ه گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ پرونده «بلال اردوغان» فرزند «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، در ایتالیا به اتهام پول شویی تحت رسیدگی است. این خبر را "برخی منابع حقوقی" اعلام کرده اند.

دفتر دادستانی بولونیا در حال رسیدگی به ادعاهای یک بازرگان ترک است که می گوید بلال اردوغان با مبلغ هنگفتی پول نامشروع به ایتالیا وارد شده است.

بلال اردوغان، پسر ۳۴ ساله طیب اردوغان، گفته است که به همراه خانواده اش به منظور تکمیل دوره ای خود در یکی از شعبات جان هاپکینز در ایتالیا به آن جا نقل مکان کرده است.

دفتر دادستانی بولونیا به تماس خبرگزاری آلمان پاسخ نداده است، اما آقای مراد هاکان اوزان، بازرگان ترک، گفته است که او شکایت را تنظیم کرده است. یک منبع دیگر نیز اعلام کرده که رسیدگی به شکایت مطرح شده اکنون آغاز شده است. با این همه این منبع گفته است که رسیدگی ها در مراحل اولیه قرار دارند.

پیش از این خبرهای جنجال برانگیزی از فساد در ک نه اردوغان در دوران نخست ی او منتشر شده بود که نهایتا جریان رسیدگی به آن به دلیل "نبود مدارک کافی قابل استناد" متوقف شد. اردوغان این اتهام ها را "توطئه" علیه ت خود نامیده بود. در آن زمان پای بلال اردوغان٬ پسر نخست هم به ماجرای این پرونده باز شد.