هر حرفی از هر دری

پست های وبلاگ هر حرفی از هر دری در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق(1)
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای پذیرنده سپاس ها

بارالها،به فراوانی قطرات باران از تو سپاسگزارم که  آسمان قلبم را ماُوای ابرهای شکرگزار قرار داده ای.

اگر شما هم مثل من دوست دارید از روحیه جوانمردانه"نمک گیرشدن "منعم حقیقی خود(خداوند رحمن و رحیم)لذت ببریید ،بیاییدسپاسگزاری رااز اشیاء بی جان شروع کنیم .

برای مثال:

از پتوی نرم ،لطیف وسبکی که دراین هوای سرد روی بدنم می کشم ،بسی سپاسگزارم.

از صفحه نمایش تلویزیونم بی نهایت سپاسگزارم که همه جوری (صوتی و تصویری )به من حال میدهد.

دستان سرد یخچالمان را به گرمی می فشارم که خوراکی هایمرا جوان(تازه) نگهدارمیدارد.

از لباسشویی تمام اتوماتیکم متشکرم که با کمک همشیره اش (اطو خانم) لباس هایم را عین  روز اول خوش بومیکند.

از اجاق گاز آشپزخانه ام خیلی ممنونم که برای مهیا نمودن غذایم شعله های آتش را به جان می ... د.

از لب تابم هم سپاسگزارم که همیشه همراهم بوده و مرادر خلوت با افکارم تنها نمی گذارد.

از کتاب قرآنم خیلی خیلی متشکرم که هدایت مرا ضمانت کرده است.

ازدودکش بخاری اتاق خوابم هم بی اندازه سپاسگزارم که نفس هایم را از مرگ خاموش بیدار می کند.

با تکرار این جملات در وهله اول فرهنگ حرمت نگهداشتن اشیاءرا در ذهنمان ایجاد می کنیم .و مثل بعضیها که به وقت از کوره در رفتن اسباب منزل را میشکنند عمل نمی کنیم.

در ثانی با آنها زندگی میکنیم وازوجودشان برکت میگیریم و لذت میبریم.

شایدبرای شما هم اتفاق افتاده باشد که از چیزی زیاد تشکر کرده باشید و نتایج رضایت بخشی هم از ان گرفته باشید.

من خودم بارها و بارها از ماشینم تشکرکرده ام ودرعوض اوهم خوش رکاب بوده و کمتراز همسن و سالانش مرا اذیت کرده است.

ان شاء الله در هفته های آینده که این تمرینات ملکه ذهنمان شد سراغ گام دوم شکر گزاری از ..... می رویم.

... ماس دعا(نوشته مجید جافری از ... م آباد لرستان)

 

برچسب ها : من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق(1) - سپاسگزارم ,کرده ,کنیم ,خیلی
وقت نیکی
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

ای خالق هستی از تو سپاسگزارم که در بذل تمام کمال خود به مخلوقاتت پشیمان نمی شوی.

امروز صبح در مسیر رفتن به اداره راننده یی را دیدم که ازباطری خودرویش خواهش و تمنا می کرد که از خواب اسیدی بیدار شود.با وجود اینکه به تنهایی زور می زد(هل میداد) ولی انگار چرخها در خواب سنگینی فرو رفته بودند و یاریش نمیدادند.

نگاهی به ساعت داشبوردم انداختم، متاسفانه داور برنامه های فی ...  وفشرده وقت اضافه ایی برایم منظور نکرده بود.

با گازبی تفاوتی از کنارش گذشتم ولی درادامه  مسیر تصمیمی روبه جلویی گرفتم،واینکه درقاب فی ... زندگی(برنامه های روزانه) زمانی را هم برای نفس کشیدن در فضای نیکی باز کنم ،تا در هوای آلوده بی تفاوتی خفه نشوم. (نوشته آقای مجید جافری)

برچسب ها : وقت نیکی
درک مثبت
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خداوند مهربان و بخشنده

ای  خالق بی همتا از تو سپاسگزارم که شوق آموختن را درمن نهادی تا از تاریکی به روشنایی برسم.

ژان ژاک آنو  کارگردان خوش ذوق ... سینمایی" حامی گرگ"  که ... ش بارها از تلویزیون ایران پخش شده است ، درسکانس پایانی ... با خلق نمای ازیک  ابر شبیه به گرگ بیننده را همراه خود به دنیای درونی چن ژن (قهرمان ... ) می برد تا این نکته روانشناختی را در متن ... خود بگنجاند که انسانها با هرقالب فکری که دارند باهمان خمیر مایه فکری پدیده های محیطی را درک می کنند.

 با این مقدمه کوتاه به این حقیقت نزدیک می شویم که انسانها براساس کتابخانه فکری( نتایج حاصل از آموخته ها و تجربیات زندگی) خود به دنیای بیرون نگاه می کنند وبراساس داشته های کتابخانه درونی خود درمورد رفتار دیگران به قضاوت می نشیند وهرچه قفسه های این کتابخانه  غنی از اندوخته های زیبای فکری  باشند، پیامد آن میشود زندگی با ادراک مثبت.

زمانی که صحبت از ادراک می شود فراززیبای "یا مهدی ادرکنی" در ذهنمان خود نمایی می کند که ازمولایمان طلب داریم که بر اساس بهترین ها به ما نظرو توجه داشته باشد.از این رو اگر بدنبال تحقق این تمنای درونی هستیم و دوست داریم که اباالصالح مهدی موعود (عج) با نگاه مهربانی،بزرگی و....به ما نظر و توجه داشته باشند، باید افکارمان را با ادراکات مثبت برای قضاوت در مورد دیگران جهت گیری نماییم.(نوشته آقای مجید جافری از لرستان )

 

 

 

 

برچسب ها : درک مثبت - ... ,مثبت ,داشته ,فکری ,درونی ,توجه داشته
بچه موش
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام مالک همه ی جلال و جما ل هستی

در یک روز گرم تابستانی پیر مرد، با زحمت زیاد خودش را به فروشگاه سم فروشی رسانده بود تا بلکه با ... ید دارویی سمی از شر بچه موش مزاحم خونه ش خلاص شود.اما وقتی با جواب نداریم از سوی فروشنده مواجه شد ، شروع کرد به خواهش و تمنا :"آقا تو رابه جان هر ... ی که دوستش داری یک جوری مشکل  مرا حل کن".

بالا ... ه فروشنده تسلیم اصرار های پیرمرد شد و از ته مغازه یک شیشه خالی را پر از آب کرد وتحویل پیرمرد داد.

پیرمرد دربین راه یادش می افتد که ای بابا ، حواسم پرت شد طریقه مصرفش را بپرسم.

با عجله به فروشگاه بر گشت و با لبخندی که نشانی از دندانهایش در آن پیدا نبود رو به فروشنده کرد وگفت:"آقا تورا به خدا ببخشید ،میشه دستور مصرف این دوای راهم بهم بگین".

فروشنده که از دیدن پیرمرد شوکه شده بود در جوابش گفت:"پدر جان ،هر زمانی تونستی بچه موش رو بگیری روزی دو قطره از این دوا بهش بده  تا یواش یواش بمیره". (مجید جافری از استان لرستان)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها : بچه موش - پیرمرد ,فروشنده
قانون عمل و ع ... العمل در زندگی
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای رحمتگر و مهربان

تو نیکی کن در دجله انداز                         که ایزد در بیابانت دهد باز

با کمی دقت در اتفاقات زندگی خود و اطرافیان به یکی از قانون های حاکم بر نظام های آفرینش پی خواهید برد ، قانونی که دستاورد آن در حوزه هوا وفضا تغییرات شگرفی برای بشریت به همراه داشته ، ساخت هواپیما های غول پیکرو سفر به کره ماه و...

درست حدس زدید قانونی که قصد دارم رویدادهای زندگی را از منظر آن به سمع نظر شما برسانم قانون "عمل و ع ... العمل " می باشد که فیزیکدانان آنرا منسوب به آقای نیوتن میدانند واین قاعده عمومی از دنیای فیزیک وماده پا فراتر نهاده و بسیاری ازچراهای رویدادهای زندگی انسانها را نیزتوجیه میکند .

برای مثال هرگاه شما به یک دوست لبخندی می زنید بازتاب آن بلافاصله با لبخند به شما بر می گردد.دراین موارد عمل (لبخند)و ع ... العمل (لبخند) تقریباَ مساوی و برابر رخ  میدهند.

البته گاهی این موازنه عمل و ع ... العمل به هم می خورد برای مثال  سیستم ترمز خودرویی را در نظر بگیرید که با فشار کمی که  به پدال ترمزآن  وارد می گردد نیروی ع ... العملی بیشتری ایجاد میشودکه قادر است  خودرو را متوقف نماید. به طریق اولی برخی اعمال زندگی انسانهانیزباع ... العمل شدید تری به انسان بر می گردد .

 در واقع  عملکرد قانون عمل و ع ... العمل الهی متناسب با میزان اثر بخشی که اعمال  در روند رشد یا تضییع استعدادها خود ، دیگران و سایر موجودات ایجاد می نماید بازتابش دارد.

با توجه به اهمیت موضوع بازتاب اعمال در زندگی  دنیوی افراد خداوند تبارک و تعالی   در آیه شریفه 30سوره مبارکه شوری می فرمایند:

 "آنچه از رنج و مصاِِئب به شما میرسد همه از از دست اعمال زشت شما ست واین در حالیست که خداوند( سبحان )بسیاری از اعمال بد شما را(نیز) عفو می کند "

از اینرو خداوند تبارک و تعالی بندگانی را که بر گناه ونافرمانی اصرار دارند و توبه نمیکنند را به حال خود رها می کند و رحمت وعفوخود را از انها محروم میسازد و قانون عمل و ع ... العمل حتی در مورد خطا ها و لغزش های  کوچک بدون اغماض اجرا می گردد. 

 

وهم چنین در آیات پایانی  سوره مبارکه ز ... ال به پاداش کارهای خیرو جزای کار های  بد حتی هموزن ذره ایی تاکید موکد دارد.

از آیات شریفه فوق نتیجه ایی که قابل استنباط می باشد اینکه در قلمرو فرمانروایی خداوند عزیز الحکیم یک سری قوانین و سنت هایی جاری می باشند که مانند نیروی جاذبه  زمین مجری فرمان خداوند پاک ومنزه  و مبری از هر عیب و نقص بوده  که در اجرای فرمان خداوند ملک القدوس استثایی برای افراد و اجسام قائل نمی باشد،و ... ی را توان فرار ازآن نیست مگربا اراده و قدرت الهی.ا در آیه شریفه 160سوره مبارکه انعام خداوندمهربان می فرمایند:

هر ... کار نیکی به جا آورد او را ده برابر آن پاداش است ، و هر ... کار زشتی انجام دهد جز مانند آن را کیفر داده نمی شود و بر آنان ستم نمی رود .(نوشته آقای مجید جافری از لرستان)

 

 

 

برچسب ها : قانون عمل و ع ... العمل در زندگی - خداوند ,عالعمل ,زندگی ,اعمال ,گردد ,مبارکه ,مَنْ جاءَ ,فرمان خداوند ,خداوند تبارک ,رویدادهای زندگی
صفات الهی(19)
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای غفور رحیم

بار خدایا، از تو سپاسگزارم که مرا توفیق عطا می کنی تا دست نوشته هایم امیدی برای رحمت و بخشش توبرمن گردند.

مادری بود که پس اندازنقدی سالها قناعت پیشگی خود را بدون منت در اختیا ... سر جوانش گذاشت تا بلکه ... ب وکاری برای خود دست و پا کند ولی رفقای نابابش با سنگ آسیاب خوشگذارانی آورده اش را پودر ... د....

آن جوان مال باخته فصل عیاشی در حالیکه از کرده های خود بسیارناراحت وپشیمان بود به دامان مادر پناه آورد و با اشک ندامت از مادرش اجازه فرصت جبران می خواست.

آن مادرگرامی وقتی حال و روز فرزندش را دید ،که برای جبران گذشته پا پیش نهاده ،و بدنبال فرصتی برای تغییردر رفتارش می باشد از خطاهایش چشم پوشی کرد و من که شاهد این ماجرا بودم  دیدم که آن مادربا چنان حس مادارانه ایی پسرش را درآغوش گرفته بود که انگارخداوند تبارک و تعالی همین لحظه فرزند ی به او عطا کرده است .

با رجوع به کلام وحی الهی چرایی چشم پوشی و فراموشی اشتباهات فرزند از سوی مادرش را در تجلی یافتن نوری از انوار منبع اسم زیبای "غفور"خداوند تبارک و تعالی دیدم و یاد گرفنم که استغفار و طلب بخشش بندگان در پیشگاه خداوند غفور رحیم که در آیه 199 سوره مبارکه بقره به زیبایی به آن اشاره می نمایند (ثُمَّ أَفیضُوا مِنْ حَیْثُ أَفاضَ النَّاسُ وَ اسْتَغْفِرُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحیمٌ)نه پایان یک حرکت قشنگ بلکه آغاز یک دور برگردان در اتوبان زندگی هر انسانی می باشد برای جبران غفلت ها وخسران های گذشته.

 در واقع این چرخش و بازگشت پیش نیاز یک انقلاب و دگرگونی درونی برای شروع یک زندگی جدید می باشد که انسان با استمداد از تجارب گذشته چاله و چوله ها(غفلت های گذشته )رااز دور می بیند و خود را از آنها دور کرده،وبدین طریق در سایه فضل الهی به مقام پذیرش توبه نائل میگردد.وحقیقتاَاین چنین است که اگرسیرمعنوی انسان از جاده متصف شدن به اسمای الهی (به قدراستعدادهای خدادادی )گذر کند وبا این تفکر وبینش الهی زندگی کند ، لذت های دنیایی برایش به حیاتی طیبه تبدیل میشوند.(نوشته مجید جافری از ... م آباد لرستان)

 

 

برچسب ها : صفات الهی(19) - الهی ,گذشته ,زندگی ,جبران ,غفور ,برای جبران ,غفور رحیم
سنتی یا مدرن
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای خالق عشق های رومانتیک

ازمیان دوستان عزیزم،آقا رسول باوجود اینکه ته ریش هایش هم سفید شده بود ، هنوز دلش بال و پرنگرفته و مزه پرواز با عشق های زمینی را تجربه نکرده ومجردی زندگی می کنه.

روزی در جمع دوستان از ایشان سئوال ... : " کی قراره انشاءالله آستین بالا بزنی ودهنمون را شیرین کنی؟

سرش را پایین انداخت و با خج ... کفت:"می خوام ازدواج کنم ،ولی نمی دونم مدرن بگیرم یا سنتی!!!!"

دوستان جملگی خنده شون گرفته بود،آخه بنده خدا نمی دونه همه شون یکی اند و....(نوشته آقای مجید جافری از استان لرستان)

برچسب ها : سنتی یا مدرن - دوستان
... شه ناب
عنوان وبلاگ : هر حرفی از هر دری

بنام خدای خالق ... شه های ناب

... جماعت مسجد محله مان رفته بود راه پیمایی اربعین.

به وقت ... مغرب وعشاء پیرمردی جلوی جمعیت به جای ... جماعت رفت و قامت گرفت.

اولش نمی خواستم بهش اقتداء کنم، ولی با خودم گفتم اولاَ این بنده خدا، که خودش جلو رفته  مسئوولیت ... جماعت را به گردن گرفته ،دوماَ چه بسا یک روزی ،یک جایی این پیرمرد بخواهد دروغی بگه یاخدای نا خواسته گناهی ... ه و یادش بیاید که ای بابامن که  دیگران پشت سرم ... می خوانند چرا باید دروغ بگم یا نافرمانی امر خداوند عزیز را ... م و همین موضوع باعث شود زشتی گناه برایش بیشترشود و گناه نکند.

وبا این تحلیل ساده ذهنی ارزش تقوایی به ... م بخشیدم و بلافاصله در صف ... گزاران به ایشان اقتداء ... .(نوشته آقای مجید جافری ا ز استان لرستان)

برچسب ها : ... شه ناب - ... ,جماعت , ... جماعت
اخرین جستجو ها
سخنان عجیب از یک طلبه ساده حوزه دیدار مردم آذربایجان شرقی با معظم انقلاب درس ازاد فارسی هفتم صحفه توری حصاری قیمت توری حصاری تولید توری حصاری فنس قیمت فنس تولید فنس پژو 2008 مدل 2017، کراس اوور مجهز به بهترین موتور سال مواقع بحران من کیندلم مداحی حمید علیمی دوباره جمع یاران متن برنامه صبحگاهی مدرسه شێر و ڕێوی دوست مرحم وختی دوستی زندگی واقعی یه رویاست برام کربلا میمیرم نیام کربلا میخوام اربعین از نجف پیاده بیام کربلا روح الله بهمنی نمونه متن املا برای امتحان املا پایه ی هفتم بهترین مشاور تحصیلی در اراک مردانه کیلو ساخت فلش بوت بدون نیاز به نرم افزار دوره مربیگری درجه 3 سال 95 قزوین بودیم بارم بندی فلسفه و منطق سوم انسانی محرم نامحرم پروژکتور سونی ا پریا تاچ ، هر سطحی را به یک نمایشگر لمسی تبدیل می‌کند شرایط نگهداری امپول نوروبیون تعبیر خواب الله اکبر گفتن تعبیر خواب الله اکبر افتتاح‏ ‏حساب‏ ‏کاور‏ ‏در‏ ‏نظام‏ ‏بانکی اب جره سقیل در مکه عقیق هشتاد شش لعنت بر تو دنیا عزیزم میخوام tables from primary select نتیجه ازمون ورودی دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان استان اصفهان سال تحصیلی مشخص شدن روز اربعین در عراق نظر آیت الله سیستانی درباره زیارت اربعین انصار احمد الحسن بصری گوش کنید وان شات دختر پسری ا و مقدمات لازم فروشگاه اینترنتی سیمرغ عصرتجارت خونه میشه برام داریم برای خدمات همراه بانک ملی نسخه نامه ای به کار گزینی کندر کُندُر olibanum فروش استثنایی مجموعه های اینگمار برگمان بنر تبلیغاتی تجاری کاملا لایه باز و قابل ویرایش در نرم افزار فتوشاپ آهنگ هرکی دیدم یاری داره یاسمین به شکرانه بهبودی دوست محمدناصرصالحی فرتفتی آیا کاغذ دیواری روی زمینه بلکا چسبیده میشود کلاس والیبال آموزش آموزش والیبال تربیت بدنی جناب آقای آدرس دفتر سازی آقای اصغر فرهادی همیت وکیوم هنگام نصب کولر گازی و اسپیلت یونیت شروع کلاسهای جدید کارشناسی ارشد در نیمسال دوم 94 دبیرستان فرزانگان دخترانه ناحیه 2 تبریز دوره اول معلمان پرورش آموزش تحقیق در مورد بوستر ترمز مسجد خانه زمین بخشید انجام زمین خوردن راهی خانه گناهان افراد انجام دهید باعث زمین متن زیبا قران حاملان قرانی کارت ید ویژه 600 هزار تومانی پرتوی انجام کریم رباط عملیات رباط کریم کریم انجام مورد عملیات من همونم که همیشه محاکم قضایی آیا بر روی دیوار بلکا میشه رنگ زد ؟ نمونه متن دعوت به مجلس عزای حسین فایل بایوس لپ تاپ dell سخنرانی خانم وست پوینت ساخت کجاست مولای عشق حال زمین و زمان بد است چشم به راه سپیده متن سخنرانی مجری گری جلسه انجمن اولیا مربیان طریقه استفاده از طلسم غار قوری قلعه زیباترین غار آبی آسیا جواب درس نگارش فارسی کتاب پنجم ابت صفحه ۲۵ درک متن انشا درباره پنجره که بارش فکری اگر نویسی گزینه گفته ها داشته باشد رمانکده گلها27 خواندن رمان عاشقانه همیشه کنارتم تمرینات هرمی فوتبال دین و دَین ثبت نام آزمون تیزهوشان استان اسان جنوبی 96 مشاور اقتصادی عرب‌تبار ترامپ کیست؟ شادمهر مقدس بانک سپه آتش نگرفته است اس ام اس های جدید عاشقونه فضای شور و نشاط در مدارس فارس دو پله مانده به آ در میان همه استان ها جواب راز تعادل تفکر هفتم انشا درمورد انسان با استفاده از بارش فکری اگر نویسی گزین گفته ها اقدام پژوهی مدارس شبانه روزی یا خیر الحامدین انسان، آزمندِ بى‏ تابِ عجز و لابه کنندۀ بُخل ورزنده است، الّا گزاران اطلاعیه اعلام نتایج آزمونهای تستی داد قطعی برق موجب اختلال در شبکه‌های ارتباطی ملایر شده است هر لحظه امکان بروز مشکل ناگهانی در پلاسکو وجود دارد گروه خبری فجر در گلستان فعال شد قابل توجه صنف محترم فروشندگان مصالح ساختمانی عباسی معاون فرماندار سیریک شد whatsapp 1575 1605 عروس سابق سامسونگ j710f imei null vivaldi adds screens s mute all tabs feature انواع الگو های بلوکینگ سامانه های بندالی برنامه کامل دیدارهای مرحله گروهی و حذفی جام جهانی 2014 برزیل list1705 1601 1662 1608 1588 1587 1607 1576 1593 1583 ایران در حال تبدیل به یک قدرت فوق‌العاده موفق است یکی از آفات رواج یافته در کشور دروغ گفتن بود فروش 8 هزار بلیت در 8 ساعت
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.713 seconds
RSS