باش !

پست های وبلاگ باش ! در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

غذاهای ارزان قیمتی که در سطح شهر عرضه می شوند
عنوان وبلاگ : باش !

شهروند| مثل قارچ رشد می کنند؛ خیابان های اصلی شهر پر شده از تبلیغاتی مثل «چلوکباب، 4 هزار تومان»، «یک پیتزا 5 هزار تومانی ب ید، یک نوشابه رایگان دریافت کنید» و...

اگر هم گذارتان به خیابان پامنار، پانزده داد یا شوش افتاده باشد، حتما مردان یا نی را دیده اید که گوشه ای از خیابان نشسته اند و خورشت قیمه و قرمه به اصطلاح خانگی می فروشند؛ ٤ هزار تومان، ٥ هزار تومان. یک حساب کتاب ساده به ما نشان می دهد که قیمت تمام شده هیچ پرس غذایی، ٥ هزار تومان نیست! در کمترین ح ، یک پیتزای معمولی بین ١١ تا ١٣ هزار تومان قیمت دارد و این درحالی است که این روزها خیابان های شهر پر شده از اغذیه فروشانی که پیتزای ٥ هزار تومانی و ٨ هزار تومانی می فروشند.

محمدحسین عزیزی، رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران به «شهروند» می گوید: نظارت بر کیفیت غذاها تا زمانی که به صورت فرآورده های خام هستند، برعهده سازمان دامپزشکی است اما زمانی که غذا به صورت فرآوری شده درآمد دستگاه های دیگر مانند سازمان استاندارد و وزارت بهداشت وظیفه نظارت بر کیفیت غذا را برعهده دارند. به صورت جزیی تر، معاونت بهداشتی وزارتخانه مسئول رسیدگی به اوضاع اغذیه فروشان و رستوران ها و کیفیت غذای ارایه شده توسط آنهاست.

او ادامه می دهد: درحال حاضر نظارت به طور کامل انجام نمی شود که اگر می شد، پای کالباس ٤ هزار تومانی اصلا به بازار باز نمی شد تا توسط فروشنده استفاده شود. اگر نظارت به طور کامل روی اغذیه فروشی ها انجام می شد، هیچ ماده بی کیفیت، بدون مجوز و بدون استاندارد حتی به مرحله تولید نمی رسید.

ناصر حسینی تبریزی، رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت هم به «شهروند» توضیح می دهد: اگر همه واحدهای صنفی مجاز بوده و از ما مجوز دریافت می د، به این مشکلات برنمی خوردیم. امروز شاهد فعالیت شمار قابل ملاحظه ای از واحدهای صنفی خارج از نظر اتحادیه هستیم که غذاهایی دست مردم می دهند که استانداردهای لازم را ندارند و موجب بیماری های متعددی می شوند.

در چلوخورشت ٥ هزار تومانی چه خبر است؟

«در هر پرس چلوخورشت باید حداقل ٧٠گرم گوشت گوساله یا ١٠٠گرم گوشت و ١٥٠گرم برنج خشک استفاده شود.» حسینی تبریزی با بیان این موضوع به «شهروند» می گوید: وقتی کنار خیابان، با قیمت های عجیب غذا می فروشند، انتظار ندارید که در آن بیشتر از ٢٠گرم گوشت استفاده شود؟ البته برنج هایی هم که در این نوع خورشت های ارزان قیمت استفاده می شود، از نوع برنج هندی با نازل ترین کیفیت است.

پرواضح است که با توجه به این استانداردها و قیمت ٤١ هزار و ٨٠٠ تومانی گوشت گوساله، در هر پرس غذا ٢ هزار و ٩٠٠ تومان گوشت استفاده می شود. برنج ایرانی، هم که حداقل کیلویی ١٥ هزار تومان است. برنج نیم دانه مرغوب کیلویی بین ٥ تا ٧ هزار تومان قیمت دارد. اگر ١٥٠گرم برنج حتی نیم دانه در یک پرس غذا استفاده شود، حدود هزار و ١٠٠ تومان هم پول برنج آن می شود. با این اوصاف، فقط ٤ هزار تومان ج گوشت و برنج یک پرس چلوخورشت می شود. این درحالی است که هنوز هزینه روغن، لپه، لوبیا، سیب زمینی، ظروف یک بار مصرف و... را هم محاسبه نکرده ایم. حالا شما بگویید در یک پرس غذای ٥ هزار تومانی از چه مواد اولیه ای استفاده کرده اند؟

پیتزای ٥ هزار تومانی چه ویژگی هایی دارد؟

شاید کمتر ی واقعا بداند در پیتزای ٥ هزار تومانی چه خبر است. ١٠٠گرم قارچ هزار و ١٥٠ تومان، ٢٠٠ گرم پپرونی، ٤ هزار و ٥٠٠ تومان، ١٠٠ گرم انواع مختلف پنی یتزا، ٤ هزار و ٨٠٠ تومان، خمیر پیتزا در کمترین ح ٥٠٠ تومان و زیتون ٣٠٠ تومان، قیمت مواد اولیه یک پیتزا متوسط است. در واقع یک پیتزا در کمترین ح ١١ هزار و ٥٠٠ تومان تمام می شود. تعزیرات سود منطقی و معقول را ٢٠ درصد برای یک پیتزا اعلام کرده و این به این معناست که کف قیمت یک پیتزای باکیفیت باید ١٣ هزار تومان باشد.

یک فروشنده می گوید؛ در یک پیتزا از کالباس ٤٠ درصد گوشت استفاده می کند که قیمت ید این کالباس ٤ هزار تومان است. مشکوک نیست؟!

کالباس ٤٠ درصد یعنی در هر کیلو کالباس، ٤٠٠گرم گوشت استفاده شده باشد. گوشت را حتی اگر کیلویی ٣٨ هزار تومان در نظر بگیریم، یک کیلو کالباس ٤٠درصد، ١٥ هزار تومان است. با این اوصاف فکر می کنید کالباس کیلویی ٤ هزار تومان از چه ساخته شده است؟

پیتزاهای ٤ هزار تومانی تنها خمیر خوبی دارند و خمیر هزینه زیادی ندارد و کالباس مورد استفاده در این گونه پیتزاها حداقل حجم را دارد و بدون مزه است.

مواد اولیه چلوکباب ٤ هزار تومانی سنگدان مرغ و شکمبه است

کباب کوبیده می تواند ناسالم ترین غذایی باشد که بیرون از خانه و با قیمت پایین تهیه می کنید. رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورشت استاندارد وزنی یک سیخ کباب کوبیده را ١٧٠گرم اعلام کرده و توضیح می دهد: مردم باید از واحدی کباب تهیه کنند که حتما پروانه ب داشته باشد. هر مغازه بسته به ارباب رجوعی که دارد، گوشت ی را با گوشت گوساله ترکیب می کند. اگر میانگین قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت استفاده شده، ٣٠ هزار تومان باشد، ١٧٠گرم گوشت باید حداقل ٥ هزار و ١٠٠ تومان تمام شود. این درحالی است که قیمت ١٥٠گرم برنج، پیاز، روغن، نان، گوجه و ظرف یک بار مصرف را حساب نکرده ایم.

دل و جگر را با خیال راحت تر بخورید

دل و جگر، اوضاع بهتری دارد. غلامحسین ، رئیس اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه به «شهروند» می گوید: دل و جگر با کیفیت پایین عرضه نمی شود. گوشت استفاده شده در یک سیخ دل یا جگر ی یا ی است و طبق استاندارد اتحادیه هر سیخ گوشت اگر ی باشد، ٢٥گرم بوده و حدود ٢ هزار و ٢٠٠ تومان و اگر ی باشد، ٢ هزار و ٨٠٠ تومان قیمت دارد. به نظر می رسد دل و جگر را مردم می توانند با اطمینان خاطر بیشتری مصرف کنند، چراکه امکان تقلب و کم فروشی در آن وجود ندارد، مگر این که این اقلام آلوده به بیماری یا انواع کیست و انگل باشد و با قیمت نازل تری از کشتارگاه ها تهیه شده باشد.

برچسب ها : غذاهای ارزان قیمتی که در سطح شهر عرضه می شوند - تومان ,گوشت ,قیمت ,استفاده ,هزار ,تومانی ,گوشت استفاده ,هزار تومانی ,٤ هزار تومان ,«شهروند» می گوید ,قیمت دارد ,رئیس اتحادیه چلوکباب
چگونه همیشه برنده مباحثه باشیم
عنوان وبلاگ : باش !

اصلا دیده اید که بعضی ها آنقدر در مباحثه ماهرند که حتی ممکن است دلایل احمقانه اشان مورد قبول جمع و حتی خودتان واقع شود. با اینکه شما می دانید حریفتان دلایل نامربوطی را ارائه می کند، اما باز هم نمی توانید حرف درست خود را به نحوی بیان کنید که منطقی به نظر برسد. در آ هم نظر درست شما کنار گذاشته شده و حتی ممکن است به عنوان فردی شناخته شوید که “حرف های نامربوط زیاد می زند.”

با اینکه ظاهرا هنر برنده شدن در مباحثه مادرزادی است، اما این هنر را مانند دیگر هنرها می توان آموخت و در آن مهارت پیدا کرد. شاید مهمترین عامل در هر نوع ارتباط موفق مانند مباحثه این باشد که “خوب بشنوید.” مورد بعد این است که بتوانید ارتباط چشمی موثر برقرار کنید. ارتباط چشمی در هر ارتباطی باعث به وجود آمدن حس اعتماد در طرف مقابل می شود. با اینکه هنر مباحثه نکات ریز و درشت زیادی دارد اما بعضی از آن ها مهمتر و موثرترند. در اینفوگرافیک امروز به مهترین این نکات می پردازیم.

منبع: cashnetusa

برچسب ها : چگونه همیشه برنده مباحثه باشیم - مباحثه ,ارتباط ,اینکه ,ارتباط چشمی
kpi واقعا چیست ؟
عنوان وبلاگ : باش !

ا باید به این باور برسید که چه kpi را دوست داشته باشید، چه از آن متنفّر باشید، آنها در همه جا نقش دارند. kpi ها در ب وکار، مدارس، بیمارستان ها، هتل ها و … وجود دارند و پیرامون آنها صحبت های فراوانی وجود دارد. در حقیقت در بسیاری از اقداماتی که در مکان های مختلف صورت می پذیرد، kpi و اه کمی مرتبط با آن وجود دارد و گزارش های عملکرد آن اقدامات به واسطه kpi و تحقق میزان اه کمی آن صورت می پذیرد. اما سوالی که در در اینجا مطرح می شود، این است که آیا واقعا تمام این موارد به درستی kpi هستند؟ kpi باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ و …

به طور ساده می توان گفت که kpi روشی برای سنجش میزان خوب بودن عملکرد افراد و یا در سطح کلان تر میزان خوب بودن عملکرد سازمان و یا یک واحد سازمانی است. kpi مخفف کلمه key performance indicator و به معنای شاخص کلیدی عملکرد می باشد. kpiبه ما در درک میزان خوب بودن عملکرد سازمان، واحد سازمانی و افراد در مقایسه با اه کمی و کیفی راهبردی تعریف شده برای هر یک کمک خواهد کرد.

kpi on blackboard

در اینجا با ارائه یک مثال ساده، به شما در درک مفهوم kpi کمک خواهیم کرد. یک کشتی را در نظر بگیرید که می خواهد تعدادی مسافر از شهر a به شهر b ببرد. هدف این سفر، رساندن مسافرین و تعدادی محموله های باری ضرف مدت 10 روز می باشد. در گام اول، کاپیتان و خدمه کشتی نیاز به اطلاعاتی پیرامون ناوبری کشتی خواهند داشت تا بتوانند برنامه و نقشه راه سفر خود را همسو با آن طرح ریزی نمایند. در این مثال kpi مفید می تواند داده های مکانی gps، سرعت متوسط، سطوح سوخت کشتی، اطلاعات آب و هوایی و … باشد. این شاخص ها به تیم کمک خواهد کرد که وضعیت خود را درک کنند و بدانند که آیا همسو با برنامه ارائه شده برای سفر در حرکتند یا خیر و نیز به آنها کمک خواهد کرد تا بتوانند تصمیمات مقتضی را پیرامون ادامه سفر اخذ نمایند.

شاخص ها در شرکت ها و سازمان ها نیز دقیقاً مشابه مثال فوق است. اگر هدف یک شرکت ب سود بیشتر است، شاخص های آن می تواند میزان رشد فروش در بازه های زمانی مطلوب، حاشیه سود و میزان هزینه های اجرایی و … می‎ باشد. اگر هدف یک سازمان جذب مشتری جدید و ایجاد یک برند خوب می باشد، باید میزان آگاهی دیگران و مشتریان از برند را سنجش نماید. اگر یک سازمان بخواهد اطمینان حاصل نماید که کارکنان به خوبی کار می کنند، باید عملکرد کارکنان خود را به عنوان یک kpi سنجش نمایند.

چالشی که بسیاری از سازمان ها با آن روبه هستند انتخاب صحیح kpiاز میان فهرست هزاران شاخص می باشد. انخاب اشتباه kpi این خطر را برای سازمان به ارمغان خواهد آورد که آن را در مسیر اشتباهی قرار دهد و آنها را تشویق به حصول چیزی کند که هیچ پیشرفتی برای آنها حاصل نخواهد کرد. این را به خاطر داشته باشید که دلیل اهمیت kpi همسویی آن با اه راهبردی سازمانی و سنجش آنها می باشد و اگر اشتباه انتخاب شوند مخاطره عدم تحقق اه سازمانی را به وجود خواهند آورد.

kpi اثربخش همسویی خیلی زیادی با اه راهبردی خواهد داشت. هنگامی که ما قصد کمک به یک سازمان را در انتخاب درست kpi داریم باید در گام اول یک چارچوب مشخص مدیریت عملکرد را در سازمان توسعه دهیم و بر اساس آن اولویت های راهبردی سازمان را شناسایی نماییم. پس از توسعه این چارچوب مدیریت عملکرد و شناسایی دقیق اه ، مدیران اجرایی سازمان می توانند همسو با چارچوب، پرسش های مهمی پیرامون موارد بحرانی ب وکار خود مطرح نمایند و با اخذ جواب های مناسبی برای هر یک از آنها، kpi مناسب را استقرار دهند و روش سنجش آنها را نیز مشخص نمایند. با این روش kpi دقیقا اه راهبردی سازمان را پوشش می دهد می دهد.

در مباحث مربوط به مدیریت راهبردی به این روش فورموله نمودن استراتژی می گویند. مشکلی که بسیاری از سازمان ها با آن مواجه هستند، در این است که آنها وقت بسیار زیادی برای ایجاد برنامه های راهبردی صرف می کنند، ولی فرصتی برای فورموله این برنامه های راهبردی به اه کمی قابل تحقق و محصولات ملموس نمی گذارند. با فورموله دقیق برنامه راهبردی که عموما کلیات و اه کیفی کلان را شامل می شود، به اه و محصولات و پروژه های کوچک، قابل تحقق و قابل سنجش به راحتی می توان kpi اثربخشی همسو با برنامه راهبردی کلان سازمان ایجاد نمود.

برچسب ها : kpi واقعا چیست ؟ - سازمان ,راهبردی ,اه ,عملکرد ,میزان ,سنجش ,اه راهبردی ,بودن عملکرد ,قابل تحقق ,فورموله ,برنامه راهبردی
چگونه شاخص کلیدی عملکرد بسازیم؟
عنوان وبلاگ : باش !

چگونه شاخص کلیدی عملکرد بسازیم؟

در این بخش به معرفی ۵ گام کلیدی در مراحل ساخت یک kpi قابل اندازه گیری می پردازیم. همان طور که پیش تر گفتیم kpi برای هر نوع ب و کاری می تواند استفاده شود. ما در این ۵ مرحله kpi مورد نظر برای سنجش عملکرد وب سایت را در نظر گرفته ایم.

مرحله ی اول: مشخص اه

قبل از اینکه ترافیک وب سایت را اندازه گیری کنیم، بهتر است که هدف ساخت وب سایت را برای خودمان روشن کنیم. شاید انجام این کار غیرضروری به نظر برسد. اما معمولا وب سایت ها با ۲ هدف ساخته می شوند: افزایش فروش یا کاهش هزینه ی حمایت از مشتری. در ادامه به معرفی مثال هایی از هر ۲ هدف می پردازیم:

افزایش میزان فروش:

 • تولید لید
 • شناساندن برند
 • فروشگاه اینترنتی
 • شبکه ی اجتماعی
 • سرگرمی

این سایت ها میزان درگیری کاربران و درنتیجه فروش محصولات را افزایش می دهند. شاید این سایت ها محصولات خود را مستقیما از طریق از وب سایت به فروش نرسانند، اما میزان شناسایی و درگیری برند را افزایش می دهند. درنتیجه میزان شناخت مردم از برند بیشتر شده و فروش محصولات بالا می رود.

کاهش قیمت ها:

 • آموزش مشتری ها
 • سلف سرویس
 • سرویس مشتری
 • اطلاعات
 • اینترانت

این سایت ها امکان انتشار اطلاعات و پاسخ دهی آنلاین را فراهم می کنند تا میزان هزینه ی حمایت از مشتری ها را کاهش دهند. مطمئنا نوشتن یک صفحه اطلاعات هزینه ی بسیار کمتری نسبت به استخدام چند فرد متخصص برای حمایت از مشتری ها دارد.

داشتن درک درست از هدف راه اندازی وب سایت، به اندازه گیری میزان فعالیت وب سایت و بهبود عملکرد آن کمک می کند. اندازه گیری ی ری معیارها نیز به مرور زمان کمک می کنند که ببینیم بخش های مختلف سایت تا چه اندازه بهبود پیدا کرده اند. از آنجایی که هیچ گزارش تحلیلی نمی تواند اطلاعات کاملی از شما به اه تان بدهد، بنابراین خودتان باید ی ری از معیارها را زیر نظر داشته باشید. برای روشن تر شدن این موضوع ۲ مثال زیر را در نظر گرفته و مراحل ساخت kpi را روی آن ها توضیح می دهیم:

مثال a: افزایش میزان فروش

مثال b: کاهش هزینه ی حمایت از مشتری ها

kpi

مرحله ی دوم: مشخص فاکتورهای موفقیت یا csf

فاکتورهای موفقیت، تعدادی از فعالیت های کلیدی هستند که یک شرکت، سازمان یا حتی یک فرد برای رسیدن به موفقیت باید روی آن ها تمرکز کند. فاکتورهای موفقیت شرایط مشخص شده ای هستند که میزان دسترسی به اه یک ب و کار را در بازه های زمانی اندازه گیری می کنند. یک cfs خوب با یک فعل عملی آغاز می شود و سپس چیزهای که باید مورد توجه قرار بگیرد را مشخص می کند. این افعال عبارت اند از: جذب ، اجرا ، گسترش دادن، نظارت ، مدیریت و افعال مشابه دیگر. فاکتورهای موفقیت همیشه ۲ عنصر را باهم ترکیب می کنند: فعالیت قابل اندازه گیری و بازه ی زمانی مشخص.

مثال a: افزایش دادن میزان لیدها به اندازه ی ۲۵ درصد در بازه ی زمانی ۱۲ ماه

مثال b: کاهش دادن میزان تماس های مرکز پشتیبانی به اندازه ی ۲۰ درصد در بازه ی زمانی ۱۲ ماه

kpi

مرحله ی سوم: درست kpi از روی فاکتورهای موفقیت

همه ی فاکتورهای موفقیت وما kpi نیستند. فاکتورهای موفقیت عناصر ضروری برای موفقیت یک استراتژی هستند. در حالی که kpi ها معیارهای محاسبه شده ای هستند که کمیت فاکتورهای موفقیت را تعیین می کنند. شاخص های کلیدی عملکرد، محاسباتی از متریک ها هستند که در مراحل بعدی مشخص می شوند. شاخص کلیدی عملکرد در مرحله ی سوم شناخته می شود اما محاسبات آن در مرحله ی پنجم انجام می شود. در ۲ مرحله ی بعدی متوجه خواهید شد که معیارها و متریک های زیادی برای سنجش وجود دارند. اما تنها تعداد کمی از این متریک ها اطلاعات مفیدی از عملکرد وب سایت را در اختیار ما قرار می دهد. تنها متریک هایی می توانند اطلاعات مفید به ما بدهند که kpi باشند. فراموش نکنید که تمام kpi ها متریک هستند اما همه ی متریک ها kpi نیستند. البته این مفهوم بعد از خواندن مراحل چهارم و پنجم کامل تر می شود.

kpi مثال a: درصدی از بازدیدکننده ها که در یک ماه اخیر تبدیل به مشتری برند شده اند

kpi مثال b: نسبت تماس با مرکز خدمات مشتری در مقایسه با نرخ یک ماه گذشته

حال که kpi ها مشخص شدند باید معیارهای سازنده ی این kpi ها را مشخص کنیم. مثال a درصدی از بازدیدکننده ها هستند که تبدیل به مشتری برند شده اند. بنابراین ابتدا باید این معیارها و محاسبات لازم برای مشخص آن ها را پیدا کنیم. در مثال b ما باید معیارها مرتبط با مرکز تماس و پشتیبانی آنلاین مشتری ها را جمع آوری کنیم.

kpi

مرحله ی چهارم: جمع آوری معیارها

معیارها ی ری اعداد خام هستند که می توان اطلاعات مفیدی را از آن ها است اج کرد. این معیارها اگر به هم ربط داده شوند، می توانند اطلاعات مفیدتری را است اج کنند. معیارها، پایین ترین سطح جزئیات در گزارش های تحلیلی وب سایت ها، پایگاه داده ی شرکت ها و گزارشات مرکز تماس هستند. ابتدا معیارها باید جمع آوری شوند تا ما بتوانیم متریک ها را در مرحله ی پنجم مشخص کنیم. این معیارها به یک اندازه برای مثال a و b ارزش دارند:

 • تعداد بازدید از صفحات
 • تعداد بازدیدکنندگان
 • تعداد ها
 • تعداد تماس های روزانه با مرکز پشتیبانی
 • داده ی کمپین ها (مانند تبلیغات کلیکی)

  kpi

مرحله ی پنجم: محاسبه ی متریک ها از روی معیارها

متریک ها محاسباتی از معیارها هستند و همیشه به عنوان نرخ، میانگین، نسبت یا درصد بیان می شوند. ما می توانیم معیارها را به روش های مختلف تحلیل کنیم در نتیجه بی نهایت متریک خواهیم داشت. متریک ها همچنین با یک بازه ی زمانی تعریف می شوند. همان طور که در مرحله ی سوم گفتیم، تمام kpi ها متریک هستند اما همه ی متریک ها kpi نیستند. یک متریک برای اینکه بتواند به kpi تبدیل شود باید اطلاعات مفیدی از عملکرد سایت در اختیار ما قرار دهد. ۲ متریکی که در مثال a و b بررسی کردیم را در نظر بگیرید:

 • درصد بازدیدکنندگانی که طی یک ماه اخیر تبدیل به مشتری شده اند (kpi مثال a)
 • نسبت تماس های مرکز پشتیبانی آنلاین در مقایسه با یک ماه اخیر (kpi مثال b)
 • تعداد صفحه های بازدید شده در هر بازدید در مقایسه با بازه ی زمانی قبلی
 • تعداد یدها به ازای هر بازدید در مقایسه با بازه ی زمانی قبلی
 • نرخ تبدیل بازدیدکننده ها به مشتری
 • درصد بازدیدکننده های جدید در مقایسه با بازه ی زمانی قبلی
 • مدت زمان حضور هر بازدیدکننده در مقایسه با بازه ی زمانی قبلی
 • انجام سرویس های آنلاین در مقایسه با تماس های مرکز خدمات پشتیبانی

مثال a

kpi مثال a درصد تبدیل بازکننده به مشتری است. بنابراین اگر میزان آن از ۸ درصد به ۱۰ درصد تغییر کند، یعنی وب سایت ما نرخ تبدیل خوبی داشته است. این موضوع یعنی میزان فروش نیز در آینده بالا خواهد رفت.

مثال b

kpi مثال b نسبت تماس های خدمات مشتری آنلاین در مقایسه با تماس های ماه گذشته است. اگر این نسبت کاهش پیدا کند یعنی خدمات بیشتری از طریق پشتیبانی آنلاین به مشتری ها داده می شود. این یعنی سایت شما عملکرد خوبی داشته و هزینه ی پشتیبانی کاهش پیدا خواهد کرد.

درنهایت می توان این گونه نتیجه گیری کرد که گزارش های تحلیل وب یا هر گزارش دیگری به تنهایی اطلاعات مفیدی منتشر نمی کنند. اما فهم اه ب و کار و kpi ها گزارش خوبی از عملکرد ب و کار به ما می دهند. این گزارش ها نشان می دهند که آیا نتایج ما به اندازه ی کافی به اه مان نزدیک هستند یا یک سری تغییرات باید در عملکردها لحاظ شود.

تفاوت متریک و معیار

متریک و معیار عناصری هستند که در این مقاله زیاد در مورد آن ها صحبت کردیم. حال می خواهیم تفاوت این ۲ عنصر را بیان کنیم:

تعریف متریک: متریک یک معیار قابل اندازه گیری است که برای ارزی و پیگیری یک فرآیند خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

تعریف معیار: معیارها اعداد یا ارزش هایی هستند که می توانند جمع زده شوند یا میانگین گرفته شوند. مانند فروش، فاصله، مدت زمان، دما و وزن.

تفاوت: معیار، یک اصل بنیادی یا یک اصطلاح خاص است. یک متریک می تواند از یک یا تعداد بیشتری معیار تشکیل شود. به همین دلیل لغت متریک، هدف و عملکرد دقیق تری دارد.

برچسب ها : چگونه شاخص کلیدی عملکرد بسازیم؟ - مثال ,معیارها ,میزان ,مشخص ,اطلاعات ,مرحله ی ,بازه ی زمانی ,فاکتورهای موفقیت ,اطلاعات مفیدی ,زمانی قبلی ,پشتیبانی آنلاین ,کلیدی عملکرد بسازیم
۱۰ مهمی که باید قبل از تماشای دانکرک ببینید
عنوان وبلاگ : باش !

چند هفته ای است که دانکرک (dunkirk) جدید کریستوفر نولان در ایالات متحده آغاز به اکران کرده و مورد توجه و تمجید منتقدان قرار گرفته است. در عین حال بررسی های پرفروش با آفیس در هفته های گذشته هم نشان می دهد که آ ین نولان برای دو هفته متوالی پس از شروع اکران در صدر ج های پرفروش قرار داشت و این هفته هم (هفته سوم) دومین پرفروش سینماهای بود.

در این مقاله ۱۰ سینمایی مهم را بررسی کرده ایم که تماشای آن ها برای بهتر دیدن و درک دانکرک ا امی به نظر می رسند. بعضی از این ها مستقیما مورد توجه نولان بوده و این کارگردان از تاثیر این ها بر دانکرک سخن گفته است. تعداد دیگری از های این لیست از شا ارهای تاریخ سینما در حوزه های جنگی به حساب می آیند و قطعا باید پیش از دیدن نولان، آن ها را هم دیده باشید.

۱- در جبهه غرب خبری نیست

سینمایی تحسین شده و اسکارگرفته ی «در جبهه غرب خبری نیست» (all quiet on the western front) در سال ۱۹۳۰ ساخته شد. این ساخته لوییس مایلستون کارگردان مولداویایی تبار زاده یکی از های کلیدی تاریخ سینما در حوزه توصیف جنگ است. کریستوفر نولان معتقد است شدت و وحشت موجود در جنگ جایی بهتر از «در جبهه غرب خبری نیست» به نمایش در نیامده است.

«در جبهه غرب خبری نیست» روایتگر سرنوشت تعدادی نوجوان آلمانی است که معلم شان آن ‎ها را قانع کرده برای شرکت در جنگ جهانی اول ثبت نام کنند. در طول بسط این روایت، تجربه این نوجوانان را از حضور در میدان نبرد نشان می دهد.

این که به طرز فوق العاده ای کارگردانی شده و از آثار شاخص سینمای در دهه ۳۰ میلادی است برای درک جنگ و دشواری های آن ضروری به نظر می رسد.

۲- نبرد الجزیره

«نبرد الجزیره» ( the battle of algiers) ی جنگی محصول سال ۱۹۶۶ است که توسط کارگردان ایتالیایی جیلو پونته کوروو ساخته شده. که محصول مشترک کشورهای ایتالیا و الجزایر است روایتگر جنگ مردم الجزایر با نیروهای ت فرانسه در دهه پنجاه میلادی است؛ نبردهایی که برای رهایی از استعمار و سلطه فرانسه در شمال آفریقا اتفاق افتاد. در سال ۲۰۱۲ و پس از رای گیری مجله سایت اند ساوند از کارگردانان و منتقدان مطرح سینمایی، این به عنوان ۴۸ مین در میان ۲۵۰ برتر تمام تاریخ سینما انتخاب شد. نمایش این که در دوران خود بسیار جنجالی بود تا ۵ سال پس از ساخت آن در کشور فرانسه ممنوع بود.

نبرد الجزیره، برنده شیر طلایی جشنواره ونیز از نظر نولان ی است که تاریخ مصرف ندارد و روایت واقع گرایانه آن بر مخاطب موثر است. این که به عنوان یکی از بهترین های تاریخ سینما در میان های جنگی مطرح شده است و عموم تماشاگران را طی دهه ها با خود همراه کرده، یکی از هایی است که حتما باید پیش از دیدن آ ین کریستوفر نولان دیده باشید.

۳- نجات سرباز رایان

«نجات سرباز رایان» (saving private ryan) یکی از بهترین های استیون اسپیلبرگ، ماجرای ۸ سرباز یی است که قصد دارند یک سرباز چترباز را نجات دهند. یکی از صحنه های درخشان ، صحنه معروف به omaha beach است. این صحنه به عنوان یکی از واقع گرایانه ترین صحنه های جنگی در تاریخ سینما شناخته می شود. به باور بعضی از کارشناسان این صحنه ۲۴ دقیقه ای احتمالا بزرگترین دستاورد هنری اسپیلبرگ است. این که برنده ۵ جایزه اسکار شده از مجموعه های جنگی است که به عنوان یک سینمادوست به هیچ عنوان نباید از دستش بدهید.

۴- غلاف تمام ف ی

«غلاف تمام ف ی» (full metal jacket) یکی از آ ین های استنلی کوبریک درباره یک گروه از سربازان یی است که برای شرکت در جنگ ویتنام آماده می شوند و در روند پیشرفت قصه با تجربه ترسناک این نظامیان هنگام حضور در این جنگ آشنا می شویم. این یک سال پس از موفق «جوخه» (platoon) ساخته الیور استون روی آمد و در آغاز تا حدی زیر سایه این قرار داشت اما در گذر زمان خود را به عنوان چنان موثری معرفی کرد که در حال حاضر در مقایسه با جوخه از شهرت بیشتری برخوردار است. بعضی از کارشناسان معتقدند استنلی کوبریک از جمله کارگردانانی است که بر شیوه های کاری کریستوفر نولان در سینما اثر گذار بوده است.

۵- مزد ترس

یکی از بخش های مهم سینمای نولان تعلیقی است که این کارگردان در اغلب های خود از آن بهره می برد. در واقع تعلیق در آثار نولان صرفا به عنوان بخشی از یک ژانر سینمایی به کار گرفته نمی شود بلکه از طریق آن واکنش های تماشاگران هم کنترل می شود.

«مزد ترس» (the wages of fear) ی است خاص در تاریخ سینما. ی که نخل طلای کن و س طلای جشنواره برلین را ازان خود کرد.

درباره چهار مرد است که قصد دارند یک محموله نیتروگلیسرین را به یک میدان نفتی در جنگل های جنوبی برسانند. در طول با بالا گرفتن تضاد میان شخصیت ها، تنش و احساس اینکه مرگ به شدت نزدیک است بر فضای غالب می شود. مزد ترس اثر آنری-ژرژ کلوزو یک نمونه فوق العاده از های پرتعلیق در تاریخ سینما است.

۶- طمع

«طمع» (greed)، شا ار اریش فن اشتروهم کارگردان یی- اتریشی است. ی صامت از اعماق تاریخ سینما (ساخته سال ۱۹۲۴) که نسخه اصلی اش ۷ ساعت و ۴۲ دقیقه بود اما نهایتا در قالب یک ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه ای به نمایش درآمد.

ی که یکی از نمونه های درخشان و اولیه تاریخ سینما در داستان گویی از طریق تصویر است. نولان معتقد است طمع از نمونه هایی است که امکانات یک داستان گویی ناب بصری را جستجو و کشف می کند. مسیری که او پس از سال ها پیشرفت سینما، در دانکرک دنبال کرده است.

در طمع داستان یک دندان پزشک و همسرش را دنبال می کنیم که پس از دوره ای از زندگی و تبدیل شدن به افرادی بی نهایت طمع کار زندگی شان را ویران می کنند.

۷- خبرنگار خارجی

نولان از این آلفرد هیچکاک یاد کرده و گفته است در دانکرک از صحنه غرق شدن هواپیمای خبرنگار خارجی (foreign correspondent) الهام گرفته است. نولان در یک مصاحبه با موسسه بریتانیا گفته است هیچ تلاشی برای خلق تعلیق سینمایی و قصه گویی تصویری بدون وجود هیچکاک کامل نمی بود.

این تریلر جاسوسی ماجرای یک خبرنگار یی را روایت می کند که از نیویورک به اروپا فرستاده می شود. این خبرنگار قصد دارد ماجرای یک توافق مخفی میان دو کشور اروپایی را کشف کند اما شرایط از روند طبیعی خود خارج شده و این خبرنگار به همراه یک زن تلاش می کنند گروهی از جاسوس ها را شناسایی کنند.

هیچکاک در خبرنگار خارجی مجموعه ای از ژانر ها را در خدمت گرفته و با آن ها بازی می کند. ی با دیالوگ های هوشمندانه و کاملا سرگرم کننده.

۸- خط باریک سرخ

در سال ۲۰۱۱ بود که نام ترنس مالیک کاگردان «خط باریک سرخ» (the thin red line) سر زبان ها افتاد. او در آن سال موفق شد بخاطر دیگرش «درخت زندگی» (the tree of life) نخل طلای جشنواره کن را بدست آورد. با این وجود مالیک کارگردان بزرگی است که در چند دهه گذشته فعالیت های گزینشی و محدودی داشته.

مالیک خط باریک سرخ را در سال ۱۹۹۸ و پس از ۲۰ سال دوری از سینما ساخت. که از نظر تاریخی داستانی مرتبط با جنگ جهانی دوم و ماجرای مبارزه سربازان یی با سربازان ژاپنی برای در هم ش تن آ ین مقاوت های ژاپن است.

بیش از آنکه درباره جنگ باشد درباره احساسات پیچیده رزمندگان است و همین هم اثر را به نمونه ای متفاوت و به یادماندنی در سینمای جنگی بدل کرده است.

بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند که خط باریک سرخ بدون شک یکی از بهترین های جنگی تمام دوران ها و یکی از بهترین آثار ترنس مالیک است. دیدن این نمونه های ناب از سینمای جنگ قطعا پیش از دیدن اثر آ نولان ضروری به نظر می رسد.

۹- اینک آ ا مان

«اینک آ ا مان» (apocalypse now) از نگاه بعضی از منتقدین شا ار فرانسیس فورد کاپولا و از نظر بعضی دیگر، اثری است که نتوانست به اندازه «پدرخوانده» بدرخشد. این پر سر و صدا، ماجرای سروان بنجامین ویلارد را دنبال می کند که باید در طول جنگ ویتنام برای انجام یتی به جنگل های کامبوج برود و سرهنگ کرتز را که می گویند دیوانه شده بکشد.

کاپولا این اثر را در سال ۱۹۷۹ و با اقتباس از کتاب دل تاریکی اثر جوزف کنراد ساخت. همان سال اینک آ ا مان موفق شد در کنار «طبل حلبی» نخل طلای جشنواره کن را به دست آورد.

به هر حال این نمونه که از نظر بعضی از منتقدان شا اری در هماهنگی صدا، تصویر و بازی بازیگران به حساب می آید ی است که باید قبل از دیدن های جنگی این روزها مثل دانکرک، دیده شود.

۱۰- بیا و ببین

«بیا و ببین» (come and see) ساخته الم کلیموف کارگردان روس در نگاه بسیاری از منتقدان به عنوان بهترین ی شناخته می شود که در طول تاریخ سینما درباره جنگ ساخته شده. که فضای رعب آور، یاس برانگیز و تلخ جنگ جهانی دوم را نشان می دهد تلاش می کند مخاطب را با وجوهی پیشتر ناشناخته از این جنگ آشنا کند.

بیا و ببین روایتگر ماجرای پسری نوجوان است که بعد از پیدا یک اسلحه به نیروهای شوروی می پیوندد و علیه آلمان ها می جنگد. با ترکیب صدا و تصاویر خلاقانه و ناب تلاش می کند تجربه ای تکان دهنده را برای مخاطب رقم بزند و همانطور که نام آن نشان می دهد، دست تماشاگر را بگیرد تا «بیاید» و رنج های عظیمی که در آن تاریخ و آن جنگ بر مردم رفته است را «ببیند».

منبع: tasteofcinema

برچسب ها : ۱۰ مهمی که باید قبل از تماشای دانکرک ببینید - , های ,نولان ,سینما ,تاریخ , ی ,تاریخ سینما , های جنگی ,کریستوفر نولان ,طلای جشنواره ,خبرنگار خارجی
جزوه 50 تابع کاربردی در نرم افزار ا ل
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان عزیزم

امیدوارم ح ون خوب باشه

یک چزوه بسیار عالی پیدا از فرمول های مهم ا ل که توسط عزیزم جناب آقای توکل تهیه شده و بسیار کاربردی هستش

بهتون پیشنهاد می کنم حتما استفاده کنید

با

برچسب ها : جزوه 50 تابع کاربردی در نرم افزار ا ل
نمونه یک جریان نقدینگی (cash flow) در نرم افزار ا ل
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان روزتون بخیر

امیدوارم از مطالب وبلاگ استفاده کرده باشید

امروز در خدمتتون هستیم با یک کش فلو یا همون جریان نقدینگی بسیار کاربردی که میتونید توش عدد بزارید و شکل و شمایل بسیار زیبایی براش بسازید

این آموزش به طور اختصاصی از وبلاگ من منتشر میشه و منبعش یکی از دوستانم هست که با اجازه ایشون آپلود

با

برچسب ها : نمونه یک جریان نقدینگی (cash flow) در نرم افزار ا ل - جریان نقدینگی
همه ی آنچه از کنفرانس اپل انتظار داریم
عنوان وبلاگ : باش !

کنفرانس ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) اپل تفاوت های اساسی با کنفرانس های مشابه این شرکت در سال های گذشته دارد. در این مراسم و به مناسبت دهمین سالگرد معرفی گوشی انقل آیفون، قرار است با یک آیفون کاملا جدید به نام آیفون x روبرو شویم. به همین خاطر چندان عجیب نیست که تمرکز عمده ی اخبار و گمانه زنی ها بر این گجت باشد.

اما مطابق رسم سال های گذشته، قرار نیست که در این رونمایی فقط شاهد معرفی آیفون جدید باشیم، بلکه مطابق شایعات و اخبار غیررسمی، می توانیم انتظار معرفی دیگر محصولات اپل را هم داشته باشیم. با توجه به شایعات، به احتمال زیاد در این مراسم شاهد رونمایی از اپل واچ و اپل تی وی جدید خواهیم بود؛ همچنین اپل احتمالا جزییات بیشتری از اسپیکر هوشمندش با عنوان «هوم پاد» (homepod) را اعلام می کند که قرار است در ماه دسامبر (آذر) روانه ی بازار شود. البته این کنفرانس فقط محدود به رونمایی از موارد ذکر نشده نخواهد بود.

آیفون x

اپل آیفون x

همین ابتدا بهتر است که درباره ی گل سرسبد این مراسم یعنی آیفون x توضیح دهیم. در ابتدا گفته می شد که نام این گوشی آیفون ۸ خواهد بود و دو آیفون دیگر ۷ اس و ۷ اس پلاس نام دارند؛ اما بر اساس اطلاعات جدیدی که از «فریمور» ios 11 به دست آمده، گوشی آیفونی که به مناسبت ۱۰ سالگی این محصول قرار است عرضه شود آیفون x نام دارد و نام آن دو آیفون دیگر آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس خواهد بود.

با توجه به رندرها و شایعات متعدد، در این آیفون می توانیم انتظار نمایشگر «اولد» (oled) کم حاشیه، حذف دکمه ی هوم، تعبیه ی اسکنر سه بعدی صورت، پشتیبانی از شارژ بی سیم و دوربین دوگانه ای که چینش عمودی دارند را داشته باشیم. و البته در کنار همه ی این موارد، نباید احتمال قیمت بسیار بالای این گوشی را فراموش کرد.

آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

این دوگوشی مدل های به روزشده ی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس هستند. به همین خاطر انتظار می رود که در ظاهر آن ها غیر از بدنه ی شیشه ای-برای پشتیبانی از شارژ بی سیم-شاهد تغییر دیگری نباشیم. اما ازلحاظ تغییرات داخلی، این گوشی ها احتمالا از پردازنده ی مشابه آیفون x یعنی a11 بهره می برند. به غیراز این، احتمالا شاهد بهبود دوربین این گوشی ها و باتری آن ها هم خواهیم بود. البته با توجه به تمرکزی که برای آیفون x وجود دارد، اخبار زیادی پیرامون این دوگوشی به بیرون درز نکرده، برای همین در مورد این گوشی ها می توانیم انتظار غافلگیری هم داشته باشیم.

اپل واچ ۳

اپل واچ 3

در مدل جدید اپل واچ، گویا قرار نیست که ازلحاظ ظاهری شاهد تغییر و تحولات خاصی باشیم. فقط به نظر می رسد اپل واچ ۳ از فناوری lte پشتیبانی خواهد کرد. پس اگر این مطلب حقیقت داشته باشد، کاربران اپل واچ جدید می توانند بدون نیاز به آیفون از امکاناتی مانند استریم موسیقی، نصب اپلیکیشن یا ارسال پیام بهره ببرند. البته به غیراز این نسخه، احتمالا نسخه ای ارزان تر هم عرضه خواهد شد که از سیم کارت پشتیبانی نمی کند.

ازلحاظ سیستم عامل هم انتظار می رود این اپل واچ از watchos 4 بهره ببرد که گویا ازنظر عملکرد سیری و مشخصه های مربوط به تندرستی بهبود یافته است. با توجه به عدم درز خبر پیرامون باتری این ساعت هوشمند و عدم تغییر ظاهری، نمی دانیم که اپل فکری به حال باتری ضعیف این ساعت کرده است یا نه؟

اپل tv

اپل tv

بعد از سال ۲۰۱۵، این اولین به روزرسانی برای اپل tv است. بر اساس اخبار غیررسمی، در این مدل جدید می توانیم انتظار پشتیبانی از های ۴k و hdr را داشته باشیم. علاوه براین، اپل که نمی خواهد از بازار پرسود تولید محتواهای ویدیویی عقب بیفتد، ۱ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرده و به زودی می توانیم نتیجه ی این اقدام جدید اپل را مشاهده کنیم. هم زمان با معرفی این محصول جدید، به احتمال زیاد از بخش جدید آیتونز که مختص های ۴k است، رونمایی خواهد شد.

هوم پاد

اسپیکر هوشمند هوم پاد، پاسخ اپل به محصولات آمازون اکو و گوگل هوم است. اپل این محصول را در کنفرانس wwdc در ماه ژوئن ( داد) معرفی کرد و به غیراز قیمت ۳۵۰ دلاری آن، اطلاعات چندانی پیرامون جزییات این محصول ارایه نشد. به همین خاطر انتظار داریم که در این مراسم، اپل جزییات بیشتری از این اسپیکر هوشمند را ارایه دهد.

ios 11 و macos high sierra

مطابق رسم همیشگی، در مراسم رونمایی از آیفون جدید، نسخه ی جدید سیستم عامل ios هم معرفی خواهد شد.ios 11 که مدت هاست در مرحله ی آزمایشی قرار دارد، در چند روز آینده رسما معرفی می شود. در این نسخه از ios شاهد تغییرات زیادی هستیم که ازجمله ی آن ها می توانیم به تغییرات ایجادشده در بخش نوتیفیکیشن ها و لاک اسکرین، طرح جدید اپ استور، بخش های جدید «لایو فوتوز» (live p os) و بهسازی مربوط به سیری اشاره کرد. اما مهم ترین تغییرات در ios 11 مربوط به آیپد است که این تبلت را به نوعی متحول می کند.

نباید arkit را از قلم بیندازیم که از مهم ترین بخش های ios 11 محسوب می شود. این پلتفرم واقعیت افزوده، امکانات گسترده ای را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد و می توان انتظار داشت که بخش زیادی از مراسم اپل فقط به همین پلتفرم اختصاص داده شود. با توجه به ویدیوهایی که از قابلیت های این پلتفرم منتشرشده، احتمالا مدت کمی بعد از معرفی این سیستم عامل، اپلیکیشن های جذاب زیادی بر پایه ی واقعیت افزوده روانه ی اپ استور شوند.

در این مراسم از نسخه ی جدید macos با عنوان high sierra رونمایی می شود.macos جدید نسبت به نسخه ی قبل چندان عوض نشده و فقط ازلحاظ جزییات خاصی بهبود یافته است. ازجمله ی این تغییرات می توان به بهبود در سرعت و امنیت مرورگر سافاری، تغییراتی در بخش ع ها و ایمیل ها و تحولاتی در قسمت فایل ها اشاره کرد.

انتظار چه چیزی را نداشته باشیم

کنفرانس اپل

حالا که درباره ی انتظارات نوشتیم، بهتر است که هم اکنون درباره ی محصولاتی بنویسیم که در این رونمایی خبری از آن ها نخواهیم شنید. چندی پیش در ماه مارس (اسفند) آیپد ۹.۷ اینچی مدل ۲۰۱۷ و کمی بعد در ماه ژوئن ( داد) آیپدهای پرو ۱۰.۵ و ۱۲.۹ اینچی مدل ۲۰۱۷ عرضه شدند. به همین خاطر در این مراسم اپل، احتمال معرفی آیپد جدید خیلی کم است. البته شاید هم با معرفی نسخه ی جدید آیپد مینی (که از سال ۲۰۱۵ به روزرسانی نشده) غافلگیر شویم.

البته درهرصورت نباید احتمال غافلگیری را به کل حذف کرد؛ چرا که شاید اپل در این مراسم از یک هدست واقعیت افزوده یا حتی محصولی جدید برداری کند. کافی است تا شب صبر کنیم تا ببینیم این بار اپل چگونه ما را غافلگیر خواهد کرد.

برچسب ها : همه ی آنچه از کنفرانس اپل انتظار داریم - آیفون ,جدید ,معرفی ,مراسم ,رونمایی ,همین ,همین خاطر ,داشته باشیم ,می توانیم انتظار ,نسخه ی جدید ,اسپیکر هوشمند
آیفون x معرفی شد
عنوان وبلاگ : باش !

نسخه ی ویژه ی آیفون، نسخه ای که بیش از یک سال است در قالب شایعات مختلف همه جوره از آن شنیده ایم، بالا ه در مراسم امشب اپل رونمایی شد. آیفون بزرگ امسال همانطور که شنیده بودیم، iphone x نام گذاری شده است. این آیفون جدید اپل صفحه نمایشی بدون حاشیه دارد که تمام جلوی گوشی را پوشانده است. با این حال، قسمتی از بالای گوشی برای قرار دادن دوربین جلو و سنسورهای مختلف، پوشانده شده است.

آیفون ای (که بهتر است مثل خود اپل آن را آیفون ۱۰ بخوانیم)، بدنه ای از جنس شیشه دارد. جلو و پشت گوشی کاملا شیشه ای است و این دو شیشه با ف به یکدیگر متصل شده اند. آیفون ۱۰ در دو رنگ خا تری و نقره ای عرضه می شود و همین موضوع، از پریمیوم بودن آن می گویند.

اپل یک صفحه نمایش oled روی این آیفون جدید خودش قرار داده است؛ صفحه نمایشی که اپل اسم super retina را روی آن گذاشته است. این صفحه نمایش وضوح تصویری برابر با ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ پی ل دارد. مثل آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس صفحه نمایش آیفون ۱۰ هم از تکنولوژی true tone استفاده می کند.

با توجه به اینکه آیفون جدید اپل تمام و کمال با یک صفحه نمایش بزرگ پوشانده شده، اپل مجبور به حذف کلید معروف هوم شده است. به جای کلید هوم، باید از پایین صفحه به بالا بکشید. همانطور که شنیده بودیم، اپل بی خیال حسگر اثر انگشت شده است. آیفون ۱۰ به جای حسگر اثر انگشت، چهره ی شما را نگاه می کند تا گوشی را آنلاک کند.

اپل اسم face id را برای تکنولوژی تشخیص چهره ی آیفون ۱۰ انتخاب کرده است. این تکنولوژی با استفاده از هوش کار می کند و می تواند چهره ی شما را در هر ح ی و حتی در مرور زمان و با تغییرات مختلف، بشناسد. برای شناسایی چهره، اپل روی آیفون ۱۰ یک فلش که نور تولید می کند و یک سنسور فروسرخ قرار داده است. اپل می گوید که شانس آنلاک شدن آیفون ۱۰ توسط چهره ی فرد دیگری به غیر از صاحبش، ۱ در ۱ میلیون است.

دوربین آیفون ۱۰ تفاوتی با آیفون ۸ پلاس ندارد؛ یعنی همان دو سنسور ۱۲ مگاپی لی روی این گوشی قرار داده شده اند. دو لنز این گوشی هم همان دیافراگم f/1.8 و f/2.4 را دارند. البته به جای یک لنز، هر دو لنز گوشی لرزشگیر اپتیکال دارند.

پردازنده ی داخلی آیفون ۱۰ هم تفاوتی با آیفون ۸ ندارد. همان پردازنده ی a11 روی آیفون ۱۰ قرار دارد. این گوشی هم چنین مثل آیفون ۸ شارژ بی سیم دارد. این گوشی هم چنین از تکنولوژی بلوتوث ۵ استفاده می کند. البته هنوز هیچ لوازم جانبی عرضه نشده که از بلوتوث ۵ استفاده کند.

همانطور که شنیده بودیم آیفون ۱۰ قیمت بالایی دارد. مدل ۶۴ گیگابایت این گوشی ۱۰۰۰ دلار قیمت گذاری شده است و مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن هم با قیمت ۱۱۵۰ دلار وارد بازار خواهد شد.

آیفون ۱۰ از روز سوم نوامبر وارد بازار خواهد شد.

برچسب ها : آیفون x معرفی شد - آیفون ,گوشی ,صفحه ,می کند ,استفاده ,نمایش ,صفحه نمایش ,آیفون جدید ,قرار داده ,بازار خواهد ,وارد بازار ,وارد بازار خواهد
۱۰ داشبورد از بهترین داشبوردهای ا ل
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان

امیدوارم ح ون خوب باشه و پاییز قشنگیو در حال سپری باشید ، امروز یک سری اط داشبورد های آماده رو خدمتتون ارائه میکنیم

داشبورد و گیجها به عنوان ابزارهای تصمیم ساز بوده که در اختیار مدیران بالایی قرار گرفته تا به آنها در تصمیم گیریها کمک نمایند.در هنگام رانندگی، هر روز به داشبوردماشین نگاه میکنیم، در این قسمت لیستی از مهمترین اطلاعات مربوط به ماشین و تاثیر گذار بر روی ادامه مسیر مشاهده میشود، در سازمان هم داشبوردها به همین معنی است و با استفاده از آنها لیستی از مهمترین شاخصهای سازمان رصد می شود و بر اساس آنها میزان دستی به اه مشخص می گردد.

بررسی وضعیت فعلی و تعیین شاخصهای کلیدی ( که به آنها kpi) گفته میشود، کار دشواری است و نیاز به تخصص فراوان دارد، ولی بعد از تعریف این شاخصها، به منظور رصد نمودن آنها ابزارهای متعددی وجود دارد که از جمله آنها میتوان به ننرم افزار ا ل اشاره نمود که با توجه به سادگی آن در عین حال توانایی بالا در نمایش اطلاعات برای گزارش گیری و ساخت داشبورد بسیار مناسب است.

در این پست مجموعه ۱۰ مورد از بهترین و خلاقانه ترین داشبورد های ساخته شده در ا ل آورده شده است. (با کلیک بر تصویر هر یک از داشبوردها میتوانید آن را کنید).

فایل داشبورد
داشبورد منابع انسانیداشبورد عملکردی۸۴۵۶۷۹kpi-1

برچسب ها : ۱۰ داشبورد از بهترین داشبوردهای ا ل - داشبورد ,ا ل
توصیه های اپل برای استفاده از ح پرتره آیفون ۷ پلاس
عنوان وبلاگ : باش !

آن هایی که تصور کرده بودند در اپلیکیشن tips آیفون می توانند ترفندهایی را برای استفاده از دوربین دوتایی آیفون ۷ پلاس بیابند در اشتباه بودند. ولی سرانجام اپل این کمبود را با انتشار چند نکته تا حدی جبران کرد. چندی پیش اپل نکاتی کوتاه را از زبان عکاسانی حرفه ای برای عکاسی با ح پرتره دوربین آیفون ۷ پلاس در سایت خود منتشر کرد. هر چند استفاده از ح پرتره نسبتا آسان است، ولی در هر حال این نکات می تواند به یک کاربر تازه کار کمک کند تا سیستم دوربین دوتایی آیفون ۷ پلاس را بهتر درک کند و بهترین نتیجه را هنگام عکاسی با آن به دست بیاورد. نکاتی از طرف عکاسانی که راه های خلاقانه ای را برای بهتر ع هایی که با ح پرتره می گیرند یافته اند.

نکته ی اول

فاصله ی خود را به درستی تنظیم کنید. همان طور که روی صفحه نمایش آیفون ۷ پلاس هم تذکر داده می شود، تا حدود ۲٫۵ متری از سوژه فاصله نداشته باشید، دوربین دوتایی نمی تواند عمق میدان کم را بازسازی کند. این فاصله برای عکاسی از سوژه های خج ی یا ترسو مانند ک ن یا حیوانات مناسب است. به اعتقاد « ین گولات» (jersean golatt) که یک عکاس حرفه ای فشن و سبک زندگی است، ح پرتره دوربین آیفون ۷ پلاس «برای افرادی که بودجه ی یدن تجهیزات عکاسی تجاری را ندارند ارزشمند است.» گولات می گوید بهتر است «به سوژه نزدیک شوید تا جزئیات بیشتری را مشخص کنید.»

ح پرتره آیفون 7 پلاس

ع از « ین گولات» (jersean golatt)

نکته ی دوم

برای این که بهترین نتیجه را از ح پرتره بگیرید، به دنبال نوری نرم و غیرمستقیم بگردید. با قرار دادن سوژه در نور غروب خورشید، سایه، یا پنجره ای با نور نرم می توانید به ع ی زیبا با ظاهری لطیف برسید. بدین ترتیب حتی عکاسان آماتور هم می توانند بدون تجهیزات حرفه ای نو ردازی ع های زیبا و با کیفیت بگیرند. «جرمی کوارت» (jeremy cowart) می گوید «چیزهایی را که موجب حواس پرتی می شوند از اطراف سوژه دور کنید. تلاش کنید سوژه را در سایه قرار دهید و از خورشید برای ایجاد یک نور پس زمینه ی مناسب بهره بگیرید.»

ح پرتره آیفون 7 پلاس

ع از «جرمی کوارت» (jeremy cowart)

نکته ی سوم

واقعیت دنیای اطراف را نشان دهید. با استفاده از دوربین دوتایی می توانید نرمی غروب خورشید را بازسازی کنید و در عین حال جزئیات ظریف سوژه را هم به تصویر بکشید. «پی کترون» (pei ketron) یک جهان گرد است و هر گاه مشغول عکاسی از مناظر شگفت انگیز نباشد وقتش را با عکاسی از سگش می گذراند. او می گوید «ح پرتره در آیفون ۷ پلاس با محو پس زمینه ی ع ، بوکه هایی زیبا و واقعی می سازد که می توانند با دوربین های dslr رقابت کنند. به سوژه ی خود فضا بدهید. ح پرتره از لنز تله فتو استفاده می کند و به همین دلیل پیشنهاد می شود حدود ۲٫۵ متر از سوژه فاصله بگیرید. توجه داشته باشید که برای رسیدن به بهترین نتیجه بهتر است سوژه حرکت نکند و ثابت باشد.»

ح پرتره آیفون 7 پلاس

ع از «پی کترون» (pei ketron)

منبع: fstoppe

برچسب ها : توصیه های اپل برای استفاده از ح پرتره آیفون ۷ پلاس - آیفون ,پرتره ,سوژه ,ح ,پلاس ,عکاسی ,ح پرتره ,دوربین دوتایی ,بهترین نتیجه ,jersean golatt ,گولات» jersean ,«جرمی کوارت» jeremy ,کوارت» jeremy cowart ,گولات» jersean golatt ,
عکاسی موبایل؛ ۱۰ نکته برای استفاده از انعکاس
عنوان وبلاگ : باش !

استفاده از انعکاس در عکاسی موبایل یکی از تکنیک هایی است که می تواند جذ ت زیادی در ع ایجاد کند. بنابراین می توانید به جای گرفتن ع هایی بی هدف چشمان خود را برای کشف انعکاس ها تیز کنید. اگر چشمان خود را برای یافتن انعکاس ها ورزیده کنید متوجه خواهید شد که انعکاس ها تقریبا همه جا پیدا می شوند. پنجره ها، آیینه ها، چاله های آب و دریاچه ها همگی سطوحی عالی برای انعکاس می سازند. حتی سطوح براقی نظیر شیشه ی عینک آفت یا یک کتری ف ی هم می توانند به خوبی برای ثبت انعکاس مورد استفاده قرار بگیرند.

عکاسی موبایل - انعکاس - روزبه روزبهانی

ع از روزبه روزبهانی

در ادامه ۱۰ نکته آمده است که می تواند هنگام عکاسی موبایل به شما برای گرفتن ع هایی زیباتر با استفاده از انعکاس کمک کند.

۱. به ترکیب بندی توجه کنید

تمام ع ها باید ترکیب بندی خوبی داشته باشند. این موضوع در مورد عکاسی موبایل از انعکاس هم صدق می کند. ترکیب بندی خوب شما را قادر خواهد کرد انعکاس هایی را که با حضور خود ابعاد جدیدی به ع می بخشند به خوبی کادربندی و تقویت کنید.

هنگام تصمیم گیری در مورد ترکیب بندی می توانید از قانون یک سوم بهره بگیرید. برای مثال سعی کنید خط افق را به اندازه ی یک سوم از بالا یا پایین کادر فاصله بدهید. همچنین هنگام بستن ترکیب بندی باید تصمیم بگیرید که کدام بخش انعکاس قرار است تأثیرگذارترین بخش باشد و نقطه ی تمرکز اصلی ع را تشکیل دهد.

البته در خیلی از موارد ممکن است انعکاس سوژه ی اصلی شما نباشد. سوژه ی اصلی می تواند یک فرد، یک درخت یا هر شیء دیگری باشد که در صحنه قرار گرفته است. درهرحال نزدیک سوژه به لبه های کادر با فاصله ی ایده آل یک سوم می تواند به ساختن ع ی با ترکیب بندی خوب کمک کند.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۱

ع از آ ی

۲. از تقارن استفاده کنید

تکنیک دیگری که هنگام عکاسی از انعکاس استفاده می شود بهره گرفتن از آن برای ایجاد تقارن در ع است. این شیوه تعادلی کامل در ع ایجاد خواهد کرد. برای مثال اگر شیئی در بخش بالایی تصویر داشته باشید انعکاس آن در پایین تصویر قرار خواهد گرفت. به همین ترتیب می توانید از سطوح انعکاسی برای تقسیم تصویر و ایجاد تاثیرات غیرمعمول استفاده کنید. برای مثال تغییر دادن نحوه ی نزدیک شدن خطوط به هم با استفاده از انعکاس می تواند درک روزمره از پرسپکتیو را به هم ریخته و بیننده را تحت تاثیر قرار دهد.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۲

ع از مارکو لامبرتو

۳. کادر را ساده نگه دارید

برای تاثیرگذار بودن یک ع وما نباید پیچیده باشد. در اغلب موارد ایده ی «هرچه کمتر بهتر» (less is more) در مورد عکاسی موبایل کارایی بیشتری دارد. این موضوع می تواند به خصوص در مورد استفاده از انعکاس در ع صادق باشد. یک سوژه و انعکاس گیرا می تواند بر ع مسلط شده و تمام جذ تی را که نیاز دارید مهیا کند. قرار دادن عناصر دیگر در ع با ایجاد نقاط تمرکز غیرضروری تنها موجب حواس پرتی خواهد شد.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۳

ع از باتلر

۴. به سطح انعکاس دهنده نزدیک شوید

اگر با استفاده از آب عکاسی می کنید تلاش کنید به سطح آن نزدیک شوید. با این کار پیش زمینه ی تصویر با انعکاس آسمان و سوژه ی عکاسی پر خواهد شد. بعلاوه این کار به بهبود ترکیب بندی و جذ ت ع و حذف نقاط تمرکز غیرضروری کمک خواهد کرد. نزدیک شدن به آب همچنین موجب تقویت جنبه های خاصی نظیر امواج و درخشش نور خورشید روی سطح آن می شود.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۳

ع از مارزیا بلینی

۵. در ساعت های طلایی عکاسی کنید

ساعت طلایی به زمان کوتاه قرار گرفتن خورشید در خط افق پس از طلوع و پیش از غروب آفتاب گفته می شود. بنابراین منظور از ساعت طلایی دقیقا مدتی برابر با یک ساعت نیست. دلایل زیادی برای علاقه ی عکاسان به این زمان از روز وجود دارد. یک دلیل این است که آسمان در ساعت طلایی می تواند با رنگ های درخشان قرمز، نارنجی و زرد خود پس زمینه ای دراماتیک برای ثبت صحنه ای که در برابر شماست فراهم کند. در عکاسی موبایل از انعکاس استفاده از بازتاب خورشید هنگام طلوع یا غروب از روی سطح دریا یا دریاچه می تواند به خلق ع ی فوق العاده زیبا و سرشار از جذ ت منجر شود.

همچنین نور در ساعت طلایی بسیار نرم تر است و عکاسی به سمت آفتاب را آسان تر می کند. هنگام عکاسی به سمت نور سوژه ی شما به شکل سیلوئت در برابر آسمان ظاهر خواهد شد و بازتاب آن بر سطح نازک آب قرارگرفته روی شن های ساحل یا در یک گودال آب نیز همین وضعیت را خواهد داشت.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۴

ع از جسیکا اندروز

۶. از آیینه ها برای کادربندی سوژه استفاده کنید

استفاده از آیینه ها تکنیکی هوشمندانه در عکاسی موبایل است که اجازه می دهد سوژه را به شکلی متفاوت کادربندی کنید. این تکنیک نمونه ای عالی است که نشان می دهد انعکاس چگونه می تواند توازن نیروهای یک تصویر را تغییر دهد. می توانید از تصویر منع شده در یک آیینه برای ساختن کادری طبیعی در اطراف سوژه استفاده کنید. پس زمینه همچنان سر جای خود قرار دارد ولی تصویر قرارگرفته در آیینه کاملا برجسته شده و نوعی ترکیب بندی «تصویر در تصویر» می سازد.

هنگام استفاده از این تکنیک باید مطمئن شوید که فو دوربین به جای محیطی که آیینه را احاطه می کند روی سوژه ای که در درون آیینه قرار دارد تنظیم شده باشد. با استفاده ی خلاقانه از افکت های محوشدگی (blur) یا کاهش عمق میدان می تواند پس زمینه را محوتر کرده و تمرکز را بازهم بیشتر متوجه انعکاس سوژه در آیینه کنید.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۵

ع از توماسو بلینی

۷. دنیایی وارونه خلق کنید

می توانید با برش دادن تصویر و نزدیک تر انعکاس ها و توجه به نحوه ی برش دادن و کادربندی سوژه و سپس چرخاندن تصویر به اندازه ی ۱۸۰ درجه ع هایی جالب بسازید. این کار باعث خواهد شد انعکاس ها شبیه پنجره ای به سوی واقعیتی دیگر به نظر برسند.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۷

ع از تیری هادسین

۸. از شرایط آب وهوایی استفاده کنید

هنگام عکاسی از انعکاس ها شرایط آب وهوا می تواند کمک ارزشمندی د؛ چراکه شرایط آب وهوایی مناسب به بالا رفتن بار عاطفی صحنه و احساس در ع کمک خواهد کرد.

در روزهایی که نور خورشید کنتراستی سایه دار روی ابرهای آسمان ایجاد کرده است به نحوه ی بازتاب آن ها بر سطح یک دریاچه دقت کنید. شرایط آب وهوایی دیگر مانند مه صبحگاهی هم می تواند جوی مرموز و اسرارآمیز در ع ایجاد کند. در سوی دیگر توفانی که در حال نزدیک شدن باشد با انعکاس یافتن در آب یا هر سطح دیگری شدت بیشتری پیدا خواهد کرد. ابرها با وارونه شدن در یک انعکاس می توانند اشکال و فرم های جدیدی به خود بگیرند.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۸

ع از باتلر

۹. از پنجره ها عکاسی کنید

یک تکنیک رایج دیگر برای عکاسی از انعکاس قرار دادن اشیا و انعکاس ها روی یکدیگر است. این تاثیر را می توانید با عکاسی از سطوحی نظیر شیشه ی پنجره یا ویترین که نیمه آیینه ای هستند به سادگی ایجاد کنید. ترکیبی از اشیای پشت شیشه و اشیایی که در پنجره منع شده اند می تواند جلوه هایی غیرمعمول و انتزاعی ایجاد کند. اندکی شبیه ترکیب دو ع در یک قاب.

هنگام عکاسی موبایل به این شیوه اگر قصد دارید انعکاس نقطه ی تمرکز اصلی ع را تشکیل دهید توجه به تنظیم صحیح فو روی انعکاس شیشه به جای اشیای پشت آن اهمیت زیادی خواهد داشت.

عکاسی موبایل - انعکاس ۰۹

ع از برندان اوسه

۱۰. از اپلیکیشن ها برای ایجاد انعکاس استفاده کنید

همچنین می توانید از اپلیکیشن های خاصی نظیر reflect mirror era برای افزودن انعکاس به ع خود استفاده کنید. برای افزودن انعکاس به ع هایی که قبلا گرفته بوده اید کافی است آن را در اپلیکیشن باز کرده، روی ناحیه ای از ع که انعکاس باید از آنجا آغاز شود ضربه بزنید و محل دقیق قرارگیری انعکاس را با بالا و پایین کشیدن انگشت تعیین کنید. این اپلیکیشن حتی اجازه می دهد انعکاس مورد نظر خود را از میان انواع گوناگون مختلف و سطوح متفاوت انتخاب کنید.

عکاسی موبایل - انعکاس ۱۰

یک راه دیگر هم استفاده از اپلیکیشنی نظیر superimpose است که اجازه می دهد با قرار دادن یک ع روی ع ی دیگر تاثیری شبیه انعکاس حاصل از شیشه ی پنجره را بازسازی کنید.

برچسب ها : عکاسی موبایل؛ ۱۰ نکته برای استفاده از انعکاس - انعکاس ,استفاده ,عکاسی ,می تواند ,ایجاد ,تصویر ,عکاسی موبایل ,استفاده کنید ,هنگام عکاسی ,ساعت طلایی ,شرایط آب وهوایی ,برای افزودن انعکاس ,نقاط
به بهانه پیوستن بونوچی به میلان
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان

این خبر یکی از بهترین حبرای فوتبالی چند سال اخیر بود . تیم محبوبم آث میلان یعد از 3،4 فصل دوری از فرم خوب و دوری از رقابت های معتبر امسال گل کاشته توی بازار نقل و انتقالات و دیروز تونست یکی از بهترین م عان دنیا یعنی لئوناردو بونوچی رو به خدمت بگیره . امیدوارم انتهای فصل که این پست رو میبینم خوشحال باشم از این انتقال

اینم گزارشی مفصل از این انتقال :

به گزارش "ورزش سه"، بعد از اینکه در روز چهارشنبه اولین اخبار در مورد انتقال بونوچی به میلان منتشر شد، این بازیکن امروز با قراردادی 5 ساله به روسونری پیوست.

در بیانیه باشگاه میلان آمده است:" میلان با یوونتوس برای انتقال دائمی لئوناردو بونوچی به توافق رسید. این بازیکن در چند روز آینده تست های پزشکی را پشت سر خواهد گذاشت و پس از آن قرارداد 5 ساله اش را امضا می کند."

گفته می شود بونوچی برای هر فصل بازی در میلان دستمزدی 8 میلیون یورویی خواهد گرفت و به این ترتیب به پردرآمدترین بازیکن سری آ تبدیل خواهد شد.

بونوچی که سابقه بازی در جنوا و باری را دارد، در سال 2010 با انتقالی 15.5 میلیون یورویی به یوونتوس پیوست.

برچسب ها : به بهانه پیوستن بونوچی به میلان - میلان ,بونوچی ,انتقال ,بازیکن ,میلیون یورویی ,لئوناردو بونوچی
پنج اشتباه فاحش در پوشیدن لباس مردانه
عنوان وبلاگ : باش !

باس مردانه و انتخاب آن می تواند ریسک هایی داشته باشد که ظاهر شما را اب می کنند. در این مقاله که از وبسایت realmenrealstyle انتخاب شده است، با پنج اشتباه اساسی که ممکن است موقع پوشیدن لباس مردانه انجام دهید، آشنا می شوید.

لباس مردانه با یقه ایستاده

فرض کنید بعد از کلی جست و جو و ید لباس مردانه ، قصد دارید استایل تان را متنوع کنید. نگاهی به لباس های تازه می کنید، پیراهن را بر می دارید و تصمیم می گیرید برای ایجاد تغییر، تای یقه را باز کنید و یقه را ایستاده نگه دارید. همین جا خدمتتان عرض می کنیم که اولین اشتباه فاحش را مرتکب شدید. بسیاری از مردان جوان برای اینکه احساس «با حال» بودن کنند، سراغ این کار می روند که اشتباه است. یقه ی شما به عنوان یک مرد خوشتیپ باید مرتب، اتو خورده و رو به پایین باشد.

مدل لباس مردانه با یقه ایستاده

امان از ساسپندر

ساسپندر ، شلوار شما را نگه می دارد، کمربند هم همین کار را می کند. یعنی وجود یکی از این ها برای نگه داشتن شلوار مردانه کافی است و در نتیجه استفاده از هر دوی آن ها به صورت هم زمان اشتباه است. علاوه بر این اگر از ساسپندر و کمربند به صورت توامان استفاده کنید، از لحاظ بصری یک مستطیل می سازید که ابدا چشم بیننده را نوازش نمی دهد و قد شما را هم کوتاه تر نشان خواهد داد. بنابراین دور این اشتباه فاحش را خط قرمز بکشید و از آن دور بمانید.

استفاده از ساسپندر بدون کمربند

ست ن شلوار و جوراب

آیا می دانید یکی از دلایل رد شدنتان در بعضی خواستگاری ها جوراب هایتان بوده است؟ آن دفعه ای را به خاطر بیاورید که با کت و شلوار طوسی، جوراب سفید با دو خط راه راه قرمز و آبی پوشیده بودید یا دفعه ی دیگری که فکر می کردید جوراب آبی راه راه تان از توی کفش معلوم نیست اما مشخص بود! قانون خوشتیپ بودن به ما می گوید رنگ جوراب باید به رنگ شلوار نزدیک باشد، مثلا می توانید با شلوار طوسی تان جوراب مشکی یا طوسی تیره بپوشید. در عین حال دقت داشته باشید این دو، رنگ جوراب و شلوار، باید با رنگ کفش هایتان هم هماهنگی داشته باشد.

جوراب راه راه مردانه

وقتی اشتباه می بندیم

در دنیای مد و لباس ، آنجا که می گویند چشم ها را باید بست و جور دیگر باید دید شامل حال دکمه ی انواع کت مردانه هم می شود. مردان زیادی ممکن است اصلا ندانند که قرار نیست تمام دکمه های کتشان را ببندند و اتفاقا بستنشان مساوی است با اشتباه . این سه قانون ساده را به خاطر داشته باشید:

 • فقط دکمه بالای کت را ببندید اگر کت شما دو دکمه است.
 • فقط دکمه ی میانی کت را ببندید اگر کت شما سه دکمه دارد.
 • تمام دکمه ها را ببندید اگر کت شما «دبل برست»، (double breasted) است. یعنی چهار دکمه دارد و در هر طرف کت دو دکمه وجود دارد. (شبیه کت تصویر زیر)

در مورد پیراهن مردانه لازم است حتما تمام دکمه ها از سرآستین گرفته تا نوک یقه ها بسته شوند. مگر اینکه قصد تا زدن آستین ها را داشته باشید که در این صورت می توانید دکمه های سر آستین ها را باز کنید.

کت چهار دکمه مردانه


هماهنگی بین کفش و کمربند

خوشبختانه آنقدر در راهنمای ید لباس مردانه درباره وم هماهنگی بین کمربند و کفش توضیح داده ایم که احتمال خطا برای مخاطبان دیجی استایل پایین آمده است. با وجود این، در این مطلب برای آن دسته از خوانندگانی که تازه به مجله ی ما پیوسته اند به این نکته ی اساسی اشاره می کنیم که باید بین رنگ کمربند و کفش شما هماهنگی وجود داشته باشد. هرگز کمربند قهوه ای سوخته را به همراه کفش مشکی استفاده نکنید. ممکن است بتوان از متفاوت بودن جنس کمربند و کفش شما گذشت، اما از ناهماهنگی بین رنگ ها هرگز نمی توان گذشت.

کیف و کفش مردانه قهوه ای روشن

برچسب ها : پنج اشتباه فاحش در پوشیدن لباس مردانه - مردانه ,اشتباه ,کمربند ,جوراب ,لباس ,داشته ,لباس مردانه ,داشته باشید ,اشتباه فاحش ,داشته باشد ,دکمه دارد
فرمول نویسی اوزان در msp
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان

یه مطلب فوق مهم و حیاتی توی msp که در اکثر مصاحبه های کاری میپرسن وزن دهی هست . شما با یک مطالعه 1 دقیقه ای میتونید خیلی راحت یه مطلب بسیار مهم رو بدونید

خب اول برنامه رو باز کنید . ستونهای number1 تا number4 را درج کنید. در ستون number1 اوزان و در ستون number2 درصدپیشرفت فعالیت ها را وارد کنید. بر روی سر ستون number1 راست کلیک کرده و گزینه customize fields را برگزینید سپس در قسمت rollup گزینه sum را برگزینید. همین مسیر را برای ستون number3 بپیمایید و بر روی دکمه formula کلیک کرده و عبارت [number1] * [number2] را درج کرده سپس ok نمایید. مجددا در قسمت rollup گزینه sum را برگزینید. بار دیگر همین مسیر را برای ستون number4 بپیمایید و بر روی دکمه formula کلیک کرده و عبارت [number3] / [number1] را درج کرده سپس ok نمایید. در قسمت rollup گزینه use formula را برگزینید. در این هنگام ستون number4 درصد پیشرفت وزنی فعالیت ها را نمایش می دهد.

برچسب ها : فرمول نویسی اوزان در msp - ستون ,number1 ,کرده ,گزینه ,برگزینید ,formula ,rollup گزینه ,قسمت rollup ,کلیک کرده ,formula کلیک ,ستون number4 ,قسمت rollup گزینه
پینگ چیست و چه کار می کند؟
عنوان وبلاگ : باش !
پینگ چیست؟


ping یا پینگ دستوری است که می تواند بسته های tcp/ip را بین دو کامپیوتر ارسال کند و نتایج این ارسال را به ما نشان دهد و ما نیز با استفاده از نتایج این دستور می توانیم از روشن یا خاموش بودن سیستم ها که با یک ip به اینترنت متصل هستند به عبارتی همان سرور یک سایت یا یک سرویس اینترنتی مطلع شویم و ضمن آن سرعت اتصال آن سرور یا سایت به سیستم خودمان را ارزی کنیم.مثال ساده تر: روی یک کوه هستید و مقابل تان نیز یک کوه هست. هنگامی که فریاد میزنید مدت زمانی طول می کشد تا صدا به کوه مقابل رفته و نتایج آن بازگردد که به این عمل نیز پژواک گویند؛ حال دستور پینگ نیز به همین صورت است و نتایج این رفت را اعلام می کند.


در این جا می خواهیم با دستور پینگ بر فرض مثال سرعت ارسال و دریافت یک بسته اطلاعات از کامپیوتر خودمان به سرور گوگل رو متوجه بشویم. برای این منظور لازم است در محیط cmd (نخست از منوی start به run و سپس cmd) این عبارت را تایپ کرده و ok کنیم:

ping www.google.com -t

بطور مثال در سیستم من چنین اطلاعاتی نمایش داده می شود:

time= 286 ttl=36

time= 299 ttl=36
time= 286 ttl=36

می بینید عبارت time درحال تغییر هست و هر بار یک مقداری را نشان می دهد که این نشان دهنده مدت زمانی است که طول می کشد یک پژواک صورت بگیرد- رفت و برگشت- یعنی مدت زمانی است که طول می کشد یک پاکت packet به سرور سایت برسد و یا برع . کم و زیاد شدن مقدار آن هم می تواند به دلیل ترافیک شبکه و یا ضعف در اینترنت و isp و یا حتی فاصله و تعداد گذرگاه ها باشد. حال هر چقدر زمان time بیشتر باشد یعنی مدت زمان بیشتری طول می کشد تا اطلاعات از سرور سایت بدست ما برسد.


* time برحسب میلی ثانیه
ttl مخفف کلمه time to live است که مقدار آن نشان دهنده عددی است که از یک بسته اطلاعاتی به دیتا می آید. وقتی ما دیتا را توسط اینترنت منتقل می کنیم این اطلاعات به بسته های کوچکی به نام بسته های اطلاعاتی تقسیم می گردند و در کامپیوتر مقصد دوباره بر هم می آیند. این یک فرآیند پیچیده است که لازمه آن فراگیری مطلب tcp-ip می باشد.همچنین ttl بدین معنی است که هر بسته که وارد اینترنت می شود، حداکثر از چه تعداد روتر یا hop مجاز است عبور کند. با هر گذر از یک هاپ. مقدار ttl بسته، یکی کم می شود. اگر این مقدار به صفر برسد، اون بسته اصطلاحا drop می شود.

گاهی اوقات با نتیجه timed out مواجه می شویم که این به این معناست که سروری که مورد پینگ قرار گرفته است فعال نیست و یا ارسال پاکت به آن و دسترسی به آن امکان پذیر نیست و یا زمان آن انقدر طولانی است که منقضی می شود و از تعداد hop بیشتر از حد مجاز عبور کرده است و ناکام بازمی گردد و اتصال برقرار نمی شود.

در نتیجه با توجه به این خاصیت پینگ می توان سرعت اینترنت خودمان را بسنجیم به این صورت که پینگ سرورهای بزرگ جهان را ملاک قرار بدهیم. چون این سرورها از بزرگ ترین سرورها هستند مطمئنا سرعت بالایی دارند و وقتی ان ها را پینگ کنیم تا حدودی مشخص می کند که سرعت اینترنت ما در دستی به این سرور قدتمند چقدر است.

برچسب ها : پینگ چیست و چه کار می کند؟ - پینگ ,time ,بسته ,اینترنت ,سرور ,سرعت ,سرعت اینترنت ,سرور سایت ,نشان دهنده ,دستور پینگ
نسخه انحصاری پورشه ۹۱۱ مدل ۲۰۱۸ با اقتدار به جنگ مدعیان می رود
عنوان وبلاگ : باش !

بر ی پوشیده نیست که نام پورشه به عنوان یکی از شاخص ترین خودروسازهای اسپرت و لو بزرگ در دنیا شناخته می شود. سری ۹۱۱ جزو مهیج ترین و پرسرعت ترین عضو خانواده این شرکت آلمانی با اص محسوب می شود؛ حال این شرکت اشتوتگارتی تصمیم گرفته که نسخه قدرتمندی از سری ۹۱۱ توربو اس را معرفی کند.

این مدل انحصاری (exclusive series) یک نسخه تولید محدود از سری ۹۱۱ محسوب می شود که پورشه به جای پیشرانه ۵۸۰ اسب بخار و ۷۵۰ نیوتون متر مدل استاندارد، این اتومبیل را به یک پیشرانه ۳٫۸ لیتری تویین توربو با قدرت ۶۰۷ اسب بخار و گشتاور مشابه مجهز می کند. گفته می شود برای به حرکت درآوردن این خودرو اسپرت هیجان انگیز از حال س به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت، تنها ۲٫۸ ثانیه زمان لازم است.

راننده می تواند به حداکثر سرعت ۲۰۵ مایل بر ساعت (۳۳۰ کیلومتر بر ساعت) در این خودرو دست پیدا کند. این نسخه احتمالا همانند مدل استاندارد توربو اس به یک جعبه دنده ۷ سرعته دو کلاچه مجهز می شود و انتقال نیرو به تمام چرخ ها صورت می گیرد.

یکی از نکات مهم در مورد این خودرو، رنگ مخصوص بدنه آن است؛ رنگی که به عنوان زرد طلایی متالیک (golden yellow metallic) از آن یاد شده که اثر این ترکیب رنگ حتی در تریم (فضای ک ن) نیز به چشم می خورد. در داخل نیز، ترکیب مشکی چرم با دوخت و بخش هایی از داشبورد که به رنگ طلایی هستند، حس بی نظیری از این اتومبیل مهیج را به سرنشینان منتقل می کند.

قرار است از این نسخه در بازار جهانی تنها ۵۰۰ دستگاه تولید شود. قیمت پایه این خودرو در بازار از ۲۵۷٫۵۰۰ دلار آغاز می شود و درصورت تمایل، مشتریان برای سفارش سازی امکانات خودرو باید هزینه بیشتری را بپردازند. در ادامه با تصاویری از این خودرو همراه باشید.

:

برچسب ها : نسخه انحصاری پورشه ۹۱۱ مدل ۲۰۱۸ با اقتدار به جنگ مدعیان می رود - خودرو ,نسخه ,می شود ,توربو ,پورشه
+ فرمول نویسی اوزان در msp
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان

یه مطلب فوق مهم و حیاتی توی msp که در اکثر مصاحبه های کاری میپرسن وزن دهی هست . شما با یک مطالعه 1 دقیقه ای میتونید خیلی راحت یه مطلب بسیار مهم رو بدونید

خب اول برنامه رو باز کنید . ستونهای number1 تا number4 را درج کنید. در ستون number1 اوزان و در ستون number2 درصدپیشرفت فعالیت ها را وارد کنید. بر روی سر ستون number1 راست کلیک کرده و گزینه customize fields را برگزینید سپس در قسمت rollup گزینه sum را برگزینید. همین مسیر را برای ستون number3 بپیمایید و بر روی دکمه formula کلیک کرده و عبارت [number1] * [number2] را درج کرده سپس ok نمایید. مجددا در قسمت rollup گزینه sum را برگزینید. بار دیگر همین مسیر را برای ستون number4 بپیمایید و بر روی دکمه formula کلیک کرده و عبارت [number3] / [number1] را درج کرده سپس ok نمایید. در قسمت rollup گزینه use formula را برگزینید. در این هنگام ستون number4 درصد پیشرفت وزنی فعالیت ها را نمایش می دهد.

برچسب ها : + فرمول نویسی اوزان در msp - ستون ,number1 ,کرده ,گزینه ,برگزینید ,formula ,rollup گزینه ,قسمت rollup ,کلیک کرده ,formula کلیک ,ستون number4 ,قسمت rollup گزینه
متره و بـــرآورد راهســـازی ، محاسبه حمل :
عنوان وبلاگ : باش !سلام دوستان ! موضوع حمل در راهسازی از اهمیّت فوق العاده ای برخوردار است چون اکثر فعالیّت ها با حمل سروکار دارد از قبیل :

✅ خاکبرداری که بسته به نوع خاک برداشته شده محل حمل آن تعیین می گردد مثل :

خاک رس وخاک نباتی به محل دپو که توسط دستگاه نظارت تعیین می شود:برای استفاده بهینه

شن وماسه مرغوب به محل بچینگ یا کارخانه آسف ویا محل دپو برای استفاده در بیس وساب بیس.

✅ خاکبرداری در سنگ به محل سنگ شکن یامحل خاکریزی های عمیق ویا محل دپو بسته به نوع سنگ ها چون ممکن است سنگ ها از نوع سنگ های کانی با ارزش ویاسنگ های تزئینی بوده باشند.

✅ خاک های معمولی برای خاکریزی ها ویامحل دپو.

✅ حمل خاک برای خاکریزی ها از محل خاکبرداری ها ویا از محل معدن

✅ حمل مصالح بیس وساب بیس ازمحل دپو یاازمعادن تعیین شده.

✅ حمل مصالح بتن وآسف از محل سنگ شکن یا ازمعادن تعیین شده.

✅ حمل بتن ازمحل بچینگ به محل اجرا .

✅ حمل آسف ازکارخانه آسف به محل اجرا.

✅ حمل سیمان از کاخانجات سیمان بااضافه شش درصد به وزن آن طبق تعریف فصل بیستم حمل ونقل فهرست بها وج مربوطه محاسبه می گردد. (مازاد بر۳۰ کیلومتر)

✅ حمل آهن یامیل گرد ازمحل های یداری شده با اضافه پنج درصد محاسبه می شود .(مازاد بر۳۰ کیلومتر)

✅ حمل قیر از پالایشگاه با اضافه پنج درصد منظور میگردد.(مازاد بر۳۰کیلومتر)

✅ حمل آب برای خاکریزی هابراساس مقدمه فصل سوم فهرست بها ردیف۱۶برای فاصله بیش از یک کیلومتربه ترتیب زیر محاسبه میشود:

برای خاکریزی معادل صدلیتربرای هر یک مترمکعب خاک
برای خاکریزی سنگی سی لیتر
برای ماسه بادی مرطوب دویست لیتر
برای ماسه بادی خشگ معادل چهارصد لیتر
برای کوبین بستر برای هرمتر مربع معادل پانزده در صد مترمکعب محاسبه می شود (مازاد بریک کیلومتر)

✅ حمل آب برای بتن معادل پانصد لیتر برای هر متر مکعب بتن که فاصله حمل مازاد بر یک کیلومتر محاسبه میشود.(مازاد بریک کیلومتر)

✅ حمل مصالح بین شهری طبق ج فصل بیستم فهرست بها وبرای مازادبرسی کیلومتر محاسبه میشود .

✅ حمل سایرموارد ازقبیل تیرهای بتنی برای پل ها ولوله های ف ی برای چاه های شمع ریزی وغیره برطبق آیتم های فهرست بها محاسبه می گردد.

⚠️ به طور کلّی درموقع نوشتن متره توجّه و دقّت کامل به ردیف ها ومقدمّه هرفصل فهرست بها فوق العاده مهّم وضروری می باشد.
ضمناً مسیر حمل نیزبایستی مشخص شود که چقدر آن خاکی وچه مقدار آن آسف ه می باشد و بر اساس آن محاسبه نمود.

برچسب ها : متره و بـــرآورد راهســـازی ، محاسبه حمل : - محاسبه ,کیلومتر ,مازاد ,خاکریزی ,فهرست ,تعیین ,برای خاکریزی ,لیتر برای ,محاسبه میشود ,مازاد بریک ,بریک کیلومتر ,کیلومتر محاسبه میشود
زمینه های prince2
عنوان وبلاگ : باش !

زمینه های prince2

در مقاله قبلی با اصول زیربنایی prince2 آشنا شدیم؛ مواردی که باید در تمام پروژه ها محقق شوند و در غیر این صورت احتمال ش ت خوردن پروژه بسیار زیاد خواهد شد. تا این جا باید اصول را شناخته باشید و بدانید که هرکدام چه مفهومی و اهمیتی دارند. با این حال هنوز را اری برای محقق ساختن آنها ارائه نشده است. در این مقاله با زمینه ها (themes) آشنا خواهید شد؛ زمینه هایی که اصول در بستر آن ها با کمک فرآیندها به جریان خواهند افتاد.

مقاله مرتبط : اصول هفت گانه پرینس۲

زمینه های پرینس۲ از این قرارند:

 • انگیزه تجاری
 • سازمان
 • کیفیت
 • برنامه ها
 • ریسک
 • تغییر
 • پیشرفت

زمینه ۱ از زمینه های پرینس۲: انگیزه تجاری:

آموزش prince2

زمینه ۱ از زمینه های پرینس ۲ انگیزه تجاری مفهوم یا سندی است که توجیه پذیری پروژه و اطلاعات تکمیلی آن را در خود جای می دهد و باید پیش از شروع هر مرحله و در زمان رخ دادن هر مسئله مهم و خاص (exception) به روزرسانی و بررسی شود.

زمینه ۲ زمینه های پرینس۲: سازمان:

هر پروژه نیاز به هشت نقش پیشفرض دارد که هرکدام مهارت ها، اختیارات و وظایف خاصی دارند. باید این نقش ها را در پروژه خود داشته باشید و نقش های تکمیلی را نیز به آنها بیافزایید. نقش ها باید طوری تنظیم شده باشند که با تمام اصول، از جمله اصل مدیریت مبتنی بر سطوح هماهنگ باشند.

زمینه ۳ زمینه های پرینس۲: کیفیت:

زمینه های پرینس۲

باید کیفیت محصول و تحویل شدنی های آن را به خوبی برنامه ریزی و عملی کنیم و برای این کار لازم است که به کیفیت کار نیز توجه داشته باشیم. کیفیت کار باید دائما بهبود داده شود، ولی کیفیت محصول حد مشخصی دارد و قرار نیست از آن بالاتر برود.

زمینه ۴ زمینه های پرینس۲: برنامه ها:

چهار نوع برنامه در پروژه به کار گرفته می شود. برنامه کلان، که در مرحله آغازش تهیه می شود و در تمام مدت اجرا به روزرسانی می شود، برنامه های تفصیلی مرحله های مدیریتی که حتما باید پیش از شروع مرحله تکمیل شوند و به تصویب برسند، برنامه های بسیاری تفصیلی تیم های اجرایی که تهیه آن ها اختیاری است و برنامه های اصلاحی که در صورتی که تغییرات عمده باشند و نتوان از برنامه های جاری استفاده کرد جانشین آنها خواهند شد.

زمینه ۵ زمینه های پرینس۲: ریسک:

باید علاوه بر تحویل شدنی های مسلم پروژه رویدادهایی که وقوعشان حتمی نیست را نیز برنامه ریزی کرد و اقدام هایی برایشان در نظر گرفت تا فرصت ها از دست نروند و تهدیدها مشکل زا نشوند.

زمینه ۶ زمینه های پرینس۲: تغییر:

زمینه های پرینس۲

تغییر اجتناب ناپذیر است و تنها زمانی مضر است که تحت کنترل نباشد. باید روند یکپارچه ای برای کنترل و اعمال تغییرات وجود داشته باشد.

زمینه ۷ زمینه های پرینس۲: پیشرفت:

باید دائما عملکرد پروژه را ارزی کنیم و از نتایج این ارزی برای کنترل پروژه، یعنی طراحی اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی استفاده کنیم.

برچسب ها : زمینه های prince2 - پرینس۲ ,پروژه , زمینه ,زمینه های ,کیفیت ,برنامه های ,زمینه های پرینس۲ ,برای کنترل ,باید دائما ,انگیزه تجاری ,زمینه های prince2
شما بگویید؛ اینترنت adsl یا td-lte؟
عنوان وبلاگ : باش !

اینترنت به عنوان بستری برای ارتباط، تحصیل، سرگرمی، تجارت و انجام بسیاری از امور روزمره، به بخشی جدانشدنی از زندگی همه ی ما تبدیل شده است. امروز برای بسیاری از ما کیفیت و سهولت دسترسی به اینترنت همان قدر مهم است که زیرساخت هایی مانند آب و برق و خیابان های خوب شهر را جزئی از یک زندگی راحت می دانیم. بنابراین انتخاب یک شیوه ی مناسب برای اتصال به اینترنت می تواند تاثیر زیادی در زندگی ما داشته باشد. هر چند گسترش شبکه های موبایل کمک کرده تا همیشه و همه جا به اینترنت متصل باشیم، ولی همچنان اکثر ما به یک اتصال اینترنت پایدار، سریع و ارزان در خانه یا محل کار نیاز داریم. اگر همین امروز قصد داشته باشید برای خانه یا محل کار خود اینترنت ثابت تهیه کنید، دو انتخاب اصلی خواهید داشت: adsl و td-lte. در ادامه با هم نگاهی به محاسن و معایب هر کدام از این دو انتخاب می اندازیم. با مقاله ی ما همراه باشید و در پایان با رفتن به بخش نظرات، به ما بگویید انتخاب شما چیست: اینترنت adsl یا td-lte؟

دو تکنولوژی adsl و td-lte تفاوت های فوق العاده زیادی با هم دارند. البته ما در این مقاله قصد نداریم درگیر جزئیات فنی شویم. مهم ترین تفاوت فنی این دو تکنولوژی این است که adsl بر مبنای نقل و انتقال اطلاعات روی سیم ها مسی از طریق خطوط تلفن ثابت کار می کند، ولی td-lte بر پایه ی شبکه های موبایل نسل چهارم توسعه یافته. بنابراین از همین ابتدا می توان برخی از محاسن و معایب این دو تکنولوژی را متوجه شد. برای استفاده از adsl وما به یک خط تلفن ثابت نیاز دارید. td-lte شما را از خط تلفن ثابت بی نیاز می کند، ولی برای استفاده از آن لازم است محل مورد نظر شما در منطقه ی تحت پوشش شبکه ی td-lte قرار داشته باشد. خوشبختانه پوشش شبکه ی td-lte در ایران رو به گسترش است ولی همچنان خط تلفن ثابت ضریب نفوذ بیشتری دارد.

البته با در اختیار داشتن خط تلفن ثابت هم کار برای استفاده از adsl تمام نشده است. به برخی دلایل فنی گاهی امکان راه اندازی اتصال اینترنت adsl روی برخی از خطوط ثابت وجود ندارد. حتی اگر جزو این دسته هم نباشید ممکن است به دلیل پر بودن پورت ها در مرکز مخابراتی محل مورد نظر، امکان استفاده از adsl را نداشته باشید. اگر خوش شانس باشید و با هیچ کدام از این موانع روبرو نشوید، لازم است برای اتصال به اینترنت از طریق adsl ابتدا مدارکی مانند کد ملی صاحب خط و آ ین قبض پرداخت شده را برای isp مورد نظر بفرستید. در این مرحله هم ممکن است گاه تا چند ماه در صف تایید مدارک و انتظار برای رانژه شدن خط از سوی مخابرات بمانید.

در سوی مقابل یداری و راه اندازی اتصال اینترنت td-lte به مراتب سریع تر و آسان تر است. تنها کافی است از قرار داشتن در منطقه تحت پوشش مطمئن شوید و پس از آن به صورت آنلاین یا حضوری نسبت به تهیه مودم، سیم کارت و اشتراک td-lte از یکی از ارائه دهندگان این سرویس اقدام کنید. بلافاصله پس از دریافت می توانید سیم کارت را در مودم قرار دهید و اتصال شما فعال خواهد بود. نکته ی مهم دیگر این که اگر زمانی قصد تغییر محل کار یا خانه ی خود را داشته باشید، برای دریافت مجدد اتصال اینترنت adsl باید تمام مراحل را از نو طی کنید؛ ولی امکان جابجا مودم td-lte در کل مناطق تحت پوشش این سرویس وجود دارد.

اینترنت adsl یا اینترنت td-lte

تکنولوژی adsl از آنجا که قدمت بیشتری دارد و برای نقل و انتقال اطلاعات با محدودیت های شبکه ی کابلی روبرو است، نسبت به td-lte حداکثر سرعت کمتری را می تواند ارائه کند. آ ین نسل از adsl که با نام adsl2+ شناخته می شود، در بهترین ح می تواند سرعت ی حدود ۲۵ مگ ت در ثانیه داشته باشد. این در حالی است که تکنولوژی td-lte امکان پشتیبانی از سرعت هایی تا چند برابر بیشتر را دارد. البته در عمل عوامل مختلفی باعث می شود که کاربران سرعت های کمتری را تجربه کنند.

سرعت، کیفیت و پایداری اینترنت adsl به زیرساخت هایی نظیر عمر تجهیزات مخابراتی، شبکه ی کابلی، فاصله ی کاربر تا مرکز مخابرات و حتی سیم کشی داخلی ساختمان بستگی دارد. در حال حاضر بالاترین سرعت اینترنت adsl در ایران ۸ مگ ت در ثانیه است. البته تجربه نشان داده که کیفیت و سرعت اتصال اینترنت adsl می تواند در مراکز مخابراتی و محل های مختلف بسیار متفاوت و گاه کمتر از این رقم باشد.

در تکنولوژی td-lte هر فرستنده می تواند سرعتی برابر با ۱۰۰ مگ ت در ثانیه یا بیشتر را تامین کند. این ظرفیت بین تمام مشترکان متصل به آن فرستنده توزیع می شود. علاوه بر تعداد مشترکین، طبیعتا میزان فاصله از فرستنده هم روی سرعت اتصال td-lte تاثیر دارد. در مجموع طبق تجربه ی ما، در حال حاضر سرعت در تکنولوژی td-lte حتی در شرایط نه چندان مطلوب هم می تواند با یک اتصال adsl مناسب رقابت کند. همچنین سرعت واکنش پینگ (ping response time) پایین و پایدار در تکنولوژی td-lte آن را برای مصارف خاصی مانند بازی های آنلاین مطلوب می کند. البته طبیعتا اگر خارج از ناحیه ی پوشش مطلوب شبکه باشید ممکن است با ناپایداری هایی روبرو شوید.

در گذشته ای نه چندان دور، هزینه ی کمتر یکی از محاسن اینترنت adsl نسبت به شیوه های مرسوم دیگر محسوب می شد. ولی با رشد و توسعه ی تکنولوژی و شبکه های موبایل، هزینه های اینترنت بی سیم به طرز چشم گیری کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر هزینه ی هر گیگابایت اینترنت td-lte بسته به میزان مصرف چیزی در حدود ۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان خواهد بود که تقریبا با هزینه ی اینترنت adsl برابر است. البته با توجه به پشتیبانی td-lte از سرعت های بیشتر می توان این تکنولوژی را مقرون به صرفه تر تلقی کرد.

نظر شما در مورد محاسن و معایب دو تکنولوژی adsl و td-lteچیست؟ در حال حاضر از کدام تکنولوژی اینترنت ثابت استفاده می کنید؟ تجربه ی استفاده از کدام یک از این دو تکنولوژی را داشته اید؟ در بخش نظرات می توانید تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید و دلایل خود را برای ترجیح دادن هر تکنولوژی بیان کنید. از اینجا به بعد شما بگویید؛ اینترنت adsl یا td-lte؟

برچسب ها : شما بگویید؛ اینترنت adsl یا td-lte؟ - اینترنت ,adsl ,تکنولوژی ,اتصال ,ثابت ,سرعت ,اینترنت adsl ,تلفن ثابت ,اتصال اینترنت ,تکنولوژی adsl ,داشته باشد ,راه اندازی اتصال اینترنت
آشنایی با متو وژی پرینس۲ (prince2)
عنوان وبلاگ : باش !

آشنایی با متو وژی پرینس۲ (prince2)

سلام دوستان و همراهان

این چند روز دوره بسیار خوب استقرار پروژه با استفاده از مت وژی پرینس 2 رو داشتم ، چند تا مطلب راجع به اون میزارم امیدوارم مفید واقع شه .

prince2 هفت اصل زیربنایی معرفی می کند(اصول پرینس۲)؛ اصولی که محقق شان برای موفقیت هر نوع پروژه ای لازم است و سهل انگاری در حتی یکی از آن ها می تواند منجر به ش ت پروژه شود.

اصول زیربنایی prince2 از این قرارند:

 • توجه دایمی به توجیه پذیری پروژه
 • درس گرفتن از گذشته
 • تعریف دقیق و شفاف نقش ها و مسئولیت ها
 • مدیریت مبتنی بر مرحله
 • مدیریت مبتنی بر سطوح
 • تمرکز بر محصول
 • اختصاصی سازی سیستم برای شرایط پروژه

اصل ۱ از اصول پرینس۲: توجه دایمی به توجیه پذیری پروژه:

همیشه باید عواملی را که پروژه را برایمان توجیه پذیر می کنند به خوبی بشناسیم و مستند و به روزرسانی کنیم تا از یک سو مطمئن باشیم که تمام تصمیم گیری های کلان همسو با این توجیه پذیری هستند و از سوی دیگر هرگاه که پروژه توجیه پذیری خود را از دست داد بلافاصله آن را متوقف کنیم تا خسارت های کمتری ببینیم.

اصل ۲ از اصول پرینس۲: درس گرفتن از گذشته:

آموزش prince2

همیشه در حال تجربه هستیم و برای این تجربه ها نیز هزینه می کنیم؛ در نتیجه باید آنها را حفظ کنیم و به کار بگیریم تا بتوانیم هر روز موفق تر از روز قبل باشیم. تجربه های پروژه باید دایما و به تدریج در قالب درس های آموخته ثبت شوند و پرونده های پروژه نیز باید به شکلی قابل دسترسی بایگانی شوند.

اصل ۳ از اصول پرینس۲: تعریف دقیق و شفاف نقش ها و مسئولیت ها:

وجود افراد شایسته به تنهایی کافی نیست، مگر اینکه هرکدام از آنها به خوبی بدانند که چه انتظارهایی از آنها می رود و چه انتظارهایی می توانند از دیگران داشته باشند.

اصل ۴ از اصول پرینس۲: مدیریت مبتنی بر مرحله:

آموزش prince2

به خاطر عدم قطعیت های حاکم بر پروژه ها نمی توان آن ها را از ابتدا به تفصیل برنامه ریزی کرد. به همین خاطر باید هر پروژه را به بازه هایی زمانی که مرحله مدیریتی نامیده می شوند تقسیم کنیم و برنامه ریزی ها و کنترل ها را بر آن اساس شکل دهیم.

اصل ۵ از اصول پرینس۲: مدیریت مبتنی بر سطوح:

به ازای هر پروژه باید چهار سطح تصمیم گیری وجود داشته باشد که سه سطح آنها داخل پروژه و یک سطح خارج پروژه قرار می گیرد. باید سطح رواداری هر سطح نیز مشخص باشد و اگر مسئله ای پیش آمد که اهمیت آن کمتر از سطح رواداری آن سطح بود، حتما در همان سطح تصمیم گیری شود و سطوح بالاتر در آن تصمیم گیری دخ نکنند. اگر اهمیت بیشتر از سطح رواداری بود باید به سطح بالاتر ارجاع داده شود.

اصل ۶ از اصول پرینس۲: تمرکز بر محصول:

آموزش پرینس۲

هدف تولید محصول است، نه کار . کار فقط ابزاری است که برای تولید محصول استفاده میکنیم. به همین خاطر باید تمرکزمان بر محصول باشد و کارها را بر آن اساس شکل دهیم و اصلاح کنیم.

اصل 7 از اصول پرینس۲: خیاط پروژه باشید !!!

شاید مهم ترین اصل این متو وژی همین باشه ! خیاط پروژه خودتون باشید . یعنی به تناسب کارها و موارد مدیریتی و اجرایی ، پروژه رو پیش ببرید .

برچسب ها : آشنایی با متو وژی پرینس۲ (prince2) - پروژه ,پرینس۲ ,اصول ,محصول ,کنیم ,مدیریت ,اصول پرینس۲ ,مدیریت مبتنی ,پرینس۲ مدیریت ,همین خاطر ,تولید محصول ,پرینس۲ مدیریت مبتنی ,اصول پرینس۲ مدی
۱۰ اپلیکیشن برتر برای عکاسی با آیفون
عنوان وبلاگ : باش !

آیفون یکی از بهترین دوربین ها را دارد و خیلی ها آن را بهترین گوشی هوشمند در زمینه ی عکاسی موبایل می دانند. اپلیکیشن پیش فرض دوربین آیفون به اندازه ی کافی خوب است و امکانات زیادی دارد. این اپلیکیشن ساده، قابل اعتماد و در دسترس است. اپلیکیشن دوربین آیفون در خود چندین ح پیشرفته دارد که آن را برای بیشتر نیازهای عکاسی مناسب می کند. با این حال ممکن است برای بالا بردن کارایی دوربین آیفون به دنبال اپلیکیشن های دوربین جایگزین باشید. خوشبختانه مدت زیادی است که ios در را برای دسترسی وپرها به رابط کاربری دوربین گشوده است. به همین دلیل تعداد اپلیکیشن های عکاسی آیفون روز به روز بیشتر می شود. با ما همراه باشید تا با هم به ده تا از بهترین اپلیکیشن های عکاسی برای آیفون نگاهی بیندازیم. انتخاب بهترین اپلیکیشن دوربین به این بستگی دارد که شما با توجه به نیازهایتان به دنبال چه قابلیت هایی می گردید. ما تلاش کرده ایم در فهرستی که ترتیب می دهیم، نیازهای تمام کاربران آیفون را در نظر بگیریم.

۱ – اپلیکیشن دوربین vsco

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

در واقع می توانید اپلیکیشن vsco را بیشتر یک اپلیکیشن ویرایش ع در نظر بگیرید تا فقط یک اپلیکیشن دوربین. این اپلیکیشن همچنین در زمینه ی ها بسیار درخشان ظاهر می شود. بخش عکاسی اپلیکیشن vsco تنظیمات دستی بسیار زیادی را در اختیارتان قرار می دهد. های vsco که امکان ویرایش ع با ظاهری شبیه به ع های آنالوگ را فراهم می کنند یکی از محبوب ترین ویژگی های vsco هستند. این اپلیکیشن که تلفظ صحیح آن «ویسکو» (visco) است، در کلاس خود بهترین تنظیمات دستی را دارد. البته فراموش نکنید که هنگام استفاده از تنظیمات دستی، کنترل مناسب آیفون اهمیت زیادی دارد. در واقع هنگام عکاسی با تنظیمات دستی، شما دوربین آیفون را شبیه به یک دوربین dslr به کار گرفته اید. اگر تازه به سمت استفاده از اپلیکیشن های دوربین متفرقه روی آورده اید، اپلیکیشن vsco به عنوان یک اپلیکیشن رایگان می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

 از اپ استور

۲ – اپلیکیشن دوربین + era

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

اپلیکیشن «کمرا پلاس» (+ era) یکی از قدیمی ترین اپلیکیشن های عکاسی برای آیفون است. این اپلیکیشن در طول سالیان گذشته به طور مرتب پیشرفت کرده و در میان عکاسان موبایل بسیار محبوب است. اگر یک عکاس حرفه ای هستید، اپلیکیشن کمرا پلاس می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. این اپلیکیشن کمک می کند در زمان نسبتا سریع تری روی سوژه فو کنید. همچنین مجموعه ی مناسبی از تنظیمات دستی برای فو ، تراز سفیدی و نوردهی در اپلیکیشن کمرا پلاس وجود دارد. امکانات و قابلیت های کمرا پلاس به قدری زیاد است که درک یک باره ی همه ی آن ها آسان نیست. بنابراین بهتر است قابلیت ها را یک به یک امتحان کنید و پس از این که هر کدام را به خوبی فرا گرفتید به سراغ بعدی بروید.

 از اپ استور

۳ – اپلیکیشن دوربین manual

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

نام اپلیکیشن «منوآل» (manual) دقیقا نشان می دهد که هدف اصلی آن چیست. اگر دنبال دسترسی به تنظیمات دستی هستید، اپلیکیشن manual همان چیزی است که باید انتخاب کنید. در این اپلیکیشن می توانید تنظیماتی نظیر سرعت شاتر، میزان نوردهی و حساسیت iso را به راحتی تغییر دهید. رابط کاربری این اپلیکیشن ساده و چشمگیر است. همچنین می توانید به راحتی میان ح خ ر و دستی رفت و برگشت کنید. اپلیکیشن manual اجازه می دهد ع های خود را علاوه بر فرمت jpg با فرمت raw هم ذخیره کنید. با استفاده از فرمت raw می توانید به کیفیت بالاتری دست پیدا کنید. البته لازم به ذکر است که فرمت raw فضای بیشتری روی گوشی می کند و برای رسیدن به یک ع عادی مجبور هستید آن را ویرایش کنید. اپلیکیشن manual ابزار ویژه ای برای فو دستی دارد. استفاده از فو دستی می تواند کیفیت نتیجه ی نهایی عکاسی را بالاتر ببرد.

 از اپ استور

۴ – اپلیکیشن دوربین pro era 10

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

اپلیکیشن «پرو کمرا» pro era در طول زمان به طور مرتب آپدیت شده است. نسخه ی ۱۰ در حال حاضر آ ین به روزرسانی این اپلیکیشن است که به شما کنترل بسیار زیادی روی دوربین آیفون می دهد. این اپلیکیشن چندین قابلیت بسیار خوب را در اختیارتان قرار خواهد داد. اپلیکیشن پرو کمرا علاوه بر تنظیمات دستی مهم ترین پارامترهای عکاسی، ویژگی های حرفه ای دیگری هم دارد. از مهم ترین ویژگی ها می توان به نمایش هیستوگرام زنده، قابلیت ضد لرزش و پشتیبانی از فرمت raw اشاره کرد. هنگام عکاسی در نور کم، قابلیت ضد لرزش می تواند بسیار مفید باشد. وقتی صحبت از یک اپلیکیشن دوربین تمام عیار برای آیفون باشد، پرو کمرا یکی از بهترین گزینه ها است. برخی دیگر از ویژگی های عالی این اپلیکیشن عبارتند از عکاسی پیاپی، بیش از ۷۰ متفاوت و ابزارهای ویرایش حرفه ای ع . پرو کمرا همچنین از اشتراک گذاری گروهی ع ها و آپلود آسان روی شبکه های اجتماعی پشتیبانی می کند.

 از اپ استور

۵ – اپلیکیشن دوربین cortex

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

اپلیکیشن «کرت کم» (cortex ) یک اپلیکیشن دوربین قدرتمند برای عکاسی در نور کم است. این اپلیکیشن برای رسیدن به یک ع بهتر در نور کم، چندین ع را ثبت و سپس آن ها را با هم ترکیب می کند. کرت کم، فهرست بلندی از امکانات اضافی ندارد. به جای کیفیت تصاویر ثبت شده توسط دوربین، در واقع این قدرت پردازش است که اپلیکیشن کرت کم را به ابزاری قابل اعتماد تبدیل می کند. کرت کم با هر بار فشردن دکمه ی شاتر چندین ع می گیرد، سپس این ع ها را روی هم تراز و هر گونه حرکت دوربین را حذف، و در نهایت تمام ع ها را برای تشکیل یک فریم با هم ترکیب می کند. علاوه بر کیفیت بالای ع های این اپلیکیشن در نور کم، از آن می توانید برای ثبت ع های لانگ ا پوژر (نوردهی طولانی) در روز هم استفاده کنید.

 از اپ استور

۶ – اپلیکیشن دوربین obscura era

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

اپلیکیشن «آبسکیورا کمرا» (obscura era) ابزاری است که به شما کمک می کند تنظیمات عکاسی را سریع تر و بهتر انجام دهید. اگر جزو افرادی هستید که دوست دارند روی تمام تنظیمات کنترل کامل داشته باشند، این اپلیکیشن بهترین گزینه برای شما است. در واقع کمرا آبسکیورا با یک لمس امکان تنظیم نوردهی و فو را به شما می دهد. کل تنظیمات اپلیکیشن را می توانید با استفاده از ضربه زدن و کشیدن انگشت روی صفحه نمایش انجام دهید. این یعنی لازم نیست برای دسترسی به تنظیمات مختلف درگیر منوهای پیچیده شوید. همه کار با استفاده از کنترل های حرکتی و لمسی انجام می شود. البته باید کار با این اپلیکیشن را یاد بگیرید. از آنجا که چندین قابلیت در این اپلیکیشن با هم ترکیب می شوند، شاید نیاز باشد ابتدا کمی آموزش ببینید. ولی همین که به کار با اپلیکیشن کمرا آبسکیورا عادت کنید، قطعا دیگر آن را کنار نخواهید گذاشت.

 از اپ استور

۷ – اپلیکیشن دوربین retrica

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

زمانی که صحبت از اپلیکیشن های عکاسی برای آیفون باشد، اپلیکیشن «رتریکا» (retrica) یکی از بهترین گزینه ها است. البته در این اپلیکیشن خبری از کنترل های دستی دوربین نیست. به جای آن اپلیکیشن رتریکا تمرکزش را روی بهبود بخشیدن ع هایی گذاشته که قبلا گرفته اید. در این اپلیکیشن بیش از ۸۰ مختلف در اختیارتان قرار دارد. در واقع تمرکز رتریکا بیشتر روی های قدیمی یا وینتاژ است. حتی می توانید را پیش از گرفتن ع انتخاب کنید. با این کار و افکت انتخاب شده هم زمان با ثبت ع به آن اعمال می شود. البته اگر دوست داشته باشید می توانید اعمال را به پس از عکاسی موکول کنید. با رتریکا هم چنین می توانید کلاژ بسازید. این اپلیکیشن اجازه می دهد به راحتی صدها تصویر، ویدیو و فایل gif تولید کنید.

 از اپ استور

۸ – اپلیکیشن دوربین hydra

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

«هایدرا» (hydra) یک اپلیکیشن دوربین عالی برای عکاسی در شرایطی است که نور محیط کافی نیست. بهترین عملکرد در ثبت ع های hdr و بهترین کارایی هنگام عکاسی در نور کم، دو قابلیتی است که هایدرا را از سایر اپلیکیشن ها متمایز می کند. اپلیکیشن هایدرا یک ح ویژه ی عکاسی در نور کم دارد که کمک می کند در شرایط نوری نه چندان مناسب، ع های بهتری بگیرید. در واقع هایدرا در این ح مجموعه ای از تصاویر می گیرد و سپس آن ها را روی هم قرار می دهد تا میزان نوردهی را بهبود بخشد. قابلیت دیگری که هایدرا را به یک اپلیکیشن دوربین خوب برای آیفون تبدیل می کند، ح hdr اختصاصی آن است. قابلیت hdr، ع های شما را به تصاویری بسیار زیبا تبدیل می کند. هایدرا هم چنین به امکان زومی مجهز است که به دلیل روان بودن، برای زوم در حال برداری بسیار مناسب است. هایدرا اجازه می دهد تصاویر باکیفیتی تا اندازه ی ۳۲ مگاپی ل بگیرید. این اپلیکیشن افزونه ای برای اپل واچ هم دارد.

 از اپ استور

۹ – اپلیکیشن دوربین pros

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

اگر عکاس حرفه ای هستید و آیفون هم دارید، «پروشات» (pros ) بهترین اپلیکیشن دوربین برای نیازهای شما است. فهرست امکانات پیشرفته ی این اپلیکیشن به معنی واقعی بسیار بلند است. مجموعه ای کامل و عالی از تنظیمات دستی در این اپلیکیشن گنجانده شده. فهرست ح های مختلفی که پروشات به ویژه برای برداری در اختیار کاربر قرار می دهد، به قدری طولانی است که احتمالا برای معرفی آن ها باید مقاله ای جداگانه بنویسیم. از این میان می توان به تنظیمات پیشرفته ی نوردهی، حساسیت iso، شاتر و تراز سفید اشاره کرد. رابط کاربری اپلیکیشن پروشات نسبتا ساده است و پیچیدگی زیادی ندارد. در واقع این اپلیکیشن دوربین، فهرست بلندی از افکت ها و ها دارد، ولی هیچ کدام از آن ها مزاحمتی برای شما ایجاد نمی کنند. در نتیجه می توانید از فضای ویزور (نمایاب) به بهترین شکل استفاده کنید.

 از اپ استور

۱۰ – اپلیکیشن دوربین slow shutter

اپلیکیشن دوربین برای عکاسی با آیفون

اپلیکیشن «اسلو شاتر کم» (slow shutter ) یکی دیگر از ابزارهای عالی برای ثبت تصاویر حرفه ای توسط آیفون است. اگر به عکاسی با نوردهی طولانی علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم اپلیکیشن اسلو شاتر کم را کنید. این اپلیکیشن سه ح مختلف به نام های motion blur، light trail و low light را در اختیار شما قرار می دهد. ح motion blur با افزودن محو شدگی به تصویر حس حرکت را در ع های شما نشان می دهد. برای مثال می توانید از ح motion blur هنگام عکاسی از آبشار برای ثبت یک تصویر بسیار زیبا استفاده کنید. ح light trail ح ی است که از آن می توانید برای ثبت حرکت نور استفاده کنید. این ح می توانید برای عکاسی از آتش بازی بسیار مناسب باشد. کار ح سوم یعنی low light هم از نام آن پیدا است. این ح کمک می کند دوربین بیشترین میزان نور ممکن را جذب کند. به این ترتیب در نور کم می توانید به بهترین ع هایی ممکن برسید. اگر خلاقیت بخشی از هنر عکاسی شما است، اسلو شاتر کم می تواند یکی از بهترین دوستان شما باشد. در واقع سه ح ی که گفته شد را می توانید در شرایط بسیار متنوعی به خدمت بگیرید.

 از اپ استور

سخن آ

در این مطلب فهرستی از ده اپلیکیشن دوربین بسیار خوب برای آیفون را به شما معرفی کردیم. تلاش ما این بود که این فهرست نیازهای افراد مختلف با سلیقه های مختلف را به طور کامل پوشش دهد. مطمئن هستیم شما حداقل از یک یا دو مورد از این اپلیکیشن ها خوشتان خواهد آمد و از آن ها استفاده خواهید کرد. اگر از هر کدام از این اپلیکیشن ها استفاده می کنید، خوشحال می شویم تجربه ی خود را در مورد آن در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین اگر اپلیکیشن خوبی می شناسید که به فهرست ما راه نیافته است، می توانید آن را در بخش نظرات به دوستان خود معرفی کنید.

منبع: shindig web

برچسب ها : ۱۰ اپلیکیشن برتر برای عکاسی با آیفون - اپلیکیشن ,دوربین ,عکاسی ,آیفون ,می توانید ,تنظیمات ,اپلیکیشن دوربین ,تنظیمات دستی ,برای آیفون ,دوربین آیفون ,اپلیکیشن های عکاسی ,برای آیفون ب
محاسبات سرانگشتی ی عمران
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان ، امیدوارم ح ون خوب باشه

قبلا هم یک سری از این محاسبات واستون گذاشتم الانم یک سری دیگه هست برای همکاران عزیزم امیدوارم مفید باشه

برای تهیه هر متر مکعب بتن تقریبا ۱.۸ الی ۱.۹ تن شن و ماسه (۱۰۰۰ الی ۱۱۰۰کیلو شن یا همان درشت دانه و ۸۰۰ الی ۹۰۰ کیلو ماسه یا همان ریز دانه) همچنین ۳۰۰ الی ۳۵۰ کیلو (۶ الی ۷ پاکت ۵۰ کیلویی) سیمان و ۱۵۰ الی ۱۷۰ کیلو (۱۷۰ لیتر یا ۰.۱۷ متر مکعب) آب استفاده می شود.

نکته :
هر بیل چیزی در حدود ۳ کیلو سیمان را در خود جای میدهد. به عبارتی در تهیه یک متر مکعب بتن با فرض مصرف ۳۰۰ کیلو سیمان ۱۰۰ بیل سیمان لازم داریم.

۱ متر مکعب خاک با ۷ عدد فرغون متعارف و سر ریز قابل جابجایی است. بنابراین با فرض مشابهت وزن مخصوص شن و ماسه باخاک در تهیه یک متر مکعب بتن نیازمند ۶ الی ۷ فرغون شن و ۳ الی ۴ فرغون ماسه و ۲ الی ۳ فرغون سیمان هستیم.

یک متر مکعب بتن با ۱۴ الی ۱۵ فرغون قابل جابجایی است.

برچسب ها : محاسبات سرانگشتی ی عمران - مکعب ,کیلو ,فرغون ,سیمان ,ماسه ,تهیه ,قابل جابجایی ,کیلو سیمان
تعیین پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی
عنوان وبلاگ : باش !

برنامه زمان بندی پروژه که در آن فعالیت های مختلف پروژه در انطباق با فهرست مقادیر و قیمت های آنها درج شده باشند، امکان بودجه بندی و کنترل های مالی و فیزیکی را به وجود می آورد. تعیین درصد پیشرفت مالی پروژه ها ساده است و از تقسیم عدد آ ین صورت وضعیت به مبلغ قرارداد به دست می آید ولی تعیین درصد پیشرفت فیزیکی برای کل پروژه ساده نیست. در هر مقطع زمانی نمی توان پیشرفت مالی یا فیزیکی را به تنهایی ملاک قرارداد چرا که در بسیاری از موارد بین این دو شاخص تفاوت زیادی وجود دارد. برای مثال در یک پروژه راهسازی به مدت سه ماه، دو ماه صرف عملیات خاکی با قیمت پایین و یک ماه صرف آسف با قیمت بالا می شود. علیرغم اینکه زحمت عملیات خاکی و زمانی که صرف آن خواهد شد زیادتر از عملیات اجرایی آسف است و در انتهای ماه دوم که این فعالیت تمام شده حدود 66 درصد از پیشرفت فیزیکی را نشان می دهد اما پیشرفت مالی ممکن است کمتر از 40 درصد باشد زیرا بهای عملیات خاکی در مقایسه با آسف کمتر است. اصولاً منحنی پیشرفت مالی برای تعیین نحوه تزریق پول به پروژه به کار میرود ولی منحنی پیشرفت فیزیکی در واقع نشان دهنده کار انجام شده است. با استفاده از منحنی پیشرفت فیزیکی می توان قضاوت صحیح تری را در زمینه پیشرفت پروژه انجام داد. دو منحنی نام برده شده برای پیشرفت فیزیکی و مالی باید با یکدیگر در یک نمودار نشان داده شوند و در هر زمان که پیشرفت بررسی می شود، در صدهای فیزیکی و مالی روی نمودارها مشخص شده و نتیجه گیری شود.

در اینجا شیوه های تعیین پیشرفت فیزیکی تعریف و مقایسه شده اند:

روش های محاسبه پیشرفت فیزیکی:

محاسبه درصد پیشرفت نیاز به تعریف یک عامل مشترک بین فعالیت های مختلف پروژه دارد. یعنی باید عامل مشترک را به نوعی به هر یک از فعالیت ها نسبت داد به گونه ای که سهم هر فعالیت از عدد ی آن عامل در کل پروژه مشخص باشد. برای مثال در محاسبه پیشرفت مالی، هر فعالیت قیمتی دارد که نهایتاً با جمع قیمت تمامی فعالیت ها می توان به عدد قرارداد رسید و سهم هر فعالیت از پیشرفت مالی نسبت قیمت آن به عدد قرارداد می باشد. برای تعیین پیشرفت فیزیکی فعالیت های مختلف مثلاً بتن ریزی به سادگی می توان مقدار بتن ریزی تا زمان مورد نظر را به کل مقدار بتن ریزی، در پروژه تقسیم کرد و درصد پیشرفت را تعیین نمود. اما تعریف یک عامل مشترک برای فعالیت های مختلف جهت تعیین پیشرفت فیزیکی مشکل است. مثلاً در پروژه ای که 30 درصد پیشرفت در بتن ریزی، 80 درصد پیشرفت در عملیات خاکی و 10 درصد پیشرفت در آسف دارد، کل پیشرفت فیزیکی پروژه چقدر است؟ چگونه می توان به پیشرفت فیزیکی فعالیت های مختلف وزن داد و آنها را باهم ترکیب کرد؟ این کار به شیوه های متفاوتی ممکن است که چند نمونه متداول آن در این جا توضیح داده شده اند:

 • روش زمانی: در این شیوه که اغلب نرم افزارهای رایانه ای نیز از آن تبعیت می کنند، مدت زمان هر فعالیت، عامل مشترک برای تعیین درصد پیشرفت فیزیکی خواهد بود. برای مثال اگر یک پروژه سه فعالیت a, b , c دارد که به ترتیب 20،50،10 روز طول می کشند سهم هر فعالیت از پیشرفت فیزیکی پروژه عبارت خواهد بود از 12.5، 62.5 و 25 درصد. در هر مقطع زمانی با محاسبه درصد پیشرفت برای هر فعالیت، می توان پیشرفت فیزیکی کل پروژه را محاسبه نمود.
 • روش نیروی انسانی: در این شیوه تعداد نفر-روز هر فعالیت، سهم آن فعالیت را از پیشرفت کل نشان خواهد داد. در این شیوه باید برای هر فعالیت نیروی انسانی تعریف نمود. این شیوه زمانی به کار می رود که تنها عامل زمان برای نشان دادن وزن پیشرفت فیزیکی مناسب نباشد. ممکن است در بعضی فعالیت ها زمان، ارزش فیزیکی لازم برای آن فعالیت را نشان ندهد. برای مثال نقشه برداری در هر پروژه ساختمانی موردنیاز است و تقریباً در تمامی طول پروژه جریان دارد. اگر زمان به عنوان عامل محاسبه پیشرفت فیزیکی محسوب شود سهم نقشه برداری عدد بزرگی خواهد بود. این درحالی است که ممکن است تعداد نقشه برداری پروژه به دو یا سه محدود باشد و اگر از شیوه نفر- روز برای محاسبه وزن پیشرفت استفاده شود سهم نقشه برداری کم تر خواهد بود.
 • روش ساده: در برخی پروژه های کشور با توافق بین کارفرما، مشاور و پیمانکار فرمول ساده زیر جهت محاسبه پیشرفت فیزیکی استفاده می شود: {(تجهیز کارگاه – مبلغ قرارداد) ( مصالح پای کار + تجهیز کارگاه) – مبلغ صورت وضعیت = پیشرفت فیزیکی} این فرمول برای محاسبه پیشرفت فیزیکی پروژه هایی که فعالیت های با مبنای مالی دارند، مناسب نیست. برای مثال فعالیت های تحویل زمین، تهیه نقشه، نقشه برداری و آزمایشات به دلیل آنکه مبنای مالی دارند در این محاسبات داخل نمی شوند در حالی که هر یک از این فعالیت ها در تعیین پیشرفت فیزیکی دخیل هستند.
 • اعمال ضریب کاهش بر فعالیت های گران قیمت: در برخی پروژه ها (خصوصاً پروژه های تاسیساتی) بعضی از فعالیت ها مانند نصب تجهیزاتی چون ژنراتور، کولر گازی و ... دارای ارزش مالی بسیار زیادی هستند ولی برع زحمت نصب آنها بسیار کم است. در این گونه پروژه ها با توافق بین کارفرما، مشاور و پیمانکار، فعالیت های گرانقیمت و کم زحمت تعیین شده و وزن آنها در پیشرفت فیزیکی با توافق طرفین تا حد زحمت نصب آنها کاهش داده می شود. سپس رقم مالی فعالیت ها به نسبت این کاهش وزن داده می شود و پیشرفت فیزیکی بر اساس پیشرفت مالی فعالیت ها تعیین می شود.
 • وزن دهی به فعالیت های مختلف با توافق طرفین: در برخی پروژه ها با توافق کارفرما، مشاور و پیمانکار به فعالیت های مختلف با توجه به بار مالی و یا اهمیت آنها بر اساس تجربه، وزنی داده می شود و محاسبه پیشرفت فیزیکی بر آن اساس انجام می پذیرد.

مقایسه روش ها:

روش واقعی بستگی به نوع پروژه دارد و نمی توان حکم کلی داد ولی به نظر می رسد که منطق عمومی روش زمانی قابل قبول تر باشد.

روش زمانی در صورت استفاده از نرم افزارهایی مانند primavera یا microsoft project که تقریباً در تمامی پروژه ها متداول می باشد، به سادگی قابل استفاده است. البته کاهش وزن فیزیکی فعالیت های گرانقیمت و کوتاه مدت باید مورد توجه قرارگیرد.

نتیجه گیری:

جهت بررسی برنامه زمان بندی و وضعیت پروژه از بابت جلو یا عقب بودن نسبت به برنامه اولیه، باید همواره هر دو پیشرفت مالی و فیزیکی را در نظر داشت و نمی توان تنها با یک عامل نسبت به وضعیت پروژه نظر داد.

برای محاسبه پیشرفت مالی از نسبت رقم آ ین صورت وضعیت ناخالص به رقم قرارداد استفاده می شود و برای محاسبه پیشرفت فیزیکی، به هر یک از فعالیت ها بر حسب یک عامل مناسب، وزن داده می شود و مقدار عامل صرف شده برای هر فعالیت درصد پیشرفت آن را نشان خواهد داد.

برچسب ها : تعیین پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی - پیشرفت ,فیزیکی ,پروژه ,فعالیت ,مالی ,درصد ,پیشرفت فیزیکی ,درصد پیشرفت ,پیشرفت مالی ,محاسبه پیشرفت ,نقشه برداری ,تعیین پیشرفت فیزیکی ,محاسبه پیش
ویندوز ۱۰ اس رونمایی شد
عنوان وبلاگ : باش !

مایکروسافت دقایقی پیش از نسخه ی جدید ویندوز ۱۰ به اسم «ویندوز ۱۰ اس» (windows 10 s) رونمایی کرد. این نسخه ی جدید ویندوز ۱۰ اصولا جواب مایکروسافت به chrome os شرکت گوگل است؛ سیستم عاملی که روی کامپیوترهای بسیار ضعیف کار می کند و برای استفاده در سیستم های آموزشی ساخته شده.

مایکروسافت در مراسم رونمایی از این ویندوز، فراموش نکرد که به ساده تر بودن ویندوز ۱۰ اس نسبت به نسخه ی اصلی اشاره کند: “هر چیزی که روی ویندوز ۱۰ اس اجرا می شود، از فروشگاه ویندوز شده است.”

مایکروسافت ویندوز ۱۰ اس را برای مدرسه ها و استفاده در سیستم های آموزشی ساخته است.

در طول مراسم، مایکروسافت از توانایی پشتیبانی ویندوز ۱۰ اس از تمام دستگاه ها و لوازم جانبی مختلف مثل ویندوز ۱۰ اصلی پشتیبانی می کند. مایکروسافت هم چنین گفت که هر مرورگر وب که روی فروشگاه ویندوز قرار داشته باشد، می تواند روی ویندوز ۱۰ اس اجرا شود؛ یعنی اصولا گوگل اگر می خواهد کروم را به ویندوز ۱۰ اس بیاورد، باید آن را در فروشگاه ویندوز عرضه کند.

این حرکت هم را ار دیگری برای مجبور افراد به استفاده از مرورگر edge خود مایکروسافت است؛ طوری که در حال حاضر اگر کامپیوتر شما ویندوز ۱۰ اس داشته باشد، خبری از کروم روی آن نخواهد بود و مجبور به استفاده از edge هستید.

استفاده، تنظیم و آماده ویندوز ۱۰ اس برای دانش آموزی که تازه می خواهد وارد این سیستم عامل شود، فقط ۱۵ ثانیه طول خواهد کشید. ویندوز ۱۰ پرو هم حتی چنین سرعتی نخواهد داشت. می توان تمام کامپیوترهای یک مدرسه با یک حافظه ی usb و در ۳۰ ثانیه تنظیم و آماده ی استفاده کرد.

مایکروسافت ویندوز ۱۰ اس را برای مدرسه ها و استفاده در سیستم های آموزشی ساخته است. مایکروسافت با مجموعه ی بزرگی از شرکت های مختلفی مثل acer یا asus برای ساخت دستگاه هایی که ویندوز ۱۰ اس دارند وارد همکاری شده است.

قیمت دستگاه هایی که ویندوز ۱۰ اس دارند از ۱۸۹ دلار شروع می شود و این دستگاه ها از تابستان وارد بازار می شوند. تمام انی که یکی از این دستگاه ها را ب ند، یک سال اشتراک رایگان minecraft: education edition را دریافت می کنند. تمام این دستگاه ها هم چنین office 365 رایگان و نرم افزاری برای کنترل به اسم microsoft teams دارند.

اگر یک دستگاه که ویندوز ۱۰ اس دارد ب ید و دل تان بخواهد مثل یک کامپیوتر ویندوزی معمولی با آن رفتار کنید، می توانید ویندوز دستگاه تان را به نسخه ی pro ارتقا دهید تا نرم افزارها به صورت قبل شروع به کار کنند.

برچسب ها : ویندوز ۱۰ اس رونمایی شد - ویندوز ,مایکروسافت ,استفاده ,تمام ,دستگاه ها ,نسخه ی ,فروشگاه ویندوز ,سیستم های آموزشی ,آموزشی ساخته ,داشته باشد، ,برای مدرسه ها ,سیستم ها
مسئولیت ش ت یا موفقیت یک پروژه با کیست؟
عنوان وبلاگ : باش !

مسئولیت ش ت یا موفقیت یک پروژه با کیست؟

✳️ سال 1973 من مدیر پروژه برنامه ساخت و پرتاب هند شدم. هدف ما قرار دادن هند در مدار تا سال 1980 بود. به من بودجه و نیروی انسانی لازم داده شد و صراحتاً به من گفته شد که تا سال 1980 باید را به فضا پرتاب کنیم. هزاران نفر با هم در تیم های علمی و فنی برای دستی به هدف کار می د.ماه آگوست سال 1979، ما اطمینان داشتیم که برای پرتاب آماده هستیم. به عنوان مدیر پروژه، من به مرکز کنترل پرتاب رفتم.

چهار دقیقه قبل از پرتاب، کامپیوتر شروع به تست موارد تنظیم شده در چک لیست کرد. یک دقیقه بعد، برنامه کامپیوتری تست را متوقف کرد؛ نمایشگر خبر از اشکال در برخی از مولفه های برنامه می داد. متخصصان همراه من گفتند که جای نگرانی نیست؛ آنان محاسباتی انجام دادند و گفتند که می توانیم ادامه دهیم. بنابراین برنامه کامپیوتری را متوقف و وضعیت را به ح دستی تغییر دادم و دکمه پرتاب راکت را زدم. در مرحله اول همه چیز خوب کار کرد. در مرحله دوم اشکالی پیش آمد و راکت به جای اینکه به سمت فضا حرکت کند در خلیج بنگال سقوط کرد.

این یک ش ت بزرگ بود!!پرتاب ساعت 7 صبح انجام شده بود و رئیس سازمان تحقیقات فضایی هند ساعت 7 و 45 دقیقه صبح یک کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی ترتیب داد و خود پشت تریبون قرار گرفت و گفت که مسئولیت این ش ت را به عهده می گیرد. او گفت که تیم تحت ی او در این مدت سخت کار کرده اند اما پشتوانه فنی بیشتری نیاز بوده است. او به رسانه ها اطمینان داد که سال بعد یک پرتاب موفق خواهند داشت. من مدیر پروژه بودم و این ش ت، به دلیل کوتاهی و اشتباه من بود، اما او به عنوان رئیس سازمان، مسئولیت ش ت پرتاب را به عهده گرفته بود.

سال بعد، در جولای 1980، دوباره پرتاب را اجرا کردیم و این بار موفق شدیم. مردم همه خوشحال بودند. دوباره یک کنفرانس خبری برگزار شد. رئیس سازمان تحقیقات فضایی من را به کناری کشید و گفت: «امروز تو کنفرانس خبری را برگزار میکنی.»

✳️ نتیجه راهبردی:
آن روز یک درس خیلی مهم یاد گرفتم. وقتی خطایی پیش آمد، سازمان آن را به عهده گرفت. وقتی موفق شدیم، آن را به تیمش نسبت داد. بهترین درس مدیریتی که یاد گرفته بودم از خواندن کتابها بدست نیامده بود بلکه از آن تجربه حاصل شده بود.

برچسب ها : مسئولیت ش ت یا موفقیت یک پروژه با کیست؟ - پرتاب ,ش ت ,برنامه ,مسئولیت , ,پروژه ,مسئولیت ش ت ,کنفرانس خبری ,سازمان تحقیقات ,تحقیقات فضایی ,برنامه کامپیوتری ,سازمان تحقیقات فضایی ,رئیس ساز
۳ قابلیت دوربین موبایل که حتما باید امتحان کنید
عنوان وبلاگ : باش !

گویی همین دیروز بود که داشتن گوشی موبایل دوربین دار یک افتخار محسوب می شد! ولی امروز دیگر این گونه نیست. حالا دیگر تقریبا همه ما گوشی هایی داریم با دوربین های کاملا کارآمد. دوربین گوشی موبایل امروزه به ابزاری تبدیل شده که با تنظیمات و امکانات مختلفش اجازه می دهد به سادگی ع ها و ویدیوهایی فوق العاده بگیریم. تنها چیزی که برای عکاسی موبایل نیاز خواهیم داشت، درک مناسبی از تنظیمات دوربین گوشی موبایل، آشنایی با اصول مهم عکاسی مانند ترکیب بندی و نو ردازی، چند اپلیکیشن و شاید برخی لوازم جانبی مانند سه پایه است. اگر دوست دارید در زمینه ی عکاسی موبایل پیشرفت کنید، پیشنهاد می کنیم با مطلب این هفته ی در مورد سه قابلیت مهم دوربین گوشی موبایل همراه باشید.

قابلیت hdr در دوربین گوشی موبایل

قابلیت دوربین گوشی موبایل - عکاسی موبایل

قابلیت hdr یکی از تنظیمات دوربین گوشی موبایل است که کمک می کند ع در تمام نواحی از جمله سایه های عمیق و روشنایی های شدید، کیفیت و جزئیات بهتری داشته باشد. هر گاه قصد عکاسی از منظره ای را داشته باشید که در آن نواحی بسیار تیره و بسیار روشن کنار هم قرار گرفته اند، دوربین گوشی موبایل ممکن است به طور عادی توان تولید ع ی را نداشته باشد که در آن تمام بخش های صحنه قابل مشاهده باشند. اگر دوربین موبایل نوردهی را برای نواحی روشن تنظیم کند، نواحی تیره به سیاه مطلق تبدیل خواهند شد، و اگر نوردهی را برای نواحی سایه تنظیم کند، بخش های روشن به سفید مطلق تبدیل می شوند. قابلیت hdr این مشکل را با ثبت سه ع متوالی با سه نوردهی مختلف و ترکیب خ ر آن ها با هم حل می کند. بدین ترتیب ع در کل صحنه جزئیات بسیار بیشتری خواهد داشت.

قابلیت hdr را می توانید برای انواع مختلفی از ع ها به کار ببرید. ولی این قابلیت به طور ویژه برای صحنه هایی مناسب است که از پشت نوردهی شده باشند. به ع بالا دقت کنید که چگونه با وجود قرار داشتن خورشید در پشت ص ه ها، جزئیات آن ها به خوبی ثبت شده است. در این مثال یکی از ع هایی که ترکیب hdr را ساخته اند برای حفظ جزئیات ص ه ها و دیگری برای حفظ جزئیات آسمان نوردهی شده بوده است.

فعال قابلیت hdr در گوشی های مختلف با هم تفاوت دارد. ولی احتمالا با اندکی جستجو در منوهای اپلیکیشن دوربین گوشی موبایل خودتان می توانید آن را پیدا کنید.

ضبط ویدیوی تایم لپس با دوربین گوشی موبایل

قابلیت دوربین گوشی موبایل - عکاسی موبایل

دوربین اکثر گوشی های امروزی امکان ضبط ویدیوهای تایم لپس را هم دارند. این قابلیت برای مواقعی مفید است که امکان نشان دادن زیبایی یک سوژه با استفاده از ع یا ویدیوهای کوتاه وجود ندارد. در اصل قابلیت تایم لپس دوربین گوشی موبایل مجوعه ای از ع های منفرد را در فواصل زمانی مشخصی برای مدت زمانی مشخص ثبت می کند. سپس این ع های منفرد در قالب یک ویدیوی یکپارچه پشت سر هم قرار می گیرند که رویدادی طولانی را در مدت زمانی بسیار کوتاه تر نمایش می دهد. قطعا انجام این کار به صورت دستی بسیار دشوار خواهد بود.

همانند قابلیت hdr، استفاده از قابلیت ضبط ویدیوهای تایم لپس هم در دوربین گوشی های مختلف با هم متفاوت است. پیش از هر چیز باید نحوه ی استفاده از قابلیت ساخت ویدیوی تایم لپس روی گوشی موبایل خود را بی د. پس از آن فراموش نکنید که سوژه شما باید متحرک باشد تا تاثیر ویدیو تایم لپس را متوجه شوید. ابرها، موج هایی که به ص ه می خورند و خودروهایی که از خیابان عبور می کنند، همگی سوژه هایی خوب برای ضبط ویدیو تایم لپس هستند. نکته ی مهم بعدی این است که فارغ از نوع سوژه، حتما باید گوشی موبایل را روی سه پایه قرار دهید. برای رسیدن به نتیجه ی مناسب دوربین باید در کل مدت برداری کاملا ثابت باشد.

قابلیت عکاسی پی در پی (burst mode) با دوربین گوشی موبایل

قابلیت دوربین گوشی موبایل - عکاسی موبایل

بهترین روش برای عکاسی از صحنه های پر تحرکی مانند رویدادهای ورزشی یا جست و خیز حیوانات این است که به جای گرفتن یک تک ع ، مجموعه ای از ع های پی در پی را ثبت کنید. هدف از این کار این است که با گرفتن تعدادی ع پشت سر هم با سرعت زیاد شانس خود را برای رسیدن به ع ی زیبا بالا ببریم. علاوه بر این با این کار می توانید حرکت سوژه را از فریمی به فریم دیگر ببینید و با مقایسه آن ها ع ی را که به بهترین شکل صحنه را نمایش می دهد انتخاب کنید.

قابلیت عکاسی پی در پی یا burst تقریبا متضاد کاری را انجام می دهد که در مورد ویدیوی تایم لپس توضیح دادیم. ویدیوی تایم لپس مجموعه ای از ع ها را که با فواصل طولانی گرفته شده اند به یک ویدیوی منفرد تبدیل می کند، در مقابل عکاسی پی در پی در زمانی کوتاه مجموعه ای از ع های بسیار سریع را می گیرد و آن ها را در قالب ع های منفرد ذخیره می کند. بنابراین در حالی که برای مثال به صورت دستی ممکن است بتوانید در ۵ ثانیه ۳ ع را بگیرید، قابلیت عکاسی پی در پی در بعضی از گوشی ها می تواند تا ۱۰ ع در هر ثانیه ثبت کند.

البته قابلیت عکاسی پی در پی تنها برای عکاسی از صحنه های پرتحرک مفید نیست. هنگام گرفتن ع های پرتره می توانید از این قابلیت برای ثبت ح های مختلف چهره ی سوژه استفاده کنید. یک ترفند خوب این است که از عکاسی پی در پی برای گرفتن ع هایی بی هوا در فاصله ی ع های عادی استفاده کنید. گاهی اوقات به دلیل این که سوژه در این لحظات آرامش بیشتری دارد، این ع ها بسیار بهتر از آب در می آیند.

منبع:p og hy talk

برچسب ها : ۳ قابلیت دوربین موبایل که حتما باید امتحان کنید - قابلیت ,موبایل ,دوربین ,گوشی ,عکاسی ,تایم ,گوشی موبایل ,دوربین گوشی ,قابلیت عکاسی ,ویدیوی تایم ,ع های منفرد
سه اشتباه رایج در عکاسی موبایل و راه حل آن ها
عنوان وبلاگ : باش !

بدون شک دوربین گوشی های موبایل امروزی نسبت به حتی پنج سال پیش رشد چشمگیری کرده اند. این پیشرفت عکاسی موبایل را به چیزی تبدیل کرده که همگان می توانند به آن بپردازند. حال همه ی ما به دوربین و دریایی از اپلیکیشن ها دسترسی داریم که عکاسی و ویرایش ع را سریع و آسان می کنند. البته نباید تصور کنید که عکاسی با دوربین گوشی موبایل به این معنی است که نیازی به رعایت هیچ نکته ی خاصی نداریم. درست مانند استفاده از یک دوربین عادی، هنگام استفاده از دوربین گوشی موبایل هم لازم است از برخی اشتباهات رایج اجتناب کنید. در غیر این صورت ممکن است از نتیجه ی ع هایی که می گیرید چندان راضی نباشید. اگر دوست دارید با سه اشتباه رایج در عکاسی موبایل آشنا شوید که اجتناب از آن ها تاثیر مثبت زیادی روی ع های موبایلی تان خواهد گذاشت، همراه باشید.

اشتباه اول: استفاده از زوم (دیجیتال)

وقتی با یک دوربین رایج مانند دوربین dslr عکاسی می کنید، لنز دوربین شما به صورت فیزیکی برای زوم روی سوژه حرکت می کند. حتی بسیاری از دوربین های کامپکت هم به زوم اپتیکال مجهز هستند که در واقع برای نزدیک شدن تصویر به صحنه لنز را بلندتر می کند. ولی دوربین اغلب گوشی های موبایل لنزی با قابلیت زوم ندارند. دوربین بیشتر گوشی ها برای رسیدن به چیزی شبیه به زوم از قابلیتی با نام زوم دیجیتال استفاده می کنند.

مشکل اصلی زوم دیجیتال این است که در این روش در واقع اصلا زومی در کار نیست. به جای آن بهتر است زوم دیجیتال را به عنوان نوعی برش دادن در نظر بگیرید. هنگام استفاده از زوم دیجیتال، تنها کاری که گوشی موبایل می کند این است که ع را بر اساس کادری که از قبل مشخص کرده اید برش دهد. حتی اگر یک بار از زوم دیجیتال در دوربین گوشی موبایل استفاده کنید، متوجه خواهید شد که چرا این کار اشتباه است. کیفیت تصویر حاصل از زوم دیجیتال بسیار بد است و ظاهر پی لی شده ی ناخوشایند آن، ع را به کلی اب می کند؛ با وجود تمام ویژگی های خوب دیگری که این ع ممکن است داشته باشد.

عکاسی موبایل - دوربین گوشی موبایل

هنگام عکاسی با دوربین گوشی موبایل همیشه بهتر است برای زوم به صورت فیزیکی به سوژه نزدیک تر شوید. ولی اگر به هر دلیل امکان نزدیک شدن به سوژه وجود نداشت، به جای استفاده از زوم دیجیتال، می توانید صبر کنید و تصویر را پس از عکاسی برش دهید. به هر حال زوم دیجیتال هم کاری بیشتر از برش دادن تصویر انجام نمی دهد. بنابراین بهتر است برش دادن را به زمان ویرایش ع محول کنید. با این کار هنگام ویرایش ع تمام پی ل های تصویر اصلی را هنوز در اختیار دارید.

اشتباه دوم: پاک ن لنز

پاک ن لنز شاید رایج ترین اشتباه میان عکاسان موبایل باشد. از آنجا که خارج گوشی از جیب و شروع عکاسی با آن بسیار ساده است، اغلب مواقع عجله ی ما برای از دست ندادن موقعیت باعث می شود پاک لنز را فراموش کنیم. شاید دلیل دیگر بی توجهی ما به پاک لنز دوربین گوشی موبایل این باشد که دیدن تاثیر کثیفی های لنز هنگام بازبینی ع روی صفحه گوشی موبایل هم سخت است. صفحه ی گوشی موبایل نه تنها کوچک است، بلکه احتمالا خودش هم خیلی تمیز و عاری از لکه و گرد و غبار نیست. با این حال همان طور که هنگام عکاسی با دوربین dslr یا کامپکت دوست ندارید گرد و غبار یا لکه های روی لنز ع تان را اب کند، فراموش نکنید پیش از عکاسی با دوربین موبایل هم باید لنز را پاک کنید.

عکاسی موبایل - دوربین گوشی موبایل

یکی از کارهایی که می تواند کمک کند پاک لنز را فراموش نکنید، یا حتی مشکل زوم را که پیش تر گفته شد حل کنید، استفاده از لنزهای مخصوص دوربین گوشی های موبایل است. به طور معمول همه عادت دارند هنگام متصل لنز به دوربین آن را پاک کنند. بنابراین استفاده از لنز روی دوربین گوشی موبایل هم به شما یادآوری خواهد کرد که پیش از عکاسی لنز را پاک کنید.

اشتباه سوم: استفاده ن از سه پایه در عکاسی موبایل

اکثر ما به طور معمول برای عکاسی با موبایل از سه پایه استفاده نمی کنیم. در واقع استفاده از سه پایه حتی اندکی با نفس عکاسی موبایل که سرعت بالا و رهایی از لوازم جانبی دست و پاگیر است تناقض دارد. ولی درست مانند تمام دوربین های دیگر، دوربین گوشی موبایل هم ممکن است در اثر لرزش دچار مشکل شود. قطعا هیچ دوست ندارد در اثر لرزش دوربین با ع ی تار روبرو شود.

اگر از قبل یک سه پایه در اختیار دارید، احتمالا می توانید با استفاده از یک نگهدارنده ی گوشی موبایل، مانند نگهدارنده های مونوپادها، آن را با گوشی موبایتان سازگار کنید. ولی اگر سه پایه ندارید و نمی خواهید هزینه ی زیادی را صرف یدن یک سه پایه کامل کنید، سه پایه های خاص دوربین گوشی موبایل وجود دارد که حتی امکان استفاده از آن ها با دوربین های بزرگ تر را هم خواهید داشت.

عکاسی موبایل - دوربین گوشی موبایل

استفاده از سه پایه، علاوه بر این که با ثابت گوشی موبایل امکان ثبت تصاویر کاملا شفاف را فراهم می کند، اجازه می دهد خلاقیت خود را با ورود به حوزه های نظیر عکاسی با نوردهی طولانی یا ویدیوهای تایم لپس گسترش دهید. هر دوی این تکنیک های را می توانید با استفاده از دوربین گوشی موبایل اجرا کنید. بسته به مدل گوشی حتی ممکن است برای اجرای آن ها نیازی به اپلیکیشن جدیدی هم نداشته باشید.

به نظر ما اشتباه محض است که خود را از لذت تکنیک های مختلف عکاسی که می توان با قرار دادن گوشی موبایل روی سه پایه انجام داد محروم کنید. به ویژه با در نظر گرفتن این که اغلب سه پایه های مخصوص موبایل واقعا قیمت اندکی دارند. به هر حال همه ی ما دوست داریم ع هایی بگیریم که باعث افتخار ما باشد؛ تفاوتی هم نمی کند که با یک دوربین dslr فول فریم عکاسی می کنیم، یا دوربین گوشی موبایل.

پک لوازم عکاسی موبایل

برچسب ها : سه اشتباه رایج در عکاسی موبایل و راه حل آن ها - موبایل ,دوربین ,گوشی ,عکاسی ,استفاده ,اشتباه ,گوشی موبایل ,دوربین گوشی ,عکاسی موبایل ,گوشی های موبایل ,دوربین dslr ,دوربین گوشی های موبایل
پاد ت های مدیریت پروژه -چرخه حیات محصول و پروژه
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان

امیدوارم ح ون خوب باشه

از امروز یک سری پاد ت مدیریت پروژه خدمتتون ارایه میدیم امیدواریم مفید باشه

قسمت اول - پاد ت : تعریف چرخه حیات محصول و پروژه

برچسب ها : پاد ت های مدیریت پروژه -چرخه حیات محصول و پروژه - پروژه ,پاد ت ,حیات محصول ,چرخه حیات ,مدیریت پروژه
ارائه : اصلاح بیولوژیکی خاک های آلوده
عنوان وبلاگ : باش !

دوستان عزیز سلام

این یک ارایه خوب در خصوص خاکهای آلوده هست که از طریق روش بیولوژیکی اصلاح میشن

اینو من خودم برای درس مواد زاید جامد ارایه دادم و به نظرم از لحاظ علمی تا جایی که میشه مواردو جمع بندی امیدوارم موثر باشه واستون

از این لینک

برچسب ها : ارائه : اصلاح بیولوژیکی خاک های آلوده
نگاهی به قهرمانان پانزده دوره گذشته لیگ برتر؛ از پرسپولیس تا پرسپولیس
عنوان وبلاگ : باش !

در اولین دوره لیگ برتر، پرسپولیس با سرمربیگری علی پروین در فصل ٨١-٨٠ قهرمان شد. پرسپولیس در حالی جام را بالای سر برد که هواداران این زیاد به ورزشگاه نرفته بودند. آنها فکر می د اسقلال در انزلی، حداقل یک تساوی از ملوان می گیرد اما آبی ها ش ت خوردند تا پرسپولیس قهرمان اولین دوره شود. درهفته آ در حالیکه استقلال با سرمربیگری پورحیدری با یک تساوی هم قهرمان می شد با ش ت استقلال در انزلی، این پرسپولیس بود که توانست با تک گل ابراهیم اسدی فجر سپاسی را ش ت دهد. جام قهرمانی را بر فراز دستان افشین پیروانی می بینید.

اولین قهرمانی یک تیم شهرستانی در فوتبال ایران را ان در دومین دوره لیگ برتر به دست آورد. ان با سرمربیگری فرهادکاظمی در فاصله سه هفته مانده به پایان لیگ با تساوی مقابل پرسپولیس در ورزشگاه تختی جام قهرمانی فصل ۸۱-۸۲ را بالای سر برد.

در سومین دوره لیگ برتر، در رقابت تنگاتنگ استقلال تهران و پاس تهران این شاگردان مجید جلالی بودند که توانستند با ش ت ۵برصفر استقلال اهواز در دستگردی جام را بالای سر ببرند.

در چهارمین دوره لیگ برتر، قهرمانی به فولاد خوزستان رسید. این تیم با فرانچیچ در فصل ٨٤-٨٣ مقتدرانه و دوهفته مانده به پایان لیگ بر جام بوسه زد. در تصویر مرحوم عباس نواصرزاده هم دیده می شود.

رقابت سخت استقلال و پاس برای تصاحب جام قهرمان لیگ برتر پنجم با کامی استقلالی ها همراه بود،آنها در روزی رویایی در ۱اردیبهشت ٨٥ با پیروزی بر برق شیراز جام را توسط محمود فکری بالای سر بردند.

لیگ برتر ششم با قهرمانی دراماتیک سایپا با به پایان رسید. در رقابت حساس سایپا و استقلال اهواز این شاگردان بودند که در ۷ داد ٨٦ در کرج با پیروزی ۲ بر صفر مقابل مس کرمان جام گرفتند.

یکی از به یادماندنی ترین قهرمانیهای لیگ برتر، قهرمانی پرسپولیس در فصل ۸۶-۸۷ است. شاگردان افشین قطبی ۲۸ اردیبهشت۸۷ در حالیکه در استانه از دست دادن جام بودند، با گل دقیقه ۹۶ سپهر حیدری قهرمان شدند.

دومین جام استقلال در لیگ هشتم بدست آمد. در حالیکه همه چیز برای قهرمانی ذوب آهن در اهواز فراهم بود، تیم فولاد خوزستان،۴ گل به ذوب آهن زد تا استقلال با پیروزی یک بر صفر مقابل پیام مشهد قهرمان شود.

فصل ٨٩-٨٨ با دومین قهرمانی ان همراه بود، قلعه نویی که از استقلال جداشده بود توانست یک هفته مانده به پایان لیگ ان را قهرمان کند.

بازهم ان و قلعه نویی بودند که توانستند در فصل ٩٠-٨٩ با اقتدار قهرمان ایران شوند ، این سومین قهرمانی ان و چهارمین جام بود، این بار جام در کرج به انها اهدا شد.

با ج قلعه نویی از ان و رفتنش به تراکتور، این بار زلاتکو کرانچار بود که توانست ان را برای چهارمین بار قهرمان ایران کند، این سومین قهرمانی پیاپی طلایی پوشان بود.

لیگ ۱۲باز هم استقلال با قلعه نویی توانست برای سومین بار لیگ برتر رافتح کند، آبی ها در رقابت با ان یک هفته مانده به پایان لیگ در اهواز فولاد را بردند تا جام را کاپیتان مجیدی بالای سر ببرد.

لیگ سیزدهم با دومین قهرمانی فولاد خوزستان همراه بود. در حالیکه روز آ چند تیم شانس قهرمانی داشتند این فولادیها بودند که با حسین فرکی توانستند با ش ت گسترش فولاد تبریز جام را توسط بختیار رحمانی بالای سر برد.

لیگ ۱۴با قهرمانی دراماتیک ان همراه بود.درحالیکه همه حواسها به ورزشگاه یادگار (ره) تبریز بود تا تراکتور یا نفت قهرمان ایران شوند، اما با تساوی ۳-۳ دوتیم، ان با ش ت سایپا، قهرمان شد.

لیگ ۱۵ با قهرمانی استقلال خوزستان به پایان رسید. در رقابت فشرده سه تیم استقلال خوزستان، پرسپولیس و استقلال تهران ، این پرسپولیس و استقلال خوزستان بودند که در نهایت آبی های خوزستان قهرمان شدند.

و سرانجام لیگ شانزدهم، گرچه هنوز به پایان نرسیده، اما در فاصله سه هفته تا پایان رقابتها چهره تیم قهرمان مشخص شد. پرسپولیس در لیگ شانزدهم با وجودی که در مقاطعی از فصل تراکتورسازی را به عنوان رقیبی جدی در کنار خود می دید، اما در مجموع با ارائه بازی های فوق العاده زیبا و فراتر از حد انتظار با شایستگی به عنوان قهرمانی دست یافت.

گزارش بررسی و مرور تیم های قهرمان در تمامی ادوار لیگ برتر ایران هم به پایان رسید؛ گزارش عملکرد و سرنوشت تیم های قهرمانی که با پرسپولیس شروع شد و با پرسپولیس هم به پایان رسید.

برچسب ها : نگاهی به قهرمانان پانزده دوره گذشته لیگ برتر؛ از پرسپولیس تا پرسپولیس - قهرمانی ,استقلال ,قهرمان ,پرسپولیس , ان ,بودند ,قلعه نویی ,پایان رسید ,قهرمان ایران , ان همراه ,استقلال خوزستان
پاد ت های مدیریت پروژه -
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان

امیدوارم ح ون خوب باشه

از امروز یک سری پاد ت مدیریت پروژه خدمتتون ارایه میدیم امیدواریم مفید باشه

قسمت اول - پاد ت : تعریف چرخه حیات محصول و پروژه

برچسب ها : پاد ت های مدیریت پروژه - - پروژه ,پاد ت ,مدیریت پروژه
از پیکان تا دنا پلاس؛ نگاهی به آپشن خودروها در ایران!
عنوان وبلاگ : باش !

چَرخ ابزاری است گِرد که کاربردهای گوناگون دارد؛ ولی نخستین و مهم ترین کاربرد آن کاهش اصطکاک و تسهیل حرکت است. چرخ از مهم ترین اختراعات انسان است که در هزاره چهارم پیش از میلاد در سرزمین باستانیِ سومر ساخته شد.

اگر بخواهیم یکی از مهم ترین اختراعات بشر را نام ببریم، چرخ قطعا یکی از آن هاست! با ظهور چرخ خیلی از امور تسهیل شده و جنگ ها نیز بهتر و راحت تر از قبل انجام می شد؛ اما خب بحث ما چرخ نیست!

با اختراع خودرو، بشر توانست گام مهمی در توسعه و رشد صنعت بردارد. خب این چرخ به مرور زمان پیشرفته شد، یعنی از سنگ و چوب گذر کرده و امروز به جایی رسیده که یک خودروی فرمول وان از چرخ های فوق سبکی استفاده می کند که به شدت دوام داشته و عمر بالایی دارند.

charkh

اما ربط این تاریخچه کوتاه به حوزه آپشن خودرو در کشور ما چیست!

پیکان

بگذارید کمی به سال های دور بازگردیم، زمانی که ایران خودرو یا همان ایران ناسیونال سابق اقدام به مونتاژ خودروی پیکان یا همان هیلمن هانتر کمپانی در حال ورش تگی روتس انگلیس کرد! از همان سال ها، یعنی 1346 روند مونتاژ خودروهای تاریخ گذشته و مربوط به شرکت های ورش ته در کشورمان آغاز شد. البته خب پیکان آن زمان شرایطش به مراتب از برخی خودروهای امروز بهتر بود.

mhv_hillman_hunter_02 mhv_hillman_hunter_01

در روز ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۴ پس از گذشت ۳۸ سال و تولید ۲ میلیون و ۲۹۵ هزار دستگاه، تولید پیکان متوقف شد و آ ین پیکان تولیدی به موزه فرستاد شد! اگر بخواهیم شرایط تولید این خودرو را کمی مرور کنیم، می بینیم که پیکان در مدل های مختلفی اعم از کارلو ، و ، جوانان، استیشن، پیکان پژویی، وانت، تا ی، پیکان اتومات و نهایتا پیکان 1600 انژکتوری در ایران مونتاژ و وارد خیابان ها شد!

paykanb

خب آرام آرام وارد بحث جذاب آپشن در صنعت خودروی کشور می شویم، آن روزها به دلیل مشکلات فراوانی که کشور پس از انقلاب و سپس جنگ تحمیلی با آن دست و پنجه نرم می کرد، ی از این صنعت توقع بالایی نداشت و همین که محصولی به نام پیکان تولید و با قرعه کشی به مردم تحویل داده می شد، خود باعث ی نیازهای مردم در آن شرایط می گشت.

peykan javanann

پیکان جوانان

peykan pegeout

پیکان پژو

peykan vanet

پیکان وانت

اما به مرور و با پایان دهه 1370 شرایط کشور تغییر کرد و قشر جوان توقعات بیشتری از این صنعت پیدا د. به خاطر دارم که در همان سال ها، ایران خودرو دست به حرکات خارق العاده ای زده و اقدام به دست کاری پیکان می نمود.

استفاده از فرمان و کیلومتر پژو بر روی پیکان، یکی از مهم ترین خلاقیت های ین آن زمان ایران خودرو به شمار می رفت. دقیق یادم نیست چه سالی بود اما بین سال های 75 یا 76 برای اولین بار هایی از تولید پیکان با ترمز دستی وسط به گوشمان خورد!

peykan

وای بر ما! چه شده است؟ مگر می شود آن ترمز دستی سفت و بدقواره سمت چپ پیکان را به وسط کنسول منتقل کرد؟! چه حس غریبی! در آن زمان البته هنوز کره و ژاپن و چین و… خودروهایی به عظمت فعلی را نداشتند و قطعا بارویت این چنین خلاقیتی، گریبان چاک می دی!

چندی بعد، داخل کیلومتر این خودرو بالاجبار محبوب ایرانیان نیز، امکاناتی اضافه شد، افزوده شدن چراغ کمربند که با بستن کمربندهای جلو خاموش می شد یکی از این تغییرات مهم محسوب می شد.

البته بعدها، ایران خودرو ول جی را نیز تمام کرده و پیکان هایی را در اوا عمر تولیدش عرضه داشت که از داخل سقف ها موکت شده و چراغ های معروف گرد از وسط سقف به قسمت جلو انتقال داده شده بود!

حال شما سوار محصولی بودید که یک موتور انژکتوری 1600 داشت (با آن صدای ویز ویز معروفش که آ یادم نیست چرا باید آن صدا این قدر واضح شنیده می شد)، فرمانی پژویی داشت و از کیلومتری پژویی نیز استفاده می کرد، خب قطعا همه چیز برای عشق و حال جوانان ایرانی فراهم شده بود که ناگهان تصمیم به توقف تولید این محصول نیمه وطنی لو گرفته شد!

حتما آن جمله معروف جرمی کلار ون در مورد پیکان را شنیده اید، وی می گفت طراح این خودرو قطعا تنها نگاهی که به یک ماشین داشته است همین بوده! یک فضای مربعی شکل، 4 چرخ زیر آن و استفاده از چراغ هایی بزرگ در جلو! مضحک ترین ح موجود…

سمند

با ظهور سمند، این خودروی فوق ملی نگاه ها به سمت صنعت خودروی سازی کمی عوض شد (اندازه یک پی ل) اما چیزی که ین و طراحان داخلی از خودروی تولیدی فراگرفته اند، با دیدگاه عمومی و بین المللی در این حوزه کاملا متفاوت است. البته باید بگوییم که این محصول، نسبت به برادر بزرگ و ناتنی اش یعنی پژو 405 امکانات بیشتر و به روز تری داشت، اما خب آن پژو 405 محبوب تولید سال 1987 بود! در مورد پلتفرم، طراحی و … سمند هم حرفی نداریم که بگوییم!

به خاطر دارم که در آن سال ها، سیستم سخنگوی سمند، یکی از عجیب ترین و پیشرفته ترین آپشن هایی بود که در تاریخ خودروسازی کشور بر روی یک محصول استفاده شده بود، حال بماند که اکثر یداران پس از یک یا دو هفته استفاده، آن را به کل قطع کرده و ترجیح می دادند که آن بانوی خوش صدا کلا ت باشد! ( البته ایران خودرو چند سالی هست که خودش نیز قید این سیستم سخنگو را نیز زده است)

samand

حتما آن لطیفه جالب آن دوران را به خاطر دارید که اگر با سمند به سرعت 160 کیلومتر در ساعت برسید، آن خانم خوش صدا می گوید، این است خودروی ملی!

خب، سمند رسما فاقد هرگونه آپشنی بود، در واقع محصولی بود که از 4 چرخ تشکیل شده و یک شاسی نیز بر رویش سوار شده بود! حال برای حرکت قطعا نیاز به یک موتور هم داشته که این عمل به خوبی انجام شده است!

کمی بعد ایران خودرو با تولید سمند lx یا سمند سال نشان داد که اگر بخواهد، به راحتی می تواند مرزهای طراحی را جا به جا کند و چراغ های عقب را کمی تغییر بدهد!

اما آپشن یعنی چه؟

همه ما معنای لغوی کلمه آپشن را می دانیم، با جست وجویی ساده به این معانی بر می خوریم: گزین، گزینش، انتخاب، حق انتخاب، هوده گزینش، گزینش، حق ید یا فروش یا اجاره، راه، اختیار، خصیصه اختیاری !

خب پر واضح است که با این معانی در صنعت خودروی کشور، نمی توانیم هیچ توضیحی ارایه دهیم. تاکنون در مورد صنعت خودروسازی کشور زیاد صحبت کرده ایم، از هنرنمایی آن ها در رونمایی از دنا پلاس گرفته تا هزینه طراحی مجدد پژو +206 و معرفی مجدد آن با نام پژو 207 صندوق دار و …

در تمام دنیا، محصولات روز کمپانی های تولید کننده خودرو، در مدل های مختلفی تولید می شود که برخی از آپشن ها به صورت پیش فرض بر روی همه آن ها وجود دارد، و برخی دیگر به معنای واقعی آپشن به راحتی توسط یداران قابل انتخاب است. در واقع آپشن ها مواردی هستند که نبود آنها ضرری به یدار وارد نساخته و در واقع راننده جهت آسایش بیشتر خود با صرف هزینه ای بیشتر و البته منطقی نسخه ای دیگر از خودرو را در اختیار می گیرد. وجود مدهای مختلف رانندگی در خودروهای دارای گیربگس اتوماتیک، استفاده از رنگ های مختلف روکش چرمی خودرو، رنگ خودرو در محصولات دو رنگ، اضافه شدن کیت های اسپرت به بدنه، بهره گیری از برخی فناوری های روز بر روی سیستم ترمز و … را می توان از آپشن های محصولات روز خارجی دانست؛ اما پس از حدود 50 سال، خودروسازی یا بهتر بگوییم مونتاژ خودرو، ایران خودرو و سایپا هنوز پس از استفاده از ترمزهای abs، فرمان هیدرولیک، چراغ های مه شکن و یا حتی ایموبلایزر که برخی از آنان را به اجبار پلیس بر روی محصولات خود اضافه کرده اند، به خود اجازه می دهند تا این تجهیزات ساده را به عنوان آپشن در کاتالوگ های شان استفاده نمایند.

choose_new_car_options_4340

اگر بخواهید خودروی خارجی و به روزی را یداری کنید، حتما در هنگام مقایسه با رویت آپشن های متفاوت قطعا گیج شده و نمی دانید چه کار کنید، ولی در ایران شما همین الان اگر دنا پلاس را در کنار پیکان گذاشته و مقایسه کنید، قطعا آن ح گیجی به شما دست نخواهد داد؛ تازه شاید پیدا شوند یدارانی که همین الان هم پیکان را مجددا انتخاب نمایند.

با روند فعلی، باید بارها خدا را شکر کنیم که این دو خودروساز هر از گاهی تصمیم می گیرند که با صرف هزینه های میلیاردی چراغ جلو یا عقب محصولشان را تغییر داده و مثلا سانروف را به خودروی خود اضافه کنند. در غیر این صورت هنوز باید پراید کره ای و پیکان و رنو 5 را در خیابان ها می دیدیم!

حتما تاکنون اسم آپکو را شنیده اید، یکی از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو که اقدام به نصب آپشن های روز خودرو بر روی محصولاتش می کند! کافی است سری به سایت شان بزنید، کفی خودرو، پاور ویندوز، قالپاق، شمع پایه بلند و… جز مهم ترین آپشن های این مجموعه به شمار می رود! حالا اگر ناگهان دلتان بخواهد یک مولتی مدیای چینی بسیار ساده و البته ضعیف را روی خودروی خود ببندید، باید نزدیک به 1.5 میلیون تومان هزینه کنید تا از مانیتوری استفاده کنید که سال هاست بر روی ساده ترین خودروهای تولیدی در دنیا استفاده می شود.

logo

جالب است، وقتی مسئولین تصمیم گرفتند سمند را وارد ناوگان تا یرانی کشور کنند، تصمیمات عجیبی برای آن گرفتند! مثلا ساعت دیجیتالی درون کنسول را برداشتند! خب علتش کاملا واضح است، یک راننده زحمتکش تا ی مگر چه قدر پول داده که ساعت دیجیتالی هم بخواهد! اصلا ساعت مگر مهم است؟! البته احتمالا حذف این آپشن فوق لو ، حدود 1000 تومان سود را از هر دستگاه برای مسئولین در پی داشته است!

اولین بار که درون یک خودروی جک جی5 نشستم، در قسمت بالای آینه فضایی را مشاهده که با فشردن آن دیدم که ح ی دریچه مانند باز شد که جای گذاشتن و نگه داری عینک است! به حال خودم تاسفی خوردم، اگر همین کار را تولید کنندگان عزیز کشورم انجام داده بودند، علاوه بر 1 میلیون تومانی که بر روی قیمت خودرو می رفت، حتما یک کلیپ تبلیغاتی جداگانه هم در مورد اینکه این فضای مفید نگهداری عینک چه قدر می تواند روی تولید ناخالص ملی هم اثر بگذارد، می ساختند!

یادش به خیر، زمانی پیکان ها از داخل، فضایی را بر روی سقف داشتند که از آن یک جعبه دستمال کاغذی آویزان می د! قدیمی ترها حتما یادشان هست؛ چه قدر جای این قسمت بر روی دنا پلاس خالی است!

اما ربط چرخ به آپشن

سال ها پیش، یکی از دوستان عزیزم یک دستگاه سپند 2 داشت؛ با این خودرو چه ها که نمی کرد! هر از گاهی که با هم صحبت می کردیم و بحث خودرو و فناوری های روز می شد، به شوخی صبحت هایی بین ما رد و بدل می شد که واقعا فکر نمی روزی به واقعیت بپیوندد!

آن زمان پیش خود می گفتیم روزی ایران خودرو و سایپا در تبلیغ های خود عنوان می کنند:

محصول جدید ایران خودرو، دارای 4 چرخ با لاستیک همراه با بهترین نوع باد موجود در ایران که برای رفاه هم وطنان درون این چرخ ها دمیده شده است!

یا اینکه در سری جدید محصولات ما، به جای نیمکت برای شما از صندلی هایی باروکش پارچه استفاده کرده ایم تا راحت تر باشید!

وقتی مسئولین عزیز سایپا، متوجه می شوند که می شود رینگ های اصلی سراتو را با قالپاق هایی با همان طرح جایگزین کنند، به راحتی می توان نوع نگاه را متوجه شد! بالا ه شاید در پس این تصمیم، هزینه نهایی سراتو برای مسئولین این کمپانی مونتاژکار بزرگ حدود 1 میلیون تومان ارزان تر تمام شود.

حال که به روند آپشن گذاری و هزینه های تولید خودروهایی تکراری و تاریخ گذشته در صنعت خودروسازی کشور نگاهی می کنم، متوجه می شوم که آن زمان بیراه هم رویا سازی نمی کردیم؛ در واقع با حمایت هایی که از این دو غول مونتاژکار خاورمیانه می شود، همین که محصولات با چراغ های دارای led و سانروف عرضه می شود باید روزانه سه بار قبل و بعد از وعده های غذایی، در درگاه خداوند به روح عزیزان پایه گذار این دو مجموعه درود بفرستیم و از آنان تشکر کنیم که به ما اجازه می دهند محصولات 30 سال پیش دنیا را با قیمت های روز و پس از منتظر ماندن چند ماهه استفاده کرده و با کمک آن ها به سوی بهشت رهسپار شویم!

منبع : چرخان

برچسب ها : از پیکان تا دنا پلاس؛ نگاهی به آپشن خودروها در ایران! - پیکان ,خودرو ,تولید ,استفاده ,خودروی ,آپشن ,ایران خودرو ,خودروسازی کشور ,صنعت خودروی ,همین الان ,اجازه می دهند
2 فایل ارائه در خصوص ی ارزش
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان و همراهان گرامی

امروز واستون دو تا پرزانته آماده

اولی در خصوص ی ارزش هست و دومی در مورد روش های اجرا

میتونید به صورت ش کنید

ی ارزش

روش های اجرا

برچسب ها : 2 فایل ارائه در خصوص ی ارزش - ارزش , ی , ی ارزش ,خصوص ی
جدید "سریع و خشمگین" با 532.5 میلیون دلار شروع کرد / رکوردها ش ته شد
عنوان وبلاگ : باش !

"سرنوشت خشمگین" (the fate of the furious) هشتمین مجموعه سینمایی پرفروش "سریع و خشمگین" از شرکت یونیورسال در طول تعطیلات عید پاک در سراسر دنیا به فروش 532.5 میلیون دلار دست پیدا کرد که شامل 100.2 میلیون دلار در ی شمالی و 432.2 میلیون دلار در بازار بین المللی است.

آمار نهایی روز دوشنبه اعلام می شود. اگر مجموع فروش جهانی "سرنوشت خشمگین" تغییر نکند، این با کنار زدن "جنگ های ستاره ای: نیرو بیدار می شود" (529 میلیون دلار)، رکورد بهترین فروش افتتاحیه یک در بازار جهانی در تاریخ سینما را از آن خود کرده است. در هر حال، قطعاً جدید مجموعه "سریع و خشمگین" با پیشی گرفتن از "دنیای ژوراسیک" (316.7 میلیون دلار)، دیگر یونیورسال، رکورد بهترین فروش افتتاحیه یک در سطح بین المللی در تاریخ سینما را ش ته است.

فروش روز اول "سرنوشت خشمگین" در چین به موفقیت آن کمک زیادی کرد. در چین به فروش خیره کننده 190 میلیون دلار دست پیدا کرد و رکورد بهترین فروش سه روز اول در این کشور را به خود اختصاص داد.

"خشمگین 8" در ی شمالی بعد از "خشمگین 7" – آ ین مجموعه با بازی پل واکر که در 2013 در یک حادثه رانندگی درگذشت – بهترین فروش افتتاحیه ی از این مجموعه را به نام خود ثبت کرد. آن سال گذشته با 147 میلیون دلار کار خود را شروع کرد که شانزدهمین فروش افتتاحیه یک در ی شمالی بود. "خشمگین 7" در دنیا در اولین آ هفته اکران 397.7 میلیون دلار فروخت ( در چین یک هفته دیرتر اکران شد).

وین دیزل، دواین جانسن، لوداکریس، تایریس گیبسن، جیسن استیتم و چارلیز ترون در جدید بازی می کنند. این بار دومینیک تورتو مسابقه دهنده خیابانی (با بازی وین دیزل) به خانواده اش پشت می کند و به گروه زنی اسرارآمیز (با بازی ترون) می پیوندد که یک ابر ر اهریمنی است. هلن میرن و اسکات ایستوود دیگر بازیگران جدید هستند.

"سرنوشت خشمگین" به کارگردانی اف. گری گری مملو از صحنه های اکشن و نمایشی است، از جمله یک صحنه تعقیب و گریز با یک زیردریایی روسی در سیبری. تخمین زده شده که با بودجه ای حدود 250 میلیون دلار ساخته شده است. تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به "سرنوشت خشمگین" درجه a داده اند.

"خشمگین 7" قبلی مجموعه در نهایت در دنیا 1.5 میلیارد دلار فروخت و ششمین پرفروش تاریخ سینما شد. مجموع فروش هفت "سریع و خشمگین" حدود 3.8 میلیارد دلار بوده است.

از سوی دیگر، انیمیشن "بچه رئیس" (the boss baby) از شرکت دریم ور انیمیشن با 15.5 میلیون دلار در رده دوم ج فروش ها در ی شمالی قرار گرفت و "دیو و دلبر" (beauty and the beast) از شرکت دیزنی با 13.6 میلیون دلار سوم شد.

"اسمورف ها: د ده گمشده" (smurfs: the lost village) از شرکت سونی و "going in style" با بازی مورگان فریمن، مایکل کین و آلن آرکین از شرکت های نیو لاین و ویلیج رودشاو، فهرست پنج اول را کامل د.

برنده اسکار "فروشنده" به کارگردانی اصغر فرهادی در 16 سینما 11 هزار دلار فروخت و مجموع فروش خود در ی شمالی را پس از 12 هفته به 3.4 میلیون دلار رساند.

ج فروش ها در ایالات متحده و کانادا (14 تا 16 آوریل 2017)

رتبه

عنوان

فروش تا یکشنبه (میلیون دلار)

تعداد سالن

متوسط فروش در هر سینما (دلار)

مجموع فروش (میلیون دلار)

بودجه (میلیون دلار)

هفته اکران

1

"سرنوشت خشمگین"

100.2

4310

23.244

100.2

250

1

2

"بچه رئیس"

15.5

3743

4.152

116.3

-

3

3

"دیو و دلبر"

13.6

3592

3.796

454.6

160

5

4

"اسمورف ها: د ده گمشده"

6.5

3610

1.801

24.7

60

2

5

"going in style"

6.3

3076

2.064

23.3

25

2

6

"بااستعداد"

3

1146

2.618

4.3

-

2

7

"برو بیرون"

2.9

1424

2.049

167.5

4.5

8

8

"پاور رنجرز"

2.8

2171

1.313

80.5

100

4

9

"ادله برای "

2.7

1386

1.962

8.4

-

2

10

" گ: جزیره جمجمه"

2.6

2018

1.323

161.2

185

6

برچسب ها : جدید "سریع و خشمگین" با 532.5 میلیون دلار شروع کرد / رکوردها ش ته شد - ,دلار ,میلیون ,خشمگین ,سرنوشت ,شمالی ,میلیون دلار ,سرنوشت خشمگین , ی شمالی ,فروش افتتاحیه ,مجموع فروش ,اسمورف ها د ده گمشده
انتقال نقشه از گوگل ارث به نرم افزار اتوکد
عنوان وبلاگ : باش !

انتقال نقشه از گوگل ارث به نرم افزار اتوکد

گوگل ارث به اعتقاد دوست و دشمنان آن یکی از برتری های شرکت گوگل است.سوای از مسائل اخلاقی در برنامه های جامع گوگل ارث ای از کاربردهای آن در علوم مختلف از جمله در نقشه برداری از مکان های صعب العبور، مشاهده ی محیط های مختلف از بالا وغیره طرفداران گوگل ارث را روز به روز فزونی می بخشد.در این پست سعی خواهیم کرد انتقال نقشه از گوگل ارث را به اتوکد مورد بررسی قراردهیم.ضمنا سعی خواهیم کرد از مباحث تخصصی مرتبط صرف نظر کینم.

ناحیه ای از کره ی زمین را که قصد دارید نقشه ای از آن را در کد داشته باشید انتخاب کرده ،بگذارید کاملا لود شود.

روی منوی add polygonکلیک کنید.

در کادر محاوره ای باز شده با عنوان google earth-new polygon در مقابل name نام دلخواهی برای پلی گون ایجاد شده انتخاب نمایید.

دور محل مورد نظر پلی گون را ایجاد نمایید.

http://vcad.ir/wp-content/uploads/2016/11/tutorials_annotate11.jpg

روی ok کلیک کنید.

در سمت چپ صفحه گوگل ارث(slide bar) پلی گون انتخ ظاهر خواهد شد.روی آن کلیک راست نموده و روی (save as place) کلیک چپ کنیدو بافرمت kml ذخیره نمایید.چنانچه با فرمت kmz ذخیره کنید جهت استفاده بعدی مجبورید فایلتان را با ابزارهایی مانند winrar از ح فشردگی خارج سازید.

فایلی از صفحه گوگل را که با فرمت kml ذخیره نموده اید را با نرم افزارهایی از قبیل gps utility با فرمت dxf ذخیره نموده حالا می توانید در محیط cad آن را باز نموده کارهای تخصصی لازم را روی آن اعمال نمایید.

image result

کلمات کلیدی:

گوگل ارث به اتوکد – زیر ذره بین

برچسب ها : انتقال نقشه از گوگل ارث به نرم افزار اتوکد - گوگل ,نقشه ,ذخیره ,نموده ,اتوکد ,نمایید ,انتقال نقشه ,ذخیره نموده ,افزار اتوکد ,صفحه گوگل
کیست ؟
عنوان وبلاگ : باش !

سلام دوستان عزیز

سال نوتون مبارک باشه . بعد از 8 روز از سال جدید کرکره وبلاگو دادیم بالا که دوباره همراهتون باشیم و پست های مفیدی رو خدمتتون ارایه کنیم . به 2 هفته ای سفر و مرخصی و تعطیلات ما رو از میز کار و لپ تاپ جدا کرد تا الان :) واسه اولین پست سال نو خواستم یه مطلب در خور اسم وبلاگ بزارم هم حال هوا عوض شه هم نظراتتون رو بدونم . خب می پرسید راجع به چی ؟ بله درست حدس زدید ، . اصن که میگیم کیه ؟ پس این مطلب رو بخونید

کیست؟؟!!!

در معنای لغوی، به ی گفته می شود که علم هندسه را خوب بداند.

اما در کل، engineer در اکثر کتابهای مرجع جهان به ی که "problem solving" را خوب بداند گفته شده است.
ی است که برای هر مشکلی بهترین راه حل را پیدا میکند.
این ممکن است شامل جنبه های کیفی، کمی، فیزیکی، اقتصادی و غیره باشد.


در زیر 7 ویژگی یک ارایه میگردد:

1. تحقیق (research) علمی، فنی و صنعتی به منظور کشف را ه حل های تازه و سودمند.

2. توسعه (development) فنی به منظور اعمال دستاوردهای تحقیقات موجود برای غلبه بر یک مشکل یا بهبود کمی و کیفی سیستم و ابزار.

3. طراحی (design) یک یا چند ساختار، سیستم یا ابزار با بهره گیری از مدل های ی، روش ها، نیازهای کنونی و شرایط خاص.

4. ساخت (construction) که بر اساس آن وظیفه دارد. ضمن آماده سازی فضا و محیط تولید، رویه ساخت، کیفیت محصول یا احداث بنا-سازه، هزینه تمام شده و نحوه سازماندهی منابع و تجهیزات را مشخص کند.

5. تولید (production) محصول یا سیستم که شامل "برنامه ریزی و زمان بندی کار" (planning)، انتخاب و مشخص ترتیب فرآیندها، ابزارها، مواد اولیه، چیدمان (layout)، عناصر و اجزای سیستم نهایی (components)، آزمایش، بازرسی و عیب ی محصول است.

6. به کار اندازی و بهره برداری (operation) یک سیستم یا محصول که ممکن است توسط ان دیگری تولید شده باشد. این مهارت شامل آشنایی با کنترل های مکانیکی، الکترونیکی یا نرم افزاری ابزار و سیستم، تامین نیرو و انرژی لازم برای به کار افتادن آن حمل و نقل، ارتباطات و جنبه های اقتصادی است.

7. مدیریت (mana ent) ابزارها و سیستم ها به خاط تحلیل وضعیت گذشته و حال پروژه های اجرایی، تجهیزات و دستگا ه ها، پیش بینی وضعیت آینده آن ها و سازماندهی منابع مالی، انسانی و اطلاعاتی موجود برای ب نتایج بهتر در آینده.

✅ اما سرآمد تمامی موارد ٧ گانه فوق باید اخلاق ی، وجدان بیدار، پایبندی به موازین، آیین نامه، استاندارد، رعایت اصول در روابط متقابل، و همچنین روحیه کار تیمی و جمعی را اضافه نمود.

برچسب ها : کیست ؟ - ,سیستم ,محصول ,ابزار ,سازماندهی منابع ,موجود برای
گهی پشت بر زین، گهی زین به پشت
عنوان وبلاگ : باش !

رستم، پهلوان نامدار ایرانی، در یک باغ خوش آب و هوا توقف کرد تا هم خستگی نبرد سنگینش با افراسیاب را از تن به در کند. هم اسب با وفایش رخش، نفسی تازه کند.
پس از خوردن نهار، پلک هایش سنگین شد و کنار آتش خوابش برد. رخش هم بدون این که افسارش به جایی بسته باشد، تنها ماند.
افراسیاب با خودش فکر کرد که موفقیت رستم تنها به خاطر قدرت خودش نیست بلکه اسب او در این پیروزی خیلی نقش داشته.

پس سربازانش را برای یدن رخش فرستاد. آن ها که از قدرت رخش خبر داشتند برای به دام انداختنش یک طناب بسیار بلند و محکم آورده بودند.
وقتی رخش حس از رستم دور شد، طناب بلند رابه سمتش پرتاب د. رخش که بسیار باهوش و قوی بود با حرکتی جانانه خودش را نجات داد و فرار کرد.
رستم بیدار شد. جای خالی رخش را دید. زین او را در دست گرفت و از روی رد پاهایی که به جا مانده بود توانست او را پیدا کند.
بعد با صدای بلند به رخش گفت: « می دانی در حالی که زین تو را به دوش داشته ام چه قدر راه آمده ام؟ »
بعد برای دلداری خودش دوباره گفت: « عیبی ندارد. رسم زمانه این است. گاهی من باید سوار زین بشوم و گاهی زین سوار من. »
از زمانی که فردوسی این داستان را روایت کرد و این بیت را سرود، رسم شد هر وقت ی به سختی و مشکل دچار شود به او چنین بگویند:

چنین است رسم سرای درشت
گهی پشت بر زین، گهی زین به پشت

برچسب ها : گهی پشت بر زین، گهی زین به پشت - خودش ,رستم
با مشخصات و ویژگی های گل ی اس 8 آشنا شوید
عنوان وبلاگ : باش !

گل ی s8 نمایشگر اینفینیتی، ا یستم متصل خدمات و رابط کاربری هوشمند را به شما عرضه می کند

شرکت سامسونگ الکترونی جهان را با گل ی s8 آشنا می کند، گوشی هوشمندی که مرزهای سنتی هوشمند بودن را با طراحی بی نظیر سخت افزاری و انواع خدمات نوین، جابجا کرده است. گوشی گل ی s8 با داشتن انواع خدمات و اپلیکیشن ها، در کنار نمایشگر اینفینیتی (infinity) شگفت انگیز خود برای تجربه ی تماشای فراگیر، سطحی نوین از کاربرد و راحتی را ایجاد کرده و ک شانی از امکانات را فراهم می کند.

گل ی اس 8

دی جی کو، رئیس بخش ارتباطات موبایلی شرکت سامسونگ الکترونی می گوید:

سامسونگ گل ی s8 عصری نوین را در طراحی گوشی هوشمند و خدمات جدید آغاز کرده است که روش هایی تازه برای تجربه جهان ایجاد می کند. گل ی s8، پیمان ما برای جلب مجدد اعتماد شما با ارائه ی تعریفی جدید از اقدامات ممکن در بخش ایمنی و نقطه ی عطفی جدید در میراث گوشی های هوشمند سامسونگ است.

بیشتر ببینید و تجربه کنید

گل ی s8 مبتنی بر میراث سامسونگ در خلق طراحی های شگفت انگیز و ابزارهای کاربردی است. صفحه نمایش اینفینیتی، با اندازه ی ۵.۸ اینچ در گل ی s8 و اندازه ی ۶.۲ اینچ در گل ی +s8، در کنار طراحی بدون حاشیه، سطحی پیوسته و صاف را ایجاد کرده است که هیچ دکمه یا زاویه ی تندی در آن وجود ندارد. نتیجه ی کار، تجربه ی تماشایی واقعا فراگیر و بدون اختلال است که چند وظیفگی را بسیار ساده تر می کند. طراحی کوچک گل ی s8 امکان کار راحت با یک دست را فراهم کرده و استفاده از گوریلا گلس ۵ در جلو و پشت دستگاه، به دوام و کیفیت بسیار بالای این گوشی کمک کرده است.

بنیان گل ی

علاوه بر نوآوری در طراحی، سامسونگ همچنان به ارائه فناوری های پیشرفته ی خود ادامه می دهد که شامل دوربین پیشرفته، عملکرد بهینه و مواردی دیگر برای ابزارهای مورد علاقه ی کاربران است، از جمله:

 • دوربین عالی: گل ی s8 مجهز به دوربین جلوی ۸ مگاپی لی با f/1.7 و فو خ ر هوشمند و دوربین اصلی ۱۲ مگاپی لی dual pilxel با f/1.7 است که با اتکا به پردازش پیشرفته ی تصویر، برای عکاسی در نور کم، ح زوم شده و از بین بردن انعکاس نور بهترین عملکرد را دارد.
 • عملکرد قدرتمند: گل ی s8 با کنار هم قرار دادن اتصال و عملکرد قدرتمند، مجهز به اولین پردازنده ی ۱۰ نانومتری موجود در این صنعت است که به افزایش سرعت و بهره وری آن کمک می کند. این گوشی همچنین قابلیت lte گیگ ت و وای فای گیگ ت را با حداکثر سرعت ۱ گیگ ت دارد که امکان سریع فایل بدون توجه به اندازه ی آن را برای کاربر فراهم می کند.
 • سرگرمی منسجم: گل ی s8 به عنوان اولین دستگاه تایید شده توسط uhd alliance به عنوان mobile hdr premiumtm، به شما امکان می دهد تا در زمان تماشای برنامه ی مورد علاقه تان، رنگ و کنتراست را با همان کیفیت مورد نظر ساز ببینید. به علاوه، گل ی s8 نسل جدیدی از تجربه ی بازی را با فناوری گرافیکی برتر و دقیق خود ارائه کرده و در کنار آن game pack را عرضه می کند که عناوین برتر بازی شامل بازی های حمایت شده توسط vulkan api در آن گنجانده شده است.
 • استاندارد جهانی در امنیت موبایل: گل ی s8 بر مبنای samsung knox ساخته شده است که یک پلتفرم امنیتی در سطح دفاعی است. به علاوه، گل ی s8 مجموعه ای بزرگ از فناوری های بایومتریک شامل اسکنر اثر انگشت، اسکنر عنبیه ی چشم و تشخیص چهره را عرضه می کند که کاربران می توانند بهترین روش بایومتریک تأیید هویت خود را از میان آن ها انتخاب کنند.

گل ی s8 همچنین قابلیت های اصلی و مورد علاقه ی مشتریان مجموعه ی گل ی را به همراه دارد، از جمله:

 • مقاومت در برابر آب و گرد و خاک با استاندارد ip68
 • پشتیبانی از حافظه ی microsd تا ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت
 • صفحه نمایش همیشه روشن
 • امکان شارژ بی سیم و سریع

روشی نوین برای تعامل با گوشی

بی بی (bixby) یک رابط هوشمند است که به کاربران امکان می دهد استفاده ی بیشتری از گوشی خود داشته باشند. با استفاده از دکمه ی جدید بی بی، می توانید به سادگی به بی بی دسترسی داشته باشید و با فرامین ساده ی صوتی، لمسی و متنی در میان خدمات و اپلیکیشن های مختلف جستجو کنید. قابلیت صوتی بی بی در زمان اجرا با چند قابلیت و اپلیکیشن اصلی سامسونگ از جمله دوربین، صفحه ی تماس ها، گالری، پیام ها و تنظیمات هماهنگ می شوند که هدف از آن توسعه ی توانمندی ها برای پوشش اپلیکیشن های بیشتر سامسونگ و شرکت های ثالث در آینده ی نزدیک است. توانایی آگاهی متنی به بی بی امکان می دهد تا کمک خود را بر اساس آنچه از علایق، موقعیت و مکان کاربر می آموزد، شخصی سازی کند.

کاربران همچنین می توانند با استفاده از فناوری تشخیص چهره ی بی بی، ید و جستجوی تصویری انجام دهند و جزئیات مکان های نزدیک به خود را دریافت کنند. همزمان با رشد ا یستم بی بی، این قابلیت به شکل یک رابط کاربری همگانی به ابزارها، برنامه ها و خدمات نوین متصل می شود و تجارب و سناریوهای نوینی را برای ساده تر زندگی معرفی می کند.

فراتر از تجربه گوشی

گل ی s8 مجموعه ای یکپارچه از محصولات و خدمات را ارائه می کند و تجربه ی گل ی s8 را برای ارتباط و بهره وری برتر موبایل ارتقا می دهد. گل ی s8 همچنین gear vr مجهز به کنترل کننده را پشتیبانی می کند که توسط شرکت آکیولس (oculus) عرضه شده است. این کنترل کننده با فراهم امکان کنترل و راهبری راحت با یک دست، امکان تعامل حرکتی بهتر را در زمان هایی فراهم می کند که به محتوای واقعیت مجازی تعاملی دسترسی پیدا می کنید. گل ی s8 همچنین به gear 360 متصل می شود که ویدیوی ۳۶۰ درجه ی 4k و ع های ۱۵ مگاپی لی تولید می کند.

سامسونگ د (dex) یک راه حل منحصربه فرد است که با ارتقای توان پردازش گل ی s8 برای بهره وری بیشتر، با ارائه ی تجربه ی امنی شبیه دسکتاپ ها، گوشی هوشمند شما را به یک دسکتاپ تبدیل می کند. با استفاده از سامسونگ د ، کاربران می توانند به راحتی داده های گوشی خود را نمایش می دهند و تغییر دهند که کار با گوشی هوشمند را سریع تر و هوشمندانه تر می کند.

به علاوه با ورود دستگاه های بیشتر با امکان اتصال به اینترنت اشیا و پیچیده تر شدن شبکه های متصل، سامسونگ کانکت (samsung connect) مدیریت ابزارهای هوشمند را ساده می کند. با استفاده از سامسونگ کانکت کاربران می توانند به راحتی ابزارهای با قابلیت اینترنت اشیا را از طریق یک روند سه مرحله ای سریع، فعال کرده و تمامی ابزارهای متصل را از طریق یک برنامه منسجم مدیریت کنند.

گل ی s8 همچنین مجهز به خدمات samsung health است که یکی از پرکاربردترین خدمات سامسونگ را با ۶۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و ۱۱ میلیون کاربر فعال روزانه در سراسر جهان، توسعه می دهد. samsung health شامل tele-health (صرفا برای )، مربی شخصی، توانمندی های اجتماعی است که مفاهیم سنتی سلامت و تناسب اندام را بازتعریف می کند.

گل ی اس 8

همچنین کاربران با استفاده از سامسونگ پی (samsung pay)، می توانند استفاده از کیف پول فیزیکی را فراموش کرده و گل ی s8 خود را به یک کیف دیجیتالی تبدیل کنند که تقریبا در هر زمانی به جای کارت اعتباری استفاده کنند. سامسونگ پی با داشتن بیش از ۸۷۰ شریک بانکی در سراسر جهان، بیش از ۲۴۰ میلیون تراکنش را تا به امروز پردازش کرده است.

گوشی های تنظیم شده توسط akg متعلق به هارمان با عملکرد بالای خود برترین کیفیت صدا را به شما عرضه می کنند که به عنوان تجهیزات جانبی به همراه گوشی عرضه خواهد شد. این گوشی ها به راحتی در کانال گوش جای می گیرد و امکان حذف بهتر صداهای مزاحم را فراهم می کند و از مواد ف -پارچه ضد گره خوردگی تولید می شود.

گل ی s8 از روز ۲۱ آوریل عرضه شده و در مجموعه ای غنی از رنگ ها شامل مشکی (midnight black)، خا تری (orchid gray)، نقره ای (arctic silver)، آبی (coral blue) و طلایی (maple gold) عرضه می شود

برچسب ها : با مشخصات و ویژگی های گل ی اس 8 آشنا شوید - گل ی ,می کند ,سامسونگ ,گوشی ,امکان ,کرده ,فراهم می کند ,گوشی هوشمند ,کاربران می توانند ,امکان می دهد ,عرضه می کند ,کاربران می توانند به راح
elapsed duration در نرم افزار msp
عنوان وبلاگ : باش !

elapsed duration در نرم افزار msp به معنی ایجاد مدت زمان بدون وقفه برای فعالیت های پروژه می باشد.

در برخی پروژه ها فعالیت هایی مانند خشک شدن رنگ،سفت شدن بتن و … وجود دارند که برای انجام آنها فقط نیاز به صرف زمان است و نیازی به منبع نداشته و در ساعات و روزهای غیرکاری پروژه انجام می شوند.

به عنوان مثال در شکل زیر دو فعالیت شامل بتن ریزی فونداسیون کمپرسور و نصب کمپرسور با ارتباط fs+7 days تعریف شده است:

elapsed-duration-in-msp01

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود تقویم پروژه دارای دو روز غیر کاری است که نرم افزار msp میزان lag بین فعالیت ها را بر اساس روزهای کاری تقویم پروژه محاسبه می کند،به عبارت دیگر روزهای غیر کاری را در نظر نمی گیرد.

در این مثال، lag بین دو فعالیت (هفت روز) مدت زمان لازم برای سفت شدن

تن بوده و لازم نیست که روزهای غیرکاری در نظر گرفته نشود، چون در روزهای تعطیل نیز بتن، در حال سفت شدن است .

برای زمانبندی چنین فعالیت هایی که به صورت بی وقفه انجام می شوند، کافی است حرف “e” (حرف اول کلمه elapsed ) را قبل از days در ستون predecessor فعالیت مورد نظر تایپ کنید:(fs+7 edays)

با انجام این کار، زمان lag بین فعالیت ها با لحاظ شدن روزهای غیرکاری محاسبه می شود:

elapsed-duration-in-msp02

در مثالی دیگر، می توان “سفت شدن بتن” را به جای lag ،به عنوان فعالیت مجزا در برنامه زمانبندی پروژه در نظر گرفت:

elapsed-duration-in-msp03

به نظر شما آیا نیازی است که مدت زمان فعالیت “سفت شدن بتن” در روزهای غیر کاری محاسبه نشود؟ مسلما خیر،

برای آنکه این چنین فعالیتی بدون وقفه انجام شود، کافی است، حرف “e” را قبل از days در ستون duration فعالیت تایپ کنید،با انجام این کار نرم افزار مدت زمان فعالیت را با تقویم ۷ روز کاری ۲۴ ساعته محاسبه می کند:

elapsed-duration-in-msp04

برچسب ها : elapsed duration در نرم افزار msp - فعالیت ,روزهای ,انجام ,پروژه ,زمان ,کاری ,روزهای غیرکاری ,وقفه انجام ,زمان فعالیت ,تقویم پروژه ,elapsed duration
ز له چیست؟ آیا پیش بینی ز له ممکن است؟
عنوان وبلاگ : باش !

در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ ز له در استان اسان رضوی و نزدیک شهر مشهد ثبت شده است؟ اما علت این موضوع چیست؟ چرا پس از گذشت این میزان از لرزش زمین، همچنان شاهد وقوع پس لرزه ها هستیم؟ اما سؤال اساسی اینجا است که آیا ز له های فعلی پس لرزه هستند یا پیش لرزه و نمونه ی اصلی هنوز رخ نداده است؟ برای پاسخ به سؤالات بالا نگاهی جامع به پدیده ی زمین لرزه خواهیم داشت.

ز له یا زمین لرزه

ز له چیست

لایه های بالایی سطح زمین همواره تحت تأثیر نیرو و تنش های متعددی هستند. اما زمانی که این تنش ها بیش از حد تحمل لایه ها شوند، شاهد گسیختگی آن ها هستیم. ز له یا زمین لرزه زمانی رخ می دهد که دو لایه یا بلوک از سطح زمین روی یکدیگر می لغزند. در این ح معمولا یکی از لایه ها ثابت و دیگری متحرک است که به نمونه ی متحرک گسل می گویند. در این ح در عمق پایین تر از سطح زمان، نقطه ای وجود دارد که عامل اصلی ایجاد لرزه است این نقطه را hypocenter می نامند. امتداد این نقطه در سطح زمین نیز epicenter نام دارد که عموما از آن به عنوان مرکز زمین لرزه نام برده می شود.

علت زمین لرزه

کره ی زمین چهار لایه ی اصلی دارد؛ هسته ی داخلی، هسته ی بیرونی، گوشته و پوسته. پوسته و لایه ی بالایی گوشته یک تکه نیستند و مانند پازل از بخش های متعددی تشکیل شده اند. اما این تکه های پازل مانند، ثابت نیستند و روی یکدیگر می لغزند و در برخی مواقع با یکدیگر برخورد می کنند. این تکه ها که به صفحه های تکتونیک معروف هستند در لبه های خود ایجاد گسل می کنند و ز له ها نیز حول همین مناطق رخ می دهند. عموما صفحه ها به آرامی حرکت می کنند، در حالی که لبه های آن ها به یکدیگر قفل می شوند و جابجا نمی شوند. زمانی که این صفحه ها به اندازه ی کافی حرکت کنند، ناگهان لبه ها نیز با سرعت بیشتر جابجا می شوند که این موضوع منجر به ایجاد ز له در اطراف گسل ها می شود.

ز له یا زمین لرزه

حرکت صفحه ها نسبت به یکدیگر در سه جهت مختلف رخ می دهد؛ از یکدیگر دور می شوند که در این ح مواد بخش گوشته ی زمین به سطح زمین فوران می کند. به یکدیگر نزدیک می شوند که لایه ها روی هم قرار می گیرند و حرکت می کنند. در نهایت نیز لایه ها در کنار یکدیگر می لغزند.

پیش لرزه و پس لرزه

پیش لرزه و پس لرزه ها نمونه های ضعیف تر ز له ی اصلی هستند که قبل و بعد از آن رخ می دهند. البته تا زمانی که لرزش های زمین به پایان نرسیده باشد، نمی توان با اطمینان پیش و پس لرزه ها را مشخص کرد. این امکان وجود دارد که ز له های به وقوع پیوسته همگی پیش لرزه باشند و نمونه ی اصلی هنوز رخ نداده است.

پیش لرزه و پس لرزه در منطقه ی مشابه با ز له ی اصلی رخ می دهند. با این حال حد زمانی مشخصی برای پس لرزه ها وجود ندارد و ممکن است روزها یا حتی در برخی مواقع ماه ها پس از زمین لرزه ی اصلی، رخ دهند.

امکان تعیین قطعی نوع ز له ی رخ داده توسط دانشمندان، وجود ندارد. این موضوع بدین معنی است که پس از لرزش زمین، باید همواره آماده ی وقوع مجدد زمین لرزه باشیم. در صورت گذشتن چندین روز از وقوع آ ین زمین لرزه، می توان با اطمینان بالا از اتمام لرزش ها و نوع هر یک صحبت کرد.

علت لرزش زمین هنگام وقوع ز له

زمانی که صفحه های بالایی زمین در حال حرکت هستند اما لبه های آن ها به یکدیگر گیر کرده اند، انرژی موجود به آرامی در این لبه ها ذخیره می شود. زمانی که این انرژی ذخیره شده بیش از نیروی اصطکاک بین دو صفحه ی مجاور می شود، ناگهان رها و به سطح زمین منتقل می شود. این انرژی در تمامی جهات و به شکل موج های لرزشی پخش و باعث لرزش زمین می شود.

بدین ترتیب نتیجه می گیریم که وقوع ز له های کوچک و پیاپی، بهتر از رها شدن ناگهانی میزان زیادی از انرژی حول گسل ها است.

ثبت ز له

زمین لرزه ها توسط دستگاه هایی به نام لرزه نگار ثبت می شوند. این دستگاه دارای یک پایه است که به سختی به زمین متصل شده است. در لرزه نگار ها جرم معلقی نیز وجود دارد که وظیفه ی اصلی ثبت ز له را به عهده دارد. زمان وقوع زمین لرزه، پایه ی لرزه نگار جابجا می شود، این در حالی است که جرم معلق در مکان خود ثابت است. فنر های متصل شده به این بخش از لرزه نگار نیز تمامی نیروهای وارده به آن را جذب می کنند تا کوچک ترین لرزشی در این جرم معلق رخ ندهد. بدین ترتیب و با توجه به تفاوت جابجایی پایه و جرم معلق، وقوع زمین لرزه و شدت آن اندازه گیری می شود.

ز له یا زمین لرزه

دانشمندان با استفاده از چندین لرزه نگار و اطلاعات دریافتی آن ها، قادر به تخمین دقیق کانون ز له هستند.

نحوه اندازه گیری شدت ز له

شدت ز له به اندازه ی گسل و میزان لغزش لایه های پیرامون آن بستگی دارد. اما این پارامترها قابل اندازه گیری توسط دانمشندان نیستند. در همین راستا شدت زمین لرزه از داده های ثبت شده توسط لرزه نگار به دست می آید. نمودار های لرزه ای که توسط لرزه نگار ثبت می شوند، از خطی تشکیل شده است که در هنگام وقوع زمین لرزه و با توجه به شدت آن جابجا می شود. جابجایی های اندک به معنی زمین لرزه های کوچک و جابجایی های بزرگ تر به معنی نمونه های شدید است.

ریشتر ز له

واحد اندازه گیری ز له، ریشتر نام دارد. مقیاس ریشتر بیانگر میزان انرژی آزادشده در کانون ز له است. اضافه شدن هر یک درجه به بزرگی ز له، انرژی آزادشده آن را تقریباً ۳۱٫۶ برابر بیشتر می نماید. بدین ترتیب و با توجه به رابطه ی لگاریتمی ریشتر، شاهد شیب افزایشی زیاد آن در درجات بالا هستیم.

امواج زمین لرزه

پس از وقوع ز له، امواج آزادشده ی انرژی به سرعت در محیط اطراف پخش می شوند. پس از هر ز له دو موج اصلی منتشر می شوند.

موج اول که موج اصلی یا primary نام دارد، با سرعت زیاد در محیط منتشر می شود (موج p می تواند در مدت ۳۰ دقیقه قطر کره ی زمین را بپیماید). این موج پس از رسیدن به مناطق مس ی ح ی مشابه تأثیر انفجار دارد و با بالا ایجاد لرزش می کند که تشخیص آن از ایجاد لرزش در سطح مایعات یا صدای شیشه های ممکن است. اموج اصلی را شاید بتوان اخطار اولیه ی وقوع ز له دانست. موج های p به دلیل حرکت ناگهانی لایه ی زمین در راستای افقی ایجاد می شوند.

ز له یا زمین لرزه

اما پس از موج اصلی، موج ثانویه یا secondary در محیط منتشر می شود. این موج حامل انرژی اصلی آزادشده از گسل است و باعث حرکت بالا و پایین یا چپ و راست لایه های سطحی زمین می شود. بسته به فاصله از کانون ز له، موج های p و s با فاصله ی چند ثانیه ای رخ می دهند. درست همانند صاعقه که نور و صدای آن با فاصله ی زمانی در محیط منتشر می شوند. موج های s به دلیل ماهیت خود، قابلیت ت یب زیادی دارند. بدین ترتیب در صورتی که لرزش های کوچکی حس کردید، بلافاصله به مکان امن مراجعه کنید و آماده ی موج اصلی باشید.

البته دسته بندی های دیگری نیز برای امواج زمین لرزه ها اعم از موج surface و موج l شکل نیز وجود دارد. با این حال دسته های اصلی همان انواع p و s هستند.

ز له یا زمین لرزه

در تصویر بالا تاخیر ۸ ثانیه ای موج s نسبت به موج p را در کنار تفاوت میزان لرزش هر یک، مشاهده می کنید.

امکان پیش بینی ز له

به طور خلاصه، امکان پیش بینی وقوع ز له وجود ندارد. دانشمندان تاکنون روش های متعددی به کار گرفته اند که البته هیچ یک از آن ها توانایی تخمین دقیق زمان، مکان و شدت ز له را ندارد. در این زمینه دانشمندان تنها با الگوی ز له های رخ داده، به طور تقریبی سرعت لایه های را در اطراف گسل های تخمین می زنند و پیش بینی حدودی از زمان وقوع زمین لرزه ی بعدی می دهند که خطای زیادی دارد. بدین ترتیب در صورتی که در مقاله یا خبری با پیش بینی ز له مواجه شدید، به هیچ وجه به آن استناد نکنید و با پخش آن باعث ایجاد شایعه نشوید.

در برخی از مدرن ترین مراکز دنیا، مطالعاتی در خصوص آب و هوا و درک حیوانات از وقوع ز له در آینده ی نزدیک، در حال انجام است که البته هنوز به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

ز له مشهد

با توجه به موارد بالا، امکان تخمین دقیق زمان به اتمام رسیدن لرزش های زمین نیست. با این حال برخی منابع ز له شناسی از ادامه ی زمین لرزه های اسان رضوی تا ۴۸ ساعت آینده خبر دادند. با توجه به حجم بالای انرژی در حال انتشار، قویا توصیه می شود نان همواره آماده ی لرزش های شدید تر باشند؛ احتمال وقوع ز له ی اصلی هنوز موجود است.

برچسب ها : ز له چیست؟ آیا پیش بینی ز له ممکن است؟ - زمین ,ز له ,وقوع ,اصلی ,می شود ,می شوند ,زمین لرزه ,بدین ترتیب ,وجود دارد ,وقوع ز له ,ز له ی اصلی ,محیط منتشر می شود
پروژه epc چیست؟
عنوان وبلاگ : باش !

پروژه epc چیست؟این پروژه ها شامل سه فاز زیر می باشد:

فاز engineering یا مرحله طراحی یا ی که در آن طراحی اقلام و مراحل اجرایی پروژه انجام می شود. وجی این مرحله نقشه ها و مدارکی است که می تواند در این مرحله یا سایر مراحل پروژه مورد استفاده قرار گیرد.

فاز procurement یا مرحله تدارکات یا ید که در این مرحله اقلام ، خدمات و تجهیزات پروژه از خارج از سازمان پروژه (از شخص حقیقی یا حقوقی دیگری) یداری می شود.

فاز construction یا مرحله نصب و اجرا که در این مرحله کارهای نصب تجهیزات و کارهای اجرایی چون لوله کشی، کارهای سازه ای و غیره انجام می شود.

توجه: در این قراردادها معمولا مراحل طراحی، ید و ساخت و نصب و اجرا همگی به یک شرکت پیمانکار محول می شود.

توجه: در قراردادهای epcc مرحله زیر را علاوه بر مراحل فوق خواهیم داشت:

♀️ فاز commissioning یا مرحله راه اندازی که در آن تجهیزات نصب شده راه اندازی می شوند.

توجه: در قراردادهای epccf مرحله زیر را علاوه بر مراحل فوق خواهیم داشت:

فاز finance یا مرحله تامین مالی پروژه که در آن فعالیت های مربوط به تامین اعتبارات مالی پروژه جهت اجرای فعالیت های پروژه انجام می شود.

توجه: در قراردادهای epd علاوه بر مرحله طراحی یا ی یعنی engineering و تدارکات یعنی procurement مرحله حفاری یا drilling نیز وجود دارد. این نوع قراردادها مربوط به پروژه هایی است که عملیات حفاری زمین دارند مانند حفاری چاه نفت و گاز

برچسب ها : پروژه epc چیست؟ - مرحله ,پروژه ,مراحل ,توجه ,علاوه ,کارهای ,مالی پروژه ,خواهیم داشت ,پروژه انجام ,مرحله طراحی
۶ روش برای تضمین آینده شغلی شما و شرکتتان
عنوان وبلاگ : باش !

دنیای پر هیجان ب و کار دست اندازهای زیادی وجود دارد؛ هر کارآفرینی این حقیقت را می داند و با علم به آن، راه خود را تا رسیدن به موفقیت ادامه می دهد. بهتر است در این مسیر پر پیچ و خم کمی هوشمندانه تر عمل کنیم و جای دست اندازها را قبل از این که به آن ها برسیم و از مسیر منحرف شویم، پیدا کنیم. ۶ روش برای این کار را امروز برایتان معرفی خواهیم کرد.

چالش های روزانه ب و کار در صورتی که بی پاسخ باقی بمانند، شما را به «کشتن» می دهند و آینده کاری تان را نابود می کنند. وقتی ب و کاری را گسترش می دهید، تمرکز بر همه چیز به طور هم زمان بسیار مشکل خواهد بود. همچنین اگر برخی منابع را صرف آماده سازی تغییرات در بازاری که می شناسید، نکنید؛ ممکن است هیچ آینده ای برای ب و کارتان وجود نداشته باشد.

ادامه بحث را از زبان یک کارآفرین موفق به نام مارتین زویلینگ نقل می کنیم.

در سال هایی که مشاور و ناظر فعالان تجاری بودم، متوجه شدم که برنامه ریزی واقعی برای آینده همیشه با برخی تناقض ها روبرو است. بی شک هیچ نمی داند که فردا چه اتفاقی در زمینه جهانی شدن، فناوری دیجیتال یا تغییرات مردم شناسی رخ خواهد داد؛ اما بیشتر کارشناسان پذیرفته اند که برخی موارد خاص و کارهایی که باید امروز انجام شود، هم اکنون واضح اند.

من در کتاب جدید لیندا شارکی و موراگ بارت به نام «اثبات آینده محل کار» چند عنصر اصلی را شناسایی . این نویسندگان که هر دو مشاوران اجرایی در کنار بزرگ ترین ان تجاری جهان هستند، کتاب آن ها شش عامل تغییر را که هر ب و کاری باید امروز به آن ها توجه کند، برمی شمارند.

باور من بر آن است که این عوامل برای موفقیت آینده در هر نوع ب و کاری ضروری خواهند بود. این ۶ روش را در ادامه تشریح می کنیم.

۱- ی باید ارزش محور و متمرکز بر افراد باشد

کنترل و فرمان دهی به سبک قدیم زیادی خشک و سرسختانه بود و در آن به ارزش ها، مشکلات افرادی همچون مشتریان، کارکنان و شرکا اهمیتی داده نمی شد. همین امروز سبک مدیریت خود را بررسی کنید و انتقال آن را به یکی از اصول مشارکت، همکاری و وفق پذیری تسهیل سازید.

۲- فرهنگ شرکت تصمیم گیری و پیشرفت را شکل می دهد

شرکت

فرهنگ ب و کار امروزه چیزی بیش از هماهنگی و استقامت است. در واقع امروزه فرهنگ ب و کار به معنی ارزش های مشترک و تقویت حقیقی است که عاملی جدید برای سودآوری و فعالیت بهتر کارمندان محسوب می شود. فرهنگ سالم همراه با ارزش های ا امی برای رشد، هماهنگی و نوآوری است.

۳- سامان دهی به قوانین باید شامل تأثیر اجتماعی باشد

قوانین و مقررات دیروز در مورد ارزش سود و سهام بسیار دقیق بودند؛ اما اهمیتی به ارزش عملیات روزانه نمی دادند. امروزه هدف مجاب کننده ای که گروه ها برای آن تلاش می کنند، کلید اصلی موفقیت است. اعضای گروه به دنبال همکاری برای رسیدن به یک هدف بزرگ تر و افتخار به کارهایی که انجام می دهند، هستند.

۴- روابط در تمامی جهات، لازمه ای برای موفقیت است

روابط کاری خوب و مزایای شگفت انگیزشان برای کار شما

در گذشته سازمان ها نقش روابط کاری میان افراد را لحاظ می د. گوگل اولین سازمانی بود که متوجه نقش روابط مناسب در رسیدن به دستاوردهای بیشتر شد. بنا بر روش های رسانه های اجتماعی و اینترنت، باید این روابط تا مشتریان، شرکا و سرمایه گذاران گسترش یابند.

۵- تنوع و نقش دادن به افراد ارزش بیشتری به دنبال دارد

بیشتر شرکت ها هرگز به آسیب هایی که ممکن است رفتار نادرست انسانی به دنبال داشته باشد، فکر نمی کنند. تنها با تشویق کارکنان به نقش داشتن در موارد اساسی، شرکت می تواند با تغییرات در بازار جهانی هماهنگ شود.

۶- فناوری داده ، تصمیمات بیشتری را بر پایه حقایق ممکن می سازد

فناوری و اقتصاد

فناوری امروزه چیزی بیشتر از سرعت دهی به روابط و اتوماتیک سازی پیشرفت های کاری است. فناوری امکان انجام پیش بینی در مورد درآمد آینده، تصمیم گیری بر اساس هوش ، اینترنت اشیاء (iot) و تحلیل داده ها را فراهم می آورد.

این که تنها در مورد این تغییرات صحبت شود، کافی نیست. هر شرکتی باید روند پیشرفت خود و نتایجش را بررسی و از معیارهایی برای اطلاع در مورد میزان کارایی تلاش هایش در محیط کار و بازار استفاده کند و در نهایت تغییرات و رقابت لازم را انجام دهد.

از منظر شغلی، ان و کارآفرینان باید روند پیشرفت خود را برای اثبات آینده کاری شان ارزی نمایند. مشخص است که سرعت تغییر کاهش نمی یابد و حتی روزبه روز بیشتر می شود. بنابراین هم شما و هم شرکتتان باید انعطاف پذیرتر و آماده و مشتاق برای یادگیری و متمرکز بر آینده باشید.

برچسب ها : ۶ روش برای تضمین آینده شغلی شما و شرکتتان - آینده ,کاری ,تغییرات ,روابط ,امروزه ,مورد ,روند پیشرفت ,باید روند ,امروزه چیزی ,باید امروز
هدف پم باک (pmbok)
عنوان وبلاگ : باش !

هدف پم باک

پم ⁣باک یکی از معروفترین استانداردهای مدیریت پروژه است.
با این حال استانداردهای مختلف گستره و کارکرد ی انی ندارند
و حتما باید هدف هر استاندارد و شیوه کاربرد آن را بشناسید.


✔️برخی استانداردها مانند prince2متو وژی هستند،
یعنی شیوه مدیریت پروژه را توضی میدهند.
با کمکچنین استانداردهایی میدانید که از ابتدا تا انتهای پروژه
به ترتیب چه قدمهایی باید بردارید و چه انی باید مسئولیت هر کاری را به عهده داشته باشند.


⚫️با این حال باید بدانید که پمباک یک متو وژی نیست؛ پمباک
مجموعه دانش مدیریت پروژه است و
به شما کمک میکند روش اجرای صحیح هرکدام از اقدامات مدیریت
پروژه را درک کنید.


♦️ اینکه چه اقدامهایی در چه زمانهایی و با مشارکت چه انی انجام شود وابسته به
متو وژی شما خواهد بود.


⬅️با اینکه پمباک منبعی بسیار مفید و کاربردی است،
به هیچ وجه برای مدیریت پروژه کافی نیست.
مهمترین عنصری که در کنار آن نیاز دارید
یک متو وژی، مانند prince2است.


❌ از پمباک انتظار نداشته باشید که
روش مدیریت پروژه را ارائه کند؛
این مسئله اصلا هدف پمباک نیست.


⁣هدف پمباک این است که:
شیوه یکپارچگی اقدامات مدیریت پروژه را به شما ارائه کند.


⚪️ به عنوان مثال اگر قرار است ساختار ش ت کار تهیه کنید،
نه به شما مستقیما میگوید که چه زمانی باید این کار را انجام دهید،
نه توضیح میدهد که چه انی باید آن را
تدوین، بررسی و تایید کنند و نه حتی شیوه تهیه ساختار را به تفصیل و کامل توضی میدهد.


آنچه پمباکبه شما میگوید
این است که چه اقدامات دیگری پیشنیاز این فرآیند هستند
و چه اقداماتی پس نیاز آن.


✳️به شما کمک میکند که ارتباط درستی بین اقدامات مختلف برقرار کنید تا
مجموعه آنها موثر واقع شود.


©یکی از واقعیتهای پروژه این است که
هرچقدر هم افراد و روش های خبره را برای حوزه های مختلف
(زمان،هزینه، کیفیت و مانند آن) به کار گیرید،
تا وقتی که ارتباط کامل و موثری بین آنها وجود نداشته باشد
نتیجه بخش نخواهد بود.


➕ به عنوان مثال انرژی بسیار زیادی که در پروژه های ایرانی برای زمانبندی پروژه ها
صرف میشود معمولا نتیجه چندانی نمیدهد،
زیرا حوزه های دیگر ضعیف هستند و هیچ نوع ارتباط واقعی نیز
بین حوزه زمانبندی و سایر حوزه ها وجود ندارد.


به یاد داشته باشید که قدرت کل سیستم مدیریت پروژه به
اندازه قدرت ضعیفترین حوزه آن است؛
مثل یک زنجیر که ضعیفترین حلقه اش تعیین کننده قدرت کل زنجیراست.


اگر یکی از حلقه های زنجیر (زمانبندی) بسیار قوی باشد، تاثیری در کل نمیگذارد
و این مشکل را با قویتر همان حلقه قوی نمی توانید حل کنید.به قلم: نادر می راد

برچسب ها : هدف پم باک (pmbok) - پروژه ,مدیریت ,پمباک ,اقدامات ,قدرت ,زمانبندی ,مدیریت پروژه ,عنوان مثال , انی باید
انواع هوش انسان و کاربرد آن در زندگی روزمره
عنوان وبلاگ : باش !

انواع هوش انسان و کاربرد آن در زندگی روزمره

هوش منطقی(iq): همان هوش عقلی یا هوش ریاضی است که در مدارس، ما را با آن می سنجیدند. اما انسانهایی را می توانیم مثال بزنیم که در معدل بالایی داشتند، اما در زندگی خانوادگی یا کاری ش ت خوردند. پس هوش عقلی لازم است، اما کافی نیست.

هوش هیجانی(eq): به معنای توانایی مدیریت هیجانات خود و دیگران. به عنوان مثال در اداره ای هستید کارمند با ارباب رجوع مشغول دعواست. بعد از دعوا نوبت به شما میرسد آن کارمند با لحنی عصبانی به شما میگوید کارتون چیه؟ این کارمند هوش هیجانی پایینی دارد. هوش هیجانی با تمرین و تکرار قابلیت ارتقا دارد.

هوش (pq): هوش که بهتر است آن را به هوش تدبیری ترجمه کنیم، و معنا و مفهوم آن این است که بدانیم در مقابل هر فرد بهترین نوع رفتار چه باید باشد. تشخیص تفاوت میان افراد و به کارگیری بهترین شیوه ی عملکرد برای نزدیک شدن به آنها، هوش تدبیری یعنی هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

هوش تدبیری: یعنی اینکه خودم را با سواد مخاطب هدف هماهنگ کنم و از به کار بردن سؤالات و عبارات نابجا خودداری کنم. هوش تدبیری توان درک طرف مقابل را در ما افزایش می دهد. هوش تدبیری همان کیاست داشتن در کار است. به ما یاد می دهد که با مردم بحث نکنیم، یاد می دهد که در بازار رفته ایم تا معامله کنیم نه مقابله. و اینکه درک فرهنگها و ده فرهنگها را داشته باشیم.

هوش جسمانی یا فیزیکی(pq): به ما می گوید که برای موفقیت در کار، و نزد مردم می بایست روح شاداب و مغزی پویا داشته باشیم و این مهم مهیا نمی شود مگر اینکه جسم سالم داشته باشیم. هوش جسمی به ما می گوید که عقل سالم در بدن سالم قرار دارد، پس مراقبت کننده ی ورزش و
سلامتی خود باشیم.


هوش معنوی(sq): نهایتاً هوش معنوی به انسان بودن ما، صداقت داشتن ما و سالم بودن اخلاق ما می پردازد. هوش معنوی یعنی خودمان را نانوایی فرض کنیم که قرار نیست نان سوخته دست مردم بدهیم.

هوش مدیریتی(mq): به ما یادآور می شود برای موفقیت در زندگی شخصی و ب و کار باید بتوانیم بر خودمان مدیریت قوی داشته باشیم و به عبارتی روی خودمان که ارزشمندترین دارایی مان است سرمایه گذاری کنیم، و برای این مهم، ۵ هوش را با نگاه جامعیت نگری به کار گیریم .

mq=iq+eq+pq+pq+sq

برچسب ها : انواع هوش انسان و کاربرد آن در زندگی روزمره - تدبیری ,باشیم ,زندگی ,داشته ,معنوی ,خودمان ,داشته باشیم ,برای موفقیت ,تدبیری یعنی
آخرین وبلاگهای به روز شده
وبلاگهای اتفاقی
اخرین جستجو ها
تساوی خارج از خانه سویا مقابل آلاوس ید پستی ست تی وشلوارادیداس مدل vinat ترامپ توافق با کوبا را یک طرفه لغو کرد هواوی گوشی معرفی چهار دوربینه گوشی چهار دوربینه هواوی چهار دوربینه معرفی گوشی زمان معرفی چهار دوربینه هواوی قسمتی از قانون آفرینش قانون درخواست آمدیم راهی پوستر نمونه ادامه مطلب مراجعه کنید برای دیدن حسین محمودی کتاب الممتع کبیر اثر ابن عصفور گلهای رنگارنگ برنامه شماره تحلیل آماری داده ها نگارش پروپوزال و پایان نامه گزارش مختصر همایش بصیرتی بسیج هشتم اردیبهشت ک داتوری یک دختر دسال برای انتخابات ریاست جمهوری تجهیز و نوسازی ناوگان هوایی برای ۵۰ فرودگاه کوچک کشور تاب سواری باعث کاهش وزن و بهبود حافظه می شود عظیمی جدید آهنگ عظیمی آهنگ جدید عظیمی بنام جدید آهنگ تجربه شخصی و درمان شما برای زیر آب زنی چیست؟ پیکور بنزینی مهدایران 33753929 پایان دور رفت مسابقات لیگ زیرگروه دارت کشور آیا مالیات بر اجاره مرغداری تعلق میگیرد بی توجهی سه شرکت خودروساز به قانون وصیِّ خاتم، نگین انگشتریِ خاتم بوفون ید شزنی بسیار هوشمندانه بود نقش کتاب های درسی از نقش معلّمان کمتر نیست داستانی کوتاه که کلمات متضاد فراز و فرود و ش ت ک پیروزی باشدhtml بودجه سال 96 شهرداری کرج بر انجام اقدامات عمرانی و خدماتی متمرکز شود نقش و تاثیر توسعه کشاورزی بر پیشرفت صنعتی موبایل افزار تصاویر اسلایدشو ساخت افزار موبایل ساخت اسلایدشو موبایل ساخت slideshow maker slideshow slideshow maker premium slideshow maker نامـــــه یک زن ایرانـــی به مـــــــرد همــوطنش مناقصات تامین نیروی انسانی بهره برداری از 43 طرح عمرانی همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر در اسان رضوی برقراری پرواز اردبیل ترکیه از نوروز عسلویه و باکو مقاصد بعدی برداشت محصول از انارستان گرمی به همت گلستان هادی معبد داش ن یا معبد اژدها dash kasan temple or temple of the dragon پنهان کاری در ارائه عملکرد نهاد ها قابل قبول نیست تحقیق درباره پخش محصولات بحران آب در ایران افزایش قیمت مواد غذایی جهان به واسطه کمبود آب آیا قرین رحمت درست است یا غریق رحمت ؟؟؟ مشکلات آب ای دشتستان برطرف شد مجموعه تصاویر متحرک پس زمینه موبایل بصورت gif فروش پیچ و مهره پلی اتیلن c5383 پرینتر درایور درایور پرینتر درایور درایور پرینتر شهرداری دهیاری ارتفاع ابلاغ پروانه موضوع مراجع صدور بهره برداری سایر مراجع آیین نامه امور عمرانیhtml فراخوان برگزاری دوره رسمی مقدماتی پزشکی کوهستان با جایزه فیفا،فدراسیون فوتبال میلیاردر می شود نرم افزار رای گیری برای استیج فایل فلش فارسی lenovo tb2 x30m اندروید بازگشت بیل به میادین آموزش ساخت حاجی فیروز خمیری عاشقان عاشورایی آهنگ جدید میلاد بابایی بنام قلبم ایرانی امتیازآورترین بسکتبالیست های آسیا ا اج 7 بازیکن پرسپولیس بالاترین توهین ممکن بود؛ حرف های مهم دادکان درباره برانکو و کی روش سلامت اعتقادی اربعین تحقیق فواید هویچx آیا فراگیری گناه موجب سقوط نهی از منکر است؟ روزگار شیدا جاهد هم بر خلاف آرزوهایش گذشت جاذبه قانون جاذبه آشنا هستیم تصاویر شهید رمضان احمدعباسی گوشم نیستم حالا میکنم هیچی جایی دوستم نداره خدمتگزاری مطلوب پاسگاه دهشال در محرم انواع سوء رفتارهای پژوهشی انقلاب المؤمنین ع دغدغه رساندن امت به بهشت داشت وم الگوگیری ت ها از رفتار علی ع حامد کمیلی جای بزرگان سینما در جشنواره فجر خالی است انعکاس آسمان در بزرگترین دشت نمک جهان نظر سلنا تیلور مایلی سایرس جوش وامپول بتامتازون تولید نفت ایران 700 هزار بشکه کاهش یافت منابع کنکور کارشناسی ارشد آزاد تصاویری زیبا از کانی ها ارسال کننده مهدی علمداری امور خارجه آلمان برای استرداد اعضای گروه گولن به ترکیه به توافق نرسیدیم اقدام پژوهی چگونه توانستم فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در بین دانش آموزان در جهت پیشبرد یادگیری هر چ قدرت های مخفی نوارآدرس مرورگر کروم.html یکیش برنامه 132 کتاب فرهنگ یادگیری چگونگی یادگیری امدادرسانی پایگاه های هلال احمر به مسافران تابستانی پایان مرحله دوم لیگ برتر دارت کشور باغ جذاب پروانه ها سامویی تصاویر سفر به استان کرمانشاه لغو شد تحقیق درباره اندازه گیری میزان ف ات سرب، کادمیوم، جیوه و آرسنیک در نمک طعام توسط دستگاه گرافیت کوره ای افزایش اجاره بهای مسکن، بیش از نرخ تورم است تمامی دریافتی های نامتعارف به بیت المال بازگشت افتتاح طرح های کشاورزی دزفول چشم انتظار دهه فجر سرمربی جدید صبای قم معرفی شد افتتاحیه وبلاگ بزرگ theiranminecraft خوش امدید بادقت بخونین و حتما به دیگران اطلاع بدین مسکن مهر نیمه کاره در شهرستان شاهرود علل رد صلاحیتم را بزودی اعلام می کنم با لیست خدمت در انتخابات شرکت می کنم آیا سندروم روده تحریک پذیر قابل معالجه است؟ حمله اهرمن خویان و صفتان بزی لی میگوشیم و غصه میخوریم اعلام ترکیب الهلال برابر پرسپولیس اصلاح ساختار چایکاری و چایسازی با استفاده از تکنولوژی نوین 53 ص رستوران داری چهره های ورزشی انگشتر نقره مردانه چند جواهر مدل باگه _ کد ۱۰۰۴۲۱ اردوغان بحران قطر باید در ماه رمضان پایان یابد معما قلعه قلعه سفیدhtml گزارش صعود به قله علم کوه ، 22 و ملی پوشان فوتسال پاداش ۳۰۰ دلاری را نپذیرفتند ی ساعتی خواجه احسان آهنگ جدید خواجه ی آهنگ جدید احسان خواجه جدید احسان آهنگ احسان خواجه ی جدید احسان خواجه خلاصه بازی پرتغال و در 23 آبان افسانه پاگنده دروغ یا واقعیت؟
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.979 seconds
RSS