همزمان با 14 تیر ماه سالروز تصویب قانون تاسیس دهیاریها شورای ی بخش کهریزک و بخشداری کهریزک اقدام به برگزاری مراسم باشکوهی با حضور مسئولین ارشد شهرستان ری و بخش فشافویه و دهیاران بخش کهریزک در تالار فردوس باقرشهر نمودند .

به گزارش روابط عمومی دهیاری و شورای ی قمصر؛ حسین ترکاشوند در حاشیه این مراسم در پیامی سالروز دهیار را به دهیاران روستاهای بخش کهریزک تبریک گفت و این روز را گرامی داشت.

در این پیام "حسین ترکاشوند" ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و 14 تیرماه روز دهیار ،از دهیاران به عنوان مدیران اجرایی روستا یاد کرد و گفت دهیاران در روستاهای کل کشور از جایگاه قانونی مناسب برخوردار بوده و کارها و قابلیتهای بسیاری در جهت رفع مشکلات مردم در سطح روستا با هماهنگی شوراهای روستا دارند.

"ترکاشوند" با اشاره به انتخاب دهیاران از اهالی روستا و آشنایی آنها با همه مسایل روستا افزود : هر اتفاقی در ابعاد ، عمرانی ، اقتصادی و اجتماعی باید با هماهنگی دهیار روستا باشد.یادآور می شود بخش کهریزک دارای 25 روستا است که 14 روستای آن دارای شورای ی و از این تعداد 12 روستا دهیاری مستقل دارند.در پایان مراسم از 12 دهیار بخش کهریزک تجلیل بعمل آمد.