هر حرفی از هر دری

پست های وبلاگ هر حرفی از هر دری در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق(1)
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای پذیرنده سپاس ها

بارالها،به فراوانی قطرات باران از تو سپاسگزارم که  آسمان قلبم را ماُوای ابرهای شکرگزار قرار داده ای.

اگر شما هم مثل من دوست دارید از روحیه جوانمردانه"نمک گیرشدن "منعم حقیقی خود(خداوند رحمن و رحیم)لذت ببریید ،بیاییدسپاسگزاری رااز اشیاء بی جان شروع کنیم .

برای مثال:

از پتوی نرم ،لطیف وسبکی که دراین هوای سرد روی بدنم می کشم ،بسی سپاسگزارم.

از صفحه نمایش تلویزیونم بی نهایت سپاسگزارم که همه جوری (صوتی و تصویری )به من حال میدهد.

دستان سرد یخچالمان را به گرمی می فشارم که خوراکی هایمرا جوان(تازه) نگهدارمیدارد.

از لباسشویی تمام اتوماتیکم متشکرم که با کمک همشیره اش (اطو خانم) لباس هایم را عین  روز اول خوش بومیکند.

از اجاق گاز آشپزخانه ام خیلی ممنونم که برای مهیا نمودن غذایم شعله های آتش را به جان می ... د.

از لب تابم هم سپاسگزارم که همیشه همراهم بوده و مرادر خلوت با افکارم تنها نمی گذارد.

از کتاب قرآنم خیلی خیلی متشکرم که هدایت مرا ضمانت کرده است.

ازدودکش بخاری اتاق خوابم هم بی اندازه سپاسگزارم که نفس هایم را از مرگ خاموش بیدار می کند.

با تکرار این جملات در وهله اول فرهنگ حرمت نگهداشتن اشیاءرا در ذهنمان ایجاد می کنیم .و مثل بعضیها که به وقت از کوره در رفتن اسباب منزل را میشکنند عمل نمی کنیم.

در ثانی با آنها زندگی میکنیم وازوجودشان برکت میگیریم و لذت میبریم.

شایدبرای شما هم اتفاق افتاده باشد که از چیزی زیاد تشکر کرده باشید و نتایج رضایت بخشی هم از ان گرفته باشید.

من خودم بارها و بارها از ماشینم تشکرکرده ام ودرعوض اوهم خوش رکاب بوده و کمتراز همسن و سالانش مرا اذیت کرده است.

ان شاء الله در هفته های آینده که این تمرینات ملکه ذهنمان شد سراغ گام دوم شکر گزاری از ..... می رویم.

... ماس دعا(نوشته مجید جافری از ... م آباد لرستان)

 

برچسب ها : من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق(1) - سپاسگزارم ,کرده ,کنیم ,خیلی
وقت نیکی
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

ای خالق هستی از تو سپاسگزارم که در بذل تمام کمال خود به مخلوقاتت پشیمان نمی شوی.

امروز صبح در مسیر رفتن به اداره راننده یی را دیدم که ازباطری خودرویش خواهش و تمنا می کرد که از خواب اسیدی بیدار شود.با وجود اینکه به تنهایی زور می زد(هل میداد) ولی انگار چرخها در خواب سنگینی فرو رفته بودند و یاریش نمیدادند.

نگاهی به ساعت داشبوردم انداختم، متاسفانه داور برنامه های فی ...  وفشرده وقت اضافه ایی برایم منظور نکرده بود.

با گازبی تفاوتی از کنارش گذشتم ولی درادامه  مسیر تصمیمی روبه جلویی گرفتم،واینکه درقاب فی ... زندگی(برنامه های روزانه) زمانی را هم برای نفس کشیدن در فضای نیکی باز کنم ،تا در هوای آلوده بی تفاوتی خفه نشوم. (نوشته آقای مجید جافری)

برچسب ها : وقت نیکی
درک مثبت
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خداوند مهربان و بخشنده

ای  خالق بی همتا از تو سپاسگزارم که شوق آموختن را درمن نهادی تا از تاریکی به روشنایی برسم.

ژان ژاک آنو  کارگردان خوش ذوق ... سینمایی" حامی گرگ"  که ... ش بارها از تلویزیون ایران پخش شده است ، درسکانس پایانی ... با خلق نمای ازیک  ابر شبیه به گرگ بیننده را همراه خود به دنیای درونی چن ژن (قهرمان ... ) می برد تا این نکته روانشناختی را در متن ... خود بگنجاند که انسانها با هرقالب فکری که دارند باهمان خمیر مایه فکری پدیده های محیطی را درک می کنند.

 با این مقدمه کوتاه به این حقیقت نزدیک می شویم که انسانها براساس کتابخانه فکری( نتایج حاصل از آموخته ها و تجربیات زندگی) خود به دنیای بیرون نگاه می کنند وبراساس داشته های کتابخانه درونی خود درمورد رفتار دیگران به قضاوت می نشیند وهرچه قفسه های این کتابخانه  غنی از اندوخته های زیبای فکری  باشند، پیامد آن میشود زندگی با ادراک مثبت.

زمانی که صحبت از ادراک می شود فراززیبای "یا مهدی ادرکنی" در ذهنمان خود نمایی می کند که ازمولایمان طلب داریم که بر اساس بهترین ها به ما نظرو توجه داشته باشد.از این رو اگر بدنبال تحقق این تمنای درونی هستیم و دوست داریم که اباالصالح مهدی موعود (عج) با نگاه مهربانی،بزرگی و....به ما نظر و توجه داشته باشند، باید افکارمان را با ادراکات مثبت برای قضاوت در مورد دیگران جهت گیری نماییم.(نوشته آقای مجید جافری از لرستان )

 

 

 

 

برچسب ها : درک مثبت - ... ,مثبت ,داشته ,فکری ,درونی ,توجه داشته
بچه موش
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام مالک همه ی جلال و جما ل هستی

در یک روز گرم تابستانی پیر مرد، با زحمت زیاد خودش را به فروشگاه سم فروشی رسانده بود تا بلکه با ... ید دارویی سمی از شر بچه موش مزاحم خونه ش خلاص شود.اما وقتی با جواب نداریم از سوی فروشنده مواجه شد ، شروع کرد به خواهش و تمنا :"آقا تو رابه جان هر ... ی که دوستش داری یک جوری مشکل  مرا حل کن".

بالا ... ه فروشنده تسلیم اصرار های پیرمرد شد و از ته مغازه یک شیشه خالی را پر از آب کرد وتحویل پیرمرد داد.

پیرمرد دربین راه یادش می افتد که ای بابا ، حواسم پرت شد طریقه مصرفش را بپرسم.

با عجله به فروشگاه بر گشت و با لبخندی که نشانی از دندانهایش در آن پیدا نبود رو به فروشنده کرد وگفت:"آقا تورا به خدا ببخشید ،میشه دستور مصرف این دوای راهم بهم بگین".

فروشنده که از دیدن پیرمرد شوکه شده بود در جوابش گفت:"پدر جان ،هر زمانی تونستی بچه موش رو بگیری روزی دو قطره از این دوا بهش بده  تا یواش یواش بمیره". (مجید جافری از استان لرستان)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها : بچه موش - پیرمرد ,فروشنده
قانون عمل و ع ... العمل در زندگی
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای رحمتگر و مهربان

تو نیکی کن در دجله انداز                         که ایزد در بیابانت دهد باز

با کمی دقت در اتفاقات زندگی خود و اطرافیان به یکی از قانون های حاکم بر نظام های آفرینش پی خواهید برد ، قانونی که دستاورد آن در حوزه هوا وفضا تغییرات شگرفی برای بشریت به همراه داشته ، ساخت هواپیما های غول پیکرو سفر به کره ماه و...

درست حدس زدید قانونی که قصد دارم رویدادهای زندگی را از منظر آن به سمع نظر شما برسانم قانون "عمل و ع ... العمل " می باشد که فیزیکدانان آنرا منسوب به آقای نیوتن میدانند واین قاعده عمومی از دنیای فیزیک وماده پا فراتر نهاده و بسیاری ازچراهای رویدادهای زندگی انسانها را نیزتوجیه میکند .

برای مثال هرگاه شما به یک دوست لبخندی می زنید بازتاب آن بلافاصله با لبخند به شما بر می گردد.دراین موارد عمل (لبخند)و ع ... العمل (لبخند) تقریباَ مساوی و برابر رخ  میدهند.

البته گاهی این موازنه عمل و ع ... العمل به هم می خورد برای مثال  سیستم ترمز خودرویی را در نظر بگیرید که با فشار کمی که  به پدال ترمزآن  وارد می گردد نیروی ع ... العملی بیشتری ایجاد میشودکه قادر است  خودرو را متوقف نماید. به طریق اولی برخی اعمال زندگی انسانهانیزباع ... العمل شدید تری به انسان بر می گردد .

 در واقع  عملکرد قانون عمل و ع ... العمل الهی متناسب با میزان اثر بخشی که اعمال  در روند رشد یا تضییع استعدادها خود ، دیگران و سایر موجودات ایجاد می نماید بازتابش دارد.

با توجه به اهمیت موضوع بازتاب اعمال در زندگی  دنیوی افراد خداوند تبارک و تعالی   در آیه شریفه 30سوره مبارکه شوری می فرمایند:

 "آنچه از رنج و مصاِِئب به شما میرسد همه از از دست اعمال زشت شما ست واین در حالیست که خداوند( سبحان )بسیاری از اعمال بد شما را(نیز) عفو می کند "

از اینرو خداوند تبارک و تعالی بندگانی را که بر گناه ونافرمانی اصرار دارند و توبه نمیکنند را به حال خود رها می کند و رحمت وعفوخود را از انها محروم میسازد و قانون عمل و ع ... العمل حتی در مورد خطا ها و لغزش های  کوچک بدون اغماض اجرا می گردد. 

 

وهم چنین در آیات پایانی  سوره مبارکه ز ... ال به پاداش کارهای خیرو جزای کار های  بد حتی هموزن ذره ایی تاکید موکد دارد.

از آیات شریفه فوق نتیجه ایی که قابل استنباط می باشد اینکه در قلمرو فرمانروایی خداوند عزیز الحکیم یک سری قوانین و سنت هایی جاری می باشند که مانند نیروی جاذبه  زمین مجری فرمان خداوند پاک ومنزه  و مبری از هر عیب و نقص بوده  که در اجرای فرمان خداوند ملک القدوس استثایی برای افراد و اجسام قائل نمی باشد،و ... ی را توان فرار ازآن نیست مگربا اراده و قدرت الهی.ا در آیه شریفه 160سوره مبارکه انعام خداوندمهربان می فرمایند:

هر ... کار نیکی به جا آورد او را ده برابر آن پاداش است ، و هر ... کار زشتی انجام دهد جز مانند آن را کیفر داده نمی شود و بر آنان ستم نمی رود .(نوشته آقای مجید جافری از لرستان)

 

 

 

برچسب ها : قانون عمل و ع ... العمل در زندگی - خداوند ,عالعمل ,زندگی ,اعمال ,گردد ,مبارکه ,مَنْ جاءَ ,فرمان خداوند ,خداوند تبارک ,رویدادهای زندگی
صفات الهی(19)
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای غفور رحیم

بار خدایا، از تو سپاسگزارم که مرا توفیق عطا می کنی تا دست نوشته هایم امیدی برای رحمت و بخشش توبرمن گردند.

مادری بود که پس اندازنقدی سالها قناعت پیشگی خود را بدون منت در اختیا ... سر جوانش گذاشت تا بلکه ... ب وکاری برای خود دست و پا کند ولی رفقای نابابش با سنگ آسیاب خوشگذارانی آورده اش را پودر ... د....

آن جوان مال باخته فصل عیاشی در حالیکه از کرده های خود بسیارناراحت وپشیمان بود به دامان مادر پناه آورد و با اشک ندامت از مادرش اجازه فرصت جبران می خواست.

آن مادرگرامی وقتی حال و روز فرزندش را دید ،که برای جبران گذشته پا پیش نهاده ،و بدنبال فرصتی برای تغییردر رفتارش می باشد از خطاهایش چشم پوشی کرد و من که شاهد این ماجرا بودم  دیدم که آن مادربا چنان حس مادارانه ایی پسرش را درآغوش گرفته بود که انگارخداوند تبارک و تعالی همین لحظه فرزند ی به او عطا کرده است .

با رجوع به کلام وحی الهی چرایی چشم پوشی و فراموشی اشتباهات فرزند از سوی مادرش را در تجلی یافتن نوری از انوار منبع اسم زیبای "غفور"خداوند تبارک و تعالی دیدم و یاد گرفنم که استغفار و طلب بخشش بندگان در پیشگاه خداوند غفور رحیم که در آیه 199 سوره مبارکه بقره به زیبایی به آن اشاره می نمایند (ثُمَّ أَفیضُوا مِنْ حَیْثُ أَفاضَ النَّاسُ وَ اسْتَغْفِرُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحیمٌ)نه پایان یک حرکت قشنگ بلکه آغاز یک دور برگردان در اتوبان زندگی هر انسانی می باشد برای جبران غفلت ها وخسران های گذشته.

 در واقع این چرخش و بازگشت پیش نیاز یک انقلاب و دگرگونی درونی برای شروع یک زندگی جدید می باشد که انسان با استمداد از تجارب گذشته چاله و چوله ها(غفلت های گذشته )رااز دور می بیند و خود را از آنها دور کرده،وبدین طریق در سایه فضل الهی به مقام پذیرش توبه نائل میگردد.وحقیقتاَاین چنین است که اگرسیرمعنوی انسان از جاده متصف شدن به اسمای الهی (به قدراستعدادهای خدادادی )گذر کند وبا این تفکر وبینش الهی زندگی کند ، لذت های دنیایی برایش به حیاتی طیبه تبدیل میشوند.(نوشته مجید جافری از ... م آباد لرستان)

 

 

برچسب ها : صفات الهی(19) - الهی ,گذشته ,زندگی ,جبران ,غفور ,برای جبران ,غفور رحیم
سنتی یا مدرن
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای خالق عشق های رومانتیک

ازمیان دوستان عزیزم،آقا رسول باوجود اینکه ته ریش هایش هم سفید شده بود ، هنوز دلش بال و پرنگرفته و مزه پرواز با عشق های زمینی را تجربه نکرده ومجردی زندگی می کنه.

روزی در جمع دوستان از ایشان سئوال ... : " کی قراره انشاءالله آستین بالا بزنی ودهنمون را شیرین کنی؟

سرش را پایین انداخت و با خج ... کفت:"می خوام ازدواج کنم ،ولی نمی دونم مدرن بگیرم یا سنتی!!!!"

دوستان جملگی خنده شون گرفته بود،آخه بنده خدا نمی دونه همه شون یکی اند و....(نوشته آقای مجید جافری از استان لرستان)

برچسب ها : سنتی یا مدرن - دوستان
... شه ناب
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای خالق ... شه های ناب

... جماعت مسجد محله مان رفته بود راه پیمایی اربعین.

به وقت ... مغرب وعشاء پیرمردی جلوی جمعیت به جای ... جماعت رفت و قامت گرفت.

اولش نمی خواستم بهش اقتداء کنم، ولی با خودم گفتم اولاَ این بنده خدا، که خودش جلو رفته  مسئوولیت ... جماعت را به گردن گرفته ،دوماَ چه بسا یک روزی ،یک جایی این پیرمرد بخواهد دروغی بگه یاخدای نا خواسته گناهی ... ه و یادش بیاید که ای بابامن که  دیگران پشت سرم ... می خوانند چرا باید دروغ بگم یا نافرمانی امر خداوند عزیز را ... م و همین موضوع باعث شود زشتی گناه برایش بیشترشود و گناه نکند.

وبا این تحلیل ساده ذهنی ارزش تقوایی به ... م بخشیدم و بلافاصله در صف ... گزاران به ایشان اقتداء ... .(نوشته آقای مجید جافری ا ز استان لرستان)

برچسب ها : ... شه ناب - ... ,جماعت , ... جماعت
اخرین جستجو ها
پماد زایلا پی در بارداری تمام هنوز باورم بندر کناره http weblog24xyz weblog fathielham نمونه سوالات ضمن خدمت آشنایی با شه ها وافکار شهید مطهری در خصوص جهانبینی ی 2 جهانبینی توحیدی زوال توافق نهایی شهریار با باشگاه خاطره انگیز؛ رسمی؛ بازگشت علی به سایپا والیبال خانم حسینی انزلی معنی ارایه پشت دریاها علوم پایه هشتم نقش هر یک فعالیت های غیر ارادی زمان بندی رزرو غذای دستی و اینترنتی سلف تغذیه درخواست کمک مالی از خیرین واقعی http hn12 etaparatcom aparat video a405a0ffbf20ec4d7c05207e25fdf9041754670mp4 الگوریتم ساخت ماکت آگهی استخدام کمک پرستار زن در سال معانی علائم راهنمایی رانندگی به عربی کتاب گاسیروویچ مکانیک کوانتومی شمارش تکواژ در افعال ویژه سال سوم متوسطه کلیّه رشته ها سایت اریا پکیس نبرد سخت با در صلاح الدین عراق وارد بخش هایی از تکریت شد متن مجری گری مراسم رحلت حسن مجتبی خوشحالم حمیرا ترسم فراموشم کنی جلسه حضرت زینب سومین جلسه کاشی ایفا یزد رنگ کرمی طلایی طریقه دریافت مجوز برای پرورش زالو زندگی نامه ی ابو علی بلعمی وزن کشی انتخ تیم ملی کاراته برگزار می‌شود معنی بنی ادم اعضای یک ریگرند که در افرینش ز یک گوهرند علف‌های یهودی دانشمند یهودی درصد دروس نمره کنکور نهایی نمرات دروس نهایی دانش آموز امتحانات نهایی زیست شناسی میان ن وزنی به گمانم ابن ملجم وقت ضربت یاعلی گفت آهنگ کردی بهمن علیخانی گفت بیا سینمو بخور گزارش هفته سوم کارآموزی حسینی ع سک لولیتا معرفی نرم‌افزارhomer مزایای دوربین مداربسته شبکه نسبت به آنالوگ کد اوای انتظار مو کوگ گرمسیرم رضا صالحی رئیس جدید اداره بودجه کاخ سفید سوگند یاد کرد ثبت نام بدون آزمون آزاد بهمن پروژه نقدین مورد صندوق وجوه برآورد مورد نیاز نقدین مورد صندوق پروژه برآورد نقدین برای تامین پاو وینت فرآیندهای ریخته گری تحت فشار با عیوب کمتر أنواع الدموع تسعه انواع اشک نه تاست قهرم جناب تقدیر از گلگشت در کوه های زاگرس قتل همسر فرمانده پلیس راه جنوب فارس فشار کشور خواهد یافت ادامه خواهد ثابت تصاویر تصویر صفحه اینترنت گوشه تصاویر ثابت خدمات اینترنت تصویر ثابت تهران طوبی آزموده دبیرستان دخترانه نخستین دبیرستان دبستان نخستین دبیرستان دخترانه آهنگ پیشوازهمراه اول بسم الله محمود کریمی نسخه جدید بازی فوق العاده جذاب angry birds seasons v330 قانونچه دروس زواره فخاری فخاری زواره دروس قانونچه سعید فخاری سعید فخاری زواره دختر 17 ساله ای که 7 فرزند دارد ع چرا باکتری ها گوارش برون سلولی دارند صلوات برتر از عبادت فرشته جوغن داخل غاردر کف غار باورم نمیشه یه سال دیگه هم گذشت تلاوت ماندگار شحات محمد انور در ایران قصار السور کامل انشا درباره به همین زودی با اندکی تغیر و همراه با کاربرد واژگانی نمونه مدرک آمادگی جسمانی درجه سه معمائی از المپیاد ریاضی حسن به دو نفر میخواد روز تولدش رو بگه اول 10 تا گزینه بهشون م ساعت دیواری طرح ساعت مچی زیرفی، حراج ساعت دیواری طرح ساعت مچی، ید ساعت دیواری داستان های کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی همه چیز بستگی به دیدگاه شما دارد all depends جواب صفحه دوازده کتاب تفکر وسبک زند هفتم معنی هر بیت به نام ان که جان رافکرت اموخت لیست مدارس دبیرستان متوسطه دوم غیرانتفاعی دخترانه منطقه 10 تهران کریس رونالدو از نترسید ولی اصـغرُ نسرین ترسیدن ایروزها آهنگ جدید احمد صفایی به نام جای خالی گلایه های فرماندار قدیم از بدترین دوران مدیریتی و کمبود بودجه تا مدیریت جهادی فرماندار جدید ریتون چیست؟ خودکشی نافرجام یک زن جوان در تنکابن چه قدر استرس الکی بازپروری شعر ایستاده ام از بکتاش نحوه اجرای نرم افزار blaze video طرح توجیهی پالایشگاه میعانات گازی lpg نفت سبک سنگین نفتا 94 07 11؛ عقل نباشد جان روان در عذابند هتلی که روزی محل رفت و آمد پادشاهان بود گناباد خودرو حادثه جاده راننده کاخک جاده گناباد ابتدای جاده جاده کاخک واژگونی خودرو صادرات به عمان رمان در عشق زنده باش محمدرضا عباس زاده قسمت سوم جواب درس ششم ریاضی انتقال نهضت ثبت نام آزمون تیزهوشان استان اسان شمالی 96 cimco اموزش استفاده اتمی وجود یدید هالوژنها عنصر پتانسیل یونیزاسیون وجود دارد حرارت اتمی موجودات زنده استفاده قرار آنتی دوت کاربامازپین های مطرح جشنواره 35 فجر متن نوحه باشمین اوسته منیم گل جان چرا از ایرانیان بدش میاد ابریشم رحیمی رمان ابریشم غشا پلاسمایی چیست آموزش طریقه تغییر اسم د ده در بازی کلش آف کلنز clash of clans کارشناس رسمی دادگستری رشته صنایع چوب وکاغذ سلطانی در بستر بیماری بناب ازدواج بن باقری باقری بن بناب شماتیک طرز کار یخچالهای نفتی راهنمای دکمه های کنترل اسپلیت ال جی دکوراسیون چیدمان خانه قرمز تزئین دکوراسیون ایده تزئین خانه
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.676 seconds
RSS