... شه‌ی سبز

پست های وبلاگ ... شه‌ی سبز در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

محکی پر چالش بر استقلال سازمان ملل!
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

در حالی‌که بعد از جنگ دوم جهانی، اعتبار سازمان ملل متحد! به پایین ترین حد آن رسیده است و با ظهور قدرت‌های تازه بعد از جنگ سرد، دیگر جهان تحمل سلطه‌ی ۵ قدرت شورای امنیت را ندارد و استقلال این نهاد بین المللی زیر سوال است؛ در اقدامی بی‌سابقه، این شورا با رأی ممتنع ... ، قطعنامه‌یی را علیه شهرک سازی رژیم اسراییل صادر نمود که این امر خشم اسراییل را برانگیخت.
رژیم اسراییل متعاقب آن، با فراخوانی ۱۴ سفیر کشورهای عضوء شورای امنیت، شدیدترین واکنش خویش را با شرم آور خواندن آن بروز داد و آن را موجب تجدید روابط این رژیم با سازمان ملل عنوان نمود.
رژیم اسراییل طبق معمول، برای نشان‌دهی بی اهمیت بودن قطعنامه‌ی شورای امنیت، اعلام داشته است که به زودی پروژه‌های جدید شهرک سازی در مناطق ... ی فلسطین آغاز خواهد شد.
حال؛ محکی تازه برای اعتبار و استقلال سازمان ملل متحد از ... ت‌های زورگو آغاز شده است. اگر اسراییل پروژه ت ... یب منازل فلسطینیان و شهرک سازی را ادامه دهد؛ دیده شود که برخورد شورای امنیت با اسراییل به عنوان کشور خاطی در قالب اقدامات تنبهی و قهری چه خواهد بود؟!

برچسب ها : محکی پر چالش بر استقلال سازمان ملل! - اسراییل ,سازمان ,شورای ,رژیم ,شهرک ,استقلال ,شهرک سازی ,رژیم اسراییل ,استقلال سازمان ,شورای امنیت، ,شورای امنیت
روش تعامل امت ... ی با بشریت (۴) پایانی
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

دید حذف گرایی یا همپذیری و همزیستی

تنوع در نوع بشر از ثابته­ های خلقت الهی است. الله تعالی انسان­ ها را نه تنها از نظر فکر، عقیده، سلیقه، لسان، قوم و منطقه متفاوت آفریده است؛ بلکه حتی از نظر رنگ پوست و شکل ظاهری نیز هیچ انسانی را همانند انسانی دیگری نیافریده است. تنوع در آفرینش؛ در حقیقت یکی از نیازهای حیات بشر بر روی کره­ ی خاکی است تا زنده­ گی اجتماعی انسان­ ها با همین تفاوت­ ها متمایز گردد و سبب شناخت و زیست مشترک آن­ ها شود.

در بحث فکر و ... شه نیز عین همان اصل بالا صدق می­ کند زیرا بنا بر رس ... سترگی که نوع بشریت در زمین حامل آن است. بدیهی است که انسان­ها بر مبنای طرز نگرش­ ها و برداشت از رس ... و نوع زنده­ گی به سوی تفاوت­ ها گام بر می­داشتند.

برچسب ها : روش تعامل امت ... ی با بشریت (۴) پایانی
غرب؛ وام دار تمدن ... ی
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

 نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

امروزه بسیاری از جوانان مسلمان با مشاهدهی فقر علمی و اقتصادی در زنده گی مسلمانان در بعضی از کشورهای ... ی و مقایسه ی چند کشور عقب افتاده ی آفریقایی و یا آسیایی از نظر تکنولوژی با کشورهای پیشرفته ی غربی بدون کدام تعمق به این نتیجه می رسند که جهان ... ، جهانی عقب مانده است و عاملش نیز « ... » است زیرا ... نمیتواند خودش را با پیشرفت و دست آوردهای عصری هماهنگ سازد و با شرایط امروزی توافق نماید، ... توان حل علوم عصری را ندارد و به عنوان یک دین، با تحصیل علوم دنیایی و عصری مخالف است. بعضی از جوانان حتی قدم فرا تر گذاشته و می گویند ... در حقیقت با پیشرفت و ترقی و علوم صنعتی امروزه مخالف است.

 

برچسب ها : غرب؛ وام دار تمدن ... ی - علوم ,عصری , ...
... ، ... یت و چالش های تبشیری
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

... و ... یت دو دین بزرگ الهی هستند که هر کدام با ویژه گی خاص خود برای هدایت نسل بشر از جانب پروردگار عالمیان نازل گردیده است. ویژه گی های دین ... بر آن بود که مخصوص قوم بنی ... نازل گردیده بود. شریعت ... به منظور تسهیل بعضی موارد از شریعت موسی آمده بود تا آنچه را توسط قوم لجوج بنی ... در اثر کثرت سوال بر آنها حرام شده بود، را نیز حلال گردانیده و دین موسی را بر این قوم استحکام بخشد. اما بعد از ... ، تعالیم ... یت به انحراف کشیده شد. آمال و امیال رسولان، کلیسا و امپراتور روم به جای شریعت خدا معرفی گردید و کلام بشر به عنوان کلام خدا به بشر تحمیل گردید. برای خداوند شُرکای از جنس فرشته گان و ... ان قرار گرفت و عقاید منحرفۀ چون تجسد خداوند در سه جسم بشری و ربانی، و تثلیث خدای پدر، خدای پسر و روح القدس از بزرگ ترین انحرافاتی بود که برای گسترش این آیین در روم و سایر بلاد وارد حریم پاک و مقدس عقاید ... یت گردید و سبب جدا شدن آن از سرچشمۀ زلال توحیدی که مبارزۀ تمام ادیان الهی بود، گردید. بدین ترتیب بشر راه یافته توسط ... قدم در بی راهه گذاشت و دوباره در باطلاق جاهلیتی که ... در طول حیات خویش با آن به مبارزه برخواسته بود، گرفتار آمد و غرق شرک و لجام گسیخته گی اخلاقی و فکری گردید. ... این جریان همانا شخصی به نام پولس است.

برچسب ها : ... ، ... یت و چالش های تبشیری - گردید , ... یت , ... ,شریعت ,بود، ,نازل گردیده
چرا بیگانه پرست و خصم جانیم!
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

روابط میان افغانستان و پا ... تان فراز و فرود های زیادی را طی نموده است؛ زمانی چندان به تیره گی گراییده است که دو کشور را در آستانه ی جنگ مستقیم قرار داده است و چه بسا که هر دو کشور با استفاده از گروه های مخالف یکدیگر به گونه ی غیر مستقیم به نبرد پرداخته اند.

اختلاف میراث شومی است که استعمار انگلیس از خود در منطقه به جا گذاشت. با ج ... پا ... تان از هند و تشکیل ... ت مستقل، منابع به وجود آورنده ی اختلاف چون کشمیر در مرز هند با پا ... تان و پشتونستان در مرز پا ... تان با افغانستان نیز به میان آمد و از آن زمان کمتر موقع دیده شده است که روابط دو کشور با اخوت و برادری و حسن همجواری همراه باشد. متاسفانه، همواره با تمرکز روی نقاط اختلاف، تنش در سیاست گذاری های ... هر دو کشور گره خورده است.

برچسب ها : چرا بیگانه پرست و خصم جانیم! - کشور ,پا ... تان
هجرت و بهار عربی
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

 نوشته: داکتر وائل شهاب

برگردان: احمد فرید فرزاد هروی

امسال، مسلمانان سراسر جهان در حالی از سال جدید (1433) هجری قمری استقبال می نمایند که موج توفنده­ی بهار عربی هر روز کشورهای جهان عرب را یکی پس از دیگری در می نوردد. گرچه بهار عرب مستقیماً ارتباط مناسبتی با شروع سال هجری قمری ندارد، اما تشابهاتی بین این دو واقعه می توان یافت، با وجود این؛ آغاز هجرت نقطه­ی عطفی است که با الهام گرفتن از آن، جهان عرب می تواند مسیر انقلاب های صلح آمیز اش، به سوی موفقیت و ثمر بخشی بیشتر سوق دهد و پیروزی های هجرت را دوباره تجربه نماید.

برچسب ها : هجرت و بهار عربی - هجرت ,بهار ,جهان ,بهار عربی ,هجری قمری
پیمان استراتیژیک با ... و نگرانی های بی پاسخ!
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

بالا ... ه بعد از ماه­ها جنجال و بحث­ های طولانی، در بین تأییدهای موافقان و واکنش­ های مخالفان؛ توافقنامه­ی ی تحت عنوان «پیمان استراتیژیک میان افغانستان و ... » به امضاء رسید. این پیمان که برای آن از مدت­ های طولانی زمینه­ سازی گردیده بود، یکی از دردسر ساز ترین اموری بود که ... ت افغانستان برای آن، هم با مخالفان ... و هم با نهادهای مردمی دست و پنچه­ ی زیادی نرم نمود. امضای پیمان­ های مشابه با چند کشور دیگر، تدویر  لویه جرگه­ ی عنعنوی نمایشی، بوجود آوری حادثات ناامنی برای تحت­ الشعاع قرار دادن این موضوع در افکار عامه از جمله مواردی بودند که ... ت افغانستان برای آن متقبل شد اما از همه مهم­تر در این موارد ایجاد حساسیت­ هایی از قبیل توهین به مقدسات دینی مردم چه در خارج از کشور و چه در داخل برای انحراف افکار عمومی داخلی و خارجی بودند که آ ... ین مورد آن، عمل وقیحانه­ ی کشیش ... یی در شرف امضای این پیمان بر آن بود تا افکار عمومی را به این امر مصروف نموده و حساسیت امضای این قرارداد را کم کند.

به هر حال، با هر ترفند و حیله؛ این پیمان از سوی مقامات دو کشور به امضاء رسید و کاخ نشینان افغانستان بدون در نظر گرفتن اراده­ی ملت و بدون این که حتی مواد این پیمان را با مردم شریک سازند، آن را نهایی نموده و به امضاء رسانیدند؛ حال، این عمل در جامعه­ یی که سردمداران آن داد از دموکراسی و اراده­ ی مردم می­زنند، چه می­تواند تعبیر شود، خود امریست که می­باید عقل­ های منصف آن را به قضاوت بنشینند.

برچسب ها : پیمان استراتیژیک با ... و نگرانی های بی پاسخ! - پیمان ,افغانستان ,مردم ,افکار ,امضای ,امضاء ,افکار عمومی ,افغانستان برای , ... ت افغانستان ,امضاء رسید
از انقلاب رنسانس تا انقلاب ... ی در غرب
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته‌ی: احمد فرید فرزاد هروی

 غربیان درست چند قرن قبل با خیزش عمومی در مقابل دین، بساط تسلط کلیسا را از ساحه‌ی زنده‌گی خویش به‌دور انداخته و خود را از هرگونه قید و بند دین و ضوابط دینی رهانیده بودند. زیرا کلیسا با دور شدن از اصل و ماهیت اصلی دین و تحمیل هوا و هوس‌های بشری خویش بر مردم به عنوان دین و مخالفت با هرگونه نو ... شی و جبهه‌گیری در مقابل علم و صنعت نوین؛ حاکمیت دینی را برای مردم سدی در مقابل پیشرفت و ترقی ملت‌ها جلوه داده بود و این در حالی بود که فضای اروپا با مشعل‌های از علم و تمدنی که مسلمانان با ورود به اسپانیا افروخته بودند؛ روشن و منور شده بود و همین امر، محرک اروپاییان برای قدم گذاشتن در عرصه‌ی علم و تکنولوژی جدید شد. این بود که با ظهور علمای غربی کشاکش بین کلیسا و علم به اوج رسید و بالا ... ه مردم اروپا یکپارچه در مقابل استبداد کلیسا قیام نموده و نقش کلیسا را در حد روابط فردی محصور نمودند. این تحول مهم که از آن به‌عنوان انقلاب رُنسانس اروپا یاد می‌شود؛ روحیه‌ی دین گریزی را در نهاد مردم غربی ریشه‌دار نموده و مردم را طوری در مقابل هر عنوانی از دین عقده‌مند ساخت که با چشم بسته تمام معنویات را زیر پا گذاشته و با هر قید و بند فرابشری به مخالفت برخواستند. گرچه غرب بعد از رنسانس توانست از نظر مادی به تمدنی قوی دست یازد و بر کرسی سرکرده‌گی جهان بنشیند اما با گذشت زمان؛ دوری از معنویت و غرق شدن در منجلاب مادیات محض؛ غرب را به کام بحرانی عمیق و وحشتناکی فرو برد که افعی‌های از فساد اخلاقی، بحران مالی، بحران روانی، سیاست تزویر، پاشیده‌گی اجتماعی و..... از هر سو رخ می‌نمایند و غربیان را وحشت زده نموده‌اند. این است که چیز فهمان غرب از سده‌های پیش با درک وضعیت بحرانی خویش در جستجوی روزنه‌ی نجاتی برای برون رفت ازین نابهنجاری‌های تکان دهنده هستند و دنبال گمشده‌ی شان در بین ادیان می‌گردند که درین میان ملیون‌ها انسان غربی با آشنایی با دین مقدس ... ؛ این آیین نجات‌بخش را همان فرشته‌ی نجات خویش شناخته‌اند و با گرایش به آن خود را از مرداب رذایل نجات داده و در بحر زلال معنویت ... دل و جان را شستشو داده و در پرتو هدایات قرآنی زنده‌گی نمونه‌ی را در غرب آغاز کرده‌اند که هر روز غربیان دیگر شیفته‌ی زنده‌گی پاک و ساده‌ی این تازه مسلمانان شده و مجذوب ... می‌شوند. 

رشد چشمگیر جمعیت مسلمانان در غرب امروزه به یکی از داغ‌ترین دغدغه‌های‌ محافل غربی و کانون‌های ... کشورهای غربی تبدیل شده است. زیرا این اقلیت از دیگر اقلیت‌های که در غرب زنده‌گی می‌کنند متفاوت اند. چند ویژه‌گی اقلیت مسلمانان در غرب هراس ... ستیزان و سران غربی را بر انگیخته است:

برچسب ها : از انقلاب رنسانس تا انقلاب ... ی در غرب - غربی ,مقابل ,مردم ,کلیسا ,مسلمانان ,زنده‌گی
حنای نیرنگ، دیگر رنگی ندارد!
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

متعاقب سقوط خلافت ... ی، امت ما به کتله پارچه های بی قدرت تبدیل گشت که توان دفاع از حریم خویش را نداشت و در مقابل، غرب با رشد و ترقی هر روز منسجم تر و قوی تر گردید تا جایی که چشم طمع به سرزمین های وسیع و پر منفعت شرق دوخت. کشورهای ... ی به عنوان اولین قربانیان استعمار زیر تاخت و تاز قوای غرب قرار گرفتند و سرزمین های شان بین قدرت های غربی تقسیم گردید. و این چنین طی مدتی محدود جهان شاهد چرخش قدرت جهانی از جانب شرق ... ی به غرب بود. از این مقطع زمانی سیاست جهانی دچار تحول عظیمی گردید. زیرا زمانی که سکوی ... ی جهان در اختیار مسلمانان قرار داشت، جهان هیچگاه شاهد فریبکاری و بازی با سرنوشت ملت ها نبوده است؛ اما در دوران استیلای غرب، سیاست آن در مواجهه با شرق و به خصوص کشورهای ... ی همواره با خدعه و نیرنگ همراه بوده است.

برچسب ها : حنای نیرنگ، دیگر رنگی ندارد! - جهان , ... ی ,گردید ,قدرت ,کشورهای ... ی
روش تعامل امت ... ی با بشریت (۲)
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

بغض و کینه یا محبت و عطوفت

تنفر پدیده ی زشت و کریهی است که در آموزه های قرآنی و سنت رسول الله صلی الله علیه و سلم مذمت شده و انسان مسلمان را از تنفر و احساسات تنفر آمیز که منجر به بغض و کینه و نهایتاَ خشونت و افراط گرایی می شود، منع نموده است. انسان مسلمان در اصل انسان بودن، هیچگاه از انسانی دیگر نمی تواند تنفر داشته باشد چه از نظر مذهبی این فرد ... ی باشد، یهودی، هندو، بو ... و یا پیرو دیگر فرقه ها و مذاهب... و چه از نظر نژادی سیاه باشد یا سفید، عرب و یا عجم باشد. ... برای ما می آموزد تا با نوع بشریت رفتار خوب و پسندیده داشته باشیم و خیر خواه آنان باشیم. 

دوستی و دشمنی انسان مسلمان فقط به خاطر الله تعالی است. مسلمان هیچگاه فقط به خاطر این که شخص غیر مسلمان است، از ... ی تنفری بدل راه نمیدهد، بلکه همانطور که یک طبیب بیمارش را دوست می دارد، انسان مسلمان نیز غیر مسلمانان را به خاطر انسانیت شان دوست می دارد، به خاطر ادای رس ... ش دوست می دارد و با وجود این، از بیماری شان بد می برد و با تمام روش ها برای درمان بیماری و برگردانیدن سلامتی روحی و روانی بیمارش تلاش می کند. زیرا یک داکتر هیچگاه نمی خواهد بیمارش از بیماری رنج ببرد و عواقب وخیمی را متوجه سرنوشت وی بسازد، تمام سعی اش این است تا این بیماری معالجه شود و بیمارش درمان شود. کفر همان بیماری مهلکی است که بشریت از آن رنج می برد در حالیکه شاید بشریت اصلاَ این بیماری را در وجودش احساس نکند، اما یک داکتر به خوبی به این بیماری پی می برد و برای بهبودی اش تلاش می کند. این تلاش همان رس ... ی است که الله تعالی بر دوش وی گذاشته است.

برچسب ها : روش تعامل امت ... ی با بشریت (۲) - بیماری ,مسلمان ,انسان ,بیمارش ,خاطر ,تنفر ,انسان مسلمان ,الله تعالی
روش تعامل امت ... ی با بشریت (۳)
عنوان وبلاگ : ... شه‌ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

افراط و خشونت طلبی یا اعتدال و میانه روی

ماهیت رس ... امت ... ی بر وسطیت و میانه روی استوار است. همان وسطیتی که الله تعالی برای ترسیم خط مشی امت ... ی در قانون اساسی مسلمانان بیان می­دارد:

﴿وَکَذَلِکَ جَعَلْنَاکُمْ أُمَّهً وَسَطاً﴾ (بقره/۱۴۳)

و همچنین ما شما را امت وسط و میانه روی قرار داده­ایم.

 هرگاه امت از این وسطیت ع ... کند؛ چیزی جز افراط و تفریط نیست. ع ... ی که تعامل امت را با بشریت از روشی مدبرانه و خیرخواهانه بر اساس عد ... ؛ به روشی نا متعادل، مستبدانه و خشونت بار مبدل می­سازد.

این مبحث کوتاه مجالی نیست تا به اهمیت اعتدال و میانه روی در کار ... ی و رس ... امت هدایتگر بپردازیم اما آنچه مورد توجه بحث ماست مقایسه­ی کلی میان تعامل پذیری، اعتدال و دوری از افراط و خشونت در صدر ... و کاستی­های عصر فعلی ما در این عرصه و دردها و آلام ناگواریست که امت ما در پی مجال دادن به پدیده‌های افراط و تفریط، در پیکرش پدید آمده و به مرض مزمنی تبدیل شده است. 

در حقیقت سنت الله تعالی بر وسطیت و معتدل قرار دادن امت ... ی برای جاری بودن ندای عد ... خواهانه و متعادل ... و ارائه­ی الگوهای معتدل برای بشریت هر زمان و مکان بوده­است. زیرا استمرار و بقای هر تمدنی بر متعادل حرکت نمودن پرچمداران و پیروان آن بسته­گی دارد، چه بسا مکاتب متعادل و بر حقی توسط پرچمداران نا متعادل آن به افراط و یا تفریط مواجه شده و به تاریخ پیوسته­اند و یا هم، همچنان نا متعادل به حیات نا متوازن ادامه می­دهند که نه بود شان برای بشریت سودی دارد و نه هم نابودی شان کدام ضرری!.

برچسب ها : روش تعامل امت ... ی با بشریت (۳) - متعادل ,افراط , ... ی ,بشریت ,میانه ,خشونت ,برای بشریت ,الله تعالی
اخرین جستجو ها
قصه یک قطره عسل فارسی ششم سقوط من در خودم است ساخت مدار rfid reader تحقیق نمک برای علوم کلاس چهارم برگزاری مراسم گرامیداشت روز پزشک در گرمی انجام پروژه با نرم افزار ees تمرین های حل شده مقاومت مصالح micro electronic زاویه فاز چیست پاسخ جمع اوری اطلاعات صفحه ۲۲ علوم ششم همه چیز سرنای ساریکایا نمونه سوال نهایی جغرافیا سوم انسانی شهریور95 فرهنگ پرداخت مالیات در سوئد عازم مشهدم حلالم کنید تصاویر داستان کوتاه از زبان خط فارسی و شیوه تغییر و تحول از زبان خط چگونه در موقعیت های مختلف میتوان عاقلانه رفتار کرد تب مژگان pdf پدرجان دلتنگتم ابلاغ عدل ایران پیگیری همایش پیاده روی خانواده در دهدشت برگزار شد نیمه لیوان کتاب تفکر وسبک زند پایه هفتم داستان سکه طلا رتبه و کارنامه قبولی بینایی سنجی پردیس خودگردان بین الملل شهید بهشتی در کنکور چرا جملک حذف شده است انجمن شیمی ایران در باره ی طبقه بندی عنصرها چگونه دختری سردو مغرور شوم از خونریزی لثه چه می دانید؟ آموزش برازش منحنی curve fitting درنرم افزار matlab _ قسمت دوم تولباcftool نگرانی روسیه از افزایش بودجه نظامی در ناتو فرمول ش ت از رامین رضاییان سامسونگ prime galaxy grand شبکه g530f سامسونگ galaxy grand prime galaxy grand کیلوگرم برای 1800 1900 galaxy grand prime سامسونگ galaxy grand پاسخ درس اول تصویر نویسی آموزش مهارتهای نوشتاری پایه هفتم 100 1 به اولین گوشی بلک بری تبدیل می‌شود که از دو سیمکارت پشتیبانی می‌کند مدل کیک جشن خودکار متن نوحه ترکی ای دلبر ازادگان مولا یا تب ستاره پاو وینت زبان انگلیسی سیکل رانکین rankine cycle اگر نویسی برای انشا موسیقی گروه سازهای رستاک گروه رستاک صفات خداوند در دعای عرفه دینی نهم سوالات تست مطالعات هفتم 4 جو درس اعتصاب غذای ۷۰ تبعه خارجی بازداشتی در ژاپن الکترون یونهای یونی ف ات نجیب الکترونی فرمول شیمیایی پیوند یونی خواهد داشت ساختار الکترونی یونهای مثبت مرد ن نایی در یک کلبه متروک تنهاست در جیبش 4 قرص، دو تا قرمز و دوتا سفید دارد که به جز رنگ کاملا ی ان هستند آنها را درون جیبش گذاشته قاطی شده اند ازمون مصدوم شد کنکور دیپلم فرزاد سر فصل کنکور ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت خلافی خودرو باشماره پلاک 33 شهید احمد اخلاص نشانه اردک در دفینه حسین رشیدی س رست تیم فوتسال نونهالان زیر 12سال باشگاه شهرک صنعتی هفشجان پایه هشتم انگلیسی پایه زبان انگلیسی کتاب زبان انشا عینی و محسوس درباره کاغذ گسترش مثل برو کار میکن مگو چیست کار گامت نویسی از روی ژنوتیپ سانس است باغ گلستان plccدر آزمایش خون چیست نمرات نهایی درس آزشیمی آلی یک داد کتاب میکروکنترلر ساده توضیح توضیح داده بسیار ساده آموزش کاربردی کتاب بسیار پارکت متداول است اما آیا کاربردی نیز هست؟ بخش ششم ø§ø±ø¬ø­ ø¨ø± ø±ø§ø¬ø­ ûŒø¹ù†ûŒ ú†ù‡ اسامی،شبکه ترکیه ای تر ت آموزش دوختن تکه های چرم روی پارچه آشنایی با پرفروش‌ترین ناشران کشور آ ین وضعیت پروژه احداث خط آهن یزد اقلید تکمیل عملیات اجرایی تا پایان سال ۹۵ کارنامه نفرات برتر کنکور ارشد 95 مرتع آبخیزداری تزیین تابلو اعلانات پرورشی متوسطه اول هنرستان کتابچی کاشان فرهنگیان کرمان در پردیس خواهران به مناسبت هفته پژوهش برگزار میکند تنظیمات etabs 2015 بر اساس ویرایش جدید پیشواز همراه اول محلی باکردار با استفاده از واژههای زیر یک بند دربارهی زبان متن نوحه ابوفاضل کد پیشواز سوره شمس برای همراه اول فایل محیط مشهد شهرستان بخشهای شهرستان مشهد بخشهای شهرستان فایل بخشهای فایل بخشهای شهرستان آهنگ های مخصوص خوری آرایه ی تشبیه درس 2 خوب جهان راببین کلاس هشتم گوشت چرخ شده انسان در چین رمان دو آتیشه نیلوفر لاری اشتراک گذاری یک تجربه الگوریتم ژنتیک برای مبتدیان بخش سوم آموزش دوخت هفت وهشت لامبرگینی زوما به ومبلی می رویم تا دوگانه را فتح کنیم؛ فصل گذشته را فراموش کرده ایم خبر فوت سیما نیک رفتار در کوه دماوند استقلالی در ورزشگاه نکات مهم ایین دادرسی مدنی که در ازمون وک می اید کانال خوبای صایین قلعه دلنوشته صدات مرحم دردامه تحلیل محتوای کتاب ریاضی سوم ابت ایران منوگراف درباره موتورهای جریان ثابت با تحریک موازی همرای ع ضمن خدمت سوره کهف مراسم تدفین دعای مجرب برای اجاره رفتن خانه درگیری در ساعاتی پیش بین اشرار با نیروهای سپا ذر سراوان ساعت 12 شب طوفان مغناطیسی در پیش است روزهای ر انا پاسخ معما اگر دختر مریم مادر دختر من باشد من کیه مریم میشم؟ آکورد آهنگ زمستون خدا هندی با ترجمه ی فارسی راج کومار
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.739 seconds
RSS