هر حرفی از هر دری

پست های وبلاگ هر حرفی از هر دری در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق(1)
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای پذیرنده سپاس ها

بارالها،به فراوانی قطرات باران از تو سپاسگزارم که آسمان قلبم را ماُوای ابرهای شکرگزار قرار داده ای.

اگر شما هم مثل من دوست دارید از روحیه جوانمردانه"نمک گیرشدن "منعم حقیقی خود(خداوند رحمن و رحیم)لذت ببریید ،بیاییدسپاسگزاری رااز اشیاء بی جان شروع کنیم .

برای مثال:

از پتوی نرم ،لطیف وسبکی که دراین هوای سرد روی بدنم می کشم ،بسی سپاسگزارم.

از صفحه نمایش تلویزیونم بی نهایت سپاسگزارم که همه جوری (صوتی و تصویری )به من حال میدهد.

دستان سرد یخچالمان را به گرمی می فشارم که خوراکی هایمرا جوان(تازه) نگهدارمیدارد.

از لباسشویی تمام اتوماتیکم متشکرم که با کمک همشیره اش (اطو خانم) لباس هایم را عین روز اول خوش بومیکند.

از اجاق گاز آشپزخانه ام خیلی ممنونم که برای مهیا نمودن غذایم شعله های آتش را به جان می د.

از لب تابم هم سپاسگزارم که همیشه همراهم بوده و مرادر خلوت با افکارم تنها نمی گذارد.

از کتاب قرآنم خیلی خیلی متشکرم که هدایت مرا ضمانت کرده است.

ازدودکش بخاری اتاق خوابم هم بی اندازه سپاسگزارم که نفس هایم را از مرگ خاموش بیدار می کند.

با تکرار این جملات در وهله اول فرهنگ حرمت نگهداشتن اشیاءرا در ذهنمان ایجاد می کنیم .و مثل بعضیها که به وقت از کوره در رفتن اسباب منزل را میشکنند عمل نمی کنیم.

در ثانی با آنها زندگی میکنیم وازوجودشان برکت میگیریم و لذت میبریم.

شایدبرای شما هم اتفاق افتاده باشد که از چیزی زیاد تشکر کرده باشید و نتایج رضایت بخشی هم از ان گرفته باشید.

من خودم بارها و بارها از ماشینم تشکرکرده ام ودرعوض اوهم خوش رکاب بوده و کمتراز همسن و سالانش مرا اذیت کرده است.

ان شاء الله در هفته های آینده که این تمرینات ملکه ذهنمان شد سراغ گام دوم شکر گزاری از ..... می رویم.

ماس دعا(نوشته مجید جافری از م آباد لرستان)

برچسب ها : من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق(1) - سپاسگزارم ,کرده ,کنیم ,خیلی
وقت نیکی
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

ای خالق هستی از تو سپاسگزارم که در بذل تمام کمال خود به مخلوقاتت پشیمان نمی شوی.

امروز صبح در مسیر رفتن به اداره راننده یی را دیدم که ازباطری خودرویش خواهش و تمنا می کرد که از خواب اسیدی بیدار شود.با وجود اینکه به تنهایی زور می زد(هل میداد) ولی انگار چرخها در خواب سنگینی فرو رفته بودند و یاریش نمیدادند.

نگاهی به ساعت داشبوردم انداختم، متاسفانه داور برنامه های فی وفشرده وقت اضافه ایی برایم منظور نکرده بود.

با گازبی تفاوتی از کنارش گذشتم ولی درادامه مسیر تصمیمی روبه جلویی گرفتم،واینکه درقاب فی زندگی(برنامه های روزانه) زمانی را هم برای نفس کشیدن در فضای نیکی باز کنم ،تا در هوای آلوده بی تفاوتی خفه نشوم. (نوشته آقای مجید جافری)

برچسب ها : وقت نیکی
درک مثبت
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خداوند مهربان و بخشنده

ای خالق بی همتا از تو سپاسگزارم که شوق آموختن را درمن نهادی تا از تاریکی به روشنایی برسم.

ژان ژاک آنو کارگردان خوش ذوق سینمایی" حامی گرگ" که ش بارها از تلویزیون ایران پخش شده است ، درسکانس پایانی با خلق نمای ازیک ابر شبیه به گرگ بیننده را همراه خود به دنیای درونی چن ژن (قهرمان ) می برد تا این نکته روانشناختی را در متن خود بگنجاند که انسانها با هرقالب فکری که دارند باهمان خمیر مایه فکری پدیده های محیطی را درک می کنند.

با این مقدمه کوتاه به این حقیقت نزدیک می شویم که انسانها براساس کتابخانه فکری( نتایج حاصل از آموخته ها و تجربیات زندگی) خود به دنیای بیرون نگاه می کنند وبراساس داشته های کتابخانه درونی خود درمورد رفتار دیگران به قضاوت می نشیند وهرچه قفسه های این کتابخانه غنی از اندوخته های زیبای فکری باشند، پیامد آن میشود زندگی با ادراک مثبت.

زمانی که صحبت از ادراک می شود فراززیبای "یا مهدی ادرکنی" در ذهنمان خود نمایی می کند که ازمولایمان طلب داریم که بر اساس بهترین ها به ما نظرو توجه داشته باشد.از این رو اگر بدنبال تحقق این تمنای درونی هستیم و دوست داریم که اباالصالح مهدی موعود (عج) با نگاه مهربانی،بزرگی و....به ما نظر و توجه داشته باشند، باید افکارمان را با ادراکات مثبت برای قضاوت در مورد دیگران جهت گیری نماییم.(نوشته آقای مجید جافری از لرستان )

برچسب ها : درک مثبت - ,مثبت ,داشته ,فکری ,درونی ,توجه داشته
بچه موش
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام مالک همه ی جلال و جما ل هستی

در یک روز گرم تابستانی پیر مرد، با زحمت زیاد خودش را به فروشگاه سم فروشی رسانده بود تا بلکه با ید دارویی سمی از شر بچه موش مزاحم خونه ش خلاص شود.اما وقتی با جواب نداریم از سوی فروشنده مواجه شد ، شروع کرد به خواهش و تمنا :"آقا تو رابه جان هر ی که دوستش داری یک جوری مشکل مرا حل کن".

بالا ه فروشنده تسلیم اصرار های پیرمرد شد و از ته مغازه یک شیشه خالی را پر از آب کرد وتحویل پیرمرد داد.

پیرمرد دربین راه یادش می افتد که ای بابا ، حواسم پرت شد طریقه مصرفش را بپرسم.

با عجله به فروشگاه بر گشت و با لبخندی که نشانی از دندانهایش در آن پیدا نبود رو به فروشنده کرد وگفت:"آقا تورا به خدا ببخشید ،میشه دستور مصرف این دوای راهم بهم بگین".

فروشنده که از دیدن پیرمرد شوکه شده بود در جوابش گفت:"پدر جان ،هر زمانی تونستی بچه موش رو بگیری روزی دو قطره از این دوا بهش بده تا یواش یواش بمیره". (مجید جافری از استان لرستان)

برچسب ها : بچه موش - پیرمرد ,فروشنده
قانون عمل و ع العمل در زندگی
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای رحمتگر و مهربان

تو نیکی کن در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز

با کمی دقت در اتفاقات زندگی خود و اطرافیان به یکی از قانون های حاکم بر نظام های آفرینش پی خواهید برد ، قانونی که دستاورد آن در حوزه هوا وفضا تغییرات شگرفی برای بشریت به همراه داشته ، ساخت هواپیما های غول پیکرو سفر به کره ماه و...

درست حدس زدید قانونی که قصد دارم رویدادهای زندگی را از منظر آن به سمع نظر شما برسانم قانون "عمل و ع العمل " می باشد که فیزیکدانان آنرا منسوب به آقای نیوتن میدانند واین قاعده عمومی از دنیای فیزیک وماده پا فراتر نهاده و بسیاری ازچراهای رویدادهای زندگی انسانها را نیزتوجیه میکند .

برای مثال هرگاه شما به یک دوست لبخندی می زنید بازتاب آن بلافاصله با لبخند به شما بر می گردد.دراین موارد عمل (لبخند)و ع العمل (لبخند) تقریباَ مساوی و برابر رخ میدهند.

البته گاهی این موازنه عمل و ع العمل به هم می خورد برای مثال سیستم ترمز خودرویی را در نظر بگیرید که با فشار کمی که به پدال ترمزآن وارد می گردد نیروی ع العملی بیشتری ایجاد میشودکه قادر است خودرو را متوقف نماید. به طریق اولی برخی اعمال زندگی انسانهانیزباع العمل شدید تری به انسان بر می گردد .

در واقع عملکرد قانون عمل و ع العمل الهی متناسب با میزان اثر بخشی که اعمال در روند رشد یا تضییع استعدادها خود ، دیگران و سایر موجودات ایجاد می نماید بازتابش دارد.

با توجه به اهمیت موضوع بازتاب اعمال در زندگی دنیوی افراد خداوند تبارک و تعالی در آیه شریفه 30سوره مبارکه شوری می فرمایند:

"آنچه از رنج و مصاِِئب به شما میرسد همه از از دست اعمال زشت شما ست واین در حالیست که خداوند( سبحان )بسیاری از اعمال بد شما را(نیز) عفو می کند "

از اینرو خداوند تبارک و تعالی بندگانی را که بر گناه ونافرمانی اصرار دارند و توبه نمیکنند را به حال خود رها می کند و رحمت وعفوخود را از انها محروم میسازد و قانون عمل و ع العمل حتی در مورد خطا ها و لغزش های کوچک بدون اغماض اجرا می گردد.

وهم چنین در آیات پایانی سوره مبارکه ز ال به پاداش کارهای خیرو جزای کار های بد حتی هموزن ذره ایی تاکید موکد دارد.

از آیات شریفه فوق نتیجه ایی که قابل استنباط می باشد اینکه در قلمرو فرمانروایی خداوند عزیز الحکیم یک سری قوانین و سنت هایی جاری می باشند که مانند نیروی جاذبه زمین مجری فرمان خداوند پاک ومنزه و مبری از هر عیب و نقص بوده که در اجرای فرمان خداوند ملک القدوس استثایی برای افراد و اجسام قائل نمی باشد،و ی را توان فرار ازآن نیست مگربا اراده و قدرت الهی.ا در آیه شریفه 160سوره مبارکه انعام خداوندمهربان می فرمایند:

هر کار نیکی به جا آورد او را ده برابر آن پاداش است ، و هر کار زشتی انجام دهد جز مانند آن را کیفر داده نمی شود و بر آنان ستم نمی رود .(نوشته آقای مجید جافری از لرستان)

برچسب ها : قانون عمل و ع العمل در زندگی - خداوند ,عالعمل ,زندگی ,اعمال ,گردد ,مبارکه ,مَنْ جاءَ ,فرمان خداوند ,خداوند تبارک ,رویدادهای زندگی
صفات الهی(19)
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای غفور رحیم

بار خدایا، از تو سپاسگزارم که مرا توفیق عطا می کنی تا دست نوشته هایم امیدی برای رحمت و بخشش توبرمن گردند.

مادری بود که پس اندازنقدی سالها قناعت پیشگی خود را بدون منت در اختیا سر جوانش گذاشت تا بلکه ب وکاری برای خود دست و پا کند ولی رفقای نابابش با سنگ آسیاب خوشگذارانی آورده اش را پودر د....

آن جوان مال باخته فصل عیاشی در حالیکه از کرده های خود بسیارناراحت وپشیمان بود به دامان مادر پناه آورد و با اشک ندامت از مادرش اجازه فرصت جبران می خواست.

آن مادرگرامی وقتی حال و روز فرزندش را دید ،که برای جبران گذشته پا پیش نهاده ،و بدنبال فرصتی برای تغییردر رفتارش می باشد از خطاهایش چشم پوشی کرد و من که شاهد این ماجرا بودم دیدم که آن مادربا چنان حس مادارانه ایی پسرش را درآغوش گرفته بود که انگارخداوند تبارک و تعالی همین لحظه فرزند ی به او عطا کرده است .

با رجوع به کلام وحی الهی چرایی چشم پوشی و فراموشی اشتباهات فرزند از سوی مادرش را در تجلی یافتن نوری از انوار منبع اسم زیبای "غفور"خداوند تبارک و تعالی دیدم و یاد گرفنم که استغفار و طلب بخشش بندگان در پیشگاه خداوند غفور رحیم که در آیه 199 سوره مبارکه بقره به زیبایی به آن اشاره می نمایند (ثُمَّ أَفیضُوا مِنْ حَیْثُ أَفاضَ النَّاسُ وَ اسْتَغْفِرُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحیمٌ)نه پایان یک حرکت قشنگ بلکه آغاز یک دور برگردان در اتوبان زندگی هر انسانی می باشد برای جبران غفلت ها وخسران های گذشته.

در واقع این چرخش و بازگشت پیش نیاز یک انقلاب و دگرگونی درونی برای شروع یک زندگی جدید می باشد که انسان با استمداد از تجارب گذشته چاله و چوله ها(غفلت های گذشته )رااز دور می بیند و خود را از آنها دور کرده،وبدین طریق در سایه فضل الهی به مقام پذیرش توبه نائل میگردد.وحقیقتاَاین چنین است که اگرسیرمعنوی انسان از جاده متصف شدن به اسمای الهی (به قدراستعدادهای خدادادی )گذر کند وبا این تفکر وبینش الهی زندگی کند ، لذت های دنیایی برایش به حیاتی طیبه تبدیل میشوند.(نوشته مجید جافری از م آباد لرستان)

برچسب ها : صفات الهی(19) - الهی ,گذشته ,زندگی ,جبران ,غفور ,برای جبران ,غفور رحیم
سنتی یا مدرن
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای خالق عشق های رومانتیک

ازمیان دوستان عزیزم،آقا رسول باوجود اینکه ته ریش هایش هم سفید شده بود ، هنوز دلش بال و پرنگرفته و مزه پرواز با عشق های زمینی را تجربه نکرده ومجردی زندگی می کنه.

روزی در جمع دوستان از ایشان سئوال : " کی قراره انشاءالله آستین بالا بزنی ودهنمون را شیرین کنی؟

سرش را پایین انداخت و با خج کفت:"می خوام ازدواج کنم ،ولی نمی دونم مدرن بگیرم یا سنتی!!!!"

دوستان جملگی خنده شون گرفته بود،آخه بنده خدا نمی دونه همه شون یکی اند و....(نوشته آقای مجید جافری از استان لرستان)

برچسب ها : سنتی یا مدرن - دوستان
شه ناب
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای خالق شه های ناب

جماعت مسجد محله مان رفته بود راه پیمایی اربعین.

به وقت مغرب وعشاء پیرمردی جلوی جمعیت به جای جماعت رفت و قامت گرفت.

اولش نمی خواستم بهش اقتداء کنم، ولی با خودم گفتم اولاَ این بنده خدا، که خودش جلو رفته مسئوولیت جماعت را به گردن گرفته ،دوماَ چه بسا یک روزی ،یک جایی این پیرمرد بخواهد دروغی بگه یاخدای نا خواسته گناهی ه و یادش بیاید که ای بابامن که دیگران پشت سرم می خوانند چرا باید دروغ بگم یا نافرمانی امر خداوند عزیز را م و همین موضوع باعث شود زشتی گناه برایش بیشترشود و گناه نکند.

وبا این تحلیل ساده ذهنی ارزش تقوایی به م بخشیدم و بلافاصله در صف گزاران به ایشان اقتداء .(نوشته آقای مجید جافری ا ز استان لرستان)

برچسب ها : شه ناب - ,جماعت , جماعت
اخرین جستجو ها
نمرات معرفی به و تکدرس راهنمای نصب قطعات کالسکه دلیجان.html بینوا ته چین ِ من جواب فعالیت درمنزل تفکر وسبک زند پایه هشتم هشتم آناهیتا صعود قله سبلان 4811 متر دستور شناسایی و برخورد قاطع با ت یبگران ت wav mp3 converter 39 مبدل تمامی فرمت های صوتی تو عشقمی به انگلیسی.html نمونه هایی از تزیین کلاس برای پایه ششم گوشت لاشه ی حیوانات نقشه توپوگرافی شهرستان باختران نقشه قدیمی کرمانشاه.html نماد صورت انسان در دفینه.html دفینه زاده محمد الموت مقام لارستان ازاد راست خدیو تعبیر خواب سوره قل هو و الله احد لنفوم قرآن الله انسان خشکى دریا بهره شماره سوره انشا الله فایل cert سامسونگ z300h مناسب جهت حل مشکل سریال و شبکه معنی زیگزال.html زندگی نامه سین دلنوشته برای اموات وگذشتگان حج جنون ۶ آهنگ جدید مازندرانی جشنی با صدای صفر گلردی چگونه دختری لوس باشیم.html بازی dead nation apocalypse edition برای ps4 به سلامتی سربازی که ♥ ♥ ♥ لات کشکوییه کدینگ حسابداری تعهدی اعلام نتایج چیت سازان تبریز مداح اهلبیت ع حاج غفور اسدزادگان تحقیق در مورد تولد حضرت فاطمه و روز زن و مقام مادر 26 ص روش جدید ال جی برای داغ نشدن و عدم انفجار گوشی جی 6 g اهنگه ترکی دوعالارادراینسان.html بلوک سیمانی کاشان.html متن تشکر از تبریک دوستان به خاطر قبولی اهنگ المپیاد مدرسه.html قربانی مسیر منصوریان تقریبا شبیه قلعه نویی است علت سوختن خازن کولر.html حسابداری مسیری پیازی چیست؟ آموزش برنامه نویسی ویژوال بیسیک در ا ل فرهنگیان اسکان نوروزی فرهنگیان اسکان نوروزی اسکان نوروزی فرهنگیان.html همه قسمت های سریال فرار از زندان بدون سانسور جواب فعالیت های تفکر وسبک زندگی پایه هفتم.html بارون هواتو داره پاو وینت فصل 3 فلسفه حسابرسی حساس یگانهhtml نرم افزار اذان گو اهل سنت آندروید.html برگزاری شهرستان اسدآباد و بعد از پیراهن کلوش با بالاتنه گیپور.html دفترچه راهنمای پکیج دیواری رادیانت.html طرز تهیه سرکه پوست موز.html آموزش دوخت رومیزی پارچه ای دور چین دار فانتزی.html سانس است مادر آران بیدگلhtml فرسوده ها مزایده در سوگ حلبچه هیروشیمای کردستان شهرام پاشایی مدرس فیزیک.html وضعیت کنونی حمیرا.html دومین گفت وگوی ی ان خارجه ایران و فرانسه در روزهای اخیر ترجمه اهنگ yeter sila.html معنی فارسی این جمله چیست؟ follow your heart but take your brain with you 2pac.html معایب اینستاگرام فناوری ردی خودرو با استفاده از گوشی هوشمند خبر ازدواج سام درخشانی نرگس محمدی تکذیب شد عذرخواهی نامه نیوز سوالان تستی تفسیر قران سوره صف دفینه سنگ سندان.html آشنایی با دستگاه برش لیزر فیبری راهنمای استفاده از ریموت کولر اسپلیت طرح لبخند جنرال کلد.html بزرگترین بزرگترین مسابقه موضوع تحقیق بیوشیمی فیزیک تحقیق در مورد مفهوم نمادین خفاش و طاووس متن موفقیت خواهر.html آموزش حل مشکل بالا نیامدن و ریکاوری رفتن بعد از فلش samsung g920f متن اعلان فاتحه.html مقاله تاثیر دست ورزی در یادگیری دانش آموزان ابت html آهنگ وبم اهنگ پیشوازهمراه اول تلظی مکن نازنینم از میثم مطیعی معلم خویش گرانقدر گرانقدر خویش وجود گرانقدر متاسفانه در اجرای شاهد بدعهدی هایی هستیم اروپا گرفتار دام تفسیرهای نادرست نسبت به منطقه نشود برانکو در مورد شوخی بچه ها در ۹۰ با آنها صحبت می کنم واکنش سرمربی کروات به قرارداد ۵ ساله با پرسپولیس جابر مغربی کیست برگزاری مسابقات والیبال مقاله در مورد نکوهش تکبر و خودپسندی لیست قبولی مدرسه نمونه رسولیان دوره اول یزد.html 200 میلی لیتر آب چند لیوان است.html موازنه های سخت واکنشها برترین های لیگ تیراندازی با کمان مشخص شدند تاریخ کانال طبری کتاب تاریخ طبری راهنمای تدریس کتاب فرهنگ هنر پایه نهم دوره متوسطه اول.html حل تمرین های زبان درس 2 کتاب حسابداری 1 از داود اقوامی نمونه سوالات cpr.html خوشحالی یعنی فردا تولد پسرت باشه.html ghonche xyz search d8 a7 d9 86 d8 b4 d8 a7 d8 af d8 b1 d9 85 d9 88 d8 b1 d8 af da af d8 b0 d8 b1 d8 b1 d9 88 d8 af d8 ae d8 a7 d9 86 d9 87 d9 85 d9 87 d8 a7 d8 b1 d8 aa d9 86 da af d8 a7 d9 87 da a9 d9 86 db 8c d9 85 d9 88 d8 a8 d9 86 d9 88 db 8c مشارکت در کار گروهی گامی به سوی توسعه پایدار خواص پره وسط گردو نماد بزکوهی در دفینه.html کد آوای انتظار السلام علیک یا ابا عبد الله سمت خدا.html قهوه مخلوطی همگن است یا نا همگن اجزای تشکیل دهندهان چیست.html زمانبندی کنکورتجربی اکورد اهنگ موچی مجنون سینا سرلک.html
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.545 seconds
RSS