرطانی استان فارس و دیگر استان های جنوبی کشور برای درمان به بیمارستان های سرطان شناسی و ی شیراز مراجعه می کنند.

پروفسور علی اصغر خدادوست ، رییس هیات امنای بیمارستان سرطان جنوب نیز با بیان این که تمام توان خود را برای تسریع در راه اندازی این مرکز به کار خواهد گرفت، ابراز امیدواری کرد که با ساخت بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب در شیراز، نه تنها بیماران سرطانی از ایران برای درمان به خارج از کشور نروند، بلکه افراد مبتلا به سرطان از سایر نقاط دنیا برای درمان به این مرکز مراجعه کنند.

نیک شان می توانند برای کمک به ساخت این بیمارستان کمک های خود را به حساب سبیای بانک ملی به شماره 0126260000000 واریز کنند.

برچسب ها : کمک 7 میلیاردی مردم فارس برای ساخت بیمارستان سرطان جنوب کشور - بیمارستان ,سرطان ,ساخت ,جنوب ,کشور ,هزار ,سرطان جنوب ,بیمارستان سرطان ,ساخت بیمارستان ,برای درمان ,بیماران سرطانی ,ساخت بیمارستان سرطان ,پیوند
شهرک دارویی کشور در شهر صدرا ایجاد شود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

مدیرعامل شرکت شیراز سرم گفت: سایت صنعتی صدرا باید به شهرک دارویی کشور تبدیل شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، محمدحسن موقعی با بیان اینکه بر اساس تحقیقات و اقدامات کارشناسی، صدرا بهترین مکان و موقعیت را برای سرمایه گذاری در حوزه صنعت داروسازی دارد، افزود: در حال حاضر 3 طرح بزرگ دارویی با سرمایه گذاری 250 میلیارد تومانی آماده سرمایه گذاری در این منطقه بوده و منتظر تأمین زمین جهت واگذاری است.

وی با اشاره به وجود آب فوق العاده در این منطقه افزود: حیف است این آب با کیفیت صرف ساخت بتن، تیرچه و بلوک های پیش ساخته شود.

موقعی با اشاره به حضور هیئت ت در استان فارس، نیاز به تامین 30 تار زمین برای ایجاد شهرک صنعتی دارویی را یادآور و متذکر شد: با تأمین زمین، امکان جذب بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این حوزه فراهم می شود.

حمزه ساروئی، رئیس آزاد ی واحد شیراز نیز گفت: شهر صدرا از پتانسیل های سرمایه گذاری در بخش های تحقیقات، فناوری و شهرک های ی برخوردار است که این مسئله باید مد نظر تمردان قرار گیرد. شهر صدرا با برخورداری از آب و هوای پاک، بستر مناسبی برای جذب گردشگری است. وجود مراکز درمانی و بیمارستان های بزرگ این امکان را به شهر صدرا می دهد که در حوزه توریسم درمانی در سطح ملی و بین المللی فعالانه وارد شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز بستر برای استقرار شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد، صنایع تبدیلی و شرکت های تحقیقاتی حوزه نفت و گاز در شهر صدرا کاملاً فراهم است. باید برای شهر صدرا افقی با چشم انداز "شهر نمونه" یا "شهر پاک و ی" تعریف و برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها به این سمت سوق داده شود.

برچسب ها : شهرک دارویی کشور در شهر صدرا ایجاد شود - صدرا ,حوزه ,دارویی ,شهرک ,سرمایه گذاری ,منطقه ,سرمایه گذاری ,دارویی کشور ,شهرک دارویی
پروژه صدرا شاه بیت طرح های بزرگ توسعه
عنوان وبلاگ : موج صدرا

حسن فریدونی استان فارس در شورای عالی استانهای کشور در نطق پیش از دستور خود در پانزدهمین اجلاس شورای عالی استانهای کشور که صبح امروز (پنج شنبه) در ساختمان قدیم مجلس شورای ی برگزار شد، با اشاره به آیه 142 سوره بقره گفت: خداوند در این آیه می فرمایند و ما چنان شما مسلمین را به آیین هدایت کردیم و نیز بیاراستیم به اخلاق معتدل و سیرت نیکو تا نیکی و درستی را سایر ملل عالم از شما بیاموزند.


وی افزود: بر خود وظیفه می دانم که نسبت به عملکرد فرزندان برومند این مرز و بوم که با تلاش بی وقفه، صادقانه و دلسوزانه خود موجب به رسمیت شناخته شدن حقوق هسته ای ملت بزرگ ایران و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای شدند و با بهره گیری از دیپلماسی دانش بنیان، چهره واقعی ایران ی را به جهانیان معرفی د و ادعای رژیم منحوس صهیونیستی را به س ه گرفتند؛ مراتب تشکر و قدردانی خود را اعلام کنم.

عضو شورای عالی استانهای کشور تصریح کرد: قطعا درایت ی در حمایت، نظارت و پشتیبانی از تیم مذاکره کننده ت تدبیر و امید و تایید مذاکرات توسط ایشان چه در ژنو و چه در لوزان نقطه عطفی در حصول چنین پیروزی بزرگی بوده است. امیدواریم که ادامه مسیر با یاری و حراست از کیان ایران توسط تیم مذاکره کننده تا حصول توافق نهایی مکتوب، با حمایت مردم قویا صورت گیرد.

فریدونی در ادامه به بیان ظرفیت های اقتصادی و اجتماعی موجود در استان پهناور فارس و مشکلات این استان در حوزه مدیریتی د و کلان پرداخت و اظهار داشت: استان فارس دارای 29 شهرستان، 102 شهر، 83 بخش و 204 دهستان است. این استان دارای منابع اقتصادی قابل ملاحظه و منابع کشاورزی و دامداری استان قابل توجه است که پتروشیمی ها، پالایشگاه ها، نیروگاه های سیکل ترکیبی، معادن سنگ و ف ات، صنعت ذوب آهن و فولاد و شهرکهای صنعتی از آن جمله هستند.

پروژه صدرا شاه بیت طرح های بزرگ توسعه

وی با اشاره به ظرفیت های مذهبی استان، به آثار تاریخی استان همچون تخت جمشید، پاسارگاد و... اشاره کرد و افزود: این استان سالیانه حجم قابل توجهی از گردشگران خارجی و داخلی را به خود جذب می کند. شاه بیت طرح های بزرگ توسعه شهری اجرا شده در کشور در استان فارس پروژه وزین شهر صدرا بوده که مطالعات آن از سال 1369 آغاز شده و در حال حاضر این شهر در فاصله 15 کیلومتری شمال غرب شیراز و از نقطه نظر سلامت آب و هوایی و اقتصادی گردشگری می توان گفت؛ چون نگینی در فارس می درخشد.

عضو شورای عالی استانها اضافه کرد: تاکنون با همت شورای شهر و شهرداری در ایجاد فرصت سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذارهای خارجی و داخلی، همکاری و ارائه تسهیلات به بخشهای پزشکی و درمانی و ی توانسته اند؛ خدمت شایانی در راستای ورود ارز به کشور و ارائه خدمات تفریحی، رفاهی، درمانی و...ورزشی به مردم انجام دهند که حاصل آن اجرا پروژه های بزرگ بصورت منسجم و طبقه بندی شده همچون احداث مرکز پژوهشی درمانی و بیمارستانی پیوند اعضا ابوعلی سینا، بیمارستان تخصصی سرطان، بیمارستان اعصاب و روان، بزرگترین پارک شهری خاورمیانه به وسعت 180 تار، مدرسه بین المللی محیط زیست و باغ گیاه شناسی د ده تفریحی پارک آبی و... اشاره کرد.

استان فارس، با طرح این پرسش که چرا با وجود این پتانسیل مثبت اقتصادی، اجتماعی و استان فارس نتوانسته از این ظرفیت ها بهره لازم را ببرد، تصریح کرد: چرا هنوز استانی با این حجم فعالیت های پیشرفته باید با مشکلاتی نظیر کمبود اشتغال، کمبود آب و سو مدیریت سازمان یافته دست و پنجه نرم کند؟

کمبود آب مشکل جدی استان فارس

وی اظهار کرد: از جمله مشکلات جدی که مانع از رشد و ترقی استان آنگونه که باید شده است، کمبود آب جهت استفاده در بخش های کشاورزی و دامداری جهت نیل به خودکفایی و کاهش واردات است و این در صورتی است که بیشترین دریاچه های دایمی کشور در استان فارس قرار گرفته اند که در بخش دریاچه های آب شیرین می توان به دریاچه پریشان، تالاب ارزن، دریاچه برم شور و... اشاره کرد.

فریدونی با طرح این پرسش که در مشکلات مربوط به حوزه اشتغال با توجه به وجود ظرفیت های اقتصادی همچون وجود مناطق ویژه اقتصادی شیراز و جهرم و پتروشیمی ها و پالایشگاه ها چرا حتی با صرف نظر از فرصت های شغل تی و خوداشتغالی در فارس، با کمبود اشتغال مواجه شویم، تصریح کرد: پاسخ به این پرسش ها را بایستی در عدم وجود مدیریت سازمان یافته و کارآمد واحد شهری جستجو کرد. با یک نگاه دقیق تر به وضعیت مدیریت های شهری در استان درمی ی م که تقسیم بندی نواحی و مرزبندی مدیریتی روز دنیا که به صورت جزء به جزء و تخصصی عمل می کنند صورت نپذیرفته است و در واقع سوژه های مدیریتی به صورت آزمون و خطا و کلی مطرح و بررسی می شوند.

دامنه اختیارات شوراهای شهر محدود است

عضو شورای عالی استان ها تصریح کرد: عده ای که باید وقت خود را صرف فعالیت های کلان در سطح ملی، مطالعه و قانونگذاری کنند، غرق در حل و فصل مسائل جزئی می شوند و شوراهای شهر که مطابق قانون اساسی وظیفه مدیریت المان های جوامع را بر عهده دارد و نظارت بر حسن اجرا طرح ها و جزئیات آنها بر عهده او می باشد، از دامنه اختیارات محدودتری برخوردارند.

وی پیشنهاد کرد: جهت رفع این معضل با افزایش حدود اختیارات شوراهای شهر علاوه بر قوت دادن بر شرکت مردم در انجام فعالیت های مربوط به خودشان، تحقیق و توسعه و نظارت بر طرح ها و پروژه های اجرایی در استانها راحت تر می شود. با تشکیل نظام نظارتی قوی عملکرد آنها را ممیزی کرد. شوراها موظف به ارائه گزارش منظم از عملکرد خود به صورت مکتوب و ماهیانه به مراجع مربوطه گردند تا صورت جلسه اقدامات انجام شده به صورت مدون مستندسازی شده و قابل پیگیری و ارتقا باشد.

برچسب ها : پروژه صدرا شاه بیت طرح های بزرگ توسعه - استان ,صورت ,شورای ,فارس ,کشور ,اقتصادی ,شورای عالی ,استان فارس ,استانهای کشور ,عالی استانهای ,سازمان یافته ,مدیریت سازمان یافته
جشن تکمیل مسکن مهر در سال جاری در شهر صدرا برگزار می گردد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

مدیر مسکن مهر شهر صدرا ضمن اشاره به مطلب فوق نوید داد: به همت مسئولین و نظارت شرکت عمران صدرا، کلیه پروژه های مسکن مهر این شهر در سال جاری تحویل می گردد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، محمد پرهام مدیر مسکن مهر این شرکت ضمن اشاره به تأکید مقام عالی وزارت مبنی بر تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در سال 94 گفت: به یاری خداوند، تمامی پروژه های مسکن مهر در شهر صدرا به روزهای پایانی خود نزدیک می شوند وبا توجه به همکاری دستگاههای خدمات رسان در ناحیه 128 تاری، در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 1195 واحد از این پروژه تکمیل و تحویل متقاضیان می گردد..

وی سهمیه مسکن مهر این شهر را 25200 واحد دانسته و خاطرنشان کرد: 15650 واحد مسکن مهر در شهر صدرا دارای تفاهم نامه سه جانبه هستند که پیشرفت فیزیکی واحدهای فعال آن 17/90 درصد می باشد. وی خاطرنشان کرد: 1048 واحد از مجموع این واحدها نیز راکد بوده و در حال پیگیری جهت تعیین تکلیف می باشند.

پرهام تعداد واحدهای مسکن مهر زیرنظر تعاونی مسکن را 1184 واحد با 96 درصد پیشرفت فیزیکی و تعداد واحدهای خودمالک را 8087 واحد با 93 درصد پیشرفت فیزیکی دانسته و خاطرنشان کرد: تا پایان سال 93، تعداد 9643 واحد پروژه مسکن مهر مشتمل بر تفاهم نامه، تعاونی و خودمالک افتتاح گردیده است.

مدیر مسکن مهر شهر صدرا عدم همکاری اداره اوقاف و البته عدم هماهنگی برخی دستگاههای خدمات رسان را مشکل عمده فراروی تکمیل و تحویل مابقی واحدهای مسکن مهر شهر صدرا خواند و افزود: در صورت همکاری دستگاههای زیربط، کلیه پروژه های مسکن مهر شهر جدید صدرا در سال جاری اتمام یافته و به متقاضیان تحویل می گردد.

وی ضمن اشاره به اتخاذ برخی تصمیمات جدید در وزارت راه و شهرسازی درخصوص پروژه های راکد مسکن مهر تأکید کرد: بر اساس بررسی های به عمل آمده توسط وزارت راه و شهرسازی در آبان سال ۹۲، حدود ۳۴۰ هزار واحد راکد مسکن مهر در سطح کشور وجود داشت که در این یک سال و چند ماه باوجود کمبود منابع با حمایت های ت و این وزارتخانه، از این تعداد ۲۳۰ هزار واحد فعال شدند و برای فعال ۱۱۰ هزار واحد راکد دیگر هم برنامه ریزی شده است.

وی افزود: در شهر صدرا نیز 11 پروژه راکد مسکن مهر وجود دارد که 4 پروژه از آنها از تسهیلات استفاده نموده اند و 2 پروژه نیز از طریق شیوه نامه پروژه های راکد به برنده مزایده واگذار شده اند و مشکلات مرتبط با این پروژه ها به شرکت مادر و قائم مقام در امور مسکن مهر اعلام گردیده است و در حال بررسی و رفع می باشد.

پرهام همچنین در خصوص میزان اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل کلیه پروژه های مسکن مهر شهر صدرا خاطرنشان کرد: کلیه پروژه های مسکن مهر تسهیلاتی بالغ بر 90.000.000.000 ریال تنها جهت تکمیل واحدهای احداثی نیازمند می باشند و این در حالی است که تسهیلاتی بابت پروژه هایی با پیشرفت فیزیکی پایین تر از 75% در نظر گرفته نشده است. وی افزود: با درنظرگرفتن مسیرهای دسترسی و مواردی همچون احداث تصفیه خانه فاضلاب و مخزن آب شرب، این مبلغ قابل افزایش می باشد.

برچسب ها : جشن تکمیل مسکن مهر در سال جاری در شهر صدرا برگزار می گردد - مسکن ,پروژه ,واحد ,صدرا ,واحدهای ,راکد ,کلیه پروژه ,پیشرفت فیزیکی ,مدیر مسکن ,راکد مسکن ,هزار واحد ,درصد پیشرفت فیزیکی
هفته ت افتتاح بزرگترین بیمارستان سوختگی خاورمیانه در شهر صدرای شیراز
عنوان وبلاگ : موج صدرا

محمدهادی ایمانیه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به افتتاح بیمارستان سوانح سوختگی شیراز در هفته ت امسال، اظهار داشت: ساخت این بیمارستان سال 84 توسط نیکوکار مرحومه نزاکت امتیاز در شهر جدید صدرا با همکاری علوم پزشکی و وزات بهداشت آغاز شد.

قائم مقام بهداشت در استان فارس گفت: این مرکز درمانی بزرگ درمانی فوق تخصصی، با 28 هزار متر مربع زیربنا و با ظرفیت 100 تخت به کمک نیک شان مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس ساخته شده است.

ایمانیه افزود: این بیمارستان در هفت طبقه شامل بخش های بستری ویژه بیماران عفونی وغیرعفونی، آی سی یو، جراحی ترمیمی، جراحی پلاستیک، سوختگی ک ن وسوختگی ن در هفت طبقه ساخته شده است.

رئیس علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حال حاضر تنها محوطه سازی و بخشی از امور کوچک عمرانی ساخت این بیمارستان باقی مانده است، بیان کرد: برای نخستین بار در سطح کشور نخستین مرکز تحقیقات و بانک پوست جنوب کشور در بیمارستان سوانح سوختگی المومنین(ع) شیراز راه اندازی می شود.

ایمانیه تصریح کرد: در سفر هیئت ت به استان فارس نیز پیشنهادهای لازم برای تامین اعتبار تکمیل و تجهیز این بیمارستان ارائه شده که اختصاص این اعتبار تاثیر بسزایی در تجهیز و افتتاح بیمارستان در کمترین زمان ممکن را دارد.

برچسب ها : هفته ت افتتاح بزرگترین بیمارستان سوختگی خاورمیانه در شهر صدرای شیراز - بیمارستان ,شیراز ,سوختگی ,فارس ,استان , ت ,استان فارس ,علوم پزشکی , علوم ,هفته ت ,بیمارستان سوانح ,بیمارستان سوانح سوختگی
استاندار فارس : شهرداری شیراز باید آماده بر دوش کشیدن مشکلات شهر صدرا باشد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به گزارش صدرای ما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛احمدی در دیدار نوروزی با شهردار شیراز، معاونان و شهرداران مناطق ب ان این که شیراز می تواند الگوی توسعه فارس و کشور باشد، اظهار داشت: حداقل می شود در بخش عمران و توسعه کمک کرد تا کارهایی که در شیراز انجام گرفته در سایر ای این استان نیز انجام گیرد.

عالی ت در استان فارس گفت: شهرداری شیراز باید آماده بر دوش کشیدن مشکلات شهر صدرا باشد زیرا تمام مشکلات شهر صدرا بر سر شیراز خواهد ریخت.
وی افزود: با بهره برداری کامل از مسکن های مهر صدرا و استقرار جمعیت در آن شهر، صدرا از جهرم نیز بزرگ تر خواهد شد و مشکلات آن بر دوش شهر شیراز خواهد افتاد؛ ازاین رو به جای این که شهر صدرا سرریز شهر شیراز را ساماندهی کند قضیه برع شده و شهرداری شیراز نخواهد توانست نفس راحتی بکشد و باید بار این شهر را نیز بر دوش خود تحمل کند.

برچسب ها : استاندار فارس : شهرداری شیراز باید آماده بر دوش کشیدن مشکلات شهر صدرا باشد - شیراز ,صدرا ,مشکلات ,شهرداری ,فارس ,شهرداری شیراز ,شیراز خواهد ,صدرا باشد ,باید آماده ,شیراز باید
به هیچ وجه ی حق ندارد با رفتاری و گفتاری جایگاه یا حریم نهاد مقدس را بشکند
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به گزارش صدرای ما به نقل از وب سایت ستاد شهر صدرا سخنران این هفته شهر صدرا ریاست شورای سیاستگزاری ائمه در استان فارس –حجه السلام والمسلمین ملک مکان با بیان اینکه از اینکه این توفیق حاصل شد خدا را شاکرم، دو مطلب را خدمتتان ارائه میکنم و رفع زحمت و اینکه طولانی نشود .

مطلب اول:

اینکه خدای متعال نعمت های متعددی را نصیب ما انسانها کرده است که خیلی وقت ها ما از این نعمتها غافل و بی توجه هستیم، قدر این نعمتها را خیلی وقتها نمی دانیم و به سادگی و به راحتی از کنار انها می گذریم، چه بسا اگر نعمتی را خدای ناکرده از دست بدهیم آن وقت متوجه بشویم که عجب نعمتی در اختیار ما و در کنار ما بوده وما قدر آن را ندانسته ایم.

نعمتهای متعدد الهی چه در رابطه با جسم انسان،سلامتی انسان،چه در رابطه با روح و روان انسان ،نشاط انسان ، امنیتی که انسان از او برخورداراست، همه اینها را اگر بخواهیم شمارش کنیم به تعبیر قرآن ،قدرت احصاء این نعمت ها را نخواهیم داشت، اینقدر زیاد و بی حد که قابل شمارش نیسند.ازجمله نعمتهای معنوی که هم در دنیا برای انسان مفید هست هم ذخیره بسیار گرانبهایی برای آ ت ما و شما محسوب می شود، نعمت بزرگ عبادی و است.

که در روز با حضور مومنین، شما بزرگواران اقامه می گردد، هم ایجاد محبت و صمیمیت و امنیت می کند هم باعث وحدت دلها می شود، هم دید و بازدید و معنویت است و اگاهی از مسائل واجتماعی روز شهر و استان و کشور و جهان است و برکات و فضیلتهای بسیار زیادی برای ا ت ما دارد.

تذکر و یادآوری نسبت به فضیلت را خالی از لطف نمی دانم.

برکات و فضیلتهای بسیار زیادی دارد که فهرست وار چند موردی را اشاره می کنم:

اول اینکه شما هر محرم هستید، در روایت داریم که مومن و مسلمان ، را که اقامه می کند و بعد از آن عصر می خواند خدای متعال پاداش حج و عمره به شما عنایت می کند یعنی هر هفته شما پاداش حج و عمره را با خودتان به خانه می برید.

از اثار و برکات و فضیلتهای دیگر این است که اکرم (ص) می فرماید در شبی که به معراج رفتم و در عرش الهی 70 شهر مانند ای زمینی دیدم که در ان تعدادی از ملائکه های الهی مشغول عبادت و تسیح و تقدیس خدای متعال بودند ، بعد از اینکه تسیح خدا را می د دعاهایی داشتند که یکی از ان دعاها مخصوص شما گزاران بود، آن این بود که خدایا گزاران را مورد لطف و رحمت خودت قرار بده.

یعنی این دعای ملائکه در حق و خاص شما گزاران است که خدا انها را کرده که در حق شما دعا می کنند.

این روایت را شما شنیده اید که در روز در عرش الهی برگزار می گردد، آن جا جبرئیل اذان می گوید، میکائیل است، خطبه می خواند ، می خواند و سایر فرشتگان مامومند.

بعد از اینگه شان تمام شد هر کدام دعایی دارند:

جبرئیل می گوید خدایا من ثواب اذانی که در عرش الهی در روز گفتم هدیه می کنم به اذان گویان امت (ص).

میکائیل می گوید خدایا من ثواب ای که در عرش الهی در روز اقامه هدیه می کنم به امت (ص) و بخصوص به ائمه امت (ص)

سایر فرشتگان که تعدادشان کثیر است می گویند ما هم ثواب ای که به ت میکائیل خوانده ایم هدیه می کنیم به گزاران امت (ص)، لذا مشمول دعاهای ملائکه هستید، اینقدر این فضیلت دارد که در روایت نقل شده بهترین خوراک و هدیه هایتان را برای بچه هایتان در روز تهیه کنید و تشویق و دعوت کنید که در شرکت کنند که مبادا آنها این نعمت بزرگ را از دست بدهند.

قطعاٌ شما قدر می دانید ، خواستم بیشتر بهره مند شوید .

مطلب دوم:

در رابطه با مسئولیت خطبری که دارد و نگاههایی که باید به این نهاد باشد و اینکه چگونه نگاهی باید باشد:

از طرف ی منصوب است ، مسئولیت و وظیفه اش همان مسئولیت و وظیفه ای است که مقام عظمای ولایت در جهان و بخصوص در کشور ی ایران دارد،همان جایگاه ، چون خود ایشان، معظم له معتقدند که مسئولان انقلاب در سراسر کشور ائمه هستند، این عبارت از خود ایشان می باشد ، و ایشان معتقد هستند که بخشی از کار دستگاه ی را ائمه در همان جایی که ت بعهده دارند انجام می دهند، آن حوزه ای که تحت تسلط شان است، همان جایگاهی که مقام عظمای ولایت دارند هم از جهات هم از جهات اجتماعی ،هم از جهات معنوی ،هم از جهات دیگرکه شما بخواهید بسنجید که در آن محل که ت دارد بر عهده اش می باشد، دارد

صرفاٌ برای این نیست که خطبه ای و ای بخواند و تمام،این مسئولیت نیست بلکه بخشی از مسئولیت است، یا بگوییم این مهمترین بخش از مسئولیت است.

مسئولیت های متعدد دیگری از جانب ی با واسطه یا بدون واسطه به ائمه محول شده است که باید دقیق آنها را دنبال کنند:

رئیس شورای فرهنگ عمومی هر شهر یا شهرستان،رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر، رئیس شورای زکات ، رئیس ستاد اقامه ، مسئول ستاد دهه غدیر، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات ی در هر شهر و وظایف دیگر که فرصت به بیان آن نیست.

ان قداست و احترامی که برای جایگاه ی قائل هستیم در هر محل و شهری برای هم باید قائل باشیم، آن حرمتی که برای ی در کل نظام و جهان می بینیم ، باید آن حرمت و ان حریم برای رعایت کنیم،این یک وظیفه است.

به هیچ وجه ی حق ندارد خدای ناکرده مطلبی،رفتاری و گفتاری که هتک حرمت شود نسبت به این جایگاه یا حریم نهاد مقدس ش ته شود، باید این حریم حفظ شود،تقویت شود و پشتیبانی شود، این جایگاهی است که دارد ، در استان معزز ولی فقیه که حکم پدری بر همه ائمه دارد و در هر شهری هم آن مسئولیت را در حوزه استحفاظی خودش بعهده دارد.

انشاالله شما مردم عزیز و شریف و مسئولین گرامی نسبت به اهمیت و قداست و حرمت این جایگاه واقف هستید و قطعاٌ حریم این جایگاه را باید حفظ کنید که اینجور خواهد بود.

اما دید تشکیلاتی که ما نسبت به این جایگاه داریم و شما عزیزان باید در جریان باشید :

(چون همه ائمه بعضاٌ با واسطه یا یدون واسطه منصوب از جانب معظم ی هستند) ، دید ی این است که سیاست ها و هدایت ها اولاٌ از آن جانب صورت می گیرد.

ما توقعاتی که از ائمه داریم و در ارزی هایمان مورد ارزی و ملاک قرار می دهیم و به ان امتیاز می دهیم یکی از مهمترین آنها توجه به مشکلات مردم، خواسته های مردم، مشکلاتی که در شهر وجود دارد ، موظف است رصد کند،پیگیری کند، گوشزد کند و متذکر شود ، اینها جزء مواردی است که را ارزی می کنیم.

اگر بی توجهی کند و در جایی باید مطلبی،انتقادی قرار باشد انجام دهد ولی انجام ندهد ، امر به معروفی باید انجام دهد ولی انجام ندهد ،اینها جزء ضعف محسوب می شود و اگر انجام دهد به عنوان نقطه قوت می دانیم.

لذا مسئولین نباید به انها بر بخورد که احیاناٌ خواسته های مردم ،نگرانی ها و دغدغه های مردم را بیان د، مشکلات مردم را که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند این را کامل لمس می کندو در بین مردم حضور دارد، اینها را احیاناٌ گوشزد می کند ، منتقل می کند نباید به ی بر بخورد بلکه باید با روی باز بپذیرد، حضور پیدا کند ، دغدغه ها را ببیند ، همانطور که ی هر جا در این کشور احساس کند مشکلی هست، جایی حرفی ، حدیثی است متذکر می شود، گوشزد می کند، همانطور که در چند هفته قبل راجع به مسائل فرهنگی به شدت به نوعی انتقاد د، فرمودند من دغدغه دارم ، نگرانی دارم ، مسئولین باید نگرانی ها را برطرف کنند نه اینکه ناراحت شوندکه چرا بیان شده است،

این وظیفه و مسئولیتی است که بعهده است و مردم هم می خواهند ، این تریبونی ست که از یکطرف وابسته به حاکمیت و نظام و از یکطرف تریبون مردم است.

مردم بهترین پناهگاه و مرجع خودشان و ی که درد دل ها شان را گوش می کنند و یک رابط مطمئن بین انها و مسئولین را می دانند.

این وظیفه است ، جا دارد که از شهر صدرا حاج اقا درویشی تشکر کنم که در این زمینه ایشان کوشا بوده اند و موفق بوده اند و عملکرد بسیار خوبی داشته اند و نگرانی های مردم را منتقل کرده اند ، انشاالله مسئولین هم با روحی باز پذیرا باشند و در صدد رفع مشکلات باشند و اگر جایی هم نیاز به توجیه و بیان است می توانند فرصت بگیرند و در همین مردم را آگاه و توجیه کنند و تمهیداتی که نیاز به بیان هست و نواقصی که شاید ارتباطی با مسئولین نباشد بیان و بالا ه مردم خودشان متوجه و قضاوت خواهند کرد.

را ما با یک حکم منصوب می کنبم و به مردم و مسئولین می سپاریم و ما هیچ گونه حمایت مالی تشکیلاتی از نهاد نداریم چون دیدگاه ی این است، مردم که را می خواهند و مسئولین ارشد باید حامیان اصلی نهاد باشند.

حقوقی که ما به یک می دهیم شاید برایتان باور ی نباشد اما از زبان یک مسئول می شنوید که به همه اینها نظارت دارد و سالها ت بوده و سالهاست که خادم ائمه است ،مبلغ 200 دویست هزار تومان است،همه چیز و نهاد را باید مردم و مسئولین تامین کنند، ما حتی اگر مجبور به اجاره خانه شود،ما اجاره خانه اش را نمی دهیم ، مقررات ما این است و مردم و مسئولین محلی باید تامین کنند.

اینکه بیشترین حقوق و بیشترین امکانات برای است ، به هیچ وجه اصلا اینطور نیست، حتی اگر نیاز به ماشین باشد مردم و مسئولین باید تلاش کنند و چیزی که جذب شود به عنوان نهاد ثبت و ضبط می شود و هر اموالی که جذب کند پس از پایان یت به و مسئول بعد تحویل و می سپارد.

در خیلی از ا حمایت می کنند ، پشتیبانی و تقویت می کنند از طرق مختلف ، اینجا هم باید به همان شکل باشد،مسئولین قبل از آنکه بگوید و اینکه اصلا نباید بگوید ،در نهاد ، ستاد ومعاونت ها و تشکیلات همه به صورت افتخاری و بدون دریافت حقوقی کار می کنند بلکه از جیب خودشان هم خلاء ها را پر می کنند.

اگر دیدتان غیر از این بوده انشاالله تغییر کند.

حاج اقا درویشی که سالهای سال در اینجا مشغول خدمت بوده اند علیرغم اینکه حکمشان تمام شده بود ولی شورای سیاستگزاری مصلحت را بر این دانست که مدتی دیگر حکم ایشان تمدید و در خدمت شما عزیزان باشد و از وجودشان استفاده کنید.

ضمن اینکه من توصیه می کنم با این وضعیتی که در نهاد توصیف کردیم هرجا را از دست بدهند به راحتی نمی توانیم جایگزین کنیم و انشاالله شما نگه دارید ایشان را ، گرچه ما حکم ایشان را تمدید کرده ایم و در خدمت شما هستند اما اگر خود ایشان آغاز رفتن را سر بدهند و خواست ایشان باشد ما خواست ایشان را تمکین خواهیم کرد.

در خدمت شما هستند انشاالله، مسئولین عزیز،مردم بزرگوار،شورای محترم شهر،شهرداری محترم شهر،سایر ادارات،فرمانداری شهرستان شیراز و مسئولینی که به نوعی مسئولیت دارند باید حمایت کنند و با جدیت کمک کنند،

در خیلی از ا مسئولین کمک کرده اند و مصلی ساختیم ، اینجا علیرغم اینکه حاج اقا درویشی پیگیری های بسیار خوبی و زیادی کرده اند که جای تقدیر و تشکر می باشد و اینکه در نقطه ای زمین گیر بیاورد که زمین تملیک و آماده است ، اما برای ساخت و ساز نیاز به کمک مسئولین عزیز شهر و استان می باشد، تقاضا هم کرده ایم که مصلایی در خور شان مردم عزیز شهر صدرا ساخته شود و ما هم به نوبه خود و سهم خودمان کمک و مساعدت خواهیم کرد که انشاالله ساخته شود.

از حاج اقا درویشی تقدیر و تشکر می کنم که مخلصانه در این شهر حضور دارند، قدر بدانید ، انصافاٌ خطبه های بسیار خوب و غنی ، از ائمه بسیار باسواد و با فضیلت ما هستند، آرزوی توفیق برای ایشان و اینکه در خدمت شما همجنان هستند و شما نیز همچنان بهره خواهبد بردو مسئولین عزیز هم حمایت لازم را خواهند داشت.انشاالله

برچسب ها : به هیچ وجه ی حق ندارد با رفتاری و گفتاری جایگاه یا حریم نهاد مقدس را بشکند - , , ,مردم ,مسئولین ,اینکه , , ,ائمه ,نهاد ,معظم ی ,مقام عظمای ولایت ,فضیلتهای بسیار زیادی
بازدید استاندار فارس از شیرخوارگاه حضرت ولی عصر(عج) شهر صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا

استاندار فارس در اولین ساعات سال 94 با حضور در شیرخوارگاه حضرت ولی عصر(عج) در شهر صدرا از این مرکز و ک ن تحت پوشش آن بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سید محمد احمدی در حاشیه این مراسم، بازدید از این مراکز را وظیفه ای انسانی دانست و اظهار داشت: دیدار با ک ن تحت پوشش شیرخوارگاه هشداری برای وجدان انسان ها به شمار می رود و درس عاطفه و انسانیت را به ما می دهد.
عالی ت در استان فارس با تقدیر از مادریاران و پرستاران شیرخوارگاه حضرت ولی عصر(عج) که با عشق و عاطفه، همانند فرشتگان از ک ن شیرخوار این مرکز نگهداری می کنند، افزود: این مراکز به صورت هیأت امنایی اداره می شوند و مردم می توانند با اهدای کمک های مالی، سرکشی و دیدار از این مراکز و همچنین پذیرفتن این ک ن به فرزندی توسط افرادی که در آرزوی فرزند هستند در این امر خیر مشارکت کنند.
وی با اشاره به این که بازدید خود در اولین ساعات کاری روز اول فروردین سال 94 از مراکز تحت پوشش بهزیستی، گفت: تلاش می کنیم در طول سال با همراهی سایر مدیران استان، در این مراکز حضور پیدا کنیم.
گفتنی است 65 کودک بی س رست و بد س رست در شیرخوارگاه حضرت ولی عصر(عج) نگهداری می شوند.

استاندار فارس را در این بازدیدها، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیرکل بهزیستی استان همراهی می د.

برچسب ها : بازدید استاندار فارس از شیرخوارگاه حضرت ولی عصر(عج) شهر صدرا - مراکز ,حضرت ,فارس ,شیرخوارگاه ,ک ن ,پوشش ,استاندار فارس ,شیرخوارگاه حضرت ,شیرخوارگاه حضرت
بسته شدن درهای شهر صدرا بر روی زمین خواران
عنوان وبلاگ : موج صدرا

صدرا، شهر جدیدی که یکی از مناطق ییلاقی شهرستان شیراز به شمار می رود، طی 20 سالی که به شهر جدید تبدیل شد، شاهد حضور و جولان زمین خواران و سودجویان مختلفی بوده و این موضوع به شدت آینده صدرا را با مخاطره مواجه کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، موقعیت ممتاز شهر صدرا و حاصلخیزی زمین های این نقطه از ارتفاعات شیراز، آنقدر جذ ت داشته و دارد که علاوه بر افراد حقیقی، شرکت های مختلف اعم از حقوقی و تعاونی و تی و خصوصی، به امید سهم بردن از این منطقه 17 هزار تاری، به تکاپو بیفتند.

اگرچه تکاپوها نان خیلی ها را در روغن غوطه ور کرد، ب ثروت های کلان، ایجاد باغ ای بزرگ و ... بهره ای بود که زندگی خیلی ها را دگرگون کرد، هر به اندازه توان و نفوذش! گروهی با استفاده از خلاء های قانونی و از طریق سیستم های تی و گروهی با دور زدن قوانین و برخی هم با استفاده از شیوه های زمین خوارانه، اراضی این شهر را قلع و قمع د و هر کدام به نان و نوایی رسیدند تا ظرف مدت کوتاهی جمعیت صدرا از 30 هزار نفر به 100 هزار نفر افزایش یابد!

اما در یکی دو ماه اخیر، مسدود شدن برخی از مسیرهای رانت خواری و ب درآمدهای بادآورده، نشان از تغییراتی در نگاه و برنامه های مدیریتی صدرا دارد، شهری که به گفته بسیاری از صاحب نظران، در آینده ای نه چندان دور، به لحاظ جمعیت جایگاه دومین شهر فارس را به خود اختصاص خواهد داد.

مدیرعامل شرکت عمران و توسعه صدرا، با تایید تغییر رویه و شیوه مدیریتی این شرکت تی به طرح مشکلات این شهر که از نگاه او موانعی بر سرراه توسعه متناسب و متوازن آن شده است، پرداخت.

مهدی خانی که روز شنبه 23 اسفند در یک کنفرانس خبری، حاضر شده بود، یکی از مهمترین مشکلات را طرح موضوع وقفی بودن بخشی از اراضی این شهر دانست و گفت: همه می دانند که 70 یا 80 سال قبل، آنقدر امکانات نبوده که بتوان در این اراضی کشاورزی کرد، اما به هرحال این مشکلی است که باید حل شود و ما مسیر قانونی را ضمن تلاش برای تعامل بیشتر با اوقاف، ادامه می دهیم.

وی اضافه کرد: از طرفی طی سال های گذشته، عده ای از افراد حقیقی و حقوقی زمین هایی را تحت عنوان خدماتی از شرکت عمران دریافت کرده اند و قیمت آن را هم پرداخته اند، اما تاکنون هیچ اقدامی بر روی این اراضی انجام نداده اند، لذا به این گروه هم اعلام کرده ایم که اگر اقدامی انجام ندهند، شرکت براساس قانون اقدام خواهد کرد.

خانی گفت: اینکه افراد زمینی را به عنوان خدماتی و با هدف ساخت مدرسه و درمانگاه و ... با قیمت مورد نظر ابتیاع( یداری ) کنند، اما به انتظار ایجاد ارزش افزوده یا تغییر کاربری آن را رها کنند، این درست نیست و قطعا با هرگونه تغییر کاربری خارج از ضوابط و قوانین طرح تفصیلی و جامع، مخالف هستیم و از انجام آن ممانعت خواهیم کرد.

وی با یادآوری اینکه اراضی یاد شده از ابتدای اردیبهشت ماه و از طریق مراجع قضایی از این افراد پس گرفته خواهد شد، گفت: متاسفانه در شهر صدرا و از دیرباز تاکنون با پدیده زمین خواری مواجه بوده و هستیم، به طوری که می توان گفت، تعرض به اراضی در گستره 17 هزار تاری حریم صدرا، گسترده شده است.

خانی با تصریح اینکه رفع تصرف از این اراضی با توجه به منویات ی در خصوص وم برخورد قاطع با زمین خواران، در دستور کار قرار گرفته است، گفت: حدود 30 هزار متر مربع از این اراضی در محدوده غرب شهر صدرا با همراهی مطلوب دستگاه قضایی، به زودی باز پس گرفته خواهد شد.

وی در خصوص ارزش ریالی این املاک با تاکید براینکه برآورد دقیقی ندارد، خاطرنشان کرد: متصرفان این اراضی را در قطعاتی هزار متری به شکل باغ شهر، به قیمت های مختلفی به افراد واگذار کرده اند و از همین جا به تمام انیکه این قطعات را یداری کرده اند، اعلام می کنیم که باید املاک را تخلیه کنند، وگرنه براساس قانون با آنان برخورد خواهد شد.

خانی حضور پردیس های ی در شهر صدرا را یکی از مزیت های این شهر دانست و با تاکید براینکه صدرا در آینده دیگر شهری خوابگاهی نخواهد بود، گفت: ما امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده و با همکاری تمام دستگاه ها و سازمان ها، این شهر را به شهری اقتصادی و فعال تبدیل کنیم و ساخت 3 بیمارستان بزرگ نیز به این مهم کمک خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: شهر صدرا استعداد پذیرش 550 هزار نفر جمعیت را دارد. لذا باید تمام دستگاه های تی در این شهر دارای اداره و تشکیلات اداری باشد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم واحدهای مسکن مهر در این شهر، خدمات است، گفت: امیدواریم با رایزنی های انجام شده و با همکاری شرکت های گاز، آبفا و سایر دستگاه ها به زودی اکثر این پروژه ها به سرانجام رسیده و تکمیل شده تحویل صاحبانشان شود.

خانی در خصوص موضوع حل مشکل حمل و نقل بین شهری صدرا نیز گفت: اقداماتی را در راستای احداث مترو بین شهرک گلستان در شیراز و صدرا انجام داده ایم و اعتقاد داریم که اگر موضوع نهایی شود، با توجه به اینکه نیازمند حفر تونل نیستیم و ریل می تواند روی زمین اجرا شود، کار مطالعه و اجرا 2 سال زمان احتیاج داشته باشد، اما موضوع مهمتر اتصال شهرک گلستان به خط یک مترو در شیراز است.

وی نیاز به ایجاد تقاطع غیرهمسطح در ورودی اول شهر صدرا را یادآور شد و با اشاره به اینکه تعاملات خوبی با شهرداری شیراز وجود دارد، گفت: اعتقاد دارم و این موضوع را نیز اعلام کرده ام که اگر قرار به توسعه مسیرهای دسترسی باشد، تلاش می کنیم مسیرهای موجود را توسعه داده و اصلاح کنیم.

خانی با تصریح اینکه هیچ مسیر دسترسی جدیدی به شهر صدرا در برنامه درازمدت شرکت عمران و توسعه قرار ندارد، گفت: مسیر باجگاه که امروز اوقاف مدعی موقوفه بودن آن است بنابراین دلیلی ندارد بیت المال را برای احداث جاده در مسیری که متعلق به ت نیست، هزینه کنیم و از طرفی در مسیر قره پیری هم کار منتفی است و هیچ اقدام راه سازی انجام نمی شود.

مدیر عامل شرکت عمران و توسعه صدرا توضیح داد: در گذشته عده ای سودجو با توجه به اینکه اعلام شده بود قرار است جاده های دسترسی در مسیر باجگاه و قره پیری احداث شود، اقدام به ید یا تملک اراضی آن بخش کرده بودند به امید اینکه ارزش افزوده ایجاد کند.

او خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که راه های دسترسی فعلی صدرا، با کمی توسعه و بهبود وضعیت، پاسخگوی نیاز این شهر خواهد بود و از طرفی با توجه به اینکه آزاد راه شیراز اصفهان در حال احداث است، دسترسی این شهر به مسیر شمالی نیز با استفاده از این زیرساخت امکان پذیر است.

وی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده از سوی برخی افراد و شرکت ها برای انعقاد قراردادهایی با اوقاف، تصریح کرد: هیچ زمینی که مربوط به موقوفه باشد، تغییر کاربری داده نخواهد شد، اراضی زراعی و خدماتی، همچنان زراعی و خدماتی خواهد ماند و اگر افرادی اقدام به انعقاد قرارداد اجاره با اوقاف کرده اند و به نوعی شرکت عمران را دور زده اند، مطمئن باشند که اراضی مورد نظر تغییر کاربری داده نخواهد شد.

خانی از ممنوعیت خام فروشی زمین در شرکت عمران و توسعه صدرا خبر داد و گفت: این شرکت به عنوان یک شرکت 100 درصد تی و با توجه به اصول بازرگانی، آماده مشارکت با سرمایه گذاران است تا اراضی موجود به شکل بهینه ای در مسیر رونق اقتصادی صدرا مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا گفت: واگذاری زمین به گروه های اجتماعی، تعاونی های مسکن و ... نیز تنها در صورتی انجام می شود که محوطه کارگاهی یا اداری مربوطه، در محدوده این شهر قرار داشته باشد، ما هیچ ا امی نداریم که به فلان کارخانه که در امه قرار دارد یا اداره ها و سازمان هایی که در شیراز فعال هستند، زمین به عنوان تعاونی واگذار کنیم.

خانی با پذیرفتن این موضوع که پیش بینی آرامستان و حل مشکل تصفیه خانه دو موضوع بسیار مهم برای شهر صدرا محسوب می شود، گفت: پیگیر حل این دو مشکل هستیم و امیدواریم در سال جدید با همکاری تمام دستگاه های مربوطه، موضوع مرتفع شود.

مدیر عامل شرکت عمران و توسعه صدرا گفت: در ورودی این شهر، یادمان ماندگاری برای ی گمنام احداث خواهد شد.

برچسب ها : بسته شدن درهای شهر صدرا بر روی زمین خواران - صدرا ,اراضی ,شرکت ,انجام ,اینکه ,توسعه ,شرکت عمران ,تغییر کاربری ,مدیرعامل شرکت ,توسعه صدرا ,کاربری داده
محورهای قره پیری و باجگاه از مسیر دسترسی شهرجدید صدرا خارج می شود !!!
عنوان وبلاگ : موج صدرا
خانی مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید صدرا ازخارج شدن محورهای تنگ قره پیری و باجگاه از دستور کار ساخت مسیرهای دسترسی این شهر خبر داد و افزود: با توجه به مشکلات موجود و اصلاح طرح مسیرهای دسترسی شهر صدرا، این دو محور که قرار بود در آینده ای نزدیک شهر صدرا را به شیراز و باجگاه متصل کنند از دستور کار خارج گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهرجدید صدرا، مدیرعامل این شرکت خلق رویکرد جدید برای آینده صدرا را مست م عزم مدیریتی و همت تمامی نین شهر دانست و ادامه داد: جذب سرمایه و سرمایه گذار انرژی و تحرک ایجاد کرده و شهر را از ح رکود خارج می کند.

وی پتانسیل های این شهر در جذب جمعیت، پویایی و نشاط نین را بسیار بالا دانست و خاطرنشان کرد: با اصلاح سیاست ها و رویکردهای جدید تحولی نو در منطقه ایجاد می گردد و نتایج آن در آینده ای نزدیک قابل مشاهده خواهد بود.

مهدی خانی به سیاست های این شرکت در ایجاد دسترسی ریلی صدرا به شیراز، تکمیل و ساخت نقاط جاذب سفر همچون بیمارستانها، ها و مراکز تفریحی و توریستی اشاره کرد و آنها را از اولویتهای کاری شرکت عمران در شهر صدرا دانست و افزود: به تبع این اقدامات شاهد افزایش میزان اشتغال و ایجاد جریان جدید زندگی در صدرا خواهیم بود.

برچسب ها : محورهای قره پیری و باجگاه از مسیر دسترسی شهرجدید صدرا خارج می شود !!! - صدرا ,شرکت ,ایجاد ,دسترسی ,دانست ,جدید ,شرکت عمران ,مسیرهای دسترسی ,عمران شهرجدید ,شهرجدید صدرا ,شرکت عمران شهرجدید
انتقاد رییسی اردکانی پدر هیدرولوژی آب های زیرزمینی در ایران از وضعیت فاضلاب شهر صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا

عزت الله رییسی اردکانی چهارشنبه در نشست علمی با محوریت چالش های زیست محیطی منابع آب و روش های حل آن در شیراز افزود: میزان آرسنیک در مبادی ورودی دریاچه مهارلو در حد مجاز است اما با توجه به فرایند تبخیر، آرسنیک موجود در کف دریاچه 35 برابر حد مجاز است.

رییسی اردکانی که مجله علمی هیدروژئولوژی (hydrogeological journal) او را به عنوان پدر هیدرولوژی آب های زیرزمینی در ایران معرفی کرده است، اظهار داشت: نمک این دریاچه را تبخیر می کنند و در نهایت آنچه را که پر از آرسنیک و ف ات سنگین است را در صنایعی همچون پتروشیمی استفاده می کنند که این مواد آلاینده به رودخانه هایی همچون کُر(kor )بر می گردد و در چرخه محیط زیست دیگر نقاط استان فارس نیز خلل وارد می کند.

عضو هیات علمی شیراز گفت: اقدام برای برداشت از منابع نمک دریاچه مهارلو در حالی است که نمک مورد نیاز صنایع را می توان از گنبدهای نمکی سروستان و امه در استان فارس تامین کرد اما صنعت به خاطر اندکی هزینه بیشتر، زیر بار نمی رود.

رییسی اردکانی از تاسیس نشدن شبکه فاضلاب در بیشتر ای استان فارس به عنوان یکی از چالش های فراروی منابع آب زیرزمینی از نظر آلودگی یاد کرد و گفت: در برخی موارد زمانی که می گوییم شیرابه فاضلاب صنعتی را وارد رودخانه نکنید می گویند پنج هزار کارگر بیکار می شوند و این در حالی است که نباید منافع ملی را به منافع کوتاه مدت اقتصادی این گونه طرح های صنعتی بفروشیم.

این از نبود سایت های پسماندهای ویژه در استان فارس انتقاد کرد و گفت: پنج سال است که از تعیین محل های مناسب برای ایجاد این سایت ها می گذرد اما گامی برای ایجاد آنها برداشته نشده است.

وی افزود: در نبود سایت پسماندهای ویژه، کارخانه ها و واحدهای صنعتی این گونه پسماندها را در انبارهای خود نگهداری می کنند که در صورت وقوع ز له یا آتش سوزی، این واحدها به مثابه بمبی محیط زیست اطراف خود را ت یب می کنند.

رییسی اردکانی در ادامه با انتقاد از بی توجهی به ساخت تصفیه خانه ا گفت: همه می خواهند سد و کارخانه درست کنند و ی به ساخت تصفیه خانه فاضلاب توجهی ندارد هرچند نیتشان خیر است و می گویند اشتغا ایی کنیم؛ این از نشانه های این است که محیط زیست در کشور ما پشتوانه مردمی ندارد.

وی اظهار کرد: در کجای دنیا یک شهر جدید مانند شهر صدرا ساخته می شود بی آن که تصفیه خانه فاضلاب داشته باشد؟ سال ها است که دستگاه تصفیه فاضلاب در شهر صدرای شیراز کار نمی کند و فاضلاب این شهر مستقیم وارد محیط زیست می شود.

عضو هیات علمی شیراز گفت: این آب های آلوده به میکروب وارد زمین های کشاورزی می شود، ان و دام ها در طول مسیر از آن استفاده می کنند و به عبارتی، آلودگی ها وارد چرخه زندگی انسان و حیوان می شود.

وی افزود: در برخی مناطق مانند دو کو و قصر قمشه در اطراف شیراز، شیرابه فاضلاب به قنات ها راه می یابند که سلامت انسان ها و محیط زیست را به مخاطره می اندازد.

رییسی اردکانی اظهار کرد: فاضلاب بسیاری از کارخانه ها و بیمارستان های شهر شیراز وارد رودخانه خشک می شود و برخی در طول مسیر این رودخانه این فاضلاب را به درون مزرعه پمپاژ می کنند و در این مسیر، هم شاهد هستیم که فاضلاب شهرک صنعتی به شکل مطلوب تصفیه نمی شود و همراه با ف ات سنگین وارد دریاچه مهارلو می شود.

وی بیان کرد: آبیاری مزارع از آب رودخانه خشک با توجه به آلودگی آن به ف ات سنگین مجاز نیست و حال آن که برخی از آب این رودخانه برای کاشت سبزی استفاده می کنند که باید دستگاه های نظارتی مانع از این امر شوند.

رودخانه خشک شیراز رودخانه فصلی است که با گذر از داخل شهر شیراز به دریاچه مهارلو در شرق این شهرمی ریزد.

نام دیگردریاچه مهارلو، دریاچه نمک است.

شهر صدرا از ای جدید کشور در شمال غرب کلانشهر شیراز واقع است.

آرسِنیک که در فارسی به ا ید آن مرگ موش می گویند، شبه ف سمی است که ترکیبات آن به عنوان آفت کش به کار می روند.

آرسنیک در آب آشامیدنی و غذا می تواند در دراز مدت به ضایعات پوستی و سرطان منجر شود و در افزایش بیماری های قلبی عروقی موثر است.

برچسب ها : انتقاد رییسی اردکانی پدر هیدرولوژی آب های زیرزمینی در ایران از وضعیت فاضلاب شهر صدرا - فاضلاب ,رودخانه ,شیراز ,دریاچه ,رییسی ,زیست ,رییسی اردکانی ,محیط زیست ,دریاچه مهارلو ,استان فارس , شیراز ,علمی شیراز
موتورسواران برتر استان فارس معرفی شدند
عنوان وبلاگ : موج صدرا

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان گراش شنبه به ایرنا گفت:درکلاس cc 85 ، محمدرضا پورشمسی،حسین امانتی و عباس دلخوش هر سه ازگراش به ترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

میرزا اکبری ادامه داد:درکلاس cc250، ابوذر یونسی از صدرا شیراز اول شد،علی گوشه نشین از لامرد در جای دوم قرار گرفت و محمد کارگر از بستک مقام سوم را از آن خود کرد.

همچنین در کلاس 450 cc مجید عباسی از لامرد بر سکوی اول ایستاد ، حمید هوشمند و رضا نفوش از صدرا شیراز دوم و سوم شدند.

در رقابت های کراس وحید عباسی از لامرد به مقام قهرمانی رسید ، محمد کارگر از بستک دوم شد و ابوذر یونسی از شیراز عنوان سوم را به خود اختصاص داد.

در این رقابت ها که تحت عنوان یادواره ان و 120 شهید سر افراز شهرستان گراش برگزار شد، بیش از چهل موتورسوار از شهرستان شیراز، جهرم ،لارستان ،گراش ، نی ریز، فسا، لامرد، آباده، بستک و فراشبند در چهار کلاس شرکت داشتند.

برچسب ها : موتورسواران برتر استان فارس معرفی شدند - بستک ,لامرد ,شیراز ,شهرستان ,محمد کارگر ,صدرا شیراز ,ابوذر یونسی ,شهرستان گراش
شهر صدرا به شبکه 121 اتفاقات برق پیوست
عنوان وبلاگ : موج صدرا
بیژن لیاقت گفت: پیش از این اطلاع رسانی مردمی در خصوص حوادثی که در شبکه توزیع برق صدرا حادث می شد، تنها از طریق تماس با اتفاقات اداره برق صدرا امکان پذیر بود.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت خطوط تلفن در اتفاقات برق صدرا و جغرافیای خاص این شهر که بروز رخ دادهای ناپایدار طبیعی از جمله بارش های سالیانه و ... را بیشتر شاهد هستیم، امکان پاسخگویی بهتر به تماس های همزمان برقرار شده وجود نداشت.

لیاقت با تصریح اینکه پیوستن برق صدرا به مرکز 121 زمینه ساز ارتقا سطح رضایت مندی و تکریم مردم خواهد بود، گفت: از این پس تمام تماس های تلفنی برای گزارش وقوع حادثه یا درخواست اطلاع رسانی در خصوص مشکلات احتمالی، به شکل خ ر ضبط شده و بر اساس روال موجود، تا زمان رفع مشکل و پاسخگویی دقیق به مشترک یا مشترکین، پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به تاکید مدیریت عامل توزیع برق شیراز بر وم تکریم مناسب مردم به عنوان یکی از شاخص های مهم مد نظر در این شرکت، گفت: کاهش زمان انتظار برای برقراری تماس های اضطراری در خصوص اتفاقات برق، کاهش زمان پاسخگویی به تماس ها، ضبط مکالمات و امکان پیگیری کامل تماس های برقرار شده، افزایش قابل توجه سرعت در رفع اشکالات احتمالی ناشی از بروز حوادث و ارتقا سطح پایداری شبکه توزیع برق، از جمله مزایای این اقدام است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شیراز تصریح کرد: با پیوستن برق صدرا به مرکز فوریت 121، امیدوار هستیم شاهد افزایش سطح رضایت مندی مردم و همچنین ارتقا هرچه بیشتر سطح کمی و کیفی خدمات در حوزه اتفاقات برق به نان شهر صدرا باشیم
برچسب ها : شهر صدرا به شبکه 121 اتفاقات برق پیوست - صدرا ,اتفاقات ,تماس های ,زمان ,توزیع ,مردم ,کاهش زمان
برگزاری جشنواره قرآنی نوآموزان پیش دبستانی کوشا به مناسبت دهه فجر
عنوان وبلاگ : موج صدرا
توحیدی منش مدیر و موسس مجموعه آموزشی غیر تی کوشا ضمن تبرک فرا رسیدن دهه پرفروغ فجر به ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت های نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستانی ، دبستان و متوسطه دوره اول کوشا در پاسداشت سالگرد پیروزی انقلاب ی پرداخت.
مطبوعات فارس/جشنواره قرآنی نوآموزان پیش دبستانی کوشا با اجرای سرود و خواندن دسته جمعی ایت الکرسی و نمایش های قرآنی از جمله سوره فیل ، داستان حضرت سلیمان توسط نوآموزان و مسابقه قرآنی بین نوآموزان با حضور اولیاء در حسینیه سیدال ء برگزار شد .

متوسطه دوره اول کوشا در پایه های هفتم و هشتم که امسال اولین سال فعالیت خود را در 26 تاری فاز دو شهر صدرا می گذراند با برگزاری جشن با شکوه در جمع اولیای دانش آموزان و حضور مسئولین و شهروندان شهر صدرا با اجرای برنامه هایی از جمله سرود ، تئاتر ، مسابقه آشپزی غذای ایرانی ، این مراسم با همکاری پایگاه مقاومت بسیج ا هرا(واحد خواهران) و پایگاه مقاومت بسیج حسینی الهاشمی(واحد برادران) برگزار شد.

دبستان غیر تی کوشا با 12 سال سابقه فعالیت آموزشی در فاز یک خیابان کوهسار به عنوان اولین مدرسه غیر تی شهر صدرا ، امسال جشن 22 بهمن با مدیریت دانش آموزان همراه با برنامه هایی از جمله سرود ، مسابقات ورزشی ، نمایش ، تک خوانی و دکلمه و اجرای طرح یک روز بدون کیف و ساخت کاردستی برگزار شد.

مجموعه آموزشی کوشا با استفاده از سیستم آموزشی کاملاً هوشمند ، آزمایشگاه مجهز و کادری با تجربه مفت به خدمت به شهروندان شهر صدرا می باشد.
برچسب ها : برگزاری جشنواره قرآنی نوآموزان پیش دبستانی کوشا به مناسبت دهه فجر - کوشا ,نوآموزان ,صدرا ,قرآنی ,آموزشی ,سرود ,دانش آموزان ,برنامه هایی ,جمله سرود ,پایگاه مقاومت ,دبستانی کوشا ,جشنواره قرآنی نوآموزان
تبدیل شدن شهر صدرا به قطب آموزش و پزشکی کشور
عنوان وبلاگ : موج صدرا

رییس پردیس بین الملل علوم پزشکی شیراز چهارشنبه در مراسم افتتاح این گفت: پردیس بین الملل بمنظور ایجاد فرصت برای دانشجویانی که بدلیل پایین بودن ظرفیت های تی شانس تحصیل در رشته های مورد علاقه را نداشتند ایجاد شده است.

محمدرضا پنجه شاهین افزود: بر اساس تصمیم سازی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پردیس های بین الملل در های مادر ایجاد شد که علوم پزشکی شیراز بعنوان پیشتاز این پردیس را در کیش ایجاد کرده بود.

وی ادامه داد: پس از گذشت چند سال ، بر اساس برنامه ریزی های جدید بنا براین شد که پردیس های بین الملل در کنار های مادر ایجاد شود تا از امکانات آموزشی بیشتری برخوردار شوند.

پنجه شاهین اضافه کرد: پردیس بین الملل علوم پزشکی شیراز با 14 هزار متر مربع همراه با مسجد ورزشگاه و خوابگاه در شهر صدرا ایجاد شد تا در پذیرش دانشجویان کشورهای دیگر نیز فرصتی را ایجاد کند.

وی بیان داشت : هم اکنون در این پردیس 700 دانشجو مشغول تحصیلند که علاوه بر بیمارستان آموزشی مرودشت و درمانگاه نادر کاظمی از دیگر مراکز درمانی آموزشی علوم پزشکی شیراز نیز بهره می گیرند.

پنجه شاهین گفت: در طرح توسعه این پردیس ساختمان دانشکده داروسازی و دندانپزشکی نیز در حال احداث است.

برچسب ها : تبدیل شدن شهر صدرا به قطب آموزش و پزشکی کشور - پردیس ,ایجاد ,پزشکی , ,الملل ,شیراز ,علوم پزشکی ,پزشکی شیراز , علوم ,پنجه شاهین ,مادر ایجاد ,علوم پزشکی شیراز
تسریع در واگذاری طرح مسیر شیراز – صدرا به سرمایه گذاران بخش غیر تی
عنوان وبلاگ : موج صدرا

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی توسط ضرغام صادقی عضو هیات رییسه مجلس شورای ی قرائت شد.

قادری، زارع، ذوالنوار، محمدصادقی و صادقی نمایندگان شیراز، آباده، شیراز، کازرون و شیراز به راه و شهرسازی: تسریع در تکمیل طرح عمرانی پشت ارگ کریم خان شیراز همچنین تسریع در واگذاری طرح مسیر شیراز – صدرا به سرمایه گذاران بخش غیر تی .

برچسب ها : تسریع در واگذاری طرح مسیر شیراز – صدرا به سرمایه گذاران بخش غیر تی - شیراز ,سرمایه گذاران ,مسیر شیراز
محمد مهدی خانی مدیر عامل شرکت عمران و توسعه صدرا شد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

محمد مهدی خانی عضو سابق شورای شهر شیراز مدیر عامل شرکت عمران و توسعه صدرا شد.

مدیر عامل شرکت عمران و توسعه صدرا در گفت و گو با رو مه افسانه گفت: توسعه سرمایه گذاری ، ایجاد جاذبه های سرمایه گذاری جدید و پویایی شهری سه هدف اصلی و از مهمترین برنامه های مدیریتی ام در شهر صدرا خواهد بود.

http://afsanehonline.ir/images/news/2-11-93/6229.jpg

خانی با بیان اینکه این هدف ها در قالب های مشارکت ، تهاتر و انواع مدل های سرمایه گذاری خواهد بود ، افزود: به سهم خود از همه سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور ، داخل کشور و تمام انی که به رشد شکوفایی شهرستان شیراز علاقه مند هستند دعوت می کنیم در این پروژه های سرمایه گذاری با ما همکاری کنند.

مدیر عامل شرکت عمران و توسعه صدرا در پاسخ به اینکه مهمترین اولویت برنامه کاری وی در شهر صدرا چه خواهد بود، تصریح کرد: نخستین برنامه ام در شرکت عمران توسعه صدرا تعیین تکلیف و حل مشکل مسکن مهر صدرا است و بعد از آن به توسعه سرمایه گذاری در این شهر خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از فاضلاب ، آب ، خدمات شهری و همچنین دسترسی مناسب تر به شهر صدرا تاکید کرد: معضل دسترسی قطار و مترو به شهر صدرا را حل خواهیم کرد و مشکل جاده ها ، خیابان ها و اتوبان های اصلی منتهی به آن را نیز برطرف می کنیم.

خانی در پایان حل همه مشکلات شهری را با مذاکره ، دوستی و همکاری دو طرفه aعنوان کرد.

گفتنی است مهدی خانی که با حکم محسن نریمان معاون و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران ای جدید به این سمت منصوب گردید پیش از این سوابق درخشانی از قبیل دو دوره عضویت در شورای ی شهر شیراز، نائب رییسی شورای ی شهر شیراز، ریاست کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای ی شهرشیراز، عضویت شورای پارک علم و فناوری فارس، شهردار بافت تاریخی و فرهنگی شیراز، مدیرعاملی سازمان مدیریت و نظارت بر تا یرانی شیراز، ریاست هیئت مدیره اتحادیه سازمان های تا یرانی کشور، مدیریت اجرایی صندوق عمران موقوفات فارس، شهردار کازرون و مدیریت پروژه های متعدد از جمله پروژه بین الحرمین را در کارنامه خود دارد.

یادآور می شود پیش از این فرشاد فرزین به مدت 18 ماه مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا بود.

طبق شنیده ها : احتمالاً به زودی فرشاد فرزین مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر جدید صدرا، معاون عمرانی استاندار بوشهر می شود.

برچسب ها : محمد مهدی خانی مدیر عامل شرکت عمران و توسعه صدرا شد - عمران ,صدرا ,شرکت ,توسعه ,سرمایه ,شورای ,شرکت عمران ,سرمایه گذاری ,عامل شرکت ,توسعه صدرا ,مدیر عامل
کیان صدرای فارس از لیگ بر تر فوتبال بانوان کنار گذاشته شد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازشیراز، تیم فوتبال کیان صدرای فارس با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال از ج مسابقات لیگ کنار رفت تا بدین ترتیب، تنها فوتبال بانوان فارس از لیگ بر تر به دسته پایین تر سقوط کند.

بر اساس اعلام سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به دلیل وج تیم کیان صدرا فارس به دلیل عدم انجام 2 بازی از ج مسابقات، قرعه کشی رقابتهای لیگ بر تر در دور برگشت دوبراه برگزار می شود تا وضعیت تیم ها برای رقابت در دور برگشت مشخص شود.

فوتبال بانوان

تیم فوتبال کیان صدرای فارس در هفته دهم لیگ بر تر فوتبال بانوان باشگاه های کشور برابر استقلال با 7 گل ش ت خورد و گلباران شد اما در بازی هفته یازدهم خود شرکت نکرد.

کیان صدرا که در مسابقات لیگ بر تر عملکرد قابل قبولی نداشته، در مسابقات قبلی خود یک پیروزی در کارنامه داشت و در سایر مسابقات خود بازنده شده بود تا جدی ترین مدعی سقوط لقب گیرد اما غیبت در 2 مسابقه این تیم سبب شد، فارس پیش از موعد به لیگ دسته اول سقوط کند.

برچسب ها : کیان صدرای فارس از لیگ بر تر فوتبال بانوان کنار گذاشته شد - فوتبال ,فارس ,کیان ,بر تر ,مسابقات ,صدرای ,فوتبال بانوان ,صدرای فارس ,کیان صدرای ,بر تر فوتبال ,کیان صدرا ,بر تر فوتبال بانوان
حادثه رانندگی در جاده صدرا شیراز، یک کشته و چهار مصدوم به دنبال داشت
عنوان وبلاگ : موج صدرا
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی فارس گفت: در یک حادثه رانندگی در جاده صدرا یک نفر کشته و چهار نفر مصدوم شدند.

به گزارش دریافتی پنجشنبه ایرنا، کامران فیروزی افزود: این حادثه در 34 دقیقه بامداد پنجشنبه و بین یک دستگاه خودرو سمند و پژو 405 روی داد.

وی ادامه داد: ان 115 اورژانس شیراز مصدومان حادثه را پس از دریافت اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان منتقل د.

علت وقوع حادثه در دست بررسی است.

منبع خبر ایرنا فارس

برچسب ها : حادثه رانندگی در جاده صدرا شیراز، یک کشته و چهار مصدوم به دنبال داشت - حادثه ,جاده صدرا ,حادثه رانندگی
تکلیف وضعیت موقوفه و مقدار زمین وقفی در شهر صدرا معین شود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

حجت ال والمسلمین درویشی خطیب شهر صدرا این هفته با بیان اینکه وقف : از جمله بابهای فقهی ما می باشد که در قرآن کریم و در احادیث نورانی اهل البیت (ع) مورد توجه جدی قرار گرفته است. ارزشمندترین و ماندگارترین سرمایه ای که انسان می تواند برای خود ذخیره کند و انسان را از دستبرد هر ی و هر چیزی در امان بدارد.

شهر صدرا گفت : وقف شرایط و تعاریف مشخصی دارد، اینکه انسان چیزی، نوشته ای و سرمایه و باغ و ملک و میو ه ای و... را برای خودش ثبت و ضبط کند و وقف کند، ولکن سود فعلی و ظاهری آن را برای دیگران و در اختیار دیگران قرار بدهد.
در اصل سود معنوی این کارتا روز قیامت برای واقف است و برای اموات و بازماندگان واقف می باشد.
باغ ،خانه،زمین،میوه درختان و...و سود حاصل از اینها از 1% تا 100% و در زمان مشخص یا تا همیشه برای نیازمندان خاص باشد که مورد نیاز را واقف می تواند تعیین کند، می تواند بگوید خاصه خانواده های بی س رست باشد،خانواده های یتیم،بچه های چند ساله،برای سادات ،عام و ... باشد ، که همه این موارد توسط واقف مشخص می شود.
بنا بر این ارزشمندترین گنجینه ای که خداوند متعال باعث حفظ آن است وقف است.
امیدواریم با توجه به تلاشهای که انجام گرفته است و سازمان اوقاف در این مدت الحمدا... خوب درخشیده است وبسیاری از موقوفه های که در اختیارنبوده است،احیا و به اوقاف باز گردانده شود.
احیا موقوفات یک امر دیگری می باشد که الحمدا... آمار بسیار خوب و بالایی در سطح کشور سازمان اوقاف ارائه کرده است،از همه زمینه ها و بسترها استفاده می کند واین سرمایه واقفین ، اعم از انی که زنده هستند و یا انی که دست شان از دار دنیا کوتاه شده است راحفظ می کنند.
توصیه و تاکید ،قرآن،دین وهمه ما این است که هرچه می توانیم برای رفع نیازها وحل مشکلات نیازمندان، حتی برای مساله عمومی حفظ دین، و قرآن این کار را انجام دهیم.
همه اش بحث نیاز شخص نیست، ی خانه اش را یک سال،10 سال یا ... وقف کند،سود و سرمایه اش را برای مسائل قرآنی ،برای روضه خوانی،نذورات،پیشرفت تحصیلی ویا مسائل دیگر در نظر می گیرد که جزء باقیات صالحات می باشد.
امیدواریم خداوندبه همه واقفین و انی که توان این کار را دارند توفیق دهد که در این مسیر گامهای موثرتری بردارند.
البته به یک نکته هم اشاره کنم در باره مساله وقف و اوقافی که در شهر صدرا انجام شده است:
گاها" کم لطفی هایی شنیده می شود که فلانی نسبت به وقف در صدرا مخالف است،هیچ انسان عاقلی مخالف وقف نیست،اگر گاهی سخنی می گوید،تذکری می گوید،یادآوری می کند از این باب است که وقف هر چه که هست آن مقدار صحیح آن تا درهم و ریال آ ش هم گرفته شود،چون مسئولیت دارد.
اما بحث ما گاها" این نیست،بحث ما در این خصوص است که آنی که اطمینان به وقف بودن نداریم و مطمئن نیستیم که این مقدار وقف شده است درهمی هم که از ی بگیریم حق الناس است،پاسخگو نخواهیم بود،لذا تاکید ،دین،علما و مسئولین براین است.
اگر شما گاهی سخنی بر زبان بیان می کند،جلسه ای را مطالبه می کند ،برای این است که تکلیف وضعیت موقوفه و مقدار زمین وقفی در اینجا معین شود،هر چه هست بگیرند،تا ریال آ ش را هم بگیرند.
اما این که هر چند گاهی یک مقداری را خارج کنند و یک مقداری را داخل کنند،مقداری نبوده است،مقداری بوده است، معلوم است که به مقدار زمین وقف شده اطمینانی نیست، مطمئن بشوید از مردم بگیرید،هیچ اشکالی ندارد حقشان هم هست، اما آن زمینی که 4سال اعلام می کنند در وقف بوده،2 سال اعلام می کنند نبوده،از یک عده ای بگیریند،از عده ای نگیرند،برای یک عده ای تخفیف بدهند، خدای ناکرده برای عده ای طور دیگر حساب شود ،این اجحاف است،این حق الناس است،ما راضی به این وضع نیستیم و مس می کنیم و استمداد می کنیم از مسئولین عالیرتبه استان که این مساله را به جد پیگیری کنند ،وضعیت مشخص شود،بینی وبین الله آنچه که مدارک و مستندات که می شود از آن استفاده کرد،استفاده کنند وبقیه اش را بگذارندمردم به حال خودشان باشند.
اما یک وقتی می گویند این مقدار باشد آن مقدار نباشد،اگر هست من و شما کی هستیم که خارج کنیم.
اگر داخل در وقف باشد هیچ احدی نمی تواند خارج کند،این کارها معلوم است که اعتماد و اطمینانی به مقدار این کار نیست،ما خواهان این هستیم که روشن بشود و وضعیت مشخص شود و مقدار و اندازه دقیقا" مشخص شود،آنچه که ی و حق است از مردم بگیرند،اما اینکه 4 سال و 5 سال اینطرف و چند سال آنطرف نباشد،این را حق الناس ما می دانیم و اگر خدای ناکرده راضی نباشد در همه زندگی اش،مسئولیت و یت آن اثرگذار است.
از دادستان محترم که متولی موقوفه درشهر صدرانیز می باشد استمداد می کنیم که با مطالعه دقیق مساله را به جد پیگیری کنندو یک روز هم نگذارندحق وقف و موقوفه ویا حق مردم ضایع شود.

منبع خبر : وب سایت ستاد شهر صدرا www.njs.ir

برچسب ها : تکلیف وضعیت موقوفه و مقدار زمین وقفی در شهر صدرا معین شود - صدرا , ,موقوفه ,مشخص ,مساله ,واقف ,مقدار زمین , ,زمین وقفی ,خدای ناکرده ,وضعیت موقوفه ,تکلیف وضعیت موقوفه
در شهر صدرا فقط چهار مسجد وجود دارد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به گزارش ایرنا آیت الله اسدالله ایمانی شنبه در جلسه رسیدگی به امور مساجد استان فارس در شیراز بیان کرد:هم اینک از مساجد فقط برای اقامه استفاده می شود در صورتی که مساجد باید در تمام فعالیت ها محور باشد و نباید قابلیت ها و ظرفیت های ارزشمند آن جزو مسائل حاشیه ای قرار گیرد.

شیراز ادامه داد:اگر مساجدمان فعال شود و فرزندان ما به این اماکن مقدس رفت و آمد داشته باشند، بسیاری از مسائل و مشکلات تا حد قابل ملاحظه ای حل و فصل می شود.

آیت الله ایمانی گفت:ستاد رسیدگی به امور مساجد با هدف استفاده بهتر از ظرفیت های مساجد تشکیل شده است و برای موفقیت این ستاد در انجام وظایفش ، تقویت آن امری ضروری است.

وی ، به کمبود مسجد در برخی از نقاط شیراز اشاره کرد و بیان داشت: خیابان های بزرگ شیراز فاقد مسجد است و لازم است متولیان امر مساجدی با امکانات جامع و کامل در این گونه خیابان ها احداث کنند.

ولی فقیه در فارس ادامه داد:در شرق، جنوب و مرکز شهر شیراز مساجد بزرگی وجود دارد اما اما غرب شیراز با کمبود مسجد روبرو است.

آیت الله ایمانی افزود: هم اکنون در شهر صدرا چهار مسجد وجود دارد و 10 مسجد دیگر در این منطقه در حال احداث است که در نهایت این بخش از شهر دارای 14 مسجد خواهد شد و به ازای هر هشت هزار و 400 نفر از نان این منطقه یک مسجد فعال است و این رقم مناسبی نیست.

مردم فارس در مجلس خبرگان ی اظهارداشت:اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس طرح کاملی برای وضعیت مساجد و راه اندازی مساجد در محلات دارد که این طرح باید کارشناسی و اجرایی شود.

آیت الله ایمانی ادامه داد:لازم است یک مجموعه قوی برای ایجاد هماهنگی و ساماندهی وضعیت مساجد در استان فارس تشکیل شود و همه دستگاه ها این مجموعه را یاری دهند.

وی افزود:مساجد ما مردم محور هستند از این رو بخشی از هزینه های مساجد را باید مردم و بخش دیگری از آن را اداره های اوقاف و امور خیریه ، تبلیغات ی و فرهنگ و ارشاد ی تامین کنند.

برچسب ها : در شهر صدرا فقط چهار مسجد وجود دارد - مساجد ,مسجد ,شیراز ,فارس ,الله ,ایمانی ,الله ایمانی ,وجود دارد ,امور خیریه ,وضعیت مساجد ,مسجد وجود
اختصاص 500 تار زمین برای ایجاد شهر ی در شهر صدرا
عنوان وبلاگ : موج صدرا

ستاندار فارس خاطرنشان کرد: علاوه بر اعتبارات 1375 میلیارد تومانی مصوب، 150 میلیارد تومان از ظرفیت بنیاد برکت و 70 میلیارد تومان از محل اعتبارات ی به استان فارس اختصاص یافته است که این قدرت چانه زنی و تلاش های مسئولان استان و همراهی نمایندگان را نشان می دهد.

وی با اشاره به ظرفیت های استان فارس در موضوع سلامت وبا تاکید براینکه تا 15 ماه قبل شهر سلامت تنها یک تابلو بود، گفت: بحمدالله اکنون در حال آماده سازی زیرساخت های شهرسلامت هستیم، بخش خصوصی نیز برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده است از طرفی شاهد ایجاد زیرساخت های بیمارستانی در محدوده شهر صدرا و شهر سلامت هستیم.

استاندار فارس همچنین از اختصاص 500 تار زمین برای ایجاد شهر ی با هدف جذب دانشجویان خارجی و داخلی خبر داد و گفت: با رایزنی های انجام شده در سطح کشور، جایگاه فارس در بودجه 94 درخصوص آب و راه تثبیت شده است، زیرا فارس طی سال های گذشته در موضوع راه از محرومیت شدیدی رنج برده و حتی راه آهن ایجاد شده نیز تکمیل نیست.

وی ادامه داد: تلاش های برای تکمیل خط آهن شیراز- بوشهر- عسلویه و شیراز – خوزستان هستیم تا استان فارس به رینگ راه آهن کشوری متصل شود و هیئت هایی از اکراین و روسیه نیز برای اجرای این پروژه ها اعلام آمادگی کرده اند.

برچسب ها : اختصاص 500 تار زمین برای ایجاد شهر ی در شهر صدرا - فارس ,ایجاد ,استان ,میلیارد ,سلامت ,اختصاص ,استان فارس ,برای ایجاد ,زمین برای ,اعلام آمادگی ,میلیارد تومان
مطالعات خط 3 قطار شهری تا پایان سال جاری کامل می شود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

معاون فنی و مطالعات ی سازمان قطار شهری شیراز گفت: مطالعات ی، تهیه طرح و مطالعات قطارشهری، تدوین پیمان ها و رسیدگی های مالی، امور قراردادها و تحویل موقت و دائم امور از جمله مواردی است که در این معاونت پیگیری می شود.

محمدرضا داودی افزود: امور قراردادها و مناقصات نیز اینگونه است که آنچه که به یک قرارداد تبدیل می ‎شود از یک ضرورت و گزارش توجیهی ارائه شده از بخش های مختلف سازمان در پروسه تهیه پیشنهاد، تعریف روال مناقصه و عقد قرارداد منتج شده است.

وی ادامه داد: تکمیل مطالعات قطار شهری شیراز در سال 76 با بحث های مطالعات ترافیکی آغاز و در ابتدا شش خط مطرح و در شورای عالی ترافیک کشور به تصویب رسید.

داودی بیان کرد: مطالعات مسیر خط دو از میانرود تا میدان ستاد مصوب شده و بررسی های مسیر از ستاد به میدان گاز، پارک ، اطلسی و کلبه سعدی ادامه دارد.

معاون فنی و مطالعات ی سازمان قطار شهری شیراز ابراز داشت: خط سه قطار شهری شیراز از معالی آباد شروع می شود تا ایستگاه میرزای و پل بصیرت به سمت صدرا می رود و در دو قسمت ایستگاه راه آهن فعلی، شهرک گلستان و شهرک های مسیر را پوشش داده و از سویی به صدرا می رود.

داودی بیان کرد: طرح های مترویی و ریلی شهرک های ا ی باید با شهر مادر هماهنگ شود و از این رو صدرا در پیوند با شیراز از مترو بهره مند خواهد شد.

برچسب ها : مطالعات خط 3 قطار شهری تا پایان سال جاری کامل می شود - مطالعات ,شهری ,شیراز ,قطار ,مسیر ,صدرا ,قطار شهری ,شهری شیراز ,داودی بیان ,صدرا می رود ,امور قراردادها ,مطالعات ی سازمان
صدرا شهری بدون پارکینگ
عنوان وبلاگ : موج صدرا
به گزارش پایگاه خبری صدرای ما ، عدم وجود پارکینگ های عمومی در سطح شهر صدرا موجب بوجود آمدن معضلات ترافیکی متعددی در آینده ای نزدیک خواهد شد.

نبود مکانی به نام پارکینگ عمومی در سطح شهر ، موجب بروز نگرانی های برای شهروندان پیاده و سواره شده است.


رانندگانی که به دنبال جای پارک و عابرانی که به دلیل پارک ماشین ها در دو طرف خیابان و بعضی از پیاده روها به وسیله موتور سیکلت شاکی هستند از عواقب نبود یک پارکینگ عمومی در سطح شهر به خصوص مجتمع های تجاری که فاقد پارکینگ هستند ...

امید است که مسئولین با آینده شی ، یکی از مشکلات حوزه شهری که موجب بوجود آمدن گره های ترافیکی در خیابانهای شهر صدرا خواهد شد را با ساخت پارکینگ های عمومی و محله ای برطرف کنند .

برچسب ها : صدرا شهری بدون پارکینگ - پارکینگ ,عمومی ,موجب ,صدرا ,پارکینگ عمومی ,بوجود آمدن ,موجب بوجود
طرح توجیهی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهر صدرای فارس دست بررسی است
عنوان وبلاگ : موج صدرا

فرشاد فرزین دوشنبه در نشست با کارشناسان این شرکت افزود: در سال 88 در دور دوم سفر استانی هیات ت مصوبه ای در رابطه با اختصاص یک هزار و 750 تار زمین به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.

وی افزود: 500 تار از این زمین در غرب حریم شهر جدید صدرا به منظور احداث شهرک های بین المللی اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: هم اکنون طرح توجیهی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی توسط ین مشاور تهیه و در مراحل اخذ مجوزات مربوطه جهت انجام مشارکت با بخش خصوصی در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی و شهرک ی از مراجع ذیصلاح است.

وی ادامه داد: برخی مسوولان استانی در روزهای اخیر به منظور بررسی روند اجرای مصوبه سفر استانی ت در سال 88 در راستای ایجاد شهرک ی از محدوده اختصاص یافته بازدید د.

به گفته وی، مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس، مدیرکل امور اراضی استان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس و برخی اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا در این بازدید حضور داشتند.

شهر جدید صدرا در شمال غرب کلانشهر شیراز قرار دارد.

برچسب ها : طرح توجیهی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهر صدرای فارس دست بررسی است - جدید ,صدرا ,ایجاد ,ویژه ,اقتصادی ,منطقه ,منطقه ویژه ,جدید صدرا ,ویژه اقتصادی ,ایجاد منطقه ,شهرک ی ,توجیهی ایجاد منطقه
فرزین از احداث مسجد جامع در شهر صدرا خبر داد
عنوان وبلاگ : موج صدرا

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از پایان مرحله مطالعه طرح مسجد جامع این شهر خبرداد و گفت: مسجد جامع صدرا در زیربنایی بالغ بر 23 هزار مترمربع احداث خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، فرشاد فرزین چهارشنبه 28 داد در جمع خبرنگاران گفت: مسجد جامع به عنوان یکی از عوامل و نمادهای اصلی هویت بخشی شهر ی از نخستین م ومات پیکره هر شهر محسوب می شود.

فرزین خاطرنشان کرد: طرح مسجد جامع صدرا در مرحله فاز یک معماری قرار دارد و اقداماتی نظیر بازدید محلی، بررسی وضعیت زمین، جمع آوری اطلاعات مرتبط با نیازهای تاسیساتی و روبنایی و زیربنایی بررسی و مطالعه شده است.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا ادامه داد: مسجد جامع صدرا با توجه به معیارهای ی و اساسی جامعه در قالب یک مجموعه مذهبی ـ فرهنگی دارای عملکردهای متفاوت مذهبی، فرهنگی، اداری و خدماتی به شهروندان شهر جدید صدرا ارائه می شود.

فرزین با بیان اینکه تاکنون 31 فضای پیشنهادی برای مسجد جامع صدرا در نظر گرفته شده است، گفت: فضاهایی همچون سالن همایش ها، کانون فرهنگی مسجد، کتابخانه، سالن نمایشگاه قرآنی موقت، گالری ها و میهمانسرا و کتابخانه مد نظر است.

او ادامه داد: فاز مذهبی و اصلی مجموعه شامل شبستان و گنبدخانه به گونه ای طراحی شده است که به لحاظ عرفانی و معنوی مفهوم تجسمی گذر زمان و تأکید بر نقطه عطفی که گنبدخانه و شبستان است را به گزار القا می کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه سالنی در زیر شبستان برای مراسم عزاداری با دیدگاهی نو و متفاوت در نظر گرفته شده است، گفت: در این بنا پیش بینی تراکم مراکز تجاری همجوار، پارکینگ سه طبقه، سالن آمفی تئاتر و ... دیگر فضاهای فرهنگی انجام شده است.

برچسب ها : فرزین از احداث مسجد جامع در شهر صدرا خبر داد - صدرا ,جامع ,مسجد ,فرزین ,شبستان ,جدید ,مسجد جامع ,جامع صدرا ,جدید صدرا ,بیان اینکه ,می شود فرزین
اجازه نمی دهیم با امنیت و سلامت مردم بازی شود
عنوان وبلاگ : موج صدرا

فرماندار شیرازگفت: اجازه نمی دهیم دستگاههای کم کار با امنیت و سلامت مردم در شهر صدرا بازی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ( ایسنا) منطقه فارس، مصطفی ی دوشنبه 16 تیرماه در حاشیه بازدید از شهر صدرا و وضعیت فاضلاب و مسکن مهر این شهر به عنوان دو موضوع انتقاد برانگیز، به عدم مسئولیت پذیری و آینده نگری بعضی از دستگاهها در این شهر اشاره و تصریح کرد: مشکلات شهر صدرا که مربوط به دیروز و امروز نیست، ناشی از بی توجهی و پاسخگو نبودن بعضی دستگاه ها نسبت به حقوق مردم است.

وی با بیان این مطلب که اهالی صدرا باید از امکانات ابت رفاهی برخوردار باشند، اضافه کرد: بر عملکرد بعضی از دستگاه های اجرایی نظارت لازم انجام نشده است که این امر باید در اولویت قرار گیرد.

ی افزود: دفاع از قانون و حقوق مردم شهر صدرا واقعیتی انکار ناپذیر است که باید به صورت عمل گرایانه پیگیری شود.

وی بر اهمیت ایجاد مراکز نیروی انتظامی جهت برقراری و حفظ امنیت در این شهر تاکید و خاطرنشان کرد: وجود یک کلانتری در شهر صدرا پاسخگوی این منطقه نبوده و باید در خصوص افزایش مراکز انتظامی اقدام شود.

ی با در خواست از شورای شهر صدرا جهت پیش بینی مکانی موقت برای استقرار پاسگاه نیروی انتظامی، تصریح کرد: در بحث امنیت مردم با ی تعارف نداریم و با مکاتبات پیوسته و فوری موضوع واگذاری زمین را با جدیت دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: از دستگاه ها دعوت می شود تا در مباحث امنیتی و درمانی با دسته بندی مشکلات و تشکیل کارگروه های تخصصی به بررسی و رفع مشکلات اهتمام ورزند.

فرماندار شیراز تکمیل و راه اندازی مراکز اورژانس را بر احداث قبرستان مقدم دانست و گفت: اگر امروز با طراحی برنامه های کوتاه و بلند مدت سعی بر رفع موانع نباشد در آینده ای نزدیک با ورود جمعیت یکصد هزار نفری، مشکلات دو چندان خواهد شد.

ی خواستار برخورد با اتباع خارجی در شهر صدرا شد و افزود: اتباع خارجی ضمن تهدید امنیت، فرصت های شغلی را نیز برای اهالی از بین برده اند.

وی در خصوص افزایش جمعیت به دلیل بهره برداری از مسکن مهر، گفت: از فواید پروژه مسکن مهر بی اطلاع نیستیم اما باید افزایش جمعیت به طریقی مدیریت شود که نان سابق در استفاده از امکانات دچار مشکل نشوند.

فرماندار شیراز در حاشیه بازدید از حوضچه های فاضلاب نسبت به احداث تصفیه خانه در آینده ای نزدیک ابراز امیدواری کرد و افزود: با تعین پیمانکار توسط شرکت آب و فاضلاب و تخصیص اعتبار40 میلیارد تومانی احداث تصفیه خانه پیگیری می شود اما تا آن زمان باید فاضلاب با کانال های رو بسته هدایت شود.

ی گزارش های مردمی را در رفع مشکلات ثمربخش توصیف و کرد: تعامل رسانه ها و مردم به عنوان نیروهای نظارتی با دستگاه های اجرایی توسعه شهر صدرا را تضمین می کند.

برچسب ها : اجازه نمی دهیم با امنیت و سلامت مردم بازی شود - صدرا ,مردم ,باید , ی ,مشکلات ,فاضلاب ,اتباع خارجی ,افزایش جمعیت ,احداث تصفیه ,تصفیه خانه ,فرماندار شیراز
مشکلات مانع رشد صدرا شده است
عنوان وبلاگ : موج صدرا

شهر صدرا گفت: مشکلات قانونی، اجتماعی و مانع از پیشرفت شهر صدرا شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، حجت ال درویشی دوشنبه 16 تیرماه در حاشیه بازدید فرماندار شیراز از شهر صدرا، بر رفع مشکلات این شهر با بهره مندی از پشتوانه های تی و مردمی تاکید کرد.

وی گفت: در ابتدا باید مشکلات دسته بندی شده و سپس با برگزاری جلسات تخصصی و طرح در جلسه شورای اداری برطرف شود.

حجت ال درویشی از مشکل دفع فاضلاب به عنوان یکی از مهمترین معضلات صدرا یاد و اضافه کرد: در جلسات رسمی با حضور مسئولین باب تعامل و همفکری باز شده است که امیدواریم نتایج قابل توجهی به دنبال داشته باشد.

این ، معضل دیگر شهر صدرا را بلاتکلیفی زمین های موقوفه دانست و تصریح کرد: موانع قضایی و حقوقی در خصوص زمین های موقوفه باید از مسیر برداشته شود.

حجت ال درویشی با طرح این سوال که آیا موقوفه حق دارد مانع پیشرفت شهری شود؟ گفت: ما به دنبال مقصر نیستیم اما می خواهیم مشکلات توسط صاحبنظران و کارشناسان برطرف شود.

صدرا افزود: پس از بررسی پیشنهادات، طی یک ماه آینده نتایج در حضور استاندار فارس پیگیری خواهد شد.

برچسب ها : مشکلات مانع رشد صدرا شده است - صدرا ,مشکلات ,موقوفه ,مانع ,درویشی ,زمین های موقوفه ,حجت ال درویشی ,
شهر صدرا، آویزان شده بر گردن کلان شهر شیراز
عنوان وبلاگ : موج صدرا

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سیدمحمد احمدی در همایش آموزشی مدیران استانی املاک، حقوقی، واگذاری و مالی وزارت راه و شهرسازی که به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس در شیراز برگزار شد، ضمن اشاره به برخی برنامه های توسعه شهری پس از انقلاب ی، اظهار داشت: در سال های پس از پیروزی انقلاب، شوق خدمت به مردم چشمگیر بود اما در برخی موارد عدم برنامه ریزی صحیح باعث شد تا در خدمتگزاری با افراط و تفریط روبه رو شویم و به طور مثال اکنون شرایط مناسبی را در توسعه ا شاهد نباشیم.

وی ادامه داد: در بخش زمین و مسکن و در واگذاری ها بهتر بود با برنامه عمل می کردیم چراکه درحال حاضر برای اجرای برخی از پروژه ها زمین و اراضی برای واگذاری نداریم و این موضوع ناشی از عدم برنامه ریزی صحیح در گذشته بوده است.

عالی ت تدبیر و امید در فارس، تصریح کرد: موضوع مسکن همچنان از موضوعات اساسی کشور و ت به شمار می آید که باید مورد توجه قرار گیرد اما در طراحی ها و احداث و گسترش ای جدید باید موضوعات متعددی را مدنظر قرار دهیم.

رئیس شورای توسعه و برنامه ریزی استان فارس عنوان کرد: قرار بود ای جدیدالاحداث سرریز جمعیتی ای بزرگ را در خود جای دهند اما به دلیل عدم توجه کافی به طراحی ها و برنامه ریزی ها، این ا بر گردن ای بزرگ آویزان شده اند.

احمدی از شهر جدید صدرا به عنوان نمونه ای برای این موضوع یاد کرد و گفت: تعداد بسیاری مسکن مهر در شهر جدید صدرا احداث شده اما در توسعه زیرساخت های خدماتی و شهری این شهر برنامه ریزی مناسبی صورت نگرفته است و همین موضوع باعث بروز مشکلات متعدد در این منطقه می شود.

استاندار فارس تصریح کرد: باید مدیریت دمندانه فضای سرزمین مورد توجه قرار گیرد و در حوزه شهرسازی و واگذاری زمین و طراحی ای جدید با فکر عمل کنیم.

وی ادامه داد: ما با واگذاری زمین به مردم و تراکم کم در ساخت و سازها سعی کردیم تا در گذشته مشکلات را به صورت کوتاه مدت حل کنیم اما به یقین اگر تجربه امروز را داشتیم مشکل مسکن مردم را از راه انبوه سازی حل وفصل می کردیم.

عالی ت یازدهم در فارس در پایان گفت: مسکن مهر می توانست به عنوان یک فرصت مورداستفاده قرار گیرد تا یک بار برای همیشه مشکل مسکن حل وفصل شود و می توانستیم از آن به عنوان فرصتی برای ورود فناوری و آفرینش کیفیت استفاده کنیم اما باید برنامه ریزی مناسب تری در این زمینه صورت می گرفت.

برچسب ها : شهر صدرا، آویزان شده بر گردن کلان شهر شیراز - مسکن ,برنامه ریزی , ای ,جدید ,واگذاری ,زمین ,قرار گیرد , ای جدید , ای بزرگ ,واگذاری زمین ,مشکل مسکن
آخرین وبلاگهای به روز شده
وبلاگهای اتفاقی
اخرین جستجو ها
چین و ساخت ۱۳۶ فرودگاه تا سال ۲۰۲۵ کتاب آموزش نرم افزار autodesk autocad plant 3d latin self both that واژه both sides واژه شناسی درباره واژه مقاله کامل کامل درباره واژه شناسی چگونه وزن خود را ثابت نگه داریم؟ ایده مناطق امن ترامپ و تأثیر آن بر آینده منطقه و مذاکرات صلح طرح درس سالانه همه دروس پایه دوم ابت سال تحصیلی بیوتروریسم درمانگاه کوثر اردبیل نوبت دهی.html برگزار پارک تفریحی اردوی پارک انار شهرستان کمیجان اعضای نوجوان چگونه قهوه بنوشیم؟ مقدمات سفر تغییر زمان ثبت نام و آزمون آنلاین زیست گیاهی ریون کشوری ن ت اشتغال جمهور رئیس اشاره رئیس جمهور شورای اداری اداری شهرستان خانواده رئیس اشاره کرده شورای اداری شهرستان جلسه شورای اداری چگونه سالمند با نشاطی داشته باشیم؟ لحظه کیش و مات ترامپ توسط اصغر فرهادی گوشت چرخ کرده کیلویی 9هزار تومانی ومرغ بدون آنتی بیوتیک در شاهرود رفیـــــقه بامـــــرامه هرچـــــی رفیـــــقه سلامـــــــــتی هرچـــــی هرچـــــی رفیـــــقه بامـــــرامه سلامـــــــــتی هرچـــــی چه ی مهمان امشب خندوانه یکشنبه 26 دی 95 است؟ گیرم پدرتو بود فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل تورا از بس زلالی آدرس رستورانهای طرف قرارداد با رهسا.html گروه ساعت تهران مقدماتی برگزار مسابقات مرحله مقدماتی برگزار می شود مسابقات قهرمانی مقدماتی مسابقات تهران مقابل مرحله مقدماتی مسابق چه کنیم تا اندامی مناسب داشته باشیم؟ قاطی مرغا شدن فایز دشتستانی شجریانhtml بخشنامه حقوق ت اجرای تامین است، اجرای بخشنامه تامین اجتماعی حقوق ایام رییس جمهوری ت دهم، چه مواد غذایی سبب تشدید افسردگی می شوند؟ اسامی برندگان مسابقه شهر باران حادث مکه اولین روز آ ین ماه پاییز چند را ار موثر در افزایش وزن استیشن بازی با ای xbox ای با استیشن 4 با 360 yakuza بازی یاکوزا چند تا خاطره استئوکینون آهنگ بارون عرفان حسینی کتابخانه تقدیر اعضای فعال کتابخانه اعضای فعال.html لیست اسامی قبول شدگان کنکور سراسری گزارش کارآموزی چگونه توانستم استرس دانش آموز را کاهش دهم چقدر هشت عدد مقدسی است انیمیشن حرکات موضعی لوله گوارش.html مولانا هستی فایل هفتاد عالم حضرت مولانا تحقیق مولانا هستی مجازی مثنوی معنوی تحقیق تحقیق مولانا چقدر از مساحت موصل در ی ها است؟ این خ ر شیرآلات تولید تولید شیرآلات این دستگاه شیرآلات خ ر توجیهی تولید تولید شیرآلات خ ر توجیهی تولید شیرآلاتhtml صفحه 23 کتاب مهارت های نوشتاری پایه هفتم جواب آن اردنی انجام خلبان اردنی نکا آدرس کلاس یاد بافتنی در چاقی در میانسالی، دشمن حافظه درمان سوزش معده با خوردن ۱۰ خوراکی طبیعی و تاثیرگذار علی گنج خانلو معمای المپیادی معمای شش عنکبوت مسافر کوله جاده درخت هزار نهال آغاز کرده موسسه خیریه محبان الرضا مشهد.html نمونه استشهاد محلی برای مالکیت ملک زراعی رامسر اصفهان فاطمه وقتی اولین آران نرگس آران زمانی اصفهان فاطمه زمانی فاطمه زمانی رعنا مراغه فاطمه زمانی اصفهان چارچوب نظری و پیشینه تحقیق کیفیت زندگی کاری نوآوری های لنوو با معرفی سه محصول از دسته کامپیوتر های اداری کشف بیش از صد هزار لیتر سوخت قاچاق در کن ر جنگ رسانه ایی بین حدک حدکا بر سر تروریست بودن رو مه ایران ورزشی ، چهارشنبه ۵ مهر ؛ ۴ ضلعی ش ت چارچوب نظری و پیشینه تحقیق ن و زایمان متن نوحه ساربانا مهلتی با صدای ف ی زیرنویس قسمت 11 فصل 3 سریال فلش the flash سود دستگاه خودپرداز بانک انصارhtml چارچوب نظری و پیشینه تحقیق محیط یادگیری چگونه می توانیم حباب های رنگی درست کنیم تفاوت اکتیون کامفورت و لاکچری.html محکومیت زن خیانتکار به شستن مرده ها به مدت2سال شیرزاد مرگاب علیا.html معنی درس چهارم کتاب فارسی هفتم.html چارچوب نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس آموزش مراقبه ویپاسانا.html کاریکلماتور در شب شعر طنز قند و نمک فرهنگسرای فردوس 92 نحوه تنظیم فرستنده زمینیhtml مقاله اسمبلی کامپیوتر چربی اولیه باعث مراحل اولیه چربی موجود جدید نشان تحقیقات جدید نغمات فرعی بیات چارچوب نظری و پیشینه تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیه پاو وینت درمورد نظام های تامین اجتماعی لیست قطعات بازرگانی مجد گروه پژو اکورد گیتار کودکی گل فروش از اطها روژان کائنی دست سازه های جابربن حیان بررسی نگرش شکلی مسجد مدرسه های تهران دوره قاجاریه ،پروژه ورد معنی bff.html مفهوم ضرب المثل دشمن دانا بلندت میکند بر زمینت میزند دوست نادان.html یا مدبر اللیل والنهار درآمد پی ال سی – درآمد plc کار قطر با ولیعهد عربستان گفتگو کرد تعرفه جدید هزینه دادرسی 1393 و نسخ ضمنی ماده 3 قانو شناسایی استعدادهای برتر فوتبال بانوان معرفی کتاب مقدمه ای بر حقوق بین الملل محیط زیست جزوه کامل از فصل دوم فیزیک سوم ریاضی.html رای وحدت رویه شماره ۷۴۲ دیوان عالی کشور باوقفه 24ساعته ایرانسل باوقفه رایگان ایرانسل ایرانسل باوقفه 24ساعته رایگان ایرانسل باوقفه معنی درس دوم زنگ افرینش کلاس هفتم.html پایان بی نتیجه اجلاس گروه 7 در ایتالیا شمشیر یگانگی چرک خشک کن مفنامیک اسید.html فرانک یه به زودی به میلان خواهد پیوست چارچوب نظری و پیشینه تحقیق الگوهای ارتباطی
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.865 seconds
RSS