... شه‌ی سبز

پست های وبلاگ ... شه‌ی سبز در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

محکی پر چالش بر استقلال سازمان ملل!
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

در حالی‌که بعد از جنگ دوم جهانی، اعتبار سازمان ملل متحد! به پایین ترین حد آن رسیده است و با ظهور قدرت‌های تازه بعد از جنگ سرد، دیگر جهان تحمل سلطه‌ی ۵ قدرت شورای امنیت را ندارد و استقلال این نهاد بین المللی زیر سوال است؛ در اقدامی بی‌سابقه، این شورا با رأی ممتنع ... ، قطعنامه‌یی را علیه شهرک سازی رژیم اسراییل صادر نمود که این امر خشم اسراییل را برانگیخت.
رژیم اسراییل متعاقب آن، با فراخوانی ۱۴ سفیر کشورهای عضوء شورای امنیت، شدیدترین واکنش خویش را با شرم آور خواندن آن بروز داد و آن را موجب تجدید روابط این رژیم با سازمان ملل عنوان نمود.
رژیم اسراییل طبق معمول، برای نشان‌دهی بی اهمیت بودن قطعنامه‌ی شورای امنیت، اعلام داشته است که به زودی پروژه‌های جدید شهرک سازی در مناطق ... ی فلسطین آغاز خواهد شد.
حال؛ محکی تازه برای اعتبار و استقلال سازمان ملل متحد از ... ت‌های زورگو آغاز شده است. اگر اسراییل پروژه ت ... یب منازل فلسطینیان و شهرک سازی را ادامه دهد؛ دیده شود که برخورد شورای امنیت با اسراییل به عنوان کشور خاطی در قالب اقدامات تنبهی و قهری چه خواهد بود؟!

برچسب ها : محکی پر چالش بر استقلال سازمان ملل! - اسراییل ,سازمان ,شورای ,رژیم ,شهرک ,استقلال ,شهرک سازی ,رژیم اسراییل ,استقلال سازمان ,شورای امنیت، ,شورای امنیت
روش تعامل امت ... ی با بشریت (۴) پایانی
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

دید حذف گرایی یا همپذیری و همزیستی

تنوع در نوع بشر از ثابته­ های خلقت الهی است. الله تعالی انسان­ ها را نه تنها از نظر فکر، عقیده، سلیقه، لسان، قوم و منطقه متفاوت آفریده است؛ بلکه حتی از نظر رنگ پوست و شکل ظاهری نیز هیچ انسانی را همانند انسانی دیگری نیافریده است. تنوع در آفرینش؛ در حقیقت یکی از نیازهای حیات بشر بر روی کره­ ی خاکی است تا زنده­ گی اجتماعی انسان­ ها با همین تفاوت­ ها متمایز گردد و سبب شناخت و زیست مشترک آن­ ها شود.

در بحث فکر و ... شه نیز عین همان اصل بالا صدق می­ کند زیرا بنا بر رس ... سترگی که نوع بشریت در زمین حامل آن است. بدیهی است که انسان­ها بر مبنای طرز نگرش­ ها و برداشت از رس ... و نوع زنده­ گی به سوی تفاوت­ ها گام بر می­داشتند.

برچسب ها : روش تعامل امت ... ی با بشریت (۴) پایانی
غرب؛ وام دار تمدن ... ی
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

 نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

امروزه بسیاری از جوانان مسلمان با مشاهدهی فقر علمی و اقتصادی در زنده گی مسلمانان در بعضی از کشورهای ... ی و مقایسه ی چند کشور عقب افتاده ی آفریقایی و یا آسیایی از نظر تکنولوژی با کشورهای پیشرفته ی غربی بدون کدام تعمق به این نتیجه می رسند که جهان ... ، جهانی عقب مانده است و عاملش نیز « ... » است زیرا ... نمیتواند خودش را با پیشرفت و دست آوردهای عصری هماهنگ سازد و با شرایط امروزی توافق نماید، ... توان حل علوم عصری را ندارد و به عنوان یک دین، با تحصیل علوم دنیایی و عصری مخالف است. بعضی از جوانان حتی قدم فرا تر گذاشته و می گویند ... در حقیقت با پیشرفت و ترقی و علوم صنعتی امروزه مخالف است.

 

برچسب ها : غرب؛ وام دار تمدن ... ی - علوم ,عصری , ...
... ، ... یت و چالش های تبشیری
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

... و ... یت دو دین بزرگ الهی هستند که هر کدام با ویژه گی خاص خود برای هدایت نسل بشر از جانب پروردگار عالمیان نازل گردیده است. ویژه گی های دین ... بر آن بود که مخصوص قوم بنی ... نازل گردیده بود. شریعت ... به منظور تسهیل بعضی موارد از شریعت موسی آمده بود تا آنچه را توسط قوم لجوج بنی ... در اثر کثرت سوال بر آنها حرام شده بود، را نیز حلال گردانیده و دین موسی را بر این قوم استحکام بخشد. اما بعد از ... ، تعالیم ... یت به انحراف کشیده شد. آمال و امیال رسولان، کلیسا و امپراتور روم به جای شریعت خدا معرفی گردید و کلام بشر به عنوان کلام خدا به بشر تحمیل گردید. برای خداوند شُرکای از جنس فرشته گان و ... ان قرار گرفت و عقاید منحرفۀ چون تجسد خداوند در سه جسم بشری و ربانی، و تثلیث خدای پدر، خدای پسر و روح القدس از بزرگ ترین انحرافاتی بود که برای گسترش این آیین در روم و سایر بلاد وارد حریم پاک و مقدس عقاید ... یت گردید و سبب جدا شدن آن از سرچشمۀ زلال توحیدی که مبارزۀ تمام ادیان الهی بود، گردید. بدین ترتیب بشر راه یافته توسط ... قدم در بی راهه گذاشت و دوباره در باطلاق جاهلیتی که ... در طول حیات خویش با آن به مبارزه برخواسته بود، گرفتار آمد و غرق شرک و لجام گسیخته گی اخلاقی و فکری گردید. ... این جریان همانا شخصی به نام پولس است.

برچسب ها : ... ، ... یت و چالش های تبشیری - گردید , ... یت , ... ,شریعت ,بود، ,نازل گردیده
چرا بیگانه پرست و خصم جانیم!
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

روابط میان افغانستان و پا ... تان فراز و فرود های زیادی را طی نموده است؛ زمانی چندان به تیره گی گراییده است که دو کشور را در آستانه ی جنگ مستقیم قرار داده است و چه بسا که هر دو کشور با استفاده از گروه های مخالف یکدیگر به گونه ی غیر مستقیم به نبرد پرداخته اند.

اختلاف میراث شومی است که استعمار انگلیس از خود در منطقه به جا گذاشت. با ج ... پا ... تان از هند و تشکیل ... ت مستقل، منابع به وجود آورنده ی اختلاف چون کشمیر در مرز هند با پا ... تان و پشتونستان در مرز پا ... تان با افغانستان نیز به میان آمد و از آن زمان کمتر موقع دیده شده است که روابط دو کشور با اخوت و برادری و حسن همجواری همراه باشد. متاسفانه، همواره با تمرکز روی نقاط اختلاف، تنش در سیاست گذاری های ... هر دو کشور گره خورده است.

برچسب ها : چرا بیگانه پرست و خصم جانیم! - کشور ,پا ... تان
هجرت و بهار عربی
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

 نوشته: داکتر وائل شهاب

برگردان: احمد فرید فرزاد هروی

امسال، مسلمانان سراسر جهان در حالی از سال جدید (1433) هجری قمری استقبال می نمایند که موج توفنده­ی بهار عربی هر روز کشورهای جهان عرب را یکی پس از دیگری در می نوردد. گرچه بهار عرب مستقیماً ارتباط مناسبتی با شروع سال هجری قمری ندارد، اما تشابهاتی بین این دو واقعه می توان یافت، با وجود این؛ آغاز هجرت نقطه­ی عطفی است که با الهام گرفتن از آن، جهان عرب می تواند مسیر انقلاب های صلح آمیز اش، به سوی موفقیت و ثمر بخشی بیشتر سوق دهد و پیروزی های هجرت را دوباره تجربه نماید.

برچسب ها : هجرت و بهار عربی - هجرت ,بهار ,جهان ,بهار عربی ,هجری قمری
پیمان استراتیژیک با ... و نگرانی های بی پاسخ!
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

بالا ... ه بعد از ماه­ها جنجال و بحث­ های طولانی، در بین تأییدهای موافقان و واکنش­ های مخالفان؛ توافقنامه­ی ی تحت عنوان «پیمان استراتیژیک میان افغانستان و ... » به امضاء رسید. این پیمان که برای آن از مدت­ های طولانی زمینه­ سازی گردیده بود، یکی از دردسر ساز ترین اموری بود که ... ت افغانستان برای آن، هم با مخالفان ... و هم با نهادهای مردمی دست و پنچه­ ی زیادی نرم نمود. امضای پیمان­ های مشابه با چند کشور دیگر، تدویر  لویه جرگه­ ی عنعنوی نمایشی، بوجود آوری حادثات ناامنی برای تحت­ الشعاع قرار دادن این موضوع در افکار عامه از جمله مواردی بودند که ... ت افغانستان برای آن متقبل شد اما از همه مهم­تر در این موارد ایجاد حساسیت­ هایی از قبیل توهین به مقدسات دینی مردم چه در خارج از کشور و چه در داخل برای انحراف افکار عمومی داخلی و خارجی بودند که آ ... ین مورد آن، عمل وقیحانه­ ی کشیش ... یی در شرف امضای این پیمان بر آن بود تا افکار عمومی را به این امر مصروف نموده و حساسیت امضای این قرارداد را کم کند.

به هر حال، با هر ترفند و حیله؛ این پیمان از سوی مقامات دو کشور به امضاء رسید و کاخ نشینان افغانستان بدون در نظر گرفتن اراده­ی ملت و بدون این که حتی مواد این پیمان را با مردم شریک سازند، آن را نهایی نموده و به امضاء رسانیدند؛ حال، این عمل در جامعه­ یی که سردمداران آن داد از دموکراسی و اراده­ ی مردم می­زنند، چه می­تواند تعبیر شود، خود امریست که می­باید عقل­ های منصف آن را به قضاوت بنشینند.

برچسب ها : پیمان استراتیژیک با ... و نگرانی های بی پاسخ! - پیمان ,افغانستان ,مردم ,افکار ,امضای ,امضاء ,افکار عمومی ,افغانستان برای , ... ت افغانستان ,امضاء رسید
از انقلاب رنسانس تا انقلاب ... ی در غرب
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته‌ی: احمد فرید فرزاد هروی

 غربیان درست چند قرن قبل با خیزش عمومی در مقابل دین، بساط تسلط کلیسا را از ساحه‌ی زنده‌گی خویش به‌دور انداخته و خود را از هرگونه قید و بند دین و ضوابط دینی رهانیده بودند. زیرا کلیسا با دور شدن از اصل و ماهیت اصلی دین و تحمیل هوا و هوس‌های بشری خویش بر مردم به عنوان دین و مخالفت با هرگونه نو ... شی و جبهه‌گیری در مقابل علم و صنعت نوین؛ حاکمیت دینی را برای مردم سدی در مقابل پیشرفت و ترقی ملت‌ها جلوه داده بود و این در حالی بود که فضای اروپا با مشعل‌های از علم و تمدنی که مسلمانان با ورود به اسپانیا افروخته بودند؛ روشن و منور شده بود و همین امر، محرک اروپاییان برای قدم گذاشتن در عرصه‌ی علم و تکنولوژی جدید شد. این بود که با ظهور علمای غربی کشاکش بین کلیسا و علم به اوج رسید و بالا ... ه مردم اروپا یکپارچه در مقابل استبداد کلیسا قیام نموده و نقش کلیسا را در حد روابط فردی محصور نمودند. این تحول مهم که از آن به‌عنوان انقلاب رُنسانس اروپا یاد می‌شود؛ روحیه‌ی دین گریزی را در نهاد مردم غربی ریشه‌دار نموده و مردم را طوری در مقابل هر عنوانی از دین عقده‌مند ساخت که با چشم بسته تمام معنویات را زیر پا گذاشته و با هر قید و بند فرابشری به مخالفت برخواستند. گرچه غرب بعد از رنسانس توانست از نظر مادی به تمدنی قوی دست یازد و بر کرسی سرکرده‌گی جهان بنشیند اما با گذشت زمان؛ دوری از معنویت و غرق شدن در منجلاب مادیات محض؛ غرب را به کام بحرانی عمیق و وحشتناکی فرو برد که افعی‌های از فساد اخلاقی، بحران مالی، بحران روانی، سیاست تزویر، پاشیده‌گی اجتماعی و..... از هر سو رخ می‌نمایند و غربیان را وحشت زده نموده‌اند. این است که چیز فهمان غرب از سده‌های پیش با درک وضعیت بحرانی خویش در جستجوی روزنه‌ی نجاتی برای برون رفت ازین نابهنجاری‌های تکان دهنده هستند و دنبال گمشده‌ی شان در بین ادیان می‌گردند که درین میان ملیون‌ها انسان غربی با آشنایی با دین مقدس ... ؛ این آیین نجات‌بخش را همان فرشته‌ی نجات خویش شناخته‌اند و با گرایش به آن خود را از مرداب رذایل نجات داده و در بحر زلال معنویت ... دل و جان را شستشو داده و در پرتو هدایات قرآنی زنده‌گی نمونه‌ی را در غرب آغاز کرده‌اند که هر روز غربیان دیگر شیفته‌ی زنده‌گی پاک و ساده‌ی این تازه مسلمانان شده و مجذوب ... می‌شوند. 

رشد چشمگیر جمعیت مسلمانان در غرب امروزه به یکی از داغ‌ترین دغدغه‌های‌ محافل غربی و کانون‌های ... کشورهای غربی تبدیل شده است. زیرا این اقلیت از دیگر اقلیت‌های که در غرب زنده‌گی می‌کنند متفاوت اند. چند ویژه‌گی اقلیت مسلمانان در غرب هراس ... ستیزان و سران غربی را بر انگیخته است:

برچسب ها : از انقلاب رنسانس تا انقلاب ... ی در غرب - غربی ,مقابل ,مردم ,کلیسا ,مسلمانان ,زنده‌گی
حنای نیرنگ، دیگر رنگی ندارد!
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

متعاقب سقوط خلافت ... ی، امت ما به کتله پارچه های بی قدرت تبدیل گشت که توان دفاع از حریم خویش را نداشت و در مقابل، غرب با رشد و ترقی هر روز منسجم تر و قوی تر گردید تا جایی که چشم طمع به سرزمین های وسیع و پر منفعت شرق دوخت. کشورهای ... ی به عنوان اولین قربانیان استعمار زیر تاخت و تاز قوای غرب قرار گرفتند و سرزمین های شان بین قدرت های غربی تقسیم گردید. و این چنین طی مدتی محدود جهان شاهد چرخش قدرت جهانی از جانب شرق ... ی به غرب بود. از این مقطع زمانی سیاست جهانی دچار تحول عظیمی گردید. زیرا زمانی که سکوی ... ی جهان در اختیار مسلمانان قرار داشت، جهان هیچگاه شاهد فریبکاری و بازی با سرنوشت ملت ها نبوده است؛ اما در دوران استیلای غرب، سیاست آن در مواجهه با شرق و به خصوص کشورهای ... ی همواره با خدعه و نیرنگ همراه بوده است.

برچسب ها : حنای نیرنگ، دیگر رنگی ندارد! - جهان , ... ی ,گردید ,قدرت ,کشورهای ... ی
روش تعامل امت ... ی با بشریت (۲)
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

بغض و کینه یا محبت و عطوفت

تنفر پدیده ی زشت و کریهی است که در آموزه های قرآنی و سنت رسول الله صلی الله علیه و سلم مذمت شده و انسان مسلمان را از تنفر و احساسات تنفر آمیز که منجر به بغض و کینه و نهایتاَ خشونت و افراط گرایی می شود، منع نموده است. انسان مسلمان در اصل انسان بودن، هیچگاه از انسانی دیگر نمی تواند تنفر داشته باشد چه از نظر مذهبی این فرد ... ی باشد، یهودی، هندو، بو ... و یا پیرو دیگر فرقه ها و مذاهب... و چه از نظر نژادی سیاه باشد یا سفید، عرب و یا عجم باشد. ... برای ما می آموزد تا با نوع بشریت رفتار خوب و پسندیده داشته باشیم و خیر خواه آنان باشیم. 

دوستی و دشمنی انسان مسلمان فقط به خاطر الله تعالی است. مسلمان هیچگاه فقط به خاطر این که شخص غیر مسلمان است، از ... ی تنفری بدل راه نمیدهد، بلکه همانطور که یک طبیب بیمارش را دوست می دارد، انسان مسلمان نیز غیر مسلمانان را به خاطر انسانیت شان دوست می دارد، به خاطر ادای رس ... ش دوست می دارد و با وجود این، از بیماری شان بد می برد و با تمام روش ها برای درمان بیماری و برگردانیدن سلامتی روحی و روانی بیمارش تلاش می کند. زیرا یک داکتر هیچگاه نمی خواهد بیمارش از بیماری رنج ببرد و عواقب وخیمی را متوجه سرنوشت وی بسازد، تمام سعی اش این است تا این بیماری معالجه شود و بیمارش درمان شود. کفر همان بیماری مهلکی است که بشریت از آن رنج می برد در حالیکه شاید بشریت اصلاَ این بیماری را در وجودش احساس نکند، اما یک داکتر به خوبی به این بیماری پی می برد و برای بهبودی اش تلاش می کند. این تلاش همان رس ... ی است که الله تعالی بر دوش وی گذاشته است.

برچسب ها : روش تعامل امت ... ی با بشریت (۲) - بیماری ,مسلمان ,انسان ,بیمارش ,خاطر ,تنفر ,انسان مسلمان ,الله تعالی
روش تعامل امت ... ی با بشریت (۳)
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

افراط و خشونت طلبی یا اعتدال و میانه روی

ماهیت رس ... امت ... ی بر وسطیت و میانه روی استوار است. همان وسطیتی که الله تعالی برای ترسیم خط مشی امت ... ی در قانون اساسی مسلمانان بیان می­دارد:

﴿وَکَذَلِکَ جَعَلْنَاکُمْ أُمَّهً وَسَطاً﴾ (بقره/۱۴۳)

و همچنین ما شما را امت وسط و میانه روی قرار داده­ایم.

 هرگاه امت از این وسطیت ع ... کند؛ چیزی جز افراط و تفریط نیست. ع ... ی که تعامل امت را با بشریت از روشی مدبرانه و خیرخواهانه بر اساس عد ... ؛ به روشی نا متعادل، مستبدانه و خشونت بار مبدل می­سازد.

این مبحث کوتاه مجالی نیست تا به اهمیت اعتدال و میانه روی در کار ... ی و رس ... امت هدایتگر بپردازیم اما آنچه مورد توجه بحث ماست مقایسه­ی کلی میان تعامل پذیری، اعتدال و دوری از افراط و خشونت در صدر ... و کاستی­های عصر فعلی ما در این عرصه و دردها و آلام ناگواریست که امت ما در پی مجال دادن به پدیده‌های افراط و تفریط، در پیکرش پدید آمده و به مرض مزمنی تبدیل شده است. 

در حقیقت سنت الله تعالی بر وسطیت و معتدل قرار دادن امت ... ی برای جاری بودن ندای عد ... خواهانه و متعادل ... و ارائه­ی الگوهای معتدل برای بشریت هر زمان و مکان بوده­است. زیرا استمرار و بقای هر تمدنی بر متعادل حرکت نمودن پرچمداران و پیروان آن بسته­گی دارد، چه بسا مکاتب متعادل و بر حقی توسط پرچمداران نا متعادل آن به افراط و یا تفریط مواجه شده و به تاریخ پیوسته­اند و یا هم، همچنان نا متعادل به حیات نا متوازن ادامه می­دهند که نه بود شان برای بشریت سودی دارد و نه هم نابودی شان کدام ضرری!.

برچسب ها : روش تعامل امت ... ی با بشریت (۳) - متعادل ,افراط , ... ی ,بشریت ,میانه ,خشونت ,برای بشریت ,الله تعالی
اخرین جستجو ها
روش های موازنه واکنش های شیمیایی بیوگرافی کامل و تصاویر داریوش خواننده فصل دوم استیج 2 شبکه من وتو زندگینامه خوانندگان استیج نشست خبری جنجالی نگار رامبد جوان در جشنواره 35 فجر مدل سازی پارامترهای دینامیکی ژنراتور سیستم تحریک طرز دوخت والن ساده رحلت مراسم والمسلمین کوثری ال والمسلمین بزرگداشت رحلت مراسم بزرگداشت ال والمسلمین کوثری خطاهای شناختی و باورهای منفی که سبب اضطراب و افسردگی می شود your your data ازهردست بدی ازهمون دست میگیری نحوه تبدیل معمولی به اچ دی کاهش دلار قیمت دیروز بشکه تحریم درصد کاهش کاهش داده سنت، معادل میلیون بشکه علیه ایران بازی مقابل تیمش آلمان بکشد پرتغال باقی مانده مانده مقابل بالا بالا بکشد بازی باقی باقی مانده مقابل انشا از زبان عینک خود بنویسید افزایش خودکشی در ایران؛ دلایل و ریشه‌های اجتماعی اظهار نظر جنجالی پرویز پرستویی درباره قاتل اهلی و مسعود کیمیایی یادگیری چیست تفکر وسبک زندگی هفتم نهمین کنگره بین المللی ی عمران، صنعتی اصفهان 19 21 اردیبهشت ماه متن سخنرانی درجلسه شورای معلمان دبیرستان پسرانە مبین تا تان دورە اول برنامه‌ریزی رنو برای تولید مستقل خودروهای ارزان‌ قیمت در ایران ی بیان جامعه توجه فلسفه بیان بیان چیست جامعه ی معرفی کامل مستند آبی کمرنگ آرش لاهوتی معرفی های جشنواره 35 فجر مدل سازی پارامترهای دینامیکی ژنراتور و سیستم تحریک متن تشکر عروسی فروش آپارتمان موقعیت اداری،تهران منطقه 5،تقاطع شاهین شمالی دهه کرامت زمینه‌ساز گفتمان سازی رضوی خوشحالی یعنی تولد آقامون باشه جواب کتاب تفکر پژوهش هفتم توهین بی شرمانه الهه سرور افغانی به ایرانی ها در برنامه استیج شبکه من وتو ترجمه کتاب stochastic calculus with applications های کره جنوبی کانون پرورشی کودک و نوجوان رهنان جشن رهنان طرز تهیه شیرینی نان چرخی قزوین خواستگاری از خانم مجری در یک برنامه زنده تصاویر تیپ جنجالی مریم معصومی در مراسم روزجهانی سندروم داون ع ب یک مدال نقره یک برنز رهاورد تکواندوکاران لارستانی در مسابقات نونهالان فارس انشا به سبک جانشین سازی با موضوع آدم فضایی اعتراف میکنم ا ین دلنوشته ام را برای تو آیریلیق بیلمیرم گئجه اولار یامان دردی بدتر درددن اولار آمان آیریلیق آیریلیق آمان درددن اولار یامان آکورد آهنگ اگه یه روز بری سفر از فرامرز اصلانی لغو مراسم تشییع پیکر ی آتش نشان در روز پنجشنبه به دلایل نا معلوم کارنامه قبول شدگان بیوشیمی بالینی ازاد صفت های خداوند که در دعای عرفه جوشن کبیر نوشته شده زیباترین انشا درمورد پاییز ذهنی دلایل بروز غم و شادی در جامعه ایرانی جلد دوم رمان هیچوقت دیر نیست تومور مغزی خانواده محققان تومور مغزی مغزی گلیوما مغزی ارثی تقویم اقتصادی پنج شنبه 3 بهمن 1392 23 ژانویه پاسخ پژوهش صفحه 41 کاروفناوری هشتم بیوگرافی کامل و تصاویر انوشه انصاری اصغر فرهادی در مراسم اسکار ماجرای شایعه تعغیر شکل دادن صورت آیت الله هاشمی بعد از مرگ زمان اکران هندی ای دل مشکل پس از تمام شدن رابطه این حرفها را نزنید هم خانواده کلمه تجارت معرفی کامل مستند سینمایی آوانتاژ محمد کارت معرفی های جشنواره 35 فجر انشا عینی درباره درخت تصاویر خلاصه داستان و بازیگران انزوا مرتضی علی عباس میرزایی جشنواره تحمیل لطمیه ها عباس اجیت تحقیقی بزرگترین یاخته ها تاریخ پنهان دهاقان درمعرض خطر قنات‌های۵۰۰ساله شهر را تهدید می‌کند اجتمایی نهم کاربرگ درس اول معنی کامل علائم راهنمایی رانندگی عربی عربی معمای با تکان دو کبریت به بیشترین عدد که میشود رسید چیست قدرت کثیف فضای فضای قدرت وارد فضای عَلَى خدایا رحمت مِنْ فِیهِ محمد رحمت فرست، عَلَى مُحَمّدٍ صَلّ عَلَى اللّهُمّ صَلّ رحمت فرست صَلّ عَلَى مُحَمّدٍ الْحَمْدُ لِلّهِ ا زیباترین پارچه های چاپی ای درصدها سامان نیک نژاد وک حل المسائل فیزیک هالیدی ویرایش 8 به زبان فارسی چگونه رتبه کنکور رو ببینیم تصور اتوبوس شلوغ با داستان بنویسید تصاویر خلاصه داستان و بازیگران خفگی فریدون جیرانی جشنواره 35 فجر listlistانشای کوتاهی پاییز کلاس هفتم listاهنگ تی مار بمیره دلبرا از جواد نکایی سالروز نهضت سواد آموزی به فرمان حکایت نگاری صفحه ی 25 نگارش دهم مامون عامل اصلی شهادت رضا ع کالسکه کریر چیکو مدل ۲۰۱۳ فروشنده اصغر فرهادی در میان پیش بینی برندگان اسکار روش از بین بردن بوی نشاسته دوره نو جوانی دوره پر هیجان و خطر آفرین جدید ستار ترکیه تکنولوژی اینقدر پیشرفت کرده ولی بازم ع پاندا سیاه وسفید است والا برنامه کاهش intensity یک تصویر به کمک matlab انشا فرق بین دو تصویر صفحه ی استاندار خوزستان در خطاب به مردم ببخشید واکنش‌های داخلی و خارجی به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شانس خسرو بازی استقلال مسلم شانس مسلم خسرو حیدری اعتقاد دارد مسلم قهرمانی ف الدینی شانس مسلم قهرمانی هستیم رمان جدال بین sms و mms چارلی ویلی استخون نیست تصاویر خلاصه داستان و بازیگران آئو خانه اصغر یوسفی نژاد جشنواره 35 فجر آهنگ های پخش شده در برنامه شبدر شبکه جم تی وی مقدمه درباره تابستان کلیپ اجرای زیبای آهنگ حمید صفت در فصل دوم استیج داستان راز نشانه ها درس سوم چهارم listتعرفه سال 94 صدور حکم های ارتقا کمربند فدراسیون کاراته ایده هایی برای تزیین ید عروسی، جهیزیه هدایای عروس احیای تالاب زاویه سفلی پس از 27 سال خشک سالی در شهرستان چالدران آهنگ ترکی دونن آخشام یاغیش آغلاتدی منی ماجرای مصاحبه جنجالی قاسم ساعدی با شبکه من وتو و اعتراض رو مه کیهان قصه هزارو یک شب رادیو هفت به پایان رسید
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.717 seconds
RSS