پرونده "بلال اردوغان" فرزند رئیس جمهور ترکیه به اتهام پولشویی در مراجع قضایی ایتالیا در دست بررسی است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری العالم، برخی منابع حقوقی ایتالیایی امروز چهارشنبه اعلام د که دفتر دادستانی شهر بولونیا در شمال ایتالیا، در حال رسیدگی به ادعاهای یک بازرگان ترک است که می گوید؛ بلال اردوغان با مبلغ هنگفتی پول نامشروع وارد ایتالیا شده است.

دفتر دادستانی بولونیا به تماس "خبرگزاری آلمان" در خصوص صحت و سقم این خبر پاسخ نداده، اما مراد هاکان اوزان (بازرگان ترک) گفته است که او شکایتی علیه بلال تنظیم کرده است. یک منبع دیگر نیز اعلام کرد که رسیدگی به شکایت علیه بلال اکنون آغاز شده است. با این همه منبع مذکور گفته است که رسیدگی ها هنوز در مراحل اولیه است.

بلال اردوغان، پسر 34 ساله رجب طیب اردوغان، گفته است که به همراه خانواده اش برای تکمیل دوره ای خود در یکی از شعب جان هاپکینز در ایتالیا به آن جا نقل مکان کرده است.

پیشتر خبرهای جنجال برانگیزی از فساد در ک نه اردوغان در دوران نخست ی او منتشر شده بود که در نهایت رسیدگی به آن به دلیل "نبود مدارک کافی قابل استناد" متوقف شد. اردوغان این اتهام ها را "توطئه" علیه ت خود نامید. در آن زمان پای بلال اردوغان٬ پسر نخست وقت هم به ماجرای این پرونده باز شد.