هم همه

پست های وبلاگ هم همه در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

اپلیکیشن همراه من
عنوان وبلاگ : هم همه

یکی از اپلیکیشن های پرکاربرد که روی گوشی موبایل بیشتر کاربران سیم کارت های اعتباری و دائمی همراه اول دیده می شود، اپلیکیشن همراه من می باشد.


با و نصب اپلیکیشن همراه من روی گوشی های اندروید یا آی او اس می توانید به خدمات فوق العاده ای که توسط این برنامه ارائه می شود، دست پیدا کرده و از آن ها بهره مند شوید.برنامه ی همراه من به صورت رایگان بوده و از طریق آن به کلیه ی خدمات سایت همراه اول دسترسی خواهید داشت.


ثبت نام در اپلیکیشن همراه من

زمانی که این برنامه را و نصب کردید، می باید با ورود شماره ی تلفن اعتباری یا دائمی همراه اول خود نسبت به ثبت نام در این اپ اقدام نمایید. پس از وارد شماره ی تلفن یک کد فعالسازی برای شما پیامک می شود که با وارد آن، می توانید رمز عبور 8 رقمی را نیز انتخاب کرده و به نوعی برنامه را برای خود شخصی سازی نمایید.


در این برنامه موبایلی شما می توانید صورتحساب میان دوره یا پایان دوره ی سیم کارت دائمی خود را مشاهده نموده، و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.


همین طور دیگر خدمات و امکاناتی که در این اپلیکیشن ارائه می شود، به شرح زیر هستند:

انتخاب آوای انتظار

با استفاده از اپلیکیشن همراه من می توانید آوای انتظار مورد سلیقه ی خود را انتخاب کرده و از این طریق آن را فعال کرده و یا تغییر دهید.


ید بسته های اینترنتی
ید بسته های اینترنتی همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من میسر بوده و علاوه بر این می توانید تست سرعت، گزارش میزان مصرف و تغییر بسته را نیز از همین اپلیکیشن صورت دهید.


پیام گیر صوتی

اگر زمانی مایل به پاسخ دادن به تماس های ورودی خود نبوده و بخواهید یک پیام گیر صوتی، از مخاطبین شما پیغام صوتی دریافت نماید، پیام گیر صوتی همراه من این کار را به خوبی برای شما انجام خواهد داد. تنها کافی ست که گزینه ی پیام گیر صوتی در اپلیکیشن همراه من را فعال نمایید.


ردی گوشی
این گزینه برای زمانی که گوشی شما گم شده یا سرقت شود، کاربرد داشته و برای ردی آن کافی ست که کد imei را از روی جعبه ی گوشی موبایل خود به این اپلیکیشن وارد نمایید. از آن پس همیشه امکان ردی گوشی تلفن همراهتان وجود خواهد داشت.

برچسب ها : اپلیکیشن همراه من - اپلیکیشن ,نمایید ,توانید ,برنامه ,گوشی ,کرده ,اپلیکیشن همراه ,انتخاب کرده ,وارد ,اقدام نمایید ,گوشی موبایل
بیمه شخص ثالث قسطی
عنوان وبلاگ : هم همه

اگر تخفیف بیمه شخص ثالث شامل ح ان نشده باشد، البته آن هم تخفیف چند سال عدم استفاده از کوپن بیمه؛ احتمالا بیمه شخص ثالث کمی گران به نظر خواهد رسید.


پیش از این تنها ید بیمه بدنه خودرو به صورت قسطی امکان پذیر بود و بیمه شخص ثالث به صورت یکجا و نقد به فروش می رسید. اما مدتی ست که برخی از شرکت های بیمه به چند روش فروش بیمه شخص ثالث قسطی را راه اندازی کرده و برای آن دسته از افرادی که قادر به پرداخت یکجای مبلغ بیمه ثالث نیستند و یا به هر دلیلی ترجیح می دهند این بیمه نامه را قسطی ب ند، شرایط پرداخت اقساطی فراهم آورده شده است.


سایت بیمه بازار نیز به عنوان یک وب سایت فروش آنلاین بیمه امکان فروش اقساطی بیمه نامه شخص ثالث را مهیا ساخته است.جالب است بدانید که بیمه بازار با افرادی که اقدام به ید بیمه شخص ثالث قسطی از این وب سایت معتبر می کنند، درست در همان شرایط فروش بیمه شخص ثالث نقدی و یکجا عمل کرده و در صورتی که قبل از ساعت 3 بعد از ظهر اقدام به ید نمایید، همان روز پیک رایگان بیمه بازار، بیمه نامه ی فیزیکی را به شما تحویل خواهد داد.


به علاوه هیچ مبلغ اضافی از شما دریافت نشده و به معنای دیگر بیمه بازار سودی در این روال برای خود تعریف نکرده است.


در حال حاضر کاربران و اعضای بیمه بازار می توانند نسبت به ید اقساطی بیمه شخص ثالث پارسیان از طریق بیمه بازار اقدام کرده و با پرداخت 30 درصد از بهای کل بیمه نامه در ابتدا، باقی مبلغ را در چک های دو و چهار ماهه پرداخت نمایند.


رد و بدل بیمه نامه و چک ها به چه صورتی خواهد بود؟
متقاضیان ید بیمه نامه شخص ثالث قسطی از بیمه بازار می باید در ابتدا 30 درصد مبلغ کل را به صورت آنلاین در وب سایت بیمه بازار پرداخت کرده و دو یا سه چک خود را نوشته و آماده کنند تا زمانی که پیک بیمه بازار بیمه نامه ی فیزیکی را آورد، چک ها را به وی تحویل دهند.


برای ب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش اقساطی بیمه شخص ثالث بیمه بازار به صفحه ی زیر سر بزنید:


برچسب ها : بیمه شخص ثالث قسطی - بیمه ,ثالث ,بازار ,نامه ,قسطی ,پرداخت ,بیمه بازار ,بیمه نامه ,ثالث قسطی ,اقساطی بیمه , ید بیمه
اپل تولید آیفون 8 را کاهش می دهد
عنوان وبلاگ : هم همه

با در نظر گرفتن رده ی قیمتی سه گوشی آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون 10 اپل، انتظار می رفت که فروش آیفون 10 به دلیل گران قیمت بودن این گوشی لو اپل کمتر از دیگر مدل های عرضه شده باشد. اما با گذشتن مدتی از عرضه ی این گوشی های جدید اپل به بازار موبایل جهانی دیدیم که ماجرا برع شد.


گوشی موبایلی که فروش کمتری را تجربه کرد، آیفون 8 بود. فروش کم آیفون 8 موجب شد تا کمپانی اپل تصمیم بگیرد، تا با کاهش تولید آیفون 8؛ بخشی از خط تولید این گوشی را به تولید بیشتر آیفون 10 اختصاص دهند.آیفون 8 پلاس به جای آیفون 8
آنالیز این ماجرا که چرا مردم چندان به ید آیفون 8 علاقه نشان نداده و ترجیح دادند گوشی اپل جدید خود را از میان آیفون 8 پلاس یا آیفون ای انتخاب کنند، چندان پیچیده به نظر نمی رسد.


طبیعی هم هست، با توجه به تفاوت قیمت کم میان دو گوشی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس بیشتر مردم ترجیح می دهد آیفون 8 پلاس با صفحه ی نمایش بزرگتر را یداری کنند.


آن دسته از یدارانی هم که جیب پ ول تری دارند، به راحتی سراغ آیفون 10 رفته و به طور کلی چالشی برای انتخاب میان آیفون 8 و آیفون 8 پلاس ندارند.


طبق گزارش دیجیاتو به نقل از موسسه ی canalys، این برای اولین بار است که یک گوشی پلاس اپل از مدل معمولی تر آن فروش بیشتری داشته است. این بار برای اپل آیفون 8 فروش 5.4 میلیونی در مقابل فروش 6.3 میلیونی آیفون 8 پلاس قابل توجه می باشد.


برچسب ها : اپل تولید آیفون 8 را کاهش می دهد - آیفون ,گوشی ,پلاس ,تولید ,میان ,میان آیفون ,تولید آیفون ,گوشی آیفون
انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی دیگر شخص
عنوان وبلاگ : هم همه

تا پیش از اصلاح قانون انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، تنها مالک جدید خودرو  می توانست از تخفیف عدم پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث بهره ببرد و خود راننده ی قانون مند از این تخفیف بی نصیب می ماند.


پس از اصلاح قانون بیمه شخص ثالث، امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی دیگر تحت شرایطی فراهم شده است. در این قانون خودروی دیگر می تواند خودروی دیگر شخص یا خودروی یکی از بستگان درجه ی یک باشد.

حال با اصلاح قانون اگر سالها از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشید و تخفیف عدم استفاده از بیمه شخص ثالث شامل حال شما بشود، در صورت فروش خودرو امکان انتقال تخفیف بیمه به خودروی جدید شما وجود دارد.
حتی اگر خودرو را فروخته و قصد ید خودروی دیگری هم نداشته باشید، می توانید این تخفیفات را به خودروی یکی از بستگان درجه ی خود انتقال بدهید. اما این کار شرایطی دارد که در ادامه ذکر می کنیم:
شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث
بر اساس ماده ی ۶ بیمه شخص ثالث مصوبه شورای نگهبان، چند شرط اساسی برای انتقال این بیمه به فرد دیگر وجود دارد:
۱-    انتقال بیمه شخص ثالث تا زمانی امکان پذیر است که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد.
۲-    شما به عنوان دارنده ی بیمه شخص ثالث، می توانید بیمه را به افراد درجه ب یک از بستگان خود و یا برای خودروی دیگری که متعلق به خودتان است انتقال دهید. بنابراین انتقال برای افراد دیگر امکان پذیر نیست.
۳-    انتقال بیمه بین خوردروهای مشابه امکان پذیر است.
۴-    انتقال سند مالکیت حتما باید به صورت قطعی باشد و انواع قولنامه ای یا وک ی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
۵-    شرکتهای بیمه توجه داشته باشند که در زمان انتقال بیمه شخص ثالث باید هر گونه تخفیف که به این بیمه تعلق گرفته است را در زمان جابجایی، لحاظ نموده و انتقال دهند.
مدارک لازم جهت بررسی احراز شرایط انتقال تخفیف
۱-    سند خودروی جدید
۲-    سند خودروی قدیم
۳-    بیمه نامه خودروی جدید
۴-    بیمه نامه خودروی قدیم
۵-    در صورت ید اقساطی خودرو باید اصل و کپی گواهی اقساط را به همراه داشته باشید. در غیراین صورت باید اصل الحاقیه حذف سوابق خودروی قدیمی در دست باشد.

برچسب ها : انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی دیگر شخص - بیمه ,انتقال ,خودروی ,تخفیف ,ثالث ,امکان ,انتقال تخفیف ,تخفیف بیمه ,خودروی دیگر ,امکان پذیر ,انتقال بیمه ,امکان انتقال تخفیف
سخت ترین و آسانترین زبانهای خارجی برای یادگیری
عنوان وبلاگ : هم همه

یادگیری زبانهای خارجی یکی از ضرورتهای زندگی انسانها از گذشته تا به امروز بوده است. گرچه افراد در ترجمه های تخصصی به استخدام فریلنسر ترجمه و مترجم و یا شرکتهای تخصصی ترجمه پناه می برند، اما دانستن زبان در مواقع بسیاری ضروری است.
در این میان مرسوم ترین زبانی که مردم در سراسر دنیا یاد می گیرند، زبان انگلیسی است. به عبارتی زبان انگلیسی زبانی بین المللی است که مردم دنیا از طریق آن با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
گاهی افراد بنا به علاقه ی شخصی و یا شرایط کاری و زندگی روی به یادگیری زبان دیگری به غیر از انگلیسی می آورند. باید گفت در میان زبانهای مختلفی که در دنیا وجود دارد یادگیری برخی بسیار آسان و برخی بسیار سخت است.
در ادامه اینفوگرافیک سخت ترین و آسانترین زبانهای خارجی را برای یادگیری قرار می دهیم:


برچسب ها : سخت ترین و آسانترین زبانهای خارجی برای یادگیری - یادگیری ,زبانهای ,زبان ,انگلیسی ,خارجی ,ترجمه ,زبانهای خارجی ,برای یادگیری ,آسانترین زبانهای ,برخی بسیار ,زبان انگلیسی ,آسانترین زبانهای خارجی
ملانیا ترامپ در باغ وحش چین
عنوان وبلاگ : هم همه

ملانیا ترامپ بانوی اول ایالات متحده ی که همراه با دونالد ترامپ به کشور چین وارد شده بود، هنوز بدون همراهی ترامپ در چین مانده و به گردشگری چین مشغول است.


وی نیمی از یک روز را در باغ وحش دیدنی شهر پکن سپری کرده و ع های یادگاری با ک نی که از او در این بازدید استقبال کرده بودند، انداخت.


ملانیا ترامپ به ک نی که در باغ وحش پکن به استقبالش آمدند، عروسک های عقاب هدیه داده و ع های یادگاری متعددی گرفت.


برچسب ها : ملانیا ترامپ در باغ وحش چین - ترامپ ,ملانیا ,ملانیا ترامپ
سهامدار شدن در شرکت بیمه پارسیان با ید بیمه عمر
عنوان وبلاگ : هم همه

با ید بیمه عمر پارسیان می توانید در شمار سهامداران این شرکت بیمه قرار بگیرید.
طبق اطلاعیه ای که شرکت بیمه پارسیان ارائه کرده، انی که از تاریخ 22 مهر امسال تا پایان روز 21ام اسفند ماه اقدام به ید بیمه عمر از شرکت بیمه پارسیان نمایند، و سقف پرداختی آن ها به 500 هزار تومان برسد، 500 سهم از شرکت بیمه پارسیان را مالک خواهند شد.با در نظر گرفتن این شرایط ویژه، افرادی که قصد ید بیمه عمر را داشته باشند، فرصت استثنائی در این خصوص برای ید بیمه عمر پارسیان و به نوعی یک تیر و دو نشان زدن را پیدا کرده اند.


مدیر بیمه های عمر انفرادی و درمان مسافرتی شرکت بیمه پارسیان، امین محمدی به خبرنگار دنیای اقتصاد توضیح داد: خدمات بیمه در بازارهای مالی دارای ویژگی های خاصی است که به طور تقریبی هیچ یک از خدمات بانک و سرمایه گذاری در بورس نظیر آن را ندارند.

وی گفت: همجواری بیمه با بانک و بورس موجب شده تا محصولات نوینی طراحی شود و مشتریان بتوانند از خدمات سایر بازارها نیز بهره مند شوند. یکی از این محصولات، طرح جدید بیمه پارسیان است که در آن با ید بیمه عمر و سرمایه گذاری، سهامدار این شرکت می شوید.
محمدی ادامه داد: بیمه پارسیان به هیچ وجه تصمیم ندارد یداران بیمه های عمر را به داشتن سهام وسوسه کند؛ زیرا اصل مطلب، درک مشتری از ضرورت پوشش بیمه های عمر  است.

به گفته ی وی با اعمال این طرح چیزی در حدود 95 درصد از یداران بیمه عمر پارسیان شامل این سهامداری خواهند شد. او اظهار داشت: افرادی که از ۲۲ مهر تا ۲۱ اسفند سال ۹۶ بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان را یداری کنند که سقف پرداختی آنها ۵۰۰ هزار تومان باشد، مالک ۵۰۰ سهم از بیمه پارسیان می شوند. سهام این افراد، ظرف یک هفته پس از ید بیمه نامه از کارگزاری پارسیان به آنها واگذار می شود.


امین محمدی خاطر نشان ساخت: بسیاری با حق بیمه ماهانه ۵۰ هزار تومان بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری می ند. این دسته از افراد در این طرح می توانند با پرداخت حق بیمه ۱۰ ماهه بیمه نامه طی این مدت از این طرح استفاده کرده و ۵۰۰ سهم را دریافت کنند.


مدیر بیمه های عمر انفرادی و درمان مسافرتی شرکت بیمه پارسیان گفت: چنانچه در این مدت یدار، ۵۰۰ هزار تومان حق بیمه بیشتری پرداخت کرد و سقف پرداخت او به یک میلیون تومان برسد، ۵۰۰ سهم دیگر به او اعطا می شود.


وی توضیحات خود را این طور پیش برد که: سقف سهام های اه برای هر بیمه گذار، هزار سهم بوده و جزو دارایی او به حساب می آید؛ بنابراین وی می تواند پس از دریافت، درباره نگهداری یا فروش آن تصمیم بگیرد.

این مقام مسئول در شرکت بیمه پارسیان یادآور شد: سهام به شرطی به یداران بیمه های عمر و سرمایه گذاری پارسیان واگذار می شود که هیچ پرداختی معوق نداشته باشند و حق بیمه ها به موقع پرداخت شود. وی افزود: اعطای سهام، یک ابزار رقابتی برای شبکه فروش است. این اقدام همچنین موجب می شود مشتریان در کنار بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری که یداری می کنند، سهامدار بیمه پارسیان نیز باشند.


مدیر بیمه های عمر انفرادی پارسیان با اشاره به سیاست گذاری های جدید شرکت بیمه پارسیان برای رشد صنعت بیمه اضافه کرد: تا چندی پیش صنعت بیمه فقط با رویکرد طراحی محصول براساس نیازهای مشتری، طرحی را به بازار عرضه می کرد. به این معنا که مشتری چه دغدغه هایی دارد و برای پوشش این دغدغه چه می توان کرد. اما امروز بیمه گران به ایجاد روابط نوین با مشتری تمرکز دارند. به این معنا که مشتری چه اطلاعاتی باید از بیمه گر خود داشته باشد؟ چه اخباری را دنبال کند؟ حاضر است بابت دریافت چه ارزش هایی پول بپردازد؟

وی متذکر شد: بیمه و خدمات متنوع آن، ویژگی هایی دارند که سایر بازارهای مالی توان ارائه آن را ندارند؛ اما مشتریان به طور معمول در بحث ید بیمه های عمر، به بخش سرمایه گذاری آن توجه می کنند. این موضوع اشتباه نیست اما نباید اولویت اول برای ید باشد.
به گفته ی امین محمدی، طرح پیشنهادی برای سهامدار یداران بیمه عمر پارسیان برای نخستین بار از سوی مدیر عامل شرکت بیمه پارسیان مطرح شده و پس از بررسی های صورت گرفته این طرح بسیار کارآمد برآورد شد. وی گفت: ایده اولیه به مدیریت بیمه های عمر ارجاع و پس از بررسی های لازم، امروز دارای مختصات فنی است که تمامی ریسک ها در آن پیش بینی شده است.


وی تشویق مشتریان بازار بیمه به ید بیمه عمر و سرمایه گذاری را هدف اصلی این طرح دانسته و ادامه داد: هدف اصلی این طرح، عرضه سهام بیمه پارسیان نیست؛ بلکه قرار است با ارائه این طرح، افراد با درک درست از بیمه های عمر، ابتدا ا ام این بیمه نامه را باور و سپس به ویژگی های دیگر آن که داشتن سهام است، توجه کنند.


وی در خصوص بیمه عمر پارسیان عنوان ساخت: یکی از ویژگی های ممتاز بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری پارسیان، سود روزشمار آن است. این سود، در صورت باز ید نیز جریمه ندارد و طی سال های گذشته همواره سودی که به ذخایر تعلق گرفته بیش از سود علی الحساب آن بوده است.


وی به پوشش های اضافی بیمه عمر پارسیان اشاره کرده و اظهار داشت: یکی از این پوشش های اضافی، پوشش پرداخت مقرری روزانه بستری شدن در مراکز درمانی در اثر حادثه است. این پوشش از چهارمین روز بستری در بیمارستان تا ۹۰ روز تعهد می شود. چنانچه سرمایه فوت ۱۰۰ میلیون تومان باشد، برای عدم حضور او، روزانه ۵۰۰ هزار تومان مقرری پرداخت می شود.


امین محمدی توضیح داد: بیمه گذار با تعیین سرمایه فوت، بسته به نیاز خود می تواند سرمایه پوشش فوت را به دلخواه از ۳۰ میلیون تا ۴ میلیارد ریال، متناسب با مبلغ حق بیمه پرداختی انتخاب کند. همچنین امکان دریافت تا چهار برابر سرمایه فوت در صورت فوت بر اثر حادثه، تا سقف ۴ میلیارد ریال وجود دارد. غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دائم ناشی از حادثه نیز، معادل سرمایه فوت در اثر حادثه تا سقف ۴ میلیارد ریال قابل ارائه خواهد بود. در این بیمه نامه کمک هزینه درمان بیماری های خاص مانند انواع سرطان ها، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی قلب باز و پیوند اعضای اصلی بدن برابر با ۳۰ درصد سرمایه فوت بیمه نامه تا سقف مقرر تعهد شده و در صورت انتخاب بیمه گذار در فرم پیشنهاد، هزینه های ناشی از حادثه نیز تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال قابل پرداخت است.

برچسب ها : سهامدار شدن در شرکت بیمه پارسیان با ید بیمه عمر - بیمه ,پارسیان ,شرکت ,بیمه نامه ,سرمایه گذاری ,تومان ,بیمه پارسیان ,شرکت بیمه , ید بیمه ,هزار تومان ,امین محمدی
سرانجام بازار مسکن دوران رونق را به خود دید
عنوان وبلاگ : هم همه

پس از چند سال مداوم رکود در بازار مسکن، سرانجام مشاوران املاک بزرگ تهران خبر از به راه افتادن ید و فروش املاک و شروع دوران رونق می دهند.


همین طور عضو هیات مدیره ی اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشته است: با گذشت 5 سال از ت یازدهم همچنان منتظر مسکن اجتماعی ی هستیم. رونق مسکن در بازار آغاز شده و تولید مسکن باید افزایش یابد. سالانه 800 هزار ازدواج در کشور صورت می گیرد.


مصطفی قلی خسروی با اشاره به مسائلی که املاک تهران با آن ها دست به گریبان هستند، گفت: قطعا با وج سرمایه از بانک ها و هدایت آن ها به سمت تولید به ویژه تولید مسکن که به طور مستقیم 300 شغل را رونق می دهد، می تواند موجب رونق اقتصادی شود و اقتصاد را شکوفا کند.به گفته ی وی با بالا رفتن تعداد واحدهای مس ی در کلان ا، دوباره به همان ضرب المثل قدیمی اجاره نشینی، خوش نشینی می رسیم.


او عنوان ساخت: باید واحدهای خالی از سکنه که از سوی برخی احتکار می شود، به روش های تعزیراتی با آن ها برخورد شود تا این واحدها وارد بازار شوند.


خسروی اضافه کرد: تولید مسکن باید افزایش یابد و ساخت مسکن باید به حدی برسد که تقاضا از عرضه عقب نماند، هر چند باید اذعان شود مشکل مسکن در هیچ جای دنیا به طور کامل رفع نشده است.


وی توضیح داد: متاسفانه با گفتن رکود، رکود ایجاد می شود. اما آمارها از میزان معاملات نشان می دهد که رکود از بازار مسکن خارج شده و رونق وارد بازار شده است. چرا که 97 هزار معامله مسکن در کشور در ماه گذشته گزارش شده است که این حاکی از رشد میزان معاملات است.


عضو هیات مدیره اتحادیه ی مشاوران املاک کشور سخنان خود را این طور دنبال کرد: ما معتقدیم که کد رهگیری امنیت معاملات را افزایش می دهد، نه میزان تشخیص مالیات، پس باید اداره ثبت با مشاوران املاک تعامل بیشتری کند؛ چراکه مشاوران املاک هستند که نان را به سردفترها می رسانند، پس یعنی بله برون مسکن توسط مشاوران املاک انجام می شود و سردفترها عقد را انجام می دهند.


وی با انتقاد از محروم ماندن مشاوران املاک از اسناد و پلاک های ثبتی، متذکر شد: سال ها تلاش کرده ایم که کد رهگیری که با هدف شفاف سازی معاملات انجام می شود، توسط پلاک ثبتی باشد، نه کد پستی، اما به جایی نرسید پس باید اتحادیه مشاوران املاک به این سمت حرکت کنند که دریافت کد رهگیری از طریق پلاک ثبتی باشد.


او اضافه کرد: این که می گویند مشاوران قیمت ملک را بالا می برند، بی انصافی است. پس باید تاکید کنم مشاوران املاک جادوگر نیستند.

برچسب ها : سرانجام بازار مسکن دوران رونق را به خود دید - املاک ,مسکن ,مشاوران ,بازار ,رونق ,معاملات ,مشاوران املاک ,تولید مسکن ,مسکن باید ,میزان معاملات ,بازار مسکن ,اتحادیه مشاوران املاک
اندوه بازماندگان ز له ی 7.3 ریشتری در غرب کشور
عنوان وبلاگ : هم همه
ز له ی 7.3 ریشتری که ب در استان های غربی کشور و همچنین در عراق موجب وارد آمدن خسارات جانی و مالی گسترده به هموطنان ایرانی در کرمانشاه و همین طور مردم عراق شد، تمام کشور را در غم و اندوه فرو برد.
تاکنون دست کم 328 کشته و بیش از 2 هزار تن مجروح از این ز له در استان کرمانشاه بر جای مانده و غم بی پایان بازماندگان تمام کشور را عزادار ساخته است.
در تصاویر زیر عزاداری بخشی از بازماندگان ز له ی ب کرمانشاه را در سوگ عزیزان از دست رفته شان مشاهده می کنید:برچسب ها : اندوه بازماندگان ز له ی 7.3 ریشتری در غرب کشور - ز له ,کشور ,بازماندگان ,کرمانشاه ,بازماندگان ز له ,تمام کشور
برای بازدید از موزه لوور اینبار می توانید به ابوظبی بروید.
عنوان وبلاگ : هم همه

به زودی با ید تور دبی ابوظبی از موزه لوور هم می توانید دیدن کنید


بنا بر گزارش های منتشر شده، قرار است شعبه ای از موزه لوور فرانسه در کشور امارات افتتاح شود.این پروژه با سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار روز شبنه ،11 نوامبر، برابر با 20 آبان ماه، با حضور امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه به عنوان مهمان ویژه افتتاح خواهد شد.


این شعبه لوور در ابوضبی، از سه طرف در محاصره آب است و میزبان نمایش ۶۰۰ اثر هنری است که ۳۰۰ قطعه از آن از ۱۳ موسسه مهم هنری در فرانسه به امانت گرفته شده است و در ۲۳ گالری دائمی این موزه به نمایش گذاشته می شود.

محمد المبروک، رییس دپارتمان فرهنگ و گردشگری امارات گفت این مکان چیزی بیش از یک موزه است و مرکزی برای صلح، پذیرش، تحمل و آموزش نیز هست.


همچنین قرار است آثار با ارزشی از پل گوگن، ونسان ونگوگ و پابلو پیکاسو  که از جمله مهم ترین نقاشی هایی است که در این موزه در معرض نمایش علاقه مندان قرار می گیرد و از جمله چیدمان های دائمی موزه لوور ابوظبی نیز می توان به مجسه ای اثر آگوست رودین، درختی عظیم از جنس برنز با برگ های آینه ای اثر جوزژه پنونه، هنرمند ایتالیایی و سه حکاکی روی سنگ از جنی هولمز از اشاره کرد.


یک مجسمه ابولهول که قدمت آن به قرن ششم قبل از میلاد می رسد، ۱۳ قطعه از کتیبه ای با سوره قرآن کریم و یک مجسمه نیم تنه مرمرین از اسکندر مقدونی، نقاشی «تصویری از یک زن ناشناخته» اثر لئوناردو داوینچی نیز آثار بسیار ارزشمند این موزه به شمار می روند.


برچسب ها : برای بازدید از موزه لوور اینبار می توانید به ابوظبی بروید. - موزه ,لوور ,نمایش ,فرانسه ,ابوظبی ,موزه لوور
متقاضیان بازار مسکن
عنوان وبلاگ : هم همه

چیزی که در چند سال گذشته از نظر بانیان ساخت و ساز به درستی مورد توجه قرار نگرفته، نوع تقاضا روی بازار مسکن می باشد. با توجه به معاملات صورت گرفته در مدت اخیر، مشاهده می کنیم که بیشتر معاملات صورت گرفته روی آپارتمان های زیر 500 میلیون تومان و متراژ هایی در محدوده ی آپارتمان های زیر 90 متر بوده است.
عدم پیش بینی درست این شاخص ها یکی از عمده علت های وجود خانه های خالی در سراسر کشور می باشد.یکی از کارشناسان بازار مسکن در این باره اظهار داشت: با توجه به این که بیشترین معاملات مربوط به واحدهای کمتر از 500 میلیون تومان، کمتر از 90 متر مربع وب ین 3 تا 4 میلیون تومان در هر متر مربع است، برخلاف دوره های قبل رونق بخش مسکن از طرف قشر متوسط انجام می شود که در سال های گذشته برای آن ها برنامه ریزی نشده است.

مهدی روانشادنیا گفت: آ ین آمار ارایه شده از معاملات مسکن شهر تهران در مهرماه حاکی از آن است واحدهای دارای قیمت بیش از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع ۵.۴ درصد معاملات را به خود اختصاص دادند. واحدهای بیش از ۹ میلیون تومان ۱۰ درصد، واحدهای بالای ۸ میلیون تومان ۱۵ درصد و واحدهای ۷ میلیون تومان در هر متر مربع ۲۰ درصد معاملات را به خود اختصاص دادند. از سوی دیگر بیشترین فراوانی ید و فروش مربوط به واحدهای دارای قیمت بین ۳ تا ۴ میلیون تومان با سهم ۳۰ درصدی از کل معاملات بوده است. این نمایه نشان می دهد که تمرکز بازار روی قیمت و متراژهای متوسط است.
وی ادامه داد: اگر زیربنای واحدهای فروش رفته را هم ببینیم متوجه می شویم واحدهای بالای ۱۵۰ متر مربع کمتراز ۱۰ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص دادند، حدود ۳۰ درصد فروش مربوط به واحدهای ۱۰۰ تا ۱۵۰ متر و ۳۲ درصد معاملات مربوط به واحدهای ۶۰ تا ۸۰ متر مربع بوده است.
روانشادنیا توضیح داد: نتیجه این که کمتراز ۱۰ درصد معاملات به واحدهای دارای ارزش بیش از یک میلیارد تومان مربوط شده است، واحدهای بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد حدود ۲۰ درصد کل معاملات را به خود اختصاص دادند. یعنی ۳۰ درصد کل معاملات مربوط به واحدهای بالای ۵۰۰ میلیون تومان بوده و ۷۰ درصد دیگر را واحدهای دارای ارزش کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان در بر گرفته است.
وی با اشاره به میانگین قیمت مسکن در پایتخت که به عدد 4.8 میلیون تومان در هر متر مربع نزدیک است، گفت: اگرچه قیمت میانگین شهرتهران حدود ۴.۸ میلیون تومان در مهرماه اعلام شده ولی نکته این است که تمرکز خواسته های مردم برای واحدهای کمتر از ۹۰ متر مربع، قیمت کمتر از میانگین شهر تهران و قیمت زیر ۵۰۰ میلیون تومان است که آدرس تقاضا در بازار مسکن را نشان می دهد.
وی تاکید کرد: از بین سه گروه سرمایه گذاران حرفه ای، سوداگران مقطعی و مصرف کننندگان، طیف سوم بیشترین حضور را در بازار مسکن دارند که نشان می دهد هم اکنون در بازار مسکن، وزنه تقاضا سنگین تر از عرضه است.
این کارشناس بازار مسکن افزود: با توجه به نرخ ازدواج و طلاقی که در کشوراتفاق می افتد با جمعیت جوان، تقاضای مصرفی ثابت در سطح ا داریم که باید به آن توجه کنیم و اگر بخواهیم آدرس بدهیم که بازار ملک کلا رونق دارد یا رکود دارد آدرس خوبی به سرمایه گذاران نئاده ایم لذا باید سرمایه گذاران را به سمت واحدهایی هدایت کنیم که قیمت کمتراز ۵۰۰ میلیون تومان و متراژ کمتر از ۹۰ متر دارند.
وی با اشاره به سهم بیشتر تقاضای فعلی مسکن برای آپارتمان های زیر 100 متر، عنوان ساخت: هم اکنون حدود ۷۰ درصد تقاضای مسکن برای واحدهای کمتر از ۱۰۰ متر است در حالی که ۷۰ درصد عرضه در واحدهای بالای ۱۰۰ متر انجام می شود. این باعث شده از یک طرف با واحدهای خالی واز طرف دیگر با تقاضایی مواجه باشیم که به راحتی قابل پاسخ نیست. به طور مثال در بازار مسکن امروز شهر تهران پیدا واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون متناسب با سلیقه و توان ید طیف متوسط به دلیل تقاضای ۷۰ درصدی در بین این گروه کار دشواری است.

برچسب ها : متقاضیان بازار مسکن - واحدهای ,میلیون ,تومان ,معاملات ,مسکن ,درصد ,میلیون تومان ,بازار مسکن ,درصد معاملات ,واحدهای بالای ,واحدهای دارای
تهران بارانی می شود.
عنوان وبلاگ : هم همه

بنا بر گزارش کارشناس سازمان هواشناسی، تهران در پایان هفته بارانی خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد هوای تهران گفت: برای تهران امروز بارش خفیف باران و وزش باد پیش بینی می شود. امیدواریم با وزش باد از آلایندگی هوا کاسته شود.

به گزارش همهمه و به نقل از افکارنیوز، فریبا گودرزی اظهار داشت: امروز در اسان رضوی به ویژه غرب این استان شاهد وزش باد خواهیم بود. این استان و مشهد تا آ هفته بارش خوبی ندارد اما از میزان گرما کاسته شده و هوا خنک می شود. برای مشهد آ هفته بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در غرب کشور امروز هوا بارانی است و برای تبریز باران پیش بینی می شود. هوا تا پایان هفته در غرب تهران بارانی خواهد بود. این بارش ها به صورت پراکنده رخ می دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد هوای تهران گفت: برای تهران امروز بارش خفیف باران و وزش باد پیش بینی می شود. امیدواریم با وزش باد از آلایندگی هوا کاسته شود.

به گفته وی هوای شمال کشور امروز بارانی است و دما کاهش می یابد.

برچسب ها : تهران بارانی می شود. - تهران ,بارش ,بارانی ,بینی ,هفته ,کاسته ,کارشناس سازمان ,بارش خفیف ,خفیف باران ,هفته بارش ,تهران بارانی ,برای تهران امروز ,کارشناس سازمان هواشناس
یک افعی تک در حال انقراض در همدان رویت شد
عنوان وبلاگ : هم همه

یکی از گونه های بسیار کمیاب و در حال انقراض از مارهای افعی به نام افعی تک ، در همدان رویت گردید.به گفته ی رئیس اداره ی نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست همدان، این مار سمی از گونه ی افعی تک می باشد.

رضا دانش پژوه گفت: یک رشته مار سمی از گونه ی افعی تک با ارزش حفاظتی بالا در منطقه ی شکار ممنوع الوند همدان مشاهده گردید.
وی ادامه داد: این گونه ی کمیاب با نام علمی vipera raddei و به اسامی افعی ارمنی، افعی کردستانی، افعی تک و افعی ص ه ای نیز نامیده می شود.
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست همدان توضیح داد: افعی راده یا تک از سال 1994 در لیست سرخ iucn به عنوان گونه ی در معرض خطر انقراض قرار گرفت و به همین علت از ارزش حفاظتی بالایی برخوردار است.
وی متذکر شد: افعی راده در شمال غرب کشور و قسمتی از کشورهای ترکیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و کردستان عراق مشاهده شده است و این اولین بار است که در رشته کوه الوند همدان دیده می شود.

برچسب ها : یک افعی تک در حال انقراض در همدان رویت شد - افعی ,تک ,همدان ,گونه ,انقراض ,افعی تک ,ارزش حفاظتی ,افعی راده ,الوند همدان ,محیط زیست
گرانترین و ارزانترین منطقه تهران و احتمال افزایش قیمت خانه
عنوان وبلاگ : هم همه

طبق آ ین گزارشات از قیمت خانه، گرانترین واحد مس ی در منطقه ی یک تهران و ارزان ترین در منطقه ی 18 واقع شده است.
آمار مذکور از املاک تهران از طریق سامانه ی ثبت معاملات املاک و مستغلات تهران به دست آمده است.

به گزارش همهمه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بررسی آمار سامانه ی معاملات املاک و مستغلات بیانگر آن است که بیشترین قیمت هر مترمربع زیربنای واحد مس ی در مناطق 22 گانه پایتخت مربوط به منطقه ی یک با 10 میلیون و 259 هزار تومان است.

در منطقه ی 3 متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای واحد مس ی  8 میلیون و 391 هزار تومان و در منطقه ی 2 بالغ بر 7 میلیون و 88 هزار تومان است.
متوسط قیمت هر مترمربع واحد مس ی در منطقه 6 و 5 به ترتیب 6 میلیون و 521 هزار تومان و 5 میلیون و 437هزار تومان است. در مناطق 4، هفت و 8 متوسط قیمت تقریبا با هم ی ان است و به ترتیب 4 میلیون و 914 هزار تومان، 4 میلیون و 506 هزار و 4 میلیون و 508 هزار تومان است.
همچنین در مناطق 9، 10، 12، 11، 13، 14 و 15 متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای واحد مس ی به ترتیب 3 میلیون و 205 هزار تومان، 3میلیون و 29 هزار، 3 میلیون و 392 هزار، 3 میلیون و 116 هزار، 4 میلیون و 273 هزار، 3 میلیون و 566 هزار و 2 میلیون 767 هزار تومان است.
قیمت هر مترمربع زیربنای واحد مس ی 16، 17، 19، 20، 21 و 22 نیز به ترتیب معادل 2 میلیون و 717 هزار تومان، 2 میلیون و 599 هزار، 2 میلیون و 839 هزار، 2 میلیون و 624 هزار، 3 میلیون و 381 هزار و 4 میلیون و 165 هزار تومان است.
در نهایت نیز قیمت هر مترمربع واحد مس ی در منطقه 18 به عنوان ارزانترین منطقه پایتخت 2 میلیون و 274 هزار تومان است.
این گزارشات از بازار مسکن در حالی است که طبق نظر یک کارشناس بخش مسکن در نیمه ی دوم سال جاری قیمت خانه ۱۱ تا ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش خواهد داشت. بنابراین باید انتظار افزایش محسوس قیمت مسکن را در ماههای آتی داشته باشیم.
به گفته ی سعید آگشته، شواهد نشان می دهد بخش مسکن به تدریج در دو حوزه ی قیمت و تقاضا با افزایش نسبی مواجه شده است. به اعتقاد ایشان هم اکنون قیمت مسکن تقریبا با نرخ تورم برابری می کند و پیش بینی ایشان در این حوزه این است که در ماههای آینده یک تا دو درصد بالاتر از نرخ تورم قرار گیرد.

برچسب ها : گرانترین و ارزانترین منطقه تهران و احتمال افزایش قیمت خانه - میلیون ,هزار ,قیمت ,تومان ,منطقه ,واحد ,هزار تومان ,واحد مس ی ,زیربنای واحد ,متوسط قیمت ,مترمربع زیربنای
رئیس کل بیمه مرکزی از ظرفیت های نهفته صنعت بیمه کشور در بیمه عمر خبر داد
عنوان وبلاگ : هم همه

به گفته ی رئیس کل بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی نسبت حق بیمه به تولید ناخالص ملی، ضریب 2.1 درصدی را نشان مید هد. وی اظهار داشت: در حال حاضر انواع بیمه های عمر، سهمی نزدیک به 14 درصد در ایران را  داشته، در حالی  در منطقه ی منا این نسبت به 25 درصد و در جهان به 50 تا 60 درصد هم می رسد؛ پس ظرفیت نهفته بالایی در این بخش است. البته ظرف دو سال گذشته رشد بیمه های عمر به دلیل توجه مردم به رفاه و آتیه و نیز رشد اقتصادی کشور، در حال افزایش است.
عبدالناصر همتی با اشاره به رشد 70 درصدی در فروش بیمه عمر در دو سالی که پشت سر گذاشته شد، خاطر نشان ساخت: این در حالی ست که نفوذ بیمه 4.5 برابر رشد تولید ناخالص داخلی بوده که نشانگر ظرفیت بسیار بالا است. بنابر این باید برای رشد صنعت بیمه به عنوان صنعتی بکر برای سرمایه گذار شرایط را فراهم کنیم.بنا بر توضیحاتی که رئیس کل بیمه مرکزی داد، در حال حاضر دو شرکت بیمه اروپایی از کشورهای ایتالیا و آلمان علاقه مند به ید شرکت های بیمه ایرانی هستند. وی از تصمیم ت برای فروش سهام خود در دو شرکت بیمه معتبر آسیا و دانا به این شرکت های بیمه ایتالیایی و آلمانی خبر داد.

همتی توضیح داد: در این راستا مذاکرات خوبی را با 10 شرکت برتر بیمه جهان داریم و آن ها نیز آمادگی خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری اعلام کرده اند؛ به نحوی که برای اولین بار در سال گذشته پوشش بیمه عمر را از یک شرکت اتکایی بزرگ آلمانی برای یک شرکت ایرانی دریافت کردیم.
وی ادامه داد: بازارهای مالی جزو لوازم توسعه پایدار کشور است و نمی توان بازار توسعه نیافته داشت ولی گام های پرصلابتی در اقتصاد برداشت. از این رو این بازارهای مالی با سه ضلع اصلی بانک، بورس و بیمه فعالیت می کند.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: سرمایه های عظیمی در کشور وجود دارد و سرمایه هایی حدود 3 هزار میلیارد دلار سرمایه قابل بیمه شدن که در اقتصاد ایران نهفته است،

برچسب ها : رئیس کل بیمه مرکزی از ظرفیت های نهفته صنعت بیمه کشور در بیمه عمر خبر داد - بیمه ,شرکت ,سرمایه ,رئیس ,مرکزی ,کشور ,بیمه مرکزی ,شرکت بیمه ,بازارهای مالی ,صنعت بیمه ,تولید ناخالص
صف متقاضیان ید آیفون x
عنوان وبلاگ : هم همه

 گوشی آیفون x یا همان آیفون 10 اپل صف های طویلی را در مقابل فروشگاه های اپل در کشورهایی از جمله انگلستان، روسیه، آلمان، کره ی جنوبی، هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپورو... شکل گرفت.


در زیر تصاویری از این صف های علاقه مندان به ید آیفون 10 را مشاهده می کنید.
برچسب ها : صف متقاضیان ید آیفون x - آیفون , ید آیفون
طرح پیشگام طرحی برای نوسازی بافت فرسوده تهران
عنوان وبلاگ : هم همه

املاک تهران سالهاست مورد توجه سازنده ها قرار گرفته اند و می توانید در هر کوچه و محله ای در تهران رد پای بساز بفروشها را ببینید. یکی از مواردی هم که یک مشاور املاک به آن توجه ویژه ای دارد خانه های کلنگی و بعضا کمی قدیمی در محله های تهران است.
اغلب افرادی هستند که برای رسیدن به سود بیشتر از ساخت و ساز املاک تهران پول زیادی به جیب می زنند. کار آنها ید املاک قدیمی و ساخت آپارتمان چند طبقه به جای آن است. در این میان اهالی برخی محله ها از این ساخت و سازهای بی رویه به تنگ آمده اند چراکه ساخت و ساز یک ساختمان باعث سلب آسایش اهالی محله می شود.
در حالی فرایند ساخت و ساز ادامه دار و رو به رشد است که برخی محله های تهران شدیدا نیاز به نوسازی دارند. برخی محله های تهران علی رقم وجود خانه های بسیار قدیمی و غیراستاندارد از نگاه بساز بفروشها دور مانده اند تا جایی که بالا ه خود ت به فکر نجات این محله های فرسوده افتاده است.
قرار است ت و شهرداری طی طرحی تحت عنوان طرح پیشگام بافتهای فرسوده را نوسازی کنند.


طرح پیشگام

طرح پیشگام طرح تامین مسکن در شهر تهران است که با موافقت رییس جمهور برای اجرا در بافتهای فرسوده به تصویب رسید. طرح پیشگام طرح مشترک ت و شهرداری تهران برای تامین مسکن در بافت فرسوده است که بالا ه برای اجرا نهایی شد.
براساس این طرح قرار است طی یک بازه ی زمانی ۵ ساله، در فاز اول برای نزدیک به ۵۵ هزار واحد مس ی در محدوده ها و محلات هدف نوسازی شهر تهران با اولویت ۵ منطقه فرسوده پایتخت اجرا شود.
با اجرایی شدن این طرح بیش از نیمی از ظرفیت فعلی ساخت و ساز سالانه در شهر تهران به هسته های میانی و فرسوده ی پایتخت هدایت خواهد شد. به عبارتی با اجرایی شدن این طرح محله هایی که بیشتر نیاز به نوسازی دارند و از نگاه سازنده ها دور مانده اند هدف قرار می گیرند. طرح پیشگام در تهران با اولویت مناطق ۱۱، ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ که بیشترین بافت فرسوده را در تهران دارند اجرایی می شود.
اما تراکم ساختمانی در این طرح در پهنه های فرسوده ی شهر تهران و سایر ای بزرگ متناسب با تراکم جمعیت و ظرفیت محلات تعیین خواهد شد. این برنامه ی عملیاتی که در قالب طرح «الگوی نوسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و تولید مسکن محلی در مقیاس بزرگ» تدوین شده قرار است به زودی از سوی متولی نوسازی بافتهای فرسوده در ت به معاون اول رئیس جمهور ارائه شود.
در حال حاضر و سالانه در شهر تهران کمتر از ۱۰۰ هزار واحد مس ی ساخته می شود و نشانه ها حاکی از آن است که طرح برج سازی در بافتهای فرسوده ی تهران از اساس رد می شود.
گفتنی است طرح پیشگام به عنوان طرح عملیاتی تامین مسکن در بافتهای فرسوده ی شهر تهران ابتدا در پایتخت اجرا می شود و سپس مقدمات اجرای آن در سایر ا طرح ریزی خواهد شد. این طرح حداکثر تا یک سال آینده به اجرا گذاشته خواهد شد.

برچسب ها : طرح پیشگام طرحی برای نوسازی بافت فرسوده تهران - تهران ,فرسوده ,محله ,نوسازی ,پیشگام ,ساخت ,بافتهای فرسوده ,بافت فرسوده ,تامین مسکن ,برخی محله ,واحد مس ی
بازار سیاه گوشی آیفون 10 اپل
عنوان وبلاگ : هم همه

فروش آیفون 10 اپل در حاشیه بازار سیاهی به راه انداخت که برای برخی از دلالان گوشی های موبایل حاشیه ی سود قابل توجهی همراه داشت.


این موضوع در کشورهای آسیایی بیشتر دیده شده و به خصوص در هنگ کنگ دلالان گوشی های موبایل با ید آیفون 10 از مردمی که در صف ایستاده و با محدودیت تعداد از فروشگاه اپل ید کرده اند، این گوشی ها را با قیمتی گزاف تر به دیگران می فروشند.


ماجرا به طور دقیق از این قرار است که به علت محدودیت تعداد فروش به هر نفر در فروشگاه اپل، دلالان بیرون از این فروشگاه به سراغ افرادی که در صف های طولانی ایستاده و موفق به ید آیفون 10 شده اند، رفته و با پیشنهاد قیمتی بیشتر از قیمت فروشگاه اپل فرد را وسوسه کرده و گوشی را از وی می ند. باز همین دلالان گوشی های یداری شده را با قیمتی بسیار بالاتر به انی که علاقه مند به داشتن یک آیفون 10 بوده اما فرصت ید از فروشگاه اپل را پیدا نکرده اند فروخته و سود سرشاری نصیب خود می سازند.


یک مرد هنگ کنگی که تصویر وی را در زیر مشاهده می نمایید، رکورد دار ید و فروش گوشی آیفون 10 در بازار سیاه می باشد و به این موضوع افتخار زیادی هم می کند.
وی می گوید که کار او عده ای را به پول بیشتری از قیمت آیفون 10 رسانده و عده ای دیگر را که مشتاق داشتن این گوشی لو بوده اما فرصت ید از فروشگاه اپل را ندارند، خوشحال می سازد.


این موضوع چیزی هم نیست که شرکت اپل و یا حتی فروشگاه های جزء بتوانند مقابله ی خاصی با آن انجام دهند و با وجود اطلاع از بازار سیاهی که پشت در فروشگاه به راه افتاده، ع العملی از سوی کمپانی اپل برای این قیمت های کاذب و بازار سیاه به راه افتاده نشان داده نشده و به نظر نمی رسد هم که تیم فروش اپل برنامه ی خاصی برای برطرف این مساله داشته باشد.برچسب ها : بازار سیاه گوشی آیفون 10 اپل - فروشگاه ,گوشی ,آیفون ,بازار ,دلالان ,سیاه ,بازار سیاه ,دلالان گوشی ,گوشی آیفون ,فرصت ید ,محدودیت تعداد
بیمه مرکزی کشور، حامی نمایندگان و کارگزاران بیمه
عنوان وبلاگ : هم همه

عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی کشور گفت: آیین نامه حاکمیت شرکتی باید در شرکت های بیمه طور جدی اجرا شود که یک اصل بسیار مهم در سیستم اقتصادی کشور است و باید به طور جدی برای حمایت از حقوق بیمه گذاران در بیمه ها و س گذاران در بانک ها اجرا شود.


وی ادامه داد: ما حامی نمایندگان و کارگزاران هستیم و قصد ایجاد محدودیت برای شبکه فروش نداریم.همتی به ظرفیت های خالی بیمه ها در کشور علی الخصوص بیمه بدنه اتومبیل و بیمه آتش سوزی منازل مس ی اشاره کردفه و اظهار داشت: در حال حاضر ۸۷ درصد ظرفیت بیمه بدنه اتومبیل و ۸۹ درصد بیمه آتش سوزی منازل مس ی ظرفیت هایی است که نیازمند توجه بیشتر شرکت های بیمه به خصوص نمایندگان و کارگزاران است.


به علاوه وی به مهجور ماندن فروش بیمه عمر در کشور پرداخته و اعلام کرد: رشد ۳۵ درصدی بیمه های عمر در سال بیانگر این است که توانایی برای گسترش بیمه های عمر در کشور وجود دارد و باید اعتماد و اطمینان مردم را برای ید بیمه های عمر جلب کنیم. شرکت های بیمه باید به دنبال را اری برای گسترش این بیمه نامه در میان مردم باشند.


رئیس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: صنعت بیمه بستر خوبی برای توسعه پیدا کرده و این آرامش را مدیون تلاش ها و قانونمداری فعالان صنعت بیمه هستیم، چرا که صنعت بیمه با جلوگیری از سوخت ملی، به توسعه اقتصاد ملی کمک می کند.


وی با مثبت قلمداد همسویی خسارت حق بیمه شخص ثالث و رشد حق بیمه گفت: امیدوارم با ارائه نرخ های فنی، مشکلات بیمه درمان تکمیلی نیز برطرف شود و تعداد بیشتری از هموطنانمان تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.


رئیس کل بیمه مرکزی عنوان ساخت: صنعت بیمه؛ یک صنعت فنی و تخصصی است و از شرکت های بیمه خواست به صورت فنی و به دور از مسائل احساسی در هدایت این صنعت بکوشند.


وی در خصوص تاثیرات بر صنعت بیمه کشور گفت: مدیران عامل شرکت های بیمه از فضای ایجاد شده پس از بهره برداری کنند و ارتباطات بین المللی خود را گسترش دهند.


برچسب ها : بیمه مرکزی کشور، حامی نمایندگان و کارگزاران بیمه - بیمه ,صنعت ,کشور ,مرکزی ,شرکت ,گسترش ,بیمه مرکزی ,صنعت بیمه ,منازل مس ی ,برای گسترش ,بدنه اتومبیل ,سوزی منازل مس ی
خانه در الهیه چند؟
عنوان وبلاگ : هم همه

الهیه از جمله مناطق بسیار گران تهران است که معمولا خانواده های مرفه در آن س ت می کنند. منطقه ای خوش آب و هوای تهران است که در کنار آن هزینه ی زندگی در این منطقه بسیار بالاست.

قیمت اجاره خانه در این منطقه به شرح زیر است:


برچسب ها : خانه در الهیه چند؟ - منطقه
در سفرهای خارجی ید بیمه مسافرتی را جدی بگیرید!
عنوان وبلاگ : هم همه

اگر قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشید با گزینه ی مهمی به نام ید بیمه مسافرتی روبه رو می شوید که وجود آن در سفرهای خارجی ضروری است.
تصور کنید برای تعطیلات به یک کشور خارجی سفر می کنید که در آنجا کاملا غریب هستید. در این میان اگر خدای نکرده حادثه ای برای شما پیش بیاید، احتمالا هزینه های درمانی بسیار گران خواهد بود. در اینجا است که بیمه مسافرتی به کمک شما می آید.
در ادامه با بیمه مسافرتی و پوششهای آن بیشتر آشنا می شویم:بیمه مسافرتی چیست؟


نمی توان خطرات احتمالی ای که ممکن است مسافر را تهدید کند را نادیده گرفت. ممکن است شما در سفر به کشوری خارجی با مشکلاتی نظیر تصادف و بیماری، گم شدن مدارک، چمدان یا بار یا مشکلات حقوقی و سرقت مدارک و وسائل و یا تأخیرها و توقفات احتمالی روبه روش شوید. در این میان در کشوری که غریب هستید داشتن پشتوانه ای بیمه ای که جبران کننده ی خسارات باشد آرامش خیال شما را فراهم می کند.

به دلیل این نیاز مهم و حیاتی در سفرهای خارجی شرکتهای بیمه ای محصولی با نام "بیمه مسافرتی" را به مشتریان خود عرضه می کنند تا آرامش خیال مسافران را در سفر تامین کنند. از این روی ید بیمه مسافرتی را باید در الویت سفرهای خارجی خود قرار بدهید.
پوشش بیمه نامه مسافرتی در کل شامل اتفاقات غیر منتظره نظیر بیماری و یا صدمات بدنی یا عارضه ی ناگهانی و یا اتفاقات پیش بینی نشده که پس از شروع سفر برای افرادی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند رخ می دهد، می شود.
در این میان برای دریافت ویزا از برخی سفارت خانه  ها یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا بیمه نامه مسافرتی است. به عبارتی اگر بیمه مسافرتی را ارائه ندهید ویزا برای شما صادر نخواهد شد.
اما اگر ورود به کشور خارجی نیاز به ویزا نداشته باشد خودتان باید خود را مجبور به ید بیمه مسافرتی کنید. باید در نظر داشته باشید که در سفر به کشوری غریب هر لحظه ممکن است خطری شما را تهدید کند که وجود بیمه مسافرتی اطمینان خاطر شما را در سفر تامین می کند.


پوششهای بیمه مسافرتی:

می توان گفت پوشش بیمه ی مسافرتی از تنوع بسیاری برخوردار است و شرکتهای مختلف پوششهای مختلفی به مشتریهای خود ارائه می دهند. در بیمه نامه های مسافرتی پوششهای متنوعی ارائه می شود که هر یک از شرکتهای بیمه بخشی و یا تمام آنها را به مشتریان ارائه می کنند.

نکته ی مهم در خصوص شرکتهای بیمی ایرانی این است که در خارج از کشور شعبه ندارند و خدمات رسانی از طریق شرکتهای کمک رسان بین المللی انجام می شوند که هر یک از شرکتهای بیمه در کشور با یک یا چند مورد از این شرکتها برای ارائه ی خدمات در خارج از کشور همکاری می کنند.
این پوششها عبارتند از:
هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستانهای خارج از کشور
انتقال بیمه شده به مراکز درمانی دیگر و یا بازگرداندن وی به کشور محل اقامت در اثر بروز بیماری
پرداخت هزینه ی فوریتهای دندان پزشکی
بازگرداندن جسد متوفی
بازگشت اعضای بلافصل خانواده بیمه شده به کشور محل اقامت

حال پیش از سفر با مراجعه به سایت شرکتهای بیمه ای و با استعلام آنلاین بیمه  و یا مراجعه ی حضوری از بیمه مسافرتی شرکتهای مختلف اطلاع ب کنید و در نهایت مناسب ترین را یداری کنید.


برچسب ها : در سفرهای خارجی ید بیمه مسافرتی را جدی بگیرید! - بیمه ,مسافرتی ,کشور ,شرکتهای ,خارجی ,ارائه ,بیمه مسافرتی ,شرکتهای بیمه ,سفرهای خارجی , ید بیمه ,برای دریافت
افزونه ای برای ترجمه در مرورگر فایرفا
عنوان وبلاگ : هم همه

امروزه گوگل ترنسلیت به کمک کاربران اینترنت و حتی مترجمان در امر ترجمه آمده است. گوگل ترنسلیت ابزاری قدرتمند برای ترجمه است که بیش از 100 زبان دنیا را پشتیبانی می کند.
هر روزه به امکانات این ابزار معجزه آسای گوگل اضافه می شود. حال اگر زیاد با استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر در سایتهای خارجی گشت می زنید، باید افزونه ی گوگل ترنسلیت را در مرورگرتان نصب کنید تا استفاده از گوگل ترنسلیت برای ترجمه برایتان راحت تر از گذشته بشود.

افزونه گوگل ترنسلیت برای مرورگر فایرفا

برای بهره مندی از این امکان باید ابتدا مرورگر فایرفا را روی سیستم کامپیوتری خود باز کنید. سپس وارد قسمت افزونه ها شوید که در فایرفا add ons گفته می شود.
روی قسمتت add ons کلیک کرده و در قسمت جستجو عبارت google translate   را جستجو کنید. پس از یافتن افزونه ی مورد نظر روی add to firefox  کلیک کنید تا افزونه شود. ظرف چند ثانیه افزونه شده و شما باید روی گزینه ی add  کلیک کنید  تا به مرورگر شما اضافه بشود.
پس از پایان افزونه برای شما پیغام ری استارت ظاهر می شود. باید مرورگر خود را ری استارت کنید تا افزونه در قسمت افزونه در نوار بالایی مرورگر ظاهر بشود. پس در این مرحله بر روی restart now کلیک کنید.
پس از آن لوگوی افزونه که به شکل t قرمز است در بالا ظاهر می شود. اگر روی آن کلیک کنید تا باز شود با سه گزینه ی options، translate the selected text و translate the full page رو به رو می شوید. در قسمت options می توانید تنظیمات عمومی از جمله زبانی که می خواهید متن ترجمه بشود را انتخاب کنید. در قسمت بعدی امکان ترجمه ی بخشی از متن انتخ فراهم می شود و در قسمت آ می توانید ترجمه ی کل صفحه ی مربوطه را مشاهده کنید.
برای استفاده از افزونه، متن یا کلمه ی مورد نظر را انتخاب کرده سپس بر روی افزونه که در مرورگر ظاهر شده است کلیک کنید. ترجمه در متن به زبانی که انتخاب کرده اید نمایش داده می شود. پیشنهاد می کنم خیلی سریع افزونه را نصب کنید تا با جذ تهای آن بیشتر آشنا بشوید.

برچسب ها : افزونه ای برای ترجمه در مرورگر فایرفا - افزونه ,ترجمه ,مرورگر ,گوگل ,کلیک ,قسمت ,گوگل ترنسلیت ,کلیک کنید ,برای ترجمه ,انتخاب کرده ,افزونه
فروشگاه آنلاین, آغاز یک ب و کار موفق
عنوان وبلاگ : هم همه
تصور کنید که سرمایه ی اندکی دارید و قصد دارید تا با یک ب و کار راه اندازی کنید، چه زمینه ای را برای فعالیت انتخاب می کنید؟
فروشگاه آنلاین اولین جرقه ایست که به ذهن افراد می رسد.

این روزها هر شخصی که اندکی سرمایه داشته باشد به فکر راه اندازی فروشگاه آنلاین می افتاد. یک فروشگاه آنلاین حتی نیاز به پرداخت هزینه بابت طراحی سایت و سئو ندارد و شخص با یک کانال تلگرامی و صفحه ی اینستاگرامی بدون مجوز و پرداخت مالیات می تواند با کمترین سرمایه یک ب و کار راه بیندازد.

در میان فروشگاههای آنلاین مدیران برخی با هزینه بابت تبلیغات کلی طرفدار پیدا می کنند و به فروش بالایی دست می یابند و برخی حتی با ارائه ی کالای باکیفیت و متنوع نمی توانند به موفقیت دست یابند.

در این میان اگر هدف شما یک فروشگاه اینترنتی عظیم و پر رفت و آمد باشد، باید بیشتر حوصله کنید. آنچه مسلم است، وب سایت اولین و اساسی ترین عنصر در راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. باید با طراحی سایت درست و اصولی، کار روی سئوی سایت و انجام تبلیغات، سایت فروشگاهی خود را به خوبی به دیگران معرفی کنید.  

حتما با مفهوم سئو آشنا هستید ،می دانید برای آنکه به رتبه های نخست صفحه ی گوگل بیایید ،لازم است که وبسایت شما بهینه سازی شده باشد و اصول سئو در آن رعایت!
فروشگاه آنلاین

سایت فروشگاهی چیست؟

برای تعریف سایت فروشگاهی باید گفت، این نوع سایت با هدف ارائه ی خدمات و یا محصولات فیزیکی و مجازی در مقابل  پول الکترونیکی طراحی می شود. شما هر نوع محصولی را از پوشاک گرفته تا محصولات مجازی نظیر آموزشهای مجازی و غیره را می توانید در فروشگاه اینترنتی یا آنلاین به فروش بگذارید.

مزایای فروشگاه اینترنتی برای صاحب ب و کار

1_بستری مناسب با سرعت و دقت بالا در تبادل اطلاعات

2_ واسطه ها در بازار در فروشگاه آنلاین حذف می شوند.
3_هزینه های اضافه حذف شده و با کاهش هزینه ها بستر مناسب برای ورود شرکت جدید و نوپا در عرصه رقابت فراهم می شود.
4_شما می توانید خدمات پشتیبانی بهتر و کارآمدتری را به مشتریها ارائه بدهید.
ویژگیهای فروشگاه اینترنتی:
1_شما می توانید محصولات و خدمات خود را در سطوح نامحدود شامل عنوان محصول، تصویر محصول، توضیحات و غیره به مشتریها معرفی کنید.
2_امکان ثبت سفارش و سیستم رهگیری ید توسط یدار وجود دارد.
3_امکان صدور فاکتور الکترونیکی وجود دارد.
4_ می توانید امکان پرداخت اینترنتی یا آنلاین توسط هر یک از کارتهای عضو شتاب و همچنین پرداختهای غیر اینترنتی را در سایت خود فعال کنید.
5_کاربر می تواند به جستجوی دقیق و چند سطحی میان محصولات شما بپردازد.
6_می توانید سیستم ثبت نام اعضا را فعال کرده و تسهیلات ویژه برای اعضا و مشتریهایتان در نظر بگیرید.
 7_سیستم گزارش گیری انعطاف پذیر (لیست ید های یک عضو، لیست فروش یک محصول خاص در بازه ی زمانی مشخص و بسایری از گزارش های کارآمد دیگر)
در آ باید گفت راه اندازی یک سایت فروشگاهی کار بسیار راحتی است، شما باید ابتدا نوع محصولات و خدماتی را که ارائه می دهید مشخص کرده و  اقدام به طراحی سایت مناسب با آن کنید. می توانید با استخدام فریلنسر با حداقل هزینه یک سایت درست و حس طراحی کنید. سپس در میان دوستان و آشنایان شروع به تبلیغات کنید. کمی بعد روی سئوی سایت و تبلیغات گسترده تر آن کار کنید تا شما هم در نهایت دارای ب و کار موفقی در زمینه ی فروشگاههای اینترنتی شوید.

برچسب ها : فروشگاه آنلاین, آغاز یک ب و کار موفق - سایت ,فروشگاه ,اینترنتی ,آنلاین ,توانید ,طراحی ,فروشگاه اینترنتی ,سایت فروشگاهی ,فروشگاه آنلاین ,طراحی سایت ,معرفی کنید
نگاهی به سایت سازهای ایرانی
عنوان وبلاگ : هم همه

قبل از روی کار آمدن سیستمهای مدیریت محتوا نظیر وردپرس و جوملا، کار طراحی سایت بسیار طاقت فرسا، سخت و هزینه بر بود.  قبل از آن  تنها این متخصصان حوزه ی آی تی در زمینه ی برنامه نویسی سایت قادر به طراحی سایت بودند و بس.

درواقع هر سایت اینترنتی در باطن شامل چند صد صفحه از کدهای html و css است که در  نبود سی ام اسها، طراح سایت میبایست طی روزها زحمت و تلاش آنرا به وجود بیاورد. اما با روی کار آمدن سیستمهای مدیریت محتوا یا همان cms طراحی سایت اندکی ساده تر از گذشته شده است.


در دنیا سیستمهای مدیریت محتوای بیشماری وجود دارند که برنامه نویسان  بنا به سلیقه ی خود آنها را نوشته و در اختیار سایر علاقه مندان طراحی وب سایت قرار داده اند. در این میان معروف ترین و البته محبوب ترین سی ام اس،  وردپرس است که امروزه سایتهای بسیاری توسط آن طراحی و ارائه شده اند.

اما سالها پس از روی کار آمدن اولین سیستمهای مدیریت محتوا و گسترش آنها برنامه نویسان جوان ایرانی نیز به فکر ساخت cms بومی افتادند.

شاید ابتدا تنها یکی دوتا سایت ساز ایرانی بود، اما با گذشت زمان سایت سازهای ایرانی نیز دارای تنوع بیشماری شدند. با وجود سایت سازهای ایرانی دیگر هر شخصی با کمی به کار بردن سلیقه می تواند صاحب یک وب سایت زیبا و جذاب و البته کاربردی بشود.
اغلب سایت سازهای ایرانی برای غالب کاربران ناشناخته هستند، اگر می خواهید به طور جدی طراحی سایت را دنبال کنید، بهتر است آنها را امتحان کرده و بهترین و مناسب ترین آنرا انتخاب کنید. در ادامه به 5مورد از سایت سازهای ایرانی اشاره می کنید:
1_سی فایو: سی فایو با شعار از میان 100 قالب حرفه ای، همین حالا رایگان وب سایت خود را راه اندازی کنید، راه اندازی شده است. خوب این سایت ساز کاملا رایگان نیست و شما پس از 48 ساعت باید سایت ساز را یداری کنید! سی فایو دارای بیش از 90 قالب متنوع است که همگی ریسپانسیو هستند.


2_کاج: این سایت ساز ایرانی در حال حاضر نسخه ی پنجمش ارائه شده است و اساس آن سادگی پنل مدیریتی آن است. طراحی سایت از طریق این سایت ساز به صورت درگ اند دراپ است، یعنی کار می تواند ماژولهای مد نظر خود را کشیده و در هر جا که مایل است قرار بدهد. تنوع خدمات و قالبهای این سایت ساز بسیار زیاد است به طوری که کمک می کند یک سایت حرفه ای ایجاد کرده و از آن لذت ببرید.

3_کاموا: این سایت ساز با شعار کمتر از 20 دقیقه سایت بسازید راه اندازی شده است. شرکت سازنده ی کاموا این سایت ساز را 14 روز رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. شما پس از 14 روز اگر از سایت ساز و امکانات آن راضی بودید می توانید آنرا یداری کنید. کاموا دارای تنها 20 قالب است که همگی واکنشرا و ریسپانسیو هستند.


4_سایت ساز: سایت ساز بعدی که همان نام سایت ساز را با خود یدک می کشد، تا اینجا بیشترین تنوع قالب را داشته است. برای این سایت ساز بیش از 450 قالب طراحی شده است که می توان توسط آنها سایتهای متنوع و با کیفیتی را تولید کرد. از قالبهای سی فایو دموی آنلاین در سایت وجود دارد که شما می توانید با مشاهده و بررسی آنها مناسب ترین را انتخاب کنید. از نرم افزار سایت ساز در حال حاضر دو نسخه ی 1.7 و 1.8 ارائه شده است. در آ باید گفت "سایت ساز" یک cms چند زبانه است که مهمترین مشخصه ی آن محسوب می شود.

5_ پورتال: آ ین سایت سازی که برای شما معرفی می کنیم پرتال است که با 20 قالب ریسپانسیو و دارا بودن امکانات قابل قبول، نیازهای کاربران را به خوبی تامین می کند.

اکنون اگر شما به عنوان یک علاقه مند به طراحی سایت نسبت به سایت سازهای ایرانی کنجکاو شده اید، می توانید با مراجعه به سایتهای مذکور  با بررسی آنها مناسب ترین را برای طراحی سایت خود انتخاب کنید.

لازم به ذکر است یک طراح سایت حرفه ای شخصی  است که  اطلاع کلی نسبت به تمامی سایت سازهای ایرانی و خارجی داشته باشد تا بهتر بتواند نیاز مشتری را برآورده کند.

برچسب ها : نگاهی به سایت سازهای ایرانی - سایت ,ایرانی ,طراحی ,سازهای ,قالب ,مدیریت ,سایت سازهای ,طراحی سایت ,سازهای ایرانی ,سیستمهای مدیریت ,مدیریت محتوا ,سایت سازهای ایرانی ,سیستمهای ?
یک روز- یک مصاحبه
عنوان وبلاگ : هم همه

اگر به حوزه ی طراحی وب سایت علاقه مند بوده و تمایل دارید تا در این زمینه تحصیل کرده و به عنوان طراح وب به دورکاری مشغول شوید، توصیه می کنیم تا با چند نفر از طراحان وب سایت حرفه ای گفت و گو کرده و از زوایای پیدا و پنهان و مسئولیت های سنگین این حرفه مطلع شوید.طراحی وب سایت زمینه ی شغلی ست که هرگز پایانی برای دانش آن نبوده و زمانی که تصمیم می گیرید تا به این حوزه قدم بگذارید باید از پیش آگاهی داشته باشید که شما هر روز باید قدم قدم با دانش روز جلو رفته و پیوسته دانش و مهارت های خود را به روز کنید.


در این مطلب سری به مصاحبه ی منتشر شده در سی اس وب با یک طراح حرفه ای وب زده و به بخشی از این گفت و گو نگاهی می اندازیم:


به عنوان اولین سوال، خودت را معرفی کن:

من شایان شلیله هستم، متولد سال ۶۲ و تقریبا حدود ۱۰ سال است که در زمینه وب کار می کنم.
روزانه حدودا چند ساعت را برای اینترنت صرف می کنی؟
قدیم ها شاید روزی ۱۰، ۱۲ ساعت و گاهی هم ۱۴ ساعت. الآن هم روزهایی که کار برنامه نویسی داشته باشیم و یا کار سنگینی که مجبور باشیم سریع تمام کنیم شاید همان ۱۲ تا ۱۴ ساعت پای کامپیوتر و اینترنت باشم.
چطور وارد وب شدی؟
با توجه به زمینه کاری که داشتیم، اول از همه در زمینه آموزشگاه و همان طراحی سایت olc بود. اول اصلا قرار نبود چیزی به اسم آموزش الکترونیکی وجود داشته باشد (یعنی تقریبا حدود سال ۲۰۰۱). بعد کم کم جلو آمد و تبدیل به یک سیستم آموزش الکترونیکی شد.
پس اولین سایتی که روی وب داشتی olc بود؟
بله، اولینش olc بود.
اولین هدفی که باعث شد این سایت را احداث کنی چه بود؟ فکر می کردی که این قدر گسترش پیدا کند؟
اصلا فکر نمی . همان طور که گفتم اولین هدف، معرفی شرکت مان بود که در کار آموزش زبان فعالیت می کرد و هیچ برنامه ای برای elearning نداشتیم ولی وقتی که روی وب آمدیم، خیلی سریع رشد کرد و بالا آمد.
به جز olc تو، سایت وینا را هم داری؛ در مورد آن بگو:
تقریبا ۴، ۵ سال پیش بود که چند جلسه (مثل جلسات فعالان وب الآن) برای تشکیل یک ngo به نام انجمن مدیران سایت های اینترنتی برگزار شد. چون در آن زمان جمع شدن افراد در قالب ngo کمی مشکل بود و ی زیاد از مدیران سایت ها و فعالیت آن ها اطلاعی نداشت، به ذهنم رسید تا یک خبرگزاری برای اخبار سایت ها و مصاحبه با مدیران آن ها ایجاد نمایم. دو، سه ماه بعد از آن هم سایت بالا آمد و شروع به انتشار اخبار کرد.


ادامه ی مصاحبه با یک طراح وب سایت

برچسب ها : یک روز- یک مصاحبه - سایت ,زمینه ,اولین ,مصاحبه ,ساعت ,مدیران ,آموزش الکترونیکی ,تقریبا حدود
کد دستوری *4*1420# به کجا می رسد؟
عنوان وبلاگ : هم همه

با وارد کد دستوری *4*1420# در گوشی تلفن همراه خود، قادر خواهید بود به جای استعلام اینترنتی بیمه از طریق گوشی موبایل بدون نیاز به اینترنت سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را دریافت نمایید.


البته دقت داشته باشید که برای دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی از طریق کد دستوری می باید پیش از هر کاری در سایت https://sabeghe.tamin.ir اطلاعات خود را وارد کرده و ثبت نام نمایید.


سپس برای دریافت سوابق از طریق کد دستوری *4*1420# ، این کد را در گوشی تلفن همراه خود شماره گیری کنید.5 گزینه ی استعلام، خدمات، پرداخت حق بیمه، نوبت دهی و بعدی برایتان نمایش داده می شود که با انتخاب گزینه ی 1 به صفحه ی دیگری ارجاع داده می شوید که باز 4 گزینه ی استعلام استحقاق درمان، فیش مستمری، استعلام آ ین سابقه و بازگشت را در خود جای داده است.اینجا نیز با وارد عدد 3، استعلام آ ین سابقه را درخواست کرده و کادری ظاهر می شود که باید کد ملی خود را با دقت در آن وارد نمایید.سپس سوابق بیمه تامین اجتماعی شما نمایش داده خواهد شد.


همان طور که در توضیحات ذکر گردید، به جز این از طریق کد دستوری *4*1420# به اطلاعات و خدمات دیگری نیز دسترسی خواهید داشت.


برچسب ها : کد دستوری *4*1420# به کجا می رسد؟ - دستوری ,طریق ,داده ,بیمه ,سوابق ,استعلام ,دستوری *4*1420 ,تامین اجتماعی ,سوابق بیمه ,بیمه تامین ,نمایش داده ,بیمه تامین اجتماعی ,استعلام آ ین سابقه ,
کانال تلگرام صندوق بازنشستگی راه افتاد
عنوان وبلاگ : هم همه

بنا بر اخبار منتشر شده، کانال تلگرامی صندوق بازنشستگی کشوری نیز راه اندازی می شود.
به گزارش همهمه و به نقل از ایسنا، کانال تلگرامی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی @cspf_news برای اطلاع رسانی خدمات و انتشار اخبار رسمی مرتبط با این صندوق، راه اندازی شد.


برای آنکه ارتباط گسترده تری با مخاطبان و بازنشستگان کشوری در داخل و خارج از کشور صورت گیرد و اطلاع رسانی به شکل آسان تری صورت گیرد ، روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری اقدام به راه اندازی کانال تلگرامی با عنوان «بازنشستگان کشوری» به نشانی @cspf_news کرده است.


هم اکنون کاربرانی که از پیام رسان تلگرام استفاده می کنند، می توانند با عضویت در کانال بازنشستگی کشور از آ ین اخبار با خبر شوند. کافیست تا  نشانی @cspf_news را جست و جو کنید و در کانال عضو شوید.


همچنین، حساب کاربری این صندوق در توییتر به نشانی @cspfnews نیز فعال شده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

برچسب ها : کانال تلگرام صندوق بازنشستگی راه افتاد - کانال ,بازنشستگی ,صندوق ,کشوری ,news ,@cspf ,صندوق بازنشستگی ,@cspf news ,نشانی @cspf ,بازنشستگی کشوری ,کانال تلگرامی ,صندوق بازنشستگی کشوری ,تلگرامی صندوق
آتش سوزی بیمارستان محب یاس
عنوان وبلاگ : هم همه

عصر دیروز شنبه 22ام مهر ماه، آتش سوزی در بیمارستن محب یاس شکل گرفته و توسط تیم های آتش نشانی اعزام شده از سه ایستگاه آتش نشانی کاملا مهار شد.


گفتنی ست، که شرکت بیمه پوشش دهنده ی این بیمارستان اعلام کرده است؛ پرداخت خسارت بیمه آتش سوزی و حوادث از سوی شرکت بیمه در اسرع وقت پس از کارشناسی و ارزی خسارات صورت خواهد پذیرفت.


برچسب ها : آتش سوزی بیمارستان محب یاس - بیمه ,سوزی ,شرکت بیمه
قیمت مسکن در نیمه دوم امسال تا سقف ۱۰ درصد افزایش می یابد.
عنوان وبلاگ : هم همه
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری گفت که در نیمه اول سال 96 قیمت ید و فروش مسکن افزایش نداشته است. او همچنین اظهار کرد که وارد دوره پیش رونق مسکن شده ایم و پیش بینی می شود در نیمه دوم امسال تا سقف تورم و در حد ۱۰ درصد، رشد قیمت مسکن داشته باشیم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک کشوری، حسام عقبایی، تصریح کرد: افزایش نجومی قیمت ها در منطقه یک، شایعه ای بیش نیست و قیمت ها در تمامی مناطق تهران در حد نرخ تورم رشد خواهد داشت.

او همچنین با بیان اینکه اصلاح سیاست های پرداختی تسهیلات ید، نقش موثری در بهبود بازار مسکن دارد، گفت: افزایش مدت زمان پرداخت تسهیلات و کاهش نرخ سود بانکی می تواند، زمینه ساز افزایش قدرت ید خانوار ها باشد.

برچسب ها : قیمت مسکن در نیمه دوم امسال تا سقف ۱۰ درصد افزایش می یابد. - افزایش ,مسکن ,قیمت ,نیمه ,قیمت مسکن ,مشاوران املاک ,اتحادیه مشاوران ,اتحادیه مشاوران املاک
انواع مختلف وب سایت
عنوان وبلاگ : هم همه
طراحی سایت


انی که به طراحان سایت مراجعه می کنند و درخواستی مبنی بر وب دیزاین ارائه می کنند، حتما از آنها درباره ی ب و کارشان سوال می شود.


چرا که وب  دیزاین انواع و اقسام مختلفی دارد که حتما میبایست در طراحی سایت مورد توجه قرار گیرد.


انواع طراحی سایت را میشناسید؟
وب سایت های شرکتی: این وب سایت ها  به معرفی خدمات شرکت یا موسسه ای خاص می پردازد و کارشان اطلاع رسانی در مورد محصولات و خدمات است.

وب سایت های شخصی :در وب سایت های شخصی که این روزها بیشتر شده اند، افراد خود را معرفی کرده و یا درباره آنچه دوست دارد اطلاعاتی به اشتراک می گذارد.

وب سایت های اطلاعاتی :این سایت ها معمولا اطلاعاتی را در مورد موضوع و یا سازمان خاصی در اختیار کاربران قرار می دهند. این سایت ها رایج ترین نوع سایت در اینترنت هستند.

وب سایت های تراکنشی : سایت های تجارت الکترونیکی e-commerce در این دسته قرار می گیرند.

سایت های اجتماعی: این شبکه های اجتماعی برای دوست ی و تبادل اشتراکات استفاده می شوند. یکی از نمونه های معروف این سایت ها، است.

سایت های سرگرمی : این سایت ها بر روی بازی و یا سایر سرگرمی ها تمرکز دارند. بعضی از آنها بازی های آنلاین رایگان یا پولی به کاربرانشان ارائه می کنند.

سایت های تجاری : فروشگاه ها برای ب سود بیشتر به طراحی وب سایت های اینترنتی روی آورده و  ید اینترنتی را تشویق می کنند.

سایت های آموزشی :برخی موسسات اطلاعات آموزشی در اختیار کاربران قرار می دهند. برخی هم آموزش از راه دور یا همان آموزش مجازی دارند.           
                                                                (منبع www.asemooni.com )برچسب ها : انواع مختلف وب سایت - سایت ,اطلاعاتی ,مورد ,طراحی ,انواع ,کنند سایت ,کاربران قرار ,اختیار کاربران ,طراحی سایت
متن مکمل آیین نامه بیمه های زندگی و مستمری
عنوان وبلاگ : هم همه

در گروه بیمه های زندگی و مستمری، بیمه عمر و سرمایه گذاری و ... مکمل آیین نامه بیمه های زندگی و مستمری جلسه ی مورخ 29/05/96 به شرح زیر مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفت.تبصره ۱- موسسات بیمه مختلط می-توانند پوشش تکمیلی خطرات اضافی را طبق مقررات مربوط، همراه انواع بیمه¬های زندگی عرضه نمایند.


تبصره ۲– موسسات بیمه زندگی و مستمری می¬توانند تعهد پرداخت سرمایه یا مستمری اضافی در صورت فوت یا نقص عضو ناشی از حادثه، پرداخت سرمایه و یا معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی دائم (اعم از کلی یا جزئی) به هر علت، پرداخت بخشی از سرمایه فوت در صورت ابتلا به بیماری های خاص و جبران هزینه های پزشکی ناشی از حادثه را به عنوان پوشش تکمیلی انواع بیمه های زندگی و مستمری عرضه نمایند. شرایط این گونه پوشش های بیمه ای باید حسب مورد منطبق با شرایط عمومی مربوط مصوب شورای عالی بیمه یا شرایط عمومی مورد تایید بیمه مرکزی باشد. موسسات بیمه مذکور مجاز به صدور مستقل پوشش های تکمیلی فوق نیستند. انواع بیماریهای خاص موضوع این تبصره و حداکثر سرمایه برای پوشش مربوط به این بیماریها هر ساله توسط بیمه مرکزی تعیین و ابلاغ می شود.


تبصره ۳– درصد واگذاری اتکایی اجباری پوشش های تکمیلی موضوع تبصره ۲ این ماده در موسسات بیمه زندگی و مستمری تابع مقررات بیمه های زندگی و مستمری است. سایر شرایط این پوشش ها از قبیل نرخ کارمزد فروش، کارمزد اتکایی اجباری، نحوه مشارکت در منافع بیمه گذاران، حقوق بیمه گذاران نسبت به ذخایر ریاضی، نحوه تنظیم حساب ها و نحوه ذخیره گیری آن ها تابع بیمه های خطر فوت زمانی است.


تبصره ۴ – موسسات بیمه می توانند علاوه بر بیمه های مستمری، تعهدات سایر انواع بیمه را هم به صورت مستمری پرداخت نمایند.

برچسب ها : متن مکمل آیین نامه بیمه های زندگی و مستمری - بیمه ,مستمری ,زندگی ,تبصره ,موسسات ,پرداخت ,موسسات بیمه ,شرایط عمومی ,بیمه های زندگی ,بیمه مرکزی ,پوشش های تکمیلی
انیشتین بعدی جهان کیست؟
عنوان وبلاگ : هم همه

آلبرت انیشتین نابغه ی فیزیک جهان پدیده ای بود که هرگز در هیچ کجای دنیا به فراموشی س نشده و همیشه نگاه تشنه ی جهانیان به دنبال انی چون او می گردد.

جالب است بدانید که انیشتین بعدی جهان خانمی جوان به نام سابرینا گونزالس پاسترسکی ست. این خانم جوان از سوی هاروارد لقب انیشتین دوم را گرفته و یکی از برترین فیزیکدانان حال حاضر جهان می باشد.این نابغه ی جوان 23 ساله که اصلیت کوبایی- یی دارد، در سن 14 سالگی موفق به ساخت یک هواپیمای یک موتوره در گاراژ خانه پدری اش شد. چیزی که ساخت این هواپیما را بسیار اعجاب انگیزتر می کند، جمع آوری اطلاعات تنها از طریق اینترنت است که این بانوی جوان و نابغه با مهارت کامل از پس آن برآمد. زمانی که ساخت هواپیمای یک موتوره در گاراژ خانه به پایان رسید، سابرینا سوار آن شده و روی دریاچه ی میشیگان به پرواز درآمد.از آن زمان به بعد زندگی سابرینا گونزالس پاسترسکی دستخوش تغییرات بسیاری شده و او به نابغه ای شناخته شده تبدیل گشت.

در گزارش روزیاتو به نقل از نشریه ی فوربس آمده؛ خانم سابرینا نخستین خانمی است که در 20 سال گذشته شاگرد اول دوره لیسانس mit با معدل کامل 5 شده و اکنون دانشجوی دوره ی ای فیزیک هاروارد است.
اکنون این نابغه فیزیک به موضوعات دیگری به جز ساخت هواپیما چون سیاه چاله ها و تاثیر جاذبه در فضا روی آورده است.
نابغه ی جهان بدون تلفن هوشمند
در حالی که جهانیان برای ید جدید ترین تلفن های هوشمند سر و دست می شکنند و وقت زیادی از شبانه روز خود را در شبکه های اجتماعی سپری می کنند، نابغه ی فیزیک جهان حتی ساده ترین تلفن هوشمند را نیز با خود حمل  نکرده و در هیچ یک از شبکه های اجتماعی فعالیت ندارد.اکنون این بانوی جوان پیشنهادات استخدام از شرکت های بزرگ و شناخته شده ای چون ناسا، بلو اوریجین، آمازون و... را دریافت کرده است.

برای ب اطلاعات بیشتر و تماشای ویدئویی از وی به آدرس http://rooziato.com/1396121126/%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%a7-%da%af%d9%88%d9%86%d8%b2%d8%a7%d9%84%d8%b3-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3%da%a9%db%8c%d8%9b-%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%b4%d8%aa%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b9/ سر بزنید.

برچسب ها : انیشتین بعدی جهان کیست؟ - نابغه ,جهان ,ساخت ,فیزیک ,سابرینا ,انیشتین ,گاراژ خانه ,بانوی جوان ,ترین تلفن , هاروارد ,گونزالس پاسترسکی ,سابرینا گونزالس پاسترسکی
انبار پلاستیک در خیابان منصور تهران آتش گرفت
عنوان وبلاگ : هم همه

دیروز عصر، ساعت 19 یک انبار پلاستیک در خیابان منصور شرقی تهران، آتش گرفته و تیم آتش نشانی به سرعت خود را به محل رسانده و موفق به اطفای حریق بدون صدمه به شخصی شدند.
گزارشات حاکی از آن است که این انبار پلاستیک دارای بیمه آتش سوزی و حوادث بوده و از این لحاظ نیز جبران خسارات خواهد شد.
در زیر تصاویری از مراحل اطفای حریق توسط آتش نشانان را مشاهده می نمایید.


برچسب ها : انبار پلاستیک در خیابان منصور تهران آتش گرفت - پلاستیک ,انبار ,انبار پلاستیک ,اطفای حریق ,خیابان منصور
کره شمالی از جدیدترین بمب هیدروژنی خود رونمایی کرده و در جهان سر و صدای زیادی به پا کرد
عنوان وبلاگ : هم همه

در پی تنش های ایجاد شده میان کره ی شمالی و ایالات متحده ی ، باز خبر دیگری از سوی کره ی شمالی منتشر گردیده که به نظر می رسد موج اعتراضات جهانی را بالا برد.
در تصاویر منتشر شده از سوی حکومت کره ی شمالی، یک بمب هیدروژنی فوق پیشرفته با قدرت ت یب بالا و قابلیت قرار گیری به صورت کلا روی موشک های دوربرد که تماما ساخت خود کشور کره است، رونمایی شده و گفته می شود این بمب ای وزن کم و قدرت زیادی برخوردار می باشد.
لازم به ذکر است که کره ی شمالی در حاشیه ی رونمایی از این بمب هیدروژنی کره شمالی اظهار داشته است: ما قادریم تسلیحات هسته ای قدرتمند را به هر تعداد که مایل باشیم تولید کنیم.


برچسب ها : کره شمالی از جدیدترین بمب هیدروژنی خود رونمایی کرده و در جهان سر و صدای زیادی به پا کرد - شمالی ,رونمایی ,هیدروژنی
قیمت خانه های الهیه
عنوان وبلاگ : هم همه

آنچه در زیر آمده است، ج قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در الهیه تهران طی شهریور ماه ۹۶ است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد.برچسب ها : قیمت خانه های الهیه
رستوران ریحون
عنوان وبلاگ : هم همه
رستوران ریحون


اگر به دنبال یک کب خوب هستید و می خواهید آ هفته تان را در رستورانی خاص باشید، رستوران ریحون را پیشنهاد می کنم.


رستوران ریحون در جردن قرار دارد و از جمله رستورانهای بسیار معروف این حدوده به شمار می رود. این رستوران سنتی برای قرارهای کاری یا مهمانی های کوچک خانوادگی مناسب است. سطح قیمتی رستوران برخلاف منطقه بالای موقعیتی اش، متوسط است.


ریحون در دکوراسیون داخلی هم اصل سنتی بودن را رعایت کررده است. میز و صندلی های غذاخوری ساده، ظروف سفیدی که در اکثر هتل ها و رستوران ها می بینیم و دیوارهایی که تنها با سنگ های تزیینی کرم پوشانده شده اند.


برخلاف خیلی از رستوران ها که با نمای شیک و زیبا مشتریان را جذب می کنند، ریحون به کیفیت اش می نازد و به وسیله آن مشتریان ثابتش را نگه داشته است.


در تعطیلات و آ هفته ها اطراف ریحون بسیار شلوغ است و جای پارک به سختی پیدا می شود.


رستوران ریحونبرچسب ها : رستوران ریحون - رستوران ,ریحون ,رستوران ریحون
اتوبوس حامل دانش آموزان دختر هرمزگانی تحت پوشش بیمه شخص ثالث شرکت بیمه دانا بوده است
عنوان وبلاگ : هم همه

اتوبوس حامل دانش آموزان دختر هرمزگانی تحت پوشش شرکت بیمه دانا بوده و در پی حادثه ی تلخی که رخ داد، مدیر عامل شرکت بیمه ما ضمن ابراز تاسف و همدردی خبر از پرداخت به موقع خسارات از جمله دیه ی نفس کامل و دیه ی قطع عضو و نخاع داد.
به گفته ی مدیر عامل شرکت بیمه دانا، بیژن صادق اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی تحت پوشش بیمه شخص ثالث و سرنشین دانا بوده است.وی گفت: به عنوان شرکت بیمه گر از نظر بیمه شخص ثالث و سرنشین، به تمام تعهداتمان عمل خواهیم کرد، بر این اساس از ساعات اولیه حادثه، مسئولان بیمه دانا در استان فارس در محل حادثه در بیمارستان حضور پیدا د و به بررسی ابعاد مسئله پرداختند.

وی عنوان ساخت: متأسفانه در این سانحه 7 دانش آموز و 2 تن از دیگر سرنشینان خودرو جان باختند، 2 نفر قطع عضو و 2 نفر قطع نخاع شده اند، بر این اساس و با توجه به تعهداتی که در بیمه نامه راننده و شرکت حمل و نقلی وجود دارد، در اولین فرصت یعنی چهارشنبه هفته جاری با حضور در استان هرمزگان، بخشی از خسارت خانواده های خسارت دیده را پرداخت خواهیم کرد.
وی توضیح داد: این پول ها به هیچ وجه نمی تواند آثار رقت انگیز حادثه ر ا جبران کند، اما امیدواریم تا حدودی برای مصدومان و خانواده های عزیز از دست داده کمک کننده باشد.
این مقام مسئول بیمه ای متذکر شد: اتفاقی که افتاد، وم توسعه فرهنگ بیمه ای را بیش از پیش یادآور شد و امیدواریم در بیمه نامه های شخص ثالث و حوادث بتوانیم فرهنگ بیمه را در کشور نهادینه کنیم.
همین طور وی در خصوص استراتژی های شرکت های بیمه برای کاهش حوادث جاده ای گفت: ما هزینه هایی را برای تجهیز اورژانس ها و کاهش نقاط حادثه خیز جاده ای پرداخت می کنیم و در رشته های بیمه ای، یکی از وظایف بیمه گر این است که نقاط ضعف و حادثه خیز را به بیمه شدگان متذکر شود.
در نهایت صادق در پاسخ به پرسشی که درباره ی ساعت حرکت اتوبوس و تخلف بودن آن مطرح شده بود، گفت: با توجه به گرما و حرارتی که در برخی از استان ها وجود دارد، این مجوز به شرکت های حمل و نقل داده شده که در شب نیز جابجایی انجام شود.

برچسب ها : اتوبوس حامل دانش آموزان دختر هرمزگانی تحت پوشش بیمه شخص ثالث شرکت بیمه دانا بوده است - بیمه ,شرکت ,دانا ,ثالث ,اتوبوس ,بوده ,شرکت بیمه ,حامل دانش ,دانا بوده ,اتوبوس حامل ,بیمه دانا
باغ رستوران spu
عنوان وبلاگ : هم همه

اگر دنبال رستورانی زیبا و خاص برای صرف تعطیلات آ همفته می گردید، به میدان درکه سری بزنید. رستوران spu در تمام ایام ماه با منوی فوق العاده ی خود آماده ی پذیرایی از مراجعه کنندگان است.


این رستوران شبیه به یک باغ کوچک است که با آلاچیق های متعدد پر شده است. البته علاوه بر آلاچیق ها، میز و صندلی های غذاخوری هم در فضای باغ چیده شده است.


اس پی یو هم غذاهای سنتی ایرانی دارد و هم غذاهای فرنگی. هر دو منو لذیذ و خوشمزه هستند. فضای رستوران به قدری بزرگ است که می توان یک مهمانی 200-300 نفره در آن ب ا کرد.

مثل تمامی رستوران ها، اس پی یو هم اینترنت رایگان دارد. ولی پارکینگ اختصاصی ندارد و باید به سختی جای پارک پیدا کرد. سطح قیمتی اس پی یو نسبتا بالا است. ولی فضای زیبای رستوران و غذای لذیذش، تجربه یکبار امتحان را دارد.

امسال که هوا کمی گرم شده، نشستن در باغ سرسبز با آب و هوای منطقه شمالی درکه حس می چسبد.


عید غدیر در راه است، پس دست بجنبانید و از امروز برای رزرو میز در این رستوران فوق العاده اقدام کنید.

برچسب ها : باغ رستوران spu - رستوران ,فضای
نرخ اجاره بها به جای ید و فروش از کاهش نرخ سود متاثر شد
عنوان وبلاگ : هم همه

با وجودی که کاهش نرخ سود بانکی به عنوان اهرمی برای افزایش تعدادی ید و فروش مسکن در کشور به نظر می رسید، اما بیش از آن که وج سرمایه ها از بانک های کشور به جذب پول به سمت بازار املاک منجر شود، مالکین به جان مستاجران افتاده و نرخ اجاره بها را بالا بردند.
برای جستجوی نرخ اجاره بها در تهران اینجا کلیک کنید.
در همین راستا عضو سابق شورای مسکن، افشین پروین پور اظهار داشت: بسیار بعید است در شرایط فعلی در بازار ید و فروش مسکن با کاهش نرخ سود بانکی اتفاقی صورت بگیرد.وی ادامه داد: مسلم است که کاهش سود بانکی جذ ت نگه داشتن سرمایه در بانک را کم می کند و این سرمایه به دنبال جایگزین دیگری است اما تحلیل بنده این است که این تأثیر بیشتر از اینکه روی ید و فروش مسکن تأثیرگذار باشد روی قیمت اجاره بها مؤثر خواهد بود کما اینکه اکنون نیز مشاهده می شود که مالکان بیشتر به سمت افزایش بها به جای گرفتن رهن حرکت می کنند.

 پروین پور گفت: چرا که اکنون بازار ید و فروش در رکود به سر می برد و علت این رکود قیمت بالای مسکن است که تقاضا را پایین آورده است.
وی در خصوص حرکت سرمایه های خارج شده از بانک ها به سمت بازار ساخت و ساز توضیح داد: انتقال سرمایه به سمت ساخت و ساز مسیر متفاوتی با ید و فروش دارد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد اتفاق بسیار خوبی است چرا که در این صورت عرضه افزایش پیدا می کند و در نتیجه باعث تعادل در قیمت بازار مسکن خواهد شد.
او درباره ی سیاست های مثبت جهت رونق پیدا بازار املاک کشور عنوان ساخت: سیاستهای بانکی به تنهایی قادر نیست که رونق را به این بخش بازگرداند و احتیاج به سیاستهای مکمل دارد مثلا باید با سوادگری در بخش مسکن مبارزه کرد و این باعث بازگشت رونق به بخش مسکن می شود.

برچسب ها : نرخ اجاره بها به جای ید و فروش از کاهش نرخ سود متاثر شد - مسکن ,بازار ,سرمایه ,اجاره ,کاهش ,بانکی ,فروش مسکن ,بازار ید ,بازار املاک
سفر به پامپلونای اسپانیا
عنوان وبلاگ : هم همه
بیشتر مردم وقتی نام شهر پامپلونای اسپانیا را می شنوند، اولین چیزی که به ذهنشان می رسد،جشن سالیانه ی بازی است و شاید همین هم دلیل بسیاری افراد برای سفر با تور اسپانیا باشد و همین یک جشن به تنهایی انگیزه ی خوبی است تا همه ی توجه ها را برای یک سفر هیجان انگیز به خود جلب کند.
پامپلونا ، یک شهر جذاب با سایز میانه و با جمعیتی در حدود 200 هزار نفر است که امکانات مدرن زیادی هم دارد.این شهر همچنین یک ناحیه ی فرهنگی و اقتصادی هم به حساب می آید .
جشن بازی ماتادورها در این شهر شهرت جهانی دارد و هر ساله افراد زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند. علیرغم اینکه این جشن هرساله تعداد زیادی زخمی و حتی مرده بر جای می گذارد اما همچنان در میان مردم بسیار محبوب است  و تا حالا اعتراضات زیادی به این مراسم شده است اما همچنان که می بینید هیچ چیز نمی تواند مانع برگزاری آن شود.
بعد از فرو نیزه در بدن و زخمی او، شمشیری در بدن خشمگین فرو میرود تا مسابقه تمام شود. در آ هم به ماتادور، گوش یا دم به عنوان هدیه داده می شود که بستگی به کیفیت روند مسابقه دارد.

برچسب ها : سفر به پامپلونای اسپانیا - اسپانیا ,پامپلونای اسپانیا
10 درصد افزایش قیمت مسکن در نیمه ی دوم سال 96
عنوان وبلاگ : هم همه

طبق آن چه رئیس اتحادیه ی مشاوران املاک اظهار داشته است، قیمت مسکن در نیمه ی دوم سال 96 تا 10 درصد افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد.


عقبایی توضیح داد: در سال 96 پیش بینی برای سونامی و جهش قیمت نخواهیم داشت، اما رشد نسبی تورم وجود دارد.وی درباره ی قیمت ملک در ماه جاری گفت: در شرایط فعلی وضعیت بازار مسکن تا حدودی بهتر شده و با اصلاح سیاست های بانکی که از سال گذشته در پیش گرفته شد می توان انتظار اتمام رکود در این بازار را داشت.

رئیس اتحادیه ی مشاوران املاک اظهار داشت: تأخیر در اصلاح سیاست های بانکی باعث کند شدن روند رونق در بازار مسکن شد و با سرعت گرفتن این اصلاحات در سال جاری مطمئناً شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود.


وی با ورود به حوزه ی سرمایه  گذاری در صنعت ساختمان سازی اضافه کرد: معمولاً زمانی که سرمایه و سرمایه گذاری به حوزه ای ورود می کند موجبات ایجاد تورم فراهم می شود که البته این تورم بیش از تورم حاکم بر کشور نیست، با این وجود در نیمه دوم سال جاری که شاهد افزایش معاملات به صورت آرام و رسیدن تورم به 10 درصد خواهیم بود.


او خاطر نشان ساخت: امکان رشد موردی یک واحد مس ی بیش از تورم حاکم بر کشور وجود دارد ، اما به هر حال رشد قیمت مسکن به طور متوسط تا سقف 10 درصد بوده است.


وی درباره ی روند افزایش قیمت در نیمه ی دوم سال جاری گفت: در نیمه دوم سال جاری روند معاملات مسکن رشد بیشتری خواهد داشت، البته لازمه این امر علاوه بر کاهش نرخ سود بانکی ایجاد تمهیدات دیگری مثل بالا رفتن سقف تسهیلات بانکی و مدت بازپرداخت و کاهش اقساط است.برچسب ها : 10 درصد افزایش قیمت مسکن در نیمه ی دوم سال 96 - مسکن ,قیمت ,تورم ,نیمه ,جاری ,بازار ,بازار مسکن ,قیمت مسکن ,افزایش قیمت ,اصلاح سیاست های ,سیاست های بانکی ,اصلاح سیاست های بانکی ,مشاوران املا
با 150 میلیون کجا خانه ب یم؟!!
عنوان وبلاگ : هم همه

چند سالی است که قیمت خانه بیشتر از حد انتظار افزایش یافته است به طوری که امروزه با قیمت یک خانه ی چند سال ساخت متراژ پایین در یک موقعیت نه چندان خوب، در سالهای قبل می توانستید یک خانه ی مناسب در یک محله ی خوب در تهران یداری کنید. اگر سالها قبل درگیر جستجو ی قیمت مسکن بوده اید، این تفاوت فاحش را می توانید کاملا درک کنید.آنچه مسلم است، بازار مسکن در ایران و به خصوص تهران افسار گسیخته است و مسئولان به خصوص شهرداری تاکنون برای مدیریت آن اقدام شایسته ای انجام نداده اند. به گفته ی کارشناسان در تهران قیمت مسکن در دوره های مختلف، روز به روز افزایش یافته که از جمله دلایل آن می توان به تمرکز امکانات در این کلان شهر و افزایش هزینه های ساختمان سازی ناشی از تراکم فروشی اشاره کرد که ناشی از مدیریت غیر علمی در شهر تهران بوده است.

حال با تمامی این مشکلات اگر در حال حاضر 150 میلیون تومان سرمایه داشته باشید و بخواهید آنرا صرف ید مسکن کنید، به نظرتان می شود با این سرمایه صاحب خانه شد؟
در سالهای نه چندان دور با این مبلغ می توانستید آپارتمانی نوساز در مناطق خوب تهران از قبیل جنت آباد یداری کنید. اما خوب اگر چنین سرمایه ای دارید نگران نباشید می توانید روی آپارتمانهای 79متری با عمر 15 سال در مناطق جنوبی تهران نظیر هاشمی حساب کنید. اگر عمر بنا را بالاتر ببرید، می توانید صاحب خانه های بزرگتری در همین مناطق جنوبی بشوید. حال ج قیمت مسکن حدود 150 میلیون تومان را قرار می دهیم تا اگر واقعا قصد ید خانه در تهران را دارید به شما کمک کند:


قیمت مسکن در تهران حدود 150 میلیون تومان

برچسب ها : با 150 میلیون کجا خانه ب یم؟!! - تهران ,خانه ,قیمت ,مسکن ,میلیون ,مناطق ,قیمت مسکن ,میلیون تومان ,مناطق جنوبی ,صاحب خانه , یداری کنید
هتل ارزان در آنتالیا
عنوان وبلاگ : هم همه
هتل گریدا سیتی

آنتالیا شهر هتل های لو و گران است. مسافران تور آنتالیا، بر سر آنکه کدام هتل لو را انتخاب کنند، سردرگم می مانند. اما در این هم هستند افرادی که تمایل چندانی به صرف هزینه برای جای خواب ندارند. اگر قصد دارید به آنتالیا سفر کنید ولی نمی خواهید هزینه زیادی پرداخت کنید، هتل گریدا سیتی(grida city) را به شما پیشنهاد می کنم.


معرفی هتل گریدا سیتیاین هتل سه ستاره در ساحل آنتالیا قرار دارد. گرچه تمام امکانات هتل های پنج ستاره را ندارد یا در سطح پایین تری دارد، هتلی است که خدمات و سرویس دهی اش قابل قبول است. این هتل در منطقه یا ی واقع است و فاصله اش از مرکز آنتالیا کم است و فاصله اش تا دریای مدیترانه، 900 متر است.


مسافران می توانند از جمله مهم ترین امکانات آن  مانند پارکینگ رایگان، وای فای رایگان، سالن بدنسازی مجهز، است روباز، تنیس روی میز، زمین تنیس، اجاره خودرو و پذیرش ۲۴ ساعته استفاده کنند.


اتاق های آن دارای خدمات وی آی پی، سیستم تهویه هوای مطبوع ، سرویس بهداشتی و تراس است و صبحانه درون اتاق هم سرو می شود.


قبل از سفر، می توانید رزرو این هتل را انجام داده تا با آسودگی خاطر گردش تان را آغاز کنید.


هتل گریدا سیتی


هتل گریدا سیتی


هتل گریدا سیتیبرچسب ها : هتل ارزان در آنتالیا - آنتالیا ,گریدا سیتی
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی از پیامک شدن وضعیت بیمه ای اشخاص خبر داد
عنوان وبلاگ : هم همه

شاید تا به حال برای اطلاع از وضعیت پرداخت حق بیمه ی خود و... ماهیانه به استعلام آنلاین بیمه روی می آوردید، اما به گفته ی معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی زین پس وضعیت بیمه ای و پرداخت حق بیمه افراد به شماره موبایل آنان پیامک خواهد شد. این روال به صورت ماهیانه صورت خواهد گرفت و بیمه شدگان می توانند به راحتی از وضعیت بیمه ای خود مطلع شوند.


معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: بر این اساس به همه بیمه شدگان پیامک می دهیم که کارفرما برای آنها چند روز کارکرد حق بیمه و با چه حقوقی رد کرده است و چه میزان در سوابق بیمه ای فرد محاسبه شده است.محمد حسن زدا افزود: نگاه خود را نسبت به ارائه خدمات تغییر دادیم و تلاش می کنیم روند ارائه تسهیلات آسان شود و دیگر فرد برای گرفتن خدمت دوندگی اداری نکند.

وی ادامه داد: در چهار سال گذشته بستر ایجاد خدمات فراهم شده است و اکنون زمان بهره برداری از برنامه های عملیاتی از طریق هم افزایی بخش های مختلف رسیده است.

وی واریز آنلاین کمک هزینه ی ازدواج زوج های جوان و همین طور تخفیفی که از سوی این سازمان برای هزینه ی کفن و دفن ارائه می شود را در صدر فهرست امور قرار داده و تاکید کرد: این اقدامات می تواند امکان رصد و نظارت دقیق تر را فراهم کند؛ به عنوان مثال  معاونت درمان، حذف دفترچه های بیمه را در مراکز درمانی انجام داد و اکنون در حال پایلوت حذف دفترچه در مراکز درمانی طرف قرارداد است و این طرح امکان رصد دقیق بر کار پزشکان را فراهم کرده است.

زدا خاطر نشان ساخت: یکی دیگر از پروژه های ما ارسال پیامک به همه بیمه شدگان در هرماه است که قصد داریم آن را تا یکی دو ماه آینده اجرایی کنیم؛ بر این اساس لیست های پرداخت حق بیمه ای را که دریافت می کنیم، به بیمه شدگان اطلاع رسانی کنیم، یعنی از طریق پیامک به آنها می گوییم که حق بیمه این ماه شما دریافت شده، حقوق و دستمزد و کارکرد شما این میزان است.

وی اضافه کرد: در واقع هم اطلاع رسانی می کنیم و هم آنکه ۱۳ میلیون بیمه شده به فهرست بازرسان ما اضافه می شوند و اگر کارفرمای آنها حق بیمه را ناقص پرداخت کرد، دیرکرد داشت و یا فرار بیمه ای انجام داد اقدام کنند. به عنوان مثال اگر در یک کارگاه برای ۹ نفر پیامک ارسال شد اما برای یک نفر پیام نیامد، وی می تواند نزد کارفرما برود و علت را جویا شود و پیگیری های لازم را انجام دهد تا بعدها به هنگام بازنشستگی دچار مشکل نشود.معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی عنوان ساخت: قبلا توجهی به این امور نمی شد و طبق آیین نامه های موجود عمل می کردیم، اما اکنون تمایل داریم کمک کنیم و اشکالات آیین نامه ها را از طریق سازمان مدیریت، مجلس و هیئت امنا پیگیری کنیم. تضمین موفقیت یک سازمان هدف دار قطعی است.

وی توضیح داد: طی چهار سال گذشته به جای حرکات نمایشی، بانک های اطلاعاتی خود را کامل کردیم و به سازمان های مختلف متصل شدیم.

 این مقام مسئول در خصوص ارائه ی خدمات غیر حضوری و تاثیر مثبت آن بر کاهش رفت و آمدهای درون شهری در سالعات اداری و شلوغ گفت: در حال حاضر  حداقل یک میلیون و ۲۰۰ هزار موردحق بیمه از طریق اینترنت و غیرحضوری دریافت می شود که ۲.۵ میلیون سفر درون شهری را در کشور کاهش داده است.

زدا سخنان خود را این گونه پایان داد: پرداخت مستمری ها نیز به صورت متمرکز انجام می شود. قبلا پول باید از تهران به اداره کل استان، شعب و واحدها می رفت، اما اکنون مستقیما به حساب افراد واریز می شود و واسطه ها حذف شده اند. قبلا ۲۵ روز درگیر پرداخت مستمری ها بودیم، اما اکنون این روند ساماندهی شده است.


برچسب ها : معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی از پیامک شدن وضعیت بیمه ای اشخاص خبر داد - بیمه ,سازمان ,پیامک ,پرداخت ,بیمه ای ,ارائه ,تامین اجتماعی ,سازمان تامین ,بیمه شدگان ,وضعیت بیمه ,معاون بیمه ,سازمان تامین اجتماعی
کاهش نرخ سود بانکی با بازار رهن و اجاره املاک چه خواهد کرد؟
عنوان وبلاگ : هم همه
کاهش نرخ سود بانکی با بازار رهن و اجاره املاک چه خواهد کرد؟ پاسخ این سوال را در اخبار و مقالات آلونک جستجو کرده و به صحبت ها و نظریات کارشناس اقتصاد مسکن، بیت الله ستاریان می رسیم.
به عقیده ی این کارشناس مسکن، پس لرزه سود بانکی بر بازار اجاره املاک قابل لمس خواهد بود و به زودی باید منتظر این پس لرزه ها باشیم.
وی گفت: ورود منابع به ت از طریق افزایش صادرات نفت دوره رونق مسکن را نوید می داد اما امکان تداوم رکود مسکن به خاطر ری بودجه ت وجود دارد.


بیت الله ستاریان اظهار داشت: با توجه به منابعی که ت از طریق افزایش صادرات نفت وارد کشور کرد، پیش بینی می شد از اوا تابستان سال جاری، صنعت ساختمان وارد دوره رونق شود، از سوی دیگر تغییرات اخیر در حوزه مصالح ساختمانی نیز احتمال رونق در بازار مسکن را افزایش داده است اما این امکان هم وجود دارد که ری بودجه ت به تداوم رکود اقتصادی و ادی مسکن منجر شود.
وی به افزایش قیمت در بخش مصالح ساختمانی از جمله آهن، میلگرد و فولاد اشاره کرده و عنوان ساخت: این تغییرات، افزایش احتمال رونق در بازار مسکن و صنعت ساختمان را به همراه داشته است که در صورت محقق شدن، چهار افزایش «قیمت»، «تولید»، « یدوفروش» و «سرمایه گذاری» را نیز در پی خواهد داشت.
ستاریان ادامه داد: در سال ۹۶ با توجه به منابعی که ت از طریق افزایش تولید و صادرات نفت ب کرده است، قاعدتاً باید رونق ساختمان تا اوا شهریورماه محقق شود مگر اینکه ت اراده ای برای تداوم رکود و توقف این روند داشته باشد.
وی در خصوص مرتفع مشکلات بخش مسکن و املاک توضیح داد: به واسطه اینکه بخش عمده تولید مسکن کشور درید اختیار بخش خصوصی است و منابع مالی این بخش کفاف سرمایه گذاری های موردنیاز را نمی دهد، راه حل احیای بخش مسکن کشور و حل معضلات این بازار، آزادسازی جذب منابع از خارج است.
وی عنوان ساخت: به دلیل اینکه منابع داخلی، کفاف تولید مسکن را نمی دهد از یک سو حاشیه نشینی و از سوی دیگر اجاره بها افزایش می یابد ازاین رو باید قانون به نحوی اصلاح شود که سازندگان ساختمان بتوانند با واگذاری بخشی از طرح خود به طرف خارجی و مشارکت با او، از سرمایه خارجی استفاده کنند.
او درباره ی مبحث نوسازی بخش های فرسوده و قدیمی ای بزرگ به ویژه تهران گفت: از ابتدای مطرح شدن بحث بازسازی بافت های فرسوده، مقرر بود این کار برای ایمن سازی ساختمان ها و کاهش خسارت های مالی و جانی در حوادث غیرمترقبه مانند ز له انجام شود.
او ادامه داد: بافت های فرسوده به نسبت دیگر بافت های شهری، از خانه های کوچک تر و تراکم جمعیتی بالاتری برخوردار هستند ضمن اینکه با فرض بازسازی و احیای این بافت ها، باز هم برای همان نان قبلی مسکن ایمن و مناسب ساخته می شود و افراد جدیدی نمی توانند در این واحدها ن شوند.
وی اضافه کرد: بر این اساس بازسازی و احیای بافت های فرسوده باید برای ارتقای زندگی نان این بخش ها و همچنین برقراری عد اجتماعی و اقتصادی در دستور کار قرار بگیرد اما این کار نمی تواند مشکل متقاضیان بالفعل مسکن را برطرف کند.
طبق محاسبات و آمار ستاریان در حال حاضر در پایتخت چیزی در حدود 700 هزار واحد مس ی در شمار واحدهای فرسوده قرار گرفته اند که نوسازی و فروش تراکم در آن ها می تواند ما را به 800 هزار واحد مس ی برساند یعنی تنها 100 هزار واحد بیشتر که به هیچ وجه بار مشکلات مسکن را سبک نخواهد کرد.
ستاریان در نهایت تاکید کرد: حل مشکل مسکن کشور به برنامه ریزی وسیع و بلندمدت نیاز دارد و برای حل آن باید نسبت به اقداماتی مانند توسعه ای میانی و تولید زمین مس ی در مناطق مناسب شهری متوسل شد.
برچسب ها : کاهش نرخ سود بانکی با بازار رهن و اجاره املاک چه خواهد کرد؟ - مسکن ,افزایش , ت ,ستاریان ,رونق ,بازار ,تداوم رکود ,اجاره املاک ,طریق افزایش ,مسکن کشور ,هزار واحد ,طریق افزایش صادرات
سهم مناطق مختلف تهران در رونق بازار مسکن در مرداد ماه
عنوان وبلاگ : هم همه

آنچه مسلم است از زمانی که سایتها و اپلیکیشنهای املاک مانند اپلیکیشن رهن و اجاره آلونک و سایت دیوار پا به عرصه ی وجود گذاشته اند، جستجوی خانه در تهران به عملی راحت بدل شده است. شخص به راحتی می تواند بدون حضور در بنگاههای معاملات املاک، ملک مورد نظر خود را پیدا کرده و یا ملک خود را برای رهن یا فروش در سایتها و اپلیکیشنها ثبت کند. ایجاد یک مرجع در رابطه با فروش و اجاره ی مسکن تا حدی توانسته در بازار مسکن تاثیر مثبت بگذارد.
اما جدای این موارد و تاثیرات آن بر بازار مسکن، بازار مسکن تهران که در ماههای قبل در رکود به سر می برده است، مرداد ماه امسال با افزایش معاملات مسکن روبه رو شده  تا به مرز رونق نزدیک بشود. طبق گزارشات از بازار مسکن در مرداد ماه سال جاری بیش از 16 هزار و 700 واحد مس ی در پایتخت فروخته شد که بالاترین حجم معاملات ماهانه در 39 ماه اخیر به حساب می آید که از پیشروی بازار مسکن تهران تا مرز رونق
خبر می دهد. عبور معاملات ماهانه از 17 هزار واحد و تکرار آن برای حدود یک فصل، می تواند نشانه ای از رونق در بازار مسکن محسوب شود.
بر طبق گزارشات تحولات بازار مسکن شهر تهران، معاملات آپارتمانهای مس ی شهر تهران در مرداد ماه سال جاری نسبت به ماه قبل، ۲۳.۷ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۱ درصد افزایش داشته است.
به گزارش همهمه به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، در مردادماه امسال، متوسط قیمت ید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مس ی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران 4.67میلیون تومان بوده که نسبت به ماه مشابه سال قبل با ۶.۲ درصد افزایش روبه رو شده است.
در ادامه تصویری از توزیع مناطق شهر تهران بر حسب سهم آنها از تعداد معاملات املاک انجام شده در مرداد ماه سال 1396 قرار می دهیم تا مشخص شود چه مناطق بیشترین سهم را در رونق بازار مسکن داشته اند:


برچسب ها : سهم مناطق مختلف تهران در رونق بازار مسکن در مرداد ماه - مسکن ,بازار ,تهران ,معاملات ,رونق ,مرداد ,بازار مسکن ,درصد افزایش ,رونق بازار ,معاملات ماهانه ,واحد مس ی
فروش اینترنت نامحدود آری یا خیر؟
عنوان وبلاگ : هم همه

مصوبه فروش اینترنت نامحدود که چندین بار دست به دست شده و سرانجام لغو گردید، این بار روی میز ارتباطات جدید قرار گرفته و وی در حاشیه ی مراسم معارفه ی خود، وعده داد که وضعیت این طرح تا یک ماه آینده به طور کلی مشخص گردد.

محمد جواد آذری جهرمی در خصوص تعرفه های اینترنت موبایل در ایران گفت: قیمت اینترنت موبایل در دنیا گران است؛ اما با این وجود ایران به لحاظ شاخص «ارزیدن» جزو ده کشور اول دنیا در ارائه این سرویس است.موضوعی که در مورد گرانی اینترنت مطرح می شود مربوط به اینترنت ثابت است که کشور ما شاخصی بهتر از رتبه ۹۰ در دنیا ندارد. این غیرطبیعی بودن قیمت سبب شده برنامه اصلاح تعرفه ها را مد نظر قرار دهیم.
جهرمی اظهار داشت که تا یک ماه آینده وضعیت تعرفه اینترنت ثابت و نامحدود به طور روشن تعیین و اعلام خواهد شد.  همین طور وی از تشکیل کمیته ای برای بررسی دقیق وضعیت اینترنت ثابت و نامحدود خبر داد.
برای ب اطلاعات بیشتر در این زمینه به آدرس زیر مراجعه نمایید:


http://digiato.com/article/2017/08/28/%d8%aa%d8%a7-%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%a7%d9%87-%d8%a2%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%88%d8%b6%d8%b9%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%b5%d9%88%d8%a8%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86/
برچسب ها : فروش اینترنت نامحدود آری یا خیر؟ - اینترنت ,نامحدود ,ثابت ,وضعیت ,تعرفه ,اینترنت ثابت ,اینترنت موبایل ,اینترنت نامحدود ,فروش اینترنت ,فروش اینترنت نامحدود
قیمت خانه در منیریه
عنوان وبلاگ : هم همه

قیمت ید خانه در منطقه منیریه تهران به شرح زیر است:


برچسب ها : قیمت خانه در منیریه
پرداخت با موبایل حق بیمه تامین اجتماعی
عنوان وبلاگ : هم همه

برای استعلام بیمه از  اینترنت می توانید به آدرس https://bimebazar.ir مراجعه نمایید.
اما در کنار ساده سازی آنلاین استعلام بیمه، در اخبار روز بیمه می خوانیم که امکان پرداخت حق بیمه سازمان تامین اجتماعی از طریق موبایل نیز فراهم شده است.
علی معیری، مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: امکان پرداخت الکترونیکی حق بیمه این سازمان با استفاده از تلفن همراه راه اندازی شد.وی توضیح داد: با توجه به رویکرد نوین این سازمان در استفاده از بستر موبایل برای ارائه سرویس های غیرحضوری، درحال حاضر امکان پرداخت الکترونیک حق بیمه و سایر پرداخت ها از طریق سامانه مذکور به عنوان کانال جدید پرداختی، امکان پذیر شده است.

معیری گفت: در این روش با استفاده از سامانه مبتنی بر ussd و وارد کد دستوری#١٤٢٠*٤*می توان وارد منوی پرداخت الکترونیکی حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی شد و بعد از ثبت اطلاعات قبض، با هریک از کارت های عضو شتاب پرداخت را انجام داد.
او عنوان ساخت: درحال حاضر به دلیل محدودیت اعمال شده از سوی بانک مرکزی، پرداختها صرفا تا سقف مبلغ دو میلیون ریال مجاز است.
معیری در نهایت گفت: سایر روش های پرداخت قبوض از جمله خودپرداز، تلفنبانک و پایانه های فروش(pos)بانک رفاه، در محل شعب سازمان تامین اجتماعی نیز میسر است.

برچسب ها : پرداخت با موبایل حق بیمه تامین اجتماعی - پرداخت ,بیمه ,سازمان ,امکان ,اجتماعی ,تامین ,تامین اجتماعی ,امکان پرداخت ,سازمان تامین ,درحال حاضر ,پرداخت الکترونیکی ,سازمان تامین اجتماعی
هتل ایکاله آنکارا
عنوان وبلاگ : هم همه

اگر برای ید تور ترکیه عید قربان قصد سفر به آنکارا را دارید، به شما اقامت در یک هتل فوق العاده را پیشنهاد می کنیم.


با هتل ایکاله آشنا شوید


هتل ایکاله آنکارا، هتلی قدیمی ولی لو و مجلل است. قدمت این هتل، ضامن کیفیت خدماتی است که به مسافران ارائه می کند.


این هتل که در قلب آنکارا قرار دارد، دسترسی آسانی به مراکز اصلی شهری و مراکز تجاری ایجاد می کند. این هتل همانند دیگر هتل ها در تلاش است تا ارائه خدماتی متنوع و خوب، مشتریان بیشتری جذب کند.


زیبایی معماری و دکوراسیون داخلی این هتل باعث شده تا هتل ایکاله به جایی محبوب برای برگزاری مراسم های عروسی تبدیل شود.


هتل ایکاله آنکارا علارغم کیفیت خوب و خدماتش، قیمت هایی مناسب دارد و همین امر باعث شده تا نام این هتل را در اکثر تورهای آنکارا ببینیم.هتل ایکاله آنکارا


هتل ایکاله آنکارا


هتل ایکاله آنکارا


هتل ایکاله آنکارابرچسب ها : هتل ایکاله آنکارا - ایکاله ,آنکارا ,ایکاله آنکارا
پیگیری رئیس قوه قضاییه در خصوص مسکن مهر
عنوان وبلاگ : هم همه

در حالی که بازار مسکن و ید و فروش ملک و مسکن در انتظاری تب آلود به سر می برد، وبلاگ آلونک خبر از دستور ویژه رئیس قوه قضاییه درباره اولویت بخشی به مسکن مهر داده است.قائم مقام راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی عنوان ساخت: از مجموع ۲٫۲ میلیون واحد مسکن مهر کار ساخت یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد به پایان رسیده که پس از ر واحدهای فاقد متقاضی و واحدهایی که پرونده های آن ها در دستگاه قضایی مطرح است حدود ۹۰ هزار واحد باقیمانده که تلاش می کنیم همه آن ها را تا پایان امسال تکمیل کنیم.وی متذکر شد: ۳۶ هزار پرونده مسکن مهر در دادگاه ها در حال بررسی است که با دستور ریاست قوه قضائیه پرونده ها در اولویت قرار دارد.
این مقام مسئول در نهایت گفت: در کشور ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی داریم برای واگذاری آن ها همه شرایط را از جمله شرط تأهل، ۵ سال س ت و نداشتن مالکیت خصوصی و نگرفتن زمین از ت حذف شده است.

برچسب ها : پیگیری رئیس قوه قضاییه در خصوص مسکن مهر - مسکن ,هزار ,واحد ,آن ها ,هزار واحد ,فاقد متقاضی ,واحد مسکن
از این پس خوردن و آشامیدن پشت فرمان نیز با دوربین جریمه می شود
عنوان وبلاگ : هم همه
دوربین هایی که در حال حاضر در خیابان های داخل شهری و نیز جاده ها می بینیم، علاوه بر نظارت بر محدوده طرح ترافیک و جریمه طرح زوج و فرد، مواردی چون سرعت غیرمجاز، سنجش وضعیت خودرو از نظر معاینه فنی، جریمه برای خودروهای متوقف شده در مناطق پارک ممنوع و... را در دست دارند.

اما جدیدترین تکنولوژی که در دوربین های هوشمند راهنمایی و رانندگی به کار گرفته خواهد شد، خوردن و آشامیدن پشت فرمان و نیز دیگر تخلفات حین رانندگی همچون صحبت با تلفن همراه و یا نبستن کمربند ایمنی نیز پوشش داده خواهد شد.
این دوربین ها در حال حاضر در چندین قسمت از شهر به صورت آزمایشی قرار گرفته و پس از ارزی و دریافت نتایج مثبت به طور سراسری در سطح کشور نصب خواهد شد.

جرایم رانندگی بر اساس مصوبه ی سال 1396 در کلان ا و جاده های بین شهری، سایر ا و روستاها و راه های روستایی به ترتیب به شرح زیر می باشد:
رانندگی در ح مستی و مصرف روان گردان ها: 400000- 400000- 400000
از سرعت مجاز 30تا 50 کیلومتر: 200000- 180000- 100000
از سرعت مجاز بیش از 50 کیلومتر: 200000- 180000- 100000
سبقت های غیر مجاز در راه های دو طرفه: 200000- 180000- 100000
عبور از چراغ قرمز: 200000- 180000- 100000
حرکت ما یچ: 150000- 135000- 75000
حرکت با دنده ی عقب در آزاد راه و بزرگراه: 150000- 135000
ورود ممنوع: 90000- 50000- 20000
عبور وسایل نقلیه از پیاده رو: 65000- 35000- 15000
دور زدن ممنوع: 75000- 60000- 30000
توقف در مجل توقف ممنوع: 40000- 30000- 10000
نبستن کمربند ایمنی: 60000- 40000- 20000
استفاده از موبایل حین رانندگی: 100000- 80000- 40000
نقص سامانه ی روشنایی: 75000- 60000- 45000
رانندگی خارج از ساعت مجاز: 60000- 50000- 35000
عدم توجه به فرمان پلیس: 60000- 50000- 35000
عدم رعایت حق تقدم: 50000- 30000- 15000
تغییر در پلاک: 50000- 50000- 50000
در آغوش گرفتن اطفال حین رانندگی: 50000- 40000- 30000
حمل آهن آلات بدون ایمنی: 75000- 60000- 45000
دستکاری در سرعت سنج: 50000- 50000- 50000
توقف دوبله: 50000- 40000- 20000
عبور کامیون و اتوبوس از خط سرعت: 50000- 40000
استفاده از نور افکن یا چراغ خیره کننده: 50000- 40000- 30000
سد معبر: 60000- 45000- 30000
عدم اعلام نشانی محل س ت به پلیس: 50000- 40000- 20000
سبقت از راست: 75000- 60000- 45000
دودی شیشه ها: 50000- 40000
نداشتن پلاک: 60000- 60000- 60000
حرکت ن بین خطوط: 60000- 45000- 15000
پیاده سرنشین در محل غیرمجاز: 40000- 20000- 10000
کنار نبردن وسیله بعد از تصادف: 30000- 20000- 10000
برای اطلاع از باقی مبالغ جریمه های رانندگی در سال 96 به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://digiato.com/article/2017/07/10/%d8%ac%d8%b1%db%8c%d9%85%d9%87-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%88-%d8%a7%d8%b4%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%af%d9%86-%d9%be%d8%b4%d8%aa-%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86/

برچسب ها : از این پس خوردن و آشامیدن پشت فرمان نیز با دوربین جریمه می شود - رانندگی ,سرعت ,مجاز ,ممنوع ,دوربین ,جریمه ,50000 40000 ,200000 180000 ,75000 60000 ,سرعت مجاز ,60000 45000 ,60000 50000 35000عدم ,کیلومتر 200000 180000
افزایش اجاره خانه در شهر اراک
عنوان وبلاگ : هم همه
اجاره خانه در مناطق مختلف تهران، با افزایش روبرو بوده و درصد افزایش قیمت ها از 5 الی 40 درصد متغیر می باشد.
چیزی که در آمار مشاوران املاک دیده می شود، این است که بیشترین افزایش قیمت ها در مناطق میانی شهر بوده و محله های بالاتر بر خلاف انتظار با افزایش قیمت چشمگیری در نرخ اجاره خانه روبرو نبوده اند.

جالب  است که جریان زیاد شدن اجاره خانه ها به شهر اراک هم رسیده و رئیس اتحادیه ی مشاوران املاک اراک در این باره مطالبی گفته که با هم مرور می کنیم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اراک اظهار داشت: نرخ اجاره بهای امسال در اراک بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است .این افزایش قیمت بیشتر در ای بزرگ و صنعتی اتفاق افتاده است و ای کوچکتر با این افزایش قیمت روبه رو نبوده اند.

نوروزی با اشاره به این که افزایش نرخ رهن و اجاره هیچ نظارت درستی نداشته گفت: بازار اجاره بها بر اساس عرضه و تقاضا تامین می شود.
وی ادامه داد: به دلیل اینکه این معاملات در مشاورین املاک انجام نمی شود و توسط مالکین انجام می شود اتحادیه در تعیین این قیمت ها نقشی ندارد و برای رفع این مشکلات باید از سوی مسئولین استانی سازو کاری تعریف شود تا قیمت ها بر اساس یک معیار خاص افزایش یافته و بازار اجاره بها از این بی نظمی خارج شود.


برچسب ها : افزایش اجاره خانه در شهر اراک - افزایش ,اجاره ,قیمت ,اراک ,املاک ,خانه ,افزایش قیمت ,اجاره خانه ,مشاوران املاک ,بازار اجاره ,افزایش یافته
خانه هوشمندی که با استفاده از روبات و پرینتر سه بعدی ساخته می شود
عنوان وبلاگ : هم همه
به لطف فناوری می توانید آپشن دیگری را نیز در ید خانه در نظر بگیرید. کافی است از یک مشاور املاک تهران درباره ی خانه ی هوشمند سوال کنید، او خدمت شما می تواند گزینه های بسیاری را که قیمت سرسام آوری دارند، معرفی کند.
اما این تازه اول کار است، چندی بعد می توانید یک خانه که با پرینتر 3 بعدی و روبات ساخته شده است را هم جز آیتمها قرار دهید. البته این سیستم بسیار نو است و می توان انتظار داشت در صورت موفق ظاهر شدن به کل دنیا صادر شود. اینها را گفتیم تا به یک خانه در خ سوئیس اشاره کنیم که به وسیله ی روبات و پرینتر 3 بعدی ساخته می شود.
با رشد و توسعه ی روباتها
، رد پای آنها را در بسیاری از مشاغل نظیر آتش نشان، امدادگر، گارسن، معدنچی و غیره می بینیم. پس هیچ بعید نیست که روبات کارگر ساختمانی نیز داشته باشیم. تاکنون در ساخت تعدادی ساختمان کوچک در گوشه گوشه ی دنیا از روباتها یا فناوری پرینتر سه بعدی و یا هر دو بهره برده اند. اما این بار محققان موسسه ی فناوری خ قصد دارند خانه ای را کاملا از طراحی گرفته تا ساخت با استفاده از فناوری روباتیک و پرینتر سه بعدی بسازند.

ساختمان فوق پیشرفته ی مذکور یک خانه ی 200 مترمربعی سه طبقه به نام dfab  است که به وسیله ی روباتها و چاپ سه بعدی ساخته و مجهز به فناوریهای خانه ی هوشمند می شود. در حال حاضر معماران،
محققان موسسه ی فناوری زرویخ، متخصصان روباتیک، دانشمندان مواد،  ان سازه و کارشناسان حفظ محیط زیست مشغول همکاری هستند تا در خ این خانه را بسازند. بخش اعظم طراحی، نقشه کشی و ساخت این خانه سه طبقه با تکنیکهای دیجیتال صورت می گیرد.
در این پروژه ی عظیم قرار است دیوارهای طبقه ی همکف به وسیله ی یک روبات ۲ متری و از قالبهای مش حاوی سیمان ساخته شود. همچنین نمای طبقه ی همکف نیز با استفاده از یک روش جدید به نام smart dynamic casting ساخته می شود که در آن عناصر ساختاری پیچیده  را بدون نیاز به قالب سیمانی می سازند. طبقه های بالاتر نیز از الوارهای چوب ساخته می شوند که گروهی از روباتها آنها را کنار هم قرار می دهند.
برچسب ها : خانه هوشمندی که با استفاده از روبات و پرینتر سه بعدی ساخته می شود - خانه ,ساخته ,فناوری ,طبقه ,روبات ,پرینتر ,بعدی ساخته ,محققان موسسه
جادوی روستای سرولات و رستوران خاور خانم شوید
عنوان وبلاگ : هم همه
بدون شک جای جای ایران عزیزمان زیبا و دوست داشتنی است. در گوشه کنار کشورمان برخی مناطق به خوبی شناخته شده اند و هر ساله تعداد زیادی گردشگر روانه ی آنها می شوند و برخی از نظر گردشگران دور مانده اند. روستای سرولات در شمال کشور نیز یکی از زیباترین و رویایی ترین مناطق شمال است که تا همین چند وقت پیش ناشناخته بود. اما این روزها نام روستای سرولات با رستوران خاور خانم گره خورده است.

روستای سرولات
در استان گیلان و در 3کیلومتری جنوب چاب ر واقع شده است. این روستا در کنار رودخانه ی پرآب آچی رود و رودخانه ی کورئه در ابتدای دامنه ی شمالی البرز و کوه سماموس در درون دره احاطه شده از جانب چند کوه قرار گرفته است. همین موقعیت خاص طبیعتی خیره کننده برای روستای سرولات رقم زده است که نفس را در حبس می کند.

برای رسیدن به روستای سرولات یک جاده ی جنگلی وجود دارد که رویایی ترین چشم اندازهای جنگلی و کشتزارها و س تگاههای جلگه ای را پیش روی شما می آورد. اگر مایلید در روستایی بکر در شمال کشور چند روزی را سپری کنید، در روستای سرولات ویلاها و مسافرخانه های متعددی برای پذیرایی از گردشگران وجود دارد.
اما در سفر به سرولات گیلان باید غذاهای رستوران خاور خانم را یکبار امتحان کرده و برای همیشه معتاد آن شوید. درواقع رستوران خاور خانم این منطقه ی بکر را به شهرت رسانده است. تا پیش از ساخت این رستوران بومی شاید کمتر مسافری به این منطقه ی رویایی در ایران می رفت. اما چند سالی است به همت خاور خانم این زن روستایی ساده دل، گردشگری این منطقه رونق بیشتری نسبت به قبل گرفته است.

رستوران خاور خانم
یک رستوران ساده با دکوراسیون نه چندان شیک است که با ارائه ی انواع غذاهای محلی دل گردشگران را از سراسر ایران برده است. شاید گردشگران بیشتر برای چشیدن طعم غذاهای خاور به سرولات بیایند تا تماشای مناظر زیبا و رویایی منطقه. اما در هر صورت پا به این منطقه که می گذارند اول از همه جادوی طبیعت بکر روستا می شوند و پس از آن برای رفع خستگی راه در رستوران محلی خاور خانم به میل غذاهای لذیذی چون باقلا قاتق، ترش تره، میرزاقاسم و غیره می پردازند.
قبلا در مطلب " رستوران های شمال کشور" به معرفی این رستوران پرداختیم و حالا توصیه می کنیم اگر قصد ایرانگردی دارید حتما به روستای زیبای سرولات سفر کرده و از خوردن غذاهای لذیذ خاور خانم نهایت لذت را ببرید.

برچسب ها : جادوی روستای سرولات و رستوران خاور خانم شوید - رستوران ,سرولات ,خاور ,روستای ,خانم ,منطقه ,خاور خانم ,روستای سرولات ,رستوران خاور ,شمال کشور ,وجود دارد
ید خانه در تهران با تسهیلات
عنوان وبلاگ : هم همه
برای زوج های جوانی که برای ید خانه در تهران برنامه ریزی می کنند، صندوق پس انداز مسکن یکم به عنوان یک عامل کمک کننده و تسهیلات امیدوار کننده به نظر می رسید.
تا کنون یعنی تا نیمه ی تیر ماه سال 1396 چیزی در حدود 188 هزار نفر برای استفاده از این تسهیلات ثبت نام کرده اند تا بدین وسیله امر ید خانه را ممکن سازند. البته لازم به ذکر است که از این 188 هزار نفر تا کنون تنها 10 هزار و 208 فقره موفق به دریافت وام ید مسکن شده اند.

صندوق پس انداز مسکن یکم یعنی همان خانه اولی ها به این طریق می باشد که اشخاصی که در این صندوق س گذاری می کنند می توانند پس از یک سال به میزان دو برابر س ی خود تا سقف 40، 60 و 80 میلیون تومان تسهیلات برداشت نمایند.
طبق آماری که از بانک مسکن بیرون آمده، تعداد افرادی که طی سال گذشته به طور ماهیانه برای دریافت وام خانه اولی ها مراجعه کرده اند، به طور میانگین 12 هزار و 834 فقره بوده است.
چه عواملی مانع پرداخت وام ها می شود؟
در واقع عوامل متعددی به عنوان یک مانع در سر راه دریافت وام ید مسکن برای خانه اولی ها خودنمایی می کند. یکی از این موانع معرفی ضامن تی ست که برای بسیاری از زوج ها دسترسی به آن ناممکن می باشد. علاوه بر این بالا بودن قیمت خانه نسبت به وامی که برای آن پرداخت خواهد شد و ناتوانی زوج ها در تهیه ی مبلغ تکمیلی برای ید و البته اقساط بالا نیز سدهای محکمی مقابل دریافت وام ید مسکن به نظر می رسند.
شرط سن بنا نیز که می باید حداکثر 15 سال باشد، بسیاری از گزینه های ارزان قیمت تر در میان خانه های شهر را از میان برده است.
مطلب دیگری که در اینجا خودنمایی می کند، مبلغ س ی اولیه است که بیشتر خانواده ها برای تامین آن نیز مشکل دارند. توجه داشته باشید که برای ید یک خانه در حد متوسط در تهران، با در نظر گرفتن نرخ متری 4.5 میلیون تومان، یک خانه ی 60 متری چیزی در حدود 270 میلیون تومان تمام خواهد شد.

برای چنین خانه ای سقف تسهیلات در ح حداکثری 160 میلیون تومان خواهد بود. و البته که متقاضی می باید 80 میلیون س ی اولیه را نیز داشته و قادر به تامین آن باشد.
به سراغ یکی از متقاضیان دریافت وام خانه اولی ها می رویم. وی که جوانی 32 ساله است در این باره این طور می گوید: از شهریورماه ۱۳۹۴ با تهیه مبلغ ۳۰ میلیون تومان در بانک مسکن س گذاری و شهریور ۱۳۹۵ واجد شرایط دریافت وام بودم ولی از آن زمان تاکنون عملا نتوانسته ام تسهیلات خود را دریافت کنم. مشکلاتم یکی دو تا نیست. اولا ضامن تی ندارم. با اینکه ضامن تی به عنوان شرط پرداخت تسهیلات قید نشده بود، شعبه من می گوید باید ضامن بیاوری.
وی ادامه می دهد: رقم تسهیلاتی نیز که به من اختصاص می یابد ۶۰ میلیون تومان است که با پول خودم می شود ۹۰ میلیون تومان. با این مبلغ فقط می توانم اطراف تهران خانه ای کوچک یا خانه ای ۳۰ متری در محله ای نامناسب در تهران ب م. از آن گذشته اقساطم حدود ۷۰۰ هزار تومان با مدت بازپرداخت ۱۲ ساله است. فعلا که صبر کرده ام تا ببینم خدا چه می خواهد. زمانی اقدام به ید می کنم که بدانم قیمت مسکن به کف رسیده است.
این جوان در نهایت می گوید: هم اکنون پول من در بانک است و سودی هم به آن تعلق نمی گیرد. فقط گفته اند اگر انصراف دهی می توانی از سود س های کوتاه مدت که رقم ناچیزی است استفاده کنی. من هم که فعلا شرایطم برای دریافت وام فراهم نیست و بانک دارد از پول من استفاده می کند و حتما آن را با رقمهای بالای ۲۰ درصد به بقیه افراد وام می دهد.

برچسب ها : ید خانه در تهران با تسهیلات - خانه ,میلیون ,مسکن ,دریافت ,تومان ,تسهیلات ,میلیون تومان ,خانه اولی ,ضامن تی ,برای ید , ید خانه
حواله پژو 2008 ن ید!
عنوان وبلاگ : هم همه
علی رغم آنکه کمپانی ایران خودرو بار ها و بارها اعلام کرده است که حواله پژو 2008 ایران خودرو، غیر قابل انتقال به فرد دیگریست، همچنان بازار حواله داغ است ،چنانچه که دیده شه است که یک حواله به 18 نفر فروخته شده است.

اول تیر ماه سال جاری بود که پیش فروش پژو 2008 ایران خودرو آغاز شد و مطابق اعلام شرکت ایران خودرو این محصول در دو مرحله طی روزهای اول و سوم تیرماه به فروش رسید.

جالب اینجاست که تنها 3 روز از شروع پی فروش این خودرو نگذشته بود که بازار سیاه ید و فروش حواله در فضای مجازی شکل گرفت و به سرعت داغ شد. دلالان در تبلیغات خود پیش پرداخت ۷۲ میلیون تومانی را برای حواله ها در نظر گرفته و اقدام به فروش آن می د.

البه این بازار شکل گرفته سبب شد که ایران خودرو اعلام کند که، “امتیاز ثبت نام در طرح پیش فروش خودرو پژو۲۰۰۸ به هیچ عنوان قابل ید و فروش نیست و زمینه بروز مشکلات را در صورت انتقال حواله ها به وجود خواهد آورد.”

همچنین ایران خودرو تأکید کرده که “با توجه به اینکه امکان صلح در این طرح وجود ندارد، فروشندگان شیوه وک نامه ای را برای این انتقال در نظر گرفته اند؛ حال آنکه این وک حتی در صورت ثبت قانونی و محضری نیز بدون دخ ، اطلاع و تائیدشرکت به عنوان طرف اصلی قرارداد فروش محصول تنظیم می شود و ایران خودرو هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل خودرو به فرد یدار ندارد.”

با وجود تمام این موارد گفته شده ،هنوز هستند افرادی که دست به ید فروش حواله میزنند، در حالی که این حواله ها غیر قابل انتقال به غیر هستند.


برچسب ها : حواله پژو 2008 ن ید! - خودرو ,حواله ,انتقال ,وجود ,بازار ,قابل ,ایران خودرو ,فروش حواله ,2008 ایران ,قابل انتقال
اگر در مصرف برق صرفه جویی نکنید، به زودی خاموشی خانه هایمان را خواهد گرفت
عنوان وبلاگ : هم همه
آرش کردی، مدیر عامل شرکت توانید کشور چنین اعلام کرد: در صورتی که مشترکین مصرف برق خود را کاهش ندهند، قطعاً کشور با خاموشی روبرو خواهد شد.
آرش کردی گفت: ساعت 15:20 دیروز مصرف برق به 55 هزار و 364 م ات رسید و رکوردی تاریخی را بر جای گذاشت. این مسئله، فشار مضاعفی را بر شبکه برق تحمیل کرده اما با توجه به اقدامات و تلاش های سازمان، خاموشی را تجربه نکردیم.

مدیر عامل شرکت توانیر ادامه داد: اکنون در وضعیت خاصی قرار داریم و اگر اقدامات سازمان به موقع انجام نمی شد، شرایط بسیار بدی رقم می خورد. به همین دلیل اگر طی روزهای آتی مشترکین در ساعات اوج مصرف یعنی 12 الی 16 مصرف خود را پایین نیاورند، یقیناً با قطعی و خاموشی روبرو خواهیم شد.

کردی تاکید کرد: اگر به اندازه 1500 تا 2000 م ات کاهش مصرف داشته باشیم، یعنی مشترکین حدود 10 درصد صرفه جویی کنند، می توان این وضعیت بحرانی را به خوبی پشت سر گذاشت.

برچسب ها : اگر در مصرف برق صرفه جویی نکنید، به زودی خاموشی خانه هایمان را خواهد گرفت - مصرف ,خاموشی ,مشترکین ,صرفه جویی ,خاموشی روبرو ,عامل شرکت ,مدیر عامل
خبرهای خوب برای متقاضیان ید مسکن
عنوان وبلاگ : هم همه
تمام خانواده هایی که به دنبال ید مسکن و جستجوی قیمت مسکن هستند، می توانند از طریق موتور جستجوی سایت املاک آلونک ملک مورد نظر خود را بیابند.
به گزارش همهمه به نقل از خبرگزاری تسنیم، بانک مسکن شرایط انتقال تسهیلات ساخت بدون س از محل اوراق ساخت مسکن به یداران واحدهای تکمیل شده (فروش اقساطی) را تسهیل و شرایط ویژه ای نیز برای زوجین تعریف کرد.

بر اساس ضوابط جدید وضع شده توسط بانک مسکن، امکان تقسیط تسهیلات ساخت پرداخت شده به سازندگان در قالب قرارداد «مشارکت مدنی» به یداران واحدهایی که با این تسهیلات (بدون س و از محل اوراق) ساخته شده اند، تسهیل شده است. سقف تسهیلات قابل انتقال به یدار در ح انفرادی برای تهران 60 میلیون تومان، برای مراکز استان ها و ای بالای 200 هزار نفر جمعیت 50 میلیون تومان و برای سایر مناطق شهری و خارج از محدوده خدمات شهری نیز 40 میلیون تومان است.
اگر چه سقف تسهیلات قابل انتقال به یدار در قالب فروش اقساطی واحدهایی که به صورت مشارکت مدنی ساخته شده، نسبت به سال قبل تغییری نکرده است، اما از ابتدای تابستان امسال مقرر شده یداران در تهران تنها به ازای 20 میلیون تومان از کل تسهیلات 60 میلیون تومانی و در مراکز استان و ای بالای 200 هزار نفر جمعیت نیز تنها به ازای 10 میلیون تومان از تسهیلات باید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن یداری کنند. به این ترتیب الباقی تسهیلات مذکور بدون هیچ قید و شرط و بدون نیاز به ید اوراق به متقاضیان ید واحدهای مس ی ساخته شده با تسهیلات بدون س بانک مسکن، قابل انتقال است.

این در حالی است که تا پیش از این ابلاغیه، یداران باید به ازای کل تسهیلات منتقل شده از سازنده به آنها، اوراق مسکن یداری می د و در نتیجه هزینه بیشتری بابت برخورداری از شرایط فروش اقساطی واحد مس ی می پرداختند. مدت تقسط این تسهیلات بدون س نیز طبق ضوابط موجود هشت سال است.
بانک مسکن با تکیه بر مقررات موجود از ابتدای تابستان امسال قابلیت جدیدی هم برای زوجین جوان ایجاد کرده که به واسطه آن امکان انتقال تسهیلات مشارکت مدنی به زوجین یدار واحدهای ساخته شده به این ترتیب نیز فراهم شده است. پیش از این انتقال تسهیلات تنها در ح انفرادی ممکن بود اما از ابتدای تابستان امسال می توان تسهیلات را با سقف های بالاتری نسبت به ح انفرادی، به زوجین انتقال داد و همان گونه که امکان استفاده از تسهیلات اوراق و تسهیلات صندوق یکم برای زوجین روی یک خانه فراهم است، امکان انتقال تسهیلات ساخت به زوجین در قالب قرارداد فروش اقساطی نیز فراهم شده است.
سقف تسهیلات زوجین از این محل نیز مشابه تسهیلات از محل اوراق مسکن تعیین شده و در تهران، مراکز استان ها و ای بالای 200 هزار نفر جمعیت و در نیز سایر مناطق شهری، 100، 80 و 60 میلیون تومان است. بنابراین در تهران در صورتی که مانده اقساط تسهیلات ساخت یک واحد مس ی 100 میلیون تومان باشد، امکان تقسیط آن به صورت دو فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی برای زوجین متقاضی ید آن واحد فراهم است.نرخ سود این مدل فروش اقساطی برای زوجین 18 درصد و مدت باز پرداخت آن پنج سال تعیین شده است. اگر چه مدت باز پرداخت آن در مقایسه با تسهیلات بدون س از محل اوراق هفت سال کمتر و سود آن 0.5 درصد بیشتر است، اما با توجه به اینکه هیچ هزینه ای بابت ید اوراق نمی پردازند و یا شرایطی نظیر رسوب بخشی از تسهیلات به صورت س برای آن در نظر گرفته نشده است، زوجین جوانی که از عهده پرداخت اقساط این تسهیلات بر می آیند، عملا می توانند با هزینه کمتری از تسهیلات 100 میلیون تومانی استفاده کنند.
هزینه ید اوراق برای تسهیلات از محل اوراق 100 میلیون تومانی در ح عادی حدود 15 میلیون تومان است که در مدل فروش اقساطی، این هزینه به کلی حذف شده است.

برچسب ها : خبرهای خوب برای متقاضیان ید مسکن - تسهیلات ,میلیون ,اوراق ,زوجین ,مسکن ,انتقال ,میلیون تومان ,فروش اقساطی ,بدون س ,برای زوجین ,تسهیلات ساخت ,ابتدای تابستان امسال ,امکان انتقال تسه
قانون جدید بیمه شخص ثالث توسط پلیس راهور نیروی انتظامی منتشر گردید.
عنوان وبلاگ : هم همه
پلیس راهور نیروی انتظامی کشور، جزئیات قانون جدید بیمه شخص ثالث را منتشر ساخته و اعلام داشت: قانون جدید بیمه شخص ثالث که در 66 ماده تنظیم شده، از 29 داد ماه برای همه شرکت های بیمه لازم الاجرا شده است.
برای ید بیمه شخص ثالث،اینجا کلیک کنید.
در قانون جدید بیمه شخص ثالث تخفیفات مربوط به عدم تخلف بر جا خود باقی ست و صاحبان وسایل نقلیه همچنان می توانند از این تخفیفات بهره مند باشند. همین طور امکان انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث به همراه فروش خودرو به شخص دیگر امکان پذیر می باشد. و از طرفی دیگر صاحب بیمه نامه می تواند بدون انتقال تخفیفات به یدار، آن را به یکی از نزدیکان خود منتقل سازد.

پایانی برای الحاقیه بیمه شخص ثالث
مطلب دیگری که در قانون جدید بیمه شخص ثالث به آن پرداخته شده، پایان دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث در پی افزایش مبلغ دیه می باشد.
در روال جدید، اگر مبلغ دیه افزایش پیدا کند، شرکت های بیمه نیز موظف هستند پوشش بیمه را بالا برده و البته از بیمه گذاران الحاقیه ای دریافت نخواهد شد. در واقع سقف پوشش بیمه به صورت خ ر افزایش می یابد.

نحوه ی محاسبه نرخ بیمه
در قانون جدید بیمه شخص ثالث تفاوتی در نحوه ی محاسبه نرخ بیمه شخص ثالث نیز به وجود آمده است. از این پس برای محاسبه ی نرخ بیمه شخص ثالث عواملی چون سابقه ی رانندگی پرخطر، نمرات منفی ثبت شده در سیستم راهنمایی و رانندگی و حوادثی که راننده مسبب آن بده است، تاثیر گذار خواهند بود.

توجه داشته باشید که در تصادفات کمتر از 63 میلیون ریال بدون اخذ کروکی و گزارش پلیس خسارت ها به زیان دیدگان پرداخت می شود و در قانون جدید نیز این شیوه به قوت خود باقی است.
علاوه بر این راننده ی خودرو نیز مانند دیگر سرنشینان از شرکت بیمه خسارت دریافت خواهد کرد.
لازم به ذکر است درقانون جدید مسبب حادثه نیز می تواند برای تعیین درصد جرح به پزشکی قانونی مراجعه کند.
از دیگر مزایای این قانون مشارکت مسبب حادثه در پرداخت خسارت به زیان دیدگان است، به این ترتیب که اگر فردی به خاطر تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی مسبب حادثه ای بود که خسارت آن توسط شرکت بیمه پرداخت شد، بخشی از خسارت را باید بپردازد.
به این گونه که بیمه گر خسارت های وارده به زیان دیدگان را پرداخت می کند، اما می تواند به تناسب درصدی از خسارات را از مسبب حادثه اخذ کند.

برابری دیه زن و مرد
چندی ست که دیه زن و مرد در قانون بیمه شخص ثالث ورود کرده است و در قانون جدید بیمه شخص ثالث نیز این روال ادامه خواهد داشت.
در قانون قبلی، بیمه گران موظف به پرداخت خسارت به همه افراد زیان دیده خارج از وسیله نقلیه بودند، اما اکنون تعهد بیمه گر 10 برابر سقف تعهدات در بیمه نامه است.


برچسب ها : قانون جدید بیمه شخص ثالث توسط پلیس راهور نیروی انتظامی منتشر گردید. - بیمه ,ثالث ,جدید ,خسارت ,پرداخت ,مسبب ,قانون جدید ,جدید بیمه ,مسبب حادثه ,زیان دیدگان ,شرکت بیمه ,راهور نیروی انتظامی ,پلیس راهور نیروی
بیمه شخص ثالث معتبر ندارید باید راهی پارکینگ شوید!
عنوان وبلاگ : هم همه
هر مالک خودرو موظف است با استعلام بیمه شخص ثالث از وضعیت آن اطلاع پیدا کرده تا در صورت پایان اعتبار، نسبت به تمدید آن اقدام کند. فرقی نمی کند از کدام شرکت بیمه ای، بیمه نامه شخص ثالث خودرو را یداری کرده اید. به عنوان مثال برای استعلام بیمه شخص ثالث بیمه دانا اینجا کلیک کنید. شما فارغ از شرکت بیمه ای خاص به صفحه ی استعلام بیمه شخص ثالث هدایت شده و به راحتی می توانید از وضعیت بیمه خود مطلع شده و نسبت به تمدید یا ید آن اقدام کنید.
اما اگر از وضعیت بیمه شخص ثالث خودرو اطلاع نداشته باشید، می تواند عواقب غیر قابل جبرانی برای شما داشته باشد. از این روی طی مصوبه ی اخیر هیئت ان خودرویی که فاقد بیمه نامه شخص ثالث معتبر باشد، راهی پارکینگ می شود. به نظر این راه بهتری است تا اینکه شما خدای نکرده دچار حادثه ی رانندگی شده و مجبور شوید تمامی خسارات را خودتان شخصا پرداخت کنید. بعضا برخی راننده ها که توانایی مالی برای پرداخت دیه را نداشته اند، راهی زندان شده اند.
به گزارش همهمه به نقل از تسنیم
، بر اساس مصوبه ی هیئت ان، تردد هر نوع وسیله ی نقلیه بدون داشتن بیمه نامه ی معتبر شخص ثالث ممنوع است. پلیس موظف است در صورتی که خودرویی فاقد بیمه شخص ثالث معتبر باشد، آنرا متوقف و به پارکینگ انتقال بدهد.
بر اساس ماده ی 6 مصوبه ی هیئت ت، رانندگان تنها با ارائه ی بیمه نامه ی معتبر شخص ثالث می توانند خودرو را از توقیف خارج ند که مراحل اداری خاص خودش را دارد.
همچنین از این پس مراجع قانونی موظف به احراز بیمه شخص ثالث، جهت ورود یا وج وسائل نقلیه از کشور شدند.
بر اساس قانون بیمه ی اجباری حرکت وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون داشتن بیمه نامه موضوع این قانون ممنوع است. کلیه دارندگان وسایل مزبور مکلفند سند حاکی از انعقاد قرارداد بیمه را هنگام رانندگی همراه داشته باشند و در صورت درخواست مأموران راهنمایی و رانندگی و یا پلیس راه ارائه کنند. مأموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه موظفند از طرق مقتضی مانند دوربین های نظارت ترافیکی ضمن شناسایی وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه نسبت به اعمال جریمه های مربوط اقدام کنند. همچنین مأموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه موظفند در صورت احراز فقدان بیمه نامه، وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه موضوع این قانون را تا هنگام ارائه بیمه نامه مربوط در محل مطمئنی متوقف کنند. آیین نامه مربوط به نحوه ی توقیف وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه شخص ثالث ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون توسط وزارت کشور با همکاری وزارتخانه های راه و شهرسازی و دادگستری و بیمه مرکزی تهیه می شود و به تصویب هیأت ان می رسد.
تبصره- نیروی انتظامی مکلف است هر شش ماه یک بار گزارش اجرای این ماده را به دادستانی کل کشور، بیمه مرکزی و کمیسیون های قضائی و حقوقی، اقتصادی، اجتماعی و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ی ارسال کند.
برچسب ها : بیمه شخص ثالث معتبر ندارید باید راهی پارکینگ شوید! - بیمه ,ثالث ,نامه ,نقلیه ,معتبر ,رانندگی ,وسایل نقلیه ,بیمه نامه ,استعلام بیمه ,ثالث معتبر ,مأموران راهنمایی ,ثالث معتبر باشد،
بیمه حوادث باید مانند بیمه شخص ثالث اجباری شود
عنوان وبلاگ : هم همه
در کشور ما تنها بیمه شخص ثالث اجباری است و تمامی دارندگان خودرو باید هر طور شده خودروی خود را تحت پوشش این نوع بیمه نامه در بیاورند، وگرنه عواقب غیر قابل جبرانی آنها تهدید می کند. با توجه به اهمیت این نوع بیمه نامه ی اجباری می توانید برای استعلام بیمه شخص ثالث کلیک کنید.
اما در کشور به غیر از بیمه شخص ثالث، بیمه نامه های مهم و حیاتی دیگری نیز وجود دارد که باید تمامی مردم خود را تحت پوشش آنها در بیاورند. مهمترین بیمه نامه پس از شخص ثالث، بیمه حوادث است که حرف و حدیثها برای اجباری آن در جریان است.

موضوع بیمه حوادث
، پرداخت غرامت معین در صورت فوت مورد بیمه یا نقص عضو و از کار افتادگی و جبران هزینه های درمانی ناشی از وقوع حوادث مشمول بیمه است. خطر فوت و نقص عضو به عنوان پوششهای اصلی در بیمه های حوادث است و خطرات از کارافتادگی موقت و بستری در بیمارستان و هزینه های پزشکی ناشی از صدمات و جراحات به عنوان خطرات تبعی قرار دارند. با توجه به حادثه خیز بودن ایران، ضروری است که بیمه حوادث نیز مانند بیمه شخص ثالث اجباری شود.
در این باره معاون آموزشی، پژوهشی و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به ضرورت اجباری شدن بیمه حوادث به مانند بیمه شخص ثالث گفت: بیمه ها باید در پوشش پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی و انسان ساز و همچنین حوادث انسان ساز عمدی از جمله حملات تروریستی، نقش پُررنگ تری ایفا کنند.
به گفته ی سید حمید جمال الدینی، در برخی کشورها، با اجرای قوانین مختلف، این ا ام را فراهم د تا افراد با پرداخت حق ا حمه مشخص در برابر حوادث، متناسب با ریسک خسارت، تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
ایشان دلیل ارائه ی این طرح را حادثه خیز بودن کشورمان دانست و افزود: یکی از نمونه های خوب در بحث بیمه اماکن در خطر؛ مربوط به استان اسان شمالی بود، بطوریکه استاندار  قبل از وقوع حادثه، خانه های روستائیان را بیمه کرده بود و پس از حادثه ای که در یکی از مناطق این استان رخ داد، سازمان بیمه گر در سریعترین زمان ممکن، اقدام به پرداخت خسارت کرد، مقوله ای که متاسفانه در دیگر استانها شاهد آن نیستیم.
سخنگوی هلال احمر کشور با تاکید مجدد نسبت به اجباری شدن بیمه حوادث به مانند بیمه شخص ثالث خاطرنشان کرد: البته می طلبد در این زمینه قوانین جدیدی تصویب و یا اصلاح شود و یا صندوقهای مالی حمایتی ایجاد شود و ا ام آن هم این است که تها در کنار مردم به همراه سازمانهای بیمه گر مشارکت کنند و مکانهای در معرض خطر را براساس ریسک پذیری خسارت، تحت پوشش بیمه اجباری حوادث قرار دهند.

برچسب ها : بیمه حوادث باید مانند بیمه شخص ثالث اجباری شود - بیمه ,حوادث ,اجباری ,ثالث ,پوشش ,پرداخت ,بیمه حوادث ,بیمه نامه ,مانند بیمه ,ثالث اجباری ,پوشش بیمه
آیا تهران آلوده به تب کریمه کنگو شده است؟
عنوان وبلاگ : هم همه
صبح امروز خبری مبنی بر فوت یک خانم در تهران منتشر شد که این خبر تکذیب شد. رئیس مرکزکنترل بیماری های واگیر وزارت بهداشت رسیدن تب کریمه کنگو به تهران را تکذیب کرد.

محمدمهدی گویا خبر فوت زنی 57 ساله در یکی از بیمارستان های تهران به دلیل ابتلا به تب کریمه کنگو را تکذیب کرد و گفت: رسانه ها از انتشار اخبار غیر موثق در مورد این بیماری خودداری کنند.


تب کریمه کنگو که علائمی شبیه به آنفلوآنزا همراه با احتمال خونریزی از نقطه ای از بدن دارد، بیماری قابل انتقال از حیوان به انسان است و جزو موارد بومی ایران محسوب می شود. از سال ۷۸ که اولین مورد قطعی آن تشخیص داده شد تا امروز ایران هر ساله با تعدادی از موارد ابتلا به این بیماری مواجه است. در تعریف تشخیص این بیماری موارد مظنون یا مشکوک به انی گفته می شود که با علامت بالینی مرتبط مانند تب، کوفتگی، سردرد یا سندروم آنفلوآنزا و شاید همراه با خونریزی از هر جای بدن به پزشک مراجعه کنند و در شرح حال وی نیز سابقه تماس با دام، فرآورده دامی، کنه یا اقامت در منطقه ای با احتمال وجود این مواجهات، مشاهده شود. این فرد باید در شرایط خاصی آزمایش cbc دهد.

توصیه اکید مسئولان وزارت بهداشت به مردم برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، تهیه گوشت مورد نیاز از منابع مورد تایید و همراه با مهر سازمان دامپزشکی است. همچنین از ذبح دام به خصوص در معابر عمومی جدا خودداری کنند؛ چون در این صورت احتمال اینکه مردم در معرض ترشحات خونی دام قرار گیرند، افزایش می یابد.

انتشار این بیماری از راه خوردن گوشت بسیار بعید است، به خصوص اگر به خوبی پخته شده باشد. این بیماری بیشتر در اثر تماس با گوشت در زمان پاک و د آن ممکن است منتقل شود، آن هم اگر نکات بهداشتی در مراحل آماده سازی گوشت تازه در کشتارگاه ها رعایت نشده باشد. دام ها بعد از کشتار مدتی در شرایط ویژه ای نگهداری می شوند که این کار باعث می شود اگر ویروسی در بدن دام وجود داشته باشد از بین برود.

برچسب ها : آیا تهران آلوده به تب کریمه کنگو شده است؟ - بیماری ,گوشت ,تهران ,مورد ,کریمه ,کنگو ,کریمه کنگو ,وزارت بهداشت
آ ین آمار ازمبتلایان تب کریمه کنگو
عنوان وبلاگ : هم همه
معاون دفتر بهداشت ومدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی آ ین وضعیت شیوع بیماری تب کریمه راتشریح کرد و گفت: تاکنون ۶۵ نفر به تب کریمه مبتلا شده اند ضمن اینکه تعداد فوتی ها افزایش نداشته است.

کریم ی درباره آ ین وضعیت شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور اظهارداشت: ما هر سال با شیوع این بیماری در کشور مواجه هستیم و امسال هم وضعیت نسبت به سالیان گذشته تغییری نکرده است.

او همچنین با بیان اینکه تعداد افراد فوت شده بر اثر این بیماری تغییری نداشته و همان ۳ نفر قبلی بوده است، گفت: تاکنون حدود ۶۵ نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده اند.
معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: طی ۱۰ سال گذشته به طور متوسط سالانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده اند.

ی ضمن اظهارامیدواری کرد تعداد فوتی ها بر اثر این بیماری افزایش نیابد و گفت: سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت در راستای کنترل این بیماری اقدامات زیادی را انجام داده اند و طی این مدت بیمارستان ها نیز در ح آماده باش کامل قرار داشتند ضمن اینکه سازمان دامپزشکی با سمپاشی جایگاه و بدن دام ها به منظور از بین بردن کنه ها در راستای کنترل این بیماری اقدام کرده است.

وی ادامه داد: با سرد شدن هوا و کاهش فعالیت ها کنه ها شیوع این بیماری کاهش می یابد و به نوعی خودکنترلی اتفاق می افتد.ش

برچسب ها : آ ین آمار ازمبتلایان تب کریمه کنگو - بیماری ,کشور ,کریمه ,شیوع ,سازمان ,دامپزشکی ,سازمان دامپزشکی ,تعداد فوتی ها ,اینکه تعداد ,کریمه کنگو ,راستای کنترل ,دامی سازمان دامپزشکی
تخت های راحت و جذاب مخصوص ژاپنی ها
عنوان وبلاگ : هم همه
ید تشک طبی و راحت نخستین چیزی ست که برای داشتن یک اتاق خواب مناسب احتیاج داریم.
جالب است بدانید که ژاپنی ها راحت ترین تخت خواب های جهان را داشته و مدل تخت خواب های آن، به صورتی ست که خو پرآرامش و لذت بخش را در آن تجربه خواهید کرد.
قدمت این تخت خواب های به قرن چهاردهم میلادی در ژاپن بازمی گردد و چیزی شبیه به کرسی ما ایرانی ها می باشند.
ساختار این تخت خواب ها به صورتی ست که در وسط تخت یک میز قرار دارد که زیر آن وسیله ای گرمازا وجود دارد. روی این میز با پتوی سنگینی پوشانیده شده و فرد برای خواب پاها و بدن خود را به زیر پتو برده و از گرمای مطبوع و لذت بخش زیر آن خواب بسیار آرامش بخشی نصیبش می گردد.

تخت خواب های ژاپنی در تنوع بالایی تولید و ساخته می شوند اما ساختار اولیه ی سیستم گرمایشی زیر پتو در تمام آن ها لحاظ می گردد.
بعضی از این تخت ها به صورت تک نفره ساخته می شوند، اما ساختار برخی دیگر به گونه ای ست که تا چهار نفر نیز می توانند به صورت اشتراکی از آن استفاده کنند.


برچسب ها : تخت های راحت و جذاب مخصوص ژاپنی ها - خواب ,ساختار ,ژاپنی ,گردد
پایان تیر ماه، فرصت نهایی صاحبان موتور سیکلت
عنوان وبلاگ : هم همه
داشتن بیمه شخص ثالث برای تمامی وسایل نقلیه ضروری می باشد، اما موتور سیکلت ها با توجه به داشتن ریسک بالاتری در تصادفات در این خط ضرورت جلوتر از همه قرار می گیرند.


معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا روز 31ام تیر ماه را آ ین مهلت برای استفاده ی صاحبان موتور سیکلت از طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث اعلام کرده و به این افراد توصیه کرد هر چه سریع تر برای ید بیمه ثالث موتور سیکلت اقدام نمایند.


برای ید آنلاین بیمه شخص ثالث اینجا کلیک کنید.


سرهنگ عین الله جهانی گفت: یکی از مشکلات و مسایل مهم وسایل نقلیه موتوری به خصوص موتورسیکلت ها بیمه شخص ثالث است.وی ادامه داد: در راستای حل این مشکل طرح بخشودگی بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها از سوی صندوق تامین خسارت های بدنی بیمه مرکزی از ابتدای تیرماه آغاز شد که این طرح تا پایان تیر ماه ادامه دارد.


معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اظهار داشت: بر این اساس مالکان موتورسیکلت ها در صورتی که تا پایان تیر ماه نسبت به بیمه شخص ثالث موتورسیکلت خود اقدام کنند تنها هزینه بیمه نامه را پرداخت می کنند و جریمه آنها بخشوده می شود.

سرهنگ جهانی افزود: هزینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت ها 230 هزار تومان است که با هماهنگی بیمه مرکزی با بیمه ها، امکان پرداخت اقساطی این رقم نیز فراهم شده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس آمارها حدود 10 میلیون دستگاه موتورسیکلت در کشور وجود دارد که بخش قابل توجهی از آنها فاقد بیمه شخص ثالث هستند.


وی اشاره کرد: بیمه شخص ثالث بر اساس قانون جزء ا امات قانونی است و بر اساس قانون پلیس مکلف است ضمن جریمه 50 هزار تومانی وسیله نقلیه، نسبت به توقیف آن تا ارائه بیمه معتبر شخص ثالث اقدام کند.

او ادامه داد: بر اساس قانون در صورتی که خودرو، فاقد بیمه نامه شخص ثالث بوده و وسیله نقلیه با اذن مالک در اختیار راننده مسبب حادثه قرار گرفته باشد، در صورتی که مالک، شخص حقوقی باشد، به جزای نقدی معادل 20 درصد و در صورتی که مالک شخص حقیقی باشد به جزای نقدی معادل 10 درصد مجموع خسارات بدنی واردشده محکوم می شود.

سرهنگ جهانی در پایان گفت: به طور قطع مالک موتورسیکلتی که حاضر نیست روزی 600 تومان برای بیمه شخص ثالث بپردازد در صورت بروز حادثه چگونه می خواهد دیه 280 میلیون تومانی را در ماه های حرام بپردازد؟


برچسب ها : پایان تیر ماه، فرصت نهایی صاحبان موتور سیکلت - بیمه ,ثالث ,اساس ,موتورسیکلت ها ,صورتی ,پلیس ,موتور سیکلت ,راهور ناجا ,اساس قانون ,ترافیک پلیس ,پلیس راهور ,می شود سرهنگ جهانی ,صاحبان موتور سی
طبق ابلاغیه ی اسحاق جهانگیری وسایل نقلیه ی فاقد بیمه شخص ثالث، توقیف می شوند
عنوان وبلاگ : هم همه
در صورتی که وسیله ی نقلیه ی شما دارای بیمه شخص ثالث نمی باشد، هر چه سریع تر جهت ید بیمه ثالث خودرو و یا دیگر وسایل نقلیه ی خود اقدام نمایید. زیرا با توجه به ابلاغیه ی توقیف وسایل نقلیه ی فاقد بیمه شخص ثالث از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری وسایل نقلیه ی فاقد این بیمه نامه در محل متوقف شده و به پارکینگ های راهنمایی و رانندگی انتقال داده خواهند شد.

هیئت ان در جلسه 1396/4/4 به پیشنهاد وزارت کشور و با همکاری وزارتخانه های راه و شهرسازی، دادگستری و بیمه مرکزی ایران و به استناد ماده (2) قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه -مصوب 1395-، آیین نامه نحوه توقیف وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه شخص ثالث را به شرح زیر تصویب کرد:
 
ماده 1- در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند و سایر اصطلاحات مندرج در این آیین نامه تابع تعاریف مندرج در قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه است:
 
الف- قانون: قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه -مصوب 1395-.
 
ب- پلیس: مأموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه نیروی انتظامی ایران.
 
پ- بیمه گر: شرکت سهامی بیمه ایران و هر شرکتی بیمه غیر تی دارای مجوز فعالیت در رشته بیمه شخص ثالث از بیمه مرکزی
 
ت- بیمه نامه معتبر شخص ثالث: سند حاکی از انعقاد قرارداد بیمه، متعلق به وسیله نقلیه موضوع ماده (2) قانون، میان دارنده وسیله نقلیه و بیمه گر که دارای تاریخ اعتبار باشد.
 
ث- توقفگاه: توقف گاه های مذکور در تصویب نامه شماره 179398/ت6844ک مورخ 13/9/1391 و اصلاحات بعدی آن.
 
ج- توقیف: بازداشتن وسیله نقلیه از حرکت تا زمان ارایه بیمه نامه معتبر.
 
چ- سامانه بیمه نامه شخص ثالث: سامانه ای الکترونیکی به منظور تجمیع اطلاعات بیمه نامه های شخص ثالث صادر شده توسط بیمه گر.
 
ح- دارنده وسیله نقلیه: اعم از مالک یا متصرف وسیله نقلیه است و هر کدام که بیمه نامه موضوع ماده (2) قانون را تحصیل کند، تکلیف از دیگری ساقط می شود.
 
ماده 2- بیمه مرکزی موظف است امکان شناسایی برخط وسایل نقلیه دارای بیمه نامه معتبر شخص ثالث را برای پلیس و سایر مراجع ذی ربط فراهم آورد.
 
ماده 3- به منظور درج دقیق مشخصات وسیله نقلیه در بیمه نامه معتبر شخص ثالث و تعیین اص استعلام برخط وضعیت بیمه نامه، پلیس موظف است امکان دسترسی بیمه مرکزی به اطلاعات مورد نیاز را مطابق ماده (54) قانون فراهم آورد.
 
ماده 4- حرکت وسیله نقلیه بدون داشتن بیمه نامه معتبر شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که دارنده وسیله نقلیه مدعی شود بیمه نامه معتبر شخص ثالث را به همراه ندارد، پلیس موظف است بر اساس استعلام از بیمه، نسبت به احراز دارا بودن بیمه نامه یا فقدان آن اقدام و در صورت فقدان بیمه نامه شخص ثالث، ضمن اعمال قانون، وسیله نقلیه را توقیف و به توقفگاه منتقل نماید.
 
تبصره 1- انتقال وسیله نقلیه به توقفگاه و مسئولیت جبران خسارات وارد شده به وسیله نقلیه در زمان حمل و جابه جایی و طی دوران توقیف، هزینه حمل، جابه جایی و نگهداری وسیله نقلیه و نحوه اخذ وجه بر اساس تصویب نامه شماره 179398/ت4684ک مورخ 13/9/1391 و اصلاحات بعدی آن است.
 
تبصره 2- در صورت توقیف وسیله نقلیه به علت فقدان بیمه نامه پس از طی فرایند این ماده برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی حمل مسافر و بار، دارنده و مؤسسه یا شرکت مربوط موظفند به نحو مطمئن و مناسب نسبت به انتقال مسافران یا بار تا مقصد و همچنین جبران خسارات وارد شده اقدام نمایند.
 
ماده 5- به کارگیری وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه معتبر شخص ثالث توسط شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل بار و مسافر ممنوع است. در صورت احراز تخلف، پلیس مکلف است مراتب را در اسرع وقت مطابق ماده (31) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی -مصوب 1389- جهت اعمال قانون به مراجع ذی ربط اعلام نماید.
 
ماده 6- رفع هر گونه توقیف از وسایل نقلیه، مست م احراز دارا بودن بیمه نامه معتبر شخص ثالث است.
 
ماده 7- مراجع ذی ربط موظفند در مبادی ورودی و وجی مرزهای ایران نسبت به نظارت و احراز دارا بودن وسایله نقلیه اقدام و در صورت فقدان بیمه نامه نسبت به توقیف وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه معتبر شخص ثالث، با رعایت ماده (7) قانون اقدام نمایند.
 
ماده 8- وزارت راه و شهرسازی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور) موظف است ترتیبی اتخاذ نماید تا در بارنامه وسایل نقلیه باربری و صورت وضعیت مسافری، شماره بیمه نامه معتبر شخص ثالث و تاریخ انقضای آن درج گردد.
 
اسحاق جهانگیری- معاون اول رییس جمهور


برچسب ها : طبق ابلاغیه ی اسحاق جهانگیری وسایل نقلیه ی فاقد بیمه شخص ثالث، توقیف می شوند - نقلیه ,ثالث ,بیمه نامه ,بیمه ,وسیله ,وسایل ,وسیله نقلیه ,وسایل نقلیه ,بیمه نامه معتبر ,خسارات وارد ,بیمه مرکزی ,توقیف وسایل نقلیه ,بیمه اجباری
تشک هوشمند راحت تر از تشکهای معمولی
عنوان وبلاگ : هم همه
اگر جای خواب استاندارد نباشد، می تواند علاوه بر بدخو به آناتومی بدن لطمه وارد د. افراد معمولا با ید تشک طبی سعی می کند جای خواب خود را راحت کرده تا بتوانند از صدماتی که تشکهای غیر استاندارد و سنتی وارد می کنند جلوگیری ند. چند سالی است که تشکهای هوشمند نیز به بازار تشکهای طبی اضافه شده اند که خواب راحت تری را برای شما رقم می زنند.

در مطلب " آشنایی با انواع تشک ها" انواع تشک را به شما معرفی کردیم که در میان آنها جای تشک هوشمند خالی بود. اگر قصد ید تشک طبی را دارید می توانید به سمت تشکهای هوشمند بروید که قیمت بالاترین نسبت به تشکهای طبی معمولی دارند.


تشک هوشمند از فومهای هوشمندی ساخته شده است که در ظاهر ممکن است با تشکهای معمولی تفاوتی نداشته باشند اما در باطن بسیار متفاوت هستند. فوم هوشمند را فوم  در دنیا ویسکو الاستیک یا visco elastic foam نیز می شناسند که درسال 1970 میلادی اولین بار برای فضا نوردان طراحی و ساخته شد. این فناوری به منظور راحتی هرچه بیشتر فضانوردان در حین پرواز و جلوگیری از کوفتگی ناشی از قرار گرفتن در خلا به کار برده شد. به تدریج فوم هوشمند در زندگی روزمره نیز جای گرفت و  انواع بالشت، تشک خواب و سایر محصولات ساخته شده از این فناوری وارد زندگی مردم شد.
 تفاوت فوم هوشمند با سایر فومها چیست؟
فومهای هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که نیروی ع العمل کمتری به بدن شخص وارد می کنند که این می تواند در خواب راحت تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.
برای باز این موضوع باید گفت اگر با دست خود به یک فوم معمولی فشار وارد کنید، بلافاصله پس از برداشتن دست، فوم سریعا به ح اولیه خود بازمی گردد. طبق قانون سوم نیوتون هر عملی، ع و العملی برابر با آن و در خلاف جهت دارد که این یعنی انتقال کامل نیروی وارد شده به فوم توسط دست شما به سمت دست که در ری از ثانیه صورت می گیرد و دارای شدت بسیار بالایی است.
این موضوع در فوم هوشمند اصلاح شده است و وقتی فشاری به این فوم وارد می کنید، فوم تدریجا به ح اول باز می گردد. این یعنی نیروی وارده پس از برداشتن دست از روی فوم هوشمند در زمان بیشتری برمی گردد که شدت نیروی برگشت شده بسیار کمتر از فومهای معمولی بوده و در یک نقطه متمرکز نمی شود.
تفاوت دیگر فومهای هوشمند با فومهای معمولی، حساسیت آنها به درجه حرارت است. اگر دو فوم هوشمند و معمولی را در محل سردی در یک اتاق قرار بدهید، هردو سخت می شوند که این می تواند برای آناتومی بدن مضر باشد و خواب راحت را از شما بگیرد. اما درمورد فوم هوشمند وقتی بدن با آن تماس پیدا می کند، سریعا به ح اول باز میگردد و ظرف چند ثانیه قالب بدن را به خود می گیرد. این ویژگی باعث می شود نیروی برگشت شده در فوم هوشمند روی سطح مورد تماس پخش شود.

برچسب ها : تشک هوشمند راحت تر از تشکهای معمولی - هوشمند ,تشکهای ,معمولی ,خواب ,نیروی ,فومهای ,خواب راحت ,تشکهای معمولی ,تشکهای هوشمند
تور بلغارستان و بازدید از مسجد تاریخی بنیا باشی
عنوان وبلاگ : هم همه
بلغارستان یکی از جذاب ترین کشورهای جنوب شرقی اروپا برای سفر و گردشگری است. تور بلغارستان نسبت به تورهای دیگر اروپایی از قیمت مناسبتری برخوردار است. اگر بخواهید تور بلغارستان تابستان 96 را یداری کنید حداقل قیمت تور دو میلیون و 420 هزار تومان است که این قیمت در مقایسه با قیمت تور اروپا که حداقل 6میلیون تومان است بسیار به صرفه تر است.
شهر ساحلی وارنا بلغارستان

اصلی ترین مقاصد گردشگری بلغارستان دو شهر صوفیه در غرب و وارنا در شرق کشور در سواحل دریای سیاه است. آنقدر که وارنا به دلیل ساحلی بود گردشگر به خود می بیند شهر صوفیه خلوت تر است. اما صوفیه به عنوان پایتخت یک کشور اروپایی بسیار زیبا و دیدنی است، به خصوص که قدمت تاریخی این شهر، جذ تهای تاریخی و فرهنگی خیره کننده ای برای این شهر رقم زده است.

شهر صوفیه بلغارستان


در این پایتخت اروپایی کلیسا های تاریخی، موزه ها، های آب معدنی، ساختمانهای قدیمی با معماری خیره کننده، کافه ها و رستورانهای سنتی و امروزی، جاذبه های اصلی شهر محسوب می شوند که تماشای آنها برای مسافران از فرهنگهای مختلف می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.
یکی از جاذبه های گردشگری صوفیه که حتی فکرش را هم نمی کنید یک مسجد تاریخی عثمانی است. بنای باشکوه مسجد بنیا باشی در این شهر ی نشین نظر هر گردشگر خارجی را به خود جلب می کند.
مسجد بنیا باشی صوفیه

اگر المانهای ی را در این شهر دیدید، باید بدانید که آنها میراث حکومت عثمانیها به مدت 5 قرن در این منطقه است. مسجد بنیا باشی در سال 1576 میلادی در زمان حکومت عثمانیها در این شهر بنا نهاده شد. عثمانیها هر جایی را که تحت سلطه در می آوردند در اولین اقدام در آنجا مسجد می ساختند که مسجد بنیا باشی صوفیه هم نتیجه ی آن است.
این مسجد بلغاری عثمانی در آن زمان توسط معمار معروف عثمانی یعنی معمار سینان ساخته شد و نشانه هایی از سبک معماری او در این مسجد بارز است. مشخصه ی اصلی این مسجد تک مناره بودن آن است که با ارتفاع 15 متری بر شهر صوفیه سایه افکنده است. گنبد عظیم مسجد در کنار مناره ی 15 متری، ابهت خاصی به این بنا بخشیده است که می توان آن از قسمتهای مختلف شهر تماشا کرد. در ساخت این مسجد از آجرهای قرمز بهره برده اند که عمده دلیل جذ ت این اثر تاریخی محسوب می شود.
فضای داخلی مسجد نیز با کاشی کاریها و اسما متبرکه تزئین شده است. امروزه نیز مسجد تاریخی بنیا باشی مکانی برای گردهمایی مسلمانان صوفیه و اقامه ی است که بازدید از آن برای شما می تواند جذاب باشد.


برچسب ها : تور بلغارستان و بازدید از مسجد تاریخی بنیا باشی - مسجد ,صوفیه ,باشی ,بنیا ,تاریخی ,بلغارستان ,بنیا باشی ,مسجد بنیا ,مسجد تاریخی ,تاریخی بنیا ,حکومت عثمانیها
به گفته ی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران، طرح ترافیکی تابستان ۹۶ در شرق استان تهران آغاز شد
عنوان وبلاگ : هم همه
از اخبار طرح زوج و فرد که بگذریم، خبر طرح ترافیکی تابستان 96 در شرق استان تهران بیشترین بازدید امروز در این زمینه را به خود اختصاص داده است.
سرهنگ یحیی دلیری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران به آغاز طرح ترافیکی تابستان ۹۶ اشاره کرده و گفت: جهت توسعه فرهنگ ترافیک باید شهروندان مشارکت داشته باشند تا حوادث و تصادفات رانندگی و آسیب های ناشی از آن کاهش پیدا کند.

وی افزود: از اول تابستان در معابر درون شهری و برون شهری مدیریت هوشمند و ساماندهی نظام مند ترافیکی آغاز شده است.
سرهنگ یحیی دلیری با اشاره به اه این طرح اظهار داشت: کنترل حمل و نقل عمومی، تا ی ها، اتوبوس ها و هماهنگی با دستگاه های امدادی و خدمات رسان و بررسی تصادفات احتمالی و برخورد با تخلفات حادثه ساز از اه این طرح است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران تاکید کرد: افزایش حمل و نقل عمومی و ناوگان حمل بار و مسافر و توجه به مشکلات مردم در محدوده اجرای این طرح است و جهت توسعه فرهنگ ترافیک باید شهروندان مشارکت داشته باشند تا حوادث، تصادفات رانندگی و آسیب های ناشی از آن کاهش پیدا کند.

وی عنوان ساخت: حداکثر سرعت مجاز در حوزه برون شهری 120 کیلومتر در ساعت و حداقل سرعت 70 کیلومتر است و در حوزه درون شهری در بزرگراه ها حداکثر سرعت مجاز 100 کیلومتر در ساعت تعیین شده مگر بزرگراه هایی که سرعت مجاز با تابلو کمتر مشخص شده باشد.
او اضافه کرد: حداکثر سرعت در خیابان های اصلی در معابر درون شهری، 60 کیلومتر در ساعت در خیابان های فرعی درون شهری 50 کیلومتر و دور میدان و معابر محلی 30 کیلومتر است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران در نهایت گفت: در صورتی که وسیله نقلیه موتوری و سواری بیش از ظرفیت ترک نشین یا سرنشین سوار کند به ازای هر فرد جریمه می شود.

برچسب ها : به گفته ی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران، طرح ترافیکی تابستان ۹۶ در شرق استان تهران آغاز شد - کیلومتر ,استان ,رانندگی ,سرعت ,تهران ,تابستان ,استان تهران ,پلیس راهنمایی ,رئیس پلیس ,ترافیکی تابستان ,حداکثر سرعت ,مشارکت داشته باشند ,شهروندا
قیمت گذاری پژو 2008 چگونه است؟
عنوان وبلاگ : هم همه
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای ی از بررسی ابهامات ایجاد شده در قیمت گذاری خودروی «پژو 2008» در این کمیسیون خبر داد و گفت: ابهاماتی که در نحوه قیمت گذاری خودوری پژو 2008 ایجاد شده، باعث شد تا در کمیسیون صنایع مجلس به آن ورود کنیم و موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.


وی با بیان اینکه شورای رقابت مسئول قمیت گذاری انواع محصولات شرکت های خودروسازی است و خودروسازان نقش چندانی در تعیین قیمت خودروها ندارند، افزود: طبق قانون می بایست 50 درصد قیمت نهایی خودرو به صورت پیش پرداخت از مشتریان دریافت شود، در صورتی که مبلغ 60 میلیون تومانی برای پیش پرداخت پژو 2008 قیمت نهایی این محصول را افزایش می دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز خودروسازی ها با حضور کارشناسان شورای رقابت درباره نحوه قیمت گذاری پژو 2008 توضیح می خواهیم و باید این موضوع روشن شود.

برچسب ها : قیمت گذاری پژو 2008 چگونه است؟ - کمیسیون ,قیمت ,قیمت گذاری ,مجلس ,صنایع ,شورای ,کمیسیون صنایع ,قیمت نهایی ,شورای رقابت ,نحوه قیمت گذاری ,معادن مجلس
طرز تهیه ی پاستیل خانگی
عنوان وبلاگ : هم همه
کمتر ی را می توان یافت که به پاستیل های رنگارنگ علاقه نداشته باشد. به خصوص ک ن که همیشه برای یدن یک بسته از پاستیل های جذاب با اشکال مختلف پافشاری می کنند. از این رو آموزش تهیه پاستیل خانگی می تواند بسیار مفید واقع شود.

مواد لازم برای تهیه ی پاستیل خانگی:
یک بسته پودر ژله ( طعم و رنگ آن بسته به سلیقه ی شما دارد)
یک چهارم پیمانه گلوکز
دو قاشق غذاخوری پودر ژلاتین
یک دوم پیمانه آب یخ

روش تهیه پاستیل خانگی :
در ابتدا گلوکز را با آب یخ خود کاملا مخلوط کنید تا دیگر ذرات گلوکز دیده نشود. سپس پودر ژلاتین و پودر ژله را به این مخلوط اضافه کرده و روی حرارت کم بگذارید تا به خوبی ذوب شده و با هم آمیخته شوند.

توجه داشته باشید که این مواد نمی باید به ح جوشیدن برسند و زمانی که روی مایع یک لایه ی سفید رنگ کفی ایجاد شد فوری ظرف را از روی شعله بردارید و برای ده دقیقه به آن زمان دهید تا لایه ی سفید رنگ روی آن بسته و سفت شود.
پس از این که لایه ی سفید رنگ سفت شد، آن را به آرامی و با دقت از روی باقیه مواد جدا کرده و دور بیندازید. این کار باعث شفاف شدن رنگ پاستیل های شما خواهد شد.
وقتی کامل آن لایه را برداشتید می توانید در ظرف های سس که نوک باریک دارند بریزید و با کمک آن در قالبهای مخصوص منتقل کنید. سپس کمی در محیط بگذارید تا خودش را بگیرد و بعد می توانید به یخچال منتقل کرده و دو یا سه ساعت به آن ها زمان دهید تا کاملا گرفته و سفت شوند.
 

برچسب ها : طرز تهیه ی پاستیل خانگی - پاستیل ,پودر ,لایه ,خانگی ,بسته ,تهیه ,پاستیل خانگی ,زمان دهید ,تهیه پاستیل ,تهیه پاستیل خانگی
مدارک لازم برای دریافت خسارت تصادفات درصدی
عنوان وبلاگ : هم همه
شرایطی را در نظر بگیرید که چند طرف در یک تصادف مقصر باشند و کارشناس تشخیص دهد که یک نفر به طور صرف مقصر نبوده و پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث می باید برای هر یک از طرفین صورت پذیرد.

در این شرایط هر یک از طرفین تصادف به میزان خسارتی که دیده اند، می توانند با تشکیل پرونده بیمه شخص ثالث نسبت به دریافت خسارت خود اقدام نمایند.توجه داشته باشید که در چنین تصادفاتی یعنی تصادفات درصدی، موضوع دریافت خسارت بدون کروکی منتفی بوده و حتما می باید کروکی رسم شود. به علاوه اگر در تصادف رخ داده شده، مجروحی وجود داشته و خسارت بدنی رخ داده باشد و یا این که خسارات مالی وارده بیش از سقف پوشش مالی بیمه شخص ثالث خودروی مقصر در آن بخش از حادثه باشد، کروکی غیرسازشی می باید ترسیم شود و بدون آن دریافت خسارت امکان پذیر نخواهد بود.


کروکی غیرسازشی

اما کروکی غیرسازشی چیست؟ کروکی غیر سازشی به کروکی می گویند که طرفین تصادف می توانند نسبت به آن اعتراض کرده و این اعتراض را به دادگاه ارائه دهند. در این موقعیت، هیات کارشناسان رسمی دادگستری پس از دریافت اعتراض به کروکی اولیه، کروکی تازه ای ترسیم کرده و نظر نهایی خود را اعلام خواهند کرد.  مدارم لازم برای تشکیل پرونده دریافت خسارت شخص ثالث در تصادفات درصدی با خسارت مالی
کروکی پلیس راهور
کپی بیمه نامه های شخص ثالث هر دو خودروی حاضر در تصادف
کپی کارت مشخصات اتومبیل های هر دو سوی تصادف
کپی  گواهینامه ی هر دو راننده ی تصادف رخ داده
کپی شناسنامه ی مالکیت خودرو زیان دیده
فاکتور اجرت تعمیرات و قیمت لوازم تعویضی
اصل کوپن بیمه نامه شخص ثالث مقصر
توجه داشته باشید که مدارکی که در بالا کپی آن ها قید شد می باید برابر با اصل شده باشند.

برچسب ها : مدارک لازم برای دریافت خسارت تصادفات درصدی - کروکی ,خسارت ,ثالث ,دریافت ,تصادف ,بیمه ,دریافت خسارت ,لازم برای ,تصادفات درصدی ,کروکی غیرسازشی ,بیمه نامه ,توجه داشته باشید
پوشش بیمه آسیا برای گزاران عید سعید فطر 96
عنوان وبلاگ : هم همه

شرکت بیمه آسیا به مناسبت پایان ماه مبارک رمضان و یک ماه روزه داری هموطنان مسلمان کشور، گزاران عید سعید فطر را زیر پوشش بیمه ی حوادث گروهی خود قرار داد.

شرکت بیمه آسیا از شرکت های معتبر در زمینه ی بیمه نامه خودرو، فروش بیمه آتش سوزی، بیمه های خدمات درمانی، بیمه مسئولیت، بیمه عمر و... در روابط عمومی خود این موضوع را اعلام کرده است.

مدیریت بیمه های عمر و حوادث بیمه ی آسیا اظهار داشت: گزاران عید سعید فطر در محل برگزاری و خیابان های همجوار در مقابل خطرات فوت بر اثر حادثه تا150میلیون ریال،نقص عضو و از کار افتادگی ناشی از حادثه تا 150میلیون ریال و هزینه های پزشکی بر اثر حادثه تا 6میلیون ریال تحت پوشش بیمه حوادث گروهی بیمه آسیا قرار دارند.

برچسب ها : پوشش بیمه آسیا برای گزاران عید سعید فطر 96 - بیمه ,آسیا ,حوادث ,حادثه ,پوشش , گزاران ,بیمه آسیا ,پوشش بیمه ,حوادث گروهی ,شرکت بیمه
آموزش از یوتیوب توسط ربات تلگرامی
عنوان وبلاگ : هم همه
یوتیوب یک وبگاه اشتراک گذاری ویدئو است که در سراسر دنیا طرفداران بیشماری دارد. این شبکه ی اجتماعی یکی از کم خطر ترین وبگاهها برای سلامت نیز برشمرده شده است که این موضوع می تواند شما را کماکان طرفدار یوتیوب نگه دارد. روزانه میلیونها نفر در دنیا به آپلود ویدئو در یوتیوب و از یوتیوب می پردازند. ما هم در ادامه برای شما آموزش از یوتیوب را داریم تا بتوانید خیلی راحت ویدئوی محبوب خود را از یوتیوب کرده و با دوستان خود در شبکه های اجتماعی دیگر نظیر تلگرام به اشتراک بگذارید.

آموزش از یوتیوب توسط ربات تلگرام
تلگرام  از زمان پیدایش دچار پیشرفتهای چشم گیری شده است که یکی از آنها رباتهای تلگرامی هستند. حال به شما یک ربات تلگرامی را معرفی می کنیم که می تواند پل ارتباطی شما با یوتیوب باشد.
یکی از راحت ترین و بی دردسرترین راهها برای از یوتیوب استفاده از ربات تلگرامی youtube er است. در کنار این ربات باید ربات سرچ در یوتیوب را نیز داشته باشید که این امکان را فراهم می کند بدون نیاز به اتصال به شکن ویدئوی دلخواه خود را پیدا کرده و کنید.
برای از یوتیوب از طریق رباتهای ذکر شده ابتدا روی آیدی این دو ربات یعنی [email protected] و
vid@ رفته و آنها را با زدن کلید استارت فعال کنید. اولین آیدی متعلق به youtube er و دومی متعلق به ربات سرچ در یوتیوب است.
پس از فعال شدن ربات youtube er پیامی ارسال می شود که محتوی آن "شما می توانید آدرس ویدئوی درخواستی خود را ارسال نمایید. برای جستجوی بهتر از ربات @vid استفاده کنید و سپس ویدئو مورد نظر را از لیست انتخاب کنید." است. اگر یوتیوب را باز داشته باشید می توانید آدرس ویدئو را از قسمت بالا کپی کرده و وارد ربات ید. در غیر این صورت از طریق ربات جانبی که در بالا به شما معرفی کردیم باید ویدئوی مدنظر را پیدا کرده و آدرس آن را کپی کنید.
در ربات سرچ در یوتیوب می توانید ویدئوی مورد نظر را به صورت "عبارت مورد نظر
vid@"  جستجو کنید که ما به عنوان مثال عبارت کودک را جستجو کردیم.  لیستی از ویدئوها برای شما نمایش داده می شود که شما از میان آنها می توانید ویدئوی مدنظرتان را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در صورت اتصال به می توانید ویدئو را باز کرده و تماشا کنید. برای ویدئو باید لینک آنرا کپی کرده و در ربات youtube er پیست کنید.

ربات از شما می پرسد "دوست دارید این فایل را به صورت صوتی دریافت کنید یا تصویری؟!" شما می توانید به صورت اختیاری روی کلمه ی صوتی یا کلیک کنید.
پس از آن لیستی ظاهر می شود و از شما می خواهد فرمت ویدئوی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب فرمت ربات از شما می پرسد که "این درخواست به صورت فایل ارسال شود یا لینک؟!
دقت داشته باشید امکان ارسال فایلهای با حجم بیش از 50 مگابایت در تلگرام توسط این بوت امکان ندارد. بهترین انتخاب برای دریافت فایلهایی با حجم بیشتر از 50 مگابایت، انتخاب لینک است." در این قسمت امکان انتخاب فایل یا لینک وجود دارد که طبق پیشنهاد ربات اگر حجم ویدئو بیش از 50 مگ باشد بهتر است لینک را انتخاب ید.
پس از آن ربات پیام می دهد که "ویدئو شد و در حال انتقال فایل به سرور تلگرام است که این فرآیند ممکن است دقایقی طول بکشد، لطفا صبور باشید." خیلی راحت طی چند مرحله ی ساده شما توانستید ویدئوی مورد علاقه ی خود را در تلگرام داشته باشید و با دوستان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید. همچنین این فایل در حافظه ی دستگاه شما ذخیره شده و می توانید هر زمانی که مایل هستید آنرا تماشا کنید.

برچسب ها : آموزش از یوتیوب توسط ربات تلگرامی - ربات ,یوتیوب , ,ویدئوی ,ویدئو ,توانید ,youtube er ,داشته باشید ,ویدئوی مورد ,آموزش ,ربات تلگرامی ,ربات youtube er
آمار و ارقام از اجاره ملک چه می گویند؟
عنوان وبلاگ : هم همه
فصل تابستان از راه رسیده است و ماه رمضان هم پایان یافته است. بسیاری از افراد هم با مراجعه به سایت های رهن و اجاره ملک، در جست و جوی خانه ی مورد نظر خود هستند. این در حالیست که امار و ارقام نشان داده است که معاملات آپارتمان های مس ی در داد ماه امسال نسبت به ماه قبل از نظر تعداد 6.2 درصد کاش داشته است.
همچنین تعداد معاملات مسکن در این ماه در مقایسه با ماه مشابه سال قبل نیز از نظر تعداد ۰٫۸ درصد کاهش یافته است در حالی که به مدد بهبود نسبی معاملات اردیبهشت ماه، تعداد معاملات مسکن در سه ماه نخست ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد بیشتر است.

تازه ترین اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی نشان می دهد معاملات آپارتمان های مس ی در دادماه سال جاری نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۶٫۲ درصد کاهش نشان می دهد. متوسط قیمت ید و فروش هر مترمربع زیربنای مس ی در این ماه نیز ۴میلیون و ۵۶۳هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۰٫۶۵ درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات داد ماه در مقایسه با ماه مشابه سال قبل نیز همین وضعیت را تجربه کرده به گونه ای که معاملات از نظر تعداد ۰٫۸ درصد کاهش و از لحاظ قیمت ۵٫۴ درصد افزایش یافته است.

از دیگر سو اما، آمارهای بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در سه ماهه نخست سال جاری، از افزایش تعداد معاملات مسکن در شهر تهران حکایت دارد. بر این اساس تعداد معاملات در سه ماهه نخست سال جاری با یک درصد افزایش نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته به ۳۷هزار و ۱۲۰ واحد رسیده است. ضمن اینکه از نظر قیمتی نیز متوسط قیمت هر متر زیربنای مس ی در شهر تهران در سه ماهه نخست سال جاری ۴٫۹ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش یافته و به ۴میلیون و ۴۸۹هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است. در این میان با توجه عقب نشینی تعداد معاملات بازار مسکن در دادماه سال جاری و کاهش ۶٫۲ درصدی معاملات این ماه نسبت به ماه قبل، نشان می دهد رشد یک درصدی معاملات در سه ماهه نخست ۹۶ حاصل بهبود نسبی معاملات در اردیبهشت بوده است.

در داد ماه سال ۱۳۹۶، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مس ی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران۴۵٫۶ میلیون ریال بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب۰٫۷  و ۵٫۴ درصد افزایش نشان می دهد. بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۲۰ (معادل ۹٫۶ درصد) و کمترین میزان رشد به منطقه ۱۲  )معادل ۱٫۱ درصد) تعلق دارد.

کاهش سهم واحدهای نوساز و با عمر کمتر از ۵ سال از کل معاملات مسکن، یکی از نکاتی است که در ماه های اخیر در آمارهای بانک مرکزی دیده می شود و در آمارهای مربوط به دادماه تا حدی تشدید شده است. بررسی توزیع تعداد واحدهای مس ی معامله شده در داد ۹۶ به تفکیک عمر بنا حاکی از تداوم کاهش سهم واحدهای واحدهای تا ۵ سال ساخت از معاملات بوده است و واحدهای تا ۵ سال ساخت در این ماه در حالی با سهم ۹/۴۶ درصدی، بیشترین سهم از واحدهای مس ی معامله شده را به خود اختصاص داده اند که سهم مذکور نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰٫۱ درصد کاهش یافته است.

همچنین بررسی های نشان می دهد سهم واحدهای مس ی تا ۵ سال ساخت در داد ماه ۹۵ نسبت به ماه مشابه سال ۹۴ نیز کاهش ۲٫۹ درصدی را تجربه کرده است. به عبارتی دیگر، به نظر می رسد روند نزولی صدور پروانه های ساختمانی در سال های گذشته و تداوم رکود در ساخت و ساز مسکن، زمینه ساز کاهش عرضه آپارتمان های مس ی نوساز و با عمر کم به بازار فروش شده است و ایبن مساله در آینده می تواند منجر به افزایش قیمت به دلیل کمبود عرضه شود. در این میان اما از آنجایی که روند نزولی صدور پروانه های ساختمانی در تهران از تابستان ۹۵ متوقف شده و در سه ماهه سوم این سال توانسته است رشد ۱۱٫۸ درصدی را تجربه کند، می توان پیش بینی کرد که به تدریج از فصل تابستان سال جاری، عرضه واحدهای نوساز به بازار افزایش یابد و روند نزولی سهم واحدهای با عمر کمتر از ۵ سال از کل معاملات متوقف شده و به روند صعودی بازگردد.

برچسب ها : آمار و ارقام از اجاره ملک چه می گویند؟
تور بلغارستان با هتل گرند وارنا
عنوان وبلاگ : هم همه
گرچه سفر به بلغارستان جز ارزان ترین سفرها به اروپا محسوب می شود، اما برای ید تور بلغارستان از ایران باید حداقل 2میلیون 420 هزار تومان پرداخت کنید. با این حال اگر مشتاق هستید تا سواحل شنهای طلایی را از نزدیک مشاهده کنید، برای ید تور بلغارستان تیر 96 اینجا کلیک کنید.

بلغارستان کشوری کوچک در جنوب شرقی اروپا است که در غرب دریای سیاه واقع شده است. طبیعت سرسبز، سواحل رویایی با شنهای سفید و آبهای زلال و قیمت مناسب، گردشگری این سرزمین را بسیار پررونق کرده است. اما از ایران برای ید تور بلغارستان باید هزینه ی بسیاری را بپردازید که در مقایسه با ای توریستی دیگر اروپا بسیار کمتر است. قیمت تور بلغارستان از 2,420,000 تومان برای یک شب اقامت اتاق دو تخته ی هتل چهار ستاره ی هالیدی پارک شروع می شود تا به 7,200,000 تومان برای یک شب اقامت در اتاق یک تخته ی هتل اینترنشنال می رسد. اما اگر بخواهید سفر به قاره ی سبز را در پرونده ی سفرهای خود داشته باشید، قطعا سفر به بلغارستان انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.
یکی از هتلهای زیبای وارنا هتل 5ستاره گرند وارنا است که قیمت تور بلغارستان با رزرو این هتل 5میلیون و 100هزار تومان بابت یک هفته اقامت در اتاق یک تخته ی لو این هتل با امکانات یو آل است.
هتل گرند وارنا یکی از لو ترین هتلهای شهر وارنا است که در میان طبیعت سرسبز وارنا در سواحل رویایی دریای سیاه مانند نگینی درخشان است. این هتل زیبا با طراحی لو و منحصر به فردی که دارد و با توجه به امکانات آن بسیار مورد پسند توریستها از سراسر دنیا واقع شده است.
هتل گرند وارنا یک هتل ساحلی است که با ساحل خصوصی مجهز تنها 200متر فاصله دارد. در ساحل زیبای هتل کلیه ی امکانات تفریحی و رفاهی برای لذت بردن مهمانان فراهم کرده اند.
این هتل دارای امکانات تفریحی بسیاری نظیر است روباز و س وشیده ی فصلی، زمین تنیس، سونا، سالن بدنسازی مجهز و سالن ماساژ است که موجبات سفری لو را برای مهمانان هتل فراهم می کند.
اتاقهای هتل بسیار ساده اما شیک با سبکی کلاسیک تزئین شده اند. رنگ آبی به کار رفته در تزئینات اتاق به همراه لوازم چوبی، جلوه ی خاصی به اتاقهای دلباز هتل بخشیده اند. در این اتاقها امکانات رفاهی شامل مبلمان و تخت خوابهای شیک و راحت، تلویزیون صفحه تخت، سیستم تهویه ی مطبوع و بالکن با چشم انداز رویایی از ساحل و محوطه ی سبز اطراف است.


هتل گرند وارنا یک هتل 5ستاره با امکانات یو آل است که شامل بوفه ی صبحانه، ناهار و شام و استفاده ی رایگان از امکانات تفریحی هتل و  انواع نوشیدنیها و میان وعده ها می شود. رستوران هتل دارای فضایی شیک و آرامش بخش است که می توانید در فضای آن با صرف 
غذاهای ایتالیایی و آسیایی نهایت لذت را ببرید.

برچسب ها : تور بلغارستان با هتل گرند وارنا - بلغارستان ,وارنا ,امکانات ,گرند ,لو ,اتاق ,گرند وارنا ,برای ید ,امکانات تفریحی ,سواحل رویایی ,دریای سیاه
افزایش بی سابقه اجاره بها منازل مس ی در تهران
عنوان وبلاگ : هم همه
معمولا در تابستان نرخ اجاره بها با افزایش روبرو بوده و در این حوزه شاهد جهش هایی در مبلغ اجاره بها بوده ایم. اما امسال گشتی در سایت اجاره املاک نشان می دهد که قرار است با جهش استثنائی در مبالغ اجاره مسکن در پایتخت مواجه شویم.

شاید صحبت از این موضوع به اندازه ی کافی نشان دهنده ی تبعاتی که گران شدن نرخ اجاره بها در زندگی مردمی که ناچار به خانه به خانه شدن در میان آپارتمان های تهران هستند، نباشد.

به خصوص خانواده هایی که موعد اتمام قراردادشان در تابستان بوده و تابستان امسال می باید، به فکر تمدید اجاره نامه و یا جا به جایی باشند، از این افزایش نرخ ناگهانی صدمه ی زیادی خواهند خورد.

یکی از مشاوران املاک می گوید: مشاوران املاک نمی توانند قیمت خاصی به مالکان بدهند؛ بنابراین میزان اجاره در هر منطقه به انصاف مالک مربوط می شود. هرچه قدر مالکان منصف تر، قیمت ها کمتر و هرچه قدر طمع داشته باشند، قیمت های اجاره به ح نجومی می رسد.

وی ادامه می دهد: البته این نکته را هم باید در نظر داشت که خانه های نوساز قیمت های اجاره آنها نیز بیشتر می شود.

یکی دیگر از مشاورین املاک که در محدوده ی پونک فعالیت می کند، در این خصوص می گوید: در بخش رهن واجاره واحد های نوساز بین ۳۰ درصد و واحدهای مس ی که در موقعیت بهتری باشند، بیش از ۴۰ درصد رشد قیمت داشته است.

وی اضافه می کند: در برخی از محدوده های منطقه ۵ واحد های مس ی که چند سال ساخت هستند، رشد قیمتی ۲۰ درصدی داشته اند.
این مشاور املاک اظهار داشت: سال گذشته یک واحد مس ی نوساز متری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای اجاره بود، اما امسال این میزان به متری ۲ میلیون تومان رسیده است.

یکی از مشاورین املاک در محدوده ی شرق تهران، به نرخ 20 درصدی رشد اجاره بها اشاره کرده و می گوید: در حال حاضر بازار اجاره در ماه رمضان بسیار راکد است، اما از هفته آینده این بازار به سمت رونق حرکت می کند.

این کارشناس املاک ادامه می دهد: در منطقه حکمیه تهرانپارس قیمت های اجاره هر متر مربع واحد مس ی نوساز از متری یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شروع می شود.


برچسب ها : افزایش بی سابقه اجاره بها منازل مس ی در تهران - اجاره ,املاک ,مس ی ,قیمت های ,نوساز ,متری ,قیمت های اجاره ,هزار تومان ,مس ی نوساز ,مشاورین املاک ,مشاوران املاک ,واحد مس ی نوساز
گردشگری گل و گیاه را دری د
عنوان وبلاگ : هم همه
 گل و گیاه یکی از لذتبخش ترین و شگفت انگیزترین گونه های طبیعی در دنیا محسوب می شود که در بسیاری از کشورهای دنیا به آن اهمیت ویژه ای داده می شود. بازار گل در بسیاری از کشورهای دنیا بسیار داغ است و آنها سعی می کنند علی رقم وجود پوشش گیاهی مناسب در اقلیم خود، باغهای گل زیبایی را با استفاده از امکانات مدرن طراحی و بسازند. نمونه ی این نوع باغها را می توان در دبی یافت که بزرگترین باغ گل خاورمیانه محسوب می شود.

خوشبختانه کشورمان دارای اقلیم مناسبی برای رشد گونه های مختلف گل و گیاه است. نیلوفر آبی، چلچراغ، لاله ی واژگون، گل محمدی و شقایق تنها نمونه ی کوچکی از تنوع گیاهی کشورمان محسوب می شوند که برخی از آنها زیستگاه مخصوص به خود را دارند و برخی دیگر به اقتضای فصل خاص در تمامی مناطق کشور دیده می شوند.
گل و گیاه را نه تنها می توان در طبیعت ایران به وفور پیدا کرد بلکه رد پای این المان طبیعی از گذشته های دور در هنر و ادبیات ایران به چشم می خورد. از گذشته تا به امروز گل و گیاه بومی ایران الهام بخش هنرمندان و شاعران بوده است به طوری که ارزشمندترین آثار هنری و ادبی شکل گرفته اند.
با توجه به ارزش گل و گیاه در کشور و جایگاه والای آن نزد ایرانیان، روز 25 ام داد به عنوان روز ملی گل و گیاه به ثبت رسیده است. با این حال آنطور که باید از پتانسیل گل و گیاه در کشور به نحو شایسته استفاده نمی شود. یکی از بهره هایی که می توان از ظرفیت کشور در رشد انواع گیاهان برد، گردشگری گل و گیاه است.

شاید فکرش را هم نکنید که بتوان به گل و گیاه با دید گردشگری نگاه کرد. گردشگری گل و گیاه مانند گردشگری سلامت یک شاخه ی جدید گردشگری در کشور است که باید با توجه به پتانسیلهای غنی کشور به آن بهای بیشتری داده شود. این شاخه ی گردشگری شامل برگزاری تورهای گل و گیاه به مقصد زیستگاههای گونه های خاص گیاهی و برگزاری نمایشگاهها و جشنواره های گل و گیاه در سطوح ملی و بین المللی است.
متاسفانه گردشگری گل و گیاه در ایران بسیار کمرنگ است و با توجه به بازار گل بسیار متنوع در ایران، شاهد یک جشنواره ی بین المللی باشکوه در کشور نیستیم. در صورتی که برخی از کشورها که اصلا اقلیم طبیعی برای رشد گیاهان متنوع ندارند، به طور در این صنعت تبدیل به یک غول شده اند. باید تاکید کرد کشورما با بهای بیشتر به گردشگری گل و گیاه می تواند با جذب گردشگر خارجی، اشتغال زایی نیز در این حوزه داشته باشد. گردشگری گل و گیاه می تواند با اندکی توجه به بازار پررونقی در کشور بدل شده و اندکی از مشکلات اشتغال و گردشگری را در ایران حل د.

برچسب ها : گردشگری گل و گیاه را دری د - گیاه ,گردشگری ,کشور ,توجه ,توان ,گیاهی ,کشورهای دنیا
با خواص زنجبیل آشنا شوید
عنوان وبلاگ : هم همه

سال های زیادی است که در طب, پخت غذا از زنجبیل استفاده می شود. زنجبیل سرشار از ویتامین آ, ویتامین سی, ویتامین ای, ویتامین ب, منیزیم, پتاسیم, فسفر, سیلی , آهن, سدیم, کلسیم, روی, بتاکاروتن است. در مطلب زیر چند مورد از خواص زنجبیل را برای شما عزیزان آورده ایم. 


1. بهبود اختلالات گوارشی


زنجبیل در درمان مشکلات گوارشی بسیار موثر است. زنجبیل موجب متراکم شدن دستگاه گوارش و از سنگینی شکم می کاهد. به علت توانایی زنجبیل در دفع گاز روده, درمان خوبی برای بزرگی و نفخ شکم است. اگر زنجبیل را به غذاهای خود اضافه کنید, ناراحتی معده, قولنج و اسهال را می توان تسکین داد. زنجبیل سبب جذب بهتر مواد مغذی در خون می شود. 

2. بیماری ها را درمان می کند


اگر درگیر بیماری دریا زدگی هستید, زنبیل مانند معجزه می باشد. راهی بی خطر و موثر برای درمان استفراغ, زنجبیل است. زنجبیل نشانه ی بیماری هایی همچون استفراغ, سرگیجه, تعریق سرد, تهوع را درمان می کند. در اوایل بارداری ن دچار تهوع شدید می شوند که زنجبیل در کاهش این امر تاثیر زیادی دارد. خطر ناقص بودن جنین, عوارض جانبی و ضرر های بارداری را کاهش می دهد.


3. کاهش درد و هاب


یکی از مهم ترین خواص زنجبیل, ضد هاب بودن آن است. طبق تحقیقات و مطالعات محققان, زنجبیل مسکنی محبوب و تاثیر گذار است. همچنین برای درد های دوران قاعدگی نیز موثر است. سر درد, درد عضلانی, کمر درد و درد مفاصل را از بین می برد. اگر چای را با تکه ای زنجبیل میل کنید, سر دردتان کاهش پیدا می کند و به خو عمیق می روید. اگر پس از تمرین و ورزش, درد عضلات دارید به مدت بیست دقیقه در وان ی بمانید که چند قطره روغن زنجبیل در آن وجود دارد. 


4. جلوگیری از سرطان


ریشه ی زنجبیل سرشار از آنتی ا یدان است که کمک بزرگی به پیشگیری از سرطان می کند. زنجبیل می تواند رشد سلول های سرطان روده را کاهش دهد و می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده کمک کند. اگر به زنجبیل کمی اسموتی اضافه کنید و در چای بریزید و بخورید از سرطان جلوگیری می کند. زنجبیل از سرطان , ریه, پوست, پانکراس و پروستات نیز جلوگیری می کند. 


5. افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن


اگر زنجبیل را به طور مداوم استفاده کنید, سیستم ایمنی بدنتان در مقابل بیماری هایی نظیر آنفولانزا و سرما خوردگی بالا می رود. روی, کروم و منیزیمی که در زنجبیل وجود دارد موجب می شود, گردش خون بالا برود و لرز و تب کاهش یابد. اگر زنجبیل را با لیمو قاطی کنید و بخورید معجونی معجزه آسا به دست می آید که سیستم ایمنی را تقویت می کند. این معجون موجب می شود همیشه سالم و پر طراوت بمانید. 

6. طعم دهنده ی خوبی برای غذاست


+زنجبیل طعم دهنده ای فوق العاده است که به همه ی غذاها می توان آن را افزود. این ادویه ی همه کاره را به مرغ و گوشت و ماهی اضافه کنید به طعمی فوق العاده و استثنایی برسید. 


7. کاهش وزن با زنجبیل


با خوردن زنجبیل, بیشتر احساس سیری می کنید و نیاز به کالری کمتری خواهید داشت. اگر زنجبیل را به مواد غذایی خود اضافه کنید با کاهش وزن رو به رو خواهید شد. زنجبیل مانع از گرسنگی و اشتهای زیاد می شود. زنجبیل مولد حرارت است و به سوخت و ساز بدن سرعت می دهد. 


8. داروی قوی غرایز


سالیان سال است که از زنجبیل برای تقویت قوای استفاده می شود. زنجبیل می تواند گردش خون را افزایش دهد به همین منظور در تقویت قوای تاثیر می گذارد. به توصیه ی گیاهه شناسان روزانه  مصرف زنجبیل بیشتر از 4 گرم نباشد. 


برچسب ها : با خواص زنجبیل آشنا شوید - زنجبیل ,کاهش ,سرطان ,درمان ,بیماری ,ویتامین ,اضافه کنید ,سیستم ایمنی ,خواص زنجبیل ,زنجبیل بیشتر ,قوای
انتقال س ها از بانک به بازار مسکن
عنوان وبلاگ : هم همه
با وج س های بانکی از بانک ها، پیش بینی می شود که حجم زیادی از این س ها برای سرمایه گذاری در بازار مسکن به حوزه ی املاک وارد شوند.

این موضوع می تواند قیمت مسکن را با مقداری افزایش روبرو کرده و ید و فروش املاک را نیز رونق بخشد.

مشاور راه و شهرسازی در این باره گفت: ورود تقاضای سوداگرانه س گذاران نگران در بازار مسکن و سرازیر شدن نقدینگی از بانک ها به بازار رقیب، موجب گرانی خانه می شود.

غلامرضا سلامی اظهار داشت: سه بازار مسکن، ارز و طلا از رقبای بانک ها و بازار مالی محسوب می شوند و تاثیر گذاری وج س ها در هر یک از این بازارها به شدت و ضعف وج سرمایه ها از بانک ها بستگی دارد.

وی افزود: به طور قطع اگر میزان قابل توجهی از سرمایه های س گذاری شده از بانک ها خارج شود، بازار مسکن از این رفتار اقتصادی مردم تاثی ذیری خواهد داشت.

مشاور راه و شهرسازی تاکید کرد : اگر وج س ها از بانک ها شدت بگیرد می تواند تهدیدی برای بازار مسکن تلقی شود چرا که این تقاضاهایی که وارد بازار می شود، تقاضای سوداگرانه است و نه برای برطرف سازی نیاز مصرفی.

غلامرضا سلامی اضافه کرد: البته ورود این نقدینگی به بازار مسکن موجب تسریع در ورود به دوره رونق می شود و بازار مسکن را تکان می دهد اما ممکن است با افزایش تقاضای سوداگرانه در بازار با افزایش قیمت ها مواجه شویم.

وی تاکید کرد : البته در طول 4 سال گذشته میزان افزایش قیمت در بازار مسکن همواره زیر نرخ تورم عمومی بوده و هنوز هم نرخ رشد قیمت مسکن زیر نرخ تورم است و اساسا حرکت متناسب با نرخ تورم برای رشد قیمت ها منطقی خواهد بود.

مشاور راه و شهرسازی گفت: اگر از 600 هزار میلیارد تومان س بانک ها تنها یک درصد این رقم جذب بازار مسکن شود، به طور قطع این بازار سریع تر به رونق خواهد رسید.

وی افزود: بستگی به شدت و ضعف میزان وج س ها از بانک این رفتار اقتصادی مردم تاثیرات مثبت و منفی در سایر بازارهای رقیب بازار مالی از جمله مسکن، طلا و ارز خواهد گذاشت. البته اگر میزان وج س ها در مدت زمان کوتاه رقم قابل توجهی باشد خطرات جدی برای اقتصاد کشور به دنبال دارد و منجر به فلج شدن اقتصاد می شود.

غلامرضا سلامی در نهایت گفت: اگر بخشی از این س ها وارد بازار مسکن شود منجر به تسریع در رونق می شود اما اگر نقدینگی ها از بانک ها به صورت تقاضای سوداگرانه به یکباره وارد بازار مسکن شود، می تواند برای این بازار خطر گرانی را به دنبال داشته باشد.

برچسب ها : انتقال س ها از بانک به بازار مسکن - بازار ,مسکن ,س ,بانک , وج ,قیمت ,بازار مسکن , وج س ,تقاضای سوداگرانه ,مشاور ,غلامرضا سلامی
جرم یی در لیست سریالهای کنسل شده
عنوان وبلاگ : هم همه
بهتر است به سریالهای تلویزیونی دل خوش نکنید چون ممکن است بی دلیل یا با دلیل پخش سریال محبوب شما ناتمام رها بشود. در دنیا سریالهای کنسل شده بسیاری وجود دارد که بنا به دلایلی تهیه کنندگان یا سیاست گذاران تلویزیونی از ادامه ی پخش آن منصرف می شوند. یکی از سریالهای پرطرفدار که توانسته بود ک د دریافت جوایز بسیاری هم بشود، سریال یی american crime یا جرم یی است.
 american crime یک مجموعه ی تلویزیونی پلیسی جنایی است که در سه فصل که هر کدام داستان جداگانه ای داشتند تولید و از شبکه ی abc پخش شد. فصل نخست این سریال که در مورد قتل و خشونت است در مارس سال 2015 به روی آنتن رفت. خالق این سریال یی جان ریدلی است که بازیگرانی نظیر  فلیسیتی هافمن، دبلیو ارل براون و تیموتی هاتون در آن ایفای نقش کرده اند. موضوع این سریال حول موضوعاتی نظیر ت، نژاد و سطح طبقاتی و تاثیر آنها بر وقوع جرم و جنایت است. این سریال توانست نظر بیننده ها و منتقدین را به خود جذب کند به طوری که توانست در سال ۲۰۱۵ نامزد دریافت ۱۰ جایزه ی امی از جمله بهترین مجموعه ی تلویزیونی کوتاه بشود.
تولید و پخش این سریال یی با چالشهای زیادی روبه رو شد، اما در نهایت پس از پخش سه فصل سریال، شبکه ی abc  در ماه می سال جاری پخش سریال را کنسل کرد. این سریال پس از پخش فصل اول در فصل دوم با تغییرات مختلفی روبه رو و در نهایت در می 2015 پخش شد. فصل سوم نیز همینطور با ایجاد تغییراتی در بازیگران و سناریو تولید و در نهایت در مارس     2017از شبکه ی abc شد. اما در ادامه شبکه ی تلویزیونی abc بنا به سیاستهای تلویزیونی پخش سریال را متوقف کرد.

برچسب ها : جرم یی در لیست سریالهای کنسل شده - سریال ,تلویزیونی , یی ,سریالهای ,شبکه ,نهایت ,سریال یی ,سریالهای کنسل
ماکارون های رنگی
عنوان وبلاگ : هم همه

کم کم ماه رمضان تمام میشود و راحت تر از قبل می توانید در آشپزخانه آشپزی کنید. دیگر اینکه بوی خوش شیرینی و غذاهای مختلف در خانه و ساختمان محب س تتان بپیچد معذبتان نمی کند.


یکی از شیرینی های خوشمزه که ظاهر بسیار هیجان انگیز و البته بامزه ای دارد ،ماکارون هست. ماکارون این شیرینی های گرد و کوچکی است که در لایه ی میانی خود کرم دارد.


جالب است بدانید این نوع از شیرینی در سراسر نیا طرفداران زیادی دارد، به خصوص که این خوراکی خوشمزه در رنگهای جذاب و متفاوتی هم تهیه میشود.

چنانچه علاقه مند به تهیه ی این شیرینی خوشمزه هستید میتوانید با مراجعه به لینک زیر، دستور پخت و تهیه  آن را یاد بگیرید:طرز تهیه ماکارون

برچسب ها : ماکارون های رنگی - شیرینی ,تهیه ,خوشمزه ,ماکارون
اول و سوم تیر، پیش فروش سه محصول ایران خودرو
عنوان وبلاگ : هم همه
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از پیش فروش سه محصول جدید در روزهای اول و سوم تیر ماه خبر داد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با اعلام این خبر گفت: پیش فروش سه محصول جدید پژو 2008، تند لاس و دناپلاس در روز پنج شنبه اول تیر ماه برای شماره کد ملی زوج و شنبه سوم تیر ماه برای شماره کد ملی فرد خواهد بود.

هاشم یکه زارع با بیان این که هر کد ملی فقط قادر به ثبت نام یک دستگاه خواهد بود، اظهار کرد: امکانی در سامانه فروش اینترنتی ایجاد خواهد شد تا تمام مشتریان از فرصت ی ان برخوردار باشند، ضمن اینکه این ثبت نام فاقد امکان صلح است.
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به این که مبلغ پیش پرداخت برای محصول2008 مبلغ60 میلیون تومان است، یادآور شد: نرخ سود مشارکت در این طرح 15درصد و نرخ سود انصراف نیز 12درصد است.
وی گفت: متقاضیان برای اطلاع بیشتر از جزییات ثبت نام می توانند به سایت رسمی گروه صنعتی ایران خودرو به نشانیwww.ikco.ir مراجعه کنند.

برچسب ها : اول و سوم تیر، پیش فروش سه محصول ایران خودرو - خودرو ,صنعتی ,گروه ,محصول ,عامل ,مدیر ,ایران خودرو ,گروه صنعتی ,صنعتی ایران ,مدیر عامل ,عامل گروه ,صنعتی ایران خودرو ,گروه صنعتی ایران
راهنمای سفر به دنای شمالی, شهرستان سمیرم
عنوان وبلاگ : هم همه
سرزمینمان ایران، بهشت طبیعت گردی است. طبیعت بکر و ناشناخته در سراسر این سرزمین به چشم می خورد که تنها باید آنها را بشناسید و راهی شوید. شاید باورتان نشود رشته کوه دنا به خصوص بخشهای شمالی آن یکی از ناب ترین مقاصد طبیعت گردی در ایران محسوب می شود که بهترین فصل سفر به آن بهار و تابستان است. راهنمای سفر به دنای شمالی را مطالعه کنید تا راهگشایی برای سفر شما به این نقطه ی  زیبا و رویایی از سرزمینمان باشد. اگر برای تعطیلات عید فطر به دنبال یک مقصد گردشگری خاص هستید، منطقه ی دنای شمالی می تواند یک پیشنهاد عالی باشد.


سفر به دنای شمالی
گذر از دشتهای پهناور و کوههای بلند و تماشای آبشارهای زیبا  و رویایی و پوشش گیاهی منحصر به فردی است که تنها در این نقطه از کشور عزیزمان شاهد خواهید بود. در این سفر با مردمان ساده دل و فرهنگ غنی آشنا می شوید و می توانید زندگی عشایری را از نزدیک لمس کنید. یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری شما در دنای شمالی شهرستان سمیرم در استان اصفهان خواهد بود.
شهرستان سمیرم در استان اصفهان
سمیرم در جنوب استان اصفهان، پر آب ترین خطه ی استان برشمرده می شود. این دیار در فصل تابستان از آب و هوای خنکی برخوردار است که توصیه می کنیم برای تعطیلات عید فطر خود سفر به این نقطه ی جادویی از کشورمان را انتخاب ید.

سمیرم سرزمینی باستانی در مرکز ایران زمین است که قدمت آن به ۷۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد که برخی قدمت آنرا را بسیار بیشتر از اینها می دانند. این شهرستان با مساحت ۵۲۲۴ کیلومتر مربع و با ارتفاع متوسط ۲۴۰۰ متر از دریا، در مجاورت سه استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و فارس قرار گرفته است. این شهر از شمال با شهرضا، از شرق با آباده و اقلید، از جنوب با یاسوج و از غرب با بروجن و لردگان همسایه است.
سمیرم تا اصفهان ۱۵۰ و تا تهران ۵۳۴ کیلومتر فاصله دارد که می توانید در سفر به شهر اصفهان، گردشگری در سمیرم را نیز جز برنامه های گردشگری خود قرار بدهید. این شهر از لحاظ موقعیت جغرافیایی در حاشیه ی جنوب شرقی رشته کوههای زاگرس واقع شده و رشته کوههای دنا در غرب و جنوب غربی این شهر کشیده شده است. از این روی این منطقه را می توان جز دنیا شمالی به حساب آورد. این موقعیت جغرافیایی آب وهوای کوهستانی با زمستانهای سرد و پر برف و تابستانهای خشک و معتدل را برای این شهرستان رقم زده است.
شهرستان سمیرم از نظر منابع آبی و طبیعی بهترین شهرستان استان اصفهان به حساب می آید. همچنین این شهر رتبه ی نخست را در تولید سیب مرغوب در کشور دارا است.
شهرستان سمیرم با قدمتی که در بالا به ان اشاره کردیم و با وجود سنگ نبشته ها، کتیبه های میخی و آثار باستانی متعدد دیگر یکی از ده ها مقصد گردشگری باستانی ایران به شمار می آید که برای علاقه مندان به تاریخ ایران زمین به خصوص تمدن پارسی و دوره ی ساسانیان یک مقصد ناب محسوب می شود.
از جاهای دیدنی شهرستان باید به روستای خینه در دامنه ی رشته کوههای دنا اشاره کرد که یکی از روستاهای سرسبز و خوش آب و هوای منطقه محسوب می شود. چشمه و آبشار "کجو" و چشمه ی زلال و پرآب "کلوخ شکنی" از نقاط طبیعی و دیدنی در این روستا محسوب می شوند که تماشای مناظر خیره کننده ی آنها روح شما را جلا می دهد.

مقصد گردشگری دیگر در شهرستان سمیرم، روستای آب ملخ است. موقعیت جغرافیایی این روستا به گونه ای است که بیش از 3 ساعت نمی توانید خورشید را بالای سر روستا ببینید. همین امر آب و هوای بسیار خنک و مطبوعی را برای این شهر در فصل گرما رقم زده است. در این روستا چشمه سارها و آبشارهای پرآبی وجود دارد که مناظر رویایی آنها نفس را در ی شما حبس می کند.
آبشار آب ملخ یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های طبیعی منطقه است که ترسناک ترین آبشار ایران لقب گرفته است. پشت آبشار پرتگاه زیبا و البته خطرناکی وجود دارد که آنرا به یکی از خطرناک ترین آبشارهای ایران بدل کرده است. همچنین این آبشار یکی از مقصدهای اصلی عاشقان رفتینگ در ایران محسوب می شود.

آبشار آب ملخ از دو بخش تشکیل شده است، اولین قسمت آن سرچشمه ی آبشار است که از دل کوه بیرون می آید و بخش دیگر که در زیر سرچشمه آن قرار گرفته و طاقدیسی سبز رنگ است که مثل پل روی رودخانه "ماربر" خم شده است. باید گفت بهترین زمان بازدید از این آبشار خیره کننده و نفس گیر فصلهای بهار و تابستان است.
آبشار آب ملخ  شهرستان سمیرم دنای شمالی


هر چه از جاذبه های گردشگری دنای شمالی، شهرستان سمیرم و روستاهای آن بگوییم کم است. توصیه می کنیم راهنمای سفر به دنای شمالی را با دقت بخوانید و برای تعطیلات تابستانه و عید فطر خود تور ایرانگردی به مقصد دنای شمالی را یداری ید تا بتوانید تمام این جاذبه های نفس گیر را از نزدیک لمس ید.

برچسب ها : راهنمای سفر به دنای شمالی, شهرستان سمیرم - شهرستان ,سمیرم ,شمالی ,آبشار ,دنای ,گردشگری ,دنای شمالی ,شهرستان سمیرم ,موقعیت جغرافیایی ,رشته کوههای ,مقصد گردشگری ,شمالی شهرستان سمیرم ,دنای
سوپ کلم و پنیر
عنوان وبلاگ : هم همه

سوپی که در این مطلب به آموزش آن خواهیم پرداخت، سوپی نه چندان معمول است که البته پیشنها میکنیم دست کم ماهی یکبار آن را درست کنید و لذت ببرید. این سوپ حاوی پروتئین و کلسیم است و بسیار مقوی است.


سوپ پنیر چدار و کلم بروکلی

 

مواد لازم (۴ تا ۶ نفر)

۲ بوته کلم بروکلی، د شده
¼ پیمانه کره
¼ پیمانه آرد
نصف یک عدد پیاز د شده
۲ پیمانه شیر
۲ پیمانه آب سبزیجات
۲ قاشق چایخوری نمک
۱ قاشق چایخوری فلفل سیاه
¼ قاشق چایخوری جوزهندی
نصف پیمانه هویج رنده شده
۲ پیمانه پنیر چدار

طرز تهیه

در ابتدا ساقه های کلم بروکلی را جدا کنید و کنار بگذارید. سپس گلچه های آن را به اندازهای کوچک برش دهید. تابه ای بزرگ آورده که دیواره داشته باشد.

ادامه در لینک زیر:

سوپی پر از مواد مغذی

برچسب ها : سوپ کلم و پنیر - پیمانه ,چایخوری ,قاشق ,سوپی ,پنیر ,قاشق چایخوری ,پنیر چدار
شبهای سفید و رونق ید تور روسیه تیر 96
عنوان وبلاگ : هم همه
 این روزها یکی از جذ تهای طبیعی کشور روسیه در حال وقوع است و شهر سنت پترزبورگ میزبان میلیونها گردشگر مشتاق از سراسر دنیا است تا بتوانند این پدیده ی طبیعی زیبا را از نزدیک مشاهده کنند. از ایران نیز تور روسیه تیر 96 بازار پر رونقی دارند چراکه آغاز تعطیلات تابستانه در ایران مصادف با بهترین فصل سفر به روسیه است.

شبهای سفید
پدیده ای طبیعی است که در تابستان در مناطق شمالی تر کره ی زمین در قطب شمال قابل مشاهده است. این پدیده به طولانی بودن طول روز اشاره دارد که در عرضهای جغرافیایی بالاتر روز آنقدر طولانی است که در 24 ساعت شبانه روز اصلا در تاریکی شب فرو نمی روند. این پدیده در سنت پترزبورگ روسیه دیدنی تر از دیگر نقاط کره ی زمین است از این روی مردم از سراسر کره ی خاکی در این فصل از سال به این شهر هجوم می آورند تا شبهای سفید و رویایی سنت پترزبورگ از نزدیک تجربه ند.
سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو  است که در منتهی الیه شمال غرب این کشور قرار گرفته است. از این روی این شهر در بازه ای از سال اصلا شب را به خود نمی بیند. سنت پترزبورگ شهری قدیمی است که در کناره های رود نِوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای ب یک واقع شده است. مناظر رویایی رود نوا و جلوه ای که بناهای تاریخی و ساختمانهای باشکوه سنت پترزبورگ در آسمان گرگ و میش دارند، دل بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا برده است.
شبهای سفید هر ساله از آ ماه می تا اوایل جولای به وقوع می پیوندد که بهترین زمان آن از 11 ژوئن الی 2 جولای مصادف با 21 داد تا 11 تیرماه است. پس تا دیر نشده است اقدام به ید تور روسیه کنید تا شما هم زیباترین جلوه ی طبیعی را از نزدیک مشاهده کنید.
اگر از طریق آژانس پارمیدا اقدام به ید تور روسیه کنید سفر شما شامل اقامت در دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ می شود. در این سفر شما می توانید شبهای سفید سنت پترزبورگ را از نزدیک مشاهده کرده و نهایت لذت را از این جلوه ی طبیعی ببرید. لازم به ذکر است  قیمت تور روسیه از 4.750.000 تومان آغاز می شود تا به 8.950.000 تومان می رسد. برای اطلاع از شرایط تور می توانید روی آدرس
http://www.parmistravel.com/tour/%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%87-%d8%aa%db%8c%d8%b1-96/کلیک کنید.


برچسب ها : شبهای سفید و رونق ید تور روسیه تیر 96 - روسیه ,پترزبورگ ,شبهای ,طبیعی ,پدیده ,مشاهده ,شبهای سفید ,نزدیک مشاهده ,روسیه کنید ,سراسر دنیا
بازار مسکن از مهر ماه وارد فاز رونق خواهد شد
عنوان وبلاگ : هم همه
برای جستجو قیمت املاک در تهران، می توانید به اپلیکیشن رهن و اجاره مراجعه کرده و قیمت ها را در تمامی نقاط شهر مقایسه نمایید.

گمانه زنی ها حاکی از آن است که از مهر ماه سال جاری، بازار مسکن از رکود خارج خواهد شد و پس از چند سال شاهد رونق خواهیم بود.

حسام عقبایی، رئیس اتحادیه ی مشاورین املاک در این خصوص گفت: دوران رکود مسکن به پایان رسیده و از مهر ماه فصل رونق این بخش آغاز خواهد شد.

وی درباره ی حجم معاملات املاک اظهار داشت: در تهران حجم معاملات در حال افزایش است و با توجه به اینکه در ماه رمضان کاهش نسبی معاملات وجود دارد، پیش بینی می شود حجم معاملات افزایش یابد.

عقبایی ادامه داد: آ ین آمارها از معاملات این گونه است که تا داد ماه 96 درکشور بیش از 42 هزار و 850 قرارداد ید و فروش و 201 هزار و57 قرارداد اجاره منعقد و در تهران نیز 13 هزار و 598 قرارداد ید و فروش و 16 هزار 449 قرارداد اجاره منعقد شده است .

رئیس اتحادیه ی مشاورین املاک با اشاره به بهبود اوضاع در سه ماهه ی نخست امسال، توضیح داد: فروردین ماه بدلیل اینکه پانزده روز اول بازار مسکن تعطیل است عملا شاخص مناسبی برای بررسی وضعیت مسکن نیست و اردیبهشت هم بدلیل تقارن با انتخابات این بازار راکد بوده اما در داد ماه بازار مسکن شاهد تحول در حجم معاملات خواهد بود.

به گفته ی وی از داد ماه تا پایان شهریور امسال در دوران پیش رونق قرار خواهیم داشت. عقبایی گفت: در این مدت در حوزه اجاره قطعا افزایش معاملات را شاهد خواهیم بود، ید و فروش هم افزایش می یابد.

وی اضافه کرد:اصلاح نظام بانکی و تغییر در روند اعطای تسهیلات موجب رونق بازار مسکن خواهد شد و سیر صعودی معاملات را تا آ سال خواهیم داشت.

عقبایی در نهایت اظهار داشت: رکود چهارساله مسکن به پایان رسیده است و از مهرماه سال جاری دوران رونق بازار مسکن فرا خواهد رسید.

برچسب ها : بازار مسکن از مهر ماه وارد فاز رونق خواهد شد - مسکن ,معاملات ,بازار ,رونق ,افزایش ,هزار ,بازار مسکن ,اجاره منعقد ,خواهیم داشت ,داشت عقبایی ,رونق بازار ,قرارداد اجاره منعقد
دیوار چین بازسازی می شود
عنوان وبلاگ : هم همه
مسافرانی که با ید تور چین به این کشور سفر کنند، اینبار دیوار چین را بازسازی شده خواهند یافت. حفظ و نگهداری جاذبه های گردشگری آن جاذبه هایی که ر زمره ی عجایب هفتگانه قرار می گیرند بسیار مهم تلقی می شود. دیوار چین نیز که حاصل دوره خونینی از حکومت یک امپراتور دیکتاتور است، به عنوان یک اثر باستانی از آن به عنوان یک جاذبه توریستی ب درآمد می کند.

این دیوار مشهور به دلیل فرسودگی در برخی از تقاط ت یب شده است که بنا بر دستور مقامات مسئول این دیوار بازسازی می شود:
برچسب ها : دیوار چین بازسازی می شود - دیوار ,جاذبه ,بازسازی
تنها پرنده ای که تب کریمه کنگو را منتقل می کند
عنوان وبلاگ : هم همه
اخبار مختلفی درباره ی نحوه ی انتقال بیماری تب کریمه کنگو وجود دارد. علاوه بر گوشت آلوده، تماس با فرد آلوده و ات، تنها پرنده ای که این بیماری را انتقال می دهد، شتر مرغ است.


مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: پرنده ها عامل انتقال تب کریمه کنگو نیستند اما شتر مرغ تنها پرنده ای است که می تواند این بیماری را منتقل کند.

شهرام موحدی با اشاره به انتقال بیماری تب کریمه کنگو از طریق شترمرغ، اظهار داشت: طیور عامل انتقال این بیماری نیستند ولی استثنایی در این خصوص وجود دارد آن هم شترمرغ است که در صورت گزش کنه آلوده می تواند عامل بیماری را انتقال دهد، اما با قرار دادن گوشت به مدت حداقل ۲۴ ساعت در یخچال عامل بیماری از بین می رود.

وی ضمن تاکید بر قرار دادن گوشت تازه یداری شده در دمای صفر تا چهار درجه یخچال به مدت حداقل ۲۴ ساعت، بیان داشت: فریز گوشت ممکن است باعث ماندگاری طولانی تر عامل بیماری تب کنگو شود.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان اعلام کرد: با قرار گیری گوشت در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد یخچال، سبب می شود تا با تغییرات محیطی و کاهش ph و اسیدی شدن، سبب از بین رفتن عامل بیماری شده، همچنین با توجه به حساسیت عامل بیماری به حرارت، گوشت پخته شده هیچگونه منع مصرفی ندارد.

وی ضمن تاکید بر رعایت توصیه های بهداشتی در هنگام د گوشت با استفاده از دستکش، اعلام کرد: هرچند که مرگ یکی از هم استانی به دلیل عدم رعایت توصیه های بهداشتی، باعث تاسف ما در مجموعه دامپزشکی شد، اما مرگ یک نفر نشان دهنده بروز کم این بیماری در استان است.

موحدی افزود: با توجه به اینکه عامل این بیماری در دام هیچگونه علائم بالینی مشخص ندارد، رعایت توصیه های بهداشتی مهمترین عامل در پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است که این اداره کل با اطلاع رسانی به روش های مختلف سعی در افزایش سطح آگاهی جامعه در خصوص این بیماری را داشته است.

وی در خصوص کشتار دام در منزل و معابر و تهیه گوشت از مراکز غیرمجاز، گفت: مردم سعی کنند گوشت خود را از مراکز مجاز که زیر نظر دامپزشکی هستند تهیه کنند و در هنگام ید به برچسب مشخصات و مهر بازرسی دامپزشکی توجه کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان افزود: علاوه بر گزش کنه، خون و ترشحات دام آلوده که کشتار شده است عامل مهمی در انتقال این بیماری به انسان است در زمان کشتار باید از وسایل محافظتی مناسب که به صورت کامل تمامی اعضاء بدن به خصوص صورت را بپوشاند، استفاده کرد.

برچسب ها : تنها پرنده ای که تب کریمه کنگو را منتقل می کند - بیماری ,عامل ,گوشت ,انتقال ,دامپزشکی ,کنگو ,عامل بیماری ,کریمه کنگو ,استان اصفهان ,دامپزشکی استان ,رعایت توصیه ,دامپزشکی استان اصفهان
عجیب ترین کفش های پاشنه بلندی که به عمرتان دیده اید
عنوان وبلاگ : هم همه
در دنیای مد تیپ های مختلفی دیده می شود، تیپ هایی بعضا بسیار عجیب و غریب هستند. یکی از مواردی که در دنیای مد به آن توجه بسیاری می شود، کفش های پاشنه بلند است.

بعضا این کفش ها آنقدر بلند هستند که افراد عادی از خود می پرسند که مگر می شود با این کفش ها راه رفت؟ اما در ادامه ی مطلب تصاویری از چند کفش پاشنه بلند بسیار عجیب قرار داده ایم که قطعا از دیدن آنها تعجب خواهید کرد:برچسب ها : عجیب ترین کفش های پاشنه بلندی که به عمرتان دیده اید - پاشنه ,عجیب ,پاشنه بلند ,بسیار عجیب
مالیات بر ارزش افزوده بیمه شخص ثالث همچنان بلاتکلیف
عنوان وبلاگ : هم همه
مالیات برارزش افزوده یکی از دلایل اصلی گرانی بسیاری از خدمات نظیر بیمه های خودرو به خصوص بیمه شخص ثالث است. مالکان خودرو در اولین قدم پس از ید خودرو، با استعلام بیمه شخص ثالث با هزینه ی بالای این نوع بیمه روبه رو می شوند. اما به دلیل اجباری بودن بیمه شخص ثالث مالکان خودرو هر طور شده باید این هزینه را پرداخت کرده و خودروی خود را تحت پوشش بیمه شخص ثالث دربیاورند. با مطالعه ی  راهنمای بیمه شخص ثالث می توانید نسبت به این بیمه ی اجباری خودرو و هزینه های آن اطلاع بیشتری ب کنید.

نرخ بیمه ی شخص ثالث
از نرخ دیه پیروی می کند که شرایط خودرو نظیر مدل و نوع خودرو، کاربری آن، تعداد تصادفات رانندگی و موارد دیگر نیز روی حق بیمه تاثیر گذار است. اما آنچه باعث افزایش بیشتر حق بیمه شخص ثالث خودرو می شود، مالیات بر ارزش افزوده است.
مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیر مستقیمی است که مصرف کننده یا همان یدار آن را به همراه بهای ید کالا یا خدمات به فروشنده پرداخت می کند. دریافت کننده یا همان فروشنده نیز موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه ت واریز کند. یکی از خدماتی که مشمول قانون مالیات برارزش افزوده می شود، بیمه شخص ثالث است که حرف و حدیثهایی در رابطه با حذف مالیات بر ارزش افزوده ی آن وجود دارد.
در آذرماه سال گذشته، علی طیب نیا، اقتصاد و دارایی با اشاره به گلایه های فعالان صنعت بیمه در خصوص پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با توجه به پایین بودن نرخ سود بیمه نامه ها، ابراز امیدواری کرد، با تقدیم لایحه ی ت به مجلس ظرف یک ماه آینده به مجلس شورای ی، صنعت بیمه نیز از پرداخت مالیات مذکور معاف شود.
با وجود سخنان ، با اینکه بیش از 8 ماه از این لایحه می گذرد، تاکنون اقدام عملی ای درخصوص حذف مالیات بر ارزش افزوده ی بیمه انجام نشده است. حتی بررسی متنی که به عنوان پیش نویس قانون مالیات بر ارزش افزوده منتشر شده نشان می دهد، درباره ی حذف مالیات بر ارزش افزوده از خدمات بیمه ای به خصوص بیمه شخص ثالث هنوز بحثی صورت نگرفته است.
در پیش نویس قانون مالیات بر ارزش افزوده از تغییرات قانون مالیات بر ارزش افزوده در حوزه ی خدماتی بانکی و مالی معافیت آنها از مالیات بر ارزش افزوده سخن آمده است که در این میان چیزی درباره ی خدمات بیمه ای به چشم نمی خورد.
باید گفت تنها در ماده ی 14 پیش نویس قانون فوق که به شرح خدمات و کالاهای معاف از مالیات بر ارزش افزوده پرداخته است، در بخش خدمات مالی و اعتباری عنوان شده "خدمات مالی و اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی" معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند. با وجودی که تعریف دقیق حقوقی از این خدمات نشده، به نظر می رسد خدمات بیمه ای، شامل این تعریف نشده و حتی با وجود تصویب این پیش نویس به عنوان قانون مالیات بر ارزش افزوده، خدمات بیمه شخص ثالث خودرو همچنان مشمول 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده باشد، مگر اینکه شاهد تغییراتی در پیش نویس قانون ذکر شده باشیم.

برچسب ها : مالیات بر ارزش افزوده بیمه شخص ثالث همچنان بلاتکلیف - بیمه ,مالیات ,افزوده ,ارزش ,ثالث ,خدمات ,ارزش افزوده ,قانون مالیات ,نویس قانون ,خدمات بیمه ,پرداخت مالیات ,نویس قانون مالیات ,مالیات برارزش افزو
برخی نکات در باب اجاره املاک
عنوان وبلاگ : هم همه
برای اجاره ملک، توصیه می کنیم به سایت رهن و اجاره املاک به آدرس https://alounak.com مراجعه نمایید.
برای تمامی انی که قصد اجاره ی یک ملک مس ی یا تجاری را دارند، آگاهی نسبی به قوانین مستاجر و موجر و نیز برخی از قوانین ثبت ا امی می باشد تا در حین معامله و پس از آن متضرر نشوند.

هر ساله هزاران ملک مس ی در نقطه نقطه ی کشور به اجاره ی مستاجران در می آید و با توجه به این موضوع دانستن ابعاد حقوقی و قانونی اجاره ی واحدهای مس ی، برای تمامی شهروندان چه مالک و چه مستاجر ضروری به نظر می رسد.
در این مطلب به چندین نکته در این زمینه اشاره می کنیم.

   اعتبار اجاره نامه رسمی و عادی (همان اجاره نامه دستی) در مورد محل های مس ی ی ان است و طبق قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال 1376، محل استیجاری در زمان انقضای مدت، راس یک هفته باید تخلیه شود و در این مورد، تفاوتی بین سند (اجاره نامه ) عادی و رسمی وجود ندارد.

  البته تفاوتی که در روند ا ام به تخلیه وجود دارد این است که در مورد سند رسمی می توان اجرائیه صادر و ملک را مستقیما از طریق دایره اجرای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تخلیه کرد در صورتی که در مورد سند عادی، لازم است با مراجعه به شورای حل اختلاف محل، دستور تخلیه گرفته شود. البته در هر دو مورد، به مستاجر مدتی نزدیک به یک ماه برای تخلیه مهلت داده خواهد شد.

  در تنظیم سند عادی، طرفین باید دقت کنند مدت، مبلغ و اوصاف مورد اجاره به دقت در اجاره نامه ذکر شود و مهم تر این که حتما دو شاهد، سند را امضا کنند.

مواردی که باید از دیدگاه موجر مورد توجه قرار گیرد یکی این است که با گرفتن چک و ودیعه کافی و از آن مهم تر، بررسی شخصیت مستاجر، ملک خود را به ی اجاره دهد که از نظر مالی و اخلاقی، توانایی و صلاحیت داشته باشد. از دیدگاه مستاجر هم او باید دقت کند ملک را از ی اجاره کند که مالکیتش نسبت به آنچه اجاره می دهد، محرز و مسلم باشد.

نکته دیگر این که در قرار دادهای اجاره مسکن، معمولا وجهی به عنوان قرض الحسنه، از سوی مستاجر به موجر پرداخت می شود که باید در شروط عقد اجاره، ترتیبی پیش بینی شود که نه مطالبه این قرض الحسنه از موجر بدون تخلیه ملک از جانب مستاجر میسر باشد و نه موجر بتواند بدون پرداخت این وجه، ملک را به علت انقضای این مدت، تخلیه کند.


  سند رسمی و سند عادی تعریف و اوصاف قانونی خاص خود را دارد. سند رسمی در این مورد، تنها سندی است که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود و تخلیه ملک نیز با صدور اجرائیه از همان دفترخانه، میسر خواهد بود و اجراییه سازمان ثبت اسناد و املاک، مجری تخلیه ملک محسوب می شود.

هر نوع سند دیگری به هر شکلی و با هر ترتیبی جز این، تنظیم شود سند عادی تلقی می شود و موجر برای تخلیه ملک باید به شورای حل اختلاف مراجعه کند حالا چه کد رهگیری و هولوگرام داشته باشد و چه نداشته باشد.

 بنابراین فرمتی که در سالهای اخیر باب شده و کد رهگیری و هولوگرام دارد ، ممکن است مثلا از نظر احراز مدارک مالکیتی موجر، مزیت هایی نسبی بر فرمت قبلی قراردادهای اجاره در این ا داشته باشد، ولی از لحاظ تخلیه یا مطالبه اجاره های عقب افتاده، هیچ خاصیتی ندارد و به هر حال، مراجعه به شورای حل اختلاف لازم است.
         
   
  بعد از گذشت مهلت یک ماهه ای که شورای حل اختلاف به مستاجر برای تخلیه ملک می دهد مجری تخلیه ملک یا باز پس گیری وجه قرض الحسنه نیروی انتظامی و عوامل اجرایی شورای حل اختلاف است .

 

برچسب ها : برخی نکات در باب اجاره املاک - اجاره ,تخلیه ,مستاجر ,موجر ,رسمی ,شورای ,برای تخلیه ,مجری تخلیه ,داشته باشد ,اجاره املاک ,برای تمامی
ربات langbot، ربات فارسی ساز تلگرام
عنوان وبلاگ : هم همه
با وجود این که تعداد کاربران ایرانی و فارسی زبان تلگرام از میان کاربران تلگرام، به بیش از 40 میلیون نفر رسیده و ایرانیان از هر دو تلگرام موبایل و تلگرام دسکتاپ استقبال زیادی کرده اند، اما هنوز مدیران ارشد این اپلیکیشن تصمیم نگرفته اند که زبان فارسی را به برنامه ی خود بیفزایند.
به همین دلیل ایرانیان اخیرا گرایش زیادی به نسخه های غیر رسمی تلگرام از قبیل اپ موبوگرام و ... نشان داده اند. اما اگر ترجیح می دهید همین اپلیکیشن تلگرام را با فارسی سازی مورد استفاده قرار دهید، در این مطلب بر آنیم تا یک ربات فارسی ساز برای تلگرام را به شما معرفی کنیم.
با استفاده از ربات [email protected] امکان این را پیدا خواهید کرد که زبان فارسی را به اپلیکیشن تگلرام خود اضافه نمایید.
برای دست یافتن به ربات فارسی ساز [email protected] می باید از آیدی [email protected] استفاده نمایید.

طبق آن چه در دیجیاتو آمده؛ " این ربات به شما کمک می کند تا با یک فایل (با فرمت xml برای اندروید و string برای ios و دسکتاپ) زبان مورد نظر خود را به پیام رسان تلگرام بیافزایید و بدین واسطه از تلگرام های غیر رسمی و شخص ثالث مبرا گردید. با باز شدن صفحه ی ربات روی start/ کلیک کنید. با انجام این کار ربات اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.
پیش از هر چیزی روی زبانی که می خواهید به تلگرام اضافه شود (به طور مشخص زبان فارسی) ضربه بزنید. پس از آن ربات تلگرامی langbot از شما می خواهد تا پلتفرم مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید. کاربران می توانند از میان سه پلتفرم ios، اندروید و یا دسکتاپ یکی را انتخاب نموده و بسته زبان فارسی را به نسبت پلتفرم انتخ دریافت کنند. پس از شدن فایل روی آن کلیک کنید و به منظور اعمال زبان فارسی روی گزینه apply localization  ضربه بزنید."
دقت داشته باشید که در حال حاضر این ربات تنها در نسخه های اندروید و آی او اس تلگرام عمل می کند و هنوز کاربرانی که از تلگرام دسکتاپ استفاده می کنند، نمی توانند این ربات را برای فارسی سازی اپلیکیشن خود به کار گیرند.

برچسب ها : ربات langbot، ربات فارسی ساز تلگرام - تلگرام ,ربات ,فارسی ,زبان ,استفاده ,مورد ,زبان فارسی ,ربات فارسی ,ضربه بزنید ,کلیک کنید ,فارسی سازی
دریاچه بایکال و ساخت هتلی با الهام از ماموت
عنوان وبلاگ : هم همه
یکی از جاذبه های طبیعی سرزمین روسیه،  دریاچه ی بایکال است که در جنوب روسیه قرار دارد.  دریاچه ی بایکال بهترین نقطه روی زمین برای طبیعت دوستان است که می توانند در طبیعت بکر و در میان حیات وحش منحصر به فرد آن کنکاش کنند.
دریاچه ی بایکال با وسعت ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع هفتمین دریاچه ی بزرگ دنیا و بزرگترین دریاچه ی آب شیرین است که در جنوب سیبری واقع شده است. این دریاچه که با عمق ۱٬۶۴۲ متر، عمیق ترین دریاچه در دنیا به حساب می آید، دارای آبی بسیار زلال است. آب زلال دریاچه سبب شده تا عمق 40 متری آن قابل رویت باشد. حال تصور کنید که اینجا چه مکان ن برای ماجراجویی است.
اما مکان این دریاچه یعنی سیبری روزگاری زادگاه ماموتها بوده است. این مسئله مسئولان منطقه را برآن داشته است تا با الهام از ماموت هتلی مدرن برای طبیعت دوستان ایجاد کنند.
قرار است به زودی در جوار این دریاچه ی شگفت انگیز در منطقه ی بوریاتی هتلی با الهام از ماموت ساخته بشود. شهردار منطقه ی بوریاتی روسیه از ساخت یک هتل با ساختاری برگرفته از جمجمه ی ماموت برداشت و هدف از ساخت این هتل را جذب بیشتر گردشگر در این منطقه دانست.
طراحی این هتل به شکل جمجمه ی ماموت است، از این روی نام ماموت را نیز بر روی هتل نهاده اند. ماموت داری گیاه خوار است که هزاران سال قبل در منطقه ی سیبری زندگی می کرده است. امروزه تنها فسیل این جانور در مناطقی از دنیا از جمله سیبری یافت می شود که حالا الهام بخش ساخت این هتل شگفت انگیز شده است. این هتل با جذب گردشگر بیشتر می تواند یادآور این جانور دوست داشتنی در حوزه ی دریاچه ی بایکال بشود.

طراح این هتل زیبا و جذاب، یک مجسمه ساز محلی روس است که قرار است کار ساخت آن به زودی آغاز بشود. با افتتاح هتل ماموت، این هتل نماد شهر بوریاتی تبدیل خواهد شد.
این هتل براساس جمجمه ی ماموت، بسیار بزرگ و مرتفع است به طوری که ارتفاع عاجهای آن به 100متر می رسد. برای این هتل فضاهای بسیار شیکی در نظر گرفته اند و قرار است آنرا مجهز به کلیه ی امکانات رفاهی مدرن ند. قطعا وجود این هتل در حوزه ی دریاچه ی بایکال می تواند گردشگران بیشتری را جذب منطقه د تا هم در هتلی خاص اقامت کنند و هم مناظر رویایی و منحصر به فرد دریاچه را تماشا کنند.

برچسب ها : دریاچه بایکال و ساخت هتلی با الهام از ماموت - دریاچه ,ماموت ,بایکال ,منطقه ,ساخت ,هتلی ,شگفت انگیز ,کنند دریاچه ,طبیعت دوستان ,برای طبیعت ,برای طبیعت دوستان
اجاره بها مسکن افزایش می یابد
عنوان وبلاگ : هم همه
با پایان یافتن فصل امتحانات و پایان رسیدن ماه مبارک رمضان، فرصت برای جا به جایی و حمل و نقل در بازار مسکن آغاز می شود و بسیاری با مراجعه به سایت های ید و فروش ملک سعی بر جا به جایی از منزل دارد.
از آنجایی که اجاره بها تابعی از ارزش ملک است، با افزایش قیمت 10 درصدی قیمت خانه در تهران، شاهد افزایش 10 درصدی اجاره بها نیز خواهیم بود.

بنا بر گفته «حامد مظاهریان» معاون مسکنی راه و شهرسازی، اجاره بها در سال جاری همچنان زیر نرخ تورم عمومی حرکت خواهد کرد و نهایت افزایش اجاره در بازار مسکن 10 درصد خواهد بود.

درست است که اجاره بها تابعی از قیمت ملک است و بر اساس قیمت ملک محاسبه می شود، اما موضوعی که در این میان مطح می شود که تاثیر گذار نیز خواهد بود، میزان عرضه و تقاضا است.

یکی از عوامل مهمی که در افزایش اجاره بها در تابستان تاثیر خواهد گذاشت افزایش تقاضا در بازار مسکن است. این در حالیست که چیزی در حدو 500 هزار واحد هانه خالی در تهران وجود دارد که به بازار اجاره و  به بازار فروش وارد نمی شود. همین کاهش در عرضه سبب گرانی در بازار اجاره می شود.

 البته «حسام عقبایی» رییس اتحادیه مشاوران املاک هم این اطمینان خاطر را داده است که اجاره بهای مسکن بیشتر از 10 درصد بالا نمی رود.

برچسب ها : اجاره بها مسکن افزایش می یابد - اجاره ,افزایش ,بازار ,مسکن ,قیمت ,بازار مسکن ,بازار اجاره ,افزایش اجاره
آموزش نحوه ی دفاع شخصی در برابر چاقو روی گردن
عنوان وبلاگ : هم همه
در طی زندگی در یک اجتماع بزرگ و تردد در خیابان های شهر، ممکن است از شانس بد با اشخاص شروری برخورد داشته باشید که با شما درگیر شده و از چاقو کشیدن نیز ابایی نداشته باشند. برای نجات دادن خود در چنین وضعیتی، لازم است نسبت به فنون دفاع شخصی آگاهی داشته و حداقل برخی از این مهارت ها را بیاموزید.

تصور کنید با شخصی که چاقو به همراه داشته و آن را به نشانه ی تهدید به سمت شما می گیرد، روبرو شده اید. در این شرایط ابتدا می باید سعی کنید بدن خود را از سمت تهدید چاقو دور نگه دارید. اگر تن شما در موقعیت ضعف نسبت به چاقو قرار دارد، با یک چرخش خود را از آن دور کنید.برای رسیدن به این مهارت می باید چندین بار در وضعیت های مختلف موقعیت چاقو، دور بدن از موقعیت تهدید را تمرین کنید. و البته دقت داشته باشید که می باید این کار را در سریع ترین ح ممکن انجام داده و به طرف مقابل فرصت ع العمل ندهید.سپس در حالی که بدن خود را از فردی که چاقو در دست دارد دور می کنید، سعی کنید مچ دست وی (همان دستی که چاقو را گرفته) را بگیرید و سفت نگه دارید تا شخص امکان حمله ی دوباره را از دست بدهد.
در اولین فرصت و در حالی که موقعیت چاقو را مهار کرده اید، یک مشت به زیر چانه ی فرد مهاجم زده و در حالی که گیجی موقتی به وی دست می دهد، بر او غلبه کنید.
برای آموزش مهارت های دفاع شخصی، اینجا کلیک کنید.

برچسب ها : آموزش نحوه ی دفاع شخصی در برابر چاقو روی گردن - چاقو ,موقعیت ,داشته ,حالی ,تهدید ,شخصی ,کنید برای ,دفاع شخصی ,داشته باشید
با خیال راحت گوشت قرمز ب ید
عنوان وبلاگ : هم همه

تب کریمه کنگو سبب شد تا بازار گوشت قرمز بسیار متز ل شود. بازار گوشت قرمز به طور معمول در ماه رمضان با افزایش تقاضا روبروست  این درحالی است که در ماه رمضان امسال بازار تا حدودی تحت تأثیر اخبار منتشر شده از تب کریمه کنگو قرار گرفتگوشت قرمز.

 

حال جای سؤال است که علی رغم آنکه طی ماه های اخیر نوسانات قیمت گوشت فشار مضاعفی بر خانوار ها وارد کرد، این روند نزولی قیمت تا کی ادامه دارد؟

 

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت ی گفت: در حال حاضربه دنبال کاهش استقبال مردم از ید گوشت قرمز در پی شیوع تب کریمه کنگو رکود خاصی بازار را فرا گرفته است.

 

وی از کاهش ۲ هزار تومانی گوشت در بازار خبر داد و گفت: براین اساس هر کیلو شقه ی بدون دنبه با نرخ ۴۱ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

 

نگرانی مبنی بر مصرف گوشت قرمز وجود ندارد

 

کریم ی معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی درباره نگرانی  هایی احتمالی مبنی بر مصرف گوشت قرمز در پی شیوع تب کریمه کنگو اظهار داشت: در صورت مصرف و ید گوشت از کشتارگاه های تحت نظارت سازمان دامپزشکی مشکلی برای مصرف کنندگان وجود نخواهد داشت.

 

وی افزود: کشتارگاه های تحت نظارت گوشت ذبح شده را به مدت ۲۴ ساعت در دمای صفر تا ۴+ درجه در سردخانه نگه داری می کنند که درنهایت این امر منجر به رفع آلودگی احتمالی می شود.

 

به گفته ی با فعل و انفعالاتی که بر گوشت ذبح شده انجام می شود لذا ph به صورت اسیدی در آمده که با این وجود دیگر جای نگرانی مبنی بر آلودگی های احتمالی نیست.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه شیوع بیماری تب کنگو تا پایان مرداد ماه ادامه دارد، گفت: همه ساله همزمان با فصل گرما فعالیت کنه ها آغاز می شود که با خنکی هوا دیگر جای نگرانی مبنی بر شیوع این ویروس نیست.

برچسب ها : با خیال راحت گوشت قرمز ب ید - گوشت ,قرمز ,بازار ,کنگو ,مصرف ,مبنی ,گوشت قرمز ,کریمه کنگو ,نگرانی مبنی ,مصرف گوشت ,سازمان دامپزشکی
گول تبلیغات برخی از شرکت های بیمه را نخورید!
عنوان وبلاگ : هم همه
به گزارش  همهمه و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی اعلام کرد: برخی از شرکت های سودجو طی تماس با شهروندان گرامی با وعده ارائه پوشش خدمات درمانی، فروش غیر مجاز، ارائه تخفیف برای صدور بیمه نامه شخص ثالث، در قبال واریز وجه و... ضمن دریافت اطلاعات شخصی افراد اقدام به صدور و ارائه کارت های مختلف مانندآریانا کارت، کارت امداد خودرو، کارت سلامت، کارت دندانپزشکی می کنند که این کارت ها ازنظر بیمه مرکزی به عنوان نهاد حاکمیتی ت در صنعت بیمه کشور فاقد اعتبار است.
بیمه مرکزی هشدار داده است فعالیت شرکت هایی مانند پژواک سلامت که ادعا می کنند در زمینه ارائه خدمات درمانی فعالیت می کنند غیر قانونی است و این شرکت و شرکت های مشابه تحت نظارت بیمه مرکزی ایران نیستند.

طبق ماده ۶۶ قانون تاسیس بیمه مرکزی عرضه خدمات بیمه ای جز به وسیله موسسات بیمه، نمایندگان بیمه و دلالان رسمی بیمه (کارگزاران رسمی) ممنوع است.

هموطنان ارجمند برای اطلاع از شرکت های بیمه ای دارای مجوز می توانند به پایگاه اطلاع رسانی بیمه مرکزی http://www.centinsur.ir/مراجعه کنند یا با شماره تلفن های ۲۴۵۵۱۷۱۶ تا ۲۵ و ۲۴۵۵۱۰۰۰ تا ۵ تماس بگیرند.

برچسب ها : گول تبلیغات برخی از شرکت های بیمه را نخورید! - بیمه ,مرکزی ,ارائه ,شرکت ,می کنند ,کارت ,بیمه مرکزی
هنوز ورزشگاه پر نشده است
عنوان وبلاگ : هم همه
لحظه به لحظه به بازی ایران ازب تان نزدیک میشویم، بازی که با برد تیم ایران صعود تیم ملی کشورمان دو هفته قبل از اتمام بازی ها قطعی می شود.
چنانچه ایران امشب در مقابل تیم ازب تان به پیروزی رسد، پنجمین صعود ایران به جام و جهانی رقم خواه خورد و  باعث خواهد شد ایران برای اولین بار در تاریخ دو جام جهانی متوالی را تجربه کند.

گروه a  آسیا، نام گروهیست که ایران با 17 امتیاز صدرنشین است و در پی آن کره جنوبی و ازب تان با ۱۳ و ۱۲ امتیاز در رده دوم و سوم قرار دارند.

برای صعود همان فرمول همیشگی برقرار است، تیم های اول و دوم مستقیما راهی جام جهانی می شوند و تیم سوم کارش به بازی پلی آف می کشد. رقابت این گروه هم میان تیم های کشورهای ایران، ازب تان و کره جنوبی است که اگر ایران برنده ی بازی شود به عنوان صدر نشین به جام جهانی صعود می کند، در صورتی که بازی به تساوی بکشد نتیجه آنقدر بد نیست و صعودش به تاخیر می افتد اما در صورت برد ازب تان کار گره می خورد.
تا دو ساعت پیش تنها 25 هزار نفر بلیط بازی ایران و ازب تان را یداری کرده و در ورزشگاه حضور یافته اند. اگر شما برای ید بلیط بازی دچار مشکل شده اید، کافیست تا با مطالعه ی راهنمای ید بلیط اینترنتی بازی ایران و ازب تان، کار را برای خود آسان کرده و به ورزشگاه بروید و علاوه بر تشویق بازکنان تیم ملی کشورمان، بازی را از نزدیک تماشا کنید. برای  مطالعه ی راهنمای ید بلیط اینترنتی بازی ایران و ازب تان کلیک کنید.

آیا ایران برنده ی بازیست؟ به نظر شما نتیجه ی این بازی چه خواهد شد؟برچسب ها : هنوز ورزشگاه پر نشده است - بازی ,ازب تان ,بلیط ,صعود ,جهانی ,ورزشگاه ,بازی ایران , ید بلیط ,اینترنتی بازی ,بلیط اینترنتی ,راهنمای ید
هتل هیلتون سفیا، هتلی پنج ستاره در شهر صوفیه بلغارستان
عنوان وبلاگ : هم همه
قیمت تور بلغارستان را می توانید با مراجعه به http://www.parmidatours.com/tour/bulgaria جستجو کرده و با مقایسه ی قیمت های این تور نسبت به ید تور ارزان بلغارستان اقدام کنید.
برای رزرو هتل در بلغارستان، یکی از بهترین هتل ها، هتل پنج ستاره ی هیلتون سفیا در شهر صوفیه می باشد.
این هتل دارای ساختمانی مجلل و زیبا و فضای داخلی بی نظیر بوده و تمامی امکانات لازم برای فراهم شدن آسایش و آرامش مسافران را تجهیز کرده است.
کارکنان هتل هیلتون سفیا کاملا آموزش دیده و تحصیل کرده بوده و به چند زبان زنده ی دنیا مسلط هستند.


امکانات هتل هیلتون سفیا شهر صوفیه ی بلغارستان
این هتل دارای اتاق های ویژه مخصوص معلولین، سوئیت های  مخصوص زوج های تازه ازدواج کرده که برای ماه عسل به بلغارستان سفر کرده اند و اتاق های خالی از حساسیت است.
امکانات ورزشی هتل در مرکز بدن سازی، دوچرخه سواری و کوهنوردی خلاصه می شود.
از امکانات تفریحی آن می توان به ماساژ، سونا، مرکز سلامت و آبگرم، سولاریوم، ترکی و بخار، است س وشیده و... اشاره کرد.

همین طور این هتل پنج ستاره دارای خدمات نگهداری و پرستاری ک ن نیز می باشد.
از دیگر خدمات هتل هیلتون سفیا مواردی چون خدمات خانه داری، امکانات جلسه و ضیافت، ترانسفر فرودگاهی، خدمات لباسشویی، خدمات خشک شویی، آرایشگاه نه، آرایشگاه مردانه، خدمات سرو صبحانه در اتاق، اتوکشی، صرافی، فروشگاه هدایا و سوغات، خدمات کفش و وا ، بسته های ناهار، کرایه ماشین، خدمات تورها، ف و کپی، مرکز تجارت، دستگاه خودپرداز، خدمات تهیه ی بلیط، امکانات اتاق vip و... هستند.

همین طور هتل دارای رستوران، پذیرش شبانه روزی، رو مه، بالکن مجزا برای هر اتاق، اتاق های پاک و بدون سیگار، آسانسور، پذیرش و تحویل سریع، صندوق، انبار بار و چمدان، تهویه ی مطبوع، محل مخصوص سیگار کشیدن، بار، اتاق های ضد صدا، سیستم گرمایش و سرمایش مدرن، امکانات باربکیو و... نیز می باشد.


برچسب ها : هتل هیلتون سفیا، هتلی پنج ستاره در شهر صوفیه بلغارستان - خدمات ,امکانات ,اتاق ,هیلتون ,کرده ,دارای ,هیلتون سفیا
سلامی: انتقام خون ی حادثه تروریستی را می‎گیریم
عنوان وبلاگ : هم همه
در پی حادثه تروریستی صبح امروز تهران، که در دو نقطه ی مجلس شورای ی و حرم مطهر (ره) شکل گرفت، جانشین فرمانده کل اظهار داشت: بدون تردید انتقام خون ی حادثه تروریستی امروز تهران را از تروریست‎ها، وابستگان و حامیان آنان خواهیم گرفت.

حسین سلامی، جانشین فرمانده کل گفت: تروریست ها امروز از دو نقطه یعنی حرم (ره) و مجلس شورای ی اقدام به عمل جنایتکارانه خود د، اما بدانند ما لحظه ای از مبارزه با تروریست از پای نخواهیم نشست و مطمئنا انتقام خون ی امروز این دو حادثه تروریستی را خواهیم گرفت.
وی افزود: حوالی ساعت ۱۰ صبح سه نفر با سلاح گرم از درب مراجعات مجلس شورای ی وارد مجلس و پس از به رگبار بستن مراجعه کنندگان و کارکنان و تلاش می کنند تا خود را به داخل محوطه اصلی مجلس برسانند اما با اقدام قاطع پاسداران و همکاران ما در نیروی انتظامی آنها نمی توانند دیگر به سمت صحن حرکت کنند و در یکی از طبقات چهارم دفاتر نمایندگان وارد می شوند.
جانشین فرمانده کل تاکید کرد: یکی از تروریست ها که راه فراری بر خود ندیده بود بلافاصله خودکشی می کند و دو نفر دیگر هم که مقاومت می کنند در نهایت به هلاکت می رسند.
سلامی اضافه کرد: عملیات امروز افتخارآمیز است به ویژه اینکه هیچ وقفه ای در جلسه نمایندگان رخ نداد و مردم از رادیو شنونده مشروح جلسه علنی شدند.
اظهارات وی درباره ی حادثه ی تروریستی در حرم مطهر به اینجا رسید که: در این حادثه دو تروریست به سمت ورودی حرم حرکت می کنند که در نهایت بلافاصله تیم های امنیتی مستقر با آنها به مقابله می پردازند که در این شرایط یکی از تروریست ها یکی از کفشداران افتخاری حرم راحل را به شهادت می رساند که بلافاصله این تروریست نیز کشته می شود و تروریست دیگر نیز دقایقی بعد به هلاکت می رسد.

برچسب ها : سلامی: انتقام خون ی حادثه تروریستی را می‎گیریم - تروریست ,حادثه ,تروریستی ,مجلس , , ,حادثه تروریستی ,جانشین فرمانده ,شورای ی ,مجلس شورای , سلامی ,مجلس شورای ی , ی حادثه تروریستی
تور اروپا سفر به بلغارستان
عنوان وبلاگ : هم همه
برای گردشگرانی که قصد  دارند تور اروپا را ارزان تجربه کنند سفر به بلغارستان را پیشنهاد می کنیم. بلغارستان در جنوب شرقی قاره ی اروپا با سواحل رویایی و تنوع در رزرو هتل کشور توریستی ارزانی برای گردشگران به حساب می آید.از این روی سواحل کشور در  تابستان مکانی می شود برای استراحت گردشگران از سراسر دنیا.اگر شما هم به دنبال تعطیلات متفاوت در سواحل اروپایی هستید ید تور بلغارستان را پیشنهاد می کنیم.
در سفر به بلغارستان سواحل شنهای طلایی را به خاطر بسپارید و اقدام به رزرو هتل در این منطقه ی زیبا کنید تا گردشگری در اروپا برایتان لذت بخش بشود
.

سواحل شنهای طلایی بلغارستان
بلغارستان

باید گفت بلغارستان تنها در بخش شرقی به دریای سیاه منتهی می شود و گردشگری تنها در این بخش از کشور رونق دارد. ای توریستی بلغارستان مانند وارنا با سواحل زیبا و مناظر زیبا از کوههای پوشیده از درختان سبز از آب و هوای معتدل مدیترانه ای برخوردار هستند و در تابستان میزبان گردشگران از سراسر دنیا هستند.

اما یکی از محبوب ترین سواحل بلغارستان نزد توریستها ساحل شنهای طلایی در 17کیلومتری شهر توریستی وارنا است.عمده شهرت منطقه به سبب شنهای طلایی ساحل است.در افسانه های قدیمی بلغارستان درباره این شنهای طلایی آمده است گروهی از ان دریایی طی حفاریهایی در شمال شهر وارنا به گنج عظیمی از طلا دست پیدا د . اما زمین انتقام خود را از  ان گرفت و طلای به دست آمده را به شن تبدیل کرد . نام ساحل شنهای طلایی یا golden sands از همین افسانه ی قدیمی گرفته شده است.

منطقه ی گلدن سندز  با مناظر زیبای دریای آبی و سواحل طلایی و کوههای سرسبز اطراف جادو کننده است از این روی گردشگران رزرو هتل در این منطقه را ترجیح می دهند.از این روی در این منطقه در میان بافت منحصر به فرد کوههای سرسبز و دریا و ساحل شنی  بیش از 100هتل و آپارتمان برای میزبانی از گردشگران مشتاق ساخته شده است تا تعطیلات ارزان و به یادماندنی ای را سپری کنند.

برای دیدن این شن های طلایی فوق العاده، ید تور بلغارستان با قیمت مناسب از آژنس پارمیس پیشنهاد میشود.
بلغارستان

برچسب ها : تور اروپا سفر به بلغارستان - بلغارستان ,طلایی ,سواحل ,شنهای ,منطقه ,گردشگران ,شنهای طلایی ,کوههای سرسبز ,ساحل شنهای ,سراسر دنیا ,سواحل شنهای ,ساحل شنهای طلایی ,سواحل شنهای ط
منحنی قیمت مسکن
عنوان وبلاگ : هم همه
چیزی که از اپلیکیشن رهن و اجاره و دیگر نرم افزارها و یا آژانس های معاملات مسکن به عنوان وجی بیرون می آید، به خوبی گویای این است که از سال 1392 یا بهتر بگوییم از نیمه ی دوم سال 1392، نرخ رشد قیمت مسکن در شهر تهران، پایین تر از تورم عمومی قرار داشته و رشدی نکرده و همین یکی از علل رکود معاملات مسکن بوده است.
اما چندی ست که منحنی مسکن در حال نزدیک تر شدن به تورم عمومی ست و رفته رفته سیر صعودی به خود می گیرد.

آمار و گزارشات نشان می دهد، در فصل بهار و تابستان 1395 نرخ رشد قیمت مسکن با 6 درصد افزایش روبرو بوده و تا حدودی به نرخ تورم عمومی کشور نزدیک شده است. البته شایان ذکر است که همچنان از نرخ رشد قیمت مسکن از نرخ تورم عمومی فاصله دارد.
این در حالی ست که در فصل پاییز سال 1395 نرخ تورم عمومی نسبت به فصل پاییز سال 1394، 9.2 درصد بوده و همین طور در فصل زمستان سال 1395 نرخ تورم عمومی نسب به فصل زمستان سال 1394، 7.5 درصد بوده است.
یک گزارش میدانی از روند رشد نرخ مسکن از سال 1390 تا ماه پایانی سال 1395 نشان از ثبات کامل در بازار مسکن از بهار سال 1391 می دهد که هر متر مربع را معادل حدود 4 میلیون تومان گزارش کرده است.
اما لازم به ذکر است که قیمت یک متر مربع واحد مس ی از فصل بهار سال ۱۳۹۵ به میزان اندکی افزایش پیدا کرده، به طوری که قیمت یک متر مربع واحد مس ی در شهر تهران در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال قبل حدود ۶.۷ درصد افزایش یافته و از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان رسیده است.
در مناطق مختلف تهران بزرگ، بالاترین نرخ مسکن به مناطق یک، سه، دو و شش می رسد و کمترین نرخ ها نیز متعلق به مناطق هجدهم، هفدهم، نوزدهم و بیستم می باشد.

برچسب ها : منحنی قیمت مسکن - مسکن ,عمومی ,تورم ,قیمت ,درصد ,بوده ,تورم عمومی ,قیمت مسکن ,واحد مس ی ,مربع واحد ,هزار تومان
استفاده هم زمان از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه
عنوان وبلاگ : هم همه
شرایطی از تصادف را در نظر بگیرید که صدمه دیده خسارتی بیش از آن چه بیمه شخص ثالث طرف مقابل یعنی مقصر، به وی پرداخت می کند متحمل شده باشد. در این شرایط در صورتی که خودروی فرد خسارت دیده دارای بیمه بدنه باشد، این خودرو نیز می تواند از پرداخت خسارت بیمه بدنه استفاده کرده و بقیه ی خسارت را این گونه پوشش دهد.

توجه داشته باشید که در این شرایط شرکت بیمه بدنه آن چه از پرداخت خسارت مانده را پرداخت خواهد کرد که طبیعتا کمتر از مقداری ست که بدون دریافت خسارت بیمه شخص ثالث، برای دریافت خسارت بیمه بدنه اقدام کرده باشید.اما در این جا سوالی که پیش می آید، این است که چه زمانی می توان از بیمه بدنه خودرو در این شرایط استفاده کرد؟

اولا که می باید کارشناس شرکت بیمه خودروی آسیب دیده را مورد بررسی کارشناسی قرار دهد.
دوم در نظر داشته باشید که شخص به هر میزان و درصد در تصادفات مقصر باشد. و سوم هم که سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث اتومبیل مقصر جوابگوی خسارت خودرو زیان دیده نباشد.
 
طبق آن چه در مجله ی بیمه بازار آمده، در این گونه شرایط دو پرونده ی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه به طور همزمان تشکیل شده و مدارک لازم برای دریافت خسارت تقدیم واحدهای پرداخت خسارت شرکت های بیمه می گردد.


مدارک لازم جهت تشکیل پرونده بیمه شخص ثالث:

 اصل یا تصویر اصل کروکی پلیس راهور ناجا.
 تصویر برگه های بازجویی طرفین حادثه.
 تصویر گزارش های تکمیلی ناجا.
 تصویر بیمه شخص ثالث معتبر طرفین حادثه.
 نظریه هیآت های کارشناسان رسمی دادگستری.
 تصویر برگه تفهیم کروکی.
 تصویر گواهینامه راننده حین تصادف.
 تصویر کارت مشخصات خودرو طرفین حادثه.
 تصویر شناسنامه مالکیت خودرو زیان دیده.
 فاکتور اجرت خدمات تعمیرات و لوازم تعویضی.
 اصل یک قطعه کوپن بیمه نامه شخص ثالث مقصر.


مدارک لازم برای تشکیل پرونده دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو:

 اصل و تصویر بیمه بدنه وسیله نقلیه به همراه الحاقیه های صادره احتمالی.
 اصل و تصویر بیمه نامه شخص ثالث وسیله نقلیه.
 ارائه گزارش مقامات انتظامی.
 تصویر برگه های بازجویی طرفین حادثه.
 تصویر سایر گزارش های تکمیلی نیروی انتظامی.
 گزارش کتبی کارشناس رسمی دادگستری.
 نظریه هیآت های کارشناسان رسمی دادگستری.
 تصویر برگه تفهیم کروکی.
 ارائه تصویر چک یا حواله خسارتی که از محل بیمه شخص ثالث مقصر حادثه دریافت شد.
 اصل و تصویر گواهینامه راننده.
 اصل و تصویر کارت ملی بیمه گذار و راننده.
 اصل و تصویر شناسنامه مالکیت خودرو.
 اصل فاکتور هزینه های حمل و نجات خودرو.
 اصل فاکتور اجرت تعمیرات و قیمت لوازم.

 

برچسب ها : استفاده هم زمان از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه - بیمه ,خسارت , تصویر ,ثالث , اصل ,بدنه ,بیمه بدنه ,دریافت خسارت ,طرفین حادثه ,خسارت بیمه ,پرداخت خسارت ,طرفین حادثه تصویر ,رسمی دادگستری تصویر ,
راههای تشخیص چرم طبیعی از
عنوان وبلاگ : هم همه
چرم کالایی لو است که به دلیل گرانقیمت بودن نوع آن هم به وجود آمده است. اگر ناشی باشید به راحتی می توان چرم را به جای چرم میش با قیمت بالا به شما فروخت. در ادامه به راههای تشخصی چرم طبیعی از چرم اشاره می کنیم. اما قبل از آن با چرم طبیعی و آشنا شوید:
چرم طبیعی ازدباغی پوست خام حیواناتی مانند ، ، شترمرغ، مار، کروکودیل و حتی ه به دست می آید که چرم میش و ارزان تر و چرم مار و کروکودیل و ه بسیار گرانقیمت تر است. فرایند دباغی، پوست فسادپذیر را طی فرایندی پیچیده با استفاده از مواد شیمیایی و گیاهی به یک مادهٔ طبیعی پایدار، دایمی و اعطاف پذیر برای کاربردهای گوناگون تبدیل می کند.
اما چرم pvc  یا پی وی سی و pu یا پلی اورتان ترکیبی از یک لایه روکش به نام skin و یک لایه اسفنج از جنس  pvc یا pu است  که بر روی پارچه پوشش داده می شود. محصول تولید شده با این روش ظاهر و احساس چرم طبیعی را دارد که بسیار ارزان تر از چرم طبیعی است. بنابراین کالاهایی که با استفاده از چرم تهیه می شوند بسیار ارزان تر از چرم طبیعی هستند که اگر نشناسید به راحتی می توانند جنس ارزان را با قیمت هنگفت به شما بفروشند. حال چند راه تشخیص چرم طبیعی و را با هم مرور می کنیم:

راههای تشخیص چرم طبیعی و

1_به برچسب محصولات چرمی توجه کنید.
محصولاتی که از چرم طبیعی تهیه شده اند معمولا دارای برچسب اص کالا هستند و نشان و مهر نشان دهنده ی طبیعی بودن چرم و اص محصول بر روی کالا درج شده است. شما می توانید اص برچسبها را از طریق سامانه های وزارت صنعت، معدن و تجارت استعلام کنید.
البته اگر محصول چرمی خود را از فروشگاههای مطرح چرم و برندهای معروف یداری ید اصلا شکی در اصل و فرع بودن آن نکنید. تنها اگر از فروشگاههای ناشناس را با نام چرم اصل با قیمت بالا یداری می کنید حتما به برچسب و راههای تشخیصی دیگر توجه کنید.
2_از بوی چرم می توان اصل بودن آنرا تشخیص دارد.
چرم طبیعی، بوی خاص خود را دارد که نمی توان آنرا کپی برداری کرد. اما شناخت بوی چرم طبیعی نیاز به مهارت دارد که شاید افراد عادی چنین مهارتی نداشته باشند . اما می توانید بوی چرم طبیعی را در فروشگاههای معتبر استشمام کرده و آنرا به خاطر بسپارید.
3_محصولات چرم اصل بسیار گرانقیمت هستند. اگر کالایی را به اسم چرم اصل با قیمت پایین مشاهده کردید، به اص آن شک کنید. تشخیص حد قیمت و اص محصول، مقوله ای است که هم تجربه می خواهد و هم اطلاعات روز و البته این اطلاعات را امروزه می توان از سامانه های مربوطه، استعلام کرد.
4_ ید از فروشگاههای معتبر چرم
اگر واقعا قصدتان ید چرم اصل است از فروشگاههای معتبر که تخصصشان چرم است یداری کنید. این نوع فروشگاهها مانند چرم مشهد و نوین چرم تخصصشان محصولات چرم اصل است که قطعا با ید از آنها از اصل بودن کالای خود اطمینان خواهید داشت.
5_به پشت چرم توجه کنید.
یکی از راههای ساده ای که مردم عادی هم می توانند به راحتی اصل و فرع را تشخیص بدهند توجه به پشت چرم است. پشت چرم طبیعی پرز دار است در حالی که پشت چرمهای ، معمولا به صورت شبکه ای، با نخ دوخته شده است.
6_چرم به سرعت مشتعل می شود
یکی از روشهای تست چرم از طبیعی، تست اشتعال است که در عین واضح بودن روش کمی غیر ممکن است چراکه نمی توان که یداری شده است را سوزاند! در این روش چون چرم از پلاستیک درست شده است، به راحتی مشتعل می شود. اما این قضیه به همان سرعت برای چرم طبیعی اتفاق نمی افتد.
برچسب ها : راههای تشخیص چرم طبیعی از - طبیعی , ,تشخیص ,فروشگاههای ,راههای ,اص ,توجه کنید ,فروشگاههای معتبر ,راههای تشخیص ,بسیار ارزان ,بسیار گرانقیمت
بررسی برخی از سریال های کنسل شده
عنوان وبلاگ : هم همه

در اوایل سال, همه ی شبکه های تلویزیونی پخش برخی از سریال های خود را کنسل می کنند. با بررسی تعداد بازدید کنندگان, مدیران شرکت ها پخش برخی از سریال هایی که بازدید کننده ی کمی دارند را کنسل می نمایند. مدیران این شرکت ها تعداد تماشاگران را بررسی می کنند و با بازبینی قسمت های آزمایشی سریال های جدید, تصمیم می گیرند که چه سریال هایی باید کنسل و چه سریال هایی پخش شوند. سریال شک (doubt)  از سریالهای کنسل شده می باشد که با بازی کاترین هیگل در شبکه ی سی بی اس چندان مورداستقبال قرار نگرفت. سریالی دیگر که از این شبکه پخش می شد, با نام نا توان (powerless) نیز نتوانتست توجه بینندگان را به خود جلب کند. 

کنسل شدن برخی از سریال ها کاملا غیر منتظره بود اما به دلیل کمبود بیننده ناچارا ادامه ی پخش, متوقف شد. یکی از غیر منتظره ترین سریالهای کنسل شده, سریال پرتاب (pitch) بوده است که با وجود داشتن داستانی خوب, تماشاگران کمی از آن استقبال می د. داستان این سریال مربوط به زن جوانی بود که با ورود به لیگ حرفه ای بیسبال مشهور شده است. سریال شورش دختران خوب (good s revolt) از شبکه ی آمازون پخش می شد و داستان آن مربوط به سه زن جوانی بود که سعی بر آن داشتند تا رو مه نگارانی موفق شوند, این سریال نیز کنسل شد. سریال باقی مانده ها (the leftovers)  مورد توجه منتقدین قرار گرفته بود و قشر زیادی از تماشارگران بسیار به این سریال علاقه مند شده بودند, اما کاملا غیر منتظره ادامه ی پخش آن متوقف شد. در مطلب زیر برخی دیگر از سریال هایی را که ادامه ی پخش آن متوقف شده اند را معرفی می نماییم. به لیست زیر نگاه کنید, امیدواریم سریال مورد علاقه تان در لیست زیر نباشد. 

1. سریال broke s 2 پخش شده از شبکه ی سی بی اس

سریال  broke s 2, سریالی کمدی می باشد که داستان آن مربوط به دو دختر جوان از دو قشر متفاوت می باشد که یکی از دختر ها ثروتمند و در ناز و نعمت بزرگ شده و دیگری در فقر و در خانواده ای فقیر به دنیا آمده است. بنا بر این هر دو دختر دیدگاه های متفاوتی نسبت به زندگی دارند. این دو دختر تصمیم بر راه اندازی یک شیرینی فروشی را دارند که برای جمع آوری سرمایه مجبور که کار در یک رستوران کوچک شده اند. این سریال تا فصل 6 پخش شد و پس از آن دیگر پخش نشد. 2. سریال american crime پخش شد از شبکه ی abc

سریال american crime, سریالی جنایی می باشد که نژاد, طبقه ی اجتماعی و ت از موضوعاتی است که در این سریال به آن رسیدگی می شود. در این سریال زندگی خانواده ی سربازی دچار تغییرات زیادی می شود و مجموعا داستان مربوط به قتل و خشونت می باشد. 3. سریال apb پخش شده از شبکه ی fox

یک فصل از این سریال از شبکه ی apb پخش شد و داستان آن مربوط زندگی یک میلیاردر در عرصه ی تکنولوژی می باشد که با واگذاری کنترل اداره ی پلیس شهر به این فرد, پرونده ای را در دست می گیرد که طی آن راز قتل دوست و شریک خود را آشکار می نماید. 4. سریال bates motel پخش شده از شبکه ی a & e

این سریال داستان مادر و پسری است که پس از مرگ پدر خانواده, با یداری یک مسافر خانه در سواحل اوری تصمیم دارند, زندگی شان را از ابتدا آغاز نمایند. در اوایل کار شخصی به زور وارد مسافر خانه شد و مادر و پسر مجبور شدند او را به قتل برسانند و تصمیم بر آن شد هیچ از اینن موضوع با خبر نشود. بعد از مدتی مشخص شد که پسر با مشکل روانی رو به رو شده است و مادرش هم زمان با نگهداری از او باید این موضوع را مسکوت نگه می داشت. بعد از پخش 5 فصل این سریال کنسل شد. برچسب ها : بررسی برخی از سریال های کنسل شده - سریال ,شبکه ,کنسل ,داستان ,مربوط ,دختر ,سریال هایی ,مسافر خانه ,سریالهای کنسل ,american crime
آشنایی با ویروس مهلک تب کریکه کنگو از زبان رئیس شبکه دامپزشکی
عنوان وبلاگ : هم همه
رییس شبکه دامپزشکی اشکذر گفت: بیماری خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام است که این بیماری از راههای گوناگون به خصوص از طریق گزش کنه آلوده ، تماس با لاشه و یا خون آلوده به انسان منتقل می شود.

علیرضا قارائی در این خصوص در گفتگو با خبرنگار بسیج اشکذر اظهار کرد: : بیماری ویروسی تب کریمه کنگو در ۷۰ درصد از میتلایان به بیماری باعث مرگ و میر می شود و در افراد درمان شده عوارضی به جا می گذارد اما با پیشگیری و رعایت نکات ساده بهداشتی می توان اطمینان خاطر را برای خانواده ها ایجاد نمود.

وی افزود: از اهم اقدامات پیشگیرانه در زمینه جلوگیری از شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نظارت بر رعایت کامل ضوابط بهداشتی و قرنطینه ای حمل و نقل دام بویژه در مناطقی که سابقه بروز بیماری وجود دارد و نظارت بر اجرای صحیح ضوابط بهداشتی در هنگام کشتار دام و تجهیز کشتارگاهها به سردخانه بالای صفر به منظور نگهداری لاشه های کشتار شده برای مدت ۲۴ ساعت در دمای ۰ تا ۴ درجه سانتیگراد است که این فرآیند منجر به کاهش ph گوشت و از بین رفتن ویروس بیماری می شود.

رییس شبکه دامپزشکی اشکذر تصریح نمود: از آنجا که ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو می تواند به مرگ منجر شود لذا پیشگیری از این بیماری تنها روش مطمئن برای جلوگیری از آن است .

وی خاطر نشان کرد: تمامی خانوارها پس از تهیه گوشت و قبل از قطعه آن ، گوشت یداری شده را به مدت ۲۴ ساعت در دمای ۰ تا ۴ درجه یخچال نگهداری کرده و در حین قطعه گوشت از دستکش استفاده نمایند همچنین دامداران در صورت مشاهده کنه بر روی دامهای خود از کشتن کنه با دست خودداری نموده و از سموم لازم به منظور سمپاشی دامداری ها استفاده نمایند.

قارائی یاد آور شد: قصابان نیز در صورت تردد به کشتارگاه حتما از وسایل و لوازم ایمنی همچون دستکش سالم ، لباس کار مناسب و چکمه و ماسک استفاده نموده و از یداری و ذبح دامهایی که فاقد پیشینه بوده و بدون مجوز حمل به میادین دام عرضه شده اند خود داری نمایند.

وی خطر ابتلا به بیماری کریمه کنگو را جدی دانست و از شهروندان خواست تا با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی ، سلامت خود و خانواده هایشان را تضمین نمایند.

برچسب ها : آشنایی با ویروس مهلک تب کریکه کنگو از زبان رئیس شبکه دامپزشکی - بیماری ,کنگو ,کریمه ,گوشت ,بهداشتی ,نمایند ,کریمه کنگو ,شبکه دامپزشکی ,ضوابط بهداشتی ,قطعه ,استفاده نمایند ,خونریزی دهنده کریمه ,شبکه دامپزشکی
هتل رینو
عنوان وبلاگ : هم همه
هتل رینو بلغارستان

تابستان 96 در راه است، بسیاری از مسافران با مراجعه به سایت های ید آنلاین بیط هواپیما و آژانس های مسافرتی، مقاصد سفر خود را تعیین کرده اند. شما عازم کدام شهر و کشور هستید؟

سفر به بلغارستان و اقامت در هتل رینو

برای اقامت در بلغارستان، هتل رینو را به شما پیشنهاد می دهیم . این هتل سه ستاره علاوه بر موقعیت مکانی خوب و در دسترس بودن ساحل، برای اقامت راحت و بدون دغدغه نیز مناسب است. تور بلغارستان هتل رینو، یکی از تورهای ارزان این کشور است و می توان با اقامت در این هتل، در هزینه های سفر صرفه جویی کرد.

هتل رینو(rino) در یکی از زیبا ترین تفریحگاه های ساحلی شهر وارنای بلغارستان، بنام st. constantine and elena ، قرار دارد و فاصله اش تا ساحل و دریا تنها 400 متر است.

در این ساحل شما دسترسی خوبی به بازی ها و تفریحات آبی، رستوران ها و بارهای متعدد و مغازه ها و مراکز ید مدرن دارید. هتل رینو در مرز میانی وارنا و ساحل معروف گلدن سندز قرار دارد. فرودگاه بین المللی وارنا در 15 کیلومتری و ایستگاه قطار در 7 کیلومتری هتل است.

هتل رینو دارای چند است سرباز، کازینو، چند رستوران بلغاری و بین المللی، کافه/بار، سالن بولینگ و بیلیارد، تا ی سرویس، خدمات تور گردشگری داخلی، خدمات لاندری، دسترسی به اینترنت وای فای پرسرعت، مرکز ماساژ و تهویه مطبوع سراسری است.

اتاق های این هتل با تخت های راحت دونفره، دسترسی به اینترنت(با پرداخت هزینه جداگانه) ، تلویزیون با شبکه های ای، تلفن، روم سرویس 24 ساعته، مجهز و سرویس بهداشتی، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند از مهمانان پذیرایی می کنند.

از شما دعوت می کنیم که با مراجعه به صفحه ید تور بلغارستان آژانس پارمیس، بهترین تورهای بلغارستان را یداری کنید و آسوده خاطر سفر کنید.

هتل رینو بلغارستان

هتل رینو بلغارستان

برچسب ها : هتل رینو - رینو ,اقامت ,بلغارستان ,دسترسی ,ساحل ,قرار دارد
مساجد اصفهان تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می گیرند
عنوان وبلاگ : هم همه
مدیر امور اجتماعی و مشارکتهای مردمی شهرداری اصفهان با بیان اینکه ایمن سازی مساجد در برابر سوانح و آتش سوزی از اولویتهای اصلی شهرداری اصفهان در سال جاری خواهد بود گفت : تمامی مساجد شهر اصفهان در سال ۹۶ تا سقف ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تحت پوشش بیمه سوانح و آتش سوزی قرار خواهند گرفت.
به گزارش همهمه و به نقل از مرکز ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، مسعود مهدویان فر با بیان این مطلب گفت: در شهر اصفهان حدود ۱۱۰۰ مسجد و حسینیه وجود دارد که در تمامی آنها های یومیه اقامه می شود.

وی همچنین ادامه داد: شهرداری اصفهان در سالهای اخیر به واسطه کمیته ای تحت عنوان کمیته مساعدت به توسعه، تعمیر و تجهیز مساجدت مساعدت های مالی قابل توجهی را در اختیار هیئت امنای مساجد سطح شهر قرار داده تا به این واسطه روند تعمیر و یا تکمیل مساجد بی وقفه ادامه پیدا کند.
مدیر امور اجتماعی و مشارکتهای مردمی شهرداری اصفهان با بیان اینکه موضوع ایمنی مساجد در برابر سوانح و آتش سوزی از اولویتهای اصلی شهرداری اصفهان در سال جاری خواهد بود، گفت: در چند سال اخیر اهداء مساعدت های مالی و تامین زیرساخت های اساسی برای مساجد شهر اصفهان از اه اصلی کمیته مساعدت به امور مساجد شهرداری اصفهان بوده است به نحوی که در سال گذشته بیش از ۴۰۰ مسجد در شهر اصفهان به منظور ساخت، تکمیل یا تعمیر بنای خود از شهرداری اصفهان کمک های مالی دریافت کرده و در سال ۹۶ نیز این روند با اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار ادامه خواهد داشت.

وی افزود: از اولویتهای اصلی کمیته مساعدت در سال ۹۶ توجه به موضوع ایمن سازی و تجهیز مساجد به م ومات ایمن سازی خواهد بود و در همین راستا طی قراردادی ما بین شهرداری اصفهان و شرکت بیمه گذار تمامی مساجد در شهر اصفهان تا سقف ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تحت پوشش بیمه سوانح و آتش سوزی قرار خواهند گرفت.

وی آموزش اعضاء هیئت امنای مساجد و تجهیز مساجد به وسایل ایمنی را از دیگر اقدامات شهرداری اصفهان دانسته و خاطرنشان کرد : علاوه بر پوشش بیمه ای برای تمامی مساجد، طی هماهنگی های صورت گرفته با سازمان آتش نشانی اعضاء هیئت امنای مساجد از طریق گذراندن دوره آموزشی ۲ ساعته با حداقل های موارد ایمن سازی آشنایی پیدا کرده و همچنین تجهیزات ایمن سازی نظیر کپسول آتش نشانی و شلنگ اطفاء حریق نیز در اختیار مساجد شهر اصفهان قرار خواهند گرفت.

شایان ذکر است هیئت امنای تمامی مساجد در سطح شهر از طریق مراجعه به معاونت های فرهنگی اجتماعی مناطق و تکمیل مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود از خدمات ایمن سازی بهره مند شوند.

برچسب ها : مساجد اصفهان تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می گیرند - اصفهان ,مساجد ,شهرداری ,سازی ,ایمن ,بیمه ,شهرداری اصفهان ,ایمن سازی ,پوشش بیمه ,هیئت امنای ,قرار خواهند ,هیئت امنای مساجد ,اصلی کمیته مساعدت ,اصل
راههای تشخیص چرم طبیعی از
عنوان وبلاگ : هم همه
چرم کالایی لو است که به دلیل گرانقیمت بودن نوع آن هم به وجود آمده است. اگر ناشی باشید به راحتی می توان چرم را به جای چرم میش با قیمت بالا به شما فروخت. در ادامه به راههای تشخصی چرم طبیعی از چرم اشاره می کنیم. اما قبل از آن با چرم طبیعی و آشنا شوید:
چرم طبیعی ازدباغی پوست خام حیواناتی مانند ، ، شترمرغ، مار، کروکودیل و حتی ه به دست می آید که چرم میش و ارزان تر و چرم مار و کروکودیل و ه بسیار گرانقیمت تر است. فرایند دباغی، پوست فسادپذیر را طی فرایندی پیچیده با استفاده از مواد شیمیایی و گیاهی به یک مادهٔ طبیعی پایدار، دایمی و اعطاف پذیر برای کاربردهای گوناگون تبدیل می کند.
اما چرم pvc  یا پی وی سی و pu یا پلی اورتان ترکیبی از یک لایه روکش به نام skin و یک لایه اسفنج از جنس  pvc یا pu است  که بر روی پارچه پوشش داده می شود. محصول تولید شده با این روش ظاهر و احساس چرم طبیعی را دارد که بسیار ارزان تر از چرم طبیعی است. بنابراین کالاهایی که با استفاده از چرم تهیه می شوند بسیار ارزان تر از چرم طبیعی هستند که اگر نشناسید به راحتی می توانند جنس ارزان را با قیمت هنگفت به شما بفروشند. حال چند راه تشخیص چرم طبیعی و را با هم مرور می کنیم:

راههای تشخیص چرم طبیعی و

1_به برچسب محصولات چرمی توجه کنید.
محصولاتی که از چرم طبیعی تهیه شده اند معمولا دارای برچسب اص کالا هستند و نشان و مهر نشان دهنده ی طبیعی بودن چرم و اص محصول بر روی کالا درج شده است. شما می توانید اص برچسبها را از طریق سامانه های وزارت صنعت، معدن و تجارت استعلام کنید.
البته اگر محصول چرمی خود را از فروشگاههای مطرح چرم و برندهای معروف یداری ید اصلا شکی در اصل و فرع بودن آن نکنید. تنها اگر از فروشگاههای ناشناس را با نام چرم اصل با قیمت بالا یداری می کنید حتما به برچسب و راههای تشخیصی دیگر توجه کنید.
2_از بوی چرم می توان اصل بودن آنرا تشخیص دارد.
چرم طبیعی، بوی خاص خود را دارد که نمی توان آنرا کپی برداری کرد. اما شناخت بوی چرم طبیعی نیاز به مهارت دارد که شاید افراد عادی چنین مهارتی نداشته باشند . اما می توانید بوی چرم طبیعی را در فروشگاههای معتبر استشمام کرده و آنرا به خاطر بسپارید.
3_محصولات چرم اصل بسیار گرانقیمت هستند. اگر کالایی را به اسم چرم اصل با قیمت پایین مشاهده کردید، به اص آن شک کنید. تشخیص حد قیمت و اص محصول، مقوله ای است که هم تجربه می خواهد و هم اطلاعات روز و البته این اطلاعات را امروزه می توان از سامانه های مربوطه، استعلام کرد.
4_ ید از فروشگاههای معتبر چرم
اگر واقعا قصدتان ید چرم اصل است از فروشگاههای معتبر که تخصصشان چرم است یداری کنید. این نوع فروشگاهها مانند چرم مشهد و نوین چرم تخصصشان محصولات چرم اصل است که قطعا با ید از آنها از اصل بودن کالای خود اطمینان خواهید داشت.
5_به پشت چرم توجه کنید.
یکی از راههای ساده ای که مردم عادی هم می توانند به راحتی اصل و فرع را تشخیص بدهند توجه به پشت چرم است. پشت چرم طبیعی پرز دار است در حالی که پشت چرمهای ، معمولا به صورت شبکه ای، با نخ دوخته شده است.
6_چرم به سرعت مشتعل می شود
یکی از روشهای تست چرم از طبیعی، تست اشتعال است که در عین واضح بودن روش کمی غیر ممکن است چراکه نمی توان که یداری شده است را سوزاند! در این روش چون چرم از پلاستیک درست شده است، به راحتی مشتعل می شود. اما این قضیه به همان سرعت برای چرم طبیعی اتفاق نمی افتد.
برچسب ها : راههای تشخیص چرم طبیعی از - طبیعی , ,تشخیص ,فروشگاههای ,راههای ,اص ,توجه کنید ,فروشگاههای معتبر ,راههای تشخیص ,بسیار ارزان ,بسیار گرانقیمت
بلندترین چرخ و فلک دنیا در چین
عنوان وبلاگ : هم همه
چنانچه قصد سفر با ید تور چین به این کشور را دارید حتما از مهم ترین جاذبه ی گردشگری این کشور دیدن کنید. در چین چیزهای مختلفی برای دیدن وجود دارد که هیجان انگیز ترین آن چرخ و فلک بسیار بلند آن است.

در این طرف و آن طرف دنیا چرخ و فلک های بسیاری وجود دارد که به دلیل ارتفاع بلندشان شهرت پیدا کرده اند اما بلندترین چرخ و فلک دنیا در چین ساخته شده است.

این چرخ و فلک بزرگ بر روی رودخانه bailang در شهرستان ویفانگ ساخته شده است و ارتفاع آن 145 متر است و دارای 36 واگن است.

هر یک از این 36 واگن می تواند پذیرای 10 نفر باشد و در هر یک از آن ها امکاناتی نظیر وایفای و تلویزیون وجود دارد و مهم ترین مزیت آن این است که افراد می توانند از واگن های این چرخ و فلک به تماشای چشم انداز فوق العاده ی شهر و رودخانه بنشینند.ساخت این پروژه در سال 2016 به پایان رسید و گفتنی است که این تنها چرخ و فلکی است که توسط ساختار شبکه ای ساخته شده است.برچسب ها : بلندترین چرخ و فلک دنیا در چین - واگن ,ساخته ,وجود ,وجود دارد
آشنایی با انواع تشک ها
عنوان وبلاگ : هم همه

در صورتی که بتوانید, خو آسوده و راحت داشته باشید, مطمئنا در سلامت و خلق و خوی تان تاثیر مثبتش  را خواهید دید. پزشکان و روان شناسان توصیه ای اکید در زمینه ی اندازه و زمان مناسب خواب شب کرده اند. 

لازم به ذکر است, هر فردی یک سوم عمر خود را در خواب سپری می کند, پس بهتر است شرایط مناسبی برای استراحتتان مهیا نمایید. دمای اتاق, فعالیت ها و آرامشی که قبل از خواب داریم, همه در خو لذت بخش تاثیر فراوانی دارند, فراموش نکنید که بستر راحت برای خواب نیز چندان بی تاثیر نیست, پس شیوه ی خو دن اهمیت فراوانی دارد. برای آن که راحت بخو م به تشکی خوب احتیاج داریم. اگر عادت دارید روی تخت هایی با تشک طبی, پنبه ای یا خوش خواب بخو د و اصلا نمی توانید روی زمین بخو د و به دنبال ید تشک خوب هستید, با ما همراه باشید. در مطلب زیر شما را با دنیای تشک ها آشنا می نماییم. 


تشک های طبی و پنبه ای از تشک های سفت مناسب تر هستند, تشک های سفت در سنین های مختلف موجب بروز درد های کمری می شوند. اگر از تشک به صورت درست استفاده نکنید, ناهنجاری های ستون فقرات را به همراه خواهد داشت. 

انواع تشک ها

مجموعا تشک ها به 5 دسته تقسیم می شوند. 

1. تشک فنری

تشک های فنری مناسب افرادی با وزن کمتر است. بهتر است بدانید تشک های فنری قابلیت ارتجاعی دارد و وزن فرد بر سطح تشک پخش می شود. این نوع از تشک ها نسبت به تشک های طبی ارزان تر است و مخاطبان بیشتری دارد. 

2. تشک طبی و فنری ( تشک طبی, تشک پاکت اسپرینگ و تشک فنری مموری فوم دار) 

تشک خوب برای هر سنی وجود دارد و برخی ز تشک ها طبی و فنری هستند. در تشک های طبی, اسفنج با دانسیته ی بالا و دیواره ی m وجود دارد و از فنر بندی بسیار خوبی هم بهره می برد به همین دلیل طول عمر این نوع از تشک ها زیاد است و خو آسوده را تجربه خواهید کرد. در صورتی که در تشک طبی از فنر پاکتی و منفصل استفاده شده باشد و یا در ساختار آن از مموری فوم دار استفاده شده باشد, قیمت و کیفیتی بالاتری خواهد داشت. مموری فوم دار جهت تطابق بهتر و بیشتر تشک با بدن شما می باشد.

3. تشک طبی ( تشک فومی, تشک تمام اسفنجی, تشک تمام مموری فوم) 

تشک های طبی خاصیت طبی دارند و د رساختار آن فنر استفاده نشده است. تشک های طبی عمر کوتاهی دارند و نوع فومی آن ارزان قیمت ترین تشک است و سبک وزن , سفت, قابل شستشو و زیپ دار است و از جنس یونولیت است. تشک های طبی که اسفنجی هستند و نرم تر از نوع قبلی هستند دارای کیفیتی بالاتر می باشند. تشک های مموری دار, گران قیمت تر هستند. طبق اسفنج, قیمت و کیفیت تشک طبی متفاوت خواهد بود. 4. تشک آبی

آیا تا به حال چیزی از تشک های آبی شنیده اید؟ عجیب ترین نوع تشک ها, تشک آبی است که کم تر ایی هستند که اسم تشک آبی به گوششان خورده است. این نوع از تشک ها طرفداران خاص خود را دارند. با پر این تشک ها از آب گرم خاصیت ارتوپدیک پیدا می کنند و در پیک نیک ها استفاده می شوند.

5. تشک بادی

تشک های بادی در سفر کاربرد خوبی دارد. نرمی و سفتی این نوع از تشک ها را توسط دستگاهی می توان کنترل کرد. یکی از نکات مثبت این تشک آن است که می توان باد آن را خالی کرد و به راحتی حمل و نقل می شود. 


برچسب ها : آشنایی با انواع تشک ها - فنری ,مموری ,خواب ,استفاده ,قیمت ,دارند ,وجود دارد ,خواهد داشت ,خو آسوده
از باغ دریایی وارنا در تور بلغارستان دیدن کنید
عنوان وبلاگ : هم همه
تور ارزان بلغارستان می تواند زمینه ساز سفری باشد که در هیچ سرزمین دیگری مشابهش را تجربه نکرده اید. وقتی با ید تور بلغارستان تابستان 96 به این کشور زیبا و با فرهنگ غنی و تاریخ خواندنی سفر می کنید، از طبیعت گرفته تا مراکز تفریحی و بناهای قدیمی و رستوران های بلغاری با عطر تند و حال و هوای گیرا، همه و همه به حدی به خود جذبتان خواهند کرد که حتما در پایان سفر قصد می کنید که برای بار دوم نیز سفر به بلغارستان و بازدید از ای چون وارنا و صوفیه را تجربه کنید.

شهر وارنا، در واقع توریستی ترین نقطه ی بلغارستان به شمار می رود و بیشتر گردشگرانی که به این کشور وارد می شوند، در ابتدا تمایل به دیدن وارنا را دارند.

برای ید تور بلغارستان، اینجا کلیک نمایید.

در صورتی که برنامه ی سفر به بلغارستان را دارید، شما نیز فراموش نکنید که برای شهر وارنا وقت بیشتری گذاشته و جای جای این شهر دیدنی و تاریخی را ببینید.

وارنا در حاشیه ی دریای سیاه قرار داشته و به همین سبب بخش زیادی از پتانسیل های گردشگری آن به تلاقی دریا و ساحل مربوط می شود.
یکی از بهترین دیدنی هایی که در تلاقی دریا و ساحل وارنا وجود دارد، باغ دریایی وارنا ست. باغ دریایی وارنا که نام اصلی اش سی گاردن است، برای تمامی توریست ها جذ ت زیادی داشته و 26 هزار متر مربع مساحت آن پر از انواع گیاهان بی نظیر و درختانی با برگ های پهن می باشد.

جالب است بدانید که باغ وارنا به لحاظ بزرگی، وسیع ترین باغ و پارک بلغارستان و شبه جزیره ی بالکان محسوب می شود.

باغ دریایی وارنا چه زمانی ساخته شد؟
اولین جرقه های ساخت پارک ساحلی وارنا در سال 1862 زده شد. البته در این زمان مساحتی که برای احداث یک باغ دریایی در نظر گرفته شده بود، بسیار کمتر از آن چه امروز می بینیم بود، و چیزی در حدود پانزده سال بعد، در سالی که بلغارستان از سلطه ی عثمانی ها بیرون آمده و به استقلال رسید؛ باغ دریایی وسعت پیدا کرد.

دوباره در سال 1888 میلادی تغییرات عمده ای در سی گاردن وارنا ایجاد شده و به شکل امروزی آن نزدیک تر گردید. آنتوان نواک ی بود که در زیباسازی و کاشت درختان و گیاهان کمیاب در سی گاردن وارنا نقش زیادی داشته و می توان قسمت های زیادی از جلوه های این باغ دریایی را مدیون زحمت های این باغبان از چک دانست.

در این باغ ساحلی امکانات تفریحی همچون تعداد زیادی پلاژ ساحلی، رستوران های بلغاری و بین المللی، زمین بازی، زمین بازی مخصوص ک ن، و... وجود دارد که علاوه بر دیدنی های طبیعی خود پارک می توانند ساعت ها گردشگران را به خود مشغول سازند.


برچسب ها : از باغ دریایی وارنا در تور بلغارستان دیدن کنید - وارنا ,بلغارستان ,دریایی ,پارک ,گاردن ,داشته ,دریایی وارنا ,گاردن وارنا ,زیادی داشته ,تلاقی دریا
علت کنسلی سریالهای تلویزیونی
عنوان وبلاگ : هم همه
اگر اهل سریالهای خارجی باشید، هیچی بدتر از این نیست که سریال محبوبتان نیمه کاره رها بشود. در دنیا سریالهای کنسل شده بسیار زیادی وجود دارند که بنا به دلایلی نظیر کاهش بیننده پخش آنها کنسل می شود.
مدیران تلویزیونی معمولا برای اینکه در شبکه شان جا برای پخش سریالهای جدید باز کنند، با بررسی تعداد تماشاگران سریالهای کنونی و بازبینی قسمتهای آزمایشی سریالهای جدید در مورد سریالهایی که باید ادامه ی پخش آنها متوقف بشود تصمیم می گیرند. در این میان توقف پخش برخی از سریالها دور از انتظار نیست اما در مورد برخی کمی غیر منتظره و غم انگیز است.
پخش برخی از سریالها پس از پخش چندین فصل متوقف می شود و برخی تنها با پخش یک فصل از رده خارج می شوند. یکی از سریالهای کمدی بسیار با نمک سریال کمدی broke s است که از شبکه ی cbs پخش می شد. این سریال کمدی روایت گر داستان زندگی دو دختر جوان یکی پولدار و دیگری فقیر با دو دیدگاه کاملا متفاوت است که همین امر موقعیتهای طنز جالبی را خلق می کند. پخش این سریال پس از پخش 6 فصل کنسل شد تا طرفداران سریال مات و مبهوت پایان سریال بمانند.
سریال دیگر سریال کمدی making history از شبکه ی fox است که تنها پس از پخش یک فصل ادامه ی پخش آن متوقف شد. این سریال کمدی داستان سه دوست از دو قرن متفاوت را روایت می کند که سعی می کنند هیجان سفر در زمان را کنترل نمایند و همزمان از پس مشکلات روزمره ی دوره ی خود برآیند. حتما می توانید حدس بزنید که چه موقعیتهای طنز خنده داری در این سریال وجود دارد.
شما می توانید لیستی از سریالهای ناتمام را در سایت روزیاتو مشاهده کنید که اگر قصد شروع تماشای یک سریال خارجی دیگر را دارید بدانید که آیا ناتمام باقی می ماند یا خیر. پس روی لینک کلیک کنید.
برچسب ها : علت کنسلی سریالهای تلویزیونی - سریال ,سریالهای ,کمدی ,متوقف ,کنسل ,شبکه ,سریال کمدی ,سریالهای جدید
مرغ بلغاری غذایی که در بلغارستان دوست خواهید داشت
عنوان وبلاگ : هم همه
اگر برنامه ی سفر با تور بلغارستان 96 را دارید، توصیه می کنیم که برای ید تور بلغارستان به آدرس زیر مراجعه کرده و از قیمت های عالی آن برخوردار شوید.


در سفر به هر سرزمینی که به عنوان مقصد گردشگری خارجی انتخاب می کنیم، یکی از چالش های مهم انتخاب رستوران و غذاهایی ست که پیش از این شاید نه نامشان را شنیده باشیم و نه حتی چیزی از آن ها بدانیم.


بلغارستان یکی از کشورهایی ست که تنوع غذایی بالایی داشته و بیشتر غذاهای بومی آن برای ما ایرانی ها غریبه به نظر می رسد.


البته اینجا مثل چین نیست که حتی تصور لب زدن به غذاهایشان تهوع آور به نظر برسد، و در میان غذاهای بلغاری می توان غذاهای مورد پسند ایرانی ها را به وفور یافت.


از همین رو در این مطلب برآنیم تا به آموزش یکی از غذاهای معروف بلغاری ها که اتفاقا با مزاج مشکل پسند ایرانی نیز همسو در می آید، بپردازیم.


غذای مورد نظر مرغ بلغاری ست که در منوی تمام رستوران های کشور بلغارستان نیز دیده می شود و می توانید آن را سفارش دهید.مواد لازم برای پخت مرغ بلغاری
یک عدد مرغ ( و ران)
دو عدد گوجه فرنگی در اندازه ی متوسط
دو حبه سیر له شده
یک پیاز ده شده
یک دوم فنجان سرکه ی قرمز
350 گرم قارچ د شده
سه قاشق غذاخوری روغن زیتون
یک قاشق چایخوری سس دل
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
دو قاشق چای خوری پودر آویشن
یک قاشق غذاخوری شکرروش پخت مرغ بلغاری
تکه های مرغ را کامل از چربی های اضافه پاک کرده و با نمک و فلفل سیاه و مقداری پودر آویشن برای ده دقیقه در یک ظرف قرار داده و روی آن را می پوشانیم. اکنون تکه های مرغ را در روغن زیتون تفت می دهیم.


از طرفی دیگر در یک تابه ی دیگر پیاز وسیر د شده را با گوجه فرنگی رنده شده در روغن تفت می دهیم و قارچ و شکر و سس دل و سرکه را با نمک و فلفل به آن اضافه کرده و می گذاریم برای 5 دقیقه روی حرارت بماند.


حالا فر را روشن کرده و روی درجه ی حرارت 180 درجه ی سانتی گراد تنظیم می کنیم. مرغ و سس آماده شده را مخلوط کرده و در ظرف مناسبی قرار داده و در فر برای 40 دقیقه می گذاریم تا کاملا پخته شده و آماده ی سرو گردد.برچسب ها : مرغ بلغاری غذایی که در بلغارستان دوست خواهید داشت - بلغارستان ,کرده ,قاشق ,بلغاری ,غذاهای ,دقیقه ,قرار داده ,فلفل سیاه ,قاشق غذاخوری ,گوجه فرنگی ,پسند ایرانی
طرح ترافیک در ماه رمضان
عنوان وبلاگ : هم همه
چند روز از ماه رمضان گذشته و با توجه به کاهش ساعات طرح ترافیک زوج و فرد به اندازه ی 2 ساعت و تغییر ساعت طرح ترافیک زوج و فرد از ساعت 19 عصر به 17، آمار فروش طرح ترافیک زوج و فرد کاهش یافته است.

اما همچنان ید طرح ترافیک و به ویژه ید طرح ترافیک با موبایل مثل سابق انجام شده و آمار نشان می دهد که نسبت به ماه های دیگر سال افزایش نیز یافته است.

این طور که به نظر می رسد، روزه داری هموطنان ایرانی باعث شده تا تمایل به تردد با خودروی شخصی بیشتر شده و صاحبان وسایل نقلیه ناچار به ید طرح ترافیک برای عبور و مرور در محدوده ی طرح ترافیک شهر تهران گردند.

برای ید طرح ترافیک روزانه یا ماهیانه می توانید، از طریق اینترنت اقدام کرده و یا این که با استفاده از سامانه ی جدید از طریق گوشی های موبایل خود اقدام به ید طرح ترافیک کرده و به وسیله ی دریافت اس ام اس به راحتی داخل محدوده ی طرح شده و از آن خارج شوید.

با استفاده از این روش به محض این که جلوی محدوده ی طرح ترافیک رسیدید، می توانید به گوشی تلفن خود طرح ترافیک را یداری کرده و سپس با خیال راحت وارد محدوده شوید.

برای ب اطلاعات کامل درباره ی ید طرح ترافیک، اینجا کلیک کنید.

برچسب ها : طرح ترافیک در ماه رمضان - ترافیک ,محدوده ,کرده ,ساعت
بازار گل و گیاه شهید محلاتی
عنوان وبلاگ : هم همه
بازار گل شهید محلاتی منطقه ای در تهران است که شاید تعداد زیادی از هموطنان تهرانی حتی نام آن را نشنیده باشند. شاید این مکان همچون بازار های دیگر در تهران همچون بازار میوه و تره بار, مقصد گردشگری و تجارت عمومی نباشد. اما در هر صورت بازار های شناخته شده ی تهران به دلیل نوع محصولاتی که می بفروشند با طیف های بیشتری از مرد رو به رو شده و به همین دلیل بازار هایی نظیر تره بار مرکزی و بازار گل تهران, مقصد فعالان ب و کار است تا پاتوق خانواده ها و گردش پاساژ گرد های تهران. 
بازار گل و گیاه شهید محلاتی در اطراف اتوبان بسیج قرار گرفته است و امکان ید صد ها نوع گل و گیاه در رنگ ها و سایز های متفاوت به صورت تک و یا عمده وجود دارد. اگر به گل های تزئینی, پاسیو گردانی, باغچه آرایی و باغبانی و گل های فصلی علاقه داری, این بازار پیشنهاد های فوق العاده ای دارد و به هیچ عنوان دست خالی از آن خارج نخواهید شد. 


اگر محل زندگیتان از لحاظ گل و گیاه اشباع باشد, در غرفه هایی که محصولات باغبانی عرضه می کنند, می توانید خاک های تزئینی, کود های جامد و مایع, کود های خاص گل و گیاه های خاص و هم چنین لوازم تزئینی برای گلدان تهیه نمایید. به دلیل آن که محصولات تنوع زیادی دارند و رنگ بندی متنوعی دارنند گردشی جذاب خواهید داشت و می توانید ساعاتی را بدون فکر به مشغله های زندگی سپری کنید. 
غرفه های ضلع جنوبی برای علاقه مندان گل آرایی, بسته بندی پاسیو گردان هدایای خوبی وجود دارد که به هیچ عنوان نمی توان از آن ها به راحتی چشم پوشی کرد. در اکثر مغازه ها سبد هایی بسیار زیبا و متنوع قرار گرفته است که چشم های هر بیننده ای را خیره می کند. بازار گل وگیاه هر روز از ساعت 4:30 صبح تا 11 ظهر مشغول ید و فروش است. هر با توجه به نیازی که دارد به بخشی مراجعه می کند که محصول مورد نظر را به فروش می رساند. یکی گلدانی بزرگ انتخاب کرده و با آن خارج می شود و برخی از افراد دسته گل های سلفون پیچ را به دست می گیرند و از این بازار خارج می شوند. اگر قصد ید دارید حتما تا ساعت 9 صبح خود را به بازار برسانی تا فرصت های ید را از دست ندهید. ممکن است گل های تازه را از دست بدهید و قبل از ورودتان به فروش برسند. 


این بازار چندان وسعتی ندارند, اما غرفه بندی های متنوع گل و گیاه هم در محیط های س وشیده و هم در محیط های سرباز انجام می پذیرد. به سادگی می توانید قدم در کوچه های طراحی شده بگذارید و با مغازه ها و پوشش های گل و گیاهی مختلف آشنا شوید. راستی, فراموش نکنید انجام امور بسته بندی و گل آرایی در این بازار ممنوع است و به هیچ عنوان نمی توانید انتظاراتی که مختص به گل فروشیها هستند را داشته باشید. 

چگونگی رفتن به بازار گل و گیاه شهید محلاتی

بهتر برای رفتن به بزار گل و گیاه شهید محلاتی از خودروی شخصی خود استفاده کنید. اگر می خواهید گلدان های بزرگ و یا درختچه هایی همچون کاج یداری نمایید, صندوق عقب را نیز تخلیه کنید. مترو نیز یکی دیگر از راه های رسیدن به این بازار می باشد. هر کجا ی تهران که هستید, در آ می توانید خود را به خط زرد مترو برسانید و در ایستگاه نبرد پیاده شوید. پس از وج از مترو با خطی هایی که به بازار گل و گیاه می رسند همراه شوید و به بازار گل بروید. 

برچسب ها : بازار گل و گیاه شهید محلاتی - بازار ,گیاه ,تهران ,توانید ,هایی ,شهید ,شهید محلاتی ,گیاه شهید ,بسته بندی ,وجود دارد ,قرار گرفته
رستوران های شمال کشور
عنوان وبلاگ : هم همه
رستوران های ای شمالی کشور، عمدتا حال و هوای خاصی داشته و با رستوران های تمام نقاط دیگر کشور متفاوت هستند. اما اگر واقعا دلتان می خواهد پا به یک رستوران کاملا متمایز از هر جایی که تاکنون رفته اید، بگذارید؛ به رستوران خاور خانم در چاب ر رفته و لذت میل یک وعده ی غذایی شمالی واقعی را با بهترین طعم احساس کنید.
البته انتظار نداشته باشید که به محض رسیدن به روستای سرولات در چاب ر و رستوران خاور خانم، میز خالی برای نشستن و سفارش غذا نصیبتان شود. زیرا این رستوران به حدی معروف بوده و از جای جای ایران به عنوان یک جاذبه در چاب ر به این نقطه سفر می کنند، که معمولا صف طویلی از علاقه مندان و طرفداران منوی رستوران خاور خانم را مقابل رستوران خواهید دید.

اما زمانی که بالا ه نوبت شما رسیده و سر میز خود بروید، هر غذایی که از منوی رستوران خاور خانم انتخاب کنید، طعم غذا شگفت زده تان خواهد کرد.
رستوران خاور خانم متعلق به بانوی خوش ذوق و هنرمند ایرانی ست که در این خطه از کشور دست به راه اندازی یک رستوران محلی کرد و به سرعت رونق به سراغ رستوران وی آمده و هر روز بر تعداد کارکنانی که در اینجا کار می کنند، افزوده می شود.

رستوران خاور خانم شهرت بسیاری پیدا کرده و محبوبیت آن مرزها را درنوردید. علت این شهرت و محبوبیت را پس از یک بار رفتن به این رستوران چاب ر درخواهید یافت.

فضای داخلی رستوران خاور خانم
توقع نداشته باشید که فضای داخلی رستوران خاور خانم چیز خیلی خاصی باشد و یا از ظروف چندان شیک و گران قیمتی در پذیرایی از شما استفاده شود. این جا همه چیز کاملا معمولی ست و تنها چیزی که گران قیمت به نظر می رسد، صفا و صمیمیتی ست که در اتمسفر رستوران احساس می شود.
میز و صندلی های رستوران، چوبی بوده و ظروف نیز سبک سنتی دارند.
برای این که رستوران خاور خانم را بهتر شناخته و با فضای آن و همین طور روستای سرولات در چاب ر بیشتر آشنا شوید، به آدرس زیر مراجعه کنید:

برچسب ها : رستوران های شمال کشور - رستوران ,خاور ,خانم ,چاب ر ,فضای ,کشور ,رستوران خاور ,خاور خانم ,فضای داخلی ,داخلی رستوران ,روستای سرولات ,فضای داخلی رستوران
سه خبر از دنیای اینستاگرام
عنوان وبلاگ : هم همه
به سه مطلب برتر در اینستاگرام توجه کنید: انتشار ربنای شجریان در اینستاگرام ، پست اینستاگرامی بهاره کیان افشار برای نمایش " آیس لند" و پست اینستاگرامی احسان علیخانی پس از پخش اولین قسمت "ماه عسل"

پست اینستاگرام رئیس جمهور

در صفحه ی رسمی حجت ال   و المسلمین ، رئیس جمهوری ایران ی، آمده است: بخشی از دعای ربنا؛ با صدای دلنشین و حذف ناشدنی شجریان. و بخشی از ربنای شجریان نیز به اشتراک گذاشته شده است.


پست اینستاگرام بهاره کیان افشار

بهاره کیان افشار در صفحه ی رسمی خود از اجرای نمایش آیس لند در ونکوور و تورنتوی کانادا خبر داده و لینک های ید بلیط را به اشتراک گذاشت.

آیدا کیخایی طراح و کارگردان «آیس لند»، با پرداخت کپی رایت این اثر به نیکلاس بیلون، ترجمه اش را به زهره جواهری و دراماتورژی اش را به همسرش محمد یعقوبی س است. او آذر، دی و بهمن 95 این نمایش را در تئاتر خصوصی باران روی صحنه برد، آن زمان ایفای نقش آنا به جای بهاره کیان افشار بر عهده فهیمه امن زاده بود.
آزاده صمدی، بهاره کیان افشار و احسان کرمی برای ایفای نقش در این تئاتر راهی کانادا شده اند و در تاریخ های 19 ام داد ماه یعنی نهم ماه ژوئن و در تاریخ 23 ام داد ماه یعنی 13ام ژوئن نمایش در شهر تورنتو روی صحنه خواهد رفت.

پست اینستاگرام احسان علیخانی
و اما احسان علیخانی پس از اجرا و پخش اولین قسمت برنامه ی ماه عسل در ماه رمضان 96، ع زیر را منتشر ساخته و زیر آن نوشت: "سلام مخلطیم، چطور بود رفقا"

برچسب ها : سه خبر از دنیای اینستاگرام - اینستاگرام ,نمایش ,احسان ,کیان ,بهاره ,شجریان ,بهاره کیان ,کیان افشار ,اولین قسمت ,احسان علیخانی ,ربنای شجریان
ترجمه شفاهی
عنوان وبلاگ : هم همه

برای آنکه بتوانیم با افراد مختلف ارتباط بر قرار کنیم، لازم است تا از ابت ترین وسیله ی ارتباطی یعنی زبان آنها آگاهی لازم را داشته باشیم.


برای این منظور لازم است یا به زبان های مختلفی تسلط داشته باشیم و یا آنکه از یک مترجم، چه فرد و یا چه نرم افزارها ترجمه چون ترجمه گوگل کمک بگیریم.


اگر به صورت کتبی با افراد خارجی در تماس باشید ترجمه کمی آسان تر است، چرا که وقت بیشتری برای چند بار خواندن و کمک گرفتن از نرم افزارهای ترجمه دارید. اما اگر به صورت شفاهی مشغول برگرداندن زبان باشید کار سخت خواهد شد.ترجمه ی شفاهی یا همان ترجمه ی همزمان زمانی صورت میگیرد که فرد مترجم همزمان با سخنران به برگرداندن سخنان او به زبان دیگری مشغول است. این، نوعی ترجمه تخصصی است که مفهوم را از زبانی به زبان دیگر میرساند تا برای شنوندگان قابل درک شود.از آنجایی که مترجم باید به سرعت و همزمان با سخنران گفتار او را ترجمه کند، فرصتی برای تغییر و یا اصلاح عبارات وجود ندارد. از سوی دیگر مترجم باید ضمت ترجمه ی جملات گفته شده، گوش خود را به جملات دیگر در حال ادا شدن بسپارد تا از آنان غافل نماند.


مترجمان خبره از شگردها و تکنینک های ویژه ای برای بیان مفهوم بی کم و کاست استفاده میکنند که در عین سادگی خلاقیت هایی را نیز شامل میشود.


برچسب ها : ترجمه شفاهی - ترجمه ,زبان ,مترجم ,همزمان ,صورت ,لازم ,مترجم باید ,داشته باشیم
رژیم سه روزه برای کاهش وزن فوری
عنوان وبلاگ : هم همه
برای کاهش وزن، به سراغ رژیم لاغری از دسته رژیم های لاغری کوتاه مدت می رویم. این رژیم لاغری تنها سه روز به طول انجامیده و اثرات چشمگیری در کاهش وزن دارد.

روز اول رژیم غذایی سه روزه:
صبحانه شامل قهوه ی سیاه یا چای به همراه دو عدد بیسکوییت، یک دوم گروپ فروت، یک تکه نان تست و یک قاشق کره ی بادام زمینی ست.
برای ناهار نصف یک تن ماهی، یک تکه نان برشته و قهوه ی سیاه یا چای به همراه دو عدد بیسکوییت تعیین شده است.
و شام نیز شامل 90 گرم گوشت قرمز یا گوشت سفید، به علاوه ی یک فنجان لوبیا، یک فنجان هویج، یک عدد سیب و یک فنجان بستنی وانیلی می شود.

روز دوم رژیم سه روزه:
در روز دوم صبحانه را با یک فنجان قهوه ی سیاه یا چای به همراه دو عدد بیسکوییت شروع خواهید کرد. و همین طور برای صبحانه یک عدد تخم مرغ آب پز، نیمی از یک موز و یک تکه نان برشته می توانید بخورید.
برای ناهار یک قالب پنیر به علاوه ی یک تن ماهی و 8 عدد کلوچه برایتان در نظر گرفته شده است.
وعده ی شام نیز شامل دو ورق کالباس گوشت، یک فنجان بروکلی یا کلم، نصف فنجان هویج، نصف یک موز، و نصف فنجان بستنی وانیلی خواهد بود.

روز سوم رژیم سه روزه:
وعده ی صبحانه شامل یک فنجان قهوه ی سیاه یا چای به همراه دو عدد بیسکوییت و 5 عدد کلوچه و نیز 30 گرم پنیر خانگی و یک عدد سیب می شود.
ناهار در روز سوم از یک فنجان قهوه ی سیاه یا چای به همراه دو عدد بیسکوییت، یک عدد تخم مرغ آب پز و یک تکه نان برشته تشکیل شده است.
برای شام یک عدد تن ماهی، یک فنجان هویج، یک فنجان گل کلم، یک فنجان بزه یا هندوانه و نصف فنجان بستنی وانیلی پیشنهاد شده است.

برچسب ها : رژیم سه روزه برای کاهش وزن فوری - فنجان ,رژیم ,قهوه ,سیاه ,صبحانه ,روزه ,فنجان بستنی ,بستنی وانیلی ,فنجان قهوه ,فنجان هویج، ,برای ناهار ,فنجان بستنی وانیلی
بیمه دانا تسهیلات جدیدی ارائه می دهد
عنوان وبلاگ : هم همه
بنا بر گزارش دنیای اقتصاد، یداران بیمه نامه شخص ثالث یا بیمه نامه بدنه خودرو بیمه دانا از ۵۰ درصد تخفیف بیمه آتش سوزی و ز له برای یک واحدتجاری و مس ی و ۵۰ درصد تخفیف بیمه بدنه و سرقت خودرو بهره مند خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، وحیدرضا باختری مدیر بیمه های اتومبیل این شرکت اعلام کرد: با توجه به اینکه بسیاری از افراد جامعه و صاحبان حرف و مشاغل از پوشش های لازم بیمه ای برخوردار نیستند و اغلب در زمان وقوع حوادث تلخی مانند حادثه دل اش ساختمان پلاسکو نیاز به داشتن پوشش های بیمه غیراجباری را احساس می کنند، برای افزایش آگاهی و فرهنگ بیمه های اختیاری، طرح فروش بیمه های آتش سوزی به همراه بیمه های اتومبیل توسط این شرکت اجرا خواهد شد.وی افزود: طبق این طرح، در صورت تمدید یا ید بیمه نامه شخص ثالث یا بدنه اتومبیل، یداران از امتیاز ۵۰ درصد تخفیف بیمه آتش سوزی برای یک واحد مس ی و یک واحد تجاری و همچنین ۵۰ درصد تخفیف بیمه بدنه خودرو (علاوه بر تخفیفات متعلقه دیگر و حداکثر تا سقف ۷۵ درصد) بهره مند خواهند شد.

برچسب ها : بیمه دانا تسهیلات جدیدی ارائه می دهد - بیمه ,درصد ,بیمه های ,تخفیف ,بدنه ,بیمه نامه ,درصد تخفیف ,تخفیف بیمه ,بهره مند خواهند ,بیمه های اتومبیل ,بیمه بدنه
طرح زوج و فرد در ایام ماه مبارک رمضان 2 ساعت کاهش خواهد داشت
عنوان وبلاگ : هم همه
برای تردد راحت تر و ایجاد شرایط بهتر در ایام ماه مبارک رمضان و روزه داری هموطنان، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد که طرح زوج و فرد در شهر تهران با کاهش 2 ساعته روبرو خواهد بود.

برای انی که قصد دارند نسبت به ید طرح ترافیک ماهیانه با موبایل و یا ید طرح ترافیک از طرق دیگر، اقدام کنند؛ لحاظ این موضوع لازم است.به گزارش همهمه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه ی خبر سراسری، رئیس پلیس راهوار تهران بزرگ، محمد رضا مهماندار ضمن اشاره به کاهش ساعت طرح زوج و فرد از نخستین روز ماه مبارک رمضان گفت:  با توجه به برنامه ریزی های انجام شده مقرر شد از روز شنبه آینده همزمان با ابتدای ماه مبارک رمضان، ساعت پایان طرح زوج و فرد در شهر تهران به میزان 2 ساعت کاهش یابد.

وی افزود: این به بدان معنا است که ساعت پایان طرح زوج و فرد در شهر تهران از ابتدای ماه مبارک رمضان از ساعت 19 به ساعت 17 تقلیل می یابد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان ساعت اجرای طرح ترافیک و طرح زوج و فرد از ساعت 6:30 صبح آغاز و تا ساعت 17 ادامه دارد.


محمد رضا مهماندار گفت: این تصمیم به منظور تسهیل در عبور و مرور شهروندان تهرانی و روزه داران عزیز است و با توجه به اینکه اغلب ادارات و شرکت ها، همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان ساعت کار خود را تغییر می دهند و اغلب شهروندان سعی دارند برای افطار در منازل خود حاضر باشند، این کاهش زمان اجرای طرح زوج و فرد اعمال خواهد شد.


برچسب ها : طرح زوج و فرد در ایام ماه مبارک رمضان 2 ساعت کاهش خواهد داشت - ساعت ,مبارک ,تهران ,رمضان ,کاهش ,ترافیک ,مبارک رمضان ,رئیس پلیس ,ساعت کاهش ,رمضان ساعت ,ساعت پایان ,پلیس راهور تهران
قابلیت های جدید اینستاگرام
عنوان وبلاگ : هم همه

اینستاگرام, شبکه ای اجتماعی که جهت به اشتراک گذاری ع و ویدئو است که کاربران توسط این اپلیکیشن می توانند ع ها و ویدئو های خود را به اشتراک بگذارند. طبق این برنامه می توانید دوستان  و آشناهای خود را دنبال کنید تا بتوانید در لحظات جذاب و دیدنی آن ها شریک باشید.در آ ین آپدیت و به روز رسانی اینستاگرام قابلیت های جالبی به آن اضافه شده است که طبق یکی از آن ها ارسال مستقیم لینک در بخش پیام های دایرکت می باشد که تا به امروز کاربران این اپلیکیشن پر طرفدار نمی توانستند این کار ار انجام دهند. جالب است بدانید تمامی شماره ها و آدرس هایی را که در قسمت دایرکت می فرستید را به صورت اتومات به صورت لینک ارسال می نماید. 

پشتیبانی از ع های عمودی و افقی در قسمت پیام های دایرکت یکی دیگر از امکانات خوب اینستاگرام است. قبل این که آ ین نسخه ی اینستاگرام منتشر شود, هنگام ارسال ع ها اینستاگرام آن ها را به شکل های بدی برش می زد و این مسئله موجب می شد که قسمت زیادی از ع هایی که در ابعاد بزرگ بودند از بین بروند و دیده نشوند. اما در این ا ین آپدیت با عمودی و افقی تصاویر در قسمت دایرکت موجب شده تا همه ی تصاویر در کادری کامل قرار بگیرند.

این قابلیت ها و امکاناتی که در بالا توضیح دادیم تنها برای نسخه های آی او اس اپلیکیشن اینستاگرام منتشر شده و هنوز برای کاربران اندروید راه اندازی نشده است و مدتی به طول خواهد انجامید. 


برچسب ها : قابلیت های جدید اینستاگرام - اینستاگرام ,قسمت ,دایرکت ,اپلیکیشن ,کاربران ,قابلیت ,اینستاگرام منتشر ,قسمت دایرکت
از بین بردن چربی های شکم و پهلو در 6 هفته
عنوان وبلاگ : هم همه

وجود چربی های اضافه در اطراف شکم و پهلو موجب می شود تناسب و زیبایی اندام خود را از دست بدهید و دچار اضافه وزن شوید. ورزش به همراه کاهش کالری های اضافی ناشی از چربی برای کوچک شکم ضرورت دارد. در مطلب زیر راه کار هایی برای رژیم لاغری سریع برای شما آورده ایم. 

لازم است بدانید که نباید انتظار داشته باشید با سرعت نجومی چربی های اطراف شکمتان آب شود. هیچ روش سریعی برای کاهش چربی های اطراف شکم وجود ندارد. اگر رژیمی یافتید که ادعای کاهش سریع چربی های شکمی را داشت, آگاه باشید که طی انجام این رژیم تنها آب بدن را از دست می دهید تا چربی های شکم, پس از کنار گذاشتن این رژیم حتما آب بدنتان دوباره باز می گردد. 

اگر برای لاغری چربی های شکم و پهلو مصمم هستید, به رژیم خود متعهد باشید. پس از تحمل سختی ها و مشکلاتی که رژیم با خود به همراه دارد. برای آن که متابولیسم و سوخت و ساز طبیعی بدن شما تنظیم شود, لازم است رژیمی که سه وعده ی اصلی و دو تا سه تا میان وعده داشته باشید. این نوع رژیم از پر اشتهایی کاذب جلوگیری می کند. پیاده روی, دوچرخه سواری و شنا ورزش های هوازی هستند که تاثیر زیادی در کاهش چربی های شکمی دارند. 


دراز نشست:


اگر دنبال داشتن شکمی سفت و زیبا هستید باید ماهیچه های شکمی را تمرین بدهید. اگر بتوانید دراز نشست را به درستی اجرا کنید دلیلی برای ترس از ورزش های شکمی نخواهید داشت. لازم به ذکر است که دراز نشست به تنهایی تاثیر چندانی ندارد و حتی موجب بروز کمر درد در شما می شود. باید در مورد شروع و نوع فعالیت بدنی حتما با پزشک خود م کنید. 


رژیم غذایی کم چربی: 


بهتر است برای آنکه احساس گرسنگی نکنید و رژیمی کم چربی داشته باشید مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه استفاده نمایید. چربی موجود در رژیم غذایی تان باید 25 تا 30 درصد از انرژی دریافتی روزان تان را تشکیل دهد که حتما باید از چربی های غیر اشباع استفاده کنید. از روغن زیتون و یا دانه های روغنی مانند خشکبار به اندازه  ی کنترل شده استفاده کنید. 

سعی کنید در طول هفته 2 تا 3 بار ماهی بخورید. 

از خوردن چه چیز های باید پرهیز کنید؟


به هیچ عنوان گوشت های پر چرب و پر نمک مثل سوسیس و کالباس نخورید. مواد قندی و شیرین نیز مصرف نکنید. 


کوچک شکم بدون گرفتن رژیم سخت در شش هفته


نیازی نیست برای انجام این رژیم از خوردن همه چیز دست بکشید اما برای اب شکم از ورزش نیز کمک بگیرید. در طول شش هفته این کار ها را انجام دهید. 

اول: شش هفته کلا سرخ ی و روغن را کنار بگذارید

دوم: از خوردن قند و شکلات و آب نبات و هر ماده ی قندی دیگر پرهیز کنید.

سوم: تا می توانید آب بخورید و خوردن مواد نشاسته ای همچون نان, برنج, سیب زمینی و ... را به حداقل برسانید.

چهارم: زمانی که احساس گرسنگی می کنید سعی کنید میوه و یا سبزی بخورید. 


ورزش هوازی


در این شش هفته, هفته ای 5 روز را به انجام ورزش های هوازی اتصاص بدهید. از روز های اول 15 دقیقه و با گذر زمان 5 و 10 دقیقه به آن اضافه کنید. پیاده روی تن, دویدن آرام, تردمیل و دوچرخه ثابت را فراموش نکنید. پس از آن که چربی های شکمتان با رژیم و ورزش های هوازی لاغر شد بهتر است برای پایدار ماندن عضلات شکمتان دراز نشست بروید. روی زمین بخو د, دست ها را پست سر قرار دهید و پاها را روی هوا مثل دوچرخه تکان دهید. 


برچسب ها : از بین بردن چربی های شکم و پهلو در 6 هفته - چربی ,رژیم ,ورزش ,هفته ,شکمی ,نشست ,داشته باشید ,دراز نشست ,استفاده کنید ,احساس گرسنگی ,کاهش چربی
پرداخت دیه در بیمه شخص ثالث
عنوان وبلاگ : هم همه
قیمت بیمه شخص ثالث زمانی که برای ید این بیمه نامه اقدام کرده و یا به منظور تمدید بیمه نامه ی خودروی خود به راهنمای بیمه شخص ثالث مراجعه می کنیم، شاید کمی گران و سنگین به نظر برسد. خصوصا اگر مشمول تخفیف چند ساله عدم استفاده از کوپن های بیمه شخص ثالث نشده باشید!

اما زمانی که می باید مبلغ بیمه شخص ثالث را پرداخت کنید، تصور روزی که احیانا در حادثه ی رانندگی مقصر بوده و مجبور به پرداخت دیه منجر به فوت یا صدمه بدنی باشید، ا ام به ید بیمه شخص ثالث و مبلغ گران این بیمه نامه را به خوبی توجیه خواهد کرد.اما اگر به روز حادثه رسیده و نیاز به استفاده از بیمه شخص ثالث برای دریافت خسارت از شرکت بیمه بود؛ ارائه ی چه مدارکی ضروری ست؟مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت دیه
1-    اصل و تصویر بیمه نامه مقصر حادثه
2- تصویر برابراصل شده گواهی نامه مقصر حادثه
3- تصویر کارت خودرو یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه
4- تصویر برابر اصل شده کارت ملی مقصر حادثه
5- تصاویر برابر اصل شده کارت ملی و شناسنامه مصدوم حادثه
6- تصویر برابراصل شده گزارش کلانتری یا پاسگاه انتظامی اعم از اولیه و نهایی
7- تصویر برابراصل شده کروکی یا نظر کارشناس رسمی دادگستری در خصوص تعیین علت نامه تصادف
8- برگه های بازجوئی طرفین حادثه (اعتراف به تقصیر مقصرحادثه)
9- تصویرمصدق برابراصل شده برگه پذیرش اولین مرکز درمانی (درصورت بستری شدن مصدوم)
10- تصویر برابراصل شده برگه های پزشکی قانونی (گزارش پزشکی قانونی)
11- تصویر برابر اصل شده مدارک فوت شامل معاینه جسد، جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات، انحصار وراثت نامحدود، قیم نامه ( در صورت وجود صغیر در ورثه، تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل شده متوفی، تصویر شناسنامه اولیاء دم، بازماندگان)
12- رأی بدوی و تجدید نظر دادگاه(درصورت اعتراض هریک از طرفین)
برای ب اطلاعات بیشتر، به صفحه راهنمای بیمه شخص ثالث بیمه بازار مراجعه کنید.

برچسب ها : پرداخت دیه در بیمه شخص ثالث - بیمه ,تصویر ,ثالث ,حادثه ,برابراصل ,شناسنامه ,تصویر برابراصل ,بیمه نامه ,پزشکی قانونی ,تصویر برابر ,دریافت خسارت ,برای دریافت خسارت
زیباترین جزیره جهان از دید مجله ای معتبر
عنوان وبلاگ : هم همه
این دنیای پهناور آنقدر جا برای دیدن دارد که یک عمر برای سفر و گردشگری در آن کم است، هر چند که هزینه ی سفر بالا ست و انسان پر کار آنقدر مشغولیت دارد که نمیتواند در همین یک عمر خود تعداد محدودی از ا و کشورهای نزدیک خود را ببیند، چه رسد به جهانگردی و ید تور!

امروز به یکی از جزیره های زیبای هاوایی می رویم که جنگل های بامبوبی فوق العاده ای دارد.

جزیره ی ماوی
جزیره ی ماوی maui یکی از شگفتی های خلقت است که جز مجموعه جزایر هاوایی به شمار می آید. این جزیره ، مقصدی  برای دوستد اران واقعی طبیعت است . جنگلهای بامبو فوق العاده ، آبشارهای بلند و پر آب،مناطق بکر و دست نخورده ،دره های عمیق و سبز همگی از نقاط گردشگری این جزیره هستند. می توانید تمام روز بر روی شن های داغ و طلایی ساحل آن دراز بکشید و یا به اعماق جنگل بروید و ناشناخته ها را کشف کنید.
اگر چه ممکن است نام این جزیره به گوش هر ی نخورده باشد زیرا بیشتر افراد ترجیح می دهند که به اروپا با تور اروپا سفر کنند و این جزیره در قرار دارد، اما مطمئنا هر وقت نام یک سفر شگفت انگیز به میان بیاید ماوی است که برنده می شود. این جزیره توانست برای چهاردهمین بار عنوان زیباترین جزیره ی جهان را در یکی از معتبرترین مجله های گردشگری دنیا از آن خود کند.
جزیره ی ماوی
در واقع مناطق زیادی در دنیا وجود ندارند که شما بتوانید به آنحا سفر کنید .و از همه ی روزهایتان در آنجا لذت ببرید اما ماوی اینگونه است.ماوی بدلیل زیبایی ، آب و هوای عالی ،تاریخ، سواحل تمام نشدنی ، آبشار ها و نقاط بسیار دیدنی آن مشهور است. همه ی انی که به ماوی سفر کرده اند ، یک جمله می گویند: ماوی بهترین است.

جزیره ی ماوی


جزیره ی ماوی
برچسب ها : زیباترین جزیره جهان از دید مجله ای معتبر - جزیره ,ماوی ,گردشگری ,زیباترین جزیره
معرفی هتل راش این (rush inn)
عنوان وبلاگ : هم همه
هتل rush inn بهترین اقامتگاه برای مسافرانی است که با ید تور دبی تابستان 96به دنبال مکانی کم ‏هزینه در قلب شهر دبی هستند. هتل rush inn در بر دبی (bur dubai)، قلب منطقه تجاری و مالی دبی، واقع شده است. شعب بانک های مختلف، چندین آژانس‏ مسافرتی هوایی، تعداد زیادی مرکز ید و همچنین بازار معروف مینا (meena bazar) در هتل هستند و به راحتی با پیاده روی چند دقیقه ای در خیابان های این شهر لو قابل دسترسی می باشند.
به علاوه از هتل تا مرکز نمایشگاه بین‏المللی دبی (international exhibition centre) ۱۰ دقیقه با ماشین و کمتر از 10 دقیقه تا مرکز ید برجمان (burjman shopping mall) فاصله است. فرودگاه بین‏المللی دبی نیز تنها ۱۰ کیلومتر تا هتل فاصله دارد.
هتل دارای ۱۴۰ اتاق است.  تسهیلات اتاق ‏ها شامل مینی ‏بار، با وان و سشوار، تلویزیون، صندوق، اتو و میز اتو، اینترنت با پرداخت هزینه جداگانه و سیستم تهویه مطبوع است. کافه کوچکی روبه روی هتل قرار دارد که مهمانان می توانند نوشیدنی های خوشمزه را در آن میل کنند. رستوران هتل نیز منویی بین المللی کوچک و مختصری دارد و غذاهای خوشمزه ای را سرو می کند. گرچه این هتل امکانات متعدد ندارد و چندان مجلل نیست اما برای تور دبی ارزان و مقرون به صرفه ، مناسب است. هزینه رزرو هتل برای یک شب، 200 هزار تومان است.

برای ید تور دبی تابستان 96 با بهترین قیمت اینجا کلیک کنید.
هتل راش این
هتل راش این
هتل راش این
هتل راش این

برچسب ها : معرفی هتل راش این (rush inn) - دقیقه ,مرکز ,rush ,مرکز ید
چند روش موثر در تقویت حافظه
عنوان وبلاگ : هم همه
چیزی که همه ی ما در ذهن خود داشته و انتظار آن را داریم این است که با بالا رفتن عدد سن، هوش و حواس کاهش یافته و کارایی حافظه پایین بیاید. این در حالی ست که با کمی تمرین و ممارست در تقویت حافظه دیگر نمی باید به هیچ وجه عدد سن تاثیری در حافظه شخص داشته باشد.
در این مطلب به راههای تقویت حافظه و آموزش چند روش برای تقویت حافظه اشاره می کنیم.

یکی از روش های تقویت حافظه، یادگیری یک زبان جدید می باشد. حتما می دانید یا شنیده اید که یادگیری یک زبان دیگر به جز زبان مادری در سنین کودکی بسیار و بارها آسان تر از سنین بزرگسالی می باشد. زیرا در این سنین ذهن باز بوده و قدرت فراگیری و به خاطرسپردن در سطح بالایی قرار دارد. به همین دلیل اگر شروع به یادگیری یک زبان جدید کنید، ذهن و قدرت ح