به گزارش مشرق به نقل از اسکای نیوز، در ادامه تنش های آنکارا و مسکو، "رجب طیب اردوغان" –رئیس جمهور ترکیه- این بار با متهم ... خود روسیه به دست داشتن در تجارت نفت با ... ، به اتهامات این چنینی روسیه علیه ترکیه پاسخ داد.
 
"رجب طیب اردوغان" امروز با سخنرانی در اتحادیه کارگران ترکیه مدعی شد: "فردی سوری که گذرنامه روسی دارد، از ... نفت می ... د و به ... ت ... می فروشد. ... دلایلی دارد که این ادعا را ثابت می کند."
 
"اردوغان" در ادامه ادعاهایش افزود: "یکی از قهرمانان بازی شطرنج روسیه در این شبکه (قاچاق) مشارکت دارد و مدارکی وجود دارد که این ادعا را ثابت می کند."
 
رئیس جمهور ترکیه با غیر اخلاقی خواندن اقدام روسیه در متهم ... خانواده او به ... ید نفت از ... ، از مسکو خواست تا این ادعای خود را ثابت کند.
 
او پرسید: "من گفته ام چنانچه روسیه ادعاهایش را ثابت کند، از سمت خود استعفا خواهم داد، آیا پوتین نیز اگر ع ... این ثابت شود، چنین خواهد کرد؟"
 
"اردوغان" با انتقاد از عملیات نظامی روسیه به ... گفت: "روسیه در ... چه می خواهد؟ طبق قوانین بین‌المللی، هیچ اجباری در حمایت از بشار اسد ندارد."
 
رئیس جمهور ترکیه در ادامه با ادعای اینکه ایران و رسانه های آن، اتهامات روسیه علیه ترکیه را پوشش می دهند در ادعایی غیر مسئولانه و اقدامی فرار به جلو گفت: "ایرانی ها و روس ها، مجموعه ای از افتراها و ادعاهای ساختگی را مطرح می کنند."

 واکنش اردوغان به سخنرانی امروز پوتین