ورزش و جوانان گفت: بدمینتون ایران هر چند در سطح آسیا رقیبان قدری دارد اما باید با برنامه ریزی به یکی از رشته های مدال آور ایران در قاره کهن تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدمینتون و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش.و جوانان ، مسعود سلطانی فر در دیدار با رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون بدمینتون که روز گذشته برگزار شد، از فدراسیون بدمینتون به عنوان رشته ای نام برد که با فعالیت بیش از چهار دهه در ایران انتظار مدال آوری از آن می رود.

.ورزش.و جوانان رقیبان آسیایی بدمینتون ایران را قدر و دارای کلاس بالای جهانی خواند و توضیح داد: بدمینتون بیش از چهار دهه در ایران قدمت دارد به همین دلیل باید برنامه ریزی های فدراسیون به سمت دستی به مدال در رقابتهای قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی سوق پیدا کند، البته باید بپذیریم که حریفان ایران در قاره کهن، قدر هستند اما دیگر زمان آن رسیده که این رشته هم به رشته های مدال آور ایران تبدیل شود.

مسعود سلطانی فر موفقیت در رقابتهای آسیایی را برای بدمینتون مقدمه موفقیت این رشته در المپیک دانست و بر برنامه ریزی برای موفقیت های بدمینتون تاکید کرد.

.ورزش.و جوانان استفاده از مدرس خارجی به جای استخدام مربیان خارجی برای همه رشته ها از جمله بدمینتون مفید تلقی کرد و فدراسیون بدمینتون را به استفاده از مدرسان خارجی این رشته و تربیت مربیان ایران ی توصیه کرد.

سلطانی فر گفت: حضور مدرسان خارجی در ایران می تواند منجر به تربیت و پرورش تعداد زیادی از مربیان داخلی شود. با افزایش دانش، تسلط و آگاهی مربیان، زمینه رشد ورزش.در کشور فراهم می شود.

.ورزش.و جوانان برگزاری مستمر رقابتهای بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر که اکنون در آستانه بیست و ششمین دوره قرار دارد را ستود و خواستار برگزاری این رویداد در استان های مختلف کشور شد. او گفت: آنچه مسلم است برگزاری این رویداد در استان های مختلف رونق افزایی را در استان میزبان سبب می شود و از طرفی باعث خواهد شد که سطح بدمینتون آن استان ارتقا پیدا کرده و در نهایت به یک استان فعال تبدیل شود. همین می تواند به پیشبرد برنامه های فدراسیون بیشتر کمک کند.

سلطانی فر همچنبن تاکید کرد که فدراسیون بدمینتون علاوه بر برگزاری رقابتهای بین المللی دهه فجر، در رده های سنی پایه نیز برای میزبانی مسابقات بین المللی اقدام کند .

.ورزش.و جوانان، فدراسیون بدمینتون را به استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش و شهرداریها توصیه کرد. او در عین حال ظرفیت بانوان برای موفقیت در این رشته دانست.

در این دیدار ابتدا محمد رضا پوریا، رییس فدراسیون بدمینتون گزارشی از فعالیت های این رشته در ابعاد مختلف ارائه کرد.

سید نصرالله سجادی، معاون توسعه ورزش.قهرمانی و حرفه ای نیز به برنامه ریزی در راستای قرار گرفتن این رشته در زمره ورزش.های مدال آور ایران تاکید کرد .

سجادی گفت: در بازیهای آسیایی اینچئون 16 رشته ایران موفق به ب مدال شدند. بدمینتون از جمله ورزش.هایی در کشور محسوب می شود که توانایی قرار گرفتن در بین رشته های مدال آور ایران را دارد.