به گزارش مشرق به نقل از اسکای نیوز، در ادامه تنش های آنکارا و مسکو، "رجب طیب اردوغان" –رئیس جمهور ترکیه- این بار با متهم خود روسیه به دست داشتن در تجارت نفت با ، به اتهامات این چنینی روسیه علیه ترکیه پاسخ داد.
"رجب طیب اردوغان" امروز با سخنرانی در اتحادیه کارگران ترکیه مدعی شد: "فردی سوری که گذرنامه روسی دارد، از نفت می د و به ت می فروشد. دلایلی دارد که این ادعا را ثابت می کند."
"اردوغان" در ادامه ادعاهایش افزود: "یکی از قهرمانان بازی شطرنج روسیه در این شبکه (قاچاق) مشارکت دارد و مدارکی وجود دارد که این ادعا را ثابت می کند."
رئیس جمهور ترکیه با غیر اخلاقی خواندن اقدام روسیه در متهم خانواده او به ید نفت از ، از مسکو خواست تا این ادعای خود را ثابت کند.
او پرسید: "من گفته ام چنانچه روسیه ادعاهایش را ثابت کند، از سمت خود استعفا خواهم داد، آیا پوتین نیز اگر ع این ثابت شود، چنین خواهد کرد؟"
"اردوغان" با انتقاد از عملیات نظامی روسیه به گفت: "روسیه در چه می خواهد؟ طبق قوانین بین المللی، هیچ اجباری در حمایت از بشار اسد ندارد."
رئیس جمهور ترکیه در ادامه با ادعای اینکه ایران و رسانه های آن، اتهامات روسیه علیه ترکیه را پوشش می دهند در ادعایی غیر مسئولانه و اقدامی فرار به جلو گفت: "ایرانی ها و روس ها، مجموعه ای از افتراها و ادعاهای ساختگی را مطرح می کنند."

واکنش اردوغان به سخنرانی امروز پوتین