شه ی سبز

پست های وبلاگ شه ی سبز در این صفحه نمایش داده شده است و شما میتواند با کلیک بر روی عنوان هر پست صفحه مربوطه را مشاهده فرمائید.

محکی پر چالش بر استقلال سازمان ملل!
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

در حالی که بعد از جنگ دوم جهانی، اعتبار سازمان ملل متحد! به پایین ترین حد آن رسیده است و با ظهور قدرت های تازه بعد از جنگ سرد، دیگر جهان تحمل سلطه ی ۵ قدرت شورای امنیت را ندارد و استقلال این نهاد بین المللی زیر سوال است؛ در اقدامی بی سابقه، این شورا با رأی ممتنع ، قطعنامه یی را علیه شهرک سازی رژیم اسراییل صادر نمود که این امر خشم اسراییل را برانگیخت.
رژیم اسراییل متعاقب آن، با فراخوانی ۱۴ سفیر کشورهای عضوء شورای امنیت، شدیدترین واکنش خویش را با شرم آور خواندن آن بروز داد و آن را موجب تجدید روابط این رژیم با سازمان ملل عنوان نمود.
رژیم اسراییل طبق معمول، برای نشان دهی بی اهمیت بودن قطعنامه ی شورای امنیت، اعلام داشته است که به زودی پروژه های جدید شهرک سازی در مناطق ی فلسطین آغاز خواهد شد.
حال؛ محکی تازه برای اعتبار و استقلال سازمان ملل متحد از ت های زورگو آغاز شده است. اگر اسراییل پروژه ت یب منازل فلسطینیان و شهرک سازی را ادامه دهد؛ دیده شود که برخورد شورای امنیت با اسراییل به عنوان کشور خاطی در قالب اقدامات تنبهی و قهری چه خواهد بود؟!

برچسب ها : محکی پر چالش بر استقلال سازمان ملل! - اسراییل ,سازمان ,شورای ,رژیم ,شهرک ,استقلال ,شهرک سازی ,رژیم اسراییل ,استقلال سازمان ,شورای امنیت، ,شورای امنیت
روش تعامل امت ی با بشریت (۴) پایانی
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

دید حذف گرایی یا همپذیری و همزیستی

تنوع در نوع بشر از ثابته­ های خلقت الهی است. الله تعالی انسان­ ها را نه تنها از نظر فکر، عقیده، سلیقه، لسان، قوم و منطقه متفاوت آفریده است؛ بلکه حتی از نظر رنگ پوست و شکل ظاهری نیز هیچ انسانی را همانند انسانی دیگری نیافریده است. تنوع در آفرینش؛ در حقیقت یکی از نیازهای حیات بشر بر روی کره­ ی خاکی است تا زنده­ گی اجتماعی انسان­ ها با همین تفاوت­ ها متمایز گردد و سبب شناخت و زیست مشترک آن­ ها شود.

در بحث فکر و شه نیز عین همان اصل بالا صدق می­ کند زیرا بنا بر رس سترگی که نوع بشریت در زمین حامل آن است. بدیهی است که انسان­ها بر مبنای طرز نگرش­ ها و برداشت از رس و نوع زنده­ گی به سوی تفاوت­ ها گام بر می­داشتند.

برچسب ها : روش تعامل امت ی با بشریت (۴) پایانی
غرب؛ وام دار تمدن ی
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

امروزه بسیاری از جوانان مسلمان با مشاهدهی فقر علمی و اقتصادی در زنده گی مسلمانان در بعضی از کشورهای ی و مقایسه ی چند کشور عقب افتاده ی آفریقایی و یا آسیایی از نظر تکنولوژی با کشورهای پیشرفته ی غربی بدون کدام تعمق به این نتیجه می رسند که جهان ، جهانی عقب مانده است و عاملش نیز « » است زیرا نمیتواند خودش را با پیشرفت و دست آوردهای عصری هماهنگ سازد و با شرایط امروزی توافق نماید، توان حل علوم عصری را ندارد و به عنوان یک دین، با تحصیل علوم دنیایی و عصری مخالف است. بعضی از جوانان حتی قدم فرا تر گذاشته و می گویند در حقیقت با پیشرفت و ترقی و علوم صنعتی امروزه مخالف است.

برچسب ها : غرب؛ وام دار تمدن ی - علوم ,عصری ,
، یت و چالش های تبشیری
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

و یت دو دین بزرگ الهی هستند که هر کدام با ویژه گی خاص خود برای هدایت نسل بشر از جانب پروردگار عالمیان نازل گردیده است. ویژه گی های دین بر آن بود که مخصوص قوم بنی نازل گردیده بود. شریعت به منظور تسهیل بعضی موارد از شریعت موسی آمده بود تا آنچه را توسط قوم لجوج بنی در اثر کثرت سوال بر آنها حرام شده بود، را نیز حلال گردانیده و دین موسی را بر این قوم استحکام بخشد. اما بعد از ، تعالیم یت به انحراف کشیده شد. آمال و امیال رسولان، کلیسا و امپراتور روم به جای شریعت خدا معرفی گردید و کلام بشر به عنوان کلام خدا به بشر تحمیل گردید. برای خداوند شُرکای از جنس فرشته گان و ان قرار گرفت و عقاید منحرفۀ چون تجسد خداوند در سه جسم بشری و ربانی، و تثلیث خدای پدر، خدای پسر و روح القدس از بزرگ ترین انحرافاتی بود که برای گسترش این آیین در روم و سایر بلاد وارد حریم پاک و مقدس عقاید یت گردید و سبب جدا شدن آن از سرچشمۀ زلال توحیدی که مبارزۀ تمام ادیان الهی بود، گردید. بدین ترتیب بشر راه یافته توسط قدم در بی راهه گذاشت و دوباره در باطلاق جاهلیتی که در طول حیات خویش با آن به مبارزه برخواسته بود، گرفتار آمد و غرق شرک و لجام گسیخته گی اخلاقی و فکری گردید. این جریان همانا شخصی به نام پولس است.

برچسب ها : ، یت و چالش های تبشیری - گردید , یت , ,شریعت ,بود، ,نازل گردیده
چرا بیگانه پرست و خصم جانیم!
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

روابط میان افغانستان و پا تان فراز و فرود های زیادی را طی نموده است؛ زمانی چندان به تیره گی گراییده است که دو کشور را در آستانه ی جنگ مستقیم قرار داده است و چه بسا که هر دو کشور با استفاده از گروه های مخالف یکدیگر به گونه ی غیر مستقیم به نبرد پرداخته اند.

اختلاف میراث شومی است که استعمار انگلیس از خود در منطقه به جا گذاشت. با ج پا تان از هند و تشکیل ت مستقل، منابع به وجود آورنده ی اختلاف چون کشمیر در مرز هند با پا تان و پشتونستان در مرز پا تان با افغانستان نیز به میان آمد و از آن زمان کمتر موقع دیده شده است که روابط دو کشور با اخوت و برادری و حسن همجواری همراه باشد. متاسفانه، همواره با تمرکز روی نقاط اختلاف، تنش در سیاست گذاری های هر دو کشور گره خورده است.

برچسب ها : چرا بیگانه پرست و خصم جانیم! - کشور ,پا تان
هجرت و بهار عربی
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: داکتر وائل شهاب

برگردان: احمد فرید فرزاد هروی

امسال، مسلمانان سراسر جهان در حالی از سال جدید (1433) هجری قمری استقبال می نمایند که موج توفنده­ی بهار عربی هر روز کشورهای جهان عرب را یکی پس از دیگری در می نوردد. گرچه بهار عرب مستقیماً ارتباط مناسبتی با شروع سال هجری قمری ندارد، اما تشابهاتی بین این دو واقعه می توان یافت، با وجود این؛ آغاز هجرت نقطه­ی عطفی است که با الهام گرفتن از آن، جهان عرب می تواند مسیر انقلاب های صلح آمیز اش، به سوی موفقیت و ثمر بخشی بیشتر سوق دهد و پیروزی های هجرت را دوباره تجربه نماید.

برچسب ها : هجرت و بهار عربی - هجرت ,بهار ,جهان ,بهار عربی ,هجری قمری
پیمان استراتیژیک با و نگرانی های بی پاسخ!
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

بالا ه بعد از ماه­ها جنجال و بحث­ های طولانی، در بین تأییدهای موافقان و واکنش­ های مخالفان؛ توافقنامه­ی ی تحت عنوان «پیمان استراتیژیک میان افغانستان و » به امضاء رسید. این پیمان که برای آن از مدت­ های طولانی زمینه­ سازی گردیده بود، یکی از دردسر ساز ترین اموری بود که ت افغانستان برای آن، هم با مخالفان و هم با نهادهای مردمی دست و پنچه­ ی زیادی نرم نمود. امضای پیمان­ های مشابه با چند کشور دیگر، تدویر لویه جرگه­ ی عنعنوی نمایشی، بوجود آوری حادثات ناامنی برای تحت­ الشعاع قرار دادن این موضوع در افکار عامه از جمله مواردی بودند که ت افغانستان برای آن متقبل شد اما از همه مهم­تر در این موارد ایجاد حساسیت­ هایی از قبیل توهین به مقدسات دینی مردم چه در خارج از کشور و چه در داخل برای انحراف افکار عمومی داخلی و خارجی بودند که آ ین مورد آن، عمل وقیحانه­ ی کشیش یی در شرف امضای این پیمان بر آن بود تا افکار عمومی را به این امر مصروف نموده و حساسیت امضای این قرارداد را کم کند.

به هر حال، با هر ترفند و حیله؛ این پیمان از سوی مقامات دو کشور به امضاء رسید و کاخ نشینان افغانستان بدون در نظر گرفتن اراده­ی ملت و بدون این که حتی مواد این پیمان را با مردم شریک سازند، آن را نهایی نموده و به امضاء رسانیدند؛ حال، این عمل در جامعه­ یی که سردمداران آن داد از دموکراسی و اراده­ ی مردم می­زنند، چه می­تواند تعبیر شود، خود امریست که می­باید عقل­ های منصف آن را به قضاوت بنشینند.

برچسب ها : پیمان استراتیژیک با و نگرانی های بی پاسخ! - پیمان ,افغانستان ,مردم ,افکار ,امضای ,امضاء ,افکار عمومی ,افغانستان برای , ت افغانستان ,امضاء رسید
از انقلاب رنسانس تا انقلاب ی در غرب
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته ی: احمد فرید فرزاد هروی

غربیان درست چند قرن قبل با خیزش عمومی در مقابل دین، بساط تسلط کلیسا را از ساحه ی زنده گی خویش به دور انداخته و خود را از هرگونه قید و بند دین و ضوابط دینی رهانیده بودند. زیرا کلیسا با دور شدن از اصل و ماهیت اصلی دین و تحمیل هوا و هوس های بشری خویش بر مردم به عنوان دین و مخالفت با هرگونه نو شی و جبهه گیری در مقابل علم و صنعت نوین؛ حاکمیت دینی را برای مردم سدی در مقابل پیشرفت و ترقی ملت ها جلوه داده بود و این در حالی بود که فضای اروپا با مشعل های از علم و تمدنی که مسلمانان با ورود به اسپانیا افروخته بودند؛ روشن و منور شده بود و همین امر، محرک اروپاییان برای قدم گذاشتن در عرصه ی علم و تکنولوژی جدید شد. این بود که با ظهور علمای غربی کشاکش بین کلیسا و علم به اوج رسید و بالا ه مردم اروپا یکپارچه در مقابل استبداد کلیسا قیام نموده و نقش کلیسا را در حد روابط فردی محصور نمودند. این تحول مهم که از آن به عنوان انقلاب رُنسانس اروپا یاد می شود؛ روحیه ی دین گریزی را در نهاد مردم غربی ریشه دار نموده و مردم را طوری در مقابل هر عنوانی از دین عقده مند ساخت که با چشم بسته تمام معنویات را زیر پا گذاشته و با هر قید و بند فرابشری به مخالفت برخواستند. گرچه غرب بعد از رنسانس توانست از نظر مادی به تمدنی قوی دست یازد و بر کرسی سرکرده گی جهان بنشیند اما با گذشت زمان؛ دوری از معنویت و غرق شدن در منجلاب مادیات محض؛ غرب را به کام بحرانی عمیق و وحشتناکی فرو برد که افعی های از فساد اخلاقی، بحران مالی، بحران روانی، سیاست تزویر، پاشیده گی اجتماعی و..... از هر سو رخ می نمایند و غربیان را وحشت زده نموده اند. این است که چیز فهمان غرب از سده های پیش با درک وضعیت بحرانی خویش در جستجوی روزنه ی نجاتی برای برون رفت ازین نابهنجاری های تکان دهنده هستند و دنبال گمشده ی شان در بین ادیان می گردند که درین میان ملیون ها انسان غربی با آشنایی با دین مقدس ؛ این آیین نجات بخش را همان فرشته ی نجات خویش شناخته اند و با گرایش به آن خود را از مرداب رذایل نجات داده و در بحر زلال معنویت دل و جان را شستشو داده و در پرتو هدایات قرآنی زنده گی نمونه ی را در غرب آغاز کرده اند که هر روز غربیان دیگر شیفته ی زنده گی پاک و ساده ی این تازه مسلمانان شده و مجذوب می شوند.

رشد چشمگیر جمعیت مسلمانان در غرب امروزه به یکی از داغ ترین دغدغه های محافل غربی و کانون های کشورهای غربی تبدیل شده است. زیرا این اقلیت از دیگر اقلیت های که در غرب زنده گی می کنند متفاوت اند. چند ویژه گی اقلیت مسلمانان در غرب هراس ستیزان و سران غربی را بر انگیخته است:

برچسب ها : از انقلاب رنسانس تا انقلاب ی در غرب - غربی ,مقابل ,مردم ,کلیسا ,مسلمانان ,زنده گی
حنای نیرنگ، دیگر رنگی ندارد!
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

متعاقب سقوط خلافت ی، امت ما به کتله پارچه های بی قدرت تبدیل گشت که توان دفاع از حریم خویش را نداشت و در مقابل، غرب با رشد و ترقی هر روز منسجم تر و قوی تر گردید تا جایی که چشم طمع به سرزمین های وسیع و پر منفعت شرق دوخت. کشورهای ی به عنوان اولین قربانیان استعمار زیر تاخت و تاز قوای غرب قرار گرفتند و سرزمین های شان بین قدرت های غربی تقسیم گردید. و این چنین طی مدتی محدود جهان شاهد چرخش قدرت جهانی از جانب شرق ی به غرب بود. از این مقطع زمانی سیاست جهانی دچار تحول عظیمی گردید. زیرا زمانی که سکوی ی جهان در اختیار مسلمانان قرار داشت، جهان هیچگاه شاهد فریبکاری و بازی با سرنوشت ملت ها نبوده است؛ اما در دوران استیلای غرب، سیاست آن در مواجهه با شرق و به خصوص کشورهای ی همواره با خدعه و نیرنگ همراه بوده است.

برچسب ها : حنای نیرنگ، دیگر رنگی ندارد! - جهان , ی ,گردید ,قدرت ,کشورهای ی
روش تعامل امت ی با بشریت (۲)
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

بغض و کینه یا محبت و عطوفت

تنفر پدیده ی زشت و کریهی است که در آموزه های قرآنی و سنت رسول الله صلی الله علیه و سلم مذمت شده و انسان مسلمان را از تنفر و احساسات تنفر آمیز که منجر به بغض و کینه و نهایتاَ خشونت و افراط گرایی می شود، منع نموده است. انسان مسلمان در اصل انسان بودن، هیچگاه از انسانی دیگر نمی تواند تنفر داشته باشد چه از نظر مذهبی این فرد ی باشد، یهودی، هندو، بو و یا پیرو دیگر فرقه ها و مذاهب... و چه از نظر نژادی سیاه باشد یا سفید، عرب و یا عجم باشد. برای ما می آموزد تا با نوع بشریت رفتار خوب و پسندیده داشته باشیم و خیر خواه آنان باشیم.

دوستی و دشمنی انسان مسلمان فقط به خاطر الله تعالی است. مسلمان هیچگاه فقط به خاطر این که شخص غیر مسلمان است، از ی تنفری بدل راه نمیدهد، بلکه همانطور که یک طبیب بیمارش را دوست می دارد، انسان مسلمان نیز غیر مسلمانان را به خاطر انسانیت شان دوست می دارد، به خاطر ادای رس ش دوست می دارد و با وجود این، از بیماری شان بد می برد و با تمام روش ها برای درمان بیماری و برگردانیدن سلامتی روحی و روانی بیمارش تلاش می کند. زیرا یک داکتر هیچگاه نمی خواهد بیمارش از بیماری رنج ببرد و عواقب وخیمی را متوجه سرنوشت وی بسازد، تمام سعی اش این است تا این بیماری معالجه شود و بیمارش درمان شود. کفر همان بیماری مهلکی است که بشریت از آن رنج می برد در حالیکه شاید بشریت اصلاَ این بیماری را در وجودش احساس نکند، اما یک داکتر به خوبی به این بیماری پی می برد و برای بهبودی اش تلاش می کند. این تلاش همان رس ی است که الله تعالی بر دوش وی گذاشته است.

برچسب ها : روش تعامل امت ی با بشریت (۲) - بیماری ,مسلمان ,انسان ,بیمارش ,خاطر ,تنفر ,انسان مسلمان ,الله تعالی
روش تعامل امت ی با بشریت (۳)
عنوان وبلاگ : شه ی سبز

نوشته: احمد فرید فرزاد هروی

افراط و خشونت طلبی یا اعتدال و میانه روی

ماهیت رس امت ی بر وسطیت و میانه روی استوار است. همان وسطیتی که الله تعالی برای ترسیم خط مشی امت ی در قانون اساسی مسلمانان بیان می­دارد:

﴿وَکَذَلِکَ جَعَلْنَاکُمْ أُمَّهً وَسَطاً﴾ (بقره/۱۴۳)

و همچنین ما شما را امت وسط و میانه روی قرار داده­ایم.

هرگاه امت از این وسطیت ع کند؛ چیزی جز افراط و تفریط نیست. ع ی که تعامل امت را با بشریت از روشی مدبرانه و خیرخواهانه بر اساس عد ؛ به روشی نا متعادل، مستبدانه و خشونت بار مبدل می­سازد.

این مبحث کوتاه مجالی نیست تا به اهمیت اعتدال و میانه روی در کار ی و رس امت هدایتگر بپردازیم اما آنچه مورد توجه بحث ماست مقایسه­ی کلی میان تعامل پذیری، اعتدال و دوری از افراط و خشونت در صدر و کاستی­های عصر فعلی ما در این عرصه و دردها و آلام ناگواریست که امت ما در پی مجال دادن به پدیده های افراط و تفریط، در پیکرش پدید آمده و به مرض مزمنی تبدیل شده است.

در حقیقت سنت الله تعالی بر وسطیت و معتدل قرار دادن امت ی برای جاری بودن ندای عد خواهانه و متعادل و ارائه­ی الگوهای معتدل برای بشریت هر زمان و مکان بوده­است. زیرا استمرار و بقای هر تمدنی بر متعادل حرکت نمودن پرچمداران و پیروان آن بسته­گی دارد، چه بسا مکاتب متعادل و بر حقی توسط پرچمداران نا متعادل آن به افراط و یا تفریط مواجه شده و به تاریخ پیوسته­اند و یا هم، همچنان نا متعادل به حیات نا متوازن ادامه می­دهند که نه بود شان برای بشریت سودی دارد و نه هم نابودی شان کدام ضرری!.

برچسب ها : روش تعامل امت ی با بشریت (۳) - متعادل ,افراط , ی ,بشریت ,میانه ,خشونت ,برای بشریت ,الله تعالی
اخرین جستجو ها
والیبال ایران به مقام قهرمانی بازی های کشورهای ی رسید خیلی خلاصه میگم دفترچه راهنمای کولر دوتکه جنرال forcehtml واکنش کامی نیا به یک تیتر جنجالی ع دوبله سریال شخصیت حرفه چینی دوبله سریال دوبلور شخصیت مدیریت دوبلاژ بدون احساس افشین زی نوریhtml انسان حیوانات های بیشتر از کارتون های دهه هشتاد واحدهای شمارش و اندازه ری سایت مدرسه نمونه تی اسراء مشک به باران ها چه ی یاد می دهد؟؟؟؟؟؟؟ هیات ایرانی پنجشنبه عازم بنگلادش می شود ارسال کمک های انسان دوستانه برای مسلمانان میانمار راه های تشخیص سنگ مثانه و درمان آن تجربه های بیشتر کتاب فرهنگ وهنر نهم.html انتشار ساز و آوازی بداهه در بیات اصفهان به خوانندگی اثنی عشریhtml نقشه هوایی 1346 شوط.html فرم گزارش نویسی روزانه سالن های کشت قارچ دکمه ای.html چه فاصله ای برای خوردن بزه با عسل باشدhtml فارغ ماشین فارغ حصیلی هدیه فارغ تصاویر حکاکی شده برروی دست بند چرمی به اسم معصومهhtml باجه ها ی ابطال تمبر مالیاتی وکلا.html هوای مملکت عاشقان دلیل ا اج جسیکا از snsdhtml مدار فتوسل 220 ولت.html همکاری راهبردی ایران و روسیه در مرحله نوین همسر شبنم شاهرخی مراسم هفتگی 1393 02 گزارش کار آزمایشگاه معماری بخش دوم 4 نقطه در بدن که ضربه به این نقاط باعث مرگ ناگهانی می شود.html سهراب سپهری؛ وسیع، سر به زیر و سخت تنش آبی دامن کدام استان ها را زودتر می گیرد؟ ناجا را تنها نگذاریم گزارش کارورزی 3 کنش پژوهی علوم تربیتی سری جدید لپ تاپ های samsung بسیار کارآمد و سبک خواهد بود دانشنامه رضا ع در حوزه نت منتشر شد پاو وینت استراتژی های توسعه سازمانی همراه شو عزیززززز ایا تا کنون دراکتشافات فضایی .اثری ازحیات درنقاط دیگر فضا یافته شده است؟.html آلوس به جای منچستر به پاریس می رود جواب انشا های کتاب نگارش پایه دهم.html پاو وینت مفهوم مدیریت بحران نحوه اتصال گیردار مفصلی ستون فولادی به فونداسیون.html هشت تیم راه یافته به مرحله دوم مسابقات بسکتبال شیراز مشخص شدند ضریب هوشی مهم تر است یا هوش هیجانی هزینه ی ثبت نام کنکور سراسری اجرای بازی farcry 4 با cpu dual core.html خانوم .چادر لطفا... حضرت معصومه.html نحوه شستن میوه ها و مراقبت از آنها غافلانیم نکات فنی و اجرایی راهسازی.html نجات جان یک کودک توسط گربه ولگرد ع مسابقه رندی اورتن براک نر قتل در روستای سوری لکی کوهدشت.html شرایط ثبت نام در ورزشگاه علی بیات بروجرد.html هدیه مأمور پلیس به خانواده گرسنه یک ع منتظری و ژاوی در تیم منتخب لیگ قطر پاو وینت استراتژیهای جذب کارکنان بانک مرکزی با بازار ارز چه می کند؟ نازنین فارسی فارسی نازنین باران نازنین.html ن از مردان چه چیزی می خواهند معنی دعای سبحان الله یافارج الهمّ ویاکاشف الغم فرّج همی ویسرّ أمری وأرحم ضعفی وقلة حیلتی أرزقنی من حیث لاأحتسب یارب العالمین.html زهرا نزن مه وچه ره جواد دادیان.html نیروهای ایتالیایی در اطراف سد موصل مستقر شدند متن رحلت رصا حسن مجتبی ویزه ابت برنامه سالانه مدیران مدارس متوسطه دوم بزرگسالان.html نقاشی با پاستل روی کاغذ.html نگاهی نزدیک به meizu mx4 ubuntu در mwc تفاوت ظاهری پونه و نعناع.html تجارت گوهرها و سنگ های قیمتی در حج گرتووە پاییزە چەند هەڵۆی مانیان مانیان گرتووە لەودیو میلەکان گرتووە پاییزە دانیان گرتووە.html نگار جان عید قربانت مبارک نژاد گل پاتری زبان اردو گل پاتریhtml نکات آموزنده خوش رفتاری باهمسر پاو وینت اجرای بودجه اموزش لیزر روی لباس مجلسی.html فروش ریش تراش roto shaver اداره کل هواشناسی استان مازندران ساری روستا های دودانگه کاسیاس هو شدن ناواس را درک نمی کنم خوشحالی یعنی عروسی خواهرت.html نکاتی قبل از ضبط صدا املا درس دوم زبان پایه نهم.html تور هوایی مشهد از زنجان ویژه مهر نمونه کامل پروژه مهر هنرستان کاردانش ایکو کارایال سری متن گواهینامه پایان دوره کلاس شنا.html فیض اله جلالی کوتناییhtml چرا هر ی نمی تواند باستان شناس شود نمونه هایی ازایستادگی حضرت محمددربرابرعقایدباطل اسامی برندگان مدال طلا بانوان مشکین شهر در مسابقه کاراته شیراز۱۳۹۴ علامت سنگ جمجمه در دفینه.html قصه ک نه سوسمار مهربان و شکارچی ها نمونه متن نامه فرصت مطالعاتی پاو وینت آیین زندگی اخلاق کاربردی فاصله شانگهای تا ایوو.html نمونه سوال امتحانی شهریور درس مبانی برق دوم هنرستانhtml طریقه وارد مختصات یو تی ام در کد.html نمونه سئوالات شناخت قران از کتاب مرتضی مطهری پسری که قوانین فیزیک را زی ا گذاشت وعده های دروغ مردم را دلسرد می کند متن تشکر برای حضور در جشن تولد.html
Facebook Twitter Google Plus Digg Share This RSS
تمامی اطلاعات، خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و وبلاگ 24 هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد.

همچنین جهت حذف وبلاگهای با محتوای نا مناسب شما میتوانید بر روی گزینه "درخواست حذف" در همان صفحه وبلاگ کلیک نمائید
All rights reserved. © blog242 2016 Run in 0.214 seconds
RSS