دل نوشته های عبدالسلام معروفی

پست های وبلاگ دل نوشته های عبدالسلام معروفی در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

اندر حکایت ۱۴ آبان روز فرهنگی عمومی در آذربایجان غربی

شورای فرهنگ عمومی ۱۴ آبان ماه را در تقویم سال ۱۳۸۷ به نام “روز فرهنگ عمومی” نامگذاری کرد ؛ از آن روزها۸ سالی می گذرد و احساس می شود فرهنگ عمومی جامعه در این استان و بسیاری از استان های کشور در برخی از بخش ها تنزل و در برخی موارد ارتقا یافته است .

حال سوال اینجاست : صرف نامگذاری یک روز و یک مناسبت ایا می توان به اه و سیاست گذاری های کلی و کلان در آن موضوع دست یافت؟

برچسب ها : اندر حکایت ۱۴ آبان روز فرهنگی عمومی در آذربایجان غربی - عمومی ,فرهنگ ,فرهنگ عمومی
مظلومیت ناتمام گردشگری آذربایجان غربی با چند تذکر
در سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد ، روز ۲۷ سپتامبر مصادف با ۵ مهرماه، را به عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری کرد. انتخاب و تصویب این روز با هدف بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش های اجتماعی، فرهنگی، و اقتصادی در سراسر جهان به عنوان نقطه عطفی در گردشگری جهانی محسوب می شود.

برچسب ها : مظلومیت ناتمام گردشگری آذربایجان غربی با چند تذکر - گردشگری ,جهانی ,جهانی گردشگری
اشتباه استرتژیک ت تدبیر و امید
در حالی که از قدیم الایام حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی جزو دغدغه های همه سران و وکلا و ائمه و انبیاء بوده است و از همان ابتدای خلقت انسان و آگاهسازی مردم با بر حوزه تبلیغ تاکید شده است.
همچنین کارشناسان و صاحب نظران امر بر این مهم اصرار ورزیده اند که از ۱۰ تومان درآمد خود ۹ تومانش را هزینه کن. و اینکه تاکید مسوولان ارشد نظام بر حوزه اطلاع رسانی و تقویت این حوزه بوده است .

برچسب ها : اشتباه استرتژیک ت تدبیر و امید - حوزه ,اطلاع رسانی
تحلیلی بر تحقق اصول ۱۵ و ۱۹ در ت تدبیر و امید با یک تذکر اساسی
بدون شک یکی از خواسته های اصلی همه اقوام و مذاهب و هر شخص توجه به هویت مذهبی و قومی و دینی خود اوست و این مهم همه در قرآن تاکید شده و هم در قانون اساسی کشور به آن اشاره شده است.
این روزها بحث تدریس و آموزش زبان های محلی و تشکیل فرا یون های مختلف نقل محافل و مجالس است و بر آن هستم به یک تحلیل گذرا با یک تذکر پیرامون این مهم اشاره کنم.

برچسب ها : تحلیلی بر تحقق اصول ۱۵ و ۱۹ در ت تدبیر و امید با یک تذکر اساسی
چرا عده ای بدنبال ت یب ماموستا بیضاوی و مسجد شافعی هستند؟
ماموستا عبدالقادر بیضاوی جزو چهره های محجوب ؛ ساده ، پاک ، مردمی ، انقل و بی آلایش استان آذربایجان غربی است که از بدو پیروزی انقلاب تاکنون در وت و مسوولیت سنگین ” جماعت اهل سنت شهرستان ارومیه ” مشغول خدمت به مردم است.
بدون شک هم ماموستا بیضاوی محور وحدت و اتحاد و همگرایی در شهرستان ارومیه است و هم مسجد شافعی که محل اصلی اقامه اهل سنت این شهرستان جماعت ایشان که متعلق به کردها محور اتحاد و برادری و محل برگزاری اکثر مراسمات از ارتحال حضرت ( ره ) گرفته تا برنامه های گرامیداشت روز قدس ، ۹ دی ، جشن میلاد همه و همه در راستای وحدت ، اتحاد و تقویت پایه های انقلاب و نظام بوده است.

برچسب ها : چرا عده ای بدنبال ت یب ماموستا بیضاوی و مسجد شافعی هستند؟ - ,اتحاد ,شهرستان ,ماموستا ,بیضاوی , شافعی ,مسجد ,ماموستا بیضاوی ,شهرستان ارومیه , جماعت
چند نکته مهم در خصوص سرشماری نفوس و مسکن آذربایجان غربی
این روزها کشور و البته آذربایجان غربی با یک اقدام مهم ملی روبرو است که نه ربطی به یک ت دارد و نه به شخص خاصی مربوط می شود و این مهم چیزی نیست جز سرشماری عمومی نفوس و مسکن که در چند روز اخیر ثبت نام اینترنتی آن رو به پایان است که با استقبال انچنانی روبرو نشد و حدود ۱۵۰هزار خانوار بالغ بر۴۷۰ هزار نفر جمعیت استان در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند و با این حساب نرخ مشارکت خانوارهای ن آذربایجان غربی چیزی حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد است که البته این مهم دلایل مختلفی دارد که از حوصله و هدف این یادداشت خارج است.

برچسب ها : چند نکته مهم در خصوص سرشماری نفوس و مسکن آذربایجان غربی - سرشماری ,غربی ,آذربایجان ,آذربایجان غربی
منجلاب ولنگاری در کمین فرهنگ آذربایجان غربی
بدون شک یکی از چالش های اصلی کشور و این استان که به کرات به آن اشاره کرده ایم و مورد تحلیل قرار گرفته موضوع فرهنگ و پایین بودن شاخص های فرهنگی از تهاجم فرهنگی ، ناتوی فرهنگی ، مقابله فرهنگی مدنظر ی در این اوا ” ولنگاری فرهنگی” نیز به آن اضافه شده رنج می برد. فرهنگ یک مقوله پیچیده و چند وجهی و بدون در نظر گرفتن سایر شرایط و تعامل همه دستگاه ها تغییر و اصلاح ومدیریت این حوزه بسیار سخت و تقریباً غیر ممکن است.

برچسب ها : منجلاب ولنگاری در کمین فرهنگ آذربایجان غربی - فرهنگی ,فرهنگ
نمایندگان آینده آذربایجان غربی و حساسیت دهمین دوره خانه ملت
کم کم به ماراتن سخت ۷ اسفند ۹۴ می رسیم و از مدت ها پیش آهنگ انتخابات در فضای عمومی جامعه به صدا در آمده و عده ای هم از این مهلت استفاده کرده و قانونی و غیر قانونی دست به فعالیت های انتخاباتی زده و علنا با به راه ساختن ستادهای انتخاباتی اقدام به فعالیت نموده اند و هیات های اجرایی و نظارت هم قانونا همه اینها را رصد نموده و موظف به تهیه گزارش هستند ولی تا بعد از انتخابات برخورد آنچنانی نداشته و صرفا به تذکرهای آئین نامه ای بسنده می کنند .

برچسب ها : نمایندگان آینده آذربایجان غربی و حساسیت دهمین دوره خانه ملت
پرونده ناتمام انتخابات در آذربایجان غربی
هر چند مردم کشور و استان در ۷ اسفندماه سال جاری یک حماسه پر شور خلق د و نین آذربایجان غربی با مشارکت بیش از ۶۵ درصد نشان دادند که زره ای از آرمان های انقلاب ، ، نظام و ی عقب نشینی نکرده و کماکان گوش به فرمان شان هستند.اما یکی از مهم ترین بخش های این انتخاب رای منفی مردم به عملکرد وکلای مردم در دور نهم مجلس شورای ی بود.

برچسب ها : پرونده ناتمام انتخابات در آذربایجان غربی - مردم ,آذربایجان غربی
اولویت های آذربایجان غربی در سال ۹۵
سال ۹۴ با همه خوشی ها و بدی هایش به پایان رسید ، کشور بعد از ۱۲ سال چالش تا حدودی پرونده هسته ای را به فرجام رساند و یک انتخابات پرشور و سالم در حوزه و دموکراسی پشت سر گذاشت.

بر خود وظیفه می دانیم بپاس ی ال همراهی با محبت و عشق از همه مخاطبین بزرگواری که کنارمان بودند و حمایت د سپاس خود را تقدیم کنیم و از انی که موجب رنجش خاطرشان شدیم طلب حلالیت نموده و از خداوند منان برای همه بزرگواران سالی توام با محبت و عشق و سلامتی و آرامش طلب نماییم.

برچسب ها : اولویت های آذربایجان غربی در سال ۹۵
مختومه شدن پرونده انتخابات استان در انتظار ۱۰ اردیبهشت

سال۹۴ با همه خوشی ها و بدی هایش به پایان رسید و تا چشم روی هم گذاشتیم ی ال از عمر به امانت سپری شد . در این سال یکی دیگر از حماسه های کشور خلق شد.
مردم در انتخاب دیگر پای صندوق های رای رفتند و وکلای خود را برای یکی از مهم ترین ، تاثیرگذارترین و اساسی ترین قوه کشور در مسیر توسعه و پیشرفت راهی د.
هر چند برای تکمیل ۲۹۰ صندلی ، باید یکبار دیگر در ۱۰ اردیبهشت ماه پای صندوق رای حاضر شوند و ۶۹ نفر دیگر را روانه صحن بهارستان کنند که مشکلات امروز کشور و استان بدون شک منبعث از برخی نقاط ضعف عملکرد مدیریت این حوزه و نظارتی بوده است.

برچسب ها : مختومه شدن پرونده انتخابات استان در انتظار ۱۰ اردیبهشت - کشور
آذربایجان غربی به ” ستاد اقدام و عمل ” نیاز دارد
از همان ابتدای بازگشت مجدد سعادت بر سکان هدایت آذربایجان غربی در تمامی جلسات و نشست ها ، سیمنارها و همایش ها در خصوص پایین بودن شاخصه های توسعه در استان در ابعاد مختلف از جمله بهداشت و سلامت و درمان ، سواد، سرانه درآمد عمومی ، اشتغال و بیکاری ،رکود واحدهای صنعتی و غیره ابراز نگرانی کرده ، بطوری که در اکثر این حوزه ها رتبه استان کمتر از ۲۵ نیست و این یعنی هیچ…

برچسب ها : آذربایجان غربی به ” ستاد اقدام و عمل ” نیاز دارد - آذربایجان غربی
تحلیلی بر فضای و رسانه ای ارومیه با چند نکته در آستانه انتخابات مرحله دوم
از وقتی که انتخابات مجلس شورای ی در ارومیه به اتمام رسید ؛ ۴ نفر از ک داها به دور دوم راه یافتند و نتوانستند حائز ۲۵ درصد آرای مورد نیاز برای رسیدن به صندلی سبز بهارستان شوند و از این ۴ نفر ” ۲ نفر ترک و ۲ نفر کرد ” نامشان بچشم خورد نوعی دل نگرانی در نگارنده و فضای افکار عمومی نسبت به تشدید اختلاف افکنی عده ای خاص برای مسائل قومی و مذهبی بوجود آمد که تا حدودی هم طبیعی به نظر می رسید.

برچسب ها : تحلیلی بر فضای و رسانه ای ارومیه با چند نکته در آستانه انتخابات مرحله دوم
مهم ترین مطالبات مردم آذربایجان غربی در سفر هیات ت
بالا ه بعداز ی ال و انتظار های از آمدن و کاروان تدبیر و امید به گوش می رسد تا بلکه قبل از سفر هیات ت کریمه یازدهم هم رزق و روزی برسفره پربرکت این استان نصیب شود و حداقل این سفر کمک کند تا بلکه اندکی از شاخصه های توسعه از بخش زیرساخت تا حوزه نرم افزار ارتقاء یابد.

برچسب ها : مهم ترین مطالبات مردم آذربایجان غربی در سفر هیات ت - هیات ت
آقای رئیس جمهور ؛ لطفا به وعده داد ۹۲ خود عمل کنید!
۳ سال قبل در چنین ایامی بود که حجت ال در آستانه ماراتن سخت ریاست جمهوری برای جلب و جذب آرای اقوام ایرانی بیانیه ای با عنوان شماره ( بیانیه شماره ۳ ) در خصوص رعایت حقوق پیروان سایر ادیان ومذاهب و عدم دخ در امور دینی و مذهبی ، تدوین قوانین لازم برای اجرای کامل قانون اساسی به ویژه اصول ۲۲،۱۹،۱۵،۱۲،۳ و … انتصاب نیروهای شایسته محلی و تفویض اختیار .....

برچسب ها : آقای رئیس جمهور ؛ لطفا به وعده داد ۹۲ خود عمل کنید!
یک حساب سرانگشتیِ از هزینه های انتخاباتی یک ک دا در ارومیه

وقتی می گویند هزینه های انتخاباتی چند صد میلیون تومان است، متعجب می شویم اما اگر قرار باشد دست به جیب شده و این هزینه را پرداخت کنیم، خواهیم دید چقدر ساده این همه پول صرف چاپ کاغذهایی که کف خیابان می ریزد یا همایش هایی که پذیرایی مهم ترین بخش آن است و … می شود.

برچسب ها : یک حساب سرانگشتیِ از هزینه های انتخاباتی یک ک دا در ارومیه - هزینه های انتخاباتی
نقد و تحلیلی بر سخنان تکان دهنده اخیر مدیر کل امور اجتماعی استانداری
مدیرکل امور اجتماعی در حالی اوضاع استان را در آمار معتادان آذربایجان غربی تکان دهنده عنوان کرده و همچنین از افزایش ۲۰ درصدی تخلفات و جرائم در استان خبر می دهند که اعلام این آمار از سوی یک مسئول نگران کننده به نظر می رسد ” هدف از این چند سطر نه بررسی دلیل افزایش اعتیاد است و نه دلیل بالارفتن میزان جرایم. چون هم متولیان امر خوب می دانند و هم افکار عمومی نیک به این مهم آگاهند که همه این مسائل چند علت دارد که نه در این مقال می گنجد و نه در حوصله خوانندگان است و فقط به همین میزان بسنده می کنیم که حوزه آسیب های اجتماعی معلولی چند وجهی است که اگر هر کدام از انها بلنگد و خوب جا نگیرد همه نهادهای فرهنگی را با چالش و معضل درگیر می کند و مانند سیبی گندیده در داخل یک جعبه می ماند که باید این سیب از جعبه بیرون آورده شود یا اینکه جلوی رشد بیشتر آن را گرفت .

برچسب ها : نقد و تحلیلی بر سخنان تکان دهنده اخیر مدیر کل امور اجتماعی استانداری - اجتماعی ,تکان دهنده ,امور اجتماعی
آقای شهردار ؛ کمپین حمایت از دریاچه ارومیه پیشکش!

شهرداری ارومیه و شورای دور چهارم مرکز استان در یک اقدام ارزشمند و قابل تقدیر اقدام به راه اندازی ” کمپین مردمی حمایت از دریاچه ارومیه ” کرده اند و با راه اندازی این کمپین بر آن هستند تا مردم مرکز استان را نسبت به روند احیای این زیست بوم حساس تر سازند و مشارکت مردمی را بیشتر نمایند و این را با آب و تاب خاص در نشست خبری اخیر با رسانه ها عنوان می د و کار بجای رسیده حتی برخی از شورای شهر در خصوص انتقال آب دریاچه وان به دریاچه ارومیه هم اظهار نظر کارشناسی می کنند و هدف از این کمپین را بدون شک کمک به دریاچه ارومیه می دانند که ما هم این هدف و نیت را به فال نیک می گیریم و سپاس گزارشان هستیم .

برچسب ها : آقای شهردار ؛ کمپین حمایت از دریاچه ارومیه پیشکش! - ارومیه ,دریاچه ,کمپین ,دریاچه ارومیه ,مرکز استان
یادداشتی به بهانه شانزدهمین سال فعالیت نشریه کوشا
می گویند مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند، می گویند دهه آینده ، دهه پیشرفت و توسعه مطبوعات محلی خواهد بود ، می گویند مطبوعات و رسانه می توانند خط و مشی افکار عمومی را تغییر دهند ؛می گویند رسانه حلقه واسط مدیران ومردم و افکار عمومی هستند ؛ می گویند مطبوعات …. و ده ها نکته دیگر … را می گویند ولی این روزها آسمان مطبوعات محلی و چه بسا رسانه های کشورمان ابری است و کمی تا یخبندان و سرماخوردگی فاصله دارند.

برچسب ها : یادداشتی به بهانه شانزدهمین سال فعالیت نشریه کوشا - گویند ,مطبوعات ,رسانه ,گویند مطبوعات ,افکار عمومی ,مطبوعات محلی
مردم استان در انتظار گزارش عملکرد نمایندگان مجلس

کمتر از ۵ ماه دیگر وکلای مردم در خانه ملت باید صندلی خود را یا به افراد دیگر واگذار کنند و یا اینکه با رای اعتمادمجدد مردمی دوباره صاحب صندلی سبز بهارستان شوند .

یکی از راه های رسیدن به این صندلی ارائه عملکرد و گزارش به موکلان خود در طول دوران فعالیت نمایندگی و لباس وک مردمی است که با هزار امید و آرزو به آنها رای داده و حمایتشان د.جایگاه و نقش نمایندگان برهمگان آشکار است و به همین میزان بسنده می کنیم که وظیفه تصویب و نظارت بر حسن اجرای قوانین بر عهده وکلای مردم در خانه ملت است.

برچسب ها : مردم استان در انتظار گزارش عملکرد نمایندگان مجلس - صندلی ,مردم ,وکلای مردم
یک هشدار و چند توصیه زود هنگام به ک داهای احتمالی انتخابات

سال ۹۴ یکی از سال های حساس در عرصه کشور است و ۲ انتخابات حساس و سرنوشت ساز در کشور برگزار می شود ، یکی انتخابات مجلس خبرگان ی و دیگری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای ی که دومی برای ت ، ون ، جریان ها و گروه های حاضر بسیار مهم است.

از یک طرف ت تدبیر و امید با توجه به مشکلات پیش رو و چالش های داخلی وخارجی می خواهد حداقل بیش از ۵۰ درصد از کرسی های مجلس را تصاحب کند و از طرف دیگر ون ، جریان اصولگرایی ومخالفین ت هم در تلاشند تا کماکان ت در اختیار آنها باشد.

برچسب ها : یک هشدار و چند توصیه زود هنگام به ک داهای احتمالی انتخابات - انتخابات , ت ,مجلس
آقای شهردار ؛ پلیس و نوار جور زیرگذرها را می کشند؟!

امروزه رشد و توسعه فیزیکی پرشتاب ا تحولات چشمگیری را در کیفیت کالبدی و کارکردی آنها سبب شده است و به دنبال آن معضلات، مشکلات و نیازهای جدیدی را در عرصه برنامه ریزی شهری مطرح ساخته است. از جمله این مشکلات، توزیع نامناسب کاربری ها و خدمات شهری مانند کاربری ها و مراکز تجاری را می توان نام برد که این امر افزایش سفره های شهری و در نتیجه افزایش ترافیک و ناکارآمدی سیستم حمل و نقل شهری را به دنبال داشته است.

برچسب ها : آقای شهردار ؛ پلیس و نوار جور زیرگذرها را می کشند؟! - شهری
تلنگری بر شرایط بحرانی جهان با یک پیشنهاد

چندماهی است از فاجعه غم انگیز منا می گذرد و حج ابراهیمی امسال که در ربع قرن اخیر همه جامعه مسلمان را داغدار کرد و بدون شک در تاریخ رنگینی مسلمانان ماندگار شد و همه جهان سیاهپوش کرد.

اما فاجعه غم انگیز منا یک روی قضیه و بسیار و مهم و حیاتی است و حواشی پیرامون این مساله نشان می دهد اوضاع جهان بدتری از آن است که آدمی فکرش را می کند ؛ در روی دیگر سکه نا امنی ، ناهنجاری ، درگیری ها ، جنگ ها ، بحران ها و آسیب های همه کشورهای ی پیرامون ایران است. از بحران ترکیه و جریان پ.ک . ک گرفته تا جریان های تکفیری ، ، فلسطین ، عراق ، ، لبنان ، بحرین ، مصر ، افغانستان ، پا تان ، خود عربستان همه وهمه کشورهای خاورمیانه و جهان در یک بحران و با جنگ داخلی گریبانگیر هستند و در این اثنا یکی از کشورهای بدون درگیر و ایمن ایران ی است .

برچسب ها : تلنگری بر شرایط بحرانی جهان با یک پیشنهاد - جهان , ,کشورهای ,بحران ,جهان
ضرورت تغییر نگاه و رویکرد مدیران استانی
این روزها در هر جلسه ای حضور پیدا می کنی و یا به هر نشست و یا محفلی اداری و حتی غیر اداری می روی سخن از آمار تاسف برانگیز و غم انگیز پایین بودن شاخصه های توسعه ای استان در بخش های مختلف است ؛ موضوعی که تا حدود زیادی باعث یاس و ناامیدی و ایجاد حس ناامنی روانی در جامعه و افکار عمومی منطقه شده است.

برچسب ها : ضرورت تغییر نگاه و رویکرد مدیران استانی
استانی شدن انتخابات ؛ خطرناک ترین طرح برای مناطق چندقومیتی

این روزها فضای کشور تحت تاثیر انتخابات و البته موضوع استانی شدن این مهم در سال ۹۴ قرار گرفته و به رغم تصویب بعد از کش و قوس های فراوان در مجلس با تصمیم رئیس مجلس برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها ارجاع داده شد تا قبل از ارسال به شورای نگهبان و همچنین بررسی مجدد روی آن بحث شود ؛ به رغم تصویب این طرح هنوز با تحلیل ها و نظرات و دیدگاه های متفاوت مخالفین و موافقین آن روبه رو است.

هر چند این طرح محاسنی دارد ولی برخی از صاحب نظران و نگارنده معتقدند معایبش بر محاسنش می چربد و این مساله فعلا به صلاح کشور و این استان حساس و برخی از استان های چند قومیتی نیست.

برچسب ها : استانی شدن انتخابات ؛ خطرناک ترین طرح برای مناطق چندقومیتی
اگر رسانه را برای مبارزه با رانت و پول های کثیف آزاد بگذارند…

این روزها همه از پول های کثیف می گویند و اینکه برخی شفاف سازی ها در خصوص های چند میلیاردی مورد بحث قرار گرفته است و شفاف نبودن بسیاری از قراردادها و پیمانکاری های انجام شده می تواند زمینه را برای بروز چنین داد و ستادهای مالی در ساحت جامعه آماده کند. اگر همه مزایده ها و مناقصه ها با انجام تشریفات قانونی خود صورت بگیرد و رسانه ها بتوانند به سادگی از کم و کیف قراردادها مطلع شوند در این صورت می توان امیدوار بود که جلوی بخش عمده ای از تخلفات گرفته شود .

هر چند رسانه ها خود آسیب پذیرند و باید برای آن یک برنامه را ار تعریف شود ، ولی با این اوصاف اگر اجازه نقد و بررسی و اطلاع رسانی به رسانه ها داده شود و رسانه ها بتوانند در جریان آزاد اطلاعات قرار گیرند به جرات می توان گفت جلوی بسیاری از رانت ها و بده و بستان ها گرفته خواهد شد و سلامت جامعه و سیستم اداری ما بهتر خواهد شد. همچنین در روی دیگر سکه اگر قوانین در این حوزه شفاف باشد و همچنین برخورد حال حاضر تقویت و حمایت شود می توانند به عنوان ۲ محور و نقطه اتصال و کاهش مبارزه با پول های کثیف و رانت ها عمل کنند و دغدغه های ی در خصوص مبارزه با فساد که پارسال در یک جمله زیبا و با مسما که مسئولان را به مبارزه و اجرای برنامه های اصولی رهنمون فرمودند ، عملیاتی خواهد شد.
برچسب ها : اگر رسانه را برای مبارزه با رانت و پول های کثیف آزاد بگذارند… - مبارزه ,رانت ,کثیف
آیا درآمد از بیماران خارجی چیزی عاید استان می کند؟

طی سالهای گذشته و امروز هم دلالان و واسطه ها سود اصلی از توریسم درمانی را در استان به جیب می زنند، که برای ساماندهی این بخش و ایجاد اعتماد سازی در بین اتباع خارجی برای سفر به استان و استفاده از امکانات پزشکی ایجاد شده، پنج شرکت برای خدمات رسانی به عنوان رابط خارجیان و ارائه کنندگان تسهیلات راه اندازی می شود.

برچسب ها : آیا درآمد از بیماران خارجی چیزی عاید استان می کند؟ - استان
مسیر توسعه استان در سال ت و ملت

سال ۹۳ که مزین شده بود به سال ” اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ” به پایان رسید و ” سال ت و ملت ؛ همدلی و همزبانی ” آغاز شد و چه شعار با مسمایی که ی فرزانه در این شرایط حساس خارجی و اوضاع داخلی برای امسال برگزیدند و این مساله یک تحلیل جداگانه می خواهد که در یادداشت دیگری به آن می پردازیم و قراراست اگر خدا بخواهد ی ال دیگر عمری را به امانت از خداوندمتعال به امانت بگیریم و چند صباحی در دنیا نفس بکشیم.

برچسب ها : مسیر توسعه استان در سال ت و ملت
سال ۹۳ و تیترهایی که در استان خاطره شد
سال ۹۳ باهمه خوشی ها وبدی هایش به پایان رسید و ۳۶۵ روز دیگر از عمر همه انسان ها کم شد. سال ۹۳ بی شک همانطورکه پیش بینی شده بود سال سخت و پر مشقتی برای مردم کشور وچه بسا استان آذربایجان غربی که هم مرز با ۳ کشور وآبستن حوادث آن سوی مرز و شرایط کشورزی بود.

مشکلات اقتصادی ،فرهنگی ، ،اجتماعی و… به حدی مردم این منطقه را دچار حاشیه سازی و سردرگمی کرده است که نای نفس کشیدن برای عده ای سخت به نظر می آید. هر چند می رود تا سال ۹۴ با صلاحدید مشمولان عالی رتبه و ارشد نظام و ت با حل موضوع پرونده هسته ای و برخی را ارها و برخی از مشکلات کاهش یابد ولی بدون شک سال ۹۴ هم ؛ سال سختی از لحاظ و اقتصادی و تاثیر آن به فضای اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

برچسب ها : سال ۹۳ و تیترهایی که در استان خاطره شد
کوشا ؛ برترین جشنواره رسانه ، نظم و امنیت شد

در تداوم موفقیت های هفته نامه کوشا در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی که نماد مدیریت جهادی و فرهنگی است بویژه در دو ماه پایانی امسال در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ، نظم و امنیت که با حضور فرمانده انتظامی و مسئولین استانی ، مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان و رابطین فرهنگی ادارات در محل سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی برگزار شد اعضای تحریریه و خبرنگاران هفته نامه کوشا موفق شدند در دو بخش گزارش و مصاحبه حائز مقام برتر شوند.

برچسب ها : کوشا ؛ برترین جشنواره رسانه ، نظم و امنیت شد - فرهنگی ,کوشا ,جشنواره رسانه ,مدیریت جهادی ,نامه کوشا ,هفته نامه
سال نو بر همه دوستان عزیز مبارک باد

خداوندا ، در این آ ین روزهای سال

دل مردمان این سرزمین را چنان در جویبار زلال رحمتت شستشو ده

که هر کجا تردیدی هست ایمان

هر کجا زخمی هست مرهم

هر کجا نومیدی هست امید

و هر کجا نفرتی هست عشق جای آنرا فرا گیرد ، آمین . . .

نوروز 1394 بر شما مبارک

پیام نوروز این است

دوست داشته باشید و زندگی کنید ، زمان همیشه از آن شما نیست . . .

برچسب ها : سال نو بر همه دوستان عزیز مبارک باد
هفته نامه کوشا ؛ پرافتخارترین نشریه تاریخ مطبوعات آذربایجان

هفتمین جشنواره و نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریهای استان آذربایجان غربی بعد از ۲ سال وقفه به کار خود پایان داد و به رغم محبت برخی از دوستان و کم لطفی های فراوان حتی در بازدید و اختصاص غرفه در شأن ۲ رسانه فعال و تاثیرگذار و موفق منطقه ( سایت جوان پرس و نشریه کوشا ) خوشبختانه با لطف خداوند متعال و تلاش مجموعه رسانه ای و همکاران هفته نامه کوشا بار دیگر با ب ۴ رتبه برتر در بخش های یادداشت ، گزارش ، مقاله و طنز موفق به ب رتبه های برتر مختلف شد و این نشریه با سابقه موفق شد در جشنواره هفتم مطبوعات و خبرگزاریهای آذربایجان غربی هم رتبه های برتر در بخش های مختلف را از آن خود کند.

برچسب ها : هفته نامه کوشا ؛ پرافتخارترین نشریه تاریخ مطبوعات آذربایجان - رتبه ,برتر ,کوشا ,نشریه ,آذربایجان ,موفق ,نامه کوشا ,هفته نامه ,آذربایجان غربی
چند پیشنهاد به رئیس جدید رسانه ملی در استان

اوا آبان ماه بود که تحلیلی با این عنوان ” مهم ترین انتظارات مردم آذربایجان غربی از رئیس جدید رسانه ملی “ به رشته تحریر در آوردم که بر روی وجی برخی از رسانه های مهم کشوری هم قرار گرفت و امروز بر آن شدم تا با توجه به شرایط پیش رو و شروع مناسب مدیر کل جدید صدا و سیما بر این وت چند حرف خودمانی با ” مسعود مجرد مدیر کل جدید رسانه ملی ” در استانی داشته باشیم که احساس می کنم عملکرد این نهاد در منطقه قابل قبول نبوده و میزان رضایت و استفاده و پوشش شبکه ای و برنامه های استانی این شبکه باید مورد بازبینی مجدد قرار گیرد.

برچسب ها : چند پیشنهاد به رئیس جدید رسانه ملی در استان - رسانه ,جدید ,جدید رسانه
دستاورد ۳ سفر به آذربایجان غربی

بعد از سفر معاون اول رئیس جمهور ، معاون نظارت و برنامه ریزی و رئیس سازمان مدیریت به استان ، رئیس قوه قانونگذار کشور جایی که در آن حوزه بودجه کشور تقسیم و توزیع می شود شنبه هفته گذشته مهمان مردم استانی بود که براساس اعلام مسئولان و شاخصه های توسعه در پایین ترین ردیف کشوری قرار دارد و بزرگترین افتخار استان در ادوار گذشته ب رتبه ۲۵ فعلی در برخی از حوزه ها است .

برچسب ها : دستاورد ۳ سفر به آذربایجان غربی - رئیس
آقای سعادت ؛ استفاده از ظرفیت اقوام برای توسعه استان ضروری است

حدود ۲ سال از عمر ت تدبیر و امید گذشت و البته ی ال و هم در استان آذربایجان غربی سپری شد ؛ برخی حوادث پیش آمده و تحلیل برخی شرایط می طلبد تا سکاندار ت تدبیر یک باز ی مجدد در حوزه های مختلف اشتغال و سرمایه گذاری ، صنعت ، معدن و تولید استان در دستور کار قرار دهند.

برچسب ها : آقای سعادت ؛ استفاده از ظرفیت اقوام برای توسعه استان ضروری است - استان , ت تدبیر
تحلیلی گذرا بر تعدد ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در آذربایجان غربی

در گذشته های نه چندان دور می گفتند همه استان آذربایجان غربی ظرفیت تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری را دارد و الحق هم این چنین است که از سردشت تا ماکو دارای ذخایری است که می توان از همه آنها برای توسعه استان بهره جست . آذربایجان غربی ۵ مرز رسمی و ۸ بازارچه مشترک مرزی دارد و سالیانه میلیون ها نفر از مرزهای استان تردد می کنند . دروازه ورود ایران به اروپا است . مصرفی ترین بازارهای آسیا از مرز این استان می گذرد. آب وهوا مناسب و خاک حاصلخیز دارد . بالا ه شرایط تبدیل شدن به منطقه ویژه اقتصادی را دارد.

برچسب ها : تحلیلی گذرا بر تعدد ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در آذربایجان غربی - استان ,آذربایجان ,ویژه اقتصادی ,آذربایجان غربی
ضرورت افزایش آستانه تحمل در جامعه

این روزها طوری شده که ” به ی نمی توانی بگویی بالای چشمت ابروست ” صاحب نظران و کارشناسان می گویند ” کاهش آستانه تحمل ” در جامعه مسبب بسیاری از جرائم ریز و درشتی شده که امروز می بینیم و می شنویم و باعث برخی ناهنجاری ها شده است.

تاکیدات دینی ما و نیز دیدگاه های مطرح شده از سوی بزرگان از ضرورت ” صبر و گذشت و نقد پذیری ” می گویند و بر ” فرهنگ عفو و گذشت ” تاکید می نمایند. متاسفانه به عینه می بینیم امروزه با هر حرکتی مردم در خیابان ها با هم گلاویز می شوند ، به طوری که میزان نزاع و درگیری و عدم رعایت حقوق همدیگر به بالاترین ردیف و ج آسیب های اجتماعی رسیده است.

برچسب ها : ضرورت افزایش آستانه تحمل در جامعه
آقای استاندار ؛ چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است!

سالیان سال است که ی وهمه مسوولان تی و اداری درجهت حمایت از تولیدداخلی ، توسعه اشتغال وکاهش بیکاری دستور و مطالب مختلفی بیان نموده اند ، حتی یکی از شعارهای سال هم ” حمایت از تولید ملی ” هم در دستور کارقرار گرفت وسال گذشته دستورات اقتصاد مقاومتی هم از سوی معظم له صادر شد .

برچسب ها : آقای استاندار ؛ چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است!
نگاهی گذرا به ی ال مدیریت سعادت بر وت استاندار آذربایجان غربی

۹ آذرماه ۹۲ بود که ” سعادت ” بعد از یک پروسه تاخیر در معرفی استانداران و بعد از گذر از پیچ و خم های فراوان برای یکبار دیگر سکان هدایت آذربایجان غربی را بدست گرفت ؛ استانی که در بسیاری از شاخصه های فرهنگی ، اقتصادی و غیره در رتبه های ۲۵ لغایت ۳۰ کشوری قرار دارد؛ با این حال بررسی کامل شرایط حال استان و اینکه باسابقه ترین استاندار کشور در این ی ال چکار کرده ؛ در این مقال نمی گنجد و به همین میزان و بصورت اختصار آنچه را که ” ی ال با سعادت ” در استان سپری شده است ، اشاره می کنیم.

برچسب ها : نگاهی گذرا به ی ال مدیریت سعادت بر وت استاندار آذربایجان غربی - سعادت , , سعادت ,آذربایجان غربی
برای تمرچین پیرانشهر …

پیرانشهر تنها شهری است که به لحاظ موقعیت و ژئوپولتیک خاصی داری ۳ پادگان پیرانشهر ، جلدیان و پسوه است. هنوز هم مرزهای این شهر بوی جوانمردی ، رشادت ، شهادت و خون می دهد ، مردمانش مردمانی نجیب ، غیور ، شجاع ، صادق و پاکدامن هستند ، سپر کرده و در مقابل شرارت های استکبار و شیاطین ایستاده اند ؛ اما با این حال و به رغم همه اینها شرایط و موقیت حالش در شأن همین مردم نیست.

برچسب ها : برای تمرچین پیرانشهر … - پیرانشهر
مهم ترین انتظارات مردم آذربایجان غربی از رئیس جدید رسانه ملی

بعد از۱۰ سال مدیریت در حساس ترین حوزه کاری و یک نهاد تاثیرگذار با حکم انقلاب محمد سرافراز جایگزین عزت الله ضرغامی شد. شخصی که بیش از ۲۰ سال در حوزه برون مرزی کارکرده و دیپلماسی رسانه ای را به خوبی می شناسد و شبکه های زیادی درحوزه فضای بیرونی ایجاد کرده است و این انتصاب از چند جهت قابل بررسی واهمیت است.

برچسب ها : مهم ترین انتظارات مردم آذربایجان غربی از رئیس جدید رسانه ملی
نمایندگانی که خود را ” تافته جدا بافته ” می دانند!!

یکی از قوای تاثیر گذار که با رای مستقیم مردمی انتخاب می شود قوه مقننه و نمایندگان و وکلای مردم هستند که هر ۴ سال یکبار از طریق صندوق رای انتخاب می شوند و مردم بطور مستقیم به ک داهای مورد علاقه خود رای می دهند ؛ حال بماند که این رای ممکن است از روی سلیقه ، ارتباط و برخی حواشی و موج سواریها باشد.

برچسب ها : نمایندگانی که خود را ” تافته جدا بافته ” می دانند!!
یک ضرب الاجل برای مدیران استانی

می گویند آذربایجان غربی در اکثر بخش های توسعه در ردیف های آ قرار دارد ! می گویند آذربایجان غربی از نظر نرخ بیسوادی در رتبه ۲۹ کشوری قرار دارد ! می گویند از لحاظ میانگین درآمد در رتبه ۲۹ کشوری قرار داریم ! می گویند ۱۱۸ هزار بیکار در استان داریم که قریب به ۶۰ درصد آن فارغ حصیل ی هستند ! می گویند در اکثر شاخصه های فرهنگی از لحاظ کتابخوانی ، سرانه مطالعه ، سینما ، موسیقی ، مطبوعات و… در رتبه های ۲۵ الی ۳۰ کشوری قرار داریم !

برچسب ها : یک ضرب الاجل برای مدیران استانی - گویند ,داریم ,رتبه ,کشوری ,کشوری قرار ,قرار داریم ,قرار دارد ,آذربایجان غربی ,گویند آذربایجان
مسوولیت سنگین مرد سنندجی در شهرستان مرزی پیرانشهر

از دادسال ۹۲ بیش ازی ال و می گذرد و از آغاز بکار ت تدبیر هم بیش از ی ال سپری شد وکمتر از ی ال هم فعالیت ت تدبیر وامید در استان هم گذشت ؛تا اینکه استارت تغییرات حساس ترین حوزه یعنی فرمانداران ت به ایستگاه آ رسید و قرعه آ ین فرماندار ت تدبیر و امید به نام شهرستان حساس ومرزی پیرانشهر ؛ شهرستانی که درنوار مرزی ایران باعراق قرار گرفته وعملیات های والفجر۲ ، کربلای ۷ و قادر را در ۸ سال دفاع مقدس درخود تجربه کرده است و جزو مناطق عملیاتی دیدنی کشور است ؛ رسید. اما با این تفاوت که برای هدایت این شهرستان یک فرد به اصطلاح خودش پیرمرد تقریباً ۵۰ساله و بعد از ۲۸ سال و خدمت تکیه زد که سابقه معاونت عمرانی استانداری ، شهرداری شهر سنندج ، مدیر کل نخیلات ؛ مشاور رئیس دیوان محاسبات و غیره را در کارنامه کاری خود دارد و امروز به سفارش و تاکید شهرستان و مهر تائید عالی ت بعد از یک پروسه طولانی بر صندلی فرمانداری این شهرستان در حالی تکیه می زند که پیرانشهر بامشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

برچسب ها : مسوولیت سنگین مرد سنندجی در شهرستان مرزی پیرانشهر - شهرستان , ت ,پیرانشهر ,تدبیر , ت تدبیر
نقدی بر آنچه که در چهارمین جلسه شورای اداری آذربایجان غربی گذشت

چهارمین جلسه شورای اداری استان در حالی برگزار شدکه ۳ نفراز ۶ سخنران این جلسه که به ریاست شخص استاندار آذربایجان غربی بود مدیران کل دستگاه های اجرایی از جمله آب منطقه ای ،حفاظت محیط زیست و دامپزشکی مرثیه سنگینی در خصوص آ ین وضعیت استان و چالش های پیش رو خواندند . البته با یک خاطره و کنایه آقای سعادت روبه رو شدند ، ولی با نگاهی گذرا به سخنرانی این ۳ مدیر کل ومرثیه ای که برای حوزه های خود سرودند ؛ ذکر چند نکته ضروریست:

برچسب ها : نقدی بر آنچه که در چهارمین جلسه شورای اداری آذربایجان غربی گذشت - جلسه ,آذربایجان غربی ,شورای اداری ,جلسه شورای ,چهارمین جلسه ,جلسه شورای اداری
برای 7 مین سال متوالی نمونه ترافیکی آذربایجان غربی شدم

در مراسم نکوداشت و تجلیل از شهروند نمونه در عرصه ترافیک که با حضور فرماندهان انتظامی و مسوولان استانی برگزار شد، حقیر ‘ عبدالسلام معروفی ‘ برای هفتمین سال متوالی به عنوان شهروند نمونه در عرصه ترافیک معرفی و با اهدای لوح تقدیر و تندیس از وی تجلیل شدم.

img_89399

برچسب ها : برای 7 مین سال متوالی نمونه ترافیکی آذربایجان غربی شدم - نمونه ,عرصه ترافیک ,شهروند نمونه
ناجا را تنها نگذاریم

۱۴ لغایت ۲۰ مهرماه مصادف است با گرامیداشت این هفته ، بهانه ای است تا از همه انی که در این وادی گام بر می دارند وشب وروز را نمی شناسند مثلا تجلیل شود . نام گذاری یک هفته برای پاسداشت این همه فداکاری و شجاعت تنهاگرامیداشت کوچکی است از زحمات همه مردانی که شب و روز وقف مردم شده اند .

برچسب ها : ناجا را تنها نگذاریم
طرحی نو در اندازیم ….

از روزی که تاریخ پربرکت و رنگین انقلاب ایران ی شکل گرفت بازگشایی بهار تعلیم و تربیت همزمان شده با هفته دفاع مقدس و این تناسب و همزمانی موضوع حساسیت و جایگاه حوزه تعلیم و تعلم را بیشتر می کند ؛ دفاع مقدس ، تابلوی زیبایی از افتخارات، رشادت ها و دلاور مردی های غرورآفرین ملت ایران ی است که طی هشت سال جنگ تحمیلی و نابرابر در مصاف با جبهه استکبار جهانی افتخارات غرورآفرینی را در دفاع از تمامیت ارضی ایران ی و ارزش های ناب محمدی با خون سرخ خود به جهانیان ثبت د.

برچسب ها : طرحی نو در اندازیم …. - دفاع , ی ,ایران ی ,دفاع مقدس
یک پیشنهاد به استاندار آذربایجان غربی

بالا ه بعد از ی ال و تقریباً پروسه انتخاب مدیران و فرمانداران به ایستگاه پایانی نزدیک می شود و چندنفری ازمدیران ارشد ت قبل بر سر کار مانده اند. با این توضیح که برخی جابجا ، عده ای ابقاء و البته اکثر مدیرانی میانی و و روسای ادارات شهرستانی هنوز برسر کار هستند و تغییرات آنچنانی صورت نگرفته است ، بهرحال در حوزه کلان مدیریت تکلیف بسیاری از ادارات ، سازمان ها و نهادها و فرمانداران مشخص و نیروهای انتص ت تدبیر مشغول بکار شده اند.

برچسب ها : یک پیشنهاد به استاندار آذربایجان غربی
آقای کریمی ؛ فرهنگ استان به خانه تکانی نیاز دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد ی آذربایجان غربی در مسوولیت خود ابقاء شد و بنا به حساسیت موضوع در حوزه رسانه و فرهنگ و مطبوعات این پست را به مهم اختصاص دادیم.
آبان 88 بود که به پیشنهاد استاندار وقت آذربایجان غربی ؛ حجت ال کریمی از چهره های اصولگرا و حامیان ت نهم از سازمان تبلیغات ی جای محسن آذر در اداره کل فرهنگ و ارشاد ی را گرفت تا اینکه بعد از 59 ماه فعالیت و مدیریت در این حوزه و به عنوان مدیر باسابقه در ارشاد بعد از حجت ال سپهری یک بار دیگر با مهر تائید استاندار ت تدبیر و امید و حکم وزارت متبوع و رایزنی برخی از جریان ها در صندلی خود ابقاء شد.

برچسب ها : آقای کریمی ؛ فرهنگ استان به خانه تکانی نیاز دارد - فرهنگ , ی ,ارشاد ,آذربایجان غربی ,ارشاد ی
انتظارات از هفته ت

به مناسبت انفجار دفتر نخست ی در هشتم شهریور سال 1360 و شهادت دو یار دیرین (ره) و انقلاب شهیدان رجایی و باهنر و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اه و برنامه های آینده ت ، هفته ای به نام هفته ت نامگذاری شده است که از دوم تا هشتم شهریور است .

برچسب ها : انتظارات از هفته ت - هفته , ت ,هفته ت ,هشتم شهریور
دست مریزادی به تدبیر مسوولان آذربایجان غربی

استان ها و مناطق چند قومیتی معمولاً آبستن حوادثی هستند که اگر مدیران آنها دقت نکنند و یک ذره غفلت نمایند حوادث ناخوشایندی برای پیکره مدیریتی وچه بسا ت ونظام در برخواهد داشت ، ایران وهمچنین استان آذربایجان غربی که به مهد تمدن و اقوام معروف هستند ، نمونه بارز این ادعاست که هر مدیری بخواهد بر اریکه مدیریتی این استان تکیه بزند قبل از هر چیزی باید این مولفه را در دستور کار قرار دهد.

برچسب ها : دست مریزادی به تدبیر مسوولان آذربایجان غربی - استان ,آذربایجان غربی
سکوت دلواپسات در قبال خیانت های دیروزی

این روزها مصادف است با اولین سالگرد پیروزی ت تدبیر و امید ؛ تی که بعد از ۸ سال سکان هدایت را از دستان تمردانی گرفت که به اذعان کارشناسان بیشترین بار مشکلات و فشارها را بر کشور وارد ساخته اند.

ولی ت که تازه به ی ال رسیده و البته بسیاری از مدیران و کارگزاران ت قبل هم بر سر کار هستند که آنهم یک ضعف اساسی است به باد انتقاد گرفته می شوند ؛ برخی ها ت را در این مدت با چالش های اساسی درگیر می سازند و حتی گاها اجازه حرکت های تاکتیکی را هم از ت می گیرند.

برچسب ها : سکوت دلواپسات در قبال خیانت های دیروزی - ت
سکوت دلواپسات در قبال خیانت های دیروزی

این روزها مصادف است با اولین سالگرد پیروزی ت تدبیر و امید ؛ تی که بعد از ۸ سال سکان هدایت را از دستان تمردانی گرفت که به اذعان کارشناسان بیشترین بار مشکلات و فشارها را بر کشور وارد ساخته اند.

ولی ت که تازه به ی ال رسیده و البته بسیاری از مدیران و کارگزاران ت قبل هم بر سر کار هستند که آنهم یک ضعف اساسی است به باد انتقاد گرفته می شوند ؛ برخی ها ت را در این مدت با چالش های اساسی درگیر می سازند و حتی گاها اجازه حرکت های تاکتیکی را هم از ت می گیرند.

برچسب ها : سکوت دلواپسات در قبال خیانت های دیروزی - ت
وای بر امت محمد (ص)
وقتی خانواده فلسطینی برای سحری بیدار می شد خبر نداشت چند دقیقه بعد با خم و توپ از آنها پذیرایی می شود و سحری آنها توپ و خم خواهد بود. چندروزیست که غزه زیر آتش رژیم غاصب صهیونستی شب و روز ندارد ؛ تاکنون بیش از ۱۷۰ نفر شهید و هزاران نفر زخمی و صدها نفر هم آواره کوی و بیابان شده اند.

برچسب ها : وای بر امت محمد (ص)
وای بر امت محمد (ص)
وقتی خانواده فلسطینی برای سحری بیدار می شد خبر نداشت چند دقیقه بعد با خم و توپ از آنها پذیرایی می شود و سحری آنها توپ و خم خواهد بود. چندروزیست که غزه زیر آتش رژیم غاصب صهیونستی شب و روز ندارد ؛ تاکنون بیش از ۱۷۰ نفر شهید و هزاران نفر زخمی و صدها نفر هم آواره کوی و بیابان شده اند.

برچسب ها : وای بر امت محمد (ص)
شباهت عجیب ت و با تعبیر خواب حضرت یوسف

۱۲ مرداد ی ال از مراسم تحلیف حجت ال در وت ریاست ایران گذشت و بطور کلی ی ال و از عمر ت تدبیر و امید سپری شد.

هر چند همه مسوولان کارشناسان و صاحب نظران معتقدند یک مدیر موفق ی است که بتواند در مواقع بحرانی و مشکل زا سازمان را مدیریت کند و مدیریتی می تواند سازمانش را از بحران خارج سازد که اهل ریسک و دارای خلاقیت و ابتکار باشد ، با این اوصاف شرایط حال کشور هم اینگونه است ، از یک طرف کشور با فشار بیرون و تحریم و جو روانی دشمن دست و پنجه نرم می کند و ازیک طرف با ناهنجاریهای و کارشکنی ها و شیطنت ها دست و پنجه نرم می کند ؛ و بیشترین وقت و انرژی ت بجای آنکه صرف مسایل اساسی و مملکت داری بشود بایستی صرف کارشکنی و خنثی سازی بحران ها گردد و این مست م صرف هزینه و زمان است.

برچسب ها : شباهت عجیب ت و با تعبیر خواب حضرت یوسف - ت
شباهت عجیب ت و با تعبیر خواب حضرت یوسف

۱۲ مرداد ی ال از مراسم تحلیف حجت ال در وت ریاست ایران گذشت و بطور کلی ی ال و از عمر ت تدبیر و امید سپری شد.

هر چند همه مسوولان کارشناسان و صاحب نظران معتقدند یک مدیر موفق ی است که بتواند در مواقع بحرانی و مشکل زا سازمان را مدیریت کند و مدیریتی می تواند سازمانش را از بحران خارج سازد که اهل ریسک و دارای خلاقیت و ابتکار باشد ، با این اوصاف شرایط حال کشور هم اینگونه است ، از یک طرف کشور با فشار بیرون و تحریم و جو روانی دشمن دست و پنجه نرم می کند و ازیک طرف با ناهنجاریهای و کارشکنی ها و شیطنت ها دست و پنجه نرم می کند ؛ و بیشترین وقت و انرژی ت بجای آنکه صرف مسایل اساسی و مملکت داری بشود بایستی صرف کارشکنی و خنثی سازی بحران ها گردد و این مست م صرف هزینه و زمان است.

برچسب ها : شباهت عجیب ت و با تعبیر خواب حضرت یوسف - ت
تحلیلی بر پایین آوردن تابلوی مغازه ها در ارومیه و واکنش فتاحی و حضرت پور

معمولاً رسم بر آن است که برای هر محله ،مکان ،خیابان و مغازه ای اسمی انتخاب می کنند و با تابلوهای رنگارنگ آن را در محل خاص نصب می کنند . حال بحث اصلی این گزارش فرهنگ استفاده از نام های اصیل ایرانی است ولی متاسفانه در این اوا و چند سال اخیر برخی از نام های غربی و غیر ایرانی فراوانی دیده می شود که بر روی سر درب مغازه ها و اماکن عمومی خودنمایی می کند. اما نامگذاری خیابان ها و کوچه موضوع متفاوت تری دارد ؛ چون اولویت با نام بزرگان و در راس آنها اسامی مبارک ست ولی برای مغازه ها و اماکن تجاری به سلیقه و انتخاب صاحب ملک و مغازه بر می گردد .

چند روز اخیر شایعاتی مبنی بر برداشتن تابلوهای برخی ازاصناف و مناطق ارومیه بالاخص محلات شین بر سرزبان ها جاری و واکنش هایی در پی داشت.البته ناگفته نماند تغییر در اسامی خیابان ها، کوچه ها و سردرب مغازه های شهر ارومیه نگرانی و اعتراض شهروندان کُرد را د ی داشت.و در این میان عده ای در صدد به رهم ریختن جو روانی در جامعه و انداختن توپ در میدان عده ای دیگر و مسموم ساختن فضا بودند که برای روشن شدن موضوع به چند وچون قضیه پرداختیم.

برچسب ها : تحلیلی بر پایین آوردن تابلوی مغازه ها در ارومیه و واکنش فتاحی و حضرت پور - مغازه ,ارومیه
تحلیلی بر پایین آوردن تابلوی مغازه ها در ارومیه و واکنش فتاحی و حضرت پور

معمولاً رسم بر آن است که برای هر محله ،مکان ،خیابان و مغازه ای اسمی انتخاب می کنند و با تابلوهای رنگارنگ آن را در محل خاص نصب می کنند . حال بحث اصلی این گزارش فرهنگ استفاده از نام های اصیل ایرانی است ولی متاسفانه در این اوا و چند سال اخیر برخی از نام های غربی و غیر ایرانی فراوانی دیده می شود که بر روی سر درب مغازه ها و اماکن عمومی خودنمایی می کند. اما نامگذاری خیابان ها و کوچه موضوع متفاوت تری دارد ؛ چون اولویت با نام بزرگان و در راس آنها اسامی مبارک ست ولی برای مغازه ها و اماکن تجاری به سلیقه و انتخاب صاحب ملک و مغازه بر می گردد .

چند روز اخیر شایعاتی مبنی بر برداشتن تابلوهای برخی ازاصناف و مناطق ارومیه بالاخص محلات شین بر سرزبان ها جاری و واکنش هایی در پی داشت.البته ناگفته نماند تغییر در اسامی خیابان ها، کوچه ها و سردرب مغازه های شهر ارومیه نگرانی و اعتراض شهروندان کُرد را د ی داشت.و در این میان عده ای در صدد به رهم ریختن جو روانی در جامعه و انداختن توپ در میدان عده ای دیگر و مسموم ساختن فضا بودند که برای روشن شدن موضوع به چند وچون قضیه پرداختیم.

برچسب ها : تحلیلی بر پایین آوردن تابلوی مغازه ها در ارومیه و واکنش فتاحی و حضرت پور - مغازه ,ارومیه
ت جدید و روز خبرنگار / روز خبرنگار 93 بر شما مبارک

الان ساعت 1 بامداد و یک ساعت از ۱۷ مرداد 93 روز خبرنگار می گذرد ؛ در تقویم کشورمان به اصطلاح این روز " روز خبرنگار " است ، خبرنگاری که شب و روز ندارد ، خبرنگاری که به همه نور می دهد و به همه گرما می بخشد و برای همه سایه می گستراند ، می گویند خبرنگار مثل سرباز در حال جنگ باید همیشه آماده باش باشد. می گویند قلم خبرنگار که در قرآن به جایگاه و شرافت قلم سوگند یادشده ، مقدس است . چاقوی به ای است که هم می تواند ببرد و هم می تواند آرامش بخشد.

برچسب ها : ت جدید و روز خبرنگار / روز خبرنگار 93 بر شما مبارک - خبرنگار
ت جدید و روز خبرنگار / روز خبرنگار 93 بر شما مبارک

الان ساعت 1 بامداد و یک ساعت از ۱۷ مرداد 93 روز خبرنگار می گذرد ؛ در تقویم کشورمان به اصطلاح این روز " روز خبرنگار " است ، خبرنگاری که شب و روز ندارد ، خبرنگاری که به همه نور می دهد و به همه گرما می بخشد و برای همه سایه می گستراند ، می گویند خبرنگار مثل سرباز در حال جنگ باید همیشه آماده باش باشد. می گویند قلم خبرنگار که در قرآن به جایگاه و شرافت قلم سوگند یادشده ، مقدس است . چاقوی به ای است که هم می تواند ببرد و هم می تواند آرامش بخشد.

برچسب ها : ت جدید و روز خبرنگار / روز خبرنگار 93 بر شما مبارک - خبرنگار
وقتی حاج پرویز کشتیبان گمنام رفت !

وقتی مطلب ” پرویز کشتیبان ” حاج حسین بر روی وبلاگ شخصی اش به نام ” بید مشک ” را نگاه می دقیقا یاد لحظاتی افتادم که خدمت ایشان می رفتم قطره اشکی از چشمانم سرازیر شد و برایش دعا خواندم ؛ به فکر دورانی بودم که با مرحوم سپری و واقعا همه مطالبی که حقیر و حاج حسین در این چند سطر مرقوم کرده ، در مورد ایشان مصداق عینی دارد .

برچسب ها : وقتی حاج پرویز کشتیبان گمنام رفت ! - پرویز کشتیبان
وقتی حاج پرویز کشتیبان گمنام رفت !

وقتی مطلب ” پرویز کشتیبان ” حاج حسین بر روی وبلاگ شخصی اش به نام ” بید مشک ” را نگاه می دقیقا یاد لحظاتی افتادم که خدمت ایشان می رفتم قطره اشکی از چشمانم سرازیر شد و برایش دعا خواندم ؛ به فکر دورانی بودم که با مرحوم سپری و واقعا همه مطالبی که حقیر و حاج حسین در این چند سطر مرقوم کرده ، در مورد ایشان مصداق عینی دارد .

برچسب ها : وقتی حاج پرویز کشتیبان گمنام رفت ! - پرویز کشتیبان
شباهت عجیب ت و با تعبیر خواب حضرت یوسف

۱۲ مرداد ی ال از مراسم تحلیف حجت ال در وت ریاست ایران گذشت و بطور کلی ی ال و از عمر ت تدبیر و امید سپری شد.

هر چند همه مسوولان کارشناسان و صاحب نظران معتقدند یک مدیر موفق ی است که بتواند در مواقع بحرانی و مشکل زا سازمان را مدیریت کند و مدیریتی می تواند سازمانش را از بحران خارج سازد که اهل ریسک و دارای خلاقیت و ابتکار باشد ، با این اوصاف شرایط حال کشور هم اینگونه است ، از یک طرف کشور با فشار بیرون و تحریم و جو روانی دشمن دست و پنجه نرم می کند و ازیک طرف با ناهنجاریهای و کارشکنی ها و شیطنت ها دست و پنجه نرم می کند ؛ و بیشترین وقت و انرژی ت بجای آنکه صرف مسایل اساسی و مملکت داری بشود بایستی صرف کارشکنی و خنثی سازی بحران ها گردد و این مست م صرف هزینه و زمان است.

برچسب ها : شباهت عجیب ت و با تعبیر خواب حضرت یوسف - ت
آرایش انتخابات آینده مجلس در ارومیه

قبل از پرداختن به آرایش انتخابات مجلس اشاره ای کوتاه به اهمیت انتخابات مجلس خبرگان که همزمان با انتخابات مجلس در سال ١٣٩۴ برگزار خواهد گردید خالی از لطف نیست.

برخلاف انتخابات ادوار گذشته مجلس خبرگان ی که تا حدودی نتایج از قبل قابل پیش بینی می نمود انتخابات آتی به شدت رقابتی و حساس خواهد بود؛ از حجج سید مهدی قریشی، سید طاهر قره باغی، سید محمد ف ی به عنوان سه ضلع اصلی انتخابات خبرگان یاد می شود؛ همچنین آیت الله سید علی اکبر قرشی و حجج ی و دیرباز نمایندگان فعلی مجلس خبرگان نیز بی تردید در مظان نامزدی این انتخابات خواهند بود.

برچسب ها : آرایش انتخابات آینده مجلس در ارومیه - انتخابات ,مجلس ,خبرگان ,مجلس خبرگان ,انتخابات مجلس , انتخابات ,آرایش ,آرایش انتخابات
پیشنهادی برای هموار ساختن مسیر توسعه استان آذربایجان غربی

” می گویند آذربایجان غربی اول شر و آ خیر است ” این استان در منتهی الیه و شمال غربی ترین نقطه کشور با قریب به ۱۰۰۰ کیلومتر مرز مشترک وهمجوار با ۳ کشور که ۲ تای آن به لحاظ فرهنگ ، سنت ، آداب و رسوم فراوانی با این استان دارند ، واقع شده است .

آذربایجان غربی مهد تمدن اقوام و مذاهب و رنگین کمان فرهنگ ها و سنن است ، می گویند استان شاهراه حیاتی ورود به بازار اروپاست ، می گویند استان دروازه تهاجم فرهنگی ، اقتصادی ، و اجتماعی است ، می گویند محور توسعه استان کشاورزی و دامپروری است. فارغ از آن که یک استان مرزی با ذخیره گاه معادن غنی و زرخیز استان و پرآب کشور است . با همه این گفته ها موافقیم و ما هم می گوییم آذربایجان غربی ؛ استان طلایی و جواهر خیز کشور است. استانی است هر چند تهدیداتی دارد و به لحاظ شرایط و موقعیت هایش از حمایت ویژه ای برخورددار نبوده و از همه مزیت هایش بهره نبرده و مدام مورد اتهام قرار گرفته ؛ ولی همین تهدیدات یک فرصت اساسی برای مسیر توسعه استان و منطقه و چه بسا کشور به شمار می روند.

برچسب ها : پیشنهادی برای هموار ساختن مسیر توسعه استان آذربایجان غربی - استان ,کشور ,غربی ,گویند ,آذربایجان ,توسعه ,آذربایجان غربی ,توسعه استان ,مسیر توسعه ,گویند استان ,مسیر توسعه استان
نگذارید اوقات فراغت جوانان سیگار و قلیان شود !

معمولا وقتی امتحانات داد ماه به پایان می رسد ؛ اولین دغدغه ای که ذهن خانواده ها ومسوولان را با خود درگیر می سازد موضوع پر و غنی سازی اوقات فراغت جوانان ونونهالانی است که حدود ۴ ماه را در محیط خارج ازدرس سپری می کنند ؛ هر چند کلاس های غیر درسی و ورزشی امروزه بسیاری از خانواده ها را باخود درگیر ساخته ولی متاسفانه معضل اصلی این ایام و سر در گمی شدید خانواده ها بی برنامگی متولیان امر وکمبود فضا وامکانات مناسب برای پر اوقات فراغت جوانانی است که هرلحظه امکان لغزش آنها وجوددارد وممکن است آسیب های اجتماعی ناخوشایندی را با خود به دنبال داشته باشد.

برچسب ها : نگذارید اوقات فراغت جوانان سیگار و قلیان شود ! - فراغت ,اوقات ,خانواده ,اوقات فراغت ,فراغت جوانان ,اوقات فراغت جوانان
پاسخی به صحبت های نادر قاضی پور در خصوص عدم سرمایه گذاری شمال عراق در آذربایجان غربی

نادر قاضی پور ، یکی از نمایندگان شهرارومیه در مجلس شورای ی ۱۱ داد در گفتگو با ایسنا با بیان اینکه مخالف سرمایه گذاری شمال عراق دراستان هستیم ، اظهار داشته ؛ چون ایرانی ها و ارومیه های مقیم کشور های خارجی سرمایه های عظیمی در گردش دارند که می توان از آنها جهت سرمایه گذاری استان سرمایه های خود را به خارج از کشور انتقال دهند . این اذعان کرده ما از دور نظاره گر فکرهای پلید شیاطین هستیم و بیدار هستیم و نخواهیم گذاشت با پول های ناپاک بر شهر پاک ارومیه تصمیم گیری کنند. البته این ارومیه در بخش دیگری از مصاحبه به خشکی دریاچه ارومیه اشاره و گفته که با مرگ دریاچه شاهد مرگ هزاران وکوچ آذری زبان ها ی دلاور از منطقه خواهد شد هم اشاره کرد و گویا ارومیه و یا استان آذربایجان غربی فقط ن آذری دارد و یا سایر اقوام در اینجا زندگی نمی کنند و نادیده گرفته می شوند !

برچسب ها : پاسخی به صحبت های نادر قاضی پور در خصوص عدم سرمایه گذاری شمال عراق در آذربایجان غربی - سرمایه ,ارومیه ,گذاری ,هستیم ,سرمایه گذاری ,آذربایجان غربی ,شمال عراق ,گذاری شمال ,نادر قاضی
سهم نمایندگان آذربایجان غربی از کمیسیون های تخصصی مجلس شورای ی

رؤسا و اعضای هیئت رئیسه ۷ کمیسیون تخصصی مجلس نهم در سال سوم دیروز مشخص شدند که از بین ۱۲ استان آذربایجان غربی تنها عبدالکریم حسین زاده به عنوان نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای ی مجددا انتخاب شده است و این مهم نیاز به آسیب شناسی مجدد دارد که به رغم ک د شدن برخی از وکلای استان در مجلس متاسفانه سهم ما فقط یک نائب رئیسی بود و بس . هر چند چند کمیسیون دیگر مانده تا انتخابات هیات رئیسه آنها برگزار شود و چون به دلیل نداشتن کرسی در دوره های قبل بعید به نظر می رسد نمایندگان ما بتوانند سهمی بگیرند.

برچسب ها : سهم نمایندگان آذربایجان غربی از کمیسیون های تخصصی مجلس شورای ی - مجلس ,کمیسیون ,شورای ی ,مجلس شورای ,آذربایجان غربی ,تخصصی مجلس ,مجلس شورای ی
سهم 160 میلیارد تومانی نمایندگان استان از ماده 180 و اوضاع نامناسب پروژه های عمرانی

بر اساس اخبار رسیده از تبصره۲۲ماده ۱۸۰ ( الف – در اجرای حکم ماده(۱۸۰) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه ایران ت مکلف است ماهانه معادل دودرصد (۲درصد) از یک دوازدهم اعتبارات هزینه ای، تملک دارایی های سرمایه ای، تملک دارایی های مالی و درآمدهای اختصاصی به استثنای اعتبارات مندرج در ج شماره(۱۰) این قانون را ر و در ردیف ۶۵ –۵۵۰۰۰۰ج شماره(۹)این قانون منظور نماید. معادل مبلغ منظورشده در ردیف مذکور تا سقف سی و هفت هزار و هفتصد و شصت میلیارد (۳۷،۷۶۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال مطابق ج مربوط بین استان های کشور توزیع می شود.

برچسب ها : سهم 160 میلیارد تومانی نمایندگان استان از ماده 180 و اوضاع نامناسب پروژه های عمرانی - تملک دارایی های
سکوت دلواپسات در قبال خیانت های دیروزی

این روزها مصادف است با اولین سالگرد پیروزی ت تدبیر و امید ؛ تی که بعد از ۸ سال سکان هدایت را از دستان تمردانی گرفت که به اذعان کارشناسان بیشترین بار مشکلات و فشارها را بر کشور وارد ساخته اند.

ولی ت که تازه به ی ال رسیده و البته بسیاری از مدیران و کارگزاران ت قبل هم بر سر کار هستند که آنهم یک ضعف اساسی است به باد انتقاد گرفته می شوند ؛ برخی ها ت را در این مدت با چالش های اساسی درگیر می سازند و حتی گاها اجازه حرکت های تاکتیکی را هم از ت می گیرند.

برچسب ها : سکوت دلواپسات در قبال خیانت های دیروزی - ت
ماه رمضان بر شما مبارک

حلول ماه مبارک رمضان ، بهار قرآن ، ماه عبادتهای عاشقانه و نیایشهای عارفانه و بندگی خالصانه را به شما دوستان عزیز تبریک عرض می کنم .

خدا سعادت درک این ماه رو به ما بده تا انشالله بتونیم از برکات این ماه ذخیره خیری برای آ ت خود ب کنیم ، شما هم منو از دعای خیر فراموش نکنید

هر در این ماه روزه دار مؤمنی را “افطار دهد”، ثواب آزاد بنده ای به او عطا خواهد
شد و گناهان گذشته اش مورد عفو قرار خواهد گرفت . . .

برچسب ها : ماه رمضان بر شما مبارک
ضرورت پرورش مدیران توانمند و کاربلد در آذربایجان غربی

ی ال از عمر ت تدبیر گذشت ؛ می گویند بیش از ۴۰ درصد مدیران ت سابق سرکار هستند ؛حال بماند که بقول مسوولان امر در انتخاب و انتصاب یک مدیر بایستی از هفت خوان رستم عبور کنی و پروسه ای طولانی دارد ولی فارغ از تمامی مسایل ، جناح بندی ، حزبی و گروهی به عنوان مثال در این استان با کمبود مدیر توانمند وکاربلد روبرو هستیم.

برچسب ها : ضرورت پرورش مدیران توانمند و کاربلد در آذربایجان غربی
وای بر امت محمد (ص)
وقتی خانواده فلسطینی برای سحری بیدار می شد خبر نداشت چند دقیقه بعد با خم و توپ از آنها پذیرایی می شود و سحری آنها توپ و خم خواهد بود. چندروزیست که غزه زیر آتش رژیم غاصب صهیونستی شب و روز ندارد ؛ تاکنون بیش از ۱۷۰ نفر شهید و هزاران نفر زخمی و صدها نفر هم آواره کوی و بیابان شده اند.

برچسب ها : وای بر امت محمد (ص)
تلنگری بر صحبت های آقای رییس جمهور ایشان در جمع اساتید

” حجت ال والمسلمین در دیدار و ضیافت افطار جمعی از اساتید در بخشی از سخنان خود با تاکید بر همراه و همگام بودن ت و مردم با یکدیگر گفت : این چه رسمی است که در روز رای ، پای صندوق رای می رویم و فردی را به عنوان رییس جمهورانتخاب کرده و سپس همه چیز تا ۴ سال دیگر فراموش می شود مگر بناست که مشارکت مردم که سرمایه اجتماعی بزرگی است فقط در روز انتخابات باشد ؟ تصریح کرد: هر برگ رای به مانند یک بذر است اگر بذری در زمینی پاشیده شد مراقبت و مواظبت می شود تا به محصول تبدیل شود. رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه ت به همه قول هایی که به مردم داده بود وفادار خواهد بود و مردم هم تا پایان به حضور، نظارت و حمایت خود وفادار خواهند بود ، اظهار داشت : همه بدانند با تعامل ، تدبیر، توکل و امید همه موانع داخلی و خارجی را از پیش پا برخواهیم داشت. “

این صحبت های آقای رئیس جمهور ما را بر آن داشت تا نگاهی گذرا به گذشته و آنچه در حال حاضر در گوشه ای از این خاک زرخیز کشور در جریان است بیندازیم.

برچسب ها : تلنگری بر صحبت های آقای رییس جمهور ایشان در جمع اساتید - مردم ,اساتید
آخرین وبلاگهای به روز شده
وبلاگهای اتفاقی
اخرین جستجو ها
اهنگ گاد امینم شعر نسیم اسفند اهنگ پیشواز همراه اول دعای الاهی عظم البلا اهنگ فدای اون چشات میخوام اینو اهنگ سرباز پادگان مسجد وخاطره وعید اهورایی را اهنگ تو که باشی همه دنیا بهشتهhtml دیگه تخمک فرانک دوستای منفی خوبم توان ادامه خوبم تخمک اه گرفتن تخمک درگیر گرفتن اهنگ الهام از عظیم سرفراز امپول دیمیترون شماره تماس خیرین کرمانشاه ان با برتری مقابل گسترش یک قدم دیگر به ب سهمیه نزدیک تر شد اهانت به آیۀ قرآن توسّط مدّعی اصلاحات میگه میگم میگی خوندم میگه s their when breaking hearts when their their hearts tough خوشگل نباشم تمام چیزایی when their hearts ریختن آرایش دخترای soul aches دختری انیمیشن scooby doo mask of the blue falcon انگلستان همدان می د خانم دوباله تیکه داده میشود استیکر ولادت حضرت زینب انواع مشتری بررسی ویژگی ها crm؛ بررسی crm؛ بررسی ویژگی ها انواع ترس ها در ک ن پلیز به انگلیسی.html new mobile app _ fox binary signals ازدوست بنالیم یاازدشمن انواع بله گفتن عروس خانوم انقل انقلاب انقد خونه واقعا خودمون درست میشه دعوت نامه هیئت مذهبی برای مراسم محرم سایت هنرستان مدرس در کرمان خاطره از حاج مجید شمس از شاعر بلند آوازه کاشان سهراب سپهری بازدید نویسنده کتاب عباس دست طلا از کتابخانه انفجار در پا تان بیش از 45 کشته و زخمی بر جای گذاشت انفجار آباد موجب محله شهرستانی آباد شهرستانی محله شهرستانی برخی وساطت محله شهرستانی انشا نوشته ذهنی سوالات دیالوگ درس۴ pre3 انشا مهمانی فامیلی عینی ذهنیhtml تاثیر رعد و برق بر جنین.html انشا عینک پایه هفتم سوالات بخش آلودگی های زیست محیطی در ایین نامه رانندگی.html انشا صفحه 36 فعالیت های نوشتاری پایه ی هفتم japanese engineers to build floating city with 1km high building انشا ذهنی درمورد ستارگان انشا ذهنی انشا در مورد شانس پایه نهم سپاسگزارم کرده کنیم خیلی انشا در باره ی حیاط مدرسه انتخابات فدراسیون اسکیت به دور دوم کشیده شد انشا درمورداتوبوس شلوغhtml انشا درمورادم فضایی انشا درباره علم همراه با بارش فکری اگر نویسی و گزین گفته ها انشا ازاد همراه با کاربرد واژگانی انشای عینی درباره کفش صیحه وج سفیانی منتظران ظهور عج خوب خ ه خووووووووووووب تصادف کمربندی اراک چند کشته دیروز مشخص می شود کلماتی نوشتن مربوط مشخص می شود حساسیت شنوایی حافظه ی دیداری انشایی کوتاه ای حیاط مدرسه همایش ملی تعبیر خواب مسجد انشایی درمورد اب به روش جانشین سازی گرفتم شعله همسر شربت خیلی بعضی شربت خاکشیر انشاهای تصویر نویسی هشتم شرایط مدیر گروه.html از پروین اعتصامیhtml انشادرباره پنجره خواهیم برنامه ماست، نتیجه کوهنوردی مبارزه ماست، نتیجه مبارزه خواهیم چالش کشیدن دارد، ریشه انشاء منزلت سالمندان انواع ماساژ و فواید آن انشاء در مورد با زبان مادری نمونه دادخواست تامین دلیل تصرف عدوانی.html انشا تصویر نویسی پایه هفتم صفحهhtml گوشی پیرمرد تلفن همراهش گوشی تلفن پیرمرد گوشی کد دهی ریموت فابریک تیبا موسسه فرهنگی مشعر شهرستان محلات باور 373 ایران، در کانون توجه صهیونیستها فیش24.html کلمات درس اول چهارم دبستان حرفهای شهریار کاظمی پیام تسلیت بابت درگذشت پدر خانم وفا سالگی مادرم دستانم پـــِدرتـه دخـتــَــر میـدونـی بــآشی میـدونـی پـــِدرتـه دخـتــَــر دوستت دارم.html قیمت فورد موستانگ اکوبوست پریمیوم نماد و رمز در شعر فارسی pdf listکارگاه تفسیر نقاشی ک ن پرم از خاطره ها پاسخ معاون خارجه به عدم لغو ویزای عراق یادش به خیر شلوار ی طرح جین اسلیم لیفت اپارات اهنگ های مرتضی اشرفی دعای از بین رفتن هم غم اندوه....html intelliscreenx آی اواس توییک سریع عراق ویزا ت عراقی اربعین ایام ایام اربعین ت عراق ت ایران ت یازدهم تقاضا برای ایام اربعین بیشترین برای شیعیان عراقی انسان شناسی معماری سرگرم دنیاییمhtml دوچرخه کوهستانو گرده آلمان ها؟؟ انشاء اذان با استفاده از یکی از راه های پرورش فکر اقتصادی گفتگو گفتگو پیروز می رسد بوی محرم ای خداhtml list1605 1608 1585 1583 1583 1585 1589 1583 1582 1575html
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.481 seconds
RSS